Uchodźcy, imigranci… – 05.10.2017.

W Syrii nikt nie żebrał. Ani w Libii, i bezdomni nie umierali na ulicy. A niektórzy myślą, że Bliski Wschód to taka dźungla, z której wyleciały gołe małpy bez majtek i tylko patrzą, kogo by tu zgwałcić.

Znalezione obrazy dla zapytania syria

Syria dzisiaj

„Przyjechali po zasiłki” – napisał bloger miesiąc temu o muzułmańskich uchodźcach. Odpowiedziała pani Tiamat:

Tu się muszę z panem zgodzić, choć uważam, że im się zasiłki należą, a nawet odszkodowanie za spalone domy i pomordowane rodziny. Natomiast z doświadczenia wiem, że bez względu na religię natura wszystkim jednaka. Podam własny przykład z życia.

Kiedy przyjechaliśmy jako uchodźcy z Polski, dostalismy od razu zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem i zasiłek socjalny. Muszę tu wyjasnić: uciekałam z Polski przed Solidarnością, bo wystraszyłam się tych rozmodlonych bigotów i hipokrytów oblepionych swiętymi obrazkami. Byli uczniowie zaś zaprosili mnie nieopatrznie – a może opatrznie – na ulicę Floriańską, gdzie odbywały się odczyty z „latających uniwersytetów”. Przemawiał chyba Kuroń – ja wtedy nie miałam pojęcia o tych „działaczach”, nazwiska nic mi nie mówiły, a o Wałęsie dowiedziałam się w Anglii.

Mój Boże, co ten cymbał opowiadał! ‚Powaliła’ mu się historia Ukrainy z WKPiB, jak i polska historia z Murzynami. Nie było pytań i nie było żadnej dyskusji. Ale były peany na temat polskiej zachodniej kultury. Same bzdety. I jak to robotnik w Ameryce zarabia miliony i ma wszystko za darmo.

Po powrocie z Anglii już wiedziałam, że mieszkać w Polsce nie będę. Zanosiło się na awantury. a ja się boję rewolucji. Dlatego wyjechaliśmy w nieznane. I dostaliśmy zasiłek i zakwaterowanie. I bezpłatną opiekę lekarską. Dzieci poszły do szkoły. Zaraz na początku rozpoznano nasze dyplomy: szkoły zawodowej, technikum, kursów spawacza, mechanika samochodowego oraz dyplomów akademickich. I dostaliśmy pracę w swoim zawodzie właściwie w ciągu miesiąca.

Nie mieliśmy grosza przy duszy. Dostawaliśmy zasiłek przez cały miesiąc. Zapytali się też męża na interview, czy ma jakieś pieniądze i czy ma czym dojeżdżać do pracy, i za co żyć, bo jeśli pracujemy, to stracimy zasilek. Więc dostaliśmy taki zadatek na samochód i byliśmy ogromnie szczęśliwi. Takich jak my była zdecydowana większość. Po dwóch miesiącach pobytu w hostelu emigracyjnym mogliśmy już wynająć mieszkanie i wprowadzić się do domku z ogrodem.

Znalezione obrazy dla zapytania emigranci polscy

Londyn – dzisiejsi polscy emigranci

Był taki program dla nowo przyjezdnych i młodych rodzin, że można było kupić dość tanio dom. My nie mieliśmy zapasowych pieniędzy, więc musieliśmy jeszcze trochę poczekać i odłożyć na depozyt. Ale niektórzy nasi sprytniejsi rodacy znaleźli lepszy sposób. I jest to prawda i wielu Polaków może to potwierdzić. Polacy najmowali się do pracy, powodowali głupi wypadek i starali się o odszkodowanie. Za to odszkodowanie kupowali i spłacali domy. Nam przyszło spłacać pożyczkę przez kilkanaście lat, a inni mieli domy spłacone… na bezrobociu.

Bo oczywiście, jeśli taki spryciarz miał wypadek, to nie mógł pracować. Dostawal rentę inwalidzką i bardzo dużo Polaków całymi rodzinami siedziało na socjalu. Latami. Inni dostawali domki kwaterunkowe za bardzo niski czynsz; nie opłacało się iść do pracy. A ponieważ było to zjawisko dość nagminne, to władze zaczęły sprawdzać tych schorowanych. Okazało się, że w wielu wypadkach trzeba było oddawać odszkodowanie, bo pan inspektor zrobił takiemu zdechlaczkowi zdjęcie jak kręcił cement w betoniarce, bo sobie dostawiał przybudówkę, a odszkodowanie dostał za pęknięty kręgosłup.

Nie twierdzę, że tak czynili tylko Polacy, ale teraz, gdy wyczytuję o tych muzułmanach, co to tylko ‚po socjal do Europy’, to sobie myślę, że nam, Polakom, nikt nie zbombardował domów; myśmy mieszkali w czteropiętrowym bloku w M-4. Nas nikt nie mordował. I trzeba było widzieć Polaków-uchodźców, przybywających do Wiednia z przyczepami campingowymi, wyładowanymi wszelkim dobrem – handlowali z dużym powodzeniem na Mexiko Platz i zarabiali dobre pieniądze. A i zachowywali się różnie.

My nie byliśmy w obozie w Wiedniu, bo raz, że nie wiedzieliśmy, że takie są, a po drugie opiekowali się nami znajomi Austriacy, więc musieliśmy utrzymać się sami. Złożyliśmy podanie i czekaliśmy na wizy. Od tego czasu świat się zmienił. Wtedy Polacy wszędzie krzyczeli: „Jestem uchodżcą i mnie się należy”. Bywali agresywni i często pijani. Jacy byli w Polsce – tacy wyjechali.

A jednak… Uważam, że polska emigracja w sumie się sprawdziła.
Zachod przechodził rewolucję cyfrową i gwałtownie potrzebował nie tylko programistów i techników, ale i całej armii pracowników do budowania infrastruktury elektronicznej: podłączeń satelitarnych, wprowadzania danych do komputerów z różnych kartek, świstków i kartotek – od stacji benzynowej, służby zdrowia, edukacji i handlu po słupy telegraficzne, zakładanie kabli, przewodów itp., i w ogóle tworzenie nowego przemysłu komputerowego. To bylo gigantyczne przedsięwzięcie. Zachód sam nie dałby sobie rady.

Socjalistyczna edukacja okazała się bardzo przydatna. W urzędzie emigracyjnym powiedzieli nam wprost: „Mamy za darmo całą armię wyksztalconych ludzi, za których edukację nie zapłaciliśmy ani grosza”. A w Polsce ubecja opowiadala o nas CUUUDA! Najczęstszym oskarżeniem było, że ukradliśmy pieniądze Solidarności, mimo że nikt z nas do Solidarności nigdy nie należał. Ostrzegała ta wredna ubecja władze emigracyjne, że przyjęli bandziorów, złodziei i komunistycznych szpiegów, agentów sowieckich itp. Jeszcze nas oskarżali o falszywe dyplomy.

Wiem, że władze emigracyjne przez ambasady sprawdzały numery ewidencyjne naszych dyplomów na polskich uczelniach. A wiem, bo tego przed nami nie ukrywali. I być może dlatego mam zupełnie inny stosunek do niesprawdzonych wieści i pogłosek.

Znalezione obrazy dla zapytania bejrut

Bejrut przed zachodnią napaścią

W Londynie spotkałam na kursie bardzo wykształconych Syryjczyków, Turków, więc opowiadanie kompletnych bzdur o sunnitach-szyitach jest tak głupie, że głowa boli. Prezydent Asad jest alawitą, czyli właściwie szyitą, jak i wielu Syryjczyków. Jego żona jest sunnitką.  Oboje wykształceni w Londynie. Dla różnych niedouczonych Polaków muzułmańscy uchodźcy to… hołota, dzicz, kozojebcy, co do Polski chcą przyjechać po socjał.

Syria i Liban to najbardziej europejskie kraje na Bliskim Wschodzie. Bejrut nazywano Paryżem Bliskiego Wschodu. Brudasy i nieuki nie byłyby w stanie wybudować wspaniałej infrastruktury, dróg, zakładów pracy i przemysłu. Najlepsze buty można było kupić w Damaszku i w Bejrucie. W Syrii nikt nie żebrał. Ani w Libii, i bezdomni nie umierali na ulicy. A niektórzy myślą, że Bliski Wschód to taka dźungla, z której wyleciały gołe małpy bez majtek i tylko patrzą, kogo by tu zgwałcić.

Napisała: Tiamat

7 Komentarze

 1. Prosto i pieknie pisze Pani Tiamat.
  Kilka osob przeczyta, jeszcze mniej coskolwiek z tego zrozumie i zastanowi sie.
  Jakis idiota napisze, ze Tiamat nie lubi Polakow…
  No i czy warto czas idiotom poswiecac?

  Serdeczne pozdrowienia.

 2. ~krysz

  „Jakis idiota napisze, ze Tiamat nie lubi Polakow…”. -

  — jeszcze lepiej. W Szalomie napisały gnojki:
  murgrabia czorsztyński: „Ciekawy przypadek, przed „Solidarnością” i świętymi obrazkami uciekać za granicę, bez środków do życia. Przecież z tego tekstu fejk aż kapie”.

  noo: „I rzekomo uchodźca z kraju w którym nie ma wojny?”

  Zoltax: „Co się dziwisz, SBecja pierwsza uciekała z kraju, bo nie wiedziała co ją czeka”.

  Skasowałem trutniów. No i aktualne pozostaje Twoje pytanie: „czy warto czas idiotom poswiecac?

  Pozdrawiam serdecznie :)

 3. ~justus

  „więcej takich wpisów ;może Polacy zaczną myśleć,…”. -

  — Jeszcze będą notki o tematyce emigracyjnej i uchodźczej. A czy Polacy zaczną myśleć? – Na pewno nie wszyscy.

  Pozdrawiam :)

 4. OSTRZEŻENIE SPRZED TRZECH TYGODNI. PODEJRZANE OSOBY KORZYSTAJĄ ZE STRZELANINY W LAS VEGAS.

  https://squawker.org/politics/4chanvegas/

  Trzy tygodnie temu, 11 września tajemnicza osoba używająca pseudonimu „4chan” lub „John” dokonała kilku pominiętych wpisów [w Internecie]. Ostrzegła w nich czytelników, aby trzymali się [jutro] z daleka od jakichkolwiek większych zgromadzeń w Las Vegas, zwłaszcza w dzielnicy Henderson. Twierdziła że dysponuje wiedzą o ważnym incydencie, który na się zdarzyć w najbliższej przyszłości.

  https://i.imgur.com/tTmLAXn.jpg

  https://i.imgur.com/Il0kscr.jpg

  Wpis ten został zignorowany ponieważ 12 września nic się nie stało. John napisał: „nie mogę zagwarantować że jutro coś się zdarzy, ale Las Vegas jest ich celem”, dlatego przerażające jest że największa strzelanina w amerykańskiej historii miała miejsce dokładnie w tym miejscu. Jeśliby ta hipoteza była w jakiś sposób prawdopodobna, nie jest absurdalne przyjęcie, że organizatorzy po prostu przesunęli to wydarzenie o kilka tygodni. Mogłoby tak się stać z tysiąca powodów, chociażby z powodu wyboru koncertu jako dogodnego pretekstu do zgromadzenia tłumu. Jeśliby tak było, to tym bardziej niepokojąca jest pieniężna motywacja stojąca za tym wydarzeniem, co dalej opisuje John.

  https://i.imgur.com/sW9wj0z.jpg

  John twierdzi że celem tego projektu jest wprowadzenie w Newadzie nowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa w kasynach. Przepisy te mają polegać na wprowadzeniu obowiązku prześwietlania każdego gościa kasyna. Jeśli ta propozycja zostanie zaakceptowana to ambitne plany mówią o rozciągnięciu tego obowiązku w przyszłości także na osoby wchodzące do szkół i innych budynków publicznych. John wymienia także nazwisko byłego szefa Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego (DHS) Michaela Chertoffa oraz właściciela kasyn Sheldona Adelsona jako osoby, które najbardziej mogą zyskać na panice, która ma wybuchnąć w Las Vegas.

  https://static.timesofisrael.com/www/uploads/2016/10/chertoff-yt-640×400.jpg

  https://i2.wp.com/static.timesofisrael.com/www/uploads/2013/10/F070812OF11-640×400.jpg

  Przypuszczenie, że pan Chertoff mógłby osobiście skorzystać na zamieszaniu w sprawie zasad bezpieczeństwa nie jest pozbawione podstaw jeśli pamiętamy, że był on już oskarżony o nadużycie zaufania publicznego kiedy wzbudzał panikę wśród Amerykanów w czasie, gdy osiągał osobiste korzyści ze sprzedaży urządzeń prześwietlających, skanerów ciał ludzkich, już w 2010 roku.

  Media przedstawiają zamachowca Stephena Paddocka jako samotnego wilka o tajemniczych motywacjach, osobę bez silnych przekonań religijnych czy ideologicznych. Aktualnie wyłania się nowa teoria oparta na ujawnianych właśnie informacjach. Paddock okazuje się być raczej aktywnym hazardzistą o dużej wartości transakcji. Czy Stephen mógł działać pod wpływem gróźb związanych z istnieniem możliwych wysokich długów hazardowych? Jego rodzina również mogła się stać obiektem gróźb. Jeśli Stephen nie działał sam, wtedy poszczególne niewyjaśnione elementy tej historii zaczynają nabierać sensu.

  Nawet jeśli to wszystko jest zbiegiem okoliczności, to faktem jest że osoby takie jak Chertoff i inni stojący za podobnymi spółkami, zyskają bardzo na panice, którą zamach w Las Vegas spowoduje.

  _________________________

  https://squawker.org/analysis/shadowvegas/

  Wyżej pisaliśmy, że trzy tygodnie przed zamachem w Las Vegas anonimowy „4chan” ostrzegał o możliwości wystąpienia takiego incydentu. 4chan przedstawił również ukryty plan stojący za zamachem oraz potencjalny motyw, który zarówno urzędnicy jak i mass media starannie pomijają. Przedstawiliśmy kluczowe osoby, które stoją za tą operacją, sprawdźmy jednak głębiej jak prawdopodobny jest właśnie taki scenariusz? Nie chcemy chyba być zmanipulowani przez George’a Sorosa, który dzień przed zamachem w Las Vegas rozesłał takie właśnie ostrzeżenie przed tworzeniem teorii spiskowych:

  https://i.imgur.com/iMr82ZH.png

  Nasz tajemniczy informator wspomniał o dwóch spółkach, które najwięcej zarobią na zamieszaniu w Las Vegas. Pierwszą jest OSI Systems Inc. Spółka ta produkuje urządzenia typu skanery ciał ludzkich, wykrywacze metalu i inne drogie urządzenia z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa. Dzisiejszego ranka [3 października] kurs akcji OSI Systems znajduje się na najwyższym poziomie od roku. Interesujące jest również że od dołka w dniu, kiedy 4chan wysłał swoją wiadomość, kurs akcji tej spółki systematycznie rośnie. Spójrzcie sami:

  https://i.imgur.com/zIaEMGA.jpg

  Inna spółka to Chertoff Group nie może być śledzona w podobny sposób, albowiem nie jest notowana na giełdzie. Spółka opisuje się jako: „wiodąca firma doradcza świadcząca usługi w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem. Nasi pracownicy to byli pracownicy administracji na poziomie członków rządu, wysocy urzędnicy sektora wywiadu i bezpieczeństwa publicznego, dyrektorzy generalni przedsiębiorstw, doświadczeni bankierzy inwestycyjni z najważniejszych firm Wall Street. Dla klientów wymagających taktycznego wsparcia w dziedzinie bezpieczeństwa przeprowadzamy kompleksowe audyty bezpieczeństwa, tworzymy efektywne schematy zarządzania ryzykiem i tworzymy bardziej odporne organizacje zdolne do przetrwania w dzisiejszym niespokojnym otoczeniu.”

  https://i.imgur.com/ueu5gC5.png

  Chertoff Group prowadzi nas do swojego założyciela. Michael Chertoff to wyedukowany na Harwardzie syn rabina, szef Homeland Security za George’a Busha juniora, współautor Patriot Act, ustawy, która była odpowiedzialna za pozbawienie Amerykanów największej liczby praw zagwarantowanych w Konstytucji (…).

  Jak wyżej wspomniano, Michael Chertoff był już w przeszłości oskarżony o nadużycie swojej pozycji w administracji w celu zarabiania pieniędzy na skanerach ludzkich ciał. To tylko początek jego ciemnych interesów. Jego dłużnikami mogą być również Clintonowie. Chertoff został mianowany na członka senackiego komitetu Whitewater, który miał za zadanie zbadanie oskarżeń wobec Billa Clintona i jego żony. Oskarżenia te szybko oddalono po dołączeniu Chertoffa do komitetu.

  Kolejne nazwisko to symbol ciemnych interesów. Właściciel kasyn i miliarder Sheldon Adelson ma wiele powiązań ze światem polityki, jest długoletnim darczyńcą republikanów pomagającym partii w wygrywaniu wyborów. Ostatnio przekazał 5 milionów dolarów komitetowi prezydenckiemu na początku tego roku, co było największą darowizną dla nowego prezydenta w historii. Adelson podobno jest sfrustrowany ponieważ Trump odrzuca politykę poparcia Izraela za wszelką cenę. Adelson wspiera Izrael, jest właścicielem gazety Isreal Hayom i znajduje się w stanie permanentnego konfliktu z premierem Netanyahu.

  Prawdziwym rodzynkiem jest wiadomość że rząd Chin Ludowych oskarżył Adelsona i jego spółkę o pomoc wywiadowi amerykańskiemu w szpiegowaniu chińskich urzędników. Pekin twierdzi że CIA i FBI używały kasyn Adelsona w Makao w celu uzyskiwania informacji, którymi można by szantażować Chińczyków. Sprawa była tak poważna że spowodowała zablokowanie otwarcia amerykańskiego konsulatu w Makao, wyszła na jaw dzięki procesowi sądowemu, który ujawnił szpiegowanie chińskich urzędników z Makao przez personel kasyn Adelsona.

  Michael Chertoff i Sheldon Adelson legitymują się długą historią ciemnych interesów w polityce i w finansach. Jeśliby próbować wybrać dwie osoby, które mają kontakty i zasoby potrzebne do zaaranżowania takiego incydentu jak zamach w Las Vegas, trudno znaleźć lepszą parę. Pamiętajmy że zostali oni wskazani jako zainteresowani nie po strzelaninie, lecz trzy tygodnie przed zdarzeniem, razem z planowanym miejscem właśnie w Las Vegas.

  Nieuchronnie podniosą się głosy o wzmożeniu środków ostrożności w całym kraju, jeśli kampania wzbudzania strachu odniesie sukces to możemy stać się świadkami Patriot Act 2.0 w niedalekiej przyszłości. Kto może być z tego powodu bardziej szczęśliwy niż współautor oryginalnej wersji Patriot Act przypadkowo będący współwłaścicielem jednej ze spółek odnoszących największe korzyści z nowych przepisów? Nic nie motywuje bardziej niż pieniądze i władza, z pewnością znajdą je Chertoff i Adelson po ataku w Las Vegas.

  Powyższe rozważania mogą być oparte na zbiegu okoliczności, niemniej właśnie te dwie osoby zdobędą w wyniku zamachu pieniądze i władzę. Znajdzie je również ten trzeci, George Soros, który niedawno zainwestował poważną kwotę w akcje spółki OSI Systems (http://www.businessinsider.com/george-soros-made-7-million-off-those-body-scanners-everyone-hates-2011-7?IR=T).

  Przetłumaczył: Metro

  Komentarz tłumacza: funkcjonują dwie wersje tego zdarzenia:

  (1) to była rzeczywista strzelanina z rzeczywistymi ofiarami, albo

  (2) to był hiperrealistyczny teledysk.

  Autor powyższego tekstu przyjął pierwszą wersję. Chertoff, Adelson i Soros osiągną korzyści z tego zdarzenia niezależnie od tego, czy pierwsza czy druga wersja jest bliższa prawdy.

 5. Z e-maila blogera Metro:

  Widziałem wywiad z jakimś gościem, który mówił, że jego kumpel na tym koncercie dostał trzy kule w klatkę piersiową, ale udało się go uratować.

  Proszę wejść do Google Earth i wpisać „Mandalay Bay”. Skierować powinno do Los Angeles; koncert był na placu przez kasynem Luxor, tą piramidą. To około 400 metrów od hotelu Mandalay Bay, długość czterech boisk piłkarskich. Trzeba być niezłym kozakiem, aby ogniem automatycznym trafić w klatkę piersiową przy takiej odległosci. Trzeba być kozakiem, aby w cokolwiek trafić z tej odległosci, a wiemy, że ten facet nie miał żadnego przeszkolenia wojskowego i nie strzelał hobbystycznie.

  https://i.ytimg.com/vi/2CLqfN9Ovt8/maxresdefault.jpg
  https://ichef-1.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/10951/production/_98112976_mandalay_bay_hotel_shooting_976map_v2-nc.png
  https://www.washingtonpost.com/graphics/2017/national/las-vegas-shooting/img/vegas-venue-persp-night-600.jpg
  http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2017/10/02/18/44F7DC8B00000578-4939872-image-a-45_1506965215525.jpg

  Jeśli tam były setki rannych, to musiała zostać duża kałuża krwi. Gdzie ta krew?

  Podobno ten facet miał w pokoju ponad 20 karabinów. To około 250 kg ze szpejem. Każdy karabin raczej był w pokrowcu (bo bez pokrowca to chyba by zwrócili uwagę?). To trzeba przywieźć na wózku, poza tym każdy w Newadzie wie, jak wygląda walizka z karabinem, bo ma pewne charakterystyczne proporcje. Ciekawe jak to wniósł, nikt się go o nic nie pytał? Nie ma nagrań CCTV?

  Ta historia nie trzyma się kupy, dlatego sądzę, że to teledysk. Co oczywicie nie wyklucza istnienia paru ofiar, tak dla podkręcenia atmosfery.

  Pewnie został zabity jako mniej lub bardziej przypadkowa osoba. Takie sugestie też słyszałem, bo odzywali sie ludzie, co go znali. To zwykły dziany hazardzista, żaden zamachowiec.

  * * *

  200 osób rannych i 50 miertelnych ofiar. Gdzie ta krew?

  https://www.henrymakow.com/upload_images/lefttodie.jpg

  Tu na filmie zeznaje jego sąsiad, co obok mieszkał, razem chodzili do baru na piwo. Sąsiad był w Marines, mówi jak żołnierz, zna się na broni. Ten sąsiad (wojskowy) nawet nie wiedział, że koleś miał broń.

  https://www.youtube.com/watch?v=zMm1NaWnsz0&sns=em

  Stephen Paddock był podobno emerytowanym księgowym, jak mówią „przeciętnym Joe”.

  Ten zamach to zwykła ściema.

  * * *

  Może mnie tylko dziwić to, że ludzie tak łatwo nabierają się na bezczelne prowokacje i kłamstwa. napisałem (ZB) do Metro.

  Odpowiem odwołując się do klasyki swiatowej literatury faktu – pisze Metro:

  Protokół X § 18. Szczepienie chorób oraz inne podstępy żydowskie

  Wiecie doskonale, że dla stworzenia możności wyrażenia pragnień podobnych przez wszystkie narody, niezbędne jest mącić we wszystkich krajach stosunki narodowe i rządy aby przemęczyć ogół nieładem, nienawiścią, walką, a nawet męczeństwem, głodem, szczepieniem chorób, nędzą. Wówczas goje nie będą widzieli innego wyjścia, jak tylko oddanie się zupełnie i ostateczne pod władzę naszą. Gdybyśmy dali narodom wytchnienie, wówczas nie wiadomo, czy kiedykolwiek nastąpiłaby chwila upragniona.

  Generalnie to w tym kontekscie cały Protokół X jest ważny. Ale chyba o to chodzi. Teraz nawet nie zależy im, żeby wszyscy uwierzyli. Nie uwierzą. Ale chodzi o to aby maksymalnie podzielić społeczeństwo.

  Napisał: Metro

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.