Co się dzieje w Europie i w USA – 14.07.2017.

W Polsce nic się nie zmieniło. Mamy teraz kolejne awantury, które popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela. Bo mamy dobre serduszko - pisze pani Tiamat.

Nie zawadzi dyskutować. Nasze opinie bywają podobne, takie same, a często skrajnie różne. Wynika to z wielu powodów: przede wszystkim osobistych doświadczeń i stopnia samokształcenia. Gdy się zaczęła  awantura o Koran, to przede wszystkim poszłam do sklepu i kupiłam Koran, by zobaczyć, co to za diabeł. Religia katolicka nie zabrania mi ‚podglądać’ innych religii, jako że chrześcijaństwo jest starsze od islamu.

Pierwsze, co mnie uderzyło, to podobieństwo do Biblii. Okazało się, że Pięcioksiąg Mojżeszowy jest częścią i Biblii, i Koranu. Mieszkałam kilka lat na Bliskim Wschodzie, wtedy gdy dużo Polaków pracowało w Libii i Iraku. Nawiązaliśmy przyjaźnie. Miałam studentów z Syrii i z Iraku, przyjaciół z Libii, a teraz moim lekarzem jest muzułmanin z Mumbaju.

Znalezione obrazy dla zapytania bałkany - mapa

Rozpad Jugosławii

Czemu staram się zrozumieć ten ‚szał religijny’ w polityce zagranicznej coraz to słabszych rządów? - Przecież cała Polska kochała Czeczeńców- islamistów! I to tylko dlatego, że mordowali chrześcijan. Polska w Radzie Bezpieczeństwa, kiedy akurat miała swą roczną kadencję, zaproponowała wolne państwo muzułmańskie w Europie! Przecież tego się nie wyprzemy. Mamy Bośnię i Kosowo. I ALbanię w NATO. To Polska popierała oderwanie się muzułmańskiej Czeczenii od rosyjskiego terytorium wbrew ludnosci Czeczenii. To myśmy zbrojnie, czynnie popierali islamistów z Czeczenii, popieranych przez Arabię Saudyjską.

Więc kiedy religia ma dla nas takie ogromne znaczenie? - Zdaniem wielu Polaków zagraża nam teraz chrześcijańska Rosja; w czasie wojny i nawet po wojnie mordowali Polaków chrześcijanie z Ukrainy. Niemcy to nie muzułmanie, a napadli na nas. Nie wiem, jakiego wyznania są Amerykanie, ale to oni wymordowali miliony katolików na Filipinach. W czasie drugiej wojny światowej zrównali z ziemią Manile. Dlaczego niszczą białą Amerykę Południową – przeważnie katolicką?

Opowiadamy o chrześcijańskiej Europie, a wypędziliśmy 9 milionów chrześcijan z Bliskiego Wschodu. I nadal opowiadamy o chrzescijańskiej Europie, a pomagamy niszczyć najstarsze kościoły i cerkwie chrześcijańskie w Syrii. NATO zniszczyło ponad 400 cerkwi w Serbii – Kosowie. I zrobiliśmy to my – członkowie NATO specjalnie. Pomagaliśmy światu pokazać, że w Kosowie nie było żadnej kultury chrześcijańskiej, tylko muzułmańska.

Kogo pilnuje polskie wojsko w Kosowie? Już bedzie 17 lat. Przecież nie Serbów, których wygoniliśmy z Kosowa. Wszystkie miejscowości w Kosowie mają od setek lat serbskie nazwy. Prisztina – stolica to serbska nazwa. Kosowo – serbskie słowo. A polska propaganda opowiadała, że Kosowo należało do Ilirów z Albanii. Mieliśmy nawet takie rozprawy naukowe. Teraz mamy zmowę milczenia.

Nie mam pojęcia czym to się skończy i jakie będą losy Europy. Bardzo mnie to martwi. Ale czy nie rozpędziliśmy się za bardzo z hipokryzją bronienia islamu przeciwko chrześcijaństwu w Bośni, Kosowie, a nawet Albanii? - No to może nas za to zaprzaństwo spotkać kara. Sprzedaliśmy Europę w Jugosławii. Na skutki nie przyszlo nam długo czekać.

Europejscy muzułmanie nie rozprzestrzeniają się. Najlepszym przykładem są polscy muzułmanie, którzy mieszkają w Polsce od setek lat. I jakoś nigdy nie mieli po 50 dzieci i nigdy nikomu nie obcinali głów i nie mamy z nimi żadnych kłopotów prawnych, etnicznych czy kulturowych. W Polsce od 600 lat stoją meczety. I są czynne. Komuś przeszkadzają?

Nie ma też takiego demograficznego powodu, żebysmy przepędzali Libijczyków z Libii i w ogóle Arabów z Bliskiego Wschodu. I nie ma też takiego demograficznego powodu, by Polacy mieszkali w Kanadzie i 8 milionów Polaków nie chciało wrócić do kraju.

Znalezione obrazy dla zapytania muzułmanie w niemczech

W Niemczech muzułmanów zaprosiły powojenne Niemcy, żeby im pomogli odbudować zniszczony kraj i gospodarkę. I właściwie nie było z nimi problemów aż do czasów obecnych, gdy mamy modę na mordowanie zupełnie spokojnych i porządnych przywódców i głowy państwa: Miloszewicz, Kadafi, Ferdynand Marcos, Chavez czy Mosadek. Udało nam się przepędzić Janukowicza. Czy nam się wydaje, że poszkodowane narody nam tego nie pamietają?

Pamiętam, jak ‚polskie damy’ opowiadały super pierdoły wyssane z żydowskiego palca na temat Imeldy Marcos. Jak można było powtarzać tak niesprawdzone kalumnie i idiotyzmy! To bylo naprawdę chore. I pamiętam, jak również niedouczone Polki ubierały niemowlęta w wózkach na kolor pomarańczowy i szły na pochód popierający pomarańczową rewolucję Sorosa na Ukrainie w 2008 roku. Im teraz nie wstyd? - Pewnie nie. Takie głupie, jakie były – takie pozostaly. I ich dzieci też nie mają szans.

W Polsce nic się nie zmieniło. Mamy teraz kolejne awantury, które popieramy: ratujemy przemysl militarny USA i Izraela. Bo mamy dobre serduszko.

Napisała: Tiamat

* * * * * * *

Zastanawiam się nad tym, jaka banda rządzi światem i jak gangsterzy w imię narodów urządzają zbójowanie na świecie – pisze pani Tiamat. - Wiedziałam, że Kushner jest zadłużony po uszy i z teściem jeżdżą do różnych krajów i żebrają, to jest wymuszają pieniądze, gdy tymczasem znajdują licznych wielbicieli i sympatyków. Mam na myśli przyjęcie Trumpa w Polsce, ale podobne miał też w Arabii Saudyjskiej i Izraelu – widać Polska znajduje się w doborowrym towarzystwie.

Zięć Trumpa chciał pożyczyć 500 milionów dolarów od Kataru

Znalezione obrazy dla zapytania jared kushner

Zięć Trumpa Jared Kushner (starszy doradca osobisty teścia) próbował pożyczyć 500 milionów dolarów od członka rodziny królewskiej z Kataru, ale nie dostał. No to zaczął doradzać teściowi, jak należy Katar ukarać.

Kushner, handlarz nieruchomościami, podobnie jak jego teść – kupil wieżowiec w Nowym Jorku przy Piątej Alei nr 666 za 1,8 miliarda dolarów, ale ten wieżowiec jakoś nie chce się spłacać i nie przynosi tyle zysku, ile się biedak spodziewał – podaje „The New York Times”. Ponad 1/4 budynku stoi pusta już od kilku lat i przynosi bardzo poważne straty firmom Kushnera.

W 2015 roku, kiedy Trump ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta, Kushner i jego ojciec namawiali bilionera z Kataru szejka Hamad bin Abdullah AL-Tani (HBJ) na zainwestowanie 500 milionów dolarów w ten wieżowiec (podaje to “The Intercept”). Warunkiem było, że Firmy Kushnera (Kushner Companies) same sobie zarobią resztę pieniędzy na ten zakup.

W marcu tego roku Kushner Companies (Firmy Kusznera) zwróciły się do Chin o pomoc, a konkretnie do chińskiej firmy ubezpieczeniowej Anbang. Firma chińska zgodziła się dostarczyć 5 miliardów dolarów, ale parę tygodni później się wycofała. Szejk Al-Thani też zrezygnował ze ‘współpracy’ i nie chciał pożyczyć tych pieniędzy, poniewaz Kushner nie był w stanie zagwarantować zwrotu pożyczki.

No i wkrótce potem amerykańscy sojusznicy i sąsiedzi Kataru włączając Arabię Saudyjską, Emiraty, Bahrain i Egipt, zerwały przyjazne więzi z Katarem, oskarzając Katar o popieranie terroryzmu. Trump, który wcześniej odwiedził Arabię Saudyjską przyznał się, że to był jego pomysł, by ukarać Katar.

Kushner negocjował również ogromny kontrakt militarny między Arabią Saudyjską i amerykańską firmą zbrojeniową Lockheed Martin, który to kontrakt podpisano w maju w czasie wizyty Trumpa w Arabii Saudyjskiej. Ten kontrakt na 110 miliardów dolarów, podpisany przez króla Salmana i prezydenta USA, był częścią $350-miliardowych inwestycji gospodarczych i militarnych między obydwoma krajami na następne 10 lat – powiedzial sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

Amerykańscy spece od analiz oskarżają Kushnera i jego teścia, Donalda Trumpa o to, że zajmują się promowaniem amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego, zaogniając konflikty na Bliskim Wschodzie.

PressTV-Trump’s son-in-law sought $500mn loan from Qatar (Zięć Trumpa chciał pożyczyć 500 mln dolarów od Kataru:


http://www.presstv.com/Detail/2017/07/12/528214/Trumps-soninlaw-tried-to-get-500mn-loan-from-Qatar

Przetłumaczyła: Tiamat

15 Komentarze

 1. LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

  Pokaz Polskiego barbarzyństwa oraz wdzięczności .

  Dowódca Armii marszałek Iwan Koniew. …. Został odznaczony przez Elżbietę II i Jana Pawła II · Iwana Koniewa udekorowano najwyższymi odznaczeniami państwowymi jego kraju, a także mnóstwem orderów zagranicznych, w tym także najwyższym odznaczeniem Stanów Zjednoczonych – Orderem Honoru i francuską Legią Honorową. Ostatnią nagrodę – „Order Oczyszczającego Źródła” – wręczył wdowie po marszałku – Antoninie Wasyljewnie – przed stuletnią rocznicą urodzin marszałka – brytyjski minister obrony. Tym krzyżem, który pojawił się w Wielkiej Brytanii jeszcze w czasie średniowiecza, na całym świecie wyróżniono niewiele ponad 20 osób.

  LIST OTWARTY O OPAMIĘTANIE

  Czytaj … http://okres-prl.blog.onet.pl/2017/07/02/list-otwarty-o-opamietanie/

  • O Polsce Ludowej: „Polacy lecząc wojenne rany odbudowali gospodarkę i infrastrukturę ze zniszczeń wojennych, stworzyli warunki dla demograficznego i społecznego rozwoju narodu, zlikwidowali analfabetyzm, stworzyli efektywny system oświaty i nauczania, rozwinęli szeroką gamę gałęzi przemysłu. Resorty MON i MSW chronili Polaków przed bandami, bandytami, złodzajami.Polska przez 45 lat była bezpieczna”.

 2. kręcą pańskim licznikiem na neon robią to perfidnie po pejsatemu, niech Pan pomyśli jak się czuje bloger z dobrym tekstem który ma odsłon 30 czy 300 i patrzy się na odsłon 12 tysięcy .

  Zaczyna się jazgot nienawiść i zazdrość i oto im chodzi, zaczynają się teorie spiskowe itd. ludzie się się odwracają .

  • ~ali

   „kręcą pańskim licznikiem na neon robią to perfidnie po pejsatemu,…”. -

   — Nie mam wiedzy na ten temat. I nie mam żadnego wpływu. Po 4 tysiące już było, podobnie w S24 i kiedyś tu – na blog.pl. Tłumaczę to sobie tym, że ta większa ilość odsłon jest z powodu małej ilości porządnych tekstów.

  • ~nikita

   „Donbas z Russellem Bentley…”. -

   — Tak, był już linkowany ten film, ale obejrzeć ponownie można.

 3. Dlaczego samolot Putina ominal wschodnia flanke NATO zeby doleciec do Hamburga na G-20

  Samolot, w ktorym lecial prezydent Federacji Rosyjskiej, Wladimir Putin na szczyt G-20 zboczyl z drogi okolo 500 km i lecial nad Finlandia i Baltykiem, zeby nie leciec nad wschodnim skrzydlem NATO unikajac przestrzeni powietrznej Polski i panstw baltyckich by dotrzec do Hamburga. Zastanawia ten manewr.
  Rzecznik prezydenta, Pieskow odmowil wyjasnien poniewaz wszelkie informacje dotyczace ochrony prezydenta sa tajne.
  Prezydent Rosji latal nad polska przestrzenia powietrza wiele razy wczesniej ale widocznie taki jeden incydent w tamtym miesiacu wplynal na obecna decyzje:
  Otoz, nie dawniej jak miesiac temu polski samolot F-16 bardzo niebezpiecznie zblizyl sie do samolotu, w ktorym lecial rosyjski minister obrony Sergiej Szoighu zmuszajac rosyjski Su-27 eskortujacy samolot prezydenta do interwencji.

  I tym razem, ochrona prezydenta najprawdopodobniej chciala uniknac prowokacji jakiej mozna sie spodziewac po Warszawie po tym jak polskie wladze prowadza niczym nie uzasadniona kampanie przeciwko Rosji podejrzewajac Rosje o katastrofe smolenska.
  Jeden z obserwatorow d/s miedzynarodowych Aleksjej Martynow uwaza, ze slusznie, ze sluzby ochrony prezydenta sa w pelnej gotowosci ochrony prezydenta bo Putin jest nie tylko prezydentem Rosji. Jest jednym z przywodcow swiatowych.
  Rosyjska flota prezydencka Il-96-300 PUs prawdopodobnie sklada sie z 4-ch samolotow. Zbudowane w fabryce w Woronezu samoloty maja wiele systemow zabezpieczajacych, lacznie ze specjalna oslona dla zmylenia radarow, system zaklocania pociskow MANPADS a nawet wlasny system obrony przeciwlotniczej.
  A takze maja podobno specjalny system ratowania waznego pasazera (VIP system). Caly ten system zabezpieczajacy jest szczegolnie wazny gdy samolot leci do krajow, w ktorych samolot nie moze byc eskortowany przez wojskowe samoloty rosyjskie.

  Aleksander Chramczikin , zastepca dyrektora Instytutu Analiz wojskowych w Moskwie uwaza ze sluzby ochrony prezydenta postapily slusznie, poniewaz polskie sily powietrzne maja na wyposazeniu zarowno amerykanski jak i rosyjski sprzet.

  Chodzi glownie o 48 F-16, okolo 30-u Migow – 29 i okolo 30 mysliwcow S-22 czynnych i 20 na skladzie.

  Po rozpadzie ZSRR Polacy zakupili wszystkie NRDowskie i czeskie MiG-i29s.
  W sklad naziemnej obrony wchodzi bateria US Patriots i jeszcze z czasow sowieckich S-200 i obronny system Krug.

  Inaczej mowiac, mimo, ze prawdziwy powod ominecia polskiej przestrzeni powietrznej nie jest znany, to zasada “lepiej byc ostroznym niz potem zalowac” (strzezonego pan Bog strzeze) ma calkowite uzasadnienie.

  Oto dlaczego samolot Putina ominal wschodnia flanke NATO w drodze do Hamburga na G-20
  Here’s Why Putin’s Plane Skirted NATO’s Eastern Flank on Approach to G20 Summit – Sputnik International

  https://sputniknews.com/politics/201707091055383843-putin-plane-avoids-nato-states/

  Przetłumaczyła: Tiamat

 4. Putin do Tillersona: Nie macie prawa decydowac o przyszlosci Syrii:

  http://www.fort-russ.com/2017/07/you-have-no-right-to-talk-about-syrias.html

  Putin sie zdenerwowal?
  “Nie macie prawa dyskutowac przyszlosci Syri!i” – Putin rzucil wprost ministrowi spraw zagranicznych USA ,

  Prezydent Rosji, Wladimir Putin podkreslil. ze przyszlosc Syrii lezy w rekach Syryjczykow a nie amerykanskiego sekretarza stanu Rexa Tillersona!

  “ Amerykanski Sekretarz stanu nie jest obywatelem syryjskim i nie ma prawa opowiadac o przyszlosci tego kraju i losach prezydenta. O tym moga decydowac tylko sami Syryjczycy- powiedzial Putin na szczycie G-20 w Hamburgu.
  Putin podkreslil, ze stanowisko USA wobec Syrii nie bardzo sie zmienilo, choc jest moze troche bardziej pragmatyczne, i USA troche przyczynilo sie do zmniejszenia aktow agresji w kraju.
  Potem mowil o pozytywnym porozumieniu o wstrzymaniu ognia w poludniowo zachodniej czesci kraju i zachecal Jordanie i Izrael do wspolpracy przypominajac, ze nienaruszalnosc granic Syrii musi byc uszanowana za wszelka cene.

  Ujawnil tez, ze Rosja utrzymuje kontakt z kilkoma grupami Kurdow w Syrii, mimo, ze nie sa one tak scisle jak z USA. Rosja popiera integralnosc granic Syrii czym sie troche rozni od niektorych frakcji Kurdow i USA.
  Gdy chodzi o zakonczenie kryzysu w Syrii, Putin powiedzial, ze Rosja bedzie kontynuowac swoja polityke ustanowienia pokoju i ustabilizowania kraju i dalej bedzie wspolpracowac z Syria, Turcja i Iranem. Putin dodal, ze te wspolprace omawial juz z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem w czasie konferencji G-20.
  Gdy chodzi o kryzys panstw Zatoki Perskiej i konflikt miedzy Katarem i panstwami GCC (Gulf Cooperation Council) – Rady Panstw Zatoki Perskiej a szczegolnie Arabii Saudyjskiej, Putin powiedzial ze juz wczesniej rozmawial z przywodcami Kataru i przypomnial, ze ten problem nalezy szybko rozwiazac zanim sie rozwinie w otwarty konflikt w rejonie.

  Opowiadajac o swojej rozmowie z Dolandem Trumpem, Putin stwierdzil, ze Trump jest zupelnie inna osoba, gdy sie z nim rozmwaia prywatnie a zupelnie inna w tv. Prywatnie jest osoba bardzo racjonalna i ze rozmowy te moga przyniesc pozytywne rezultaty.

  A gdy chodzi o domniemane wtracanie sie Rosji w amerykanskie wybory i bezpieczenstwo cybernetyczne, to Putin twierdzi , ze nie ma potrzeby zeby Rosje podejrzewac ze Rosja osmielilaby sie wtracac kiedykolwiek do wyborow w USA. Oba kraje maja utworzyc wspolna grupe, ktora bedzie monitorowac wszelkie problemy zwiazane z cybernetycznym bezpieczenstwem.

  Na zakonczenie Putin powiedzial, ze to media zachodnie probuja interweniowac w wewnetrzne sprawy Rosji i ze Moskwa doskonale zdaje sobie z tego sprawe i pilnie sledzi poczynania Zachodu.

  Przetłumaczyła: Tiamat

 5. Nikita Michałkow *Lobotomia*

  Pojawił się film zatytułowany „Lobotomia”, będący najnowszym produktem wybitnego rosyjskiego reżysera Nikity Michałkowa i ponoć zaczynem jego kampanii wyborczej.

  Film zaczyna się od obrazów, pokazujących barbarzyński zabieg lobotomii.
  Głos opowiada, iż „lobotomia to brutalny, ale pewny sposób na wytarcie pamięci”, „Człowiek po operacji zamienia się w warzywo” — mówi lektor. „Lobotomia jest od lat 50. zakazana w medycynie — ale nie w polityce.

  Niektórzy politycy uważają, że lobotomii należy poddać wszystkich Rosjan”. Na ekranie obrazki odmóżdżonych pacjentów na zmianę z Chodorkowskim i Nawalnym. „Zdaniem tych politycznych spikerów, prawo do życia mają tylko Rosjanie po lobotomii”.

  George Soros i jego marionetki — rosyjscy liberałowie, którzy chcą „przejąć władzę w Rosji”. W tym celu planują zmienić Rosjan w „posłuszne, zależne bydło, manipulowane przez Zachód”.

  Rosjan w bezmyślne małpy zamienia się w Centrum Jelcyna w Jekaterynburgu: „centralnym centrum lobotomii”, wybudowanym za 7 miliardów budżetowych rubli „To tu wyciera się pamięć historyczną” — mówi lektor — „to tu Rosjanom masowo odbiera się szacunek dla ojczyzny”
  –W tym momencie na ekranie pojawia się on sam–

  „W Jekaterynburgu znajduje się centrum, w którym każdego dnia Rosjanom wstrzykuje się truciznę, niszczącą narodową samoświadomość, niszczącą rozumienie historii naszego kraju”

  Centrum Jelcyna dostało dzięki Sorosowi i Chodorowskiemu — tytuł Europejskiego Muzeum Roku 2017. Michałkow „mimo wszystkich ataków, jakich padł ofiarą, „liberałowie postąpili jak prawdziwi hitlerowcy: postanowili zetrzeć Michałkowa z powierzchni ziemi”.

  Kiedy bowiem Michałkow zrobił film o „rosyjskiej godności i świadomości narodowej” — „Cyrulika syberyjskiego” — „bardziej niż wszystko inne oburzyło liberałów, że Rosjanie są tam pokazani niewłaściwie, czyli jako normalni ludzie, a nie niewolnicy, pijacy i narkomani”

  „Agentów zachodniego wpływu przeraziło to, że film Michałkowa, pokazując obraz Rosji jako silnego i godnego kraju, przyniesie Rosjanom nadzieję i stanie się zaczynem nowej narodowej idei” .To różni Michałkowa od Sorosa, który „wydawał w Rosji podręczniki szkolne, uczące dzieci zdrady ojczyzny”…


  A teraz zobaczcie to na sputniku https://sptnkne.ws/eUqk

 6. ~konik

  „Kiedy bowiem Michałkow zrobił film o „rosyjskiej godności i świadomości narodowej” — „Cyrulika syberyjskiego” — „bardziej niż wszystko inne oburzyło liberałów, że Rosjanie są tam pokazani niewłaściwie, czyli jako normalni ludzie, a nie niewolnicy, pijacy i narkomani”. -

  — Te obrazy „właściwego” ukazania Rosji i Rosjan funkjonują z różną siłą na Zachodzie i w Polsce. I bardzo trudno to zmienić.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.