Co się dzieje w świecie mediów – 07.07.2017.

Kilka dni temu w notce „Rusofobia w USA to biznes” przedstawiliśmy nędzę amerykańskiego dziennikarstwa, link:
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/139121,rusofobia-w-usa-to-biznes-01-07-2017

Po aferze w CNN stacja wstrzymała wszystkie informacje o Rosji, wycofała ostatni artykuł. Trzech dziennikarzy zrezygnowało z pracy.

„Ale przyjmują już następnych – pisze bloger @SZS. - A rozmowę kwalifikacyjną kończą takimi oto słowami: Jesteś pan niedouczonym gamoniem, moczymordą, sprzedajną miernotą, gnidą i patologicznym łgarzem… Będzie z pana świetny dziennikarz. Witamy w redakcji… I pewnie dlatego Milosz Zeman tak powiedział: Wiem, że najwyższa liczba idiotów na metr kwadratowy jest wśród dziennikarzy”.
.
.
Robert Fisk
.
Może tak, a może nie. Trudno powiedzieć – pisze pani Tiamat. -Amerykanie zamordowali wielu dziennikarzy. Wielu się ukrywa. W Libanie mieszkają amerykańscy i angielscy dziennikarze (np. Robert Fisk) i stamtąd nadają o tym, co się naprawdę dzieje na Bliskim Wschodzie. John Pilger, Australijczyk, nie mial co robić w kraju -mieszka w Londynie. Proszę zauwazyć, że nie ma amerykańskich dziennikarzy na polach bitew Iraku, Syrii czy Jemenu. W samym Iraku ‚zginęło’ ich ponad stu. Z własnego doświadczenia wiem, że największej cenzury doświadczają dziennikarze.
.
Podobny obraz
.
John Pilger
.
Media na Zachodzie nie są niezależne. Należą do prywatnych korporacji, które rozbijają się po całym świecie i nie bardzo chcą, by prasa rozpisywała sie o tym, co robią. Jeśli taka firma ma udziały w stacji TV, to wiadomo, że nie pozwoli, żeby o tajemnicach firmowych opowiadano. Z kolei wielkie korporacje przekupują przedstawicieli w Senacie i Kongresie, a więc praktycznie rządzą krajem. Wtedy prywatne media wyrażają opinie dyktowane przez państwo, czyli prywatne korporacje. Kampania wyborcza w USA – to przecież prawdziwa, dzika orgia medialna.
.
Opowiadanie, że na Zachodzie sa niezależne środki masowego przekazu, bo są w prywatnych rękach, jest bzdurą, podobnie jak BBC, które jest państwową stacją, calkowicie podlegającą kontroli panstwa – i też nie jest niezależna, bo w Anglii państwem też rządzą banki i różne inne korporacje. Najlepszy dowód, że BBC podaje te same brednie co media w USA plus lokalne wydarzenia.
.
Właściwie trudno mówić o dziennikarstwie na Zachodzie. Bardzo często w mediach pracują spece od PR – public relations – czyli spece od propagandy, zatrudnieni przez wielkie firmy. Dlatego od wielu lat istnieją na uczelniach wydziały pt. media & communication, niezależnie od dziennikarstwa. Dziennikarz ma słabe szanse na zrobienie kariery.
.
Co ciekawsze, propaganda zachodnia pyskuje na Rosję, tzn. na RT i na ‚Sputnik’, że nie powtarzają tego, co nadaje Zachód. Równocześnie w samej Moskwie wychodzą gazety, które ostro krytykują i Putina, i jego politykę. Można w nich też wyczytać, jaka nędza panuje w Rosji i jaka tam korupcja. Rosja to jeden z nielicznych krajów, który może sobie pozwolić na Partię Komunistyczną, która też pyskuje na Putina i jego ekipę. Wiadomo, że chciałaby rządzić. Ale jest w Dumie. Ostatnio pewien ‚uczony’ tłumaczył mi, że Nawalny to człowiek opłacany przez… Putina, by pokazać światu, jaką mają demokrację. Myślę, że partia Ziuganowa wystarcza z nadwyżką.
.
Korporacje zachodnie zatrudniają też naukowców. Największym oszustwem kapitalizmu jest nauka za pieniądze. Uczelnie muszą się same utrzymać. Toteż się utrzymują. Z różnych ‚dotacji’, prezentów, stypendiow i ‚nagrod’. Stanford i Harvard dostają różne ‚scholarships’ (stypendia) prosto z Izraela.
.
No i uczelnie, żeby nie zdechły z głodu, dostają też różne ‚programy naukowe’ do opracowania. Klasycznym przykładem jest wagonowa literatura na temat zmian klimatycznych. Innym rodzynkiem jest Monsanto. Bardzo często wielkie firmy zamawiają rozmaite badania naukowe i podają od razu wyniki, do których trzeba dopasować badania (np. szczepionki).
.
Znalezione obrazy dla zapytania media usa
.
Media w USA: „Północnokoreański pocisk może dotrzeć nawet na Alaskę”. – Tak media przygotowują grunt do napadu USA na inny kraj
.
Zastanawia mnie, które to uczelnie podjęły się opracowania leczniczych walorów Mary-Jane (marihuany). No bo jeśli marihuana jest rzeczywiście bardzo zdrowa, to dlaczego ani ‚maryski’, ani maku nie wolno siać we własnym ogrodzie? – Wiadomo, kto ma monopol na hodowlę. No więc różne ‚naukowce’, wynajęte za pieniądze, przygotowują wielce uczone programy dla telewizji.
.
Podobnie działają telewizyjne programy publicystyczne. Nie jest żadną tajemnicą, że Izrael od początku swego istnienia prowadzi walkę z Palestyną… w Palestynie. Żeby usprawiedliwić to, co robi Izrael, i to, co ma w planie, należy zatrudnić całą machinę propagandy: media, akademie, administrację państwową, organizacje społeczne i zawodowe do zwalczania wroga, jakim jest… marzenie o Wolnej Palestynie. Najłatwiej do ludzi przemawiają emocje, zwłaszcza te, które mają moc nad nami – tak zwane ciemne moce. Żyd czy nie żyd – każdemu najłatwiej uwierzyć, że jst wybranym pomazańcem bożym.
.
No więc zaprzegnęliśmy do roboty naukowców, etnologów i wszelakich etnografów – za pieniądze, a jakże – opowiadajacych o rasie wyższej i niższej, kulturze tej bardziej moralnej niż inne, by udowodnić, że… rasa semicka arabska jest rasą nie-białą, natomiast rasa semicka – izraelska należy do rasy bialej. Uczeni kryminolodzy i różni prawnicy – zdrajcy wygadują głupoty o rasach i religiach kryminogennych, do których mają należeć… muzułmanie.
.
Sztuczne sekty religijne, sowicie opłacane przez korporacje, nie tylko naftowe, badają Pismo Święte na wszystkie strony, żeby tylko udowodnić, że… ponieważ Abraham wyszedl z Ur (miasta w Mezopotamii), a wiadomo, że Adam i Ewa byli żydami (a tylko czasami Ukraińcami) – to cała Mezopotomia powinna należeć do Izraela i należy powtorzyć biblijne ludobójstwo, żeby współczesny Abraham mógł wrócić na łono Kanaanu. Naturalnie firmom naftowym, które mają udziały w mediach, bardzo zależy na tym, żeby oczerniać ludy Bliskiego Wschodu, bo mają złodzieje ropy usprawiedliwienie podboju.
.
No więc mamy sekty religijne, korporacje, uczelnie, prawników, administrację państwową, organizacje pozarządowe, dziennikarzy i różne stowarzyszenia i asocjacje – zatrudnione w wielkim medialnym cyrku anty-palestyńskim. Bo udało się przepędzić Libijczyków, Irakijczyków, kilka milionów chrześcijan z Bliskiego Wschodu, a Palestyńczykow i Persów jakoś się nie da. Ale żeby się to nie nazywało ludobójstwem, to powołujemy się ogolnie na islam jako krwiożerczą religię, która chce zniszczyć kulturę zachodnią.
.
A to, że nie spotkałam w swym życiu Indonezyjczyka czy Malaja, który chciałby mieszkać w Europie, to już nie ma takiego znaczenia, bo przeciętny rasiol nie ma pojęcia, że największym muzułmańskim państwem jest Indonezja, która nikomu nie zagraża. A na pewno nie Europie. Azjatycke wyspiarstwo brzydzi się Europą. A i Malezja czy Brunea do Europy nie ciagną. Natomiast nie przeszkadza, że Bałkany zasiedlają przybysze z Turcji i Arabii Saudyjskiej. Bo Palestyńczyk – to wiadomo: Arab-terrorysta. Co innego Araby z Arabii Saudyjskiej. Ci mają pieniądze i są naszymi wspólnikami w ludobójstwie Kanaanu.
.
Potęga komercyjnych mediów jest tak wielka, że ma zasięg niemal globalny. To co ‚naukowcy’ z Harvardu z Dershowitzem na czele opracowali i ‚dowiedli’, że islam to terrorystyczna religia, to powtarzają światowe media i wielkie korporacje, a za nimi niektóre kościoły i organizacje państwowe i społeczne. Bo nam islam nie przeszkadza w Kazachstanie. Ani w Indiach. Ale bardzo przeszkadza na roponośnych terenach Bliskiego Wschodu.
.
Ciekawe, że spotykam Polaków, którzy nie wezmą do ręki prasy muzułmańskiej, a na samo wspomnienie tejże dostają gęsiej skórki. Choroba? – Przypomina to trochę angielski serial „Little Britain”. A ponieważ cały przemysł anty-islamski rozpanoszył się w mediach ścieku wścieku, to zaglądamy do tzw. mediów niezależnych czy społecznościowych. I tu nas też może spotkac niespodzianka. Nie ma też co za bardzo ufać mediom społecznościowym, bo wiele z nich jest na garnuszku różnych organizacji, jak i korporacji.
.
Żyjemy w świecie zalegalizowanej i wszechpotężnej dezinformacji nastawionej na monopolistyczny kapitalizm. Dlatego nie należy się spodziewać uczciwych dziennikarzy. Jako osoby prywatne, mogą być zupełnie przyzwoitymi ludźmi, ale jak to powiedział kierownik produkcji CNN: „Z czegoś trzeba żyć… żeby wyżyć”.
.
Na skali polityk – dziennikarz osobiście pierwsze miejsce, gdy chodzi o liczbę idiotów, przyznałabym politykom. Bo żeby zostać dziennikarzem, trzeba skończyć szkołę. Polityk nie musi mieć żadnej wiedzy ani żadnych kwalifikacji. W ogóle nic nie musi – nawet reprezentować swoich wyborców.
.
Napisała: Tiamat
.

3 Komentarze

 1. proszę obserwować czy te tysiące osłon nie są generowane złośliwie/sztucznie przeciw Panu na parch neon 24?

  tak potwierdzam materiał świetny ale neon to nie jest obecnie poczytny portal od kiedy zmienili profil i zbanowali większość użytkowników zostawiając ewidentnych płatnych troli.

 2. ~jojo

  „proszę obserwować czy te tysiące osłon nie są generowane złośliwie/sztucznie przeciw Panu”. -

  — Nie sądzę. Duże ilości odsłon notowali /notują też: B. Jeznach, Z. Wrzodak, D. Kosiur i jeszcze inni. Jest – mniej lub więcej – podobne spojrzenie mnie samego i wymienionych osób na rzeczywistość.
  O ile mi wiadomo, to jest krąg osób, które propagują nas na Twitterze czy Facebooku. Ale ja się na tym nie znam. Może coś więcej powiedziałby bloger Jaszczyk8, którego tu pozdrawiam :)

  I Pana też pozdrawiam :)

  I jeszcze te płatne trolle w NE. Coś jest; ostatnio atakują Tiamat, zostawiając mnie w spokoju. Podstawowa sztuczka, by nas rozdzielić. Ale ja już przeżyłem wściekłe ujadania PiS-owskich trolli w S24, a Pani Tiamat też nie jest osobą lękliwą.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.