Co się dzieje na świecie – 07.06.2017.

Nikt nie śmie tego głośno powiedzieć… Przyczyny masakry w Manchesterze, w której dzihadyści zamordowali 22 głównie młodych ludzi, zostały zatajone, by zachować tajemnice brytyjskiej polityki zagranicznej – pisze John Pilger w artkule ”Terror w Brytanii – Co wiedziala pani premier?”

Krytyczne pytania, takie jak np. „Dlaczego służby bezpieczeństwa MI5 utrzymywały ‚majątek’ terrorystów w Manchesterze i dlaczego rząd nie ostrzegł społeczeństwa, że zagrożenie może przyjść z wewnątrz tego społeczeństwa”. Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Rząd obiecuje przeprowadzić wewnętrzne dochodzenie.

Podejrzany samobójca bombowy Salman Abedi należał do ekstremistycznej grupy pod nazwą Libijska Islamska Grupa Walcząca (LIFG), która rozkwitała w Manchesterze i była hodowana, i używana przez MI5 przez więcej niż 20 lat. LIFG jest zakazana w Anglii jako grupa terrorystyczna, która domaga się ekstremistycznego państwa islamskiego w Libii i jest częścią „wielkiego globalnego ruchu islamskiego ekstremizmu, natchnionego przez Al-Kaidę”.

Sekretem było (gdy Theresa May byl ministrem spraw wewnętrznych) że dzihadyści z LIFG mogli legalnie, swobodnie podróżować po całej Europie i zupełnie bezkarnie wdawać się w bojówki. Najpierw, żeby obalić Muamara Kadafiego w Libii, a potem dołączyć do grup związanych z Al-Kaidą w Syrii. W tamtym roku FBI wpisało Abediego na listę terrorystów i ostrzegło MI5, że jego grupa ma zamiar znaleźć sobie ‚polityczny cel’ w Wielkiej Brytanii. Dlaczego nikt go nie skonfrontował – i jego siatki, i nie zniszczył mu planowania i dokonania zamachu 22 maja?

Powstają te pytania, ponieważ z powodu przecieku FBI, który całkowicie zburzył Anglikom koncepcję ‚wilka samotnika’, zaplanowanego jako głównego wykonawcę zamachu 22 maja. Stąd się wzięła panika Theresy May i niespotykana pretensja do Waszyngtonu z Londynu, a i w konsekwencji przeprosiny Trumpa.

22 ofiary śmiertelne - to tragiczny bilans samobójczego ataku w Manchesterze

Masakra w Manchestrze uchyla rąbka tajemnicy brytyjskiej polityki zagranicznej i faustyńskich związków z ekstremistami islamskimi, zwłaszcza sekty wahabitów i salafitów, których głównym opiekunem i finansistą jest królestwo naftowe Arabii Saudyjskiej, które jest największym nabywcą broni. To imperialne małżeństwo Anglii i Saudów trwa od czasów II wojny światowej i wczesnego okresu Bractwa Muzułmańskiego w Egipcie.

Polityka brytyjska miała na celu powstrzymanie pan-arabizmu, czyli arabskich państw rozwijających nowoczesny sekularyzm, który miał im zapewnić niezależność od imperializmu zachodniego i kontroli przez Zachód naturalnych zasobów. Powstanie łupieżczego Izraela miało zapewnić to rozbicie świata arabskiego i kontroli zasobów. Więc ta pan-arabska wspolnota zostala zniszczona. Pozostało teraz podzielić te państwa i nimi rządzić.

Znalezione obrazy dla zapytania zamach w londynie - zdjęcia

Zamach w Londynie

W 2011 roku, jak podaje „Middle East Eye” („Oko Bliskiego Wschodu”), Liga Islamistow Libijskich w Manchesterze znana była jako “Chlopcy z Manchesteru”, którzy zawzięcie zwalczali Kadafiego i uważani byli za bardzo niebezpieczną grupę, a ich ilość zawsze była pod kontrolą i rozkazami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych UK – coś jak areszt domowy. Kiedy wybuchły demonstracje przeciwko Kadafiemu w Libii – kraju skleconym z tysiąca wrogich sobie plemion, to nagle zniesiono kontrolę: “Mogłem jeździć wszędzie, gdzie mi się podobało. Nikt mnie o nic nie pytal” – opowiadał jeden z członków LIFG-u. MI5 oddało im paszporty, a policja antyterrorystyczna na lotniskach miała przykazane, żeby ich puszczać wolno do samolotów.

Obalenie Kadafiego, który kontrolował największe złoża ropy w Afryce, było od dawna planowane w Waszyngtonie i w Anglii. Jak podał wywiad francuski, na Kadafiego było kilka zamachów w 1990 roku – wszystkie opłacone przez brytyjski wywiad. W marcu 2011 Francja, Brytania i USA wykorzystały okazję do ‚humanitarnej interwencji’ i zaatakowaly Libię. Przyłączyło się do nich NATO pod pretekstem wypełniania rezolucji ONZ, dotyczącej ‚ochrony cywilnej ludności’.

We wrześniu ubiegłego roku parlamentarna komisja d/s zagranicznych prowadziła dochodzenie w sprawie Libii i doszła do wniosku, że ówczesny premier David Cameron wciągnął Anglię do wojny przeciwko Kadafiemu na podstawie błędnych przesłanek i ten atak na Libię spowodował utworzenie Państwa Islamskiego w Północnej Afryce. Komisja parlamentarna cytowała Baracka Obamę, który określił rolę Camerona w Libii jako niewypał i nędzne widowisko.

Prawdę mówiąc, Obama był głównym aktorem w tym nieudanym widowisku, bo pod presją swojej minister d/s zagranicznych, podżegaczki wojennej Hillary Clinton oraz pod wpływem mediów, które darły się, że Kadafi planuje ludobójstwo własnego narodu: Wiedzieliśmy, że jeżeli przeczekamy jeszcze jeden dzień, to w Bengazi – miasto wielkości Charlotte – odbędzie się masakra, która może się roznieść po całym regionie i pozostanie czarną plamą w świadomości całego świata” – powiedział Obama.

Historia o masowym morderstwie została sfabrykowana przez salafickich bojowników, którym groziło rozbicie przez libijską armię. Opowiedzieli agencji Reutera, że będzie prawdziwa rzeź podobna jak w Rwandzie. Komitet parlamentarny w swoim raporcie napisał: “Pomysł, że Muamar Kadafi mógł zaplanować morderstwo cywilnych mieszkańców w Bengazi nie znalazł nigdzie potwierdzenia i nie ma żadnego dowodu, by takie morderstwo planował.

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowania libii

Bombardowanie Libii

Anglia, Francja i Stany Zjednoczone kompletnie zniszczyły nowoczesne państwo libijskie. NATO zanotowało w swoich raportach, że wystrzelono 9.700 rakiet, z których 1/3 wystrzelono w ludność cywilną. W tych atakach użyto bomb rozszczepiających i z głowicami uranowymi. Miasta Misurata i Sirte byly bombardowane miejsce – w miejsce (naloty dywanowe). UNICEF, organizacja w obronie dzieci przy ONZ, zanotowała, że ogromna ilość zamordowanych dzieci była w wieku poniżej 10 lat.

Oprócz tego, że powstało państwo islamskie (ISIS), to juz zapusciło korzenie w Iraku po napadzie Blaira i Busha w 2003 roku – tych dwóch ‚speców’ od Bliskiego Wschodu (mediawelistów), miało teraz pod kontrolą całą Afrykę Północną jako bazę. Ten atak spowodował również stampedo uchodźców do Europy.

Camerona witano w Tripoli jako ‚wyzwoliciela’, a tak mu się przynajmniej wydawało. Tłumy, które go radośnie witały, składały się głównie z opłaconych i przetrenowanych przez brytyjskie służby specjalne SAS ukrytych agentów, natchnionych ideą Państwa Islamskiego, takich jak ‚Chlopcy z Manchesteru’.

Dla Amerykanów i Brytyjczyków głównym przestępstwem Kadafiego była obrazoburcza wręcz niezależność i jego plany porzucenia petrodolara, który jest przecież filarem imperialistycznej potęgi USA.
Kadafi bezczelnie planował wprowadzenie afrykańskiej waluty opartej na parytecie złota; chciał ustalić bank ogólno-afrykański i utworzyć unię ekonomiczną biednych państw bogatych w zasoby.

Czy byłoby to możliwe czy nie – to nie było istotne, bo sama tylko myśl tak bezczelna była nie do zniesienia dla USA, które planowały ‚wielkie wkroczenie do Afryki’ i zamierzały przekupić rządy państw afrykańskich przy pomocy ‚miliatrnego partnerstwa’. Upadły dyktator Libii próbował ratować się ucieczką, ale RAF (brytyjskie lotnictwo) wyczaiło jego konwój i w gruzach Sirty jakiś fanatyk strasznie go porżnął nożem; media nazwały tego zboczeńca ‚rebeliantem’.

Po splądrowaniu libijskiego skarbu wartości 30 miliardów dolarów ‚rebelianci’ ruszyli na południe, terroryzując miasta i wioski. Po przekroczenu Sahary wkroczyli do Mali i zniszczyli ten słaby kraj. Gorliwi Francuzi wysłali samoloty do swojej byłej kolonii, by ‚zwalczyć Al-Kaidę’ i bajzel, jaki sami stworzyli.

14 października 2011 roku prezydent Obama oznajmił, że wysyła siły specjalne do Ugandy, żeby się włączyć do wojny domowej. W ciągu następnych paru tygodni amerykańskie siły zbrojne zostały wysłane do Południowego Sudanu, Kongo i Republiki Centralnej Afryki. Gdy Libia była już zabezpieczona, zaczęła się amerykańska inwazja na Afrykę; media jakoś dziwnie tego nie dostrzegły.

W Londynie otwarto wielką wystawę broni, zorganizowaną przez rząd brytyjski. Na trybunach ktoś krzyczał: “pokaz radosnej działalności w Libii”. Londyńska Izba Handlu i Przemysłu zatytułowała wystawę “Bliski Wschód: potencjalnie ogromny rynek dla brytyjskiego przemysłu zbrojeniowego i firm ochroniarskich”. Gospodarzem wystawy byl Królewski Bank Szkocji, główny inwestor w przemysł bomb kasetowych, które bardzo namiętnie używano przeciwko ludności cywilnej.

W ostatnim miesiącu premier Theresa May była w Arabii Saudyjskiej, której sprzedała brytyjskiej broni za ponad 3 miliardy funtów, którą Saudowie użyli przeciwko Jemenowi. Usadowieni w pomieszczeniach kontrolnych Rijadu, brytyjscy doradcy wojskowi pomagali przy zrzucaniu bomb, które zabiły ponad 10 tysięcy ludzi. W kraju panuje nędza i głód. Co 10 minut umiera w Jemenie jedno dziecko – podaje UNICEF..

Masakra w Manchesterze 22 maja była właśnie owocem tej nieprawdopodobnej rzezi w dalekich krajach, fundowanych tym nieszczęsnym krajom przez Wielką Brytanię. Imiona pomordowanych ofiar sa nieznane. Nikt nie wie, jak sie nazywaja ofiary morderczej wojny.

Prawda o tym, co się naprawdę dzieje, nie dociera do świata. Podobnie jak nie docierała wtedy, gdy londyńskie metro bylo zbombardowane w 7/7 2005. Zdarza się, że jakiś przechodzień podejdzie do kamery CNN i krzyknie: ‚Irak’ albo ‚Blair’ czy ‚My napadliśmy na Irak’. Na wielu spotkaniach z ważnymi mediami, na których sam byłem, wielu znanych gości powtarza ‚Irak’ lub ‚Blair’ jako rodzaj catarsis, czego nie ośmiela się głosić publicznie.

Zanim Blair napadł na Irak, był ostrzeżony przez wywiad brytyjski, że zagrożenie od Al-Kaidy zwiększy się po inwazji na Irak. Wywiad ostrzegał też, że znacznie wzrośnie liczba innych islamskich grup terrorystycznych. Tak jak Blair sprowadził własną wojenkę i zbrojne awanturnictwo, a Georg Bush nieudane krwawe widowisko – David Cameron, poparty przez Theresę May dokonał przestępstwa w Libii, a krwawe następstwa nastąpiły w Anglii – w Manchesterze i Londynie.

Naturalnie, że oficjalnie miało być tak, że to Salman Abedi działał sam. Był drobnym przestępcą i nic więcej. Tymczasem jego cała siatka została podana do wiadomości publicznej przez amerykańskie przecieki. Awantura szybko przygasła i zniknęła ze szpalt. Ale pytania pozostaly.

Jak to się stało, że Abedi był w stanie podróżować po całej Europie i wrócić do Manchesteru na kilka dni przed dokonaniem tej strasznej zbrodni? Czy Theresa May była powiadomiona przez MI5, że FBI wykryło Salmana jako członka komórki islamistycznej, która planowała atak w Anglii?

W obecnej kampanii wyborczej przywódca Partii Pracy Jeremy Corbyn wspomina ‚wojnę z terrorem, która wyraźnie zawiodła’. Ponieważ on wie, że to nie była walka z terroryzmem, ale wojna o podbój narodów: Palestyny, Afganistanu, Iraku, Libii, Syrii. Iran ma być następny. Zanim nastąpi koljeny atak, kto będzie miał odwagę to powiedzieć?

TERROR IN BRITAIN: WHAT DID THE PRIME MINISTER KNOW?,
http://johnpilger.com/articles/terror-in-britain-what-did-the-prime-minister-know

Przetłumaczyła: Tiamat

10 Komentarze

 1. https://pl.sputniknews.com/swiat/201706065616405-Lawrow-litewskie-wladze-rusofobia/

  Ławrow oskarżył litewskie władze o rusofobię

  W poniedziałek Służba Ochrony Granicy Państwowej Litwy poinformowała o rozpoczęciu budowy ogrodzenia o długości 44,6 km. Koszt prac, które mają potrwać do grudnia, wynosi 1,335 mln euro.
  Cieszy to, że pomimo rusofobicznych działań władz tych państw (Polski i Litwy — red.) miejscowe władze sąsiednich regionów widzą bezpośredni interes swoich mieszkańców w kontynuacji kontaktów a nie budowaniu murów, co zamierzają zrobić Litwini, lub nie zawieszaniu małego ruchu granicznego, jak zrobił polski rząd i niestety najwyraźniej nie zamierza znieść tej decyzji — powiedział Ławrow.

  Umowa między rządami Rosji i Polski w sprawie małego ruchu granicznego weszła w życie w lipcu 2012 roku. Dokument objął cały obwód kaliningradzki i część terytorium województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Do przekroczenia granicy chętni potrzebowali jedynie kartki z konsulatu.
  Warszawa zawiesiła mały ruch graniczny 4 lipca 2016 roku, powołując się na przeprowadzenie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Moskwa w odpowiedzi podjęła analogiczne działania.

 2. https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201706065612700-sputnik-ukraina-dlug/

  Ukraina tonie w długach

  Wzrost długu publicznego jest związany z finansowaniem z budżetu państwa kosztów pożyczek, decyzją o kapitalizacji Privatbanku i Funduszu gwarancji depozytów osób fizycznych, a także z powodu dewaluacji hrywny, podkreślono w resorcie finansowym.
  Całkowity rozmiar długu publicznego do 30 kwietnia wyniósł ponad 63 mld dolarów, miesiąc wcześniej było to 62,1 mld dolarów.

  Co więcej 1 czerwca wiceminister ministerstwa finansów Siergiej Storczak oświadczył, że odsetki od długu Ukrainy wobec Rosji są ciagle naliczane, również podczas rozpraw sądowych w Londynie.
  Ukraina ma zaległe zobowiązania finansowe wobec Rosji, które Międzynarodowy Fundusz Walutowy uznaje za dług publiczny. Moskwa przekazała Kijowowi kredyt na trzy miliardy dolarów w grudniu 2013 roku, pieniądze przeznaczono na wykup euroobligacji.

 3. „….Jestem przerazona amerykanskimi i niemieckimi wojskami w Polsce.
  Nie lubilam Sowietow i tak jak wiekszosc Polakow nasmiewalam sie z Moskwy, spiewalam swinskie czastuszki rosyjskie i nigdy w Rosji nie bylam.
  ALe tez i nigdy nie widzialam sowieckiej armii na ulicy. Nawet w Legnicy.
  Nie wiem jak wygladaja sowieckie czolgi czy samoloty.
  Wiedzialam, ze byli w Polsce. Pyskowalismy przeciez bez przerwy; opowiadalismy przerozne kawaly o Rosjanach i o wladzy sowieckiej.
  Zdumiewa mnie, ze o Amerykanach nie ma zadnych kawalow ani swinskich piosenek.
  Patrzac wstecz, twierdze, ze mielismy wiecej swobody w pyskowaniu na Niemcow, Rosjan, zydow. Na amerykano strach nawet popatrzec.

  Dlatego porownuje reakcje publicznosci na zbombardowanie Prisztiny w Kosowie, wymordowaniu tysiecy, tysiecy Serbow i oderwanie Kosowa od Serbii przy aplauzie swiatowej opinii publicznej. Serbow z Kosowa wypedzono, i nikomu do glowy zadne referendum nie przyszlo. W ONZ , te spece w ONZ wyciagnely prawo, ze KAZDE spoleczenstwo ma prawo zorganizowac referendum i nie musi sie pytac wladz.!!!
  Polska nawet miala takie plomienne przemowienie w ONZ.
  Bronila prawa muzulmanow do ustanowienia niezaleznego panstwa muzulmanskiego na terenie Serbii!! W Europie!!

  I porownuje schiozofreniczna histerie na temat Krymu, ktory naprawde mial juz dosc zniszczenia jakie im zaoferowala Ukraina. Krym mial zawsze autonomie i wlasny parlament. Tak jak Szkocja.

  I Krymska ludnosc zamieszkala glownie przez Rosjan miala zakazane mowic po rosyjsku!!! Jacyniuk przpchna taka ustawe w WIerchownej Radzie.
  To przeciez jedno z najwiekszych przestepstw prowadzace do wyniszczenia narodu.

  Nie tylko Rosjanie na Krymie chcieli tego referendum. Poparli go i Tatarzy i Polacy i Grecy. Nikomu nie chcialo sie uczyc ukrainskigo jezyka bo nawet do niedawna nie bylo nawet podrecznikow do uczenia tego jezyka. I wszyscy, ktorzy nie zdaliby testu jezykowego nie mogliby pracowac!!
  Z przerazeniem czytalam i ogladalam opinie Polakow.
  Jakies zezwierzecenie!

  Na Krymie nie bylo zadnej bijatyki, nie padl ani jeden strzal, nikt nie zginal a cala swinska elita swiata, ktora poparla bandyckie Kosowo (bez referendum) wszystkie psy powiesila NIE na Krymie, tylko na Rosji!!!!!!
  czy moze to ktos wytlumaczyc?

  Od czasu zniszczenia Jugoslawii, wymordowania cwierc miliona Serbow i zrujnowania najfajniejszego kraju w Europie – nie mam najmniejszego zaufania do ameryknskiej, polskiej, unijnej polityki zagranicznej.
  Zwierzeta!
  Polska popiera islamistow mordujacych dzieci w Syrii, polskie samoloty w Syrii walcza z rzadem syryjskim. Pomagalismy zniszczyc Irak i Libie.
  A teraz sie cieszymy, ze nas obce wojska uratuja przed kimkolwiek.

  Dlaczego ZADEN amerykanski przywodca, polityk, prezydent NIE powiedzial, ze armia NATO w Polsce bedzie stac na strazy bezpieczenstwa Polski??
  Kazdy powtarza, ze obce wojska w Polsce bronia bezpieczenstwa USA!

  Nie mam sentymentow do zadnego polityka, bo dla mnie jest istotne czy spelnia swoje obowiazki czy gwalci kobiety na terenie Bialego Domu i na wyspach pedofilskich.

  Ile matek i sierot przeklina Amerykanow na swiecie?!!
  (Wlasnie przylecial do Nowej Zelandii Tillerson i pod parlamentem go wygwizdali. Glupek pojac nie moze, czemu go nie lubia.)

  Na Zachodzie zupelnie zanika kultura.
  A my w Polsce boimy sie nawet wspomniec, ze Putin wydal ponad miliard dolarow na wyremontowanie i odnowienie Bolszoj Teatru i Teatru baletowego w Petersburgu.
  Ze na zyczenie malego Dimy wybudowal znakomity i przesliczny szpital dzieciecej onkologii w Moskwie.
  Szpital nosi imie malego Dimy Rogaczowa, story przegral walke z rakiem.
  Kiedy Putin odwiedzal chore dzieci w jakims szpitalu na dalekim wschodzie, rozmawial z malym chlopcem – w podrzednym szpitalu na prowincji – ktorego zapytal coby najbardziej chcial w zyciu? Chlpoczyk powiedzial, zeby chcial, zeby byl taki duzy , piekny szpital i zeby byly zabawki i zeby bylo wesolo. Putin chlopcu obiecal taki szpital i slowa dotrzymal.
  Od kilku lat stoi taki szpital onkologii dzieciecej w Moskwie z najlepszymi specjalistami. W Rosji lecznictwo jest bezplatne. A wiele dzieci juz nie musi zbierac pieniedzy na leczenie w Szwajcarii.

  I kiedy chinski milioner kaze wyburzyc cala wies, w ktorej sie urodzil i za wlasne pieniadze buduje cala nowiutka wies z wszelkimi komfortami – to na pytanie, czemu to zrobil odpowiedzial skromnie: Moj kraj, to moja matka. Dzieki niej zostalem milionerem. Czas splacic dlug.

  Na Zachodzie nie ma takich ‚wdziecznych ojczyznie”. I gazety zachodnie niechetnie o tym pisza.
  Trzeba czytac indyjskie, indonezyjskie gazety, zeby sie o tym dowiedziec.

  Tymczasem polska pani premier leci do Anglii, zeby sie z rzadem angielskim uzerac o pieniadze na polskie dzieci. Widac polski rzad nie ma obowiazku dbac o dzieci. I nie dba. Woli, zeby mieszkaly byle gdzie, byle nie w Polsce…..”

  https://marucha.wordpress.com/2017/06/06/wolne-tematy-52-2017/#comment-681230

 4. ~misiek

  „….Jestem przerazona amerykanskimi i niemieckimi wojskami w Polsce”. -

  — To jest bardzo porządne ujęcie stanu. Mam ten wpis w NEON-ie :)

 5. Rządząca Partia Konserwatywna wygrała czwartkowe wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii, ale nie uzyskała niezbędnej do samodzielnego rządzenia większości mandatów w Izbie Gmin – wynika z exit poll przygotowanego dla telewizji BBC, ITV i Sky News.
  Według opublikowanego tuż po zamknięciu komisji wyborczych badania, torysi mogą liczyć na 314 mandatów w nowym parlamencie (o 17 mniej niż w 2015 roku i w momencie ogłoszenia wyborów), a główna opozycyjna Partia Pracy na 266 (o 34 więcej niż w 2015 roku i 37 więcej niż w momencie ogłoszenia wyborów).
  Autor: mtom / Źródło: PAP (http://www.tvn24.pl)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.