Co się dzieje na świecie – 05.06.2017.

Przy obecnych wydatkach na ‚security’ i przy całej nowoczesnej technologii - ‚niemoc’ państw w zabezpieczeniu obywateli przed terroryzmem jest – zdaniem wielu – dobrze zaplanowaną taktyką zachodniej polityki - pisze pani Tiamat.

Masowa ‚emigracja’ – i trudno nazwać emigracją to masowe przepędzanie ludzi, pozbawionych dachu nad głową – jest bardzo dokładnie zaplanowana przez wielkich tego świata. W podobny sposób Amerykanie wywołali rewolucję w Południowej Afryce, przepędzając miliony Murzynów z sąsiednich krajów do RPA. Ci przybysze, po przejściu granicy, natychmiast domagali się równouprawnienia Murzynow, mimo żee nie byli obywatelami RPA. Niemal cała prasa zachodnia, a głównie amerykańska, bardzo dbała o zniesienie apartheidu,… ale tylko w Południowej Afryce.

Bardzo podobną ‚akcję’ przeprowadzili Amerykanie, przepędzając uchodźców z Albanii do Jugosławii. Przy czym okazało się, że oprócz normalnych uchodźców, którzy uciekali do Jugosławii przerażeni i sterroryzowani i okrucienstwem giagmares, i drańską interpretacją Leke Kanun, przybyło też tysiące tych giagmares, którzy nagle w Serbii tworzyli pokaźną grupę muzułmanów, domagających się niepodległości serbskiego Kosowa.

Znalezione obrazy dla zapytania bombardowanie serbii - zdjęcia

I tym bandytom przyszedł w sukurs prezydent Clinton, bombardując serbskie miasta i niszcząc serbskie cerkwie. Chodziło o to, by udowodnić światu, że nigdy w Kosowie chrześcijaństwa nie było. Widać przepędzanie ludzi okazało się świetną taktyką na zniewolenie narodów. Bardzo podobny sposób postępowania zastosował wcześniej Tony Blair w Rwandzie. Wypróbowana na Murzynach – sprawdza się i w Europie.

A przy okazji, tzw. przemytnicy, którzy rzekomo szmuglują masy ludzi do Europy, zarabiają miliony dolarów dziennie na ludzkim nieszczęściu. Jakoś się nie zdarzyło, by uzbrojone po zęby służby bezpieczeństwa USA, Anglii, Francji, Niemiec złapaly i ukaraly choć jednego przemytnika. Terroryści zaś wszyscy dziwnie jakoś giną w czasie ataku terrorystycznego, co pozwala nie szukac winnych i nie prowadzić dochodzenia. NSA jest w stanie podsłuchiwac prywatne rozmowy telefoniczne Angeli Merkel, ale nie podsłuchało rozmowy ani jednego terrorysty, planujacego atak?

Dziś właśnie (04 czerwca) w Anglii toczy się interesująca dyskusja: przy wszystkich ograniczeniach swobód obywatelskich i ogromnych wydatkach na ‚ochronę i bezpieczeństwo obywateli’ (kamery, skanery, uzbrojenie policji itp.) wstrząsają Europą ataki terrorystyczne, na które podobno nie ma rady. Theresa May proroczo zapowiadała po zamachu w Manchesterze, że następne ataki są ‚imminent’ (zbliżają się). Skąd wiedziała?

A różni publicyści oskarżają obecny rząd UK o… paskudną politykę zagraniczną, która popiera Arabię Saudyjską, a próbuje zniszczyć Syrię tak jak Libię, Irak… i subsydiuje coraz to nowe grupy terrorystyczne. I fakt, że obecny rząd obciął fundusze na policję, może spowodować, że konserwatyści stracą przewagę w parlamencie.

Chcę przez to powiedzieć, że przy obecnych wydatkach na ‚security’ i przy całej nowoczesnej technologii – ‚niemoc’ państw w zabezpieczeniu obywateli przed terroryzmem jest – zdaniem wielu – dobrze zaplanowaną taktyką zachodniej polityki.

Napisała: Tiamat

* * * * * * *

Napisała o godzinie 04:00 nad ranem. Później nastąpił kolejny zamach, tym razem w Londynie. W wyniku ataku w centrum miasta zginęło siedem osób, a 48 zostało rannych – podają media. – Bilans zabitych nie uwzględnia trzech terrorystów, zastrzelonych na miejscu przez interweniującą policję.

Znalezione obrazy dla zapytania zamach w londynie - zdjęcia

Mainstreamowe media otrzymały strawę, którą dzielą się hojnie z publicznością. W portalu neon24.pl widzę dwa tytuły: „Albo wojna teraz, albo śmierć wszystkich chrześcijan”, „Oni nam otwarcie mówią – psy niewierne! A my?”. – Udało się ‚wielkim tego świata’ narzucić anty-muzułmańskie fobie. Hańba i wstyd!

Nie mam wystarczających danych, by omówić ten zamach. Możliwe, że ukażą się porządne analizy, w których rozsądni dziennikarze i blogerzy zwrócą uwagę na brakujące elementy i ew. ogólną niespójność, tak jak to było w poprzednich atakach. Przypomnę, że w zamachu w Nicei samochód ciężarowy najechał na 300 osób, z których 85 poniosło śmierć. Tak pisały ‚poważne’ gazety i podawały stacje telewizyjne. I nikomu nie przychodzi zastanowić się nad tym, iż niemożliwe jest, by jeden samochód najechał na kilkaset osób, linki:
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/16/co-sie-dzialo-w-nicei-16-07-2016/

http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/17/jeszcze-o-tym-co-dzialo-sie-w-nicei-17-07-2016/

Ale jeszcze nie wszyscy ulegli masowej islamofobii. Pisze do mnie bloger Javox:
.
Kolejny raz w pełni podzielam Pana zdanie: „Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia”. A w Londynie mamy kolejny zamach terrorystyczny, którego autorami są,… no oczywiście islamiści, którzy oczywiście i tym razem zostali na miejscu zastrzeleni. I to ponoć wszyscy trzej. Reakcja w mediach i w blogierskich komentarzach na ten „terrorystyczny zamach” zadziwiająco, w 100% zgodna:
WYKOŃCZYĆ WSZYSTKICH CIAPATYCH!
ZAKAZAĆ ZBRODNICZEGO ISLAMU!
etc, etc. Czyli, jak wynika z powyższego ci ciapaci islamiści, którzy dokonali zamachu strzelili nie tylko sobie w kolano, ale także i wszystkim swoim ziomkom i braciom w wierze. Czy tak się robi zamachy, aby samemu zginąć i wszystkim swoim zaszkodzić? - Tak działać mogliby jedynie islamiści – skończeni idioci, albo..? – No właśnie.
Pozdrawiam, Javox.
.
I ja też pozdrawiam,
Zygmunt Białas.
.

5 Komentarze

 1. Fałszywa rzeczywistość ataku terrorystycznego w Londynie

  …Na jednym z nagrań możemy zobaczyć przebierających się w cywilne ciuchy policjantów. Jeden z nich, na filmie ubrany w spodnie w kolorze moro, był później/wcześniej zastrzelony przez policję jako jeden ze sprawców ataku terrorystycznego….

  ….To wszystko może świadczyć o jakiejś globalnej akcji. Tym bardziej jest to niepokojące, że premier Theresa May po zamachach stanowczo oznajmiła, że władze mają receptę na zabezpieczenie przed takimi zdarzeniami w przyszłości. Będzie nią ścisła kontrola całego internetu (zobaczcie tutaj). Domyślcie się sami, o co w tym wszystkim chodzi…..

  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/30417/falszywa-rzeczywistosc-ataku-terrorystycznego-w-londynie

  • ~adam

   „Fałszywa rzeczywistość ataku terrorystycznego w Londynie”. -

   — No tak. Można się było spodziewać.
   Zamieszczę Pański wpis w NEON-ie :)

 2. Autor: John Pilger
  Terror w Brytanii: Co wiedziala pani premier?

  Nikt nie smie tego glosno powiedziec.. Przyczyny masakry w Manchesterze, w ktorej dzihadysci zamordowali 22 glownie mlodych ludzi zostaly zatajone, zeby zachowac tajemnice brytyjskiej polityki zagranicznej.

  Krytyczne pytania, takie jak np. dlaczego sluzby bezpieczenstwa MI5 utrzymywaly “majatek” terrorystow w Manchesterze i dlaczego rzad nie ostrzegl spoleczenstwa, ze zagrozenie moze przyjsc z wewnatrz tego spoleczenstwa. Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Rzad obiecuje przeprowadzic wewnetrzne dochodzenie.

  Podejrzany samobojca bombowy , Salman Abedi, nalezal do ekstremistycznej grupy pod nazwa: Libijska islamska grupa walczaca(LIFG) , ktora kwitla i rozkwitala w Manchesterze i byla hodowana i uzywana przez MI5 przez wiecej niz 20 lat.

  LIFG jest zakazana w Anglii jako grupa terrorystyczna, ktora domaga sie ekstremistycznego panstwa islamskiego w Libii i jest czescia „wielkiego globalnego ruchu islamskiego ekstremizmu, natchnionego przez Al- Kaide”.

  Sekretem bylo , gdy Theresa May byl ministrem spraw wewnetrznych , ze dzihadysci z LIFG mogli legalnie, swobodnie podrozowac po calej Eropie zupelnie bezkarnie i wdawac sie w bojowki, najpierw, zeby obalic Muamara Kadafiego w Libii , a potem dolaczyc do grup zwiazanych z Al Kaida w Syrii.
  W tamtym roku, FBI wpisalo Abediego na liste terrorystow i ostrzeglo MI5, ze ta grupa ma zamiar znalezc zobie “polityczny cel” w Wielkiej Brytanii.
  Dlaczego nikt go nie skonfrontowal jego i jego siatki i nie zniszczyl mu planowania i dokonania zamachu 22 maja?

  Powstaja te pytania, poniewaz z powodu przecieku FBI, ktory calkowicie zburzyl Anglikom koncepcje “wilka samotnika” zaplanowanego jako glownego wykonawce zamachu 22 maja. Stad sie wziela panika Theresy may i niespotykana pretensja do Waszyngtonu z Londynu, a i w konsekwencji przeprosiny Trumpa.
  Masakra w Manchestrze uchyla rabka tajemnicy brytyjskiej polityki zagranicznej i faustynskich zwiazkow z ekstremistami islamskimi zwlaszcza sekty wahabitow i salafitow, ktorych glownym opiekunem i finansista jest krolestwo naftowe Arabii Saudyjskiej, ktore jest najwiekszym nabywca broni.
  To imperialne malzenstwo Anglii i Saudow trwa od czasow II-ej wojny swiatowej i wczesnego okresu Bractwa Muzulmanskiego w Egipcie. Polityka brytyjska miala na celu powstrzymanie pan- arabizmu, czyli arabskich panstw rozwijajaccj nowoczesny sekularyzm, ktory mial im zapewnic niezaleznosc od imperializmu zachodniego i kontroli przez Zachod naturalnych zasobow . Powstanie lupiezczego Izraela mialo zapewnic to rozbicie swiata arabskiego i kontroli zasobow. Wiec ta pan-arabska, wspolnota arabska zostala zniszczona. Pozostalo teraz podzieli te panstwa i nimi rzadzic.
  W 2011 roku, jak podaje „Middle East Eye” (Oko Bliskiego Wschodu), Liga islamistow libijskich w Manchesterze znana byla jako “Chlopcy z Manchesteru”, ktorzy zawziecie zwalczali Kadafiego i uwazani byli za bardzo niebezpieczna grupe, a ich ilosc zawsze byla pod kontrola i rozkazami Ministerstwa Spraw Wewnetrznych UK -cos jak areszt domowy- kiedy wybuchly demonstracje przeciwko Kadafiemu w Libii – kraju skleconym z tysiaca wrogich sobie plemion, to nagle .
  zniesiono kontrole; “Moglem jezdzic wszedzie, gdzie mi sie podobalo- nikt mnie o nic nie pytal” – opowiadal jeden z czlonkow LIFG-u. MI5 oddalo im paszporty a policja antyterrorystyczna na lotniskach miala przykazane, zeby ich puszczac wolno do samolotow.

  Obalenie Kadafiego , ktory kontrolowal najwieksze zloza ropy w Afryce, bylo od dawna planowane w Waszyngtonie i w Anglii.
  Jak podal wywiad francuski, na Kadafiego bylo kilka zamachow w 1990 roku – wszystkie oplacone przez brytyjski wywiad. W marcu 2011, Francja, Brytania i USA wykorzystaly okazje do “humanitarnej interwencji” i zaatakowaly Libie.
  Przylaczylo sie do nich NATO pod pretekstem wypelniania rezolucji ONZ dotyczacej “ochrony cywilnej ludnosci”.

  We wrzesniu, ubieglego roku parlamentarna Komisja d/s zagranicznych prowadzila dochodzenie w sprawie Libii i doszla do wniosku, ze owczesny premier Dawid Cameron wciagnal Anglie do wojny przeciwko Kadafiemu na podstawie blednych przeslanek i ten atak na Libie spowodowal utworzenie Panstwa Islamskiego w Polnocnej Afryce.
  Komisja parlamentarna cytowala Baracka Obame, ktory okreslil role Camerona w Libii jako niewypal i nedzne widowisko. .

  Prawde mowiac, Obama byl glownym aktorem w tym nieudanym widowisku, bo pod presja swojej minister d/s zagranicznych, podzegaczki wojennej Hillary Clinton oraz pod wplywem mediow, ktore sie darly, ze Kadafi planuje ludobojstwo wlasnego narodu ..
  “My wiedzielismy, ze jezeli przeczekamy jeszcze jeden dzien, to w Bengazi – miasto wielkosci Charlotte – odbedzie sie masakra, ktora moze sie rozniesc po calym regionie i pozostanie czarna plama w swiadomosci calego swiata” – powiedzial Obama.

  Historia o masowym morderstwie zostala sfabrykowana przez salafickich bojownikow, ktorym grozilo rozbicie przez libijska armie. Opowiedzieli agencji Reutera, ze bedzie prawdziwa rzez podobna jak w Rwandzie.
  Komitet parlamentarny w swoim raporcie napisal: “ Pomysl , ze Muamar Kadafi mogl zaplanowac morderstwo cywilnych mieszkancow w Bengazi nie znalazl nigdzie potwierdzenia i nie ma zadnego dowodu, zeby takie morderstwo planowal.

  Anglia, Francja, i Stany Zjednoczone kompletnie zniszczyly nowoczesne panstwo libijskie.
  NATO zanotowalo w swoich raportach, ze wystrzelono 9.700 rakiet, z ktorych 1/3 wystrzelono w ludnosc cywilna. W tych atakach uzyto bomb rozszczepiajacych i z glowiacami uranowymi. Miasta Misurata i Sirte byly bombardowane miejsce – w miejsce (naloty dywanowe).
  UNICEF , organizacja w obronie dzieci przy ONZ , zanotowala, ze ogromna ilosc zamordowanych dzieci byla ponizej wieku 10 lat.

  Oprocz tego, ze powstalo panstwo islamskie (ISIS) to juz zapuscilo korzenie w Iraku po napadzie przez Blaira i Busha w 2003 roku – tych dwoch “specow” od Bliskiego Wschodu (mediawelistow) mialo teraz pod kontrola cala Afryke Polnocna jako baze.
  Ten attack spowodowal rowniez stampedo uchodzcow do Europy.

  Cameron witano w Tripoli jako “wyzwoliciela” a tak mu sie przynajmniej wydawalo. Tlumy, ktore go radosnie witaly skladaly sie glownie z oplaconych i przetrenowanych przez brytyjskie sluzby specjalne SAS ukrytych agentow natchnionych idea Panstwa Islamskiego, takich jak “Chlopcy z Manchesteru”. ,

  Dla Amerykanow i Brytyjczykow, glownym przestepstwem Kadafiego byla
  obrazoburcza wrecz niezaeznosc i jego plany porzucenia petrodolara, ktory jest przeciez filarem imperialistycznej potegi USA.
  Kadafi bezczelnie planowal wprowadzenie afrykanskiej waluty opartej na parytecie zlota; chcial ustalic bank ogolno- afrykanski i utworzyc unie ekonomicznej biednych panstw bogatych w zasoby.

  Czy byloby to mozliwe czy nie – to nie bylo istotne, bo sama tylko taka mysl tak bezczelna byla nie do zniesienia dla USA , ktore planowaly “wielkie wkroczenie do Afryki i planowaly przekupic rzady panstw afrykanskich przy pomocy “miliatrnego partnerstwa”.

  Upadly dyktator Libii probowal sie ratowac ucieczka. Ale RAF (Brytyjskie lotnictwo) wyczailo jego konwoj i w gruzach Sirty, jakis fanatyk strasznie go porznal nozem; media nazwaly tego zboczenca “rebelem”.

  Po spladrowaniu libijskiego arsenu wartosci 30 miliardow, “rebelianci” ruszyli na poludnie , terroryzujac miasta i wioski. Po przekroczenu Sahary wkroczyli do Mali i zniszczyli ten slaby kraj. Gorliwi Francuzi wyslali samoloty do swojej bylej kolonii, zeby “zwalczyc Al- Kaide” i bajzel jaki sami stworzyli.

  14 pazdziernika 2011, prezydent Obama oznajmil, ze wysyla sily specjalne do Ugandy, zeby sie wlaczyc do wojny domowej. W ciagu nastepnych paru tygodni amerykanskie sily zbrojne zostaly wyslane do Poludniowego Sudanu, Kongo i Republiki Centralnej Afryki. Gdy Libia byla juz zabezpieczona, amerykanska inwazja na Afryke sie rozpoczela; media jakos dziwnie tego nie dostrzegly.

  W Londynie otwarto wielka wystawe broni zorganizowana przez rzad brytyjski. Na trybunach ktos krzyczal “pokaz radosnej dzialnosci w Libii”.
  Londynska Izba Handlu i Przemyslu zatytulowala wystawe “Bliski Wschod: potencjalnie ogromny rynek dla brytyjskiego przemyslu zbrojeniowego i firm ochroniarskich.
  Gospodarzem wystawy byl Krolewski Bank Szkocji, glowny inwestor w przemysl bomb kasetowych, ktore bardzo namietnie uzywano przeciwko ludnosci cywilnej.
  Krzykliwa reklama w agitce banku wychwala “niebywala szanse dla brytyjskiego przemyslu zbrojeniowego i firm ochroniarskich.

  W ostatnim miesiacu , premier Theresa May byla w Arabii Saudyjskiej , ktorej sprzedala brytyjskiej broni za ponad 3 miliardy funtow ktora Saudowie uzyli przeciwko Jemenowi.

  Usadowieni w pomieszczeniach kontrolnych Rijadu, brytyjscy doradcy wojskowi pomagali przy zrzucaniu bomb, ktore zabily ponad 10 tysiecy ludzi. W kraju panuje nedza i glod. Co 10 minut umiera w Jemenie jedno dziecko – podal UNICEF..

  Masakra w Manchesterze 22 maja byla wlasnie owocem tej nieprawdopodobnej rzezi w dalekich krajach, fundowanych tym nieszczesnym krajom przez Wielka Brytanie. Imiona pomordowanych ofiar sa nieznane. Nikt nie wie, jak sie nazywaja ofiary morderczej wojny.

  Prawda o tym co sie naprawde dzieje, nie dociera do swiata.
  Podobnie jak nie docierala wtedy gdy londynskie metro bylo zbombardowane w 7/7 2005.
  Zdarza sie, ze jakis przechodzen podejdzie do kamery CNN i krzyknie: “Irak”, albo “Blair” czy “My napadlismy na Irak”
  Na wielu spotkaniach z waznymi mediami na ktorych sam bylem,, wielu znanych gosci powtarza “Irak”lub “Blair” jako rodzaj catarsis czego nie osmiela sie glosic publicznie. .
  A jednak, zanim Blair napadl na Irak, byl ostrzezony przez wywiad brytyjski, ze “ zagrozenie od Al-Kaidy sie zwiekszy po inwazji na Irak.
  A take wywiad ostrzegal, ze znacznie wzrosnie liczba innych islamskich grup terrorystycznych.
  Tak jak Blair sprowadzil wlasna wojenke i zbrojne awanturnictwo a takze nieudane krwawe widowisko Georga Busha – Dawid Cameron , poparty przez Therese May dokonal przestepstwa w Libii a krwawe nastepstwa nastapily w Anglii wlaczajac pomordowanych w Arenie Manchesteru 22 maja

  Naturalnie, ze oficjalnie mialo byc tak, ze to Salman Abedi dzialal sam. Byl drobnym przestepca , i nic wiecej. Tymczasem jego cala siatka zostala podana do wiadomosci publicznej przez amerykanskie przecieki. Awantura szybko przygasla i zniknela ze szpalt. ALe pytania pozostaly.

  Jak to sie stalo, ze Abedi byl w stanie podrozowac po calej Europie i wrocic do Manchesteru na kilka dni przed dokonaniem tej strasznej zbrodni.? Czy Theresa May byla powiadomiona przez MI5 , ze FBI wykrylo Salmana jako czlonka komorki islamistycznej, ktora planowala atak w Anglii?
  W obecnej kampanii wyborczej przywodca Partii Pracy Jeremy Corbyn
  wyraznie wspomina “wojne z terrorem, ktora wyraznie zawiodla”.
  Poniewaz on wie, ze to nie byla walka z terroryzmem ale wojna o podboj narodow: Palestyny, Afganistanu, Iraku. Libii. Syrii.
  Iran ma byc nastepny.
  Zanim nastapi koljeny atak, kto bedzie mial odwage to powiedziec?.

  Terror w Anglii. Co wiedziala premier UK?
  TERROR IN BRITAIN: WHAT DID THE PRIME MINISTER KNOW?

  http://johnpilger.com/articles/terror-in-britain-what-did-the-prime-minister-know

  Przetłumaczyła: Tiamat

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.