Co się dzieje na świecie – 03.06.2017.

Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej.

Instytut Gatestona – Czy ten głośny (notoryczny) trust mózgów inspiruje skrajnie prawicowy terroryzm? - Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet:
http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

Jeden z najbardziej niebezpiecznych think-tanków przenosi przez Atlantyk islamofobiczną nienawiść - One of America’s Most Dangerous Think Tanks Is Spreading Islamophobic Hate Across the Atlantic | Alternet: 
http://www.alternet.org/investigations/one-americas-most-dangerous-think-tanks-

spreading-islamophobic-hate-across-atlanticIs Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet:
http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

Gatestone Institute - Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kręgi i przenika do codziennego życia w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej. A to dzięki bardzo bogatej siatce anty-muzułmańskich organizacji, w skład których wchodzą anty-muzułmańskie instytuty badawcze, działacze i różni dziennikarze. Motorem tej konstelacji nienawiści jest amerykański sztab generalny Instytut Gatestona.

Właściwie stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku, instytut rozpoczął swoją zawzięcie anty-muzułmańską działalność, a to dzięki temu, że ma nieprawdopodobne poparcie finansowe. Dzięki finansom bardzo szybko przejął przewodnią rolę w tak zwanym przemyśle islamofobii.

Znalezione obrazy dla zapytania ANTYISLAMSKIE MANIFESTACJE

Anty-muzułmańska demonstracja w Dreźnie

Niejaka Nina Rosenwald, krewna Gatestona, który ten instytut założył, od lat pompuje miliony dolarów w ten anty-muzułmański przemysł różnymi kanałami przy pomocy rozmaitych fundacji i trustów, takich jak np. “Abstraction Fund”.

W taki sposób pani Rosenwald stała się matką chrzestną anty-muzułmańskiej nienawiści. Instytut Gatestona powstal w 2011 roku z ramienia bardzo prawicowego Instytutu Hudsona. I od tej pory stał się centrum anty-muzułmańskiej myśli we wszelakiej postaci: neokonserwatyzmu, ultra-syjonizmu i tzw. anty-dzihadyzmu. To w wyniku działań tych organizacji powstały tzw. muzułmańskie strefy, do których nie ma wstępu (Muslim no-go zones). Ówczesny premier UK David Cameron zbłaźnił się, traktując je bardzo poważnie.

Instytut Gatestona produkuje masę alarmujących artykułów, które puszcza w świat w znanych gazetach i światowych mediach: „Hiszpania: juz wkrótce muzułmanie będą królami świata”, „Islamska przyszłość Wielkiej Brytanii”, „Islamizacja Francji”, „Islamizacja Niemiec”, „Islamizacja Belgii i Niderlandów”.

Haslo “islamizacja” ma wywołać polityczną paranoję anty-muzułmańską i anty-emigracyjną. I stało się sztandarowym hasłem dla wszystkich anty-muzułmańskich organizacji pod wezwaniem “Stop Islamizacji Narodów” („Stop Islamisation of Nations” – SION). Ruch ten wyszedł na ulice w Niemczech pod nazwą PEGIDA (skrót od: Patriot Europeans Against the Islamisation of the West), a w Anglii „Angielska Liga Obrony” (English Defence League – EDL).

Temat anty-muzułmański jest bardzo modny wśród różnych prawicowych populistycznych polityków jak osławiony Geert Wilders, przywódca anty-muzułmańskiej Party of Freedom w Hollandii, a który jest wielkim przyjacielem Niny Rosenwald. Chyba wlasnie dzięki tej przyjaźni pani Rosenwald opublikowała taki artykuł, napisany w obronie Wildersa, który wzywal do zmniejszenia ilości emigrantów z Maroka. Za ten artykuł czeka go rozprawa za tzw. mowę nienawiści.

“Islamizacja” była również głównym motywem działalności Breivika. W 2011 roku Breivik zamordowal 77 osob. Sam atak Breivik nazwal „okrutnym, ale potrzebnym, żeby rozpocząć walkę o oczyszczenie Europy z islamu i muzułmanów. Breivik opisał swoje poglądy anty-muzułmańskie i anty-emigracyjne dość szczegółowo w 1500-stronnicowym manifeście.

Podobny obraz

Ta fala nienawiści nie ominęła Polski

Każdy artykuł, opublikowany przez Instytut Gatestona, jest pełen założeń, że “Islam podbija Europę” i że istnieje “islamska konspiracja w Anglii” itp. A co ważniejsze, mega-fundacja Niny Rosenwald “Abstraction Fund” subsydiuje wiele organizacji takich jak: David Horowitz Freedom Centre, Investigative Project on terrorism, Centre of Security Policy (SP), Pipes MEF i wiele innych anty-muzułmańskich grup, jak CAMERA, MEMRI i Zionist Organization of America.

Te fundusze jakoś się pokrywają i dzielą między wiele anty-muzulmanskich grup i niektorych grup pro-izraelskich. Fundusze Niny Rosenwald są często przekazywane nie bezpośrednio, a przez inne organizacje (MEF).

W Filadelfii istnieje taka organizacja jak Middle East Forum, która ma związki z Europą i finansowo wspomaga Geerta Wildersa w jego obronie prawnej w sprawie mowy nienawiści. Ta organizacja pokryła koszty obrony innym oskarżonym o mowę nienawiści: Christine Tasin z Francji czy Pedara Jensena z Norwegii, znanego jako Fjordman. Fjordmanowi z kolei “pomaga” Bat Ye’or, a tak naprawdę Gisele Litman, która rozwinęła Teorię Konspiracji Eurabii (Eurabia conspiracy Theory), która stała się pożywką do utworzenia “no-go zones”.

Warto wspomnieć, że Gatestone Institute oprócz znacznych środków finansowych ma swoich znanych bardzo polityków i pracowników administracji. Należą do nich między innymi były ambasador USA John Bolton, który jest przewodniczącym tej organizacji, i James Woolsey, były dyrektor CIA. Takie osobistości mają bardzo duże znaczenie dla podtrzymania prestiżu anty-muzułmańskiego przemysłu.

Na ostatniej konferencji „Defeating Jihad” („Zniszczenie Dżihadu”), którą zorganizował Instytut Gatstona, wzięło udział trzech republikańskich kandydatów na prezydenta USA. Biorąc pod uwagę prestiż, jakim cieszy się Gatestone Institute wśród znanych skrajnie prawicowych notabli, należy się działalności tego instytutu poważnie obawiać.

Autor artykulu: Hikary Aked, niezależna dziennikarka z Londynu, pisarka i doktorantka na Uniwersytecie w Bath, prowadzi badania na temat pro-izraelskiego lobby w Wielkiej Brytanii.

Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet, 
http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

Przetłumaczyła: Tiamat

* * * * * * *

Przeglądając strony w poszukiwaniu odpowiednich zdjęć do powyższego tekstu, znajduję taką informację z 22 stycznia 2016 roku: „Niemiecki rząd nie jest w stanie powiedzieć, gdzie znajduje się obecnie 600 tys. tzw. uchodźców, których przyjął w 2015r. Rząd Republiki Federalnej Niemiec w 2015r. przyjął 1.1 mln  uchodźców. Nie jest teraz w stanie odpowiedzieć na pytanie, gdzie jest 600 tys. spośród nich” (zapis po mojej korekcie ortograficznej i stylistycznej).

Odpowiedź wydaje się być prosta: podawane ilości uchodźców latem i jesienią 2015 roku były porządnie „napompowane”, o czym pisałem wielokrotnie (ZB).

3 Komentarze

 1. Nad Europa zbieraja sie czarne chmury.
  18 Rocznica ostatniego zbombardowania Jugoslawii i wymazanie europejskiego kraju z map i atlasow swiata.
  Powstalo nielegalne i dotad nie uznane panstwo Kosowo.

  Co mowia Amerykanie o Serbach :
  Prawda o niepodleglosci Kosowa:.

  I Stany Zjednoczone, i kraje europejskie haniebnie poparly muzulmanskich nazi terrorystow i masowych mordercow przeciwko serbskim chrzescijanom, ktorzy sa przyjaciolmi Stanow Zjednoczonych i Europy.. i zawsze byli.

  Nie bylo zadnych serbskich przestepstw wojennych w czasie balkanskich wojen; Serbowie sie bronili.
  Zbrodnie wojenne byly popelniane przez albanskich islamistow i bosniackich muzulmanskich nazistow i chorwackich nazistow.

  Od lat dyskutujemy, czemu to takie straszne niebezpieczenstwo i katastrofa miec albanskich terrorystow tworzacych jeszcze jedno albanskie terrorystyczne panstwo Kosowo.
  Ciekawe, bo przeciez albanscy muzulmanie maja juz swoje muzulmanskie panstwo, ktore sie nazywa Albania. Jeszcze jedna Albania??
  Oni potrzebuja drugie panstwo Albania? To jest przeciez tak, jak druga Albania.

  Uwazam, ze to jest najbardziej dranska, niemoralna, niewyobrazalna grabiez ziemi; kradziez serbskiej ziemi. To jest skandaliczna, ohydna kradziez ziemi

  (Na zdjeciu mapy Kosowa oderwanego od Serbii: Grupy etniczne 2008: 70% serbskich chrzescijan, ktorzy sa ofiarami muzulmanskiej inwazji)

  Bardzo dzielni Serbowie probuja sie bronic, powstrzymac inwazje i robia wszystko co tylko w ich mocy, zeby walczyc, bo haniebny rzad USA, i ten imbecyl Bush uznali niepodleglosc tego terrorystycznego panstwa Kosowo, ktore stanowi zagrozenie nie tylko dla Serbow ale i Grecji, Wegier, Rumunii, i calej Europy!
  Ten islamski rak sie rozlazi po calej Europie!
  To jest bardzo niebezpieczne.
  Okolo 150 tysiecy serbskich istot , ktore mieszkaja w Kosowie, mimo, ze sa przesladowani, spychani i wyrzucani z wlasnych domow i mordowani. Terroryzowani przez dwa milionych albanskich muzulmanskich obcych przybyszow, ktorzy nielegalnie napadli na kraj.
  To ogromna inwazja obcych Albanczykow, ktorzy przybyli i napadli na serbskie terytorium okupuja caly obszar.
  Dwa milliony albanskich islamistow przeciwko 150-tysiacom serbskich istnien.
  Nie bardzo uczciwa walka!
  Ale te 150 tysiecy Serbow – to bardzo dzielni ludzie. Probuja walczyc, kontrolowac przynajmniej czesc Kosowa, nie uznaja Kosowa i nie poddaja sie.

  Wiecie, to naprawde grupa bardzo, bardzo dzielnych ludzi, i ta odwazna grupa ludzi musi kontynuowac swoj sprzeciw przeciwko temu co sie dzieje.
  No wiec, mamy sytuacje, w ktorej pozwalamy na to co sie dzieje i to teraz, kiedy Kosowo nie jest jeszcze rozpoznane jako niepodlegle panstwo – toz oni juz polykaja Europe!.
  I teraz, przy ich duzym przyroscie naturalnym i przy wielkiej legalnej i nielegalnej emigracji z krajow trzeciego swiata i muzulmankich krajow, dajemy im jeszcze jedno panstwo, jeszcze jedna baze, jeszcze jedna odskocznie , z ktorej moga szmuglowac ludzi, i coraz wiecej narkotykow i roznych okropnosci, ktore roznosza po calej Europie.

  To jest wprost nie do uwierzenia.

  Wszyscy w Europie i w Ameryce powinni dzien i noc dziekowac Serbom, za to, robia dla nas;

  Serbowie sa JEDYNA przeszkoda i jedyna nacja w Europie, ktora stawia opor islamskiemu terroryzmowi.

  A my im wbijamy noz w plecy !
  To jest hanba! To jest przestepstwo, ktore popelniamy nie tylko na Serbach ale i na nas samych! To jest wstretne, haniebne!!!

  My powinnismy dziekowac serbskim chrzescijanom dzien i noc, podziwiac ich i byc wdzeczni, serbskim chrzescijanom z lat 90tych, kiedy walczyli, zeby ratowac Balkany od inwazji islamskiej.

  My powinnismy ich podziwiac i dziekowac im – zamiast robic to, co robia zdemoralizowani przywodcy w USA i Europie potepiajac Serbow i nazywajac ich wojennymi przestepcami.

  Serbowie sa przestepcami, bo bronia wlasnego kraju???
  Oni nie sa przestepcami wojennymi!
  Amerykanskie i europejskie zwierzeta ktore bombardowaly Serbow – to sa przesetpcy wojenni!!!!!

  Bombardowac Serbow i zwalczac Serbow wtedy gdy probuja bronic swojej ojczyzny od islamskiego terroryzmu?.
  To nielegalni cudzoziemcy, ktorzy bombardowali Serbow – sa przestepcami wojennymi
  Nielegalni obcy cudzoziemcy, ktorzy sa przeciwko Serbom – to sa przestepcy wojenni.
  Ci, ktorzy bronia terrorystow sa przestepcami wojennymi!
  Srodki masowego przekazu – media, to SWINIE! , ktore potepiaja heroicznych Serbow – to sa przestpcy wojenni!!.

  (Na zdjeciu: serbska matka w Kosowie, ktora stracila meza, 3-ch synowi dowse wnuczat: 2 i 4 latke)

  American about Serbs – The truth about Kosovo-Independence – YouTube
  (Oburzony ) Amerykanin opowiada o Serbach – prawda o Kosowie

  https://www.youtube.com/watch?v=qNLoluBOpXQ

  *
  Jak Serbowie byli zarzynani na handel organami ludzkimi

  „Ujawniono… w 1999 roku, islamisci albanscy z Kosowa wsadzili na ciezarowke ponad 300-u zakladnikow i przewiezli ich za granice do Polnocnej Albanii, gdzie im wycieli organy na sprzedaz”.
  Carla del Ponte
  ( glowny prokurator w Miedzynarodowym Sadzie Sprawiedliwosci w Hadze )

  To jedna z tych szokujacych informacji ujawnionych w ksiazce Carli del Ponte, glownej prokurator Miedzynarodowego Trybunalu w Hadze, ktory prowadzil sledztwo w sprawie przestepstw wojennych dokonywanych na terenie Jugoslawii w czasie islamskiej inwazji z Albanii., ksiazka nosi tytul: “THe Hunt: Me and War” /Polowanie: Wojna i ja/

  Kompletnie zalamana Slobodanka Krsticz przez 10 lat probowala sie dowiedziec o losie swojego syna , ktorego widziano ostatnio w obozie koncentracyjnym na granicy Kosowa z Albania..
  “Po tym co sie dowiedzialam z tej ksiazki malo nie dostalam ataku serca. Teraz rozumiem, ze ktos kto jest pod opieka super mocarstw wzial mojego syna i jego przyjaciol ich synow , pokroil na kawalki i sprzedal ..
  Az do dzis nie chcialam w to uwierzyc ale po przeczytaniu tej ksiazki nie mam pojecia jak ja przezyje reszte mojego zycia

  Exposed: how Kosovo Serbs were butchered for organs – YouTube
  Jak Serbow zarzynano na organy ludzkie

  https://www.youtube.com/watch?v=n7jNTNsGXZ0

  Przetłumaczyła: Tiamat

 2. Konferencja prasow w Waszyngtonie:
  Rzecznik rzadu USA opowiada, ze nalezy napasc na Iran bo to panstwo terrorystyczne, ktore oplaca terrorystyczne grupy na swiecie i w ten sposob zagraza pokojowi swiatowemu.

  Prosze zbaczyc! Jakis dziennikarz w czasie konferencji prasowej z zagranicznymi dziennikarzami pyta rzecznika rzadu USA (odpowiednik Marii Zacharowej) jaka jest roznica miedzy rezimem Iranu i Arabii Saudyjskiej i w jaki sposob demokracja jest wymierna.
  .
  Pan rzecznik sie “wzdraga” ( bo przeciez nikt nie ma watpliwosci, ze Iran na nikogo nie napadl od prawie 300 lat a Arabia Saudyjska sponsoruje wszystkie ekstremistyczne grupy.

  I oto nastala chwila Tysiaclecia!
  Po czym rzecznik USA pozbieral ambicje po organizmie, zrobil mine mentora conajmniej wielkiego odkrywcy nieznanych praw w przyrodzie i wydusil z siebie:

  “Mysle, ze … mozemy powiedziec, hmm, na tym tu spotkaniu, ze dzis zrobilismy znaczny progres z Arabia Saudyjska, i emiratami przez dyskutowanie naszej zdecydowanej postawy przeciwko ekstremizmowi i rowniez wdrozylismy pewne zasady… hmmm z tymi krajami z Zatoki Perskiej … o zwalczaniu ekstremizmu”

  https://www.youtube.com/watch?v=vTz-u2ZTz_0

  Napisała: Tiamat

  Dobre!
  Bardzo dobre!
  Rzecz w tym, że nie da rady dołączyć filmu.
  Taki jest napis: „Ten film wideo jest niedostępny w Twoim kraju”.

  Dołączę Pani e-mail do najbliższej notki (ZB).

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.