Co się dzieje na świecie – 29.05.2017.

Blogerowi @Cheval Noir nie spodobała się treść mojej przedostatniej notki, link: 
http://zygumntbalas.neon24.pl/post/138646,co-sie-dzieje-na-swiecie-i-w-polsce-28-05-2017
 Wyraził to w następujący sposób: którzy uparcie dąźą do skłócenia i naszej nienawiści do muzułmanów. Piętro niżej jest notka Romualda Kałwy [o zamachu w Egipcie - przypis ZB]. No, prawda, jak uparcie oni dążą do naszej nienawiści i skłócenia nas z wyznawcami ‚religii pokoju’?”

Odpowiada pani Tiamat: Akurat religia nie ma z tym wiele wspólnego. Jeszcze nie tak dawno kochaliśmy islamistów z Kosowa i cała Polska uważała, że im się krzywda dzieje. Dlatego Polska bardzo gorąco poparła powstanie dwóch islamskich (wahabickich) państw w Europie. Całym sercem i duszą nienawidziliśmy Serbów i NIKOMU w Polsce nie przeszkadzało, że 400 cerkwi i kosciołów w Kosowie zostalo zrównanych z ziemią. Nie przeszkadzało nam nienawidzić chrześcijańskich Serbów, mimo że w ciągu tygodnia w Krajinie amerykańskie bomby wymordowały ćwierć miliona bratnich Słowian. Nikogo w Polsce nie obchodził mord na niewinnych zupełnie mieszkańcach. I to w środku Europy! Co chwilę mafia światowa wyszukuje nam nowego wroga, żeby ‚załatawić’ sobie opinię publiczną tak, by ta ogłupiona opinia popierała kolejne ludobójstwo.

Bardzo znienawidziliśmy Saddama Husajna i świat odetchnął z ulgą, gdy go bestialsko mordowali Amerykanie „na oczach widza” i wszystkich kamer telewizyjnych włączonych ku wielkiej radości tłumów. Nikomu nie przeszkadzało, że przy okazji wymordowano MILIONY niewinnych ludzi. W Iraku też nie chodziło o religię, tylko o ropę. I tak bardzo nam każą nienawidzić Afganów, Tadżyków, Pasztunów i kilkadziesiąt różnych narodowości, które zamieszkują Afganistan, że od 16 lat z przyjemnością patrzymy, jak Polacy pilnują Amerykanom pól makowych, a przy okazji mordują kobiety i dzieci. Nie wiem, kto tu gada o ‚religii pokoju’.

To nie Afganistan napadł na Polskę. Polskie gołąbki pokoju w Afganistanie. Co my tam robimy?!


http://www.zoom.mon.gov.pl/galerie/pkw-afganistan-VII-i-VIII-zmiana/Polscy
 Uchodzcy? Emigranci? w Iraku, Afganistanie:Wojsko Polskie – PKW Irak, Afganistan:

Na gościnnych występach? Czy emigrant?

 

Pisze do mnie pani Tiamat:

29 maja 2017 – Takie sobie dzisiejsze wieści ze świata:

W Izraelu tysiące ludzi wyszło na ulicę Tel Awiwu, żeby poprzeć powstanie państwa palestyńskiego i zakończenie 50-letniej okupacji Palestyny: 
http://12160.info/forum/topics/israeli-protesters-support-palestinian-state-urge-end-to?xg_source=activity

USA bombardują Syrię, by przepędzić Syryjczyków do Europy
US bombing Syria to force people to migrate to Europe:
http://www.yjc.ir/en/news/10022/
 ‚us-bombing-syria-to-force-people-to-migrate-to-europe’

Aktorzy zagrali Trumpa w przedszkolu, którego siłą nie można z przedszkola zabrać, bo dobrze tam się bawi. Mimo, że oficjel (aktor) nawołuje w imieniu Stanów Zjednoczonych, by dał się zabrać do domu.

WATCH How Trump Excuses in the Kindergarten! +Video:
http://en.alalam.ir/news/1975104

Bardzo wkurzona mamusia załamała się, gdy zobaczyła zdjęcie swojej zmarłej 3 lata temu córki, pokazanej jako ofiara zamachu w Manchesterze. Jej córka została zamordowana przez boyfrienda w 2014 roku, po tym gdy się dowiedział, że jest w ciąży.

Matka jest przerażona, że zdjęcie jej córki zostało wykorzystane w manchesterskiej prowokacji – Angry Mother Exposes Dead Daughter’s Pic Being Used In Manchester Event – InvestmentWatch:
http://investmentwatchblog.com/angry-mother-exposes-dead-daughters-pic-being-used-in-manchester-event/

FBI już w styczniu ostrzegło MI5, że w Manchesterze planowany jest zamach. Nikt nie zareagował – FBI ‚warned MI5 Manchester bomber was planning an attack’ | Daily Mail Online:
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4548892/FBI-warned-MI5-Manchester-bomber-planning-attack.html#ixzz4iNDYFRHc

Pani Clinton wystrojona w ciuchy za pieniądze Saudów (dostala 20 mln dolarów na kampanię wyborczą od Arabii Saudyjskiej, a tak to wiemy, że Araby w ogóle nie mieszały w wyborach USA).

Opracowała: Tiamat

PS. To zdjęcie Hillary Clinton jest w mojej skrzynce mailowej. Nie dało się go niestety zamieścić. Szkoda! (ZB).

4 Komentarze

 1. Corbyn: „Izrael przygotowal terror w Monachium w 1972 roku”

  Na poczatku miesiaca , przywodca brytyjskiej Partii Pracy, Jeremy Corbyn oznajmil, ze jezeli wygra nadchodzace wybory w Anglii i zostanie premierem, to natychmiast uzna niezalezne Panstwo Palestyny.
  Natychmiast po tym oswiadczeniu , Brytyjczycy zostali sterroryzowani przez zamach w Manchesterze; byla to prowokacyjna operacja zeby oskarzyc muzulmanow.
  Premier Wielkiej Brytanii, Theresa May teraz domaga sie od NATO, zeby kraje NATO napadly na Syrie, i usunely Asada, ktory jest sprzymierzencem Iranu.

  28 maja Daniel Sugarman, w brytyjskiej gazecie Jewish Chronicle (Zydowskie Kroniki) oskarzyl Corbyna o to, ze w 2014 roku Jeremy Corbyn bral udzial w obchodach rocznicy smierci Atefa Bseiso, zamordowanego w Paryzu przez Mossad w 2014 roku. Zydzi oskarzyli Bseiso o to, ze w 1992 roku przygotowal porwanie izraelskich zawodnikow w czasie olimpiady w Monachium.

  Izraelski autor Aaron Klein twierdzi, ze Bseiso , szef palestynskiego wywiadu zostal zamordowany przez Mossad. Pochowano go w Tunezji.
  Sugarman skrytykowal rowniez Corbyna o to, ze Corbyn powiedzial, ze „obcokrajowcy, ktorzy sluza w armii izraelskiej moga byc oskarzeni o przestepstwa wojenne za zbombardowanie ludnosci cywilnej w Gazie w 2014 roku”

  W 2013 roku, izraelski Haaretz ujawnil, ze ponad 100 brytyjskich zydow sluzy w armii izraelskiej.
  W tym samym roku, dane z brytyjskiego ministerstwa obrony wykazaly, ze na 134 tysiace brytyjskich zolnierzy w brytyjskiej armii bylo tylko 70 zydow a 640 muzulmanow.

  Atef ukonczyl edukacje w Libanie. Jako mlody czlowiek wstapil do Fatah.

  5 wrzesnia, 1972 roku osmiu Palestynczykow, czlonkow Black September (Czarny Wrzesien) pod dowodztwem Abu Nidala porwalo 11 izraelskich zawodnikow w wiosce olimpijskiej w Monachium. W probie odbicia zakladnikow przez wladze niemieckie, zginelo 9-ciu zakladnikow i 5 Palestynczykow
  Organizacja Black September przyjela swoja nazwe po tym jak Krol Jordanii, Hussein, urzadzil masakre Palestynczykom. A byla to reakcja na prowokacje izraelska, o ktora oskarzono Palestynczykow.

  Organizacja Abu Nidala Black September nie poprzestala na zajsciach w Monachium. Zostala wezwana w 1982 roku, zeby zaatakowac sklep Goldberga w Paryzu, wskutek czego zginelo 6 osob: dwoch zydow a 20 osob zostalo rannych.
  Trzech turystow, ktorzy brali udzial w tej awanturze podobno aresztowano w Jordanii w 2015 roku.

  Zachodnie media kontrolowane przez Izrael, jak zwykle oskarzyly Palestynczykow o terroryzm i ofiarami oglosily Zydow.
  Rezim syjonistyczny skorzystal przede wszystkim z aktow terroru, ktore sam zorganizowal w 9/11.

  27 maja GUardian – brytyjski dziennik napisal o panice wsrod Konserwatystow w zwiazku z nadchodzacymi wyborami.

  Corbyn: Izrael jest odpowiedzialny za terror na Olimpiadzie w Monachium:
  Corbyn: Israel behind 1972 Munich Olympics terror | Rehmat’s World

  https://rehmat1.com/2017/05/29/corbyn-israel-behind-1972-munich-olympics-terror/

  Tymczasem 4 maja Lord Daniel Finkelstein napisal w Jewish Chronicle, ze Corbyn musi przegrac wybory dla dobra Izraela i ze Jeremy Corbyn jest za slaby, zeby pokonac Therese May.
  I „Jezeli Jeremy Corbyn i jego wyborcy nie doznaja gigantycznej porazki, to bedzie to paskudne, okropne nieszczescie dla Zydow”

  David Finkelstein jest bylym politykiem i glownym edytorem „The Times of London”.
  W 2015 roku brytyjski dziennikarz ujawnil, ze Lord Finkelstein jest w radzie nadzorczej Gatestone Instytute – amerykanskiego instytutu, ktorego glownym zadaniem jest oczyszczenie krajow zachdnich z muzulmanow.

  (moja uwaga; mnie sie najbardziej spodobal artykul w The Times of London, w ktorym ten Lord angielski czystej krwi, opowiada, ze jego matka Mirjam Weiner studiowala w tej samej szkole Montesori w Amsterdamie, co … Anna Frank. Malo nie pekne ze smiechu)

  W Anglii USA i Francji , mniejszosci zydowskie decyduja kto bedzie rzadzic w kraju. Nic wiec dziwnego, ze oskarza sie judaizm o plodzenie Thaczerowcow, Blairystow i Therezitow.

  Lord Finkelstein: Corbyn musi przegrac wybory- dla dobra Izraela.
  Lord Finkelstein: Corbyn must lose – for Israel’s sake | Rehmat’s World

  https://rehmat1.com/2017/05/06/lord-finkelstein-corbyn-must-lose-for-israels-sake/

  Przetłumaczyła: Tiamat

 2. Witam
  Nie wiem, co Pan z tym zrobi.
  Czy sie Pan nie przestraszy nie tylko czytelnikow. I czy w ogole warto sobie tym zaprzatac glowe. Ale warto wiedziec.

  Instytut Gatestona
  Czy ten glosny (Notoryczny) Trust mozgow inspiruje skrajnie prawicowy terroryzm?
  Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet

  http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

  Jeden z najbardziej niebezpiecznych Think-tankow przenosi
  poprzez Atlantyk islamofobiczna nienawisc
  One of America’s Most Dangerous Think Tanks Is Spreading Islamophobic Hate Across the Atlantic | Alternet

  http://www.alternet.org/investigations/one-americas-most-dangerous-think-tanks-
  spreading-islamophobic-hate-across-atlanticIs Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet

  Gatestone Institute

  Polityka islamofobii zatacza coraz szersze kregi i przenika do codziennego zycia w Ameryce Polnocnej i Zachodniej Europie.
  A to dzieki bardzo bogatej siatce anty-muzulmanskich organizacji w sklad ktorych wchodza antymuzulamskie instytuty badawcze, dzialacze i rozni dziennikarze. Motorem tej konstelacji nienawisci jest amerykanski sztab generalny, Instytut Gatestona.

  Wlasciwie stosunkowo niedawno, bo w 2011 roku instytut rozpoczal swoja zawziecie anty- muzulmanska dzialalnosc, a to dzieki temu, ze ma nieprawdopodobne poparcie finansowe.
  Dzieki finansom bardzo szybko przejal rola przewodnia w tak zwanym Przemysle Islamofobii.

  Niejaka Nina Rosenwald, krewna Gatestona, ktory ten instytut zalozyl, od lat pompuje miliony dolarow w ten anty muzulmanski przemysl roznymi kanalami przy pomocy roznych fundacji i trustow, takich jak np. “Abstraction Fund”.

  Dzieki temu pani Rosenwald stala sie matka chrzestna anty-muzulmanskiej nienawisci.
  Instytut Gatestona powstal w 2011 z ramienia bardzo prawicowego Instytutu Hudsona. I od tej pory stal sie centrum mysli anty-muzulmanskiej w roznej postaci: neokonserwatyzmu, ultra-syjonizmu, i tzw. anty-dzihadyzmu.
  To dzieki tym organizacjom powstaly tzw. muzulmanskie strefy, do ktorych nie ma wstepu (Muslim no-go zones). Premier owczesny UK, Dawid Cameron sie zblaznil traktujac je bardzo powaznie.

  Instytut Gatestona produkuje mase alarmujacych artykulow, ktore puszcza w swiat w znanych gazetach i w swiatowych mediach:
  „Hiszpania: juz wkrotce muzulmanie beda krolami swiata”, „Islamska przyszlosc Wielkiej Brytanii”, „Isamizacja Francji”, “ Islamizacja Niemiec”, „Islamizacja Belgii i Niderlandow”
  Haslo “islamizacja” ma wywolac polityczna paranoje antymuzulmanska i anty-emigracyjna.
  I stalo sie sztandarowym haslem dla wszystkich anty muzulmanskich organizacji pod wezwaniem “Stop Islamizacji Narodow” (Stop Islamisation of Nations – SION) . Ruch ten wyszedl na ulice w Niemczech pod nazwa PEGIDA (skrot od: Patriot Europeans Against the Islamisation of the West)
  a w „Anglii Angielska Liga Obrony” (English Defence League – EDL).

  Temat anty-muzulmanski jest bardzo modny wsrod roznych prawicowych populistycznych politykow jak oslawiony Geert Wilders, przywodca anty-muzulmanskiej Party of Freedom w Hollandii, a ktory jest wielkim przyjacielem Niny Rosenwald. Chyba wlasnie dzieki tej przyjazni pani Rosenwald opublikowala taki artykul napisany w obronie Wildersa, ktory wzywal do zmniejszenia ilosci emigrantow z Maroka. Za ten artykul czeka go rozprawa za tzw. mowe nienawisci.
  “Islamizacja” byla rowniez glownym motywem dzialnosci Breivika. W 2011 roku Breivik zamordowal 77 osob, atak, ktory sam Breivik nazwal „okrutnym ale potrzebnym, zeby rozpoczac walke o oczyszczenie Europy z Islamu i muzulmanow.
  Breivik opisal swoje poglady anty-muzulmanskie i anty-emigracyjne dosc szczegolowo w 1500 stronnicowym Manifescie.

  Kazdy artykul opublikowany przez Instytut Gatestona jest pelen zalozen, ze “Islam podbija Europe” i ze istnieje “Islamska konspiracja w Anglii” itp.

  A co wazniejsze, mega fundacja Niny Rosenwald “Abstraction Fund” subsydiuje wiele organizacji takich jak: David Horowitz Freedom Centre,
  Investigative Project on terrorism, Centre of Security Policy (SP), Pipes MEF, i wiele innych anty muzulmanskich grup, jak CAMERA, MEMRI i Zionist Organization of America.
  Te fundusze jakos sie pokrywaja i dziela miedzy wiele antymuzulmanskich grup i niektorych grup pro-izraelskich.
  Fundusze od Niny Rosenwald sa czesto nie sa przekazywane bezposrednio a przez inne organizacje (MEF).

  W Filadelfii istnieje taka organizacja jak Middle East Forum, ktora ma zwiazki z Europa i finansowo wspomaga Geerta Wildersa w jego obronie prawnej w sprawie mowy nienawisci.
  Ta organizacja w Filadelfii pokryla koszty obrony innym oskarzonym o mowe nienawisci: Christine Tasin z Francji czy Pedara Jensena z Norwegii, znanego jako Fjordman.
  Fjordmanowi z kolei “pomaga” Bat Ye’or a tak naprawde Gisele Litman, ktora rozwinela Teorie Konspiracji Eurabii (Eurabia conspiracy Theory), ktora stala sie pozywka dla utworzenia “no -go zones”.
  Warto wspomniec, ze Gatestone Institute oprocz znacznych srodkow finansowych ma swoich rangach znanych bardzo politykow i pracownikow administracji.
  Naleza do nich miedzy innymi byly ambasador USA John Bolton, ktory jest przewodniczacym tej organizacjii i James Woolsey, byly dyrektor CIA.
  Takie osobistosci maja bardzo duze znaczenie dla podtrzymania prestizu anty- muzulmanskiego przemyslu.

  W ostatniej konferencji, „Defeating Jihad” ( zniszczenie Jihadu) ,ktora zorganizowal Instytut Gatstona, wzielo udzial trzech republikanskich kandydatow na prezydenta USA.
  Biorac pod uwage, prestiz jakim sie cieszy Gatestone Institute wsrod znanych skrajnie prawicowych notabli- nalezy sie rzeczywiscie dzialanosci tego Instytutu powaznie obawiac.

  Autor artykulu:
  Hikary Aked, free-lance dziennikarka z Londynu, pisarka i doktorantka na Uniwersytecie w Bath, prowadzi badania na temat pro-izraelskiego lobby w Wielkiej Brytanii

  Is Notorious Islamophobic Think Tank Inspiring More Far-Right Terrorism? | Alternet

  http://www.alternet.org/news-amp-politics/notorious-islamophobic-think-tank-inspiring-more-far-right-terrorism

  Przetłumaczyła: Tiamat

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.