Co się dzieje na świecie (i w Donbasie) – 19.04.2017.

Żyrinowski ma chyba rację – pisze pani Tiamat po wysłuchaniu wywiadu prof. M. Vogta z rosyjskim politykiem (linki pod notką). – We wszystkich obecnych punktach zapalnych (Ukraina, Syria, Irak, Azja Południowo – Wschodnia, Kaukaz, Afganistan) wojny mają się toczyć w nieskończoność, by światu pokazać nie tylko, że USA walczą o pokój i demokrację z ISIS i z ‚państwami terrorystycznymi’, ale i pokazać mieszkańcom całego globu, jak i czym mają oddychać i co mają myśleć, i gdzie ludność naszej planety może albo nie może mieszkać.

Dlatego – zdaniem Żyrinowskiego – te ‚ogniska zapalne’ mają się palić niczym znicze: wiecznie, a przynajmniej jak najdłużej. A przy okazji, na dłuższą metę planuje się prowokacyjny podbój Chin przy pomocy dywersji na Tajwanie i sprowokowania konfliktu japońsko – chińskiego. Plany niezmiernie ambitne (tu przytoczę tytuł artykułu, zamieszczonego w ‚Deutsche Wirtschafts Nachrichten’„Nie ma pieniędzy na wojny? – USA walczą z grożącą niewypłacalnością” – przypis ZB).

Znalezione obrazy dla zapytania wojny usa - mapa

Kpi czy żartuje?

Tak więc Ukraina jest częścią tych wielkomocarstwowych planów podboju. Pewnie Aleksandr Zacharczenko o tym wie, bo też planuje w dłuższej perspektywie. Donieck przygotowuje się na wojnę w najbliższym czasie. Armia ukraińska planuje frontalną ofensywę wzdłuż linii Ukraina – Doniecka Republika. „My się też przygotowujemy do walki z wrogiem” – mówi Zacharczenko.

Zakharchenko: Donetsk expects full-scale war in near future – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2017/04/zakharchenko-donetsk-expects-full-scale.html

No więc Aleksandr Zacharczenko przygotowuje mieszkańców Donbasu do walki. Wszyscy weterani mają być uzbrojeni jako rezerwiści. Wszyscy cywile, którzy potrafią obchodzić się z bronią i mają doświadczenie wojskowe, nabyte w armii albo milicji, dostaną broń AK-74 i karabiny maszynowe będą do ich dyspozycji i będą je mogli przechowywać w domu. Pod warunkiem, że w razie rozpoczęcia wojny natychmiast zgłoszą się na front.

Znalezione obrazy dla zapytania aleksandr zacharczenko

Szef Donieckiej Republiki Aleksandr Zacharczenko

Ostatnio uruchomiono obozy treningowe w DRL, które przygotowują do walki 27 tysięcy rezerwistów. Ci z doświadczeniem wojskowym dostali broń już na obozie i mogą ją zabrać do domu, natomiast inni otrzymają broń po dopełnieniu rejestracji i rekrutacji w swoim miejscu zamieszkania. Według Eduarda Basurina, zastępcy dowódcy operacyjnego centrum dowództwa, głównym zadaniem rezerwistów jest współpraca w razie zakrojonej na szeroką skalę ofensywy.

ŁRL ma skierować cały przemysł węglowy do Rosji już pod koniec maja. Plan ten został ogłoszony przez Pawła Małgina, tymczasowego ministra energii paliwowo – węglowej Republiki Ługańskiej. Plan ten ogłoszono w czasie spotkania Pawła Małgina z Radą Ministrów ŁRL. Wcześniej pierwszy zastępca Rady Ministrów i Stanu Pogotowia Sergiej Iwanuszkin powiedział, że władze Ługańska pracują nad projektem nowych kontraktów dostawy węgla do Rosji i innych państw. Ukraina, zarządzając blokadę Donbasu, sama siebie ukarała. Węgiel, bardzo potrzebny Ukrainie, będzie teraz przesyłany do Rosji.

Odsłonięto tablicę pamiątkową na cześć pierwszego przywódcy ŁRL Walerego Bołotowa. Tablicę ufundowali krewni i przyjaciele oraz towarzysze broni Bołotowa. Ranny Bołotow zrezygnował ze stanowiska przywódcy Republiki Ługańskiej z powodu odniesionych poważnych ran, pracował jednak w organizacji pomocy dla Ługańska. Niestety, rany okazały się poważne. Zmarł na atak serca 27 stycznia 2017 roku.

Znalezione obrazy dla zapytania walerij bołotow

Walerij Bołotow (1970 – 2017)

Tymczasem Ukraina nie życzy sobie żadnych Słowian wśród obserwatorów OBWE. Irina Goraszczenko, zastępca marszałka w Wierchownej Radzie bardzo narzekała na skład narodowościowy OBWE. Chodzi o to, że – zdaniem władz ukraińskich – zbyt wielu obserwatorów jest rosyjskiej, białoruskiej czy serbskiej narodowości [Polacy mogą być]. I że tych obserwatorów jest coraz więcej. Zwłaszcza Serbowie się Ukraińcom nie podobają, bo ich liczba zwiększyła się 9-krotnie. Jakiś miesiąc temu, w czasie kolejnej wzmożonej walki na granicy Donbasu, Ukraińcy zestrzelili dron OBWE. Naturalnie, że bardzo się to nie spodobało europejskim obserwatorom.

1 kwietnia rozpoczął w Stanicy Ługańskiej działalność ośrodek pomocy socjalnej dla ługańskiej ludności mieszkającej po stronie Ukrainy. Ci mieszkańcy, którzy żyją w rejonie pod kontrolą Kijowa, będą mogli korzystać z pomocy socjalnej Ługańskiej Republiki.

Donbass News Round-Up April 9th-16th – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2017/04/donbass-news-round-up-april-9th-16th.html

FBS – rosyjska służba bezpieczeństwa przyłapała wielki przemyt broni i ładunków wybuchowych z Ukrainy i Unii do Rosji. Zatrzymano ponad 230 karabinów maszynowych, działko przeciwlotnicze, granaty rozrywające, 16 tysięcy nabojów i 21 kg materiałów wybuchowych. I oprócz tego narkotyki i fałszywe dowody zakupu – widać przemyt pochodził z kradzieży. Zlikwidowano trzy nielegalne ‚warsztaty’.

FSB crashes weapons smuggling ring from EU and Ukraine – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2017/04/fsb-crashes-weapons-smuggling-ring-from.html

No i na koniec – żałosne, choć trochę śmieszne. Mer Kijowa, Witalij Kliczko, były bokser, w wywiadzie dla Al Jazeery (Doha -Katar) odpowiadał na każde pytanie bardzo krótko: „Przepraszam, ja jestem z Ukrainy”. A pytania dotyczyły raportu HRW – Human Rights Watch – który to raport oskarżał władze Ukrainy o torturowanie więźniów i w ogóle skandaliczne warunki na Ukrainie. Zapytano Kliczkę, dlaczego na mundurach ukraińskiej armii są swastyki. Kliczko odpowiedział: „Nie widziałem żadnej swastyki. Ja jestem z Ukrainy”.

‘Sorry, I’m from Ukraine’: Kiev Mayor Vitaly Klitschko Rejects HRW Report – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2016/03/sorry-im-from-ukraine-kiev-mayor-vitaly.html

Opracowała: Tiamat

* * * * * * *

Wywiad prof. M. Vogta z W. Żyrinowskim w języku rosyjskim, link:
http://quer-denken.tv/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%84%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87-%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%B5%D1%81%D0%BB%D0%B8/

I w języku niemieckim, link: 
http://quer-denken.tv/wladimir-schirinowski-wenn-uns-das-deutsche-volk-um-hilfe-bittet-wird-russland-helfen/

* * * * * * *

Polecam ponadto obejrzenie filmu – wideo z Aleksandrem Jabłonowskim, poruszającym sprawy Korei Północnej oraz odwiecznych matactw USA, link:I skoro jesteśmy przy Korei Północnej, to podam jeszcze link do notki, napisanej pół roku temu: 
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/13/co-sie-dzieje-w-korei-polnocnej-13-09-2016/

9 Komentarze

 1. Z NEON-u:

  @zygmuntbialas 18:24:04
  „Proszę zauważyć, że w tak krytykowanym i postponowanym PRL robotnicy potrafili się zbuntować po podniesieniu ceny artykułów podstawowych (spożywczych) o kilka procent. I działo to się regularnie 1956, 1970, 1980, 1989 co 15 do 10 lat”. -
  Po poniższej lekturze chyba zmieni Pan zdanie co do spontaniczności protestów polskich robotników w Polsce Ludowej
  https://www.docdroid.net/LdgBs6f/judeopolonia-nieznane-karty-historii-prl.pdf.html#page=55
  Polecam warto przeczytac

  sredni 18.04.2017 – 19:45:59

  * * *

  @sredni 19:45:59
  Tak, masowe, bardzo masowe protesty nigdy nie byly spontaniczne.

  I cos mi sie zdaje, ze organizatorzy obecnych szalenie spontanicznych demonstracji sa ci sami co w PRL.
  Ale zmienil sie system. Przeszlismy na kapitalizm.

  Kiedy w 1980 roku bylismy we Wiedniu, byli Polacy, ktorzy wystawali pod ambasada radziecka na znak protestu za 50 dolarow.
  We Francji za udzial w tych ‚artystycznych’ spontanicznych wystepach przeciwko Marine Le Pen placa 1500 dolarow.

  W PRL-u obywatele demonstrowali antyrzadowo za darmo i w poczuciu obowiazku obywatelskiego: troski o losy panstwa i przyszlych pokolen.

  Zachodzi pytanie:
  Czy nastapila dewaluacja pieniadza czy sentymentow obywatelskich?

  Tiamat 19.04.2017 – 02:44:52

 2. Ja wiem, ze to nie na temat, ale temat moze poczekac jeszcze chwilke.

  Ubawila mnie do lez taka wiadomosc raczej smutna.
  Otoz demokratyczne, zachodnie media przeciagnely publike przez kolejny magiel mozgow.

  Najpierw chinskie wiadomosci w telewizji CGTV podaly, ze amerykanska flotylla poplynela na Ocean Indyjski na planowane z Australia manewry a nie do zadnej Korei Polnocnej..
  Gorzej, bo sie okazalo, ze ta okrzyczana w mediach flotylla nigdy nie zblizala sie do Korei Polnocnej bo w ogole nie miala tam „zamiaru namiaru”. Najblizsza odleglosc jaka miala ta flotylla (armada) od Korei Polnocnej wynosila 3.5 mili.
  I przez Ciesnine Sundajska amerykanskie okrety poplynely akurat w odwrotnym kierunku niz opisaly media .

  Lotniskowiec nie plynal po to, zeby odstraszyc Polnocna Koree, jak sugerowaly wiadomosci z USA:

  Aircraft Carrier Wasn’t Sailing to Deter North Korea, as U.S. Suggested – The New York Times

  https://www.nytimes.com/2017/04/18/world/asia/aircraft-carrier-north-korea-carl-vinson.html

  Teraz w USA jest awantura – bo tam sie tez dali nabrac- ze to ponoc Trump zablefowal.
  Trump blefuje jak udaje, ze cos wie i umie.
  Dlatego sie skarzyl wczesniej, ze zaden z ostatnich trzech prezydentow USA, Bush, Clinton, Obama nie mogl sie dogadac z obecnym nieludzkim tyranem Korei Pln. i dlatego nalezy wreszcie podjac powazna decyzje.

  Klopot w tym, ze ten obecny tyran rzadzi Korea dopieo od 2011 roku.
  Ale wiadomo, ze przecietny amerykanski prezydent mial zawsze klopoty z historia i geografia i w ogole z geopolityka.

  Donald Trump moze wlasciwie nie miec pojecia kto rzadzi Polnocna Korea:
  Donald Trump May Not Actually Know Who’s Running North Korea

  http://www.huffingtonpost.com.au/2017/04/18/donald-trump-may-not-actually-know-whos-running-north-korea_a_22044333/

  Tak nas media i hucpa wodza za nos i obracaja flote ogonem.
  Nazywa sie to geopolityka

 3. No i prosze. Wazna wiadomosc z ostatniej chwili i przylapala nas moderacja.
  Pewnie ruskie hakery blokuja wiadomosci.

 4. Nieciekawie zapowiada sie na Ukrainie. Mariupol i Odessa przylaczylyby sie do Donbasu gdyby mogly.
  Ale Ukraina juz przygotowuje sie do ‚walki o Ukraine”.

  Mariupol i Odessa sa juz psychicznie nastawione, zeby w kazdej chwili przylaczyc sie do DPR – powiedzial ukrainski wojskowy specjalista Oleg Zdanow, powolujac sie na slowa Aleksandra Zacharczenko o przylaczeniu Dniepropietrowska.
  „Rozumiem, ze Mariupol jest praktycznie i duchowo przygotowany. Wystarczy haslo w telewizji i ludzie wyjda na ulice z trojkolorowa flaga. Razem z zakladem metalurgicznym, ktory jest pro-ukrainski i i portem i przylaczy sie cala reszta.”

  Zdanow opowiada, ze utworzono juz milicje (straz miejska) – tak naprawde prywatny oddzial militarny, ktory w odpowiednim czasie otrzyma broni opanuje miasto. W Mariupolu bedzie walczyc o Ukraine tylko oddzial zlozony z samych patriotow (regiment patriotow)

  Zhdanow zapomnial oczywiscie, ze Donieck jest bombardowany niemal codziennie i nie pamieta widac masakry majowej w 9/5/14 . Zdanow uwaza, ze uzycie broni powinno byc ostatecznoscia, bo przeciez nikt nie rozpocznie strzelac do polmilionowego miasta. Zdanow ma nadzieje, ze wystarczy, ze tlumy wyjda na ulice i to przewazy losy miasta (na strone Ukrainy).

  „Wszystko bedzie zalezec od dowodztwa kraju.
  Bo byc moze, ze bedzie podobnie jak na Krymie: bedzie zakaz otworzenia ognia, zorganizowany bezpieczny korytarz humanitarny prowadzacy do bezpiecznego miejsca pod kontrola .
  A byc moze jest opcja polityczna: Gwardia Narodowa wejdzie do miasta i wtedy wszyscy pozostana w domach i sytuacja zostanie opanowana.”.

  Opowiadajac o Odessie, ukrainski specjalista Zdanow zauwazyl:
  ” W Odessie nie ma pro-ukrainskich sympatii, maja raczej swobode myslenia. Latwo sie jednak ujawnia i nas popra jak im Odessa obieca marchewke na patyku”.

  (Przypomnienie tlumacza: nasze kontakty lokalne zapewniaja nas, ze Mariupol nigdy nie mial i nie bedzie mial zadnych pro Kijowskich sympatii

  http://www.fort-russ.com/2017/04/mariupol-and-odessa-minded-to-leave.html

  *
  Jakie Minskie Porozumienia??!
  Poroszenko chwali sie w telewizji, ze bedzie nielegalnie ostrzeliwac Donbas

  Witali Deinega, przywodca kijowskiej ochotniczej organizacji „Wrocic do domu zywym”, opowiada w jaki sposob wladze ukrainskie moga sie wylgac od Porozumien Minskich. Organizacja Deinegi jest pod opieka ukrainskiego ministerstwa obrony.
  O swoich ambitnych planach opowiedzial sam prezydent Poroszenko w wystapieniu we wlasnej stacji TV Chanel 5.

  Otoz Deinega uwaza, ze nalezy skorzystac z pomocy najabardziej skrajnych bojownikow – ochotnikow w militarnych operacjach – co pozwoli „na wieksza swobode w dzialaniu”.
  Korzysc jaka moga przyniesc ci ochotnicy polega na tym, ze np. Prawy Sektor moze spelniac funkcje prawnie zabronione lub wrecz nie-etyczne i niezgodne z regulaminem ukrainskiej armii.

  „Nie moge ujawnic sekretu, ale w przypadku gdy armia nie ma prawa strzelac – wtedy poprosimy Prawy Sektor” – powiedzial Deinega.

  Organizacja Deinegi jest popierana przez ukrainskie ministerstwo obrony.

  Jakie Minskie Porozumienia??!

  What Minsk Agreement? Poroshenko TV boasts illegal shelling of Donbass – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/04/what-minsk-agreement-poroshenko-tv.html

  *
  A tymczasem, prezydent Trump domaga sie rozliczen finansowych z wszystkich ‚dotacji’ jakie Ukraina otrzymala od Demokratow

  Spotkanie Poroszenki z Trumpem nie jest przewidziane w najblizszym czasie – powiedzial Kost Bondarenko , dyrektor od „finansowania Ukrainskiej polityki”.

  ” W lutym, Pawel Klimkin (dyplomata) polecial do USA zeby zorganizowac spotkanie Poroszenko z Trumpem, i oglosil to przedwczesnie, zanim mozliwosc spotkania byla w ogole dyskutowana.
  Mamy kwiecien i nie ma zadnych wiesci o spotkaniu. Rozumiem, ze nie ma zadnych planow odnosnie spotkania”

  Bondarenko dodal, ze Klimkin polecial do Waszyngtonu nie tyle po to, zeby zorganizowac spotkanie z Trumpem ale glownie po to zeby spotkac „przyjaciol Ukrainy” wsrod politykow i lobbystow pro-kijowskich.

  „Poroszenko ma duzo poparcia wsrod lobbystow, ktorzy obiecali mu to spokanie z Trumpem. Niemniej jednak, Trump ma niejakie watpliwosci i pare pytan.
  Pierwszy raz kiedy Trump spotkal sie z Angela Merkel zapytal wprost: „Dlaczego Ameryka ma sie opiekowac Ukraina a nie Europa?”
  Po drugie, Trump zgodzil sie spotkac z Poroszenko pod warunkiem, ze ten pokaze wszystkie raporty na temat wydatkow z funduszy przekazanych Ukrainie przez rzad USA. Jednym slowem, Poroszenko powinien sie rozliczyc z otrzymanych pieniedzy.
  Po trzecie, Kijow musi ujawnic wszystkie transakcje finansowe jakie miala Ukraina z rzadem Demokratow.

  Sa pewne sprawy, ktore Ukraina trzyma w tajemnicy, zwlaszcza transakcje dotyczace broni i dywersyjnych operacji na terenie Ukrainy dokonywanych przez obcych najemnikow.

  A poniewaz ujawnienie tych operacji nie bardzo lezy w interesie Ukrainy wiec na razie nie ma mowy o spotkaniu Trumpa z Poroszenko – twierdzi autor artykulu, Inessa Sinhugova.

  Trump chce widziec wszystkie rapory finasowe i rozliczenia z pieniedzy przekazanych Ukrainie przez Demokratow:

  Trump would like to see Ukraine’s expenditure reports, Democrats’ funding – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2017/04/trump-would-like-to-see-ukraines.html

 5. ~Tiamat

  „Nieciekawie zapowiada sie na Ukrainie. Mariupol i Odessa przylaczylyby sie do Donbasu gdyby mogly”. -

  — Tak, nieciekawie, bo zginą następni ludzie. I żal ich będzie na pewno.
  Ale też w Mariupolu i Odessie panują terror i samowola ukraińskich nazi-batalionów. Pisze o tym często m.in. Niki Vogt w quer-denken.tv. Kijów nie zrobił nic pożytecznego dla Wschodniej Ukrainy.

  Pani komentarz przeniosę tym razem nie do NE, lecz do kokpitu, by przygotować notkę w ciągu dwóch dni.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.