Co się dzieje w Rosji i na Ukrainie – 23.02.2017.

Podobno w świecie fizyki i w ogóle nauki najgorsze są półprawdy. To są wypowiedzi i twierdzenia, których celem jest nie skłamać, ale i prawdy nie powiedzieć – pisze pani Tiamat. - Najlepszym przykładem są te wszystkie półprawdy na temat Rosji, które mają służyć szkalowaniu rosyjskiego narodu i wybranych przez nich władz. Kiedyś Zachód upierał się, że Sowieci są wstrętni, bo nie mają zachodniej demokracji. Rosja ma teraz zachodnią demokracje, ale okazuje się, że Rosjanie nie mają prawa mieć u siebie kapitalistów. Więc żeby tę Rosję oszpecić i mieć ciągle powody do nieuczciwych pomówien i oszczerstw, opowiada się o Rosji półprawdy.
.
Polscy uczniowie zaproszeni na Krym. "Próba wmanipulowania w politykę"
.
Krajobraz na Krymie
.
Jedną z takich jest „aneksja” Krymu. Co głupsi wierzą, że Rosja najechała na Krym i zmusila do przyłączenia się do Rosji. A przecież Rosja nie musiała najeżdżać na Krym, bo juz tam byla. Od 300 lat. Czego nie chcą opowiedzieć kłamcy „krymscy”, to że od czasu, gdy Ukraina stworzyła się przy pomocy Rothshildów jako „panstwo”, Rosjanie odnajmowali Sewastopol i dzierżawili cały teren przybrzeżny na utrzymanie Floty Czarnomorskiej. Płacili ogromne pieniądze za tę dzierżawę. Oligarchowie, którzy w imieniu Wierchownej Rady pobierali te pieniądze, okradali naród ukraiński, bo pakowali pieniądze na Kajmany i do Panamy. Zastanawia mnie, dlaczego ogromna ilość obecnych speców od Ukrainy nie interesowała się Ukrainą właściwie aż do 2008 roku.
.
A ilosc speców od Donbasu znacznie wzrosła w 2014 roku. A ja pamiętam wielu Ukraińców z Zachodniej Ukrainy, którzy studiowali w Odessie i bywali na wakacjach na Krymie – gdzie w armii ukraińskiej, która też była na Krymie – mieli swoich krewnych. I ci krewni, którzy grali w karty i pili wódkę z rosyjskimi żołnierzami, bardzo narzekali na warunki w armii ukraińskiej. Dlatego wielu ‚dożywiało się’ u Rosjan. Pamiętam, jak Ukraińcy narzekali, że rosyjscy żołnierze mają znacznie lepsze warunki niz wojsko ukraińskie. Bo prawda jest taka, że rządy państwa ukraińskiego w ogóle nie dbały o armię. Każdy Ukrainiec z tego okresu to potwierdzi. Potwierdzają to i teraz.
.
Przy całej pomocy Zachodu armia ukraińska jest niedożywiona i licho umundurowana. I jest podle traktowana. Dlatego tylu ukraińskich żołnierzy uciekło do Rosji. Niektórzy wrócili do Donbasu i walczą przeciwko Ukrom. Jeszcze inni uciekli z armii i tworzą bandy przestępcze w całej Ukrainie. No więc prawda jest taka, że Rosjanie w rzeczywistości stanowili „arystokrację” na Krymie. I dlatego po drugim referendum na Krymie 18 tysięcy ukraińskich żołnierzy przeszło do Rosjan. A takze wiele tysięcy berkutów, których mordowano na majdanie. I to jest główny powód, dla którego ani jeden strzał nie padł i ani jedna szyba nie poleciała w czasie tej „aneksji”. Bo zarówno rosyjskie wojsko, jak i ukraińskie plus 600 obserwatorów z ONZ, USA, Unii i Azji pilnowalo, żeby ludzie mogli głosować bez obawy o swoje zycie.
.
Co głupsi wierzą, że rosyjskie czołgi wjechały na Ukrainę. Nie musiały. Już tam byly. Kiedy rozpadł się Związek Radziecki, ośrodek przemysłu zbrojeniowego ZSRR w Donbasie dostał się Ukrainie. Razem z rosyjskojęzyczną kadrą techniczną i militarną.
.
Znalezione obrazy dla zapytania rosjanie w donbasie
.
Mówił Poroszenko: „Dowody obecności wojsk rosyjskich są niepodważalne”.
.
Prawdą jest, że i Rosjanie walczą w Donbasie przeciwko armii ukraińskiej. Tylko całkiem niezorientowani albo złośliwi nie chcą przyznać, że do 2013 roku nie było granicy między Rosją a Ukrainą. Rodziny mieszkały i pracowały po obu stronach granicy. Było zupełnie naturalne studiowanie w Rostowie i wracanie na noc do domu na Ukrainie. Właściwie państwa zachodnie, w tym niedouczeni Polacy, nie zdają sobie sprawy z silnych więzi rodzinnych i kulturowych między oboma krajami – Rosją i Ukrainą. Rothshildom się zdawało, że uda się je łatwo rozdzielić.
.
Dlatego okropną prowokacją był zakaz Wierchownej Rady mówienia przez Rosjan… po rosyjsku. Kijów byl ośrodkiem Rusi Kijowskiej i kultury rosyjskiej. A tu nagle wszystkim kazali ‚szprechać’ w nowo powstałym języku ukraińskim, który w ogóle nie istniał jako język narodowy do 1911 roku. Nie mieli nawet podręczników ani gramatyki spisanej.
.
No więc prawdą jest, że Rosjanie pomagają swoim krewnym i przyjaciołom w Doniecku. Są tam nawet rosyjscy oficerowie i w ogóle zawodowi wojskowi. Są tacy, którzy niegdyś za czasów sowieckich pracowali w zakładach zbrojeniowych Donbasu. Zachód oskarża Rosję o inwazję na Ukrainę, co jest nieprawdą. No, może pół-prawdą. Bo Rosjanie tam są. Administracja Putina i sam Putin mówili od początku: „Tak, są tam rosyjscy żołnierze, ale my ich tam nie posłaliśmy. I nie możemy zabronić rosyjskim żołnierzom, którzy już nie są w armii rosyjskiej, by pomagali swoim rodzinom w Donbasie. Nigdy nie było takiego zakazu po 1991 roku i nie mamy teraz powodu, żeby nagle wprowadzac taki zakaz teraz”.
.
Znalezione obrazy dla zapytania dmitrij pieskow
.
Dmitrij Pieskow
.
Prawda jest taka, że junta może rządzić Ukrainą, ale nie Rosją. Dlatego w wywiadzie dla BBC Dmitrij Pieskow, rzecznik rządu Federacji Rosyjskiej, przyznał, iż wie o tym, że Rosjanie pomagają w Donbasie: „No bo co mamy zrobić? - Nie możemy namawiać mieszkańców Donbasu, żeby się dali zabić”. Przy czym rząd rosyjski cały czas podkreśla, że nie organizuje żadnej militarnej pomocy dla Ukrainy.
.
Tylko dureń albo zachodni dziennikarz może zadac pytanie, skąd się wzięły rosyjskie czołgi na Ukrainie. Przecież zawsze tam były. Teraz nawet zupa sie wylała, bo okazało się, że armia ukraińska używa w Donbasie BUK-i, którymi zestrzeliła malezyjski samolot, a wypierała się, że nie posiada systemu BUK. - Ma. I strzela. Do dronów OBWE. Aliści Pieskow poradził ciekawskim dziennikarzom, by zapytali w Kijowie, skąd Donbas ma czołgi – „Ukraińcy powinni wiedzieć, bo to przecież ciągle ich terytorium”.
.
„Myślę – mówi Pieskow – że możecie zapytać równie dobrze Moskwy, jak i Kijowa, skąd się wzięły te czołgi. Ja, niestety, nie mam dostatecznej informacji. Mogę tylko powiedzieć, że oczywiście te czołgi nie pochodzą z Rosji. To jest ciagle terytorium Ukrainy. I ta część Ukrainy nie jest pod kontrolą Ukrainy. Dlatego równie dobrze powinniście zapytać rząd w Kijowie, co jest powodem tej dziwnej sytuacji”.
.
Pieskow podkreślił również, że władze rosyjskie nie wysyłają żadnych ochotników do Donbasu. Ci ludzie sami tam jeżdżą z własnej nieprzymuszonej woli: „Nie wysyłamy żadnych ochotników do Donbasu. Naturalnie, iż wiemy, że nasi obywatele pojechali na Ukrainę dobrowolnie, żeby pomóc bronić mieszkańców Donbasu przed agresją armii ukrainskiej”.
.
Peskov: Russian citizens are voluntarily defending Donbass from Ukrainian aggression – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2017/02/peskov-russian-citizens-are-voluntarily.html
.
* * * * * * *
.
A teraz proszę zobaczyć, co jeszcze mają Ukry na składzie, a do czego nie chcieli się przyznać: system obronny BUK, którym zestrzelili malezyjski samolot. Kłamstwo ukraińskie właśnie się wydało. 31 stycznia część ogona rakiety, wystrzelonej z BUK-a z Awdjejewki, spadła na osiedle mieszkaniowe Makjejewki. Część rakiety spadła prosto na prywatną posesję i się zapaliła. Pracownicy Ministerstwa Pogotowia w Donieckiej Republice Ludowej przybyli na miejsce – na wezwanie mieszkańców – i ugasili ogień.
.
„Rosyjskie Wiadomosci” zaś zadają pytanie: „Skąd się wziął na Ukrainie ten zestaw obronny BUK, skoro Kijów zapewniał, że Ukry nigdy takiego systemu obronnego nie mieli?” - Celem tej rakiety był bezzałogowy pojazd powietrzny OBWE (dron?), który pełni rolę obserwatorium i rejestruje morderczą działalność armii ukraińskiej. Naturalnie, że Ukry próbowały zniszczyć tego drona, by nie było dowodu na oskarżenie Kijowa o zbrodnie wojenne. Teraz zobaczymy, jak Ukry będą tłumaczyć obecność systemu BUK w Awdjejewce, a przecież zapewniali, że takiego systemu nie posiadają.
.
Kiev BUK missile hits Makeevka: Ukraine’s Malaysian Boeing lie is now exposed (VIDEO) – Fort Russ, 
http://www.fort-russ.com/2017/02/kiev-buk-missile-hits-makeevka-ukraines.html
.
Opracowała: Tiamat
.
Pisze pani Tiamat:  W poniedziałek, 20 lutego, zmarł Witalij Czurkin, ambasador Rosji do ONZ. To wielka strata dla rosyjskiej dyplomacji.

Witalij Czurkin był wybitnym politykiem i dyplomatą. Miał właśnie we wtorek obchodzić 65. rocznicę urodzin. Niech odpoczywa w pokoju, bo ogromnie ciężką miał pracę.

Witalij Czurkin

Witalij Czurkin (1952 – 2017)

Więcej na temat tej niespodziewanej śmierci w Nowym Jorku w komentarzu, link: 
http://zygmuntbialas.blog.pl/2017/02/19/co-sie-dzieje-we-francji-i-w-usa-19-02-2017/comment-page-1/#comment-17961

11 Komentarze

 1. Zygmunt Bialas
  Dziwna wiadomosc podana przez Liberty Writers – USA.

  Po tych wszystkich oskarzeniach i awanturach z rosyjskimi hackerami, ktorzy rzekomo tak manipulowali e-mailami Konferencji Demokratycznej, ze prezydentem USA zostal Republikanin. Nie wiem jak to jest mozliwe, ale obecnie w nowoczesnych mediach wszystko jest mozliwe; nawet to, ze rosyjscy hakerzy zmusili Demokratow do glosowania na Republikanow.

  No wiec okazalo sie, ze kontakt z Rosja przed, w czasie, i po wyborach w USA jest najwieksza zbrodnia przeciwko ludzkosci.
  Jednym z najwiekszych krytykow tych rosyjskich kontaktow byl sen. McCain znany podzegacz wojenny i zaciekly wrog calej Rosji i wielki obronca Ukrainy i junty kijowskiej a takze fundator grup terrorystycznych, jak ISIS z ktorymi sam opowiadal, ze ma ‚intymne stosunki”.
  I kiedy juz wszyscy uwierzyli w rosyjskie przestepstwo wtracania sie do wyborow w USA, smrodu narobil Wikileaks publikujac list sen. McCaina z 2008 roku do Ambasadoroa Federacji Rosyjskiej, Witalii CZURKINA, w ktorym to liscie pan senator prosi Czurkina o … finansowe poparcie kandydatury McCaina na prezydenta USA w 2008 roku.

  Rzad Rosji potwierdzil odbior listu: „Otrzymalismy list od senatora McCaina z prosba o finansowe wsparcie jego kandydatury w wyborach prezydenckich”

  „W zwiazku z tym, niniejszym informujemy, ze rosyjscy urzednicy panstwowi , jak i stale przedstawicielstwo Federacji Rosyjskiej w ONZ nie finansuja politycznej dzialalnosci w obcych panstwach.”

  Kopie tego listu opublikowal Wikileaks. Prawdziwosc listu zostala potwierdzona.

  Ten list swiadczy o tym, ze sen. McCain jest chorobliwym klamca i nie reprezentuja amerykanskich obywateli.

  Tak wiec McCain oskarza Rosje o hakerstwo i manipulowanie wyborami prezydenckimi w USA – a rownoczesnie sam, osobiscie usilowal namowic Rosje do interweniowania w wyborach prezydenckich w 2008 roku.

  Jeszcze bardziej zadziwiajaca jest nagla smierc ambasadora W. Czurkina w poniedzialek.
  Jak podaje NBC, przyczyny smierci sa bardzo podejrzane.

  McCain jest skonczony. Ostanie przecieki na temat McCaina i Rosji rozlaly szeroki usmiech od ucha do ucha na twarzy Trumpa:
  MCCAIN IS OVER! What Just Leaked About John McCain And Russia Has Trump Grinning From Cheek to Cheek! * LIBERTY WRITERS NEWS

  https://libertywritersnews.com/2017/02/mccain-exposed-just-leaked-john-mccain-russia-trump-grinning-cheek-cheek/

  • ~Tiamat

   „Nie wiem jak to jest mozliwe, ale obecnie w nowoczesnych mediach wszystko jest mozliwe’. -

   — Tak, widać, że wszystko jest możliwe. I ludzie to przyjmują. Może nie wszyscy, ale opór jest mały. Dodam, że o tym, czy McCain jest skończony, znowu zadecydują media.

 2. Monsanto otwiera swoją pierwszą fabrykę w Rosji. Żydzi będą zatruwać Ruskich swoim GMO.

  Dzisiaj został oficjalnie otwarty w pobliżu wsi powiatu Oktyabrsky Zujewo regionu Kirow pierwszy w Rosji zakład produkcji nasion amerykańskiej firmy „Monsanto”, światowego lidera w dziedzinie uprawy organizmów zmodyfikowanych genetycznie. Dla owocnej pracy administracja regionu Kirow wydzierżawiła na preferencyjnych warunkach 63 tys. ha ziemi.
  Nadzieję na długą i owocną współpracę wyraził szef firmy „Monsanto Rosja” Isaac Loewenstein.
  http://wowavostok.livejournal.com/5077709.html

  • ~julius

   „Monsanto otwiera swoją pierwszą fabrykę w Rosji”. -

   — Jestem bardzo zaskoczony…

 3. Z e-maila, przesłanego przez panią Tiamat:

  „… nie mam nic przeciwko temu, zeby wiecej ludzi dyskutowalo o Krymie. Przypomnienie o Polonskiej tez sie przyda:

  https://marucha.wordpress.com/2017/02/23/co-sie-dzieje-w-rosji-i-na-ukrainie-23-02-2017/#comment-656632

  Natalia Poklonska
  Video of Crimean Prosecutor Beats Out Pop Stars on YouTube
  https://sputniknews.com/russia/20140421189291411-Video-of-Crimean-Prosecutor-Beats-Out-Pop-Stars-on-YouTube/

  I malo tez osob pamieta, ze Krym juz raz okupowali hitlerowcy. I nie dali rady

  Memory, not history: 70 years on, Crimea’s Kerch celebrates liberation from Nazis — RT News

  https://www.rt.com/news/crimea-kerch-liberation-memory-464/

  Zachwyceni Japonczycy nakrecili clip, ktory pobil rekordy popularnosci.

  Crimean prosecutor music clip hits 3.7 mn views in three days — R
  https://www.rt.com/news/poklonskaya-nyash-myash-youtube-492/

  • ~krysz

   Obejrzałem film z Natalią Pokłońską w roli głównej, jak też ten linkowany wyżej przez Panią Tiamat :)

   Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.