Co się dzieje na świecie – 06.02.2017.

Amerykańska logika:  1. Zbombardować Afganistan,  2. Zbombardować Irak,  3. Zbombardować Syrię,  4. Zbombardować Libię,  5. Zbombardować Jemen,  6. I opowiadać, że to muzułmanie są terrorystami.

Co się dzieje w USA? - Nic nowego. Ciągle ta sama glupota i otumanienie ludzi – pisała wczoraj pani Tiamat.

Nie miałem i nie mam żadnych złudzeń co do Trumpa – odpowiedziałem. – Wyrażone przez niego poglądy i podjęte decyzje wskazują co najmniej na liczne niespójności i niekonsekwencje – to bardzo delikatnie przeze mnie powiedziane. Ujął Trump niektórych swą (prawdziwą czy fałszywą) prorosyjskością, a ja od dawna zastanawiam się, w jakim stopniu jest to zaproszenie Rosji do wspólnej walki przeciw Trzeciemu Światowi…

Napisała pani Tiamat: Ja nie mam lojalności politycznych i nie bardzo mnie interesuje, co kto opowiada w czasie kampanii wyborczej. Natomiast bardzo mnie interesuje historia wojen i napadów na różne kraje w imię czegokolwiek: zazdrości, religii, racji stanu, strategii politycznej, walki o pokój, walki z terroryzmem czy w imię demokracji. Wojna jest wojną i zrzucanie bomb jeszcze nigdy nie zapewniło pokoju.  A przyroda lubi harmonię i równowagę.

Znalezione obrazy dla zapytania żołnierze usa na bliskim wschodzie - zdjęcia

W XXI wieku cofnęliśmy się intelektualnie i socjalnie do epoki kamienia jeszcze nie rozłupanego. Humanizm i godność człowieka stały się właściwie pojęciami obelżywymi. Bo jaką godność ludzką może reprezentować syryjskie czy irackie dziecko, któremu zburzono dom rodzinny i wymordowano bliskich?

Kraje zachodnie pod hegemonią USA reprezentują cywilizację wampirów. Każdy, kto obserwuje uważnie wydarzenia choćby tylko ostatniego stulecia, zaczyna powątpiewać w postęp ludzkości. I nawet przeciętny obserwator może zauwazyć pewien wzorzec geopolitycznych zachowań ze szczególnym akcentem na podbój Bliskiego Wschodu:

Zaczęło się od utworzenia sztucznego państwa rodziny Saudich, rozwalenia imperium otomańskiego, utworzenia sztucznych państw na Bliskim Wschodzie i masowego wypędzania ludności tubylczej z krajów roponośnych. Ale ta ludność Bliskiego Wschodu wcale nie miała ochoty nigdzie się ruszać. No to trzeba było jej w tym „pomóc”. Produkcja uchodźców nie jest sprawą przypadku. Jest bardzo dobrze zaprogramowaną strategią podbicia Bliskiego Wschodu. Dlatego przygotowuje się coraz to nowe wojny w imię walki o byle co: islamizm, walkę z terrorem, z tyranią lokalnych władz, korupcją, Koranem i sektami muzułmańskimi. A wszystko to w imię demokracji.

Właściwie już nie ma znaczenia dla tych bogobojnych bigotów i przebierańców chrześcijańskich i demokratów, że przy okazji przepędzono z Bliskiego Wschodu 9 milionów chrześcijan. I nie wiadomo, ilu wymordowano, bo trupów chrześcijańskich też nikt nie liczy.

Cały Bliski Wschód jest masowo eksmitowany i ‚wyczyszczany’ z tubylców przy pomocy najokrutniejszych metod: od bomb i rakiet począwszy po broń chemiczną, tortury, zatrucie wody, morzenie glodem. Tak jakby teren przygotowywano pod nowe osadnictwo. Coś podobnego do przepędzania Indian Ameryki Polnocnej. To wygląda tak, że cały teren ma być zrównany z ziemią – łącznie z pomnikami historii i cywilizacji – bo ma widocznie nadejść prawdziwy właściciel źródeł energii: ropy i gazu Bliskiego Wschodu.

A że nie można było tak od razu atomem i neutronami zniszczyć całą ludzkość tych gazowo – roponośnych terenów, bo wyglądałoby to tak jak biblijne ludobójstwo w Kanaanie i mogłoby się brzydko kojarzyć – postanowiono przy pomocy dodrukowanych pieniędzy wypuścić tubylców do Europy – na pożarcie chrześcijanom i demokratom. Niech sie pozarzynają w ramach Konferencji Helsińskiej n/t praw człowieka i obywatela. A Bliski Wschód ma być zrównany z ziemią.

Znalezione obrazy dla zapytania bliski wschód mapa sprzed 1939 roku

Polska prawicowa gościnność

Tymczasem tych bezdomnych niedobitków, którym udało się ujść z życiem i dotrzeć do Europy, należy dobić walką z… terroryzmem. Bo coś za dużo ich uciekło spod bomb i pożarów. Powinni zostać u siebie i walczyć o swój kraj i zginąć z godnością, dopóki nie zostanie kamień na kamieniu i ani jeden rebel, który śmiałby walczyć z demokracją zachodnią. I przypomina mi się taki cytat z wypowiedzi pewnego republikanina, członka Kongresu USA, który w roku 1899 składał przed Kongresem jako NAOCZNY świadek sprawozdanie z „operacji wojennej” na Luzon (Filipiny).

„You never hear of any disturbances in Northern Luzon…. because there isn’t anybody to rebel. That country was marched over and cleared out .. the good Lord in Heaven only knows the number of Filipinos that were put under ground; our soldiers took no prisoners; they kept no records, they simply swept the country and wherever and however they could get hold of a Filipino they killed him”.

Podaję w oryinale, by nie być posądzoną o fantazję. A po polsku to będzie mniej więcej tak: „Nie słychać o żadnych zakłóceniach w Północnym Luzonie, ponieważ nie ma już nikogo, kto by się buntował.  Przemaszerowaliśmy ten kraj wzdłuż i wszerz, i wyczyściliśmy dokladnie… Tylko dobry Bóg w Niebie zna liczbę ofiar, które leżą pod ziemią; nasi żołnierze nie brali jenców; nie rejestrowali zabitych; po prostu wymietli cały kraj i zabili każdego Filipińczyka, którego dopadli; gdzie bądź i jak bądź”. - To jest fragment raportu z inwazji na Filipiny w 1899 roku. Od tej pory niewiele sie zmienilo. USA to kraj wampirów.

Tymczasem w Polsce rozpoczęła się ciekawa dyskusja na temat dziesięciu sierotek z Syrii, które wymagają leczenia i opieki, a które to dzieci rajcowie miejscy postanowili wziąć w opiekę. Rząd zaś tłumaczy, że sierotki to niepewny element, bo nie mają one dokumentów i nie można sprawdzić, czy przypadkiem nie nasłali ich terroryści.

F-16 jastrzab 2

Polskie lotnictwo też bierze udział w atakach na Syrię

* * * * * * *

I jeszcze kilka informacji w skrócie:

Wojna wizowa? - Władze Iranu nie wydały wiz sportowcom ze Stanów Zjednoczoych, którzy zamierzali wziąć udział w turnieju wrestlingu. Wojnę na wizy czas zacząć.
https://pl.sputniknews.com/swiat/201702034757927-wizy-Trump/

Były premier Norwegii, Kjel Magne Bondevik był przetrzymany i przesłuchiwany na lotnisku w Waszyngtonie. W paszporcie (konsularnym) miał wizę irańską sprzed trzech lat.

Former Norway PM held at Washington airport over 2014 visit to Iran – Real Iran, 
http://realiran.org/former-norway-pm-held-at-washington-airport-over-2014-visit-to-iran/

Kuwejt nałożył zakaz wydawania wiz obywatelom pięciu krajów muzułmańskich: z Pakistanu, Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu. Chodzi o podzial islamu na szyitów i sunnitów.

Kuwait Imposes Visa Ban On 5 Muslim Countries, Temporarily – InvestmentWatch, 
http://investmentwatchblog.com/kuwait-imposes-visa-ban-on-5-muslim-countries-temporarily/

Polska nie przyjmie sierot z Aleppo,  
https://pl.sputniknews.com/polska/201702034758990-sputnik-polska-dzieci-aleppo/

Administracja Obamy obiecała Australii, że przyjmie ponad 1200 uchodźców, którzy ‚gniją’ w obozie w Nauru. Właściwie obowiązkiem rządu australijskiego jest opieka na tymi biedakami, ale Australia postanowiła tę swoją odpowiedzialność humanitarną scedować na USA. Widać Obama miał powody, by się na ten „przerzut towaru” zgodzić. Aliści wybory wygrali Republikanie, a raczej Trump, i w rozmowie telefonicznej z premierem Australii Malcolmem Turnbullem Trump ponoć wyśmiał tę transakcje i – według mediów – rzucił słuchawkę.

US President Trump Slams Existing Refugee Swap Deal With Australia, 
https://sputniknews.com/us/201702021050262416-trump-australia-refugee-immigrant/

Amerykańska logika:  1. Zbombardować Afganistan,  2. Zbombardować Irak,  3. Zbombardować Syrię,  4. Zbombardować Libię,  5. Zbombardować Jemen,  6. I opowiadać, że to muzułmanie są terrorystami.

American Logic: 1. Bomb Afghanistan 2. Bomb Iraq 3. Bomb Syria 4. Bomb Libya 5. Bomb Yemen 6. Say it’s the Muslims who are terrorists – InvestmentWatch, 
http://investmentwatchblog.com/american-logic-1-bomb-afghanistan-2-bomb-iraq-3-bomb-syria-4-bomb-libya-5-bomb-yemen-6-say-its-the-muslims-who-are-terrorists/

Napisała: Tiamat

9 Komentarze

 1. Z NEON-u – Pisze pani Tiamat jakby dalszą część powyższej notki:

  Prezydent USA w normalnych warunkach nie ma absolutnej wladzy.
  Konstytucja USA wyraznie mowi o stosunkach miedzynarodowych a wiec dotyczy nie tylko USA. Np. Konstytucja Stanow Zjednoczonych zabrania sprzedawania broni panstwom w konflikcjie, zabrania wtracania sie do rzadow innych panstw, zabrania zamachow stanuw innych krajach – mysle ze zabrania tez mordowania wlasnych i cudzych prezydentow itp. Preamble do Konstytucji gwarantuje wolnosc i prawo do podejmowania decyzji o swoim losie „We, the people”.

  Natomiast wiadomo powszechnie, ze rzady USA maja dosc seksualny stosunek do Konstytucji: traktuja te swoja konstytucje jak pedal ciote.

  USA zniszczylo fizycznie, kulturowo, bestialsko te wymienione kraje, po czym zakazali obywatelom tych panstw wjazdu do USA oskarzajac ich o terroryzm. Mozna popierac wybor Trumpa na prezydenta, ale kazdy polityk jest na widelcu. Nie jest ani modelem ani idolem ani zadnym gwiazdorem. Podobno kult jednostki zakonczyl sie na Stalinie.

  Nawet ci, ktorzy popieraja Trumpa wyrazaja zdziwienie w jego popedliwym zachowaniu i sprzecznych decyzjach. Juz przyznal wyspy chinskie Japonii (jakim prawem???), probuje sprowokowac Tajwan- widac nie ma pojecia o naturze Chinczykow, uwaza, ze ma prawo decydowac o tym, co bedzie stolica Izraela itp i do kogo nalezy Morze Poludniowo – Chinskie.

  A ten sedzia federalny jest republikaninem, wiec nie mozna go oskarzac o milosc do Clintonowej. USA od dawna lekcewazy nie tylko swoja konstytucje, ale i nie szanuje innych. Natomiast znana jest z pouczania innych i nakladania sankcji zupelnie bezrozumnych komu sie da.
  Zachowuje sie jak ‚schoolyard bully” nie uznajac zadnych praw: ani swoich, ani miedzynarodowych. Nie wiem, jakie konsekwencje ma decyzja Trumpa na globalizm i globalna polityke USA, ktorej wlasciwie zakazuje konstytucja.

  Niektore firmy strategicznye zatrudnia muzulmanskich naukowcow. Wiem, ze w bardzo waznych firmach pracuja naukowcy z Iraku, byli pracownicy uniwersytetu w Bagdadzie. (…)
  Wiele jest jeszcze tajemnic na tym swiecie.

  Trump Pals Around with George Soros
  Jakie sa powiazania Trumpa z Sorosem? Jak Trump mial klopoty to go Soros wykupil. A teraz sie nie lubia.

  https://www.conservativereview.com/commentary/2016/02/trump-pals-around-with-george-soros

  Tiamat – 06.02.2017 – 04:28:23

 2. Napisałem wczoraj do Tiamat: Osobiście nie uczestniczę w dyskusjach politycznych z kilku powodów, np.:
  — przez prawie 9 miesięcy wyzywali mnie PiS-owcy za moje związki z FYM-em i inż. K. Cierpiszem;
  — ja w zasadzie nie lubię polityki; skupiam się na wartościach publicystycznych. Oczywiście są pewne sprawy zasadnicze, np. bunt przeciw ludobójstwu albo przeciw hipokryzji.
  A jeśli chodzi o wyrażane treści, to idzie spokojnie, bo ja nie tylko akceptuję Pani poglądy, ale są mi one bardzo bliskie :)

  Pozdrawiam serdecznie,
  ZB.

  * * * * * *

  Pani Tiamat odpisała:

  Witam
  Dziekuje za mily list.
  Bardzo dobrze Pana rozumiem, bo humanisci maja teraz w ogole przegrane. Tak naprawde, dopiero w Azji widac, ze sa tez inne wartosci niz pieniadz. I nie jest to tylko moja opinia, Przyslal mi wlasnie kolega wywiad z Polakiem, ktory od lat mieszka w Kuala Lumpur ale i mieszkal na Filipinach. Wlasciwie mowi to samo co ja, tylko, ze jemu przeszkadza, ze w Malezji nie wolno w telewizji pokazywac morderstw i pornografii- wprost przeciwnie niz na Zachodzie, gdzie akurat nic innego nie wolno.
  Mnie w Kuala Lumpur najbardziej zachwyca lotnisko 5-poziomowe.

  Mamy tez klopot z publicystyka, bo w tej chwili wszystko jest polityczne i wlazi przez skore, uszy, nos, oczy, swiadomosc, podswiadomosc i rozumowanie. Nie ma wlasciwie publicystyki, bo i wielu innych rzeczy tez brakuje: np. dobrej satyry, teatru, filmu, literatury. Wszechwladna telewizja ubija zycie towarzyskie i wspolne przebywanie w przyjaznym gronie.
  Co kto zacznie jakis temat, to i tak sie konczy na zbrojeniu albo roznicy miedzy Tuskiem , Kaczorem i Kukizem.
  Przegwizdane.
  Serdecznie pozdrawiam
  T

  Krzysztof Grzybowski opowiada o życiu w Malezji – Podróże,

  http://podroze.onet.pl/ciekawe/krzysztof-grzybowski-opowiada-o-zyciu-w-malezji/ts64qe

 3. Bullhorns: Trumping (CrossTalk)

  http://www.newstv.pk/video/130345/bullhorns-trumping-crosstalk

  Rozmawiaja: Dmitry Babicz – political analyst z Sputnika
  Mark Sleboda – international and security policy analyst
  Martin Jay z Beirutu – freelance dziennikarz

  Peter
  Ciagle jest jeszcze moze za wczesnie opowiadac o wielu decyzjach Trumpa gdy chodzi o polityke zagraniczna – wiele z tych decyzji odzwierciedla polityke Obamy; nieprzyjazne gesty wobec Rosji pozostaja i pogrozki wobec Iranu.
  Czy Trump kocha neokonow?

  Widzielismy juz polityke mlodszego Busha, i Obamy na Bliskim Wschodzie i ich interwencje jedna po drugiej; a teraz Tramp „trampkuje’ na BW, co to moze znaczyc? Czy to ciagle ta sama taktyka, czy moze jeszcze za wczesnie oceniac?

  Martin
  Sa pewne podobienstwa, ale fundamentalnie, mysle, ze Trump bardzo sie rozni od Obamy
  Obama prowadzil polityke NWO na BW i chcial zlamac te polaryzacje: Iran i kraje z nim sprzymierzone z jednej strony a z drugiej – Izrael i Arabia Saudyjska i widzial przyszlosc w pokojowej jednosci i prosperity na calym Bliskim Wschodzie.

  Trump chce wrocic do starego porzadku , z czasow Reagana, gdzie jak za czasow Reagana Izrael gral pierwsze skrzypce przy poparciu Arabii Saudyjskiej, z ktora jestesmy w przyjazni jako ze sa zrodlem naszej energii. To co widzimy teraz, to jest przyspieszenie tej reaganowskiej polityki i to troche niepokoi, bo wszystko wskazuje na mozliwosc nowej wojny.

  Peter
  Oczywiscie, ze to bardzo niepokoi, bo skoro stary plan nie dzialal, to powrot do niego tez nie bedzie dzialac . A jak zadziala ten „nowy” plan z Iranem?
  Wyglada na to, choc jeszcze wczesnie wyciagac wnioski, ze nowa administracja chce zdetronizowac Rosje jako wroga nr. jeden wsadzic Iran na miejsce Rosji. Teraz Iran jest glownym wrogiem Iran co widac wyraznie po nowym skladzie gabinetu prezydenta.

  Mark
  Tak, teraz Iran a nie Rosja jest glownym wrogiem i mozliwie Chiny w przyszlosci
  Pewnie nie zgodze sie z Martinem, ktory bardzo lagodnie sie wyraza o Obamie i jego nadzieji na pokoj i prosperity na Bliskim Wschodzie. Bardzo ladne opowiadanie.

  Peter:
  To tylko retoryka
  [Trump kontynuuje strategie Obamy w Jemenie , Israel sie przymila do nowej administracji]

  Mark
  Prezydent Obama odpowiada za kontrakt na ponad sto miliardow dolarow za nowoczesna bron sprzedana Arabii Saudyjskiej , choc doskonale wszyscy wiedzieli, ze Arabia Saudyjska zaopatruje w te bron zarowno Al Kaide jak i ISIS w Syrii i wszyscy w USA popierali inwazje Saudich na Jemen i calkowita blokade Jemenu lacznie z aktywnym poparciem militarnym Stanow Zjednoczonych.
  Wiedzielismy od poczatku, ze Trump bedzie bardzo wojowniczy wobec Iranu i bardzo przychylny Izraelowi, moze nie tak przychylny jak nam sie zdawalo,
  Trump odziedziczyl imperium i nie jest w stanie kompletnie odmienic narodowych interesow USA w ciagu jednej nocy ale widze istotna roznice w polityce zagranicznej:

  Dima Babicz

  Relacje miedzy Iranem z jednej strony – a Arabia Saudyjska i Izraelem z drugiej- nigdy nie byly tak zle jak za Obamy i one wplywaly na inne konflikty; Jemen jest tylko jednym z nich; okrutny napad na ambasade iranska w Bejrucie, walki w Syrii..itp
  Wiec jesli Obama rzeczywiscie chcial pokoju na BW – osiagnal cos wrecz przeciwnego

  Peter
  Tak, ja mysle ze to byla calkowicie bledna polityka, juz wspomnielismy tu Iran, wyobrazam sobie, ze w Teheranie siedza politycy i mowia: juz wszystko to przerabialismy i nic nowego nie nie ma, Ameryka nigdy sie nie zmieni i niczego sie nie nauczy.

  Martin
  To widac, ze z predkoscia cegly spadajacej Trump i jego ‚sepy’ wojny Matisse z Izraelem przygotowuja sie do nowej anty iranskiej kampanii i to Iran ma byc nowym pariasem; musimy cofnac zegar i stworzyc nowa batalie i nowa geograficzna strategie starej walki nowych interesow USA. .

  [Us ambasador do ONZ zaatakowala Rosje]

  [ Trending: Trump grozi Iranowi, i powiada, ze nie bedzie wobec Iranu tak lagodny jak Obama]

  Jesli popatrzymy na mape – to nie ma tam wiele dla Iranu – a gdy chodzi o Izrael i Arabie Saudyjska to jest wiele kontaktow biznesowych, kapitalu politycznego w DC zeby zainwestowac, Trump pedzi jak szalony do nowej dynamiki:
  Repulikanie znani sa z tego, ze leca do wojny juz w pierwszej kadencji a Trump pedzi do wojny z Iranem juz od pierwszego tygodnia swoich rzadow

  Peter
  W kontekscie Ukrainy, Syrii, Iranu, czy to jest gambit ze strony Trumpa, czy on tylko sprawdza reakcje i to zwykla retoryka? Bo to jest to, co mniej wiecej robia biznesmeni na codzien w transakcjachi miedzynarodowych.

  Babic
  My moze troche przeceniamy Trumpa; on uczciwie wierzy w te wszystkie historie medialne o Iranie, a ludzie w USA sluchaja od lat tych okropnych historii o iranskim terroryzmie, a tymczasem bez wzgledu na to jaki okrutny rezim jest w Iranie od 1979 roku – Iran od setek lat nie napadl na zaden kraj i nie jest agresorem.

  [rozwiazujac kryzys syryjski postepowac bez znaczacego uczestnictwa USA]

  Stany Zjednoczone zniszczyly kilka rezimow i napadly na kilka panstw.
  I choc Iran na nikogo nie napdal, uwazany jest za glowne zagrozenie dla pokoju?
  I jesli Trump jest madry, to powinien przede wszystkim skoncentrowac sie na wewnetrznej walce z neokonami wewnatrz wlasnej partii, a po drugie przygladnac sie co sie dzieje z Unia Europejska

  Mark
  Z amerykanskiej perspektywy, grzechy, ktore Iran popelnil po rewolucji jest poparcie dla Hezbullah przeciwko rezimowi syjonistycznemu i okupacji Palestyny; i to jest nie do wybaczenia. USA uwaza Hezbullah za organizacje terrorystyczna – nie ma najmniejszej watpliwosci, ze Iran popiera Hezbullah, a takze Iran popieral ruch oporu w Iraku przeciwko inwazji USA . Wiec Ameryka ze swojej perspektywy ma powody, zeby nie cierpiec Iranu ale USA ma taki trojnog wladzy w regionalnej polityce Bliskiego Wschodu: wahabici z Arabii Saudyjskiej, Katar, i syjonistyczny rezim w Izraelu – i oni sa razem sprzymierzeni.
  I to jest ten mocno niepokojacy pryzmat, przez ktory USA caly czas postrzega Iran i caly region.

  [Donald Tusk mowi, ze USA sa zagrozeniem dla Europy co juz dotarlo do Trumpa]

  Przeciez ten zamach na wizy pozostwia wolna reka Saudim, Katarowi i Bahrainowi w eksporcie wahabizmu , ktory sa zrodlem i glownym sponsorem miedzynarodowego terroryzmu. Czy Trump rozumie co to jest radykalny islam?

  Martin
  Jest jeszcze jeden powod, dla ktorego te kraje (Bahrain, Arabia Saudyjska Katar) nie sa na liscie; popatrzmy na liste krajow, ktore sa na czarnej liscie: oprocz Libii, Sudanu,Somalii – to sa kraje zaprzyjaznione z Iranem.
  Jesli Trump ma zamiar zwalczac Iran, to pierwsze co robi to zakaz, ze zaden Iranczyk nie dostal sie do USA gdy zaczna spadac bomby… jest cala lista rzeczy, ktore wskazuja na to, ze jestesmy swiadkami oczekiwania wydarzen w Zatoce Perskiej. Glownym powodem, dla ktorego kraje Zatoki popieraja ten zakaz wizowy, jest radocha, ze Iran bedzie pod kontrola i na muszce, kiedy zacznie sie kampania przeciwko niemu.
  Dziwie sie, ze media zachodnie tego nie uchwycily.
  To wszystko jest przeciez glownie przeciwko Iranowi.

  Peter
  Zostawmy na chwile Bliski Wschod ale przedtem prosze Martina, zeby nam strescil co sie dzieje w Syrii. Amerykanie opowiadaja, ze sa bardzo zaangazowani w rozwiazanie konfliktu … bo Ameryki tam nie ma , ale co tam naprawde slychac?

  Martin

  Tak, jest duzo gadania o tzw. bezpiecznej strefie czyli „safe zone”, co jest chyba jakims eufemizmem, ktory ma sluzyc jako nowy powod do wznowienia wojny w Syrii.
  Ja nie widze w tym zadnego sensu, co opowiada Trump, nie widze nawet „safe zones” o ktorych mowi Trump,

  Peter
  A ja nawet nie wiem co to znaczy?

  Martin
  Bo nie mamy prawa wiedziec , o to sie rozchodzi, ze nikt nie moze wiedziec. To jest cos takiego jak slowo- haslo wywolawcze. Generalnie w zargonie dziennikarskim to jest cos takiego jak np. mafia, zorganizowane przestpstwo, korupcja – te slowa maja rozne znaczenie w roznej sytuacji.
  Ale te safe zones o ktorych Trump mowi, nie maja nic wspolnego z akcja humanitarna, dla mnie to nowa forma militarnej strategii – co bardzo niepokoi ludzi tutaj.
  Bo popatrzcie: jak sie kreuje ‚bezpieczne strefy” i jak je zmilitaryzowac? Dlaczego rebelom USA przyznaly takie bezpieczne miejsca?
  Wedlug mnie to te ‚safe zones’ to zwyczajnie „no fly zones” zakaz lotu dla samolotow Rosji i armii syryjskiej.

  [ main stream media bardzo wrogie Trumpowi , prezydent uzywa twittera....]

  Dima Babicz
  Takie same strefy zakazu lotow byly w Libii, a istnieja tylko po to, zeby pomagac rebelom atakowac prawidlowy rzad przy wsparciu USA i ulatwiaja „zmiane rezimu” przy uzyciu sily, bo daja swobode rebelom pelna swobode w dokonaniu zamachu stanu.
  To jest to co Turcja stworzyla,
  Nie ma to nic wspolnego z pomoca humanitarna
  Szef od uchodzcow (UNHCR) w SYrii jest bardzo przeciwny tej „bezpiecznej strefie”-
  Ale ja mysle, ze Trump wcale nie mysli powaznie o tych ‚no fly zones’. Musimy czekac na jakis dowod, ze to nie blef albo wstep do nowego pomyslu.

  Peter
  Od Tuska z UE usylyszelismy slowa, ktore nigdy bym nie podejrzewal, ze uslysze kiedykowiek w zyciu; mamy teraz falszywe media, nieprawdopodobne media, mamy satyryczne media, czasem trudno znalezc miedzy roznice miedzy nimi.

  [Donald Tusk mowi, ze USA sa zagrozeniem dla Europy co juz dotarlo do Trumpa]

  Czy UNia moze byc zagrozona przez USA czy to moze Trump zagraza Unii?

  Dima
  To jest zdanie oznajmujace co powiedzial Tusk, ze Trump zagraza Europie, Donal Tusk jest szefem Rady Europejskiej, i to nie jest wylacznie jego opinia; to samo powiedzial kanclerz Austrii, i w czasie calego Szczytu na Malcie bez przerwy o tym mowili.

  Ja mysle, ze to jest dowod na to, ze sie dyskutuje dlaczego mamy tyle wojen na swiecie, kto zaczyna te konflikty?.
  To nie jest tylko jedno panstwo, to nie po prostu USA, czy kilku oficjeli w rzadzie USA. To jest pewna ideologia – ideologia ultra liberalizmu – pomysl jest taki, ze wszystkie kraje swiata powinny sluchac centrum wladzy zachodniej; jesli to nie jest Waszyngton bo jest Trump w Waszyntonie – to niech to bedzie Berlin albo Bruksela.
  Przeciez slyszelismy to od Solany. To on, byly szef NATO pojechal do Moskwy i powiedzial, ze jesli Ameryka nie moze byc liderem swiata z powodu Trumpa to niech to wtedy bedzie Angela Merkel!.
  Powaznie!
  To jest jakas mrzonka.

  Peter
  Jedna z tych ciekawych rzeczy jest np. ze mielismy elekcje, i po wyborach , mielismy glosy wzywajace NATO, zeby nie zostawiac Europy nie opuszczac Europy , nie pozostawiac tego bastionu bezpieczenstwa zachodniego.. itp.
  A tu nagle mamy szefow Unii Europejskiej, ktorzy pokazali dwa palce nowemu prezydentowi ale ciagle chca, zeby USA finansowalo NATO!.
  Ja tego w ogole nie rozumiem: „albo nam pomozecie albo nam zagrazacie” – to jakas polityczna schizofrenia, i ma rzeczywiscie cos wspolnego z jakas ideologia a nie proba praktycznego rozwiazania problemu

  Przeslanie jest jasne: zeby nie konczyc wojny.

  Martin

  Unia wlasciwie nie potrzebuje ani USA ani Trumpa ani zeby sie zdestabilizowac – robi to sama znakomicie.
  Jest cala lista, i nie ma mamy czasu, zeby wszystko przedyskutowac, ale poczynajac od tego, co Trump robi na BW, czy stworzy nowa fale uchodzcza, czy bedzie straszyc, ze zabierze z NATO amerykanskich zolnierzy, co moze potencjalnie stworzyc niekompetentna armie, a to prawdopodobnie nie zgalwanizuje Europe, a wrecz przeciwnie: moze doprowadzic do stworzenia silnej armii niemieckiej i powtorzy sie rok 1939 – a tego nikt nie chce.
  .Wiec obawiamy sie Trumpa poniewaz on ma wielki potencjal stworzenia momentum populicyzmu , ruchu populistycznego – on ma taka szanse i tego sie nalezy obawiac. Jesli spytac liderow w Brukseli co im nie daje spac po nocy, to jest to wlasnie ruch populistyczny, ktore propaguje UPKIP. Jest to idea, ze zeby miec odpowiednia ilosc glosu w czasie wyborow wystarczy propagowac referendum w sprawie wyjscia z UE.

  Peter
  Teraz okazuje sie, ze wszystko to wina Trumpa.
  Teraz wszystko jest juz nie wina Putina a Trumpa

  A teraz o Ukrainie

  Mark Sleboda
  No my wiemy, ze Putin ciagle kontroluje Dolada Trumpa
  Zgodnie z tym co podaja media, UE powinna sie obawiac Donalda Trumpa, poniewaz w czasie kampanii niemal wszyscy w Unii w czasie kampanii wyborczej otwarcie popierali Hillary Clinton i prowadzili kampanie przeciwko Trumpowi. Szefowie panstw europejskich oficjalnie popierali Clintonowa i panstwowe media aktywnie byly przeciwko Trumpowi. No to czego sie spodziewaja?
  Przeciez wyraznie mieszali w polityce wewnetrznej USA.
  I oczywiscie teraz za to zaplaca.

  Ale gdy chodzi o Unie, Dima ma racje, ze chodzi o pewna ideologie: kazdy nowy rzad, ktory dochodzi do wladzy na swiecie i nie jest „post modern liberal west” nie jest uwazany za legalny rzad.

  I teraz dochodzimy do Ukrainy
  Zachod poparl pucz popierany przez Zachod. Teraz wszczal potezny konflikt z Donbasem, tylko po to, zeby sprowokowac Rosje i zeby nie zniesiono sankcji.
  I widzimy byla premier, Timoszenko machajca flaga pod drzwiami lazienki Trumpa, ktora probuje mu wcisnac slowa, ktore Bialy Dom potem wycofa.
  Rozmowa Bialego Domu z Poroszenko byla bardzo chlodna. Wszystko co Trump obiecal, to ze bedzie wspolpracowal z Ukraina, Rosja i stronami zainteresowanaymi w sprawie pokoju.
  To jest kompletnie rozne od potepienia Rosji, rosyjskiej inwazji na Ukraine itp

  Peter
  I w tym samym czasie, mamy wielka ofensywe Kijowa na Ukrainie, i to prawda, ze ludzie sa mordowani teraz, kiedy o tym rozmawiamy, poniewaz ukrainskie czolgi i artyleria sa przeciez widoczne na przedmiesciach Doniecka, ktore jest ogromnym miastem i nawet teraz ma ponad milion mieszkancow po tym jak wiele osob stamtad wyjechalo. I armia ukraiska opowiada, ze zostali zaatakowani przez separatystow z centrum Doniecka! Ukrainska armia bombarduje miasto i krzyczy, ze to oni sa zaatakowani z miasta.

  [Rosja: Ukraina pogwalcila Konwencje Genewska na Wschodniej Ukrainie atakujac miasto]
  [ wilki GOPu domagaja sie dalszego poparcia kijowskiej junty]

  RADA i ukrainscy generalowie od miesiecy sie glosno chwalili , ze przygotowuja wielka ofensywe na Donbas.
  O przygotowaniu tej ofensywy nawet Washington Post i radio liberty (Wolna Europa) opowiadali, teraz nagle kiedy Poroszenko oskarza Rosje o ten konflikt nagle sobie zapomnieli. Potepiaja Rosje i oskarzaja za ten nowy konflikt i eskalacje walk.

  Dima
  Ja moze zacytuje Financial Times: artykul, w ktorym ostro zaatakowano Rosje; ale w tym samym artykule pisza:
  „Jest mozliwe, ze pomimo ryzyka, sily ukrainskie sprowokowaly walki po to zeby swiat sobie o nich nie zapomnial”..

  Peter
  Ja chce jeszcze wrocic do Bejrutu, Martin
  Wlasnie opowiadamy tu w Moskwie co sie dzieje na Ukrainie i rozmowe telefoniczna, ktora Trump mial z Poroszenko. Czy jest to w ogole mozliwe i do przyjecia ze Tramp wysyla pewien sygnal; mianowicie, ze ochlodzily sie zapedy USA na Ukrainie, bo przenosi zapedy do Iranu. I czy wobec tego Rosja jest tym powaznym kawalkiem w ukladance puzli , ktora trumpowo pasuje? Czy jest mozliwe, ze chodzi o przetargowanie Ukrainy za nie wtracanie sie Rosji do Iranu? Czy taki ogromny przetarg moze byc zaoferowany akurat teraz?

  Martin
  Jestem calkowicie pewien, ze tak. Caly czas odchodzi konski targ. Jesli popatrzec na blyskawiczna dyplomacje Matissa na Bliskim Wschodzie, na ilosci telefonow z liderami Bliskiego Wschodu, i zadnych powaznych dyskusji na temat Ukrainy, wyglada, ze bardzo wyrazne przetargi wisza w powietrzu.
  Czy mozna przehandlowac Ukraine na Iran, czy Ameryka moze nie wtracac sie do Ukrainy a Rosja do Iranu na Bliskim Wschodzie? Chodza i tutaj rozne pogloski- wiec mysle, ze to jeden z tych prpblemow, ktorym nalezy sie przygladac .. uwazam, ze cokolwiek Trump robi z Rosja moze byc bardzo negatywne dla USA i Unii Europejskiej.
  Wszystko sie jakos chwieje jak nigdy przedtem

  Mark
  Wlasnie widzielismy clip: Trump w interview z O ‚Reilly na Foxnews, ktory bedzie pokazany jeszcze w tym tygodniu:
  Trump zapytany przez O’Reilly, co sadzi o Putinie: Czy powazasz Putina, czy traktujesz Putina powaznie?
  Trump: Tak, bardzo go szanuje
  O’Reilly:
  Za co go szanujesz? Przeciez to morderca.
  na to Trump: ” No to co? My mamy duzo mordercow, czy myslisz, ze my jestesmy niewinnym panstwem?”

  To jest nieprawdopodobne przelom w naszych czasach.

  Liberalna ideologia amerykanskiej wyjatkowsci i hegemonii w strone realizmu i pragmatyzmu zwiazanego z narodowycm interesem. Straszne zamieszanie w DC jest i calym liberalnym swiecie – ogromna zmiana.

  Peter
  Moze byc uzyte jako powod do zamachu stanu w Waszyngtonie

  Dima
  Niezaleznie od roznych problemow z Trumpem – w Rosji sie postrzega go jako pewien rodzaj nadziei w przeciwienstwie do rzadow Obamy.
  Ja sie moze troszke nie zgodze z Martinem, ze Niemcy moga stac sie sila przewodnia w Europie i powrotu do 1939 roku i ze nikt tego nie chce. Ja nie bardzo jestem pewien ze nikt tego nie chce.
  Mamy kilkaset amerykanskich czolgow, ktore weszly do Polski 2 tygodnie temu.; niemieckie tanki wtoczyly sie na Litwe 60 czolgow i kilkset osobistych automatow, setki 3 dni temu, w niemal tej samej pozycji co kiedys Wermacht zajmowal w 1941 roku. Wiec oczywiscie to jest bardzo niebezpieczne.
  A Unia Europejska jest przygotowana na kazde ryzyko z Rosja.

  Peter
  Ja tu czegos nie rozumiem . Wydawaloby sie ze mamy nowa adminisracje, Europa ma powazny problem z legalna i nielegalna emigracja. Pomyslabym, ze Unia zwroci sie do USA z prosba, zeby zatrzymac te ogromna fale emigracyjna, bo nikt nie chce nowych ludzi , nie potrzebujemy nowych ludzi

  Dima
  Pewnie chca wiecej, tak naprawde

  Martin
  Ja mylse, ze sie w Unii zapedzili w kozi rog, Od czasu Traktatu Lisbonskiego Unia zbierala po kawalku wiecej i coraz wiecej wladzy a teraz maja klopot zeby te wladze utrzymac. I nie maja zielonego pojecia co robic. Nie maja zadnej polityki zagranicznej nie maja punktu odniesienia, bo nie bylo wczesniej takiego zjawiska jak Unia, Nie maja zadnych doswiadczonych, wykwalifikowanych ludzi.
  Ale maja potencjal sily.

  Zyjemy w bardzo niepewnych czasach i to bardzo niepokoi, ludzie tacy jak Trump moga calkowicie ztestabilizywac Unie- szalenie latwo; wystarczy, ze Trump podniesie sluchawke i poprze Anglie, czy nawet zadzwoni do Erdogana i powie: Hej, przyslij ze dwa miliony wiecej uchodzcow, zobaczymy co sie bedzie dzialo; on ma w rece wszystkie atuty, i to co sie dzieje; my niewiele slyszymy od Unii – bo nie maja wykwalifikowanych ludzi w dziedzinie miedzynarodowej polityki.

  Mark
  Mamy dwoch Donaldow : jeden co sie liczy a drugi co sie nie liczy.

  A Europa nawarzyla sobie piwa i uwierzyla w swoja unikalnosc i wladze.

  Bullhorns: Trumping (CrossTalk) (Byka za rogi)

  http://www.newstv.pk/video/130345/bullhorns-trumping-crosstalk

 4. Nie wiem, czy za dlugi tekst ale nie chce sie pokazac. Nie wiem co dalej robic. Czy podzieli na pol, czy moze sie jakos wyswietli. Pisalo, ze jest moderator ale nie wiem czy to prawda

 5. ~Tiamat

  Tekst nie jest za długi. Są w nim dwa linki i wtedy musi działać moderator (tzn. ja). Przeczytałem Pani tłumaczenie. Będę chciał opublikować je jako notkę, ale teraz adiustuję Pani wypowiedź o Australii ["Historia uchodźstwa i emigracji do Australii jest dosc dluga i czesto skandaliczna. Nawet nie wiem od czego zaczac"].
  :)

 6. 16-17 lutego bedzie opublikowany caly program pt. AUstralia’s shame.
  „Australijski wstyd” . Bede pilnowac, zeby zobaczyc czy sie nadaje na blog.
  Przeraza mnie dzisiejsza znieczulica i kompletny brak humanizmu w epoce przygotowan do epoki, w ktorej bedzie rzadzic tzw. sztuczna inteligencja.
  Ostrzegal kiedys Jung, niemiecki czy autriacki autor ksiazki pt. Jasniejsze niz tysiac slonc”, w ktorej probowal ostrzez, ze wszystkie techniczne cuda i wynalazki zawsze obracaja sie przeciwko ludzkosci, bo przede wszystkim wylapuje je soldateska i wykorzystuje do przewagi nad innymi- czyli mordowania wspolmieszkancow planety Ziemi.

 7. Z prasy australijskiej : ABC News- Adelajda.

  Zakaz wizowy Donalda Trumpa bedzie miec trwale i tragiczne konsekwencje dla uchodzcow na swiecie

  http://www.abc.net.au/news/2017-01-30/donald-trumps-ban-lasting-damaging-effects-on-refugees/8223054

  Pierwszymi ofiarami padli obywatele amerykanscy, ktorzy mieli podwojne obywatelstwo i legalni rezydenci – posiadacze tzw. green cards. Zarowno i, ktorzy otrzymali zezwolenie na prace w USA i ci, ktorzy wracali do USA z wakcji i zagranicznych podrozy dostali zakaz wjazdu do USA , a ci , ktorzy dotarli, zostali zatrzymani /aresztowani na lotnisku.
  Zarzadzenie Trumpa rowniez nie pozwala na wjazd tym uchodzcom, ktorzy juz dostali wize do Stanow – dotyczy to TYLKO uchodzcow z krajow wymienionych na czarnej liscie. Jest to zlamanie prawa i Konwencjid/s uchodzcow, ktora nie zezwala na rasizm, religie, dyskryminacje czy obywatelstwo jakiegos kraju.
  Zgodnie z decyzja Trumpa ani jeden Syryjczk nie nie moze byc rozpatrywany jako uchodzca przez wladze emigracyjne USA.
  Trump zgodzil sie przyjac 50 tys. uchodzcow w 2017 roku. (Kompletne szambo. USA morduje wiecej ludzi w ciagu tygodnia)
  Komisja d/s Uchodzcow przy ONZ (UNHCR) nakazuje, ze ludziom, ktorym grozi smierc, ktorzy narazeni sa na niebezpieczenstwo, lub ktorych prawa humanitarne sa zagrozone w ich ojczyznie – nalezy natychmiast udzielic pomocy w przesiedleniu z terenu zagrozenia podstawowych praw czlowieka.
  Dlatego przesiedlenie ludzi z miejsc zagrozenia jest szalenie waznym punktem w Konwencji.
  Przesiedlenie uchodzcow ma tez ogromne znaczenie geopolityczne, o czym glosno mowia amerykanscy wyzsi urzednicy: zapewnia stabilne relacje ze sprzymierzonymi panstwami, ktore maja szczegolne klopoty z zapewnieniem wszystkim uchodzcom schronienia.
  Angela merkel wyraznie to powiedziala Trumpowi w czasie rozmowy telefonicznej:

  „Zdecydowana, wielka walka z terroryzmem nie usprawiedliwia podejrzen i nieufnosci wobec ludzi ze wzgledu na ich pochodzenie czy religie”.

  Do tej pory (lepiej-gorzej) kraje uzgadnialy miedzy soba ilosc przyjetych uchodzcow , tzw. quota.

  Tabela UNHCR pokazuje 10 panstw, ktore przyjmuja najwiecej uchodzcow.

  Tabela: 10 Panstw do ktorych przesiedla sie uchodzcow
  ====

  Jesli Trump utrzymuje, ze zakaz wizowy ma zapewnic wieksze bezpieczenstwo dla USA i dlatego nalezy przyjac ekstremalne srodki selekcji- Trump chyba nie wie co mowi.

  Uchodzcy przechodza najbardziej rygorystyczne kryteria oceny ich podan. Nikt nie jest tak „przebadany” jak uchodzca.
  To nie tylko jedno interview po drugim, przesluchania przez roznych specow od wywiadu, favhowcow od znajomosci kraju, z ktorego pochodzi uchodzca; wywiad sprawdza zyciorysy, dokumenty – nie tylko poprzez ambasady ale i roznych grup NGO, Czerwonego krzyza, i zwyklych szpiclow, ktorych USA ma wszedzie. Proces „przegladania’ takiego uchodzcy trwa do dwoch lat.
  I ten system „Vettingu” czyli rebtgenowskiego wrecz badania bardzo dobrze dziala do tej pory.

  Praktycznie, ani jeden atak terrorystyczny nie mial miejsca na ziemi amerykanskiej.
  Wedlug raportu Instytutu Cato – bardzo prawicowej instytucji) :

  Istnieje 1 (jedna) szansa na 3.64 miliardow- rocznie- , zeby zaistniala mozliwosc zeby uchodzca probowal ataku terrorystycznego.

  I podobnie, rzecznik rzadu USA , w 2015 roku poinformowal, ze USA przyjelo prawie 785 tysiecy uchodzcow od 2001 roku.

  „Tylko okolo tuzina- mniej niz 1 procent uchodzcow bylo aresztowanych lub deportowanych z USA, ktorych wladze podejrzewaly o jakies zwiazki z terroryzmem w kraju z ktorego przybyli, a wiec zanim przybyli do USA.
  Zaden z nich nie byl Syryjczykiem.
  Ale w rozmowie telefonicznej Trumpa z Turnbullem w niedziele, Trump utrzymywal, ze umowa z Australia odnosnie uchodzcow bedzie honorowana przez USA. Urzednicy emigracyjni beda rozpatrywac pojednycze przypadki bez wzgledu na obecny zakaz.

  Globalnie zas, obecncy zakaz wiaz dla obywateli niektorych krajow moze miec powazne skutki na Bliskim Wschodzie. Z cala pewnoscia bedzie to zankomita pozywka dla umocnienia sie i powiekszenia Panstwa Islamskiego. Grupy terrorystyczne od dawna proboja zaklocic ruch uchodzcow.
  No i naturalnie spowoduje to welki ciezar przyjmowania uchodzcow na inne kraje.
  Okolo 90 % uchodzcow pochodzi z rozwijajacych sie krajow.

  Dlatego panstwa przyjmujace uchodzcow dziela miedzy siebe ciezar opieki; kraje Konwencji wiedza, ze przynajmniej niektorzy uchodzcy beda przesiedlani i ze te panstwa dostana dodatkowe fundusze z ONZ i innych organizacji i rzady .
  Posuniecie Trumpa niewatpliwie zwiekszy restrykcje na przyjmowanie uchodzcow i zmniejszy szanse na udzielanie pomocy i ochrony.

  (Phil Orchard – autor) jest starszym wykladowca na Uniwersytecie w Queensland. I zajmuje sie glownie wykladami na temat Pokoju i konfliktow w stosunkach miedzynarodowych. Jest dyrektorem Osrodka badan odpowiedzialnosci za ochrone i bezpieczenstwo w rejonie Azja – Pacyfik.
  Przedruk z „The Conversation”.

  Opracowała: Tiamat

 8. POLACY PO BITWIE POD GRUNWALDEM ,SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM PRZEZ KOŚCIÓŁ ! ! !
  Ojciec Święty, nie polak Jan Paweł II ,klątwy nie zdjął ! ! ! Watykan to WRÓG polaków ! ! !
  46.Lechia,-3 tys.lat historii Polski.cz.1/3.Spiskowa Historia Polski.https://www.youtube.com/watch?v=4Hq05Kvij3w&list=PLMljuBdUhXvsRJ-QD2ME1HHg7H7gaJ7fU
  AKOWCY strzelali do ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH którzy szli powstaniu na pomoc ! ! !
  KOPERNIK był satanistą .
  W roku 2020 szatan zostanie zniszczony do czwartego pokolenia .Polacy ocaleją ! ! ! ! NIEBOCENTRYZM i HONOR
  ISTAMBUŁ – to po prostu po polsku -IS TAM BUŁ – Jezus tam był . NOE , ADAM i EWA – byli polakami .Polska od Atlantyku po Ocean Spokojny .
  11.7/9 Narodowe Siły Zbrojne, fenomen polski: NARODOWCY, Żołnierze Niezłomni – NSZ WW 2https://www.youtube.com/watch?v=6oKx6tlM3ns&list=PLsl9qhb8vVlJ0iiU9p0OIjr_cEK3ECDb0&index=92

  HISTORYCY POLSCY TO OSZUŚCI . W POLSCE BYŁO NAJPIERW PRAWOSŁAWIE ! ! ! ! !
  JEZUS CHRYSTUS NIGDY NIE BYŁ W PALESTYNIE ! ! ! ! !

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.