Co się dzieje w USA – 05.02.2017.

Co się dzieje w USA? - Nic nowego. Ciągle ta sama głupota i otumanienie ludzi – pisze pani Tiamat. – Mają jankesi teraz innego prezydenta – innego pod względem fryzury.

Znalezione obrazy dla zapytania donald trump

Nowy prezydent USA zabrał się z wielką werwą do roboty. Zablokował 221 milionów dolarów przeznaczonych na pomoc Palestynie, mianował bankierów Goldman Sachs do prowadzenia ekonomii USA i wprowadził zakaz wpuszczania do Stanów Zjednoczonych obywateli z wybranej listy. Ta „wybrana” lista krąży po świecie i Bliskim Wschodzie już od… 1997 roku, kiedy to soldateska USA obiecała na te kraje napaść: Irak, Iran, Jemen, Somalia, Syria, Sudan, Liban.

Według 4-gwiazdkowego generała USA, Wesley Clarka, zaraz po napadzie na wieżowce w Nowym Jorku w 9/11, Pentagon przygotował plan zlikwidowania rządów siedmiu państw: Iraku, Libii, Libanu, Syrii, Somalii, Sudanu i Iranu. Ta lista nie jest przypadkowa. Wszystkie te państwa są ofiarami amerykańskiej interwencji przez ponad dekadę:

W 2016 roku Obama bombardował Syrię. W 2011 roku Libia została zniszczona jako państwo. Obama bombardował Somalię w ciągu 8 lat swojej prezydentury i nie tylko niestrudzenie bombardował cywilną ludność Jemenu „w koalicji” z Arabią Saudyjską. Rozwalenie Sudanu było też planowane z góry. Po zbombardowaniu kraju za poprzednich prezydentów armia amerykańska dalej stacjonuje w Sudanie. No i mieliśmy już ataki na Liban, a Iranowi cały czas Amerykanie wysyłają „listy z pogróżkami”. Z tego wynika, że polityka USA nie zmienia się wraz ze zmianą na stołku prezydenckim.

The U.S. Plan To Topple All 7 Countries On Trump’s Refugee Ban List,  
http://www.blacklistednews.com/The_U.S._Plan_To_Topple_All_7_Countries_On_Trump’s_Refugee_Ban_List/56638/0/38/38/Y/M.html

Pewnie zupełnie nieprzypadkowo nowy prezydent Stanów urządził obławę na obywateli tych państw z czarnej listy. Otóż jednym pociągnięciem pióra Trump wydał „rozkaz prezydencki”, zakazujący wjazdu do USA obywatelom tych państw, łącznie z obywatelami innych państw, którzy mają podwójne obywatelstwo i nawet nie są mieszkańcami zakazanych terytoriów. Pierwszą ofiarą był niemiecki poseł, wyslany do USA służbowo.

Znalezione obrazy dla zapytania omid nouripour

Omid Nouripour – niemiecki polityk irańskiego pochodzenia

Media: ustawa Trumpa zakazuje wjazdu do USA politykowi z Niemiec,  
https://pl.sputniknews.com/polityka/201701294711663-Trump-USA-Niemcy-Sputnik/

Następne ofiary to na przykład uczniowie z Melbourne, którzy wybierali się na szkolną wycieczkę do USA. Wśród nich są dzieci urodzone w Australii z australijskich obywateli, ktorzy wyemigrowali kiedyś z Iranu do Australii. Ofiarami tego prezydenckiego pędzla, którym podpisano ten „blanket ban – calkowity zakaz – zero tolerancji”, padli posiadacze tzw. ‚green card’, obywatele amerykańscy z Iraku, Iranu, Libii, Libanu, Sudanu i Jemenu, którzy mają paszporty USA. Ofiarami były też i Stany Zjednoczone. Okazalo sie bowiem – ku wielkiej niewiedzy nowego prezydenta – że wiele uczelni, instytutów naukowych czy laboratoriów badawczych zatrudnia obywateli zakazanych państw i całkowicie polega na ich wiedzy i ekspertyzie.

Ponieważ rozkaz prezydencki miał działać ‚od zaraz’ – wiele konferencji nie mogło dojść do skutku, wielu naukowców, polityków delegacji państwowych dostało zakaz wjazdu do USA, nawet jeśli reprezentowali np. państwa europejskie. Pędzel prezydenta spowodował zamieszanie w liniach lotniczych, zmuszając niektórych przewoźników do wymiany pilotów, którzy mieli trefne obywatelstwo. Dotyczylo to nie tylko linii lotniczych Kataru czy Kuwejtu, ale także innych państw, które śmiały zatrudnić emigrantów albo ich dzieci. A do tego wszystkiego zrobiło się zamieszanie w mieszanych małżeństwach itp. Jednym slowem: balanga.

Zagadką też okazała się awantura w Kalifornii na uniwersytecie w Berkeley, gdzie studenci na znak protestu przeciwko wykładom na temat emigracji postanowili zniszczyć… uniwersytet, podpalając i niszcząc budynki uczelni. Ku zdumieniu wielu pracowników uniwersytetu i aktualnych studentów – buntownicy i wandale rodem z majdanu – nie są znani jako studenci tej uczelni. Ameryka bawi się u siebie – prawie tak jak kiedyś na kijowskim majdanie, a wcześniej w Belgradzie.

Nie wiem, jakie uprawnienia ma polski czy amerykanski prezydent, bo jakoś ostatnio role się im zdrowo mieszają. Ale wiem, że w USA prezydent może wydawać decyzje prezydenckie, pod warunkiem, że nie łamie konstytucji. Naturalnie, prezydenci USA już dawno wpadli na to, żeby tę konstytucję naginać, przeginać, i żeby to ciągle nazywało się demokracją. Klasycznym przykładem jest sprawa Billa Clintona i jego afera z Moniką Lewinsky. Prezydent okłamał i Senat, i Kongres, więc żeby nie dostać po głowie, kazał zbombardować Serbię, by zatuszować kłamstwo jeszcze większym kłamstwem: że Serbia zagrażała Europie i światu.

No więc – zgodnie z moimi przewidywaniami na paru blogach – pan prezydent albo nie wiedział, albo wywołał celowo prowokację. Tego nie wiemy. Ale nie tylko, że dostał pozwy (okolo 50) do wydziału sprawiedliwości, ale wtrącił się Sąd Federalny i oskarżył prezydenta o złamanie Konstytucji. Naturalnie sędziowie zostali poparci przez tłumy, które nie wiadomo przez kogo są tak naprawdę opłacane i kogo reprezentują. Cynicy podejrzewają, że obie strony wojujące działają zgodnie z planem.

Dość, że w kraju zrobiło się ciepło i gorąco: nagle wśród bezdusznych, bezrozumnych, bestialskich amerykańskich tłumów, które popieraly mordowanie narodów Bliskiego Wschodu i popieraly mordowanie Serbów, bombardowanie Syrii i Afganistanu – rozwinęła się atmosfera humanizmu, praw czlowieka, pełne zrozumienie dla historii Stanów Zjednoczonych, powstalych dzięki emigrantom, w większości nielegalnym emigrantom. Tłum kwestionuje tę idiotyczną listę państw, które podobno produkują terrorystów. Bo na tej liście wyraźnie brakuje np. Arabii Saudyjskiej, Izraela i… USA.

Jacy to sławni terroryści z Jemenu czy Somali zagrażają USA? - Na razie Sąd Federalny zablokował radosną dzialaność Trumpa na polu emigracji. Ale żałosne jest i to, że te same – walczące o demokrację tlumy – popierają budowę ‚muru berlińskiego’ na granicy z Meksykiem.

Popatrzcie tylko, jakie durne są jankesy. Reagują na słowa- hasła; niczym psy Pawłowa dostają ślinotoku na haslo: Rosja). Jak w Farmie Zwierząt Orwella: 4 nogi dobre, dwie nogi zle. Zwierzyniec USA – dobry, a reszta swiata …be. Na słowo „Rosja” Amerykanin reaguje „prawidlowo” – zgodnie z polityką Stanów Zjednoczonych Rosja potrzebuje parcelacji, zmiany reżimu, a ofiary Rosji zasługują na współczucie.

Chodził dziennikarz po Nowym Jorku i zagadywał jankesów o państwo, które nie istnieje - Amerykanie zażądali, by Rosja zaprzestała okupacji fikcyjnego kraju. 
https://pl.sputniknews.com/swiat/201702044752753-sputnik-amerykanie-rosyjska-agresja-na-fikcyjne-panstwo/

Napisała: Tiamat

6 Komentarze

 1. ~jacta

  „Białas dalej podtrzymuje…”. -

  — Ja nic nie podtrzymuję. W ogóle nie wspominam o NE i o Repsolu, bo nie widzę takiej potrzeby.
  Więc proszę nie pisać głupot! – Będą kasowane.

 2. Z NEON-u:

  Der neue Außenminister der USA, Rex Tillerson: „Osteuropa ist ein Pulverfass, das jederzeit explodieren kann”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten | 6. Februar 2017, 1:56 Uhr

  Tłum: Nowy minister spraw zagranicznych Rex Tillerson: „Europa Wschodnia jest beczką prochu, która w każdej chwili może wybuchnąć”.

  — Szczyty hipokryzji i tupeciarstwa.

  zygmuntbialas 06.02.2017 02:45:48

 3. Z NEON-u – Paulus.Aquarius pod notką Zoriona:

  To przygnębiające jak ludzie dali się nabrać na ZMIANĘ…firmowaną przez Trumpa
  Wiara w to ,że globaliści pozwolili przejąć stery komuś kto OBALI SYSTEM albo inaczej ,że sztab Trumpa wydymał cały establishment i TERAZ ZROBI PORZĄDEK..jest zwyczajnie naiwna…
  Świat dokonał technologicznego skoku, zmienił się obieg informacji w sieci przez co zniewolona ludzkość (lemingi) – nawet w USA- nie jest już tak naiwna jak jeszcze dekadę temu.
  Naturalne jest więc w mym przekonaniu, że i techniki manipulacji i zarządzania ludźmi także poszły do przodu…
  w NOWEJ O WIELE BARDZIEJ SKOMPLIKOWANEJ RZECZYWISTOŚCI z nowymi problemami (w większości sztucznie wykreowanymi) zaszła potrzeba zastosowania nowych strategii HIPNOTYZOWANIA MAS LUDZKICH. Chodzi o nowe wymyślne formy antagonizowania grup społecznych ( np zwolenników i przeciwników Trumpa) i kanalizowania NIEZADOWOLENIA SPOŁECZNEGO.
  SPEKTAKL PT. AMERICA FIRST Z TRUMPEM W ROLI GŁÓWNEJ TO STARANNIE WYREŻYSEROWANA NARRACJA.
  Postawienie na Trumpa przy jednoczesnym kreowaniu jego wizerunku jako „CZŁOWIEKA Z POZA UKŁADU” to zręcznie utkana fabuła i jest odpowiedzią na oczekiwania wyborców, których świadomość społeczna gwałtownie rośnie.

  Paulus.Aquarius – 05.02.2017 – 16:22:54

 4. Jeszcze inna opinia o Trumpie: Cross Talk- Trumping

  Bullhorns: Trumping (CrossTalk)

  http://www.newstv.pk/video/130345/bullhorns-trumping-crosstalk

  Rozmawiaja: Dmitry Babicz – political analyst z Sputnika
  Mark Sleboda – international and security policy analyst
  Martin Jay z Beirutu – freelance dziennikarz

  Peter
  Ciagle jest jeszcze moze za wczesnie opowiadac o wielu decyzjach Trumpa gdy chodzi o polityke zagraniczna – wiele z tych decyzji odzwierciedla polityke Obamy; nieprzyjazne gesty wobec Rosji pozostaja i pogrozki wobec Iranu.
  Czy Trump kocha neokonow?

  Widzielismy juz polityke mlodszego Busha, i Obamy na Bliskim Wschodzie i ich interwencje jedna po drugiej; a teraz Tramp „trampkuje’ na BW, co to moze znaczyc? Czy to ciagle ta sama taktyka, czy moze jeszcze za wczesnie oceniac?

  Martin
  Sa pewne podobienstwa, ale fundamentalnie, mysle, ze Trump bardzo sie rozni od Obamy
  Obama prowadzil polityke NWO na BW i chcial zlamac te polaryzacje: Iran i kraje z nim sprzymierzone z jednej strony a z drugiej – Izrael i Arabia Saudyjska i widzial przyszlosc w pokojowej jednosci i prosperity na calym Bliskim Wschodzie.

  Trump chce wrocic do starego porzadku , z czasow Reagana, gdzie jak za czasow Reagana Izrael gral pierwsze skrzypce przy poparciu Arabii Saudyjskiej, z ktora jestesmy w przyjazni jako ze sa zrodlem naszej energii. To co widzimy teraz, to jest przyspieszenie tej reaganowskiej polityki i to troche niepokoi, bo wszystko wskazuje na mozliwosc nowej wojny.

  Peter
  Oczywiscie, ze to bardzo niepokoi, bo skoro stary plan nie dzialal, to powrot do niego tez nie bedzie dzialac . A jak zadziala ten „nowy” plan z Iranem?
  Wyglada na to, choc jeszcze wczesnie wyciagac wnioski, ze nowa administracja chce zdetronizowac Rosje jako wroga nr. jeden wsadzic Iran na miejsce Rosji. Teraz Iran jest glownym wrogiem Iran co widac wyraznie po nowym skladzie gabinetu prezydenta.

  Mark
  Tak, teraz Iran a nie Rosja jest glownym wrogiem i mozliwie Chiny w przyszlosci
  Pewnie nie zgodze sie z Martinem, ktory bardzo lagodnie sie wyraza o Obamie i jego nadzieji na pokoj i prosperity na Bliskim Wschodzie. Bardzo ladne opowiadanie.

  Peter:
  To tylko retoryka
  [Trump kontynuuje strategie Obamy w Jemenie , Israel sie przymila do nowej administracji]

  Mark
  Prezydent Obama odpowiada za kontrakt na ponad sto miliardow dolarow za nowoczesna bron sprzedana Arabii Saudyjskiej , choc doskonale wszyscy wiedzieli, ze Arabia Saudyjska zaopatruje w te bron zarowno Al Kaide jak i ISIS w Syrii i wszyscy w USA popierali inwazje Saudich na Jemen i calkowita blokade Jemenu lacznie z aktywnym poparciem militarnym Stanow Zjednoczonych.
  Wiedzielismy od poczatku, ze Trump bedzie bardzo wojowniczy wobec Iranu i bardzo przychylny Izraelowi, moze nie tak przychylny jak nam sie zdawalo,
  Trump odziedziczyl imperium i nie jest w stanie kompletnie odmienic narodowych interesow USA w ciagu jednej nocy ale widze istotna roznice w polityce zagranicznej:

  Dima Babicz

  Relacje miedzy Iranem z jednej strony – a Arabia Saudyjska i Izraelem z drugiej- nigdy nie byly tak zle jak za Obamy i one wplywaly na inne konflikty; Jemen jest tylko jednym z nich; okrutny napad na ambasade iranska w Bejrucie, walki w Syrii..itp
  Wiec jesli Obama rzeczywiscie chcial pokoju na BW – osiagnal cos wrecz przeciwnego

  Peter
  Tak, ja mysle ze to byla calkowicie bledna polityka, juz wspomnielismy tu Iran, wyobrazam sobie, ze w Teheranie siedza politycy i mowia: juz wszystko to przerabialismy i nic nowego nie nie ma, Ameryka nigdy sie nie zmieni i niczego sie nie nauczy.

  Martin
  To widac, ze z predkoscia cegly spadajacej Trump i jego ‚sepy’ wojny Matisse z Izraelem przygotowuja sie do nowej anty iranskiej kampanii i to Iran ma byc nowym pariasem; musimy cofnac zegar i stworzyc nowa batalie i nowa geograficzna strategie starej walki nowych interesow USA. .

  [Us ambasador do ONZ zaatakowala Rosje]

  [ Trending: Trump grozi Iranowi, i powiada, ze nie bedzie wobec Iranu tak lagodny jak Obama]

  Jesli popatrzymy na mape – to nie ma tam wiele dla Iranu – a gdy chodzi o Izrael i Arabie Saudyjska to jest wiele kontaktow biznesowych, kapitalu politycznego w DC zeby zainwestowac, Trump pedzi jak szalony do nowej dynamiki:
  Repulikanie znani sa z tego, ze leca do wojny juz w pierwszej kadencji a Trump pedzi do wojny z Iranem juz od pierwszego tygodnia swoich rzadow

  Peter
  W kontekscie Ukrainy, Syrii, Iranu, czy to jest gambit ze strony Trumpa, czy on tylko sprawdza reakcje i to zwykla retoryka? Bo to jest to, co mniej wiecej robia biznesmeni na codzien w transakcjachi miedzynarodowych.

  Babic
  My moze troche przeceniamy Trumpa; on uczciwie wierzy w te wszystkie historie medialne o Iranie, a ludzie w USA sluchaja od lat tych okropnych historii o iranskim terroryzmie, a tymczasem bez wzgledu na to jaki okrutny rezim jest w Iranie od 1979 roku – Iran od setek lat nie napadl na zaden kraj i nie jest agresorem.

  [rozwiazujac kryzys syryjski postepowac bez znaczacego uczestnictwa USA]

  Stany Zjednoczone zniszczyly kilka rezimow i napadly na kilka panstw.
  I choc Iran na nikogo nie napdal, uwazany jest za glowne zagrozenie dla pokoju?
  I jesli Trump jest madry, to powinien przede wszystkim skoncentrowac sie na wewnetrznej walce z neokonami wewnatrz wlasnej partii, a po drugie przygladnac sie co sie dzieje z Unia Europejska

  Mark
  Z amerykanskiej perspektywy, grzechy, ktore Iran popelnil po rewolucji jest poparcie dla Hezbullah przeciwko rezimowi syjonistycznemu i okupacji Palestyny; i to jest nie do wybaczenia. USA uwaza Hezbullah za organizacje terrorystyczna – nie ma najmniejszej watpliwosci, ze Iran popiera Hezbullah, a takze Iran popieral ruch oporu w Iraku przeciwko inwazji USA . Wiec Ameryka ze swojej perspektywy ma powody, zeby nie cierpiec Iranu ale USA ma taki trojnog wladzy w regionalnej polityce Bliskiego Wschodu: wahabici z Arabii Saudyjskiej, Katar, i syjonistyczny rezim w Izraelu – i oni sa razem sprzymierzeni.
  I to jest ten mocno niepokojacy pryzmat, przez ktory USA caly czas postrzega Iran i caly region.

  [Donald Tusk mowi, ze USA sa zagrozeniem dla Europy co juz dotarlo do Trumpa]

  Przeciez ten zamach na wizy pozostwia wolna reka Saudim, Katarowi i Bahrainowi w eksporcie wahabizmu , ktory sa zrodlem i glownym sponsorem miedzynarodowego terroryzmu. Czy Trump rozumie co to jest radykalny islam?

  Martin
  Jest jeszcze jeden powod, dla ktorego te kraje (Bahrain, Arabia Saudyjska Katar) nie sa na liscie; popatrzmy na liste krajow, ktore sa na czarnej liscie: oprocz Libii, Sudanu,Somalii – to sa kraje zaprzyjaznione z Iranem.
  Jesli Trump ma zamiar zwalczac Iran, to pierwsze co robi to zakaz, ze zaden Iranczyk nie dostal sie do USA gdy zaczna spadac bomby… jest cala lista rzeczy, ktore wskazuja na to, ze jestesmy swiadkami oczekiwania wydarzen w Zatoce Perskiej. Glownym powodem, dla ktorego kraje Zatoki popieraja ten zakaz wizowy, jest radocha, ze Iran bedzie pod kontrola i na muszce, kiedy zacznie sie kampania przeciwko niemu.
  Dziwie sie, ze media zachodnie tego nie uchwycily.
  To wszystko jest przeciez glownie przeciwko Iranowi.

  Peter
  Zostawmy na chwile Bliski Wschod ale przedtem prosze Martina, zeby nam strescil co sie dzieje w Syrii. Amerykanie opowiadaja, ze sa bardzo zaangazowani w rozwiazanie konfliktu … bo Ameryki tam nie ma , ale co tam naprawde slychac?

  Martin

  Tak, jest duzo gadania o tzw. bezpiecznej strefie czyli „safe zone”, co jest chyba jakims eufemizmem, ktory ma sluzyc jako nowy powod do wznowienia wojny w Syrii.
  Ja nie widze w tym zadnego sensu, co opowiada Trump, nie widze nawet „safe zones” o ktorych mowi Trump,

  Peter
  A ja nawet nie wiem co to znaczy?

  Martin
  Bo nie mamy prawa wiedziec , o to sie rozchodzi, ze nikt nie moze wiedziec. To jest cos takiego jak slowo- haslo wywolawcze. Generalnie w zargonie dziennikarskim to jest cos takiego jak np. mafia, zorganizowane przestpstwo, korupcja – te slowa maja rozne znaczenie w roznej sytuacji.
  Ale te safe zones o ktorych Trump mowi, nie maja nic wspolnego z akcja humanitarna, dla mnie to nowa forma militarnej strategii – co bardzo niepokoi ludzi tutaj.
  Bo popatrzcie: jak sie kreuje ‚bezpieczne strefy” i jak je zmilitaryzowac? Dlaczego rebelom USA przyznaly takie bezpieczne miejsca?
  Wedlug mnie to te ‚safe zones’ to zwyczajnie „no fly zones” zakaz lotu dla samolotow Rosji i armii syryjskiej.

  [ main stream media bardzo wrogie Trumpowi , prezydent uzywa twittera....]

  Dima Babicz
  Takie same strefy zakazu lotow byly w Libii, a istnieja tylko po to, zeby pomagac rebelom atakowac prawidlowy rzad przy wsparciu USA i ulatwiaja „zmiane rezimu” przy uzyciu sily, bo daja swobode rebelom pelna swobode w dokonaniu zamachu stanu.
  To jest to co Turcja stworzyla,
  Nie ma to nic wspolnego z pomoca humanitarna
  Szef od uchodzcow (UNHCR) w SYrii jest bardzo przeciwny tej „bezpiecznej strefie”-
  Ale ja mysle, ze Trump wcale nie mysli powaznie o tych ‚no fly zones’. Musimy czekac na jakis dowod, ze to nie blef albo wstep do nowego pomyslu.

  Peter
  Od Tuska z UE usylyszelismy slowa, ktore nigdy bym nie podejrzewal, ze uslysze kiedykowiek w zyciu; mamy teraz falszywe media, nieprawdopodobne media, mamy satyryczne media, czasem trudno znalezc miedzy roznice miedzy nimi.

  [Donald Tusk mowi, ze USA sa zagrozeniem dla Europy co juz dotarlo do Trumpa]

  Czy UNia moze byc zagrozona przez USA czy to moze Trump zagraza Unii?

  Dima
  To jest zdanie oznajmujace co powiedzial Tusk, ze Trump zagraza Europie, Donal Tusk jest szefem Rady Europejskiej, i to nie jest wylacznie jego opinia; to samo powiedzial kanclerz Austrii, i w czasie calego Szczytu na Malcie bez przerwy o tym mowili.

  Ja mysle, ze to jest dowod na to, ze sie dyskutuje dlaczego mamy tyle wojen na swiecie, kto zaczyna te konflikty?.
  To nie jest tylko jedno panstwo, to nie po prostu USA, czy kilku oficjeli w rzadzie USA. To jest pewna ideologia – ideologia ultra liberalizmu – pomysl jest taki, ze wszystkie kraje swiata powinny sluchac centrum wladzy zachodniej; jesli to nie jest Waszyngton bo jest Trump w Waszyntonie – to niech to bedzie Berlin albo Bruksela.
  Przeciez slyszelismy to od Solany. To on, byly szef NATO pojechal do Moskwy i powiedzial, ze jesli Ameryka nie moze byc liderem swiata z powodu Trumpa to niech to wtedy bedzie Angela Merkel!.
  Powaznie!
  To jest jakas mrzonka.

  Peter
  Jedna z tych ciekawych rzeczy jest np. ze mielismy elekcje, i po wyborach , mielismy glosy wzywajace NATO, zeby nie zostawiac Europy nie opuszczac Europy , nie pozostawiac tego bastionu bezpieczenstwa zachodniego.. itp.
  A tu nagle mamy szefow Unii Europejskiej, ktorzy pokazali dwa palce nowemu prezydentowi ale ciagle chca, zeby USA finansowalo NATO!.
  Ja tego w ogole nie rozumiem: „albo nam pomozecie albo nam zagrazacie” – to jakas polityczna schizofrenia, i ma rzeczywiscie cos wspolnego z jakas ideologia a nie proba praktycznego rozwiazania problemu

  Przeslanie jest jasne: zeby nie konczyc wojny.

  Martin

  Unia wlasciwie nie potrzebuje ani USA ani Trumpa ani zeby sie zdestabilizowac – robi to sama znakomicie.
  Jest cala lista, i nie ma mamy czasu, zeby wszystko przedyskutowac, ale poczynajac od tego, co Trump robi na BW, czy stworzy nowa fale uchodzcza, czy bedzie straszyc, ze zabierze z NATO amerykanskich zolnierzy, co moze potencjalnie stworzyc niekompetentna armie, a to prawdopodobnie nie zgalwanizuje Europe, a wrecz przeciwnie: moze doprowadzic do stworzenia silnej armii niemieckiej i powtorzy sie rok 1939 – a tego nikt nie chce.
  .Wiec obawiamy sie Trumpa poniewaz on ma wielki potencjal stworzenia momentum populicyzmu , ruchu populistycznego – on ma taka szanse i tego sie nalezy obawiac. Jesli spytac liderow w Brukseli co im nie daje spac po nocy, to jest to wlasnie ruch populistyczny, ktore propaguje UPKIP. Jest to idea, ze zeby miec odpowiednia ilosc glosu w czasie wyborow wystarczy propagowac referendum w sprawie wyjscia z UE.

  Peter
  Teraz okazuje sie, ze wszystko to wina Trumpa.
  Teraz wszystko jest juz nie wina Putina a Trumpa

  A teraz o Ukrainie

  Mark Sleboda
  No my wiemy, ze Putin ciagle kontroluje Dolada Trumpa
  Zgodnie z tym co podaja media, UE powinna sie obawiac Donalda Trumpa, poniewaz w czasie kampanii niemal wszyscy w Unii w czasie kampanii wyborczej otwarcie popierali Hillary Clinton i prowadzili kampanie przeciwko Trumpowi. Szefowie panstw europejskich oficjalnie popierali Clintonowa i panstwowe media aktywnie byly przeciwko Trumpowi. No to czego sie spodziewaja?
  Przeciez wyraznie mieszali w polityce wewnetrznej USA.
  I oczywiscie teraz za to zaplaca.

  Ale gdy chodzi o Unie, Dima ma racje, ze chodzi o pewna ideologie: kazdy nowy rzad, ktory dochodzi do wladzy na swiecie i nie jest „post modern liberal west” nie jest uwazany za legalny rzad.

  I teraz dochodzimy do Ukrainy
  Zachod poparl pucz popierany przez Zachod. Teraz wszczal potezny konflikt z Donbasem, tylko po to, zeby sprowokowac Rosje i zeby nie zniesiono sankcji.
  I widzimy byla premier, Timoszenko machajca flaga pod drzwiami lazienki Trumpa, ktora probuje mu wcisnac slowa, ktore Bialy Dom potem wycofa.
  Rozmowa Bialego Domu z Poroszenko byla bardzo chlodna. Wszystko co Trump obiecal, to ze bedzie wspolpracowal z Ukraina, Rosja i stronami zainteresowanaymi w sprawie pokoju.
  To jest kompletnie rozne od potepienia Rosji, rosyjskiej inwazji na Ukraine itp

  Peter
  I w tym samym czasie, mamy wielka ofensywe Kijowa na Ukrainie, i to prawda, ze ludzie sa mordowani teraz, kiedy o tym rozmawiamy, poniewaz ukrainskie czolgi i artyleria sa przeciez widoczne na przedmiesciach Doniecka, ktore jest ogromnym miastem i nawet teraz ma ponad milion mieszkancow po tym jak wiele osob stamtad wyjechalo. I armia ukraiska opowiada, ze zostali zaatakowani przez separatystow z centrum Doniecka! Ukrainska armia bombarduje miasto i krzyczy, ze to oni sa zaatakowani z miasta.

  [Rosja: Ukraina pogwalcila Konwencje Genewska na Wschodniej Ukrainie atakujac miasto]
  [ wilki GOPu domagaja sie dalszego poparcia kijowskiej junty]

  RADA i ukrainscy generalowie od miesiecy sie glosno chwalili , ze przygotowuja wielka ofensywe na Donbas.
  O przygotowaniu tej ofensywy nawet Washington Post i radio liberty (Wolna Europa) opowiadali, teraz nagle kiedy Poroszenko oskarza Rosje o ten konflikt nagle sobie zapomnieli. Potepiaja Rosje i oskarzaja za ten nowy konflikt i eskalacje walk.

  Dima
  Ja moze zacytuje Financial Times: artykul, w ktorym ostro zaatakowano Rosje; ale w tym samym artykule pisza:
  „Jest mozliwe, ze pomimo ryzyka, sily ukrainskie sprowokowaly walki po to zeby swiat sobie o nich nie zapomnial”..

  Peter
  Ja chce jeszcze wrocic do Bejrutu, Martin
  Wlasnie opowiadamy tu w Moskwie co sie dzieje na Ukrainie i rozmowe telefoniczna, ktora Trump mial z Poroszenko. Czy jest to w ogole mozliwe i do przyjecia ze Tramp wysyla pewien sygnal; mianowicie, ze ochlodzily sie zapedy USA na Ukrainie, bo przenosi zapedy do Iranu. I czy wobec tego Rosja jest tym powaznym kawalkiem w ukladance puzli , ktora trumpowo pasuje? Czy jest mozliwe, ze chodzi o przetargowanie Ukrainy za nie wtracanie sie Rosji do Iranu? Czy taki ogromny przetarg moze byc zaoferowany akurat teraz?

  Martin
  Jestem calkowicie pewien, ze tak. Caly czas odchodzi konski targ. Jesli popatrzec na blyskawiczna dyplomacje Matissa na Bliskim Wschodzie, na ilosci telefonow z liderami Bliskiego Wschodu, i zadnych powaznych dyskusji na temat Ukrainy, wyglada, ze bardzo wyrazne przetargi wisza w powietrzu.
  Czy mozna przehandlowac Ukraine na Iran, czy Ameryka moze nie wtracac sie do Ukrainy a Rosja do Iranu na Bliskim Wschodzie? Chodza i tutaj rozne pogloski- wiec mysle, ze to jeden z tych prpblemow, ktorym nalezy sie przygladac .. uwazam, ze cokolwiek Trump robi z Rosja moze byc bardzo negatywne dla USA i Unii Europejskiej.
  Wszystko sie jakos chwieje jak nigdy przedtem

  Mark
  Wlasnie widzielismy clip: Trump w interview z O ‚Reilly na Foxnews, ktory bedzie pokazany jeszcze w tym tygodniu:
  Trump zapytany przez O’Reilly, co sadzi o Putinie: Czy powazasz Putina, czy traktujesz Putina powaznie?
  Trump: Tak, bardzo go szanuje
  O’Reilly:
  Za co go szanujesz? Przeciez to morderca.
  na to Trump: ” No to co? My mamy duzo mordercow, czy myslisz, ze my jestesmy niewinnym panstwem?”

  To jest nieprawdopodobne przelom w naszych czasach.

  Liberalna ideologia amerykanskiej wyjatkowsci i hegemonii w strone realizmu i pragmatyzmu zwiazanego z narodowycm interesem. Straszne zamieszanie w DC jest i calym liberalnym swiecie – ogromna zmiana.

  Peter
  Moze byc uzyte jako powod do zamachu stanu w Waszyngtonie

  Dima
  Niezaleznie od roznych problemow z Trumpem – w Rosji sie postrzega go jako pewien rodzaj nadziei w przeciwienstwie do rzadow Obamy.
  Ja sie moze troszke nie zgodze z Martinem, ze Niemcy moga stac sie sila przewodnia w Europie i powrotu do 1939 roku i ze nikt tego nie chce. Ja nie bardzo jestem pewien ze nikt tego nie chce.
  Mamy kilkaset amerykanskich czolgow, ktore weszly do Polski 2 tygodnie temu.; niemieckie tanki wtoczyly sie na Litwe 60 czolgow i kilkset osobistych automatow, setki 3 dni temu, w niemal tej samej pozycji co kiedys Wermacht zajmowal w 1941 roku. Wiec oczywiscie to jest bardzo niebezpieczne.
  A Unia Europejska jest przygotowana na kazde ryzyko z Rosja.

  Peter
  Ja tu czegos nie rozumiem . Wydawaloby sie ze mamy nowa adminisracje, Europa ma powazny problem z legalna i nielegalna emigracja. Pomyslabym, ze Unia zwroci sie do USA z prosba, zeby zatrzymac te ogromna fale emigracyjna, bo nikt nie chce nowych ludzi , nie potrzebujemy nowych ludzi

  Dima
  Pewnie chca wiecej, tak naprawde

  Martin
  Ja mylse, ze sie w Unii zapedzili w kozi rog, Od czasu Traktatu Lisbonskiego Unia zbierala po kawalku wiecej i coraz wiecej wladzy a teraz maja klopot zeby te wladze utrzymac. I nie maja zielonego pojecia co robic. Nie maja zadnej polityki zagranicznej nie maja punktu odniesienia, bo nie bylo wczesniej takiego zjawiska jak Unia, Nie maja zadnych doswiadczonych, wykwalifikowanych ludzi.
  Ale maja potencjal sily.

  Zyjemy w bardzo niepewnych czasach i to bardzo niepokoi, ludzie tacy jak Trump moga calkowicie ztestabilizywac Unie- szalenie latwo; wystarczy, ze Trump podniesie sluchawke i poprze Anglie, czy nawet zadzwoni do Erdogana i powie: Hej, przyslij ze dwa miliony wiecej uchodzcow, zobaczymy co sie bedzie dzialo; on ma w rece wszystkie atuty, i to co sie dzieje; my niewiele slyszymy od Unii – bo nie maja wykwalifikowanych ludzi w dziedzinie miedzynarodowej polityki.

  Mark
  Mamy dwoch Donaldow : jeden co sie liczy a drugi co sie nie liczy.

  A Europa nawarzyla sobie piwa i uwierzyla w swoja unikalnosc i wladze.

  Bullhorns: Trumping (CrossTalk) (Byka za rogi)

  http://www.newstv.pk/video/130345/bullhorns-trumping-crosstalk

 5. Z emaila, otrzymanego od Pani Tiamat:

  Nie wiem co Pan z tym zrobi. Mnie chodzilo o informacje o Marine le Pen w zwiazku z nadchodzacymi wyborami we Francji. Wiele osob niewiele wie o Narodowym Froncie i Marine Le Pen. Ale nie chcialam tego zamieszczać bez Pana wiedzy, bo mi sie nie podoba zdjęcie Marine le Pen przy tym artykule.

  Rehmat jest znakomita gazeta bo podaje rozne ‚sekrety’ i tajemnice objawione, ale jest bardzo muzulmanski i bardzo pro-palestynski wiec to zdjecie moze byc w Rahmacie uzasadnione. Ja mam watpliwosci, czy podac je na blogu. Bo jak podam link, to zdjecie to od razu wylezie.

  Pozostawiam Panu decyzje. Moze Pan po prostu zechce podac streszczenie albo jako dodatek do zblizajacych sie wyborow w krajach Unii. Pozdrawiam
  T.

  Marine Le Pen throws cold water on French Jews | Rehmat’s World

  https://rehmat1.com/2017/02/12/marine-le-pen-throws-cold-water-on-french-jews/

  Maryna le Pen wylewa zimna wode na francuskie zydostwo.
  W tamtym tygodniu zachodnie media kontrolowane przez zydow pochwalily Marine Le Pen za to, ze poradzila zydom, zeby zdjeli mycki/jarmulki w miejscach publicznych i pomogli rzadowi francuskiemu zwalczac radykalny islam.

  Marine Le Pen prowadzi w wyborach prezydenckich i jest szefem anty-muzulmanskiej i bardzo pro-zydowskiej partii National Front – Front narodowy (NF)
  „Uwazam, ze walka przeciwko radykalnemu Islamowi powinna byc wspolna walka i kazdy powinien czesciowo cos poswiecic” – wyznala pani Le Pen w wywiadzie dla izraelskiego radia Channel 2.
  Naturalnie, ze zostala skrytykowana przez niektorych Zydow we Francji za to, ze porownala jarmulke do hijabu – nakrycia glowy kobiet muzulmanskich.

  9-tego lutego, jednak, zdenerwowala francuskie lobby zydowskie (CRIF). W czasie 2-godzinnego interview w France 2 TV, obiecala, ze jak zostanie wybrana (na prezydenta) to zabroni francuskim zydom podwojnego obywatelstwa, poniewaz Izrael nie jest czescia Europy.

  „Zwracam sie do Izraelitow zeby wybrali swoja narodowosc. To nie znaczy, ze jesli nie wybiora francuskiego obywatelstwa to beda musieli opuscic Francje”- powiedziala w wywiadzie prowadzonym przez Lea Salame
  Kilka grup zydowskich Francji oskarzylo Lea Salame o antysemityzm poniewaz (tym wywiadem) obrazila francuskich zydow.

  „Dla Salame, Zydzi z Francji maja podwojne obywatelstwo! Przerazajace” – pisal na tweeterze Philippe Meyer , wiceprzewodniczacy B’nai B’rith France.

  B’nai B’rith International zostalo zalozone w 1913 roku do obrony zyda Leo Franka oskarzonego o gwalt zamordowanie 13 letniej Mary Phagan.

  Nie wierzcie w antyzydowskie poglady. 48- letnia Marine Le Pen jest tak samo zakochana w Izraelu jak i jej ulubiony prezydent Donald Trump.
  Ona nie tylko spi z algierskim zydem Luis Aliot – ale wyrzucila z partii swojego ojca, zalozyciela National Front, za to ze sie upieral, ze Holokaust to wielkie klamstwo.

  Najwiecej europejskich zydow mieszka we Francji (pol miliona) .
  Gazeta „Times of Israel” podaje, ze dziesiatki tysiecy z nich maja podwojne obywatelstwo francusko- izraelskie.
  Wiec nie wiem, co Marine Le Pen miala na mysli , gdy chodzi o 225 tysiecy francuskich zydow i ich potomkow, , ktorzy mieszkaja w Izraelu.

  We Francji maja sie odbyc wybory 23 kwietnia. Jak dotad Marine prowadzi.
  Jej przeciwnikami w wyscigach prezydenckich sa Francois Fillon , byly premier za zyda Sarkozy’ego i Emmanuel Macron, byly minister od gospodarki, bankier Rotszylda i „ukryty” pedal.
  Oba te durnie choc popieraja Izrael przeciwko Iranowi – uwazaja, ze wiekszosc francuskich zydow nie maja zadnej lojalnosci wobec Francji.

  (23 kwietnia w 2002 roku amerykanskie lobby zydowskie Anti-Defamation League oglosilo Jean’a le Pen – ojca Marine, ktory zalozyl National Front- anty-zydem i klamca holokaustu. Publikacjje i wystapienia publiczne Le Pena nie pozostawialy watpliwosci, ze Jean Le Pen demaskuje hipokryzje, antysemityzm i rewizjonizm holokaustu)

  Przetłumaczyła: Tiamat

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.