Co się dzieje na Ukrainie – 03.02.2017.

Wyjątkowym bestialstwem popisuje się armia ukraińska w Doniecku – pisze pani Tiamat. - Czołgi i ciężka artyleria zaatakowały miejscowości w zdemilitaryzowanej strefie – pogwałcono wszystkie mińskie porozumienia. W czasie okrutnej zimy, ataki na osiedla mieszkaniowe i dobijanie mieszkańców pozbawionych elektryczności, swiatła, wody i w ogóle żywności są aktem szczególnego barbarzyństwa. I dzieje się to w XXI wieku w Europie za przyzwoleniem Unii Europejskiej.

Karzą Rosję za ratowanie życia: na Krymie, w Syrii, na Ukrainie (ponad milion uchodźców z Ukrainy znalazlo schronienie i pracę w Rosji).  Tymczasem Ukraina domaga się wynagrodzenia za zbrodnie przeciwko ludzkości: za mordowanie ludności cywilnej. Ukraińska prowokacja ma na celu wymuszenie dodatkowych pieniędzy od Unii i wsparcia międzynarodowego. W tym celu Ukraina oczywiście gra rolę ofiary rosyjskiej agresji.

Podobny obraz

Zniszczona fabryka chemiczna w Awdijiwce

Ewakuacje rodzin, którym zburzono mieszkania i domy, utrudnia nie tylko okropna pogoda, ale i brak bezpieczeństwa na drogach – brak transportu. Opołczeńcy próbują przewozić czołgami  uratowane rodziny, bo to jedyny, w miare bezpieczny, transport.  Zadziwiajace:  Kijów oskarża Rosję o agresję. I to pomimo tego, że przyznał Poroszenko, iż prowadzi ofensywę w Donbasie.

Jest to jawna prowokacja przeciwko Rosji. Rada Bezpieczeństwa – jak zwykle – bezsilna wobec kolejnego zbrojnego konfliktu. Zastanawia, że łatwo było oskarżyć Asada o atakowanie zbrojnej opozycji. Poroszenko  zaś to święta krowa żydowskiej mafii. Nikt go jakoś o nic nie oskarża. I jak dotad nikt nie planuje „zmiany rezimu” na Ukrainie i nikt nie śmie nawet pisnąć: „Poroszenko must go” – tak jak to do tej pory powtarzają o prezydencie Syrii różni nawiedzeni politycy Zachodu: „Asad must go”.

Ciekawe, dlaczego? - Ukraina powinna zostać postawiona do pionu: 
https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014738857-sputnik-ukraina-poroszenko/

Na potwierdzenie tego, że Kijów szuka pieniędzy, Poroszenko próbuje wyłudzić pieniądze, skąd się da (i nie da) – od Achmatowa. Poroszenko domagał się łapówki w wysokości 200 mln dolarów:  
https://pl.sputniknews.com/swiat/201702014734369-sputnik-ukraina-poroszenko-achmetow-lapowka/

Tymczasem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ – nowa pani ambasador USA do Narodow Zjednoczonych razem z ambasadorem Wielkiej Brytanii rzucili się na ambasadora Rosji, oskarżając Rosję o agresję, uzasadniając sankcje nałożone na Federację Rosyjską za zajęcie Krymu i popieranie ‚separatystów’.

Znalezione obrazy dla zapytania witalij czurkin

Witalij Czurkin  spokojnie zacytowal Konstytucję USA po tym, jak pani ambasador USA Nikki Haley wygadywala bzdury o tym, co się dzieje na Ukrainie: „Pyskowanie na Rosję i opowiadanie bredni na temat sytuacji na Ukrainie nie jest żadną nowością” – zauważył rosyjski ambasador Czurkin.

„Dopóki Rosja i separatyści, popierani przez Rosję, nie zaczną szanować suwerenności i integralności granic Ukrainy, ten kryzys będzie się przeciągać – perorowala pani Haley – a Ukraina Wschodnia jest oczywiście nie tylko częścią Ukrainy, ktora cierpi z powodu interwencji rosyjskiej. Stany Zjednoczone Ameryki – ostrzegala pani Haley – potępiają okupację Krymu i sankcje nie zostaną zniesione, dopóki Rosja nie odda Krymu”.

Kiedy pan Czurkin zabrał głos, przypomnial zebranym, że 12 Lutego 2015 roku Rada Bezpieczeństwa przyjęła rezolucję nr 2202 pt. Porozumienie Mińskie, w którym to Kijów zobowiązał się do natychmiastowego przerwania ognia i rozpoczęcia rozmów z Donbasem na temat względnej autonomii regionu.

Donbas miał zawsze swoisty status – i w ZSRR, i na Ukrainie jako ośrodek przemysłowy i centrum przemyslu zbrojeniowego ZSRR, a potem i Ukrainy. Wschodnia Ukraina rozmawia głównie po rosyjsku – nie po ukraińsku. Tymczasem Rada Wierchowna Ukrainy zabroniła mówić po rosyjsku w calej Ukrainie. I właściwie to stało się główną przyczyną rebelii i na Krymie, i w Donbasie. Rosyjskojęzyczna ludność tubylcza miała zdawać testy z ukraińskiego języka, by mogła mieć prawo do pracy!!!

Pan Czurkin przypomniał więc treść mińskich porozumień, gwarantem ktorych jest Rosja, Niemcy i Francja, dodając, że wjazd czołgów ukraińskich na teren Doniecka i napad na ludność cywilną mają jeden cel: sprowokować Rosję i Donbas do awantury i udawać potem ofiarę rosyjskiej agresji – tylko po to, żeby nie dopuścić do żadnych porozumień z Donbasem, a tym samym kompletnie zlekceważyć rezolucję ONZ nr 2202. Poroszenko zresztą oficjalnie i publicznie, i kilkakrotnie stwierdził, że nie ma zamiaru honorować rezolucji, którą sam podpisał.

„Dowództwo Ukrainy potrzebuje teraz ogromnych pieniędzy – dodaje Witalij Czurkin – bo im się cała Ukraina i gospodarka wali, więc potrzebują wycisnąć fundusze i z Unii Europejskiej, i z indywidualnych państw Europy i USA oraz z międzynarodowych instytucji finansowych tylko na podstawie falszywych oskarżeń i odgrywania roli ofiary rosyjskiej agresji. Jakoś dziwnie – powiada Czurkin – ta awantura obecna na Ukrainie zbiegła się w czasie z podróżami naczalstwa Ukrainy po świecie i wymuszania pomocy finansowej. W ten sposób Kijów uważa, że będzie mógł kontynuować mordowanie ludzi w Doniecku i wyłudzanie pieniędzy od Zachodu – Kijów cały czas naciska na militarne rozwiązanie konfliktu”.

Ambasador brytyjski, Matthew Rycroft oskarżył Czurkina o wprowadzanie Rady Bezpieczenstwa w błąd, jako że oskarżenie Ukrainy o cokolwiek jest odwróceniem rzeczywistości. Po czym pan ambasador z Anglii poparł panią ambasador z USA utrzymując, że sankcje wobec Rosji są absolutnie potrzebne, dopóki Rosja nie odda Ukrainie Krymu i Donbasu.

Witalij Czurkin zachował się bardzo grzecznie i powital nową ambasador USA w Radzie Bezpieczeństwa, wyrażając nadzieję na owocną współpracę bez względu na różnice zdań. Równocześnie przypomniał pani Haley o amerykanskiej Konstytucji, który to dokument we wstępie zawiera te historyczne słowa: ‚We, the people’.  Na tej właśnie podstawie ludność Krymu wyraziła swoją wolę w referendum, w którym to ludność Krymu zagłosowała, żeby wrócić do Rosji i zachować wolność od ukraińskiej tyranii” – wyjaśnił Czurkin.

Natomiast ambasadorowi Anglii pan Czurkin bardzo uprzejmie przypomniał, że Anglia powinna zająć się raczej swoimi sprawami i przede wszystkim oddać Argentynie Las Malvinas (Falklandy), Hiszpanii – Gibraltar i zlikwidować ogromną bazę militarną na terytorium Cypru.

Russia’s Churkin cites US constitution after ambassador Haley’s rant at UNSC over Ukraine — RT News 
https://www.rt.com/news/376146-churkin-haley-ukraine-constitution/

Opracowała: Tiamat

13 Komentarze

 1. Pisze pani Tiamat:
  Rada Wierchowna Ukrainy zabroniła mówić po rosyjsku w calej Ukrainie. I właściwie to stało się główną przyczyną rebelii i na Krymie, i w Donbasie. Rosyjskojęzyczna ludność tubylcza miała zdawać testy z ukraińskiego języka, by mogła mieć prawo do pracy!!!

  Tak było. To była faktyczna prowokacja, która przynosiła ludziom ogrom cierpień. Oto jeden przykład, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2015/05/02/mija-dzis-rok-od-masakry-w-odessie/

  • Nie wstyd ci chłopie pisać takie bzdury i to w naszym języku ?
   Rosjanie „nacjonalizują” i wywożą ukraińskie fabryki z Donbasu, tak samo jak robili to w 1945 w Polsce.
   Holenderski samolot też pewnie zestrzelili ukraińcy a nie mordercy na usługach Moskwy….

   • ~rafał moszynski

    „Holenderski samolot też pewnie zestrzelili ukraińcy”. -

    — Wszystko wskazuje, że Ukraińcy byłi wykonawcami.
    I proszę wyjść co nieco poza łże-media, a wtedy można podyskutować.

 2. Co sie dzieje w USA?
  Nic nowego. Ciagle ta sama glupota i otumanienie ludzi.
  Dlatego maja coraz innego prezydenta – inny, pod wzgledem fryzury.

  Nowy prezydent USA zabral sie z wielka werwa do roboty.
  Zablokowal 221 milionow dolarow przeznaczonych na pomoc Palestynie, mianowal bankierow Goldman Sachs do prowadzenia ekonomii USA i wprowadzil zakaz wpuszczania do Stanow Zjednoczonych obywateli z wybranej listy.
  Ta „wybrana” lista krazy po swiecie i Bliskim Wschodzie juz od… 1997 roku, kiedy to soldateska USA obiecala na te kraje napasc: Irak, Iran, Jemen, Somalia, Syria , Sudan, Liban:

  Wedlug 4-gwiazdkowego generala USA, Wesley Clarka, zaraz po napadzie na wiezowce w Nowym Jorku w 9/11, Pentagon przygotowal plan zlikwidowania rzadow siedmiu panstw:
  Iraku, Libii, Libanu, Syrii, Somalii, Sudanu i Iranu.

  Ta lista nie jest przypadkowa. Wszystkie te panstwa sa ofiarami amerykanskiej interwencji przez ponad dekade:
  W 2016 roku Obama bombardowal Syrie.
  W 2011 roku Libia zostala zniszczona jako panstwo- do tego suwerenne.
  Obama bombardowal Somalie w ciagi 8 lat swojej prezydentury i nie tylko niestrudzenie bombardowal cywilna ludnosc Jemenu w „koalicji” z Arabia Saudyjska.
  Rozwalenie Sudanu bylo tez planowane z gory. Po zbombardowaniu kraju za poprzednich prezydentow, armia amerykanska dalej stacjonuje w Sudanie.
  No i mielismy juz ataki na Liban, a Iranowi caly czas Amerykanie wysylaja „listy z pogrozkami”.
  Z tego wynika, ze polityka USA nie zmienia sie ze zmiana na stolku prezydenckim

  The U.S. Plan To Topple All 7 Countries On Trump’s Refugee Ban List

  http://www.blacklistednews.com/The_U.S._Plan_To_Topple_All_7_Countries_On_Trump’s_Refugee_Ban_List/56638/0/38/38/Y/M.html

  Pewnie zupelnie nieprzypadkowo, nowy prezydent Stanow urzadzil oblawe na obywateli tych panstw z czarnej listy.
  Otoz jednym pociagnieciem piora Trump wydal „rozkaz prezydencki” zakazujacy wjazdu do USA obywatelom tych panstw, lacznie z obywatelami innych panstw, ktorzy maja podwojne obywatelstwo i nawet nie sa mieszkancami zakazanych terytoriow.
  Pierwsza ofiara padl niemiecki posel wyslany do USA sluzbowo.

  Media: ustawa Trumpa zakazuje wjazdu do USA politykowi z Niemiec

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201701294711663-Trump-USA-Niemcy-Sputnik/

  Nastepne ofiary to np. uczniowie z Melbourne, ktorzy wybierali sie na szkolna wycieczke do USA organizowana przez szkole. Wsrod nich sa dzieci urodzone w Australii z australijskich obywateli, ktorzy wyemigrowali do Australii z Iranu.
  Ofiarami tego prezydenckiego pedzla, ktorym podpisano ten „Blanket ban: – calkowity zakaz – zero tolerancji, padli posiadacze tzw. ‚green card’, obywatele amerykanscy z Iraku, Iranu, Libii, Libanu, Sudanu i Jemenu, ktorzy maja paszporty USA.
  Ofiarami tego pedzla padly tez i Stany Zjednoczone. Okazalo sie bowiem, ku wielkiej niewiedzy nowego prezydenta, ze wiele uczelni, instytutow naukowych czy laboratoriow badawczych zatrudnia obywateli zakazanych panstw i calkowicie polegaja na ich wiedzy i ekspertyzie.
  Poniewaz rozkaz prezydencki mial dzialac ‚od zaraz’ – wiele konferencji nie moglo dojsc do skutku, wielu naukowcow, politykow, delegacji panstwowych dostalo zakaz wjazdu do USa nawet jesli reprezentowali np. panstwa europejskie.
  Pedzel prezydenta spowodowal zamieszanie w liniach lotniczych, zmuszajac niektore linie od wymiany pilotow bo mieli trefne obywatelstwo. Dotyczylo to nie tylko linii lotniczych Kataru czy Kuwejtu ale takze innych panstw, ktore smialy zatrudnic emigrantow albo ich dzieci..

  A do tego wszystkiego zrobilo sie zamieszanie w mieszanych malzenstwach itp.
  jednym slowem: balanga.

  Zagadak tez okazala sie awantura w kalifornii na uniwersytecie w Berkeley, gdzie to studenci na znak protestu przeciwko wykladom na temat emigracji postanowili zniszczyc… uniwersytet podpalajac i niszczac budynki uczelni.
  Ku zdumieniu wielu pracownikow uniwersytetu i aktualnych studentow- buntownicy i wandale rodem z majdanu – nie sa znani jako studenci tej uczelni.
  Ameryka sie bawi u siebie – prawie tak jak kiedys na majdanie a wczesniej w Belgradzie.

  Nie wiem jakie uprawnienia ma polski czy amerykanski prezydent bo jakos ostatnio role sie im zdrowo mieszaja.

  Ale wiem, ze w USA prezydent moze wydawac decyzje prezydenckie, pod warunkiem, ze nie lamie konstytucji.
  Naturalnie, prezydenci USA juz dawno wpadli na to, zeby te konstytucje naginac, przeginac i zeby sie ciagle nazywalo demokracja.
  Klasycznym przykladem jest sprawa Billa Clintona i jego afery z Monika Lewinsky.
  Prezydent oklamal i Senat i Kongres, wiec zeby nie dostac po glowie, kazal zbombardowac Serbie, zeby zatuszowac klamstwo jeszcze wiekszym klamstwem: ze Serbia zagrazala Europie i swiatu.

  No wiec zgodnie z moimi przewidywaniami na paru blogach, pan prezydent albo nie wiedzial albo wywolal celowo prowokacje. Tego nie wiemy.

  Ale nie tylko, ze dostal pozwy (okolo 50) do wydzialu sprawiedliwosci – ale wtracil sie Sad Federalny i oskarzylprezydenta o zlamanie Konstytucji.

  Naturalnie sedziowie zostali poparci przez tlumy, ktore nie wiadomo przez kogo sa tak naprawde oplacane i kogo reprezentuja. Cynicy podejrzewaja, ze obie strony wojujace dzialaja zgodnie z planem.

  Dosc, ze w kraju sie zrobilo cieplo i goraco: nagle wsrod bezdusznych, bezrozumnych, bestialskich amerykanskich tlumow, ktore popieraly mordowanie narodow Bliskiego Wschodu i popieraly mordowanie Serbow , bombardowanie Syrii i Aghanistanu – rozwinela sie atmosfera humanizmu, praw czlowieka, pelne zrozumienie dla historii Stanow Zjednoczonych powstalych dzieki emigrantom, w wiekszosci nielegalnym.

  Tlum kwestionuje te idiotyczna liste panstw, ktore podobno produkuja terrorystow. Bo na tej liscie wyraznie brakuje np. Arabii Saudyjskiej, Izraela i …. USA.

  Jacy to slawni terrorysci z Jemenu czy Somali zagrazaja USA?

  Na razie Sad Federalny zablokowal radosna dzialanosc pana Trumpa na polu emigracji.
  Ale zalosne jest i to, ze te same walczace o demokracje tlumy popieraja budowe muru berlinskiego na granicy z Meksykiem.

  Popatrzcie tylko jakie durne sa jankesy. Reaguja na slowa- hasla: (niczym psy Pawlowa, dostaja slinotoku na haslo: Rosja)
  Jak w Farmie Zwierzat Orwella: 4 nogi dobre- dwie nogi zle.
  Zwierzyniec USA – dobry a reszta swiata ..be
  Na slowo „Rosja” Amerykanin reaguje „prawidlowo” – zgodnie z polityka Stanow Zjednoczonych: Rosja potrzebuje parcelacji, zmiany rezimu – a ofiary Rosji zasluguja na wspolczucie:

  Chodzil dziennikarz po Nowym Jorku i zagadywal Jankesow o panstwo, ktore nie istnieje:

  Amerykanie zażądali, by Rosja zaprzestała okupacji fikcyjnego kraju:

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702044752753-sputnik-amerykanie-rosyjska-agresja-na-fikcyjne-panstwo/

 3. ~Tiamat

  „Co sie dzieje w USA?
  Nic nowego. Ciagle ta sama glupota i otumanienie ludzi”. -

  — Ja nie miałem i nie mam żadnych złudzeń co do Trumpa. Wyrażone przez niego poglądy i podjęte decyzje wskazują co najmniej na liczne niespójności i niekonsekwencje – to bardzo delikatnie przeze mnie powiedziane.
  Ujął Trump niektórych swą (prawdziwą czy fałszywą) prorosyjskością, a ja od dawna zastanawiam się, w jakim stopniu jest to zaproszenie Rosji do wspólnej walki przeciw Trzeciemu Światowi…

  Pani wpis ‚rzucam’ do kokpitu. Opublikuję zapewne w ciągu 24 godzin.
  Jeszcze mam aktualne materiały o naszej postawie wobec Rosji (tu byłby głos mój i odzew Pani oraz dwóch blogerów.

  Pozdrawiam :)

  • Zymunt Bialas
   Ja nie mam lojalnosci politycznych i nie bardzo mnie interesuje, co kto opowiada w czasie kampanii wyborczej.
   Natomiast bardzo mnie interesuje historia wojen i napadow na rozne kraje w imieniu czegokolwiek: zazdrosci, religii, racji stanu, strategii politycznej, walki o pokoj, walki z terroryzmem czy w imie demokracji.
   Wojna jest wojna. I zrzucanie bomb jeszcze nigdy nie zapewnilo pokoju.
   A przyroda lubi harmonie i rownowage.

   W XXI wieku cofnelismy sie intelektualnie i socjalnie do epoki kamienia jeszcze nie rozlupanego.
   Humanizm i godnosc czlowieka staly sie wlasciwie pojeciami obelzywymi.

   Bo jaka godnosc ludzka moze reprezentowac syryjskie czy irackie dziecko, ktoremu zburzono dom rodzinny i wymordowano bliskich?

   Kraje zachodnie pod hegemonia USA reprezentuja cywilizacje wampirow.

   Kazdy, kto obserwuje uwaznie wydarzenia chocby tylko ostatniego stulecia zaczyna powatpiewac w postep ludzkosci.
   I nawet przecietny obserwator moze zauwazyc pewien wzorzec geopolitycznych zachowan ze szczegolnym akcentem na podboj Bliskiego Wschodu:
   Zaczelo sie od utworzenia sztucznego panstwa rodziny Saudich, rozwalenia imperium ottomanskiego, utworzenia sztucznych panstw na Bliskim Wschodzie i masowego, masowego wypedzania ludnosci tubylczej z krajow roponosnych.
   Ale ta ludnosc Bliskiego Wschodu wcale nie miala ochoty sie nigdzie ruszac. No to trzeba bylo ja zmusic.
   Produkcja uchodzcow nie jest sprawa przypadku. Jest bardzo dobrze zaprogramowana strategia podbicia Bliskiego Wschodu.
   Dlatego przygotowuje sie coraz to nowa wojne w imie walki o byle co: islamizm, walke z terrorem, z tyrania lokalnych wladz, korupcja, Koranem i sektami muzulmanskimi.
   A wszystko to w imie demokracji.

   Wlasciwie juz nie ma znaczenia dla tych bogobojnych bigotow i przebierancow chrzescijanskich i demokratow, ze przy okazji przepedzono z Bliskiego Wschodu 9 milionow chrzescijan!!!!!!!
   I nie wiadomo ilu wymordowano, bo trupow chrzescijanskich tez nikt nie liczy.

   No wiec mam klopot z ta godnoscia ludzka, czlowieczenstwem i poprawnoscia religii- jedynie slusznej.

   A tymczasem:
   Caly Bliski Wschod jest masowo eksmitowany i wyczyszczany z tubylcow przy pomocy najokrutniejszych metod: od bomb i rakiet po bron chemiczna, tortury, zatrucie wody morzenie glodem.
   Tak jakby teren przygotowywano pod nowe osadnictwo. Cos tak jak przepedzanie Indian Ameryki Polnocnej?
   To wyglada tak, ze caly teren ma byc zrownany z ziemia- lacznie z pomnikami historii i cywilizacji bo ma widocznie nadejsc prawdziwy wlasciciel zrodel energii: ropy i gazu Bliskiego Wschodu.

   A ze nie mozna bylo tak od razu atomowka i neutronami zniszczyc cala ludzkosc tych gazowo – roponosnych terenow, bo wygladaloby to tak jak biblijne ludobojstwo w Kanaanie i mogloby sie brzydko kojarzyc – postanowiono przy pomocy dodrukowanych pieniedzy wypuscic tubylcow do Europy – na pozarcie chrzescijanom i demokratom.
   Niech sie pozarzynaja w ramach Konferencji Helsinskiej n/t praw czlowieka i obywatela.
   A Bliski Wschod ma byc zrownany z ziemia.

   Tymczasem tych bezdomnych niedobitkow, ktorym udalo sie ujsc z zyciem i dotrzec do Europy, nalezy dobic walka z … terroryzmem. Bo cos za duzo ich ucieklo spod bomb i pozarow. Powinni zostac u siebie i walczyc o swoj kraj i zginac z godnoscia..dopoki nie pozostanie kamien na kamieniu i ani jeden rebel, ktory smialby walczyc z demokracja zachodnia.

   I przypomina mi sie taki cytat z pewnego republikanina, czlonka Kongresu USA, ktory w roku 1899 skladal przed Kongresem sprawozdanie NAOCZNEGO swiadka z „operacji wojennej” na Luzon (Filipiny).

   „You never hear of any disturbances in Northern Luzon…. because there isn’t anybody to rebel. That country was marched over and cleared out .. the good Lord in Heaven only knows the number of Filipinos that were put under ground; our soldiers took no prisoners; they kept no records, they simply swept the country and wherever and however they could get hold of a Filipino they killed him”.

   Podaje w oryinale, zeby nie byc posadzona o fantazje.
   A po polsku to bedzie mnieje wiecej tak:

   „Nie slychac o zadnych zakloceniach w Polnocmym Luzonie.. poniewaz nie ma juz nikogo ktoby sie buntowal.
   Przemaszerwalismy ten kraj wzdluz i wszerz i wyczyscilismy dokladnie. … tylko dobry Bog w Niebie zna liczbe ofiar, ktore leza pod ziemia; nasi zolnierze nie brali jencow; nie rejestrowali zabitych; po prostu wymietli caly kraj i zabili kazdego Filipinczyka, ktorego dopadli; gdzie badz i jak badz. ”

   Fragment raportu z inwazji na Filipiny w 1899 roku. Od tej pory niewiele sie zmienilo .

   USA to kraj wampirow.

   A POLSKA?
   Tymczasem w Polsce rozpoczela sie ciekawa dyskusja na temat 10-U sierotek z Syrii, ktore wymagaja leczenia i opieki, a ktore to dzieci rajcowie miejscy postanowili wziac w opieke. .
   Rzad sie tlumaczy, ze sierotki to niepewny element bo nie maja dokumentow i nie mozna sprawdzic czy przypadkiem nie naslali ich terrorysci.

   Moje rozumienie jest takie: Ze faktycznie lepiej jest chorym dzieciom syryjskim w szpitalach rosyjskich bo ich nikt o dokumenty nie pyta.
   A taki maly Syryjczyk, czy Syryjka wychowana w Polsce wedlug polskich zasad humanizmu – pewnego razu zglosi sie do NATO i poleci mordowac dzieci syryjskie, albo inne dzieci np. w Serbii.

   Strach pomyslec, co z takiej sierotki moze w Polsce wyrosnac.

   PS
   Polskie lotnictwo tez bierze udzial w atakowaniu Syrii. Potrzebuja nowego narybku.

 4. ~Tiamat

  „… zapomnialam dodac link do decyzji sedziow. Tlumaczenie podam za chwile:

  Seattle judge temporarily blocks President Trump’s travel ban nationwide | KIRO-TV

  http://www.kiro7.com/news/local/judge-to-hear-states-lawsuit-against-trumps-immigration-ban-friday/490555631

  — ZB: Nie widzę tłumaczenia, ale pisze Zorion o sprawie, link:

  http://zorion.neon24.pl/post/136790,dekret-trumpa-zablokowany

  Myślę, że można dołączyć jego wpis do notki opartej na Pani powyższym wpisie z godziny 02:44.

 5. POLACY PO BITWIE POD GRUNWALDEM ,SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM PRZEZ KOŚCIÓŁ ! ! !
  Ojciec Święty, żyd nie polak Jan Paweł II ,klątwy nie zdjął ! ! ! Watykan to WRÓG polaków ! ! !
  46.Lechia,-3 tys.lat historii Polski.cz.1/3.Spiskowa Historia Polski.https://www.youtube.com/watch?v=4Hq05Kvij3w&list=PLMljuBdUhXvsRJ-QD2ME1HHg7H7gaJ7fU
  AKOWCY strzelali do ŻOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH którzy szli powstaniu na pomoc ! ! !
  KOPERNIK był satanistą .
  W roku 2020 szatan zostanie zniszczony do czwartego pokolenia .Polacy ocaleją ! ! ! ! NIEBOCENTRYZM i HONOR
  ISTAMBUŁ – to po prostu po polsku -IS TAM BUŁ – Jezus tam był . NOE , ADAM i EWA – byli polakami .Polska od Atlantyku po Ocean Spokojny .
  11.7/9 Narodowe Siły Zbrojne, fenomen polski: NARODOWCY, Żołnierze Niezłomni – NSZ WW 2https://www.youtube.com/watch?v=6oKx6tlM3ns&list=PLsl9qhb8vVlJ0iiU9p0OIjr_cEK3ECDb0&index=92

  JEZUS CHRYSTUS NIGDY NIE BYŁ W PALESTYNIE ! ! ! ! !

 6. Wojna wizowa?

  Iran
  Wladze Iranu nie wydaly wiz sportowcom ze Stanow Zjednoczoych, ktorzy zamierzali wziac udzial w turnieju wrestlingu

  Wojnę na wizy czas zacząć

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201702034757927-wizy-Trump/

  Norwegia
  Byly premier Norwegi, Kjel Magne Bondevik , przetrzymany i przesluchiwany na lotnisku w Waszyngtonie. W paszporcie (konsularnym ) mial wize iranska sprzed 3 ch lat!

  Former Norway PM held at Washington airport over 2014 visit to Iran – Real Iran

  http://realiran.org/former-norway-pm-held-at-washington-airport-over-2014-visit-to-iran/

  Kuwejt
  Nalozyl zakaz wydawania wiz obywatelom 5 krajom muzulmanskim:
  z pakistanu, Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu. Chodzi o podzial islamu na szyitow i sunnitow.

  Kuwait Imposes Visa Ban On 5 Muslim Countries, Temporarily – InvestmentWatch

  http://investmentwatchblog.com/kuwait-imposes-visa-ban-on-5-muslim-countries-temporarily/

  Polska

  Polska nie przyjmie sierot z Aleppo

  https://pl.sputniknews.com/polska/201702034758990-sputnik-polska-dzieci-aleppo/

  Australia
  Administracja Obamy obiecala Australii przyjac ponad 1200 uchodzcow, ktorzy gnija w obozie w Nauru. Wlasciwie obowiazkiem rzadu australijskiego jest opieka na tymi biedakami ale Australia postanowila te swoja odpowiedzialnosc humanitarna scedowac na USA. Widac Obama mial powody, zeby sie na ten „przerzut towaru” zgodzic.
  Alisci wybory wygrali Republikanie a raczej Trump, i w rozmowie telefonicznej z Premierem Australii Malcolmem Turnbullem, Trump ponoc wysmial te transakacje i zdaniem mediow, rzucil sluchawke.

  US President Trump Slams Existing Refugee Swap Deal With Australia

  https://sputniknews.com/us/201702021050262416-trump-australia-refugee-immigrant/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.