Co się dzieje na świecie – 08.01.2017.

Tuż po Nowym Roku pisałem: Smutno w tej Europie. Ludzie są napuszczani, straszeni i w sumie są zdezorientowani. Określony obraz w mainstreamie i także w mediach alternatywnych sprawia, że omija się faktyczne przyczyny zjawisk (np. niewiele lub nieprawdę piszą o wydarzeniach na Ukrainie czy wojnie w Syrii). Niewielu obejmuje ten jazgot w całości.

Znalezione obrazy dla zapytania europa i muzułmanie

Odpowiedziała pani Tiamat: Taki mamy obraz świata i Europy w rozpoczynający się Nowy Rok 2017: 
http://snippits-and-slappits.blogspot.com.au/2016/12/saturday-alternative-cartoons-new-year.html
.
Kłopot z informacją jest taki, jak z edukacją: przy ogromnie rozwiniętej technologii i imponujących gadżetach naukowych czy medialnych – dzieci ze szkoły wychodzą głupsze niż do niej wlazły i mają trudności z czytaniem i pisaniem, a dorośli po przeczytaniu gazety i obejrzeniu programów informacyjnych są jeszcze głupsi od swoich dzieci.
.
Kłopot i w tym, że tzw. alternatywne media nie spełniają alternatywnej roli, bo nawet jeśli przekazują informacje inną od oficjalnej, to powtarzają opinie ogólnie wałkowane w oficjalnych mediach ściekowych. Zaglądam na jakiś prawicowy (ponoć) portal, gdzie pękają z dumy i zachwytu nad Macierewiczem, prawdziwym patriotą, który wreszcie, jak nikt inny, dba o bezpieczeństwo kraju, zakupując na Zachodzie najnowszy sprzęt do mordowania ludzi. Płacimy już teraz, a dostaniemy towar (może) za parę lat.
.
Na wielu blogach zatroskani rodacy wyją z nienawiści do uchodźców. I różne bzdety opowiadają rodacy, którym od 1979 roku wywiało z kraju 8 milionów Polaków… za chlebem. Nawet na bogobojnych blogach piszą o JEDYNEJ przyczynie fali uchodźczej: przyjeżdżają do Europy dranie z Bliskiego Wschodu po… nasz socjał, bo im się nie chce pracować. Nie mam słów na określenie takich zakapiorskich opinii. Trzeba było być kiedyś w Libii, by zobaczyć, na czym polega socjał.  Zanim napadli Europejczycy i jankesy razem z Izraelem na Libię, nie płaciło się tam czynszu za mieszkanie, ani rachunków za używanie energii elektrycznej. Każde młode małżeństwo (KAŻDE) dostawało 26 tysięcy dolarów na zagospodarowanie i 6 tys. dolarów na każde nowo urodzone dziecię.
.
Libia miała całą pustynię za Kadafiego zmeliorowaną i była samowystarczalna w produkcji żywności. Ale podobnie – jak Jugosławia czy Syria – nie chciała mieć ‚zachodniej kultury’ bankowej i socjalnej, i nie marzyła jej się prywatyzacja (kradzież) majątku narodowego. Warunki i poziom życia w Syrii był o niebo wyższy niż w Polsce. I oto ta żebracza, obdarta ze skóry i majątku Polska traktuje uchodźców jak żebraków. Polska i kraje NATO powinny zapłacić odszkodowania wojenne za awantury w Iraku, Libii, Syrii, Serbii wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do  CZYSTEJ  MORALNIE  Europy.
.
Znalezione obrazy dla zapytania wojsko usa w syrii - zdjęcia
.
Żołnierze USA w Syrii
.
Wszystkie zachodnie rządy już oficjalnie przyznały, że inwazja na Irak i Libię to był bandycki napad rabunkowy, oparty na łgarstwie. Chyba w polskich mediach i na polskich blogach NIKT nigdy nie rozmawiał z przeciętną Syryjką czy Libijką – w Syrii i Libii. Wielu polskich blogerów wykazuje wspólne trendy. Nie lubią żydów, ale nie krytykują polityki Izraela i popierają politykę zagraniczną USA, Anglii, Francji. Pyskują na Merkel, ale tylko za uchodźców – nie za sytuację na Ukrainie i politykę na Bałkanach. Przecież Europa ma problem uchodźczy od dawna. Już Adam Mickiewicz był uchodźcą.
.
Od czasu rozpadu Związku Sowieckiego cały czas napływają do Europy i USA uchodźcy. Od wojny w Czeczeni, Jugosławii i od czasu powstania Solidarności w 1979 roku. Tylko w latach 1979-81 wyjechało z Polski 2 miliony Polaków. Obozy w Austrii, Niemczech, we Włoszech, w Hiszpanii, Grecji i Szwecji miały pełne ręce roboty. Z Jugosławii, Albanii, Ukrainy uciekły miliony uchodźców w czasie kolorowych rewolucji Sorosa. Niemcy od czasów drugiej wojny światowej przyjęli kilka milionów Turków – gastarbeiterów. Nigdy z tymi muzułmanami nie mieli ‚kulturowej’ zadyszki.
.
Wojna w Afganistanie, Iraku i Libii wypędziła miliony ludzi ze zbombardowanych domów. Od 2001 roku mamy stałą falę uchodźczą z Bliskiego Wschodu. Aliści okazuje się, że to Merkelowa zaprosiła uchodźców!!! Cała Europa Zachodnia, która morduje inne narody zaprasza… uwaga!!! – NIEPROSZONYCH  GOŚCI.  
.
A kto zaprosił polskich żołnierzy do Libii, Iraku, Mali albo Haiti? Kto trzyma polską policję i wojsko w okupowanym Kosowie? Kto zaprosił polskie wojsko do Afganistanu? – Wielu blogerów powtarza te same prymitywne gnioty myślowe: „Gdy ktoś przychodzi do twojego domu nieproszony…”.Alleluja! - Przy całej polskiej ksenofobii i antyrosyjskich idiotyzmach z entuzjazmem oddaliśmy całą Polskę, polski przemysł, polskie rolnictwo, polską rację stanu, polskie zarządzanie naszymi zasobami – w bardzo kulturowo obce ręce.
.
Na polskich blogach nie wypada niepotrzebnie przypominać, że USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia powstały dzięki uchodźcom i emigrantom z całego świata. Wielu Polaków oburza się na rosyjski imperializm. Ale nie oburza się na angielski, amerykański czy nawet chiński, a teraz i polski.
.
Napisała: Tiamat
.
* * * * * * *
.
Przedstawia bloger i tłumacz Metro: Istnieją określone ośrodki w polskojęzycznym internecie łączące rusofilię z wulgarną islamofobią. Z dedykacją dla nich – przemówienie Władimira Władimirowicza Putina z 23 września 2015 roku, na otwarciu Moskiewskiego Meczetu Katedralnego, podobno największej świątyni Rosji: 
https://img-fotki.yandex.ru/get/3203/48473280.7c/0_bfaf3_fd4a886d_XL.jpg
.


.

Przekład (od 2:25′) z języka rosyjskiego:

Koran mówi: Wspierajcie jeden drugiego w dobrych uczynkach.

Rosja zawsze była krajem wielu kultur, wielu religii, tak została stworzona. Z wzajemnego wzbogacania kultur, religii, tradycji tworzyła się i ciągle tworzy siła naszej wspólnej ojczyzny – Rosji. Przykładowo – moskiewska społeczność muzułmańska powstała jeszcze w średniowieczu, a wiele ulic naszej stolicy ma pochodzenie tatarskie. Tradycje oświeconego islamu rozwijały się w naszym kraju w ciągu stuleci. Fakt że Rosja jest domem tak wielu narodów i religii współistniejących w pokoju i harmonii, to bez wątpienia zasługa islamskiej ummy. Wniosła ona ogromny wkład do stworzenia harmonii w naszym społeczeństwie i poszukiwała współistnienia z innymi religiami na płaszczyźnie tolerancji.

Dzisiaj tradycyjny islam jest kluczowym elementem duchowego życia naszego kraju. Jego humanistyczne wartości, tak jak wartości innych naszych tradycyjnych religii, uczą ludzi miłosierdzia, sprawiedliwości, troski o bliskich. Wszyscy wysoko to cenimy. W ciągu ostatnich 20 lat ilość islamskich ośrodków i grup w naszym kraju wzrosła wielokrotnie. Najpiękniejsze meczety pojawiły się w Tatarstanie, Baszkartastanie, Czeczenii i w innych regionach Rosji. Od 2003 roku nasz kraj stał się stałym członkiem Organizacji Konferencji Islamskiej. Tysiące pielgrzymów z Rosji corocznie spełniają hadżdż. Założono wiele islamskich madras i szkół. Ważne jest, aby muzułmańska młodzież była wychowywana w oparciu o tradycyjne islamskie wartości. Bardzo ważne jest wyeliminowanie manipulacji islamskiego wychowania, które nie mają nic wspólnego z tradycyjnym islamem.  
http://gdb.rferl.org/B79F6F91-8DF0-4F80-AB07-203D1919E8E1_mw1024_mh1024_s.jpg

Chciałbym podkreślić, że będzie wsparcie dla tradycyjnego islamu z jego własnym systemem religijnej edukacji. Jak wiadomo wspieram inicjatywę Tatarstanu i innych muzułmańskich liderów stworzenia Akademii Bułgarsko – Islamskiej; w ten sposób stworzymy duchowe i edukacyjne centrum rosyjskich muzułmanów. Zapewnimy środki na powstanie muzułmańskich centrów edukacji, ich celem ma być zjednoczenie muzułmanów i promocja kodeksu moralnego charakterystycznego dla tradycyjnego rosyjskiego islamu. Ich celem będzie pomoc w rozwiązywaniu naszych wspólnych problemów i właściwe wychowanie muzułmańskiej młodzieży.

Znalezione obrazy dla zapytania muslime in russland

Muzułmanie w Rosji

Muszę podkreślić rolę liderów społeczności muzułmańskiej i ich wagę w budowaniu harmonii pomiędzy wieloma kulturami i religiami naszego kraju. Odgrywają oni ważną rolę w demaskowaniu objawów fundamentalizmu i radykalizmu, tworząc wkład w walkę z nacjonalizmem i ekstremizmem religijnym. Ta rola jest bardzo ważna dzisiaj, kiedy jesteśmy świadkami cynicznego wykorzystywania uczuć religijnych dla celów politycznych.

Widzimy, co się dzieje na Bliskim Wschodzie, gdzie terroryści z tak zwanego Państwa Islamskiego kompromitują wielką światową religię, sieją nienawiść, zabijają ludzi, w tym duchownych. Jak barbarzyńscy, niszczą antyczne zabytki światowej kultury. Ich ideologia jest oparta na kłamstwie, na bezczelnym zafałszowaniu islamu. Poszukują swoich zwolenników także w naszym kraju. Muzułmańscy liderzy w Rosji nieustraszenie angażują swój autorytet w niszczenie ekstremistycznej propagandy. Chciałbym wyrazić ogromny szacunek tym ludziom, oni wykonują heroiczną robotę I często ponoszą straty. Jestem pewien, że nadal będą wychowywać wiernych zgodnie z zasadami humanizmu, miłosierdzia i sprawiedliwości.

Drodzy przyjaciele, otwarcie tego wielkiego meczetu ma miejsce w dniu ważnego muzułmańskiego święta, Id al-Adha – Święto Ofiarowania, 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Id_al-Adha
 Chciałbym pozdrowić całą rosyjską ummę w dniu tego święta i życzyć wszystkim muzułmanom wszystkiego najlepszego, szczęścia i pomyślności.

Przetłumaczył: Metro

37 Komentarze

 1. Z poprzedniej strony:

  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 01:17

  Padło pytanie:„Będą jeszcze jakieś wpisy?” -

  — Myślę, że tak, choć będą rzadsze niż dotychczas. Pisałem już wielokrotnie, że wciągnęły mnie obowiązki zawodowe, które nie pozwalają mi być aktywnym w sieci w dotychczasowym stopniu.

  W S24 są jakieś nowości, które – zdaje się – nie pozwolą mi tam pisać. Jeśli chodzi o NE, to problemy techniczne, związane z publikacją pojawiły się już dawno. Jakoś radziłem sobie na Mozilli, teraz na Chromie nastąpiły trudności, których nie potrafię pokonać.

  Pisze Pablo: „… szkoda wielka blogu Białasa że to nie idzie w świat”. -
  — Tak, na pewno szkoda. Było tu – dzięki wielu Komentatorom oraz Tłumaczom – wiele świetnych tekstów. Piszę tak bez ogródek ‚świetnych’, bo jest to znaczną zasługą Tiamat i Metro, że na blogu było wiele treści, których próżno było i jest szukać gdzie indziej.
  :)

 2. Z poprzedniej strony (II):

  zygmunt.bialas
  8 stycznia 2017 o 11:11
  Napisał do mnie Andrzej Szubert (nick: @opolczyk):

  Witam!

  Panie Zygmuncie, na „powitanie” bandytów wrzuciłem u mnie notkę i pozwoliłem sobie do niej „pożyczyć” opublikowaną przez Pana wyliczankę usraelskich napadów i interwencji:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/06/18/z-dziejow-walk-usa-o-demokracje-na-swiecie-zarys/

  Tuszę, że nie sprawiłem Panu tym przykrości.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/01/08/us-bandyci-poszli-won/

  Pozdrawiam
  as

  * * *

  Panie Andrzeju,

  gdzieżby mi przyszło do głowy?!
  Świetnie, że Pan zamieścił wykaz dokonań USA w walce o wolność i demokrację. Jest to porządny wykaz. przetłumaczony /opracowany przez Panią Tiamat.

  Z serdecznym pozdrowieniem :)

  Zygmunt Białas.

  * * *

  ~opolczyk
  8 stycznia 2017 o 12:11
  Panie Zygmuncie,

  wprawdzie byłem pewien, że nie pogniewa się Pan na mnie o tę wyliczankę, ale grzeczność nakazywała o to zapytać.

  „Witamy” bandytów tak, jak na to zasługują!

  Serdecznie pozdrawiam!

 3. Z poprzedniej strony (III):

  ~Tiamat
  8 stycznia 2017 o 09:55

  Czy to znaczy, ze na tym blogu juz tez nie ma co sie wpisywac?
  troche szkoda, bo sie dzieja ciekawe rzeczy.
  Ale widac „inter arma silent musae” milcza muzy w czasie wojny.

  A moze jeszcze za wczesnie, zeby milczec:

  USA i Ukraina skacza na glowke prosto w szalenstwo i chca porwac caly swiat za soba.

  Na niecale dwa tygodnie przed inauguracja Trumpa na przezydenta USA, administracja Obamy wymysla coraz to nowe prowokacje przeciwko Rosji. Po bezprawnymm i bezzasadnym wywaleniu 35 dyplomatow rosyjskich, po rozsiewaniu glupich plotek o piractwie rosyjskim na komputery amerykanskiej sieci elektrycznej, teraz USA probuje draznic Rosje przy pomocy NATO w Europie Wschodniej.
  I kiedy najmniejszy ruch armii rosyjskiej na rosyjskim terytorium wywoluje spazmy histerii medialnej w USA na temat rosyjskiej agresji, ostatnie posuniecia militarne USA w Europie nie zasluguja nawet na wzmianke: Amerykanska brygada zbrojna skladajaca sie z 4000 zolnierzy , 87 czolgow Abramsa, , 144 pojazdow pancernych , z ktorych WSZYSTKIE maja byc zainstalowane w Polsce na stale! Do tego dochodzi jeszcze 1000 zolnierzy z krajow NATO – o tez nie ma wzmianki w prasie.
  A jednak ta nieprawdopodobna, agresywna prowokacja jest tak oczywista jak dwa jest dwa- to cztery.
  I podczas kiedy USA bawi sie w piromanie probujac wywolac trzecia wojne swiatowa zanim rozpoczna sie uroczystosci inauguracji Trumpa, (akurat trick z Syria nie wypalil) – zaraza kukielkarza udziela sie kuklom w Kijowie.

  Dwa zupelnie zboczone wydarzenia na Ukraina zakrawaja na surrealistyczne wrecz happeningi.
  Pierwsze wydarzylo sie w wigilie Nowego Roku i dotyczy Patriarchy Filareta (Patriarcha Filaret jest patriarcha nie-kanonicznego Ortodoksyjnego Kosciola Ukrainy, ktory nie jest uznany przez zaden kanoniczny Kosciol).
  Ten to patriarcha, ktory ma przewodzic kongregacja religijna a wiec ma stanowic wzor cnot i wartosci duchowych – pod koniec roku 2016 uznal za stosowne blogoslawic zolnierzy z batalionu Tornado – ten bardzo slynny batalion a znany przede wszystkim z mordowania, gwaltow i torturowania cywilnej ludnosci Donbasu.
  Te zbrodnie wojenne i masowe morderstwa sprawily, ze NAWET wladze w Kijowie przetrzymuja 12 zolnierzy Tornado oskarzonych o zbrodnie wojenne.
  Na zyczenie zolnierza, zeby pomodlic sie za aresztowanych zbrodniarzy , „Patriarcha” uwazal za stosowne wzniesc modly do Boga i wezwac wladze do wypuszczenia 12 przestepcow.

  „Bedziemy blagac Boga Wszechmogacego o ich uwolnienie… oni sa uwiezieni za Ukraine jak Piotr Kalnyczewsky” (Kozak – szef Zaporoza, ktorego aresztowano na rozkaz carycy Katarzyny II)

  I tym, ktorym sie wydaje ze ten przypadek jest odosbniony przypominam, ze jest to juz drugi raz kiedy ten Filaret blogoslawil zolnierzy tego batalionu; a szefa batalionu Ruslana Oniszczenko odznaczyl Medalem Patriarchy.
  To sa te wartosci, ktorych broni ten ‚patriarcha”: rabunek, gwalty, torturowanie i mordowanie niewinnych ludzi.

  No i w poparciu tych wartosci religijnych Ortodoksyjnego Kosciola Chrzescijanskiego – „patriarcha” Kijowa , Poroszenko dolozyl swoje wartosci w czasie obchodow Bozego Narodzenia
  i wezwal w czasie modlow bozonarodzeniowych i na facebooku do … „modlitwy za zolnierzy, ktorzy nas bronia przeciwko naszemu obecnemu wrogowi – Antychrystowi” .

  Nie bardzo wiem czy Poroszenko mial na mysli Donbas, Rosje czy samego Wladimira Putina, ale w kazdym przypadku nalezy obawiac sie o chorobe umyslowa jaka dopadla Poroszenke i ciezka chorobe umyslowa jego amerykanskich mocodawcow.
  A przede wszystkim nalezy obawiac sie konsekwencji tej choroby na losy swiata.

  US and Ukraine plunge headlong into madness, ready to take the world with them – Fort Russ

  *
  I jesli sie komus wydaje, ze te modlitwy na Ukrainie i harce amerykanskiej soldateski w Polsce sa wyrazem prawdziwej troski o pokoj i bezpieczenswo narodow – proponuje zajrzec do Senatu i przysluchac sie planom amerykanskiej polityki ‚zmiany rezimow’ metoda zbrojna:
  Senator McCain i Lindsay graham wlasnie opracowuja plan i strategie „zmiany rezimu w Rosji”. (Bo w Syrii nie wyszlo)

  http://www.fort-russ.com/2017/01/us-mccain-and-graham-launch-their.html

  Psy wojny : Sen. McCain i Lindsay Graham oglaszaja swoja anty-rosyjska kampanie:

  US: McCain and Graham launch their Russia campaign – Fort Russ

  Warhawks-in-chief: McCain, Graham

  *
  A czemu tak zalezy na nastepnej wojnie?
  Bo administracja Obamy sprzedala wiecej broni niz jakiekolwiek inne panstwo od czasow II-ej wojny swiatowej.
  Wiekszosc sprzedanej broni poszla na Bliski Wschod na czym USA zarobilo 200 miliardow dolarow od 2008 roku do 2015 (zgodnie z Raportem Kongresu opublikowanym w grudniu). Najwiecej broni sprzedano do Arabii Saudyjskiej za 94 miliardy dolarow w latach 2008 – 2015. Za administracji Obamy zyski osiagnely tylko ze sprzedazy do Arabii Saudyjskiej 115 miliardow.
  Ta bronia Arabia Saudyjska terroryzuje glownie , ale nie tylko – Jemen. w ktorym wymordowano amerykanska bronia ponad 100 tysiecy ludzi , a 2 i pol miliona przepedzono z domow, i pol miliona dzieci jest zaglodzonych.
  Ostatnio USA postanowilo zarabiac na bombach kasetowych (zabronionych przez prawo miedzynarodowe )

  Tak wiec zwiekszona sprzedaz broni komukolwiek i gdziekolwiek stala sie czescia amerykanskiej ‚dyplomacji’ na wszystkich szczeblach amerykanskiej polityki zagranicznej.
  Rosja jest glownym konkurentem USA w sprzedazy broni i zarabia 20% tego co USA. Klientami sa glownie Indie (34 miliardy dolarow) i kraje Ameryki lacinskiej takie jak Wenezuela.
  Administracja Putina pomogla Syrii wywalic Katar z rurociagu w Aleppo. Katar za to zwiekszyl zakup broni o 17 miliardow na pomoc ‚umiarkowanym rebelom, czyli wojskom najemnym USA/Katar i to nawet wtedy gdy Trump obiecal wycofac pomoc militarna.

  Administracja Obamy sprzedala wiecej broni niz jakiegoklwiek inne panstwo od czasow II-ej wojny swiatowej.
  Subject: Obama’s Administration Sold More Weapons Than Any Other Since World War II | Motherboard

  http://motherboard.vice.com/read/obamas-administration-sold-more-weapons-than-any-other-since-world-war-ii

  *
  USA – ponad 26 tysięcy bomb w 2016 r.
  Stany Zjednoczone zrzuciły w 2016 roku – co najmniej 26 171 bomb w siedmiu krajach. Jest to minimalistyczna ocena, gdyż dane dostępne są tylko dla Pakistanu, Jemenu, Somalii i Libii.
  Było to o 3 027 więcej bomb niż w 2015 r.
  Kraje i ilości bomb zrzuconych przez USA:

  W tysiacach:

  Syria -12,192
  Irak – 12,095
  Afganistan – 1,337
  Libia- 496
  Jemen – 34
  Somalia – 14
  Pakistan – 3

  Razem: 26,171 tysiecy
  *

  Zachodzi wiec podejrzenie, ze te wszystkie harce wojskowe w Europie Wschodniej jak i modly patriarchow ukrainskich i tych z nielegalnego kosciola i nielegalnego prezydenta Ukrainy maja na celu wylacznie zwiekszenie dochodow firmom zbrojeniowym USA.
  Reszta to tylko widowisko dla gawiedzi.

  http://www.fort-russ.com/2017/01/us-and-ukraine-plunge-headlong-into.html

  • ~Tiamat

   „… teraz USA probuje draznic Rosje przy pomocy NATO w Europie Wschodniej.
   I kiedy najmniejszy ruch armii rosyjskiej na rosyjskim terytorium wywoluje spazmy histerii medialnej w USA na temat rosyjskiej agresji, ostatnie posuniecia militarne USA w Europie nie zasluguja nawet na wzmianke: Amerykanska brygada zbrojna skladajaca sie z 4000 zolnierzy , 87 czolgow Abramsa, 144 pojazdow pancernych, z ktorych WSZYSTKIE maja byc zainstalowane w Polsce na stale! Do tego dochodzi jeszcze 1000 zolnierzy z krajow NATO – o tez nie ma wzmianki w prasie”. -

   — To są istotne wydarzenia, które należy ująć w notce. Przesłała też Pani tekst e-mailem. Sprawdzę później, czy są oba jednakowe. Opublikuję za dwa lub trzy dni :)

 4. Mala rzecz – a jakze cieszy. Troszke.
  Bo nie ma tam blogu Z. Bialasa. Moze to i bezpieczniej dla blogu a i swobody wiecej. Bo teraz beda sprawdzac agentow , ktorzy zadeklarowali wspolprace – nie z tymi co trzeba. A my ‚nie sa na liscie’.
  No to mozemy spokojnie cytowac zrodla.

  I tylko zal, ze kiedys zylismy w zgodzie z wszystkimi sasiadami i nie przychodzilo nam do glowy, zeby zapraszac kowbojow zza oceanu, zeby naszym kosztem napadali na naszych sasiadow. Bo zarowno my, nasi sasiedzi i te kowboje nalezymy do jednej wspolnoty, ktora nazywa sie Organizacja Narodow Zjednoczonych a w statucie tej organizacji stoi wypisane duzymi literami, ze narody maja sie przyjaznic i szanowac siebie nawzajem i suwerennosc wszystkich krajow czlonkowskich. Nieprawdaz??

  Stop rusofobii!! Stop kłamstwom!!

  https://pl.sputniknews.com/blogs/201612214471809-stop-rusofonia-stop-klamstwa/

  Ogólnopolska akcja walki z rusofobią – część druga

  Ogólnopolska akcja walki z rusofobią – część druga
  https://pl.sputniknews.com/blogs/201612274503319-ogolnopolska-akcja-walki-z-rusofobia/

  • ~Tiamat

   „Tekst na ulotce rozprowadzanej przez sympatyków oraz działaczy BPR [Braterstwo Polsko-Rosyjskie]:

   W POLSCE TRWA ANTYROSYJSKA AKCJA, nagłaśniana przez polityków i napędzana przez media. Jadowite komentarze w kierunku Rosji napływają również ze strony państw bloku zachodniego, inspirowanego przez USA. Ta wroga polityka może być katastrofalna w skutkach, przez co mogą cierpieć niewinni ludzie. W Polsce politycy opozycji, ale także obozu rządzącego, pozwalają sobie na wygłaszanie rusofobicznych haseł. Przekazywane są nieprawdziwe informacje, których celem jest wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Głównym przesłaniem organizacji BPR jest „Prawda i przyjaźń obojga narodów.”
   Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/blogs/201612214471809-stop-rusofonia-stop-klamstwa/

   — Bardzo interesujące i ważne sprawy.

 5. W zwiazku z awantura w ONZ, kiedy to Rada Bezpieczenstwa przeglosowala rezolucje o NIELEGALNYM okupowaniu Jerozolimy przez rzad Izraela i ortodoksyjnych nielegalnych uzurpatorow, przypominamy historie Jerozolimy, ktora nie tylko nie byla zbudowana przez ‚synow Izraela’, ale tez i bardzo rzadko do nich nalezala:

  Do kogo nalezala Jerozolima:

  Historia Jerusalem
  2000 BC – 1500 BC Canaanites
  1500 BC – 1100 BC Egyptians
  1100 Bc – 800 BC – Jews
  800 Bc – 600 BC Assyrians
  600 BC – 500 BC Babylonians
  500 BC – 350 BC – Persians
  350 BC -250 BC Macedonians
  250-200 BC Jews
  200 BC – 50 Romans
  50AD – 500 AD Byzantines

  Jews were not the founders and haven’t spent the most time there And there are not only ones with the holy sites there. (Haaretz 28/06/2010)

  Zydzi nie zalozyli Jerozolimy (Jebuzejczycy wybudwali miasto) i nie spedzili tam wiekszosc czasu, i nie tylko zydzi maja tam swoje swiete miejsca
  (Haaretz – dziennik izraelski z dnia 28/06/2010)

  PS
  Jerozolima jest oficjalnie stolica Palestyny zarejestrowana w ONZ.
  Od lat, rzad Izraela stara sie zniszczyc wszystkie slady palestynskie i oglosic Jerozolime stolica Izraela. Izrael na razie ma stolice w Tel Awiw do czego sie nie przyznaje.
  Ben Gurion tlumaczyl, ze Izrael nie ma konstytucji bo musialby okreslic nie tylko granice ale i stolice panstwa.
  No wiec spokojnie i „pokojowo” Izrael czeka az sie sytuacja „wyjasni”: Palestynczycy sie wyniosa albo zgina, a Izrael ‚zaklepie’ sobie granice od Synaju po Eufrat ze stolica w ciasnej Jerozolimie.

  Ja to moze bardzo religijne osoby zaprosze do przeczytania Starego Testamentu, w ktorym pisze wyraznie, ze Bog ZABRONIL Dawidowi osiedlenia sie w Jerozolimie pod kara smierci. Zabronil tez Salomonowi, ktory byl apostata i wyparl sie religii ojcow swoich. Czyli przestal byc zydem, Hebrajczykiem, „synem Izraela”. Ozenil sie z Egipcjanka. Sam byl nielegalnym synem Hetytki Berszeby, zony Hetyty- Uriasza.

 6. Z e-mailu Pani Tiamat:

  O ile dzieje Polakow w czasie wojny sa jeszcze jako-tako opisywane, to Polacy po wojnie nie zasluzyli sobie widac na zadne zapiski (wiadomo- komuchy!)
  Do takich Polakow nalezy tez zaprzyjazniony z nami architekt Krakowa, ktory przyjaznil sie z tesciami, a byli sasiadami.
  Tadeusz Binek mieszka w Krakowie i spisuje dzieje wlasne i cudze. Byl szefem architektow od budowy Nowej Huty. Studia konczyl we Wroclawiu. Akurat ja sie tam wychowalam.
  Polecam jego artykuly. Wydal pare ksiazek. Mysle, ze i Pan go polubi. On jest niezmozony i namawia mnie do wiekszego spisywania dziejow. Ja jestem na to zbyt leniwa.
  Moje dzieje sa jeszcze bardziej pogmatwane niz M….., wiec i nie ma sie czym chwalic.
  Podaje Panu adres p. Binka z ktorym tez jestesmy w prywatnych kontaktach:

  http://www.binek.pl/index_2.htm

  Serdecznie pozdrawiam
  T

  • ~Tiamat

   Zerknąłem na stronę T. Binka.
   Ileż tam świetnych tekstów :)

   Kiedyś wybiorę jeden i przedrukuję.

   Pozdrawiam :)

 7. Bardzo sie ten swiat zrobil skomplikowany. A to wszystko przez komputry.
  Stany Zjednoczone oskarzaja Rosje o to, ze wlazi na portale Partii Demokratycznej i przy pomocy klawiatury komputra wybiera kogo chce na prezydenta USA.
  Wlasciwie, biorac pod uwage w jaki sposob Amerykanie wybieraja innym prezydentow i szefow panstw przy pomocy bomb, mordobicia i mordowania calych narodow – nalezy przyznac, ze metoda rosyjska jest bardziej humanitarna i przede wszystkim higieniczna – nie pozostawia sladu krwi i pozogi.
  Alisci, amerykanscy wielbiciele pani Hillary Clinton a przeciwnicy Donalda Trumpa twierdza ( i podobno udowodnili), ze Pani Hilary Clinton wlasciwie wygrala wybory wiekszoscia 3 milionow glosow!.

  Czy nalezy z tego wyciagnac wniosek, ze amerykanskie metody wybierania prezydentow i szefow panstw sa skuteczniejsze od rosyjskich? Bo co z tego, ze sie rosyjscy hakerzy nameczyli nad czytaniem ogolnodostepnych e-maili Partii Demokratycznej?.
  Przeciez Trump nie wygral wyborow przez rosyjskie manipulacje tylko przez bardzo zawily system glosowania.
  Bo gdyby system rosyjskiego hakerstwa mial wplyw na wybory w USA to pani Clintonowa nie dostalaby 3 miliony wiecej glosow od Trumpa.

  Bardzo to wszystko skomplikowane.

 8. Netanjahu: ISIS nienawidzi Izraela – Teraz!

  W niedziele, samochod ciezarowy wjechal w grupe zolnierzy we wschodniej Jerozolimie, zabijajac 4 osoby i raniac 15.
  Wsrod zabitych zolnierzy, 3 byly kobietami. Kierowca zginal na miejscu zastrzelony przez zolnierza.
  Kierowca- zabojca okazala sie Fadi al-Qanbar 28 letni mieszkaniec z Jabel Mukaber, znany policji izraelskiej, ktory odsiedzial kare wiezienia za protesty anty-izraelskie.
  Benjamin Netanjahu oskarzyl zabojce o to, ze byl czlonkiem Panstwa Islamskiego ISIS.

  Powiedzial Netanjachu:
  „My wiemy kim byl zabojca. Wszystko wskazuje na to, ze byl czlonkiem Panstwa Islamskiego – ISIS „.

  Premier Izraela widzi zwiazek miedzy atakiem w Jerozolimie a podobnymi atakami w Paryzu, Berlinie i Nicei.
  Zastanawia i ta zbieznosc okolicznosci i oznajmienie premiera Izraela:

  Netanjahu ma racje, ze wiaze ze soba te wszystkie tragedie: Zarowno Nicea jak i Berlin czy Paryz byly oczywistymi prowokacjami, ktore mialy na celu skompromitowanie muzulmanow i oskarzenie ich o terroryzm i czlonkowstwo w ISIS.

  Ale mamy problem: Jak na ironie w czerwcu 2014 roku ten sam premier Netanjahu oswiadczyl publicznie ( o czym pisalismy na tym blogu) , ze ISIS jest bardzo Izraelowi potrzebny do walki z Hezbullah i ze ISIS ma calkowite poparcie Izraela. Media pokazywaly wizyty Netanjahu w izraelskich szpitalach polowych gdzie odwiedzal rannych zolnierzy ISIS, ktorzy zostali ranni w walkach z zolnierzami syryjskimi i Hezbullah.

  ISIS od dawna sie odgrazal, ze bedzie bronic Izraela do ostatniej kropli krwi niszczac wszystkich wrogow Izraela. W praktyce, przywodcy ISIS robili zawsze absolutnie wszystko, zeby zdestabilizowac sasiadujace z Izraelem zaprzyjaznione z Iranem kraje arabskie.

  BBC nawet przedstawil jakas zydowska dame z Izraela, ktora jako swiadek tragedii stwierdzila autorytatywnie, ze atak w Jerozolimie byl aktem terrorystycznym.

  Sprawa sie jeszcze bardziej komplikuje:
  W Nowy Rok terrorysci zaatakowali nocny klub w Istambule w Turcji w czasie ktorego zabili 39 osob.
  AP (Associated Press) podaje oficjalnie, ze do napadu przyznalo sie ISIS podkreslajac mocno, ze „ten heroiczny atak zostal przygotowany i przeprowadzony na osobisty rozkaz samego Kalifa Abu Bakr al-Bagdadi.”
  Tenze Sheik al-Bagdadi (prawdziwe nazwisko: Elliot Szymon) jest synem bardzo zydowskich rodzicow i jest agentem Mossadu.

  Badz tu madry i pisz wiersze.

  W czerwcu 2016, przywodca Partii Pracy w Anglii, Jeremy Corbyn przyrownal Izrael do ISIS w czasie oficjalnego przemowienia z okazji raportu i publicznej dyskusji nad rzekomym antysemityzmem w Anglii.
  Raport przygotowala baronessa Szarmisztra Chakrabarti – hinduski czlonek Izby lordow.

  Bardzo to wszystko skomplikowane.

  Netanjahu: ISIS nienawidzi zydow. TERAZ!
  Netanyahu: ISIS hates Jews NOW! | Rehmat’s World

  https://rehmat1.com/2017/01/09/netanyahu-isis-hates-jews-now/

  • ~Tiamat

   „Netanjahu ma racje, ze wiaze ze soba te wszystkie tragedie: Zarowno Nicea jak i Berlin czy Paryz byly oczywistymi prowokacjami, ktore mialy na celu skompromitowanie muzulmanow…”. -

   — Tak, tu ‚ma rację’. Dodam, że były jeszcze: Bruksela, Monachium, a wcześniej ‚gwałty’ w Kolonii. Były w międzyczasie inne jeszcze prowokacje.

   • Witam!

    A czy zauważyliście Państwo jedną niezwykle zastanawiającą rzecz – rzeczywistym pogromcą ISIS w Syrii jest Rosja. Tak więc to w Rosji powinny być przeprowadzone wszystkie te „zamachy terrorystyczne”, jakie spotkały zachód , jako akt zemsty na Rosji. A tymczasem Rosję ISIS dziwnie omija, za to robi zamachy na tych, którzy chcieli Rosji nagonką na nią związać ręce, by uchronić ISIS od unicestwienia. Tak więc ISIS jeśli wierzyć propagandzie, „atakuje” w zasadzie swych dobroczyńców i sojuszników, a nie jej głównego wroga. Dlaczego?

    Logiczna odpowiedź jest naturalnie tylko jedna – były to operacje obcej flagi zwalane na ISIS. Robiono je po to aby zastraszać ludność, pchać ją na fałszywą barykadę wojny z islamem, mieć podstawy do coraz szczelniejszej inwigilacji i pretekst do dalszej obecności militarnej w krajach islamu.

    I ślepy by dostrzegł, jak to napisał Orwell…

  • ~Tiamat

   „Reforma szkolnictwa” -

   — Bardzo szkodliwa i niepotrzebna, i wbrew opinii rodziców i nauczycieli. Jest właściwie skutkiem poprzedniej ‚reformy’ Buzka sprzed 15 lat.

 9. Dostalam list od mojej bylej uczennicy, ktora jest nauczycielka w podkrakowskiej szkole. Ja z tego fragmentu listu nic nie rozumiem, moze ktos mi pomoze. Moja byla uczennica sie cieszy, ze wyksztalcenie zdobyla jeszcze PRL-u, jest po WSYPIE (WSP) i tylko dlatego jej osobiscie reforma moze tak bardzo nie dotknac.

  Moze mi ktos pomoze zrozumiec:

  „Julka (corka kuzynki) kończy teraz 6 klasę, póki co, nadal jeszcze nie wiadomo, co będzie z jej szkołą, czy będzie zmiana reformy, czy nie będzie. Wciąż jeszcze nie ma ostatecznych rozporządzeń. Na razie jest chaos i co chwilę mówią co innego. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Wkrótce się powinno wyjaśnić. Mnie to nie dotyczy, bo jestem pierwszym etapem edukacyjnym, więc niezależnie co będzie, u mnie dużych zmian w pracy raczej nie będzie. Obecnie mam klasę drugą, ,,drugą b” – 20 dzieciaków( 13 chłopców i 7 dziewczynek) . W zeszłym roku zapisali u nas 40 dzieciaków, tak że zrobili 2 pierwsze klasy, sześcio i siedmiolatki . Ja dostałam 7-latki. Dwie równoległe klasy spowodowały, że mam z koleżanką wspólną salę, a więc pracujemy nas 2 zmiany. Może w przyszłym roku się zmieni, bo w dwóch trzecich klasach jest po 14 uczniów i w klasie IV będą złączeni w jedną klasę, a wtedy zwolni się jedna sala i ja odzyskam swoją , na co już się cieszę. Dzieciaki w klasie mam całkiem fajne, nie narzekam, choć oczywiście mam też 3 przypadki tzw. niełatwe. Dziewczynkę adoptowaną , odraczaną rok z powodu niedojrzałości szkolnej ( w równoległej klasie 2 a, jest jej młodszy brat ( z przejawami zachowań niedostosowania społecznego ) , rewelacyjnego intelektualnie chłopaka ( dziecko prokuratora i policjantki kryminalnej ) , ale zupełnie niedojrzałego emocjonalnie i najtrudniejszy przypadek Tadzik Wydymus. Ojciec lat 69 ( szef Katedry Handlu zagranicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym() , matka lat 40, zmarła na raka w styczniu rok temu. Ojciec został sam z dwójką chłopaków, starszy 15 lat i Tadzik- obecnie 8 lat. A ojciec- pan Stanisław Wydymus, od kilku miesięcy ma nawrót choroby nowotworowej, obecnie jest w trakcie 3 chemii. Dramat. Tak więc, trudnych wychowawczo spraw i wyzwań mam teraz w pracy niemało.

  Z poprzednich listow wiem, ze nauczuciel stal sie „chlopcem na posylki, „chlopcem do bicia”, biurokrata i ofiara kolejnej reformy – laskawie zatrudnionym przez ministerstwo edukacji.. Kiedy jest czas na nauczanie?

 10. Monopol na masowe morderstwa.
  Mimo, ze USA ma bardzo dluga historie masowego mordowania cywilnej ludnosci naszej planety – nikt jeszcze na nich nie nalozyl sankcji.
  Natomiast USA uzurpuje sobie prawo karania wszystkich: winnych, niewinnych, podejrzanych i najmniej podejrzanych.
  Ciekawe, ze ci masowi mordercy z USA maja wielkie poparcie w krajach baltyckich, w tym Polsce.
  Po wszystkich udowodnionych klamstwach, dranstwach i morderstwach, rzad USA nalozyl kolejne sankcjie na Rosje; mianowicie 5-u rosyjskich wysokich urzednikow ma szlaban na wjazd do USA – co akurat nie bardzo boli- ale skonfiskowano imi osobiste, prywatne mienie w USA (prawem kaduka) . Powodem dla tego idiotyzmu jest podobno lamanie praw czlowieka przez tych 5-u obywateli Federacji Rosyjskiej. (chodzi o proces Magnickiego)
  Zastanwaiam sie czy USA nie przechodzi masowej epidemii syfilisa mozgowego.

  3 go stycznia amerykanskie lotnictwo napadlo na wioske syryjska i zbombardowalo cale osiedle; I podczas gdy rosyjscy saperzy rozminowuja Aleppo – cale miasto, oczyszczaja z min cale bloki mieszkalne i wynosza pozostawione i pulapki smiertelne na mieszkancow miasta i tony pociskow artyleryjskich z USA upchanych po schowkach w prywatnych mieszkaniach- 10 stycznia artyleria terrorystyczna ostrzelala poludniowe Aleppo.

  Amerykanie sa znani z mordowania calych narodow przy pomocy najokrutniejszych metod: od bomby atomowej w Hiroszimie i Nagasaki, poprzez bomby z napalmem w Wietnamie, Jugoslawii i Iraku.. po rownie nieludzko masowa bron przeciwko ludnosci: odciecie dostaw wody dla ludnosci cywilnej.

  To zupenie nie nowy sposob mordowania narodow: W Abisynii Amerykanie rozpoczeli wojne od zbombardowania melioracji i sieci wodociagow zbudowanych jeszcze za czasow kolonii wloskiej.
  Zbombardowanie Libii rozpoczelo sie od zbombardowania melioracji wodnej i miejskich wodociagow. Te sama praktyke masowego mordowania uprawiaja Izraelici w Gazie, gdzie zatruwaja i studnie i wodociagi.

  Od 16 grudnia, Damaszek jest pozbawiony wody, bo amerykanscy najemnicy przegrywajac wojne w Syrii wymyslili okruciestwo tortur smierci z pragnienia.
  I mimo, ze UNICEF cos mruczy pod nosem i kwili, ze ludzie nia maja co pic – nikt nie straszy USA sankcjami ani oskarzeniem o usilowanie ludobojstwa na Bliskim Wschodzie.
  Natomiast prasa USA ujada na Rosje za proces Magnickiego, co jest taka sama bezczelnoscia jak oskarzanie Rosji o wojne na Donbasie.
  Amerykanie nie maja ani wstydu ani moralnosci ani poczucia przyzwoitosci. To sa psycho i socjopaci i zboje, ktorych jedyne zainteresowanie polityka zagraniczna polega na planowaniu kolejnej rzezi cywilnej ludnosci. Wlasnie przygotowuja sie do kolejnej awantury w karajach baltyckich i Korei.

  Uwaza sie, ze Damaszek jest najbezpieczniejszym miejsce w Syrii. Jednak i stolica Syrii ma swoja piete Achillesa: jest nia siec wodna obecnie pod kontrola terrorystow, ktorzy zatruli rezerwuar w Ein al Fija – przepompowni wody, ktora zaopatruje okolo 65 % dostaw wody w Damaszku.
  Rzad zdazyl zamknac pompownie zanim zatruta woda dostala sie do miasta , ale raport ONZ przedstawia sytuacje zastraszonych mieszkancow. I nie tylko.
  ONZ zaleca przedstawicielom ONZ na terenie Damaszku zaprzestania uzywania wody pitnej z kranu, poniewaz jest zatruta ropa.
  Na razie mieszkancy moga korzystac z podskornej wody i dostaw wody przez organizacje panstwowe zarzadzania woda.
  Terrorysci nie tylko zatruli wode ale tez zbombardowali glowny wezel zasilania.

  Raport z 28 grudnia 2016 :

  No water for 5 days’: Damascus struggles after rebels reportedly poison supply (RT EXCLUSIVE) — RT News

  https://www.rt.com/news/372030-syria-damascus-water-crisis/

 11. Inne wiesci:

  Podali to rowniez Amerykanie w czasie Komisji Senackiej ale Sputnik juz to opublikowal po polsku:
  FBI nie otrzymało dostępu do serwerów, na które włamali się „rosyjscy hakerzy

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201701104584935-fbi-rosyjscy-hakerzy/

  *
  Demontaż ukraińskiego systemu przesyłowego gazu jest tylko kwestią czasu

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201701114584407-Gazprom-perspektywy-dostawy-rynek-gazowy/

  *
  Ukrainski byly premier – obecnie poza krajem, chce uformowac Rzad na Uchodzctwie.
  Mykola Azarow ma zamiar wniesc pozew do Miedzynarodowych Wydzialow Sprawiedliwosci , zeby uznaly rewolucje na Ukrainie w 2014 jako zamach stanu.
  Ma rowniez nadzieje uformowac ukrainski rzad na obczyznie tzw. „rzad na uchodzctwie” . Swoje plany oznajmil Azarow w wywiadzie dla izwiestii.
  Azarow opuscil Ukraine w 2014 roku uciekajac przed Rewolucja Godnosci (sic!) .
  W 2015 roku utworzyl tzw. Komitet Ratowania Ukrainy .
  A Wladimir Oleyjnik, ktory aktualnie mieszka w Moskwie i jest czlonkiem tego Komitetu, zlozyl pozew w Moskiewskim Sadzie Dorogomilowskim o uznanie awantury kijowskiej w 2014 roku za zamach stanu. Zgodnie z pozwem, wyrzucenie Wiktora Janukowicza ze stanowiska prezydenta i przyspieszone wybory nowego prezydenta byly nielegalne.

  27 grudnia 2016 roku Drorogomilowski Sad w Moskwie uznal wydarzenia kijowskie w lutym 2014 roku za zamach stanu.

  Decyzja Moskiewskiego Sadu moze sluzyc jako podstawa prawna do szukania sprawiedliwosci w sadach miedzynarodowychi Europejskim Sadzie Praw Czlowieka , do ktorych moga sie zwrocic urzednicy panstwowi Ukrainy z czasow prezydentury Wiktora Janukowicza.
  Ta decyzja prawna moze rowniez posluzyc w dysputach ekonomicznych oraz dysputach nad sciganiem roznych osob- wspolpracownikow Janukowicza przez Interpol.

  Powolujac sie na decyzje moskiewskiego wymiaru sprwiedliwosci , Azarow ma zamiar wniesc sprawe do sadow apelacyjnych Europy, zeby uznaly kijowska rewolucje za zamach stanu.

  Naturalnie, obecny rzad Ukrainy bardzo cynicznie odniosl sie do propozycji; inni uwazaja, ze ta cala prawna procedura moze pomoc Kremlowi w utworzeniu Noworosji.

  Z kolei Kreml nigdy nie mial w planie utworzenia Noworosji, co potwierdzil tym, ze nie uznal referendum w Donbasie.
  Krym natomiast sie upiera przy honorowaniu Postanowien Minskich.
  Rosja nie jest strona w tych porozumieniach.

  UAWire – Ukrainian fugitive Prime Minister wants to form a ‘government in exile’

  http://uawire.org/news/ukrainian-fugitive-prime-minister-wants-to-form-a-government-in-exile

 12. Mysle, ze to musztarda po obiedzie i nam juz nic nie pomoze.

  UWAGA
  Wydaje mi sie, ze to warto przeczytac: nawet jesli nic nie mozemy poradzic:

  1. Macierewicz chce doprowadzic do tego, zeby nas wszystkie biznesy omijaly szerokim lukiem jak morowa zaraze..
  Najpierw za rzadow jednych idiotow nie zgodzililismy sie na tranzyt gazu z Rosji przez Polske, na czym stracilismy 2 miliardy dolarow rocznie i teraz doplacamy Niemcom za rosyjski gaz. Bo jak Niemcom nie damy lapowki czy nie bedziemy placic haraczu- to nie bedziemy miec gazu bo ten z Kataru nam sie zlisil. Syria nie pozwolila Katarowi krasc gazu syryjskiego. No wiec nie mamy bardzo drogiego gazu z Kataru ale placimy za kazda dostawe gazu Niemcom. No i trudno powiedziec, zebysmy sie uniezaleznili od ruskiego gazu, co nam pani Kopacz obiecywala. Totez Rosjanie i Niemcy nas olali i maja swoj strumien gazu pod Baltykiem.
  Teraz Macierewicz urzadza nam kolejny wstyd bo blokukuje szlak jedwabny , ktory i tak bedzie zbudowany tyle, ze nie z pozytkiem dla Polski a pewnie np. Czechow, ktorzy przez cala slowianska historie wykazuja ze sa od nas sto razy roztropniejsi w polityce. Natomiast Macierewicz pozwolil podbic Polske bez zadnej dla Polski korzysci. Na tej przyjazni z Hameryka juz raz wyszlismy swietnie: w Jalcie. I w Iraku. Teraz pozwalamy, zeby nas okupywaly wojska, ktore nie potrafia wygrac zadnej wojny ale udowodnili, ze potrafia wymordowac cale narody. Polska stala sie ciota polityczna i razem z Litwa i Ukraina stalismy sie posmiewiskiem Europy.
  Z ostatnich sondazy wynika, ze Polacy bardzo kochaja PiS i marzy im sie Kukiz jako szef opozycji. Nam juz zadne leki nie pomoga.
  W polityce mamy samych baletmistrzow cierpiacych na zaburzenia rownowagi.

  Paranoje Macierewicza stają się coraz groźniejsze. Blokuje współpracę z Chinami? | Parezja

  https://parezja.pl/paranoje-macierewicza-staja-sie-coraz-grozniejsze-blokuje-wspolprace-chinami/

  2. Wydudkali nas w Iraku na kontraktach, wydudkali nas z dudkow w Afganistanie, a teraz nas wydudaja na wlasnym naszym terenie.
  Wlasnie nam sprzedali po zawyzonych cenach 100 ton wazeliny.

  Amerykanie chcą podbić Polskę? Putin dogadał się z Celsjuszem

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201701104574594-Amerykanie-chca-podbic-Polske-Putin-dogadal-sie-z-Celsjuszem/

 13. Najpierw za rzadow jednych idiotow nie zgodzililismy sie na tranzyt gazu z Rosji przez Polske, na czym stracilismy 2 miliardy dolarow rocznie i teraz doplacamy Niemcom za rosyjski gaz.==

  Tak, ale to dowód na to, że ktoś z rządu RP wziął wziątkę.
  Dorabianie bokami.
  Nie idioci a łapówkarze, najlepiej widać w medycynie.
  Ostatnia szczepionkę pobrali w stanie ”klęski epidemii”.
  I nikomu nic się nie dzieje.

 14. …Od czasu rozpadu Związku Sowieckiego …a nie dałoby rady
  wymienić nazwę państwa normalnie np. Związek Radziecki.
  Po co wchodzić w sanacyjno – solidarnościową retorykę pisząc ‚Sowiety”
  czy „Sowdepia” :)

 15. E-mail, wysłany do Pani Tiamat:

  Witam Panią :)
  Witam też Pani Męża :)

  Zamilkłem ostatnio, bo mam problemy z pogodzeniem obowiązków zawodowych z pisaniem na blogu. To wystąpiło już od października ubiegłego roku. Zwolniłem tempo, ale też przestałem obejmować całość interesujących nas problemów. No i przyszło ogromne znużenie po ponad sześciu latach blogowania.

  Będąc przedwczesnym emerytem (z Karty Nauczyciela), pracowałem ciągle na podstawie umów – zleceń i dużo czytałem w języku niemieckim (klasykę niemiecką i rosyjską + artykuły dziennikarskie). Doszedłem do znacznej biegłości językowej i wiedzy o Niemczech, i to było bazą mojej pracy w ostatnich 6,5 latach po wydarzeniach 10.04.2010. W bieżącym roku szkolnym mam znacznie więcej godzin, w tym zajęcia z grupami wysokozaawansowanymi. Okazuje się, że muszę nadrobić to, co wywiało przez ten czas.

  Wrócę do blogowania, ale musi upłynąć trochę czasu; zapewne za kilka miesięcy. Bo też nie jest łatwo rozstać się z tym, co wykonywałem (dość efektywnie) z jakąś pasją. Dużo nauczyłem się jako bloger od kilku osób. Najwięcej od Pani. I byłem zawsze pod wrażeniem Pani ogromu wiedzy, błyskotliwości i intelektualnej uczciwości.

  Z wielu tematów, poruszanych przez Panią, najważniejszymi były dla mnie problemy uchodźców w Europie i ocena PRL. Jeszcze za bardzo ważne uznaję liczne wypowiedzi szejka Imrana Hoseina w przekładach blogera Metro. W sumie, w wyniku naszej współpracy oraz wielu jeszcze komentatorów dopracowaliśmy się (bardzo) przyzwoitych blogów, a w wymienionych przeze zakresach – jestem o tym przekonany – indywidualny i jedyny w Polsce wyraz.

  Wierzę, że jeszcze spotkają się nasze ‚blogerskie’ drogi.

  Pozdrawiam Panią
  i Pani Rodzinę
  serdecznie :)

  Zygmunt Białas.

  • Witam Sz. Panie Zygmuncie, chcę podkreślić, ze brakuje mi. takiego jak dotychczas, kontaktu z pana blogiem, ale rozumiem pańskie wysokie poczucie odpowiedzialności za sprawy zawodowe i w związku z tym okresowe zaprzestanie stałego komentowania. Takich jak ja, którzy codziennie zaglądali na Pana blog jest trochę w necie i w związku z tym poddam pod pańską uwagę taki pomysł luźnego (bez opracowywania sławetnych notek) wrzucania tematów i wypowiedzi wraz z linkami takich fantastycznych komentatorów jak @Tiamat i @Metro czy blogerów jak Opolczyk.
   Nie wiem jak to będzie funkcjonowało i czy przyjmie się to wśród Pana stałych czytelników i komentatorów, ale uważam, ze nie pozwoli to na naturalną śmierć blogu, co po jakimś tam czasie zaglądania przez czytelników na blog bez wpisów musi nastąpić. A może dorzuci Pan też jakąś swoją celną uwagę lub prowokujące do wypowiedzi pytanie?
   Panie Zygmuncie nie wierzę, że Pan nie zagląda do internetu, albo nie koresponduje ze swoimi komentatorami bo jest Pan za sumienną i odpowiedzialną osobą. Jeśli nie będzie Pan wstanie wrzucać nawet luźnych wypowiedzi czy linków to będzie znaczyło, że został Pan zastraszony przez wiadomych Panów. Uważam, że wtedy my Pańscy czytelnicy i komentatorzy powinniśmy podjąć działania w obronie Pana wolności słowa. Serdecznie pozdrawiam życząc wytrwałości – Rysa.

 16. ~Rysa

  Witam :)

  Podam najpierw link do notki, w której wspomina Pan czasy PRL:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/22/jak-sie-zylo-w-prl-u-22-07-2016/

  No i wykluczę jednoznacznie zastraszenie mnie. Miałem kiedyś jakieś problemy w S24 z powodu treści, dotyczących tzw. sprawy smoleńskiej, i dokładnie rok temu w NE w związku z moją postawą wobec uchodźców, a tak to u mnie spokojnie.
  Ja nie pisałem o zakończeniu blogowania. Myślę, że jeszcze coś napiszę, przetłumaczę i opublikuję interesujące teksty. Pisałem o aktualnej sytuacji, która kieruje moją uwagę w inne strony od tych poruszanych na blogu.
  Podaje Pan ‚pomysł luźnego (bez opracowywania sławetnych notek) wrzucania tematów i wypowiedzi wraz z linkami takich fantastycznych komentatorów jak @Tiamat i @Metro czy blogerów jak Opolczyk’.
  To jest czynione od pewnego czasu. Przenoszę na przykład interesujące wpisy do NE i odwrotnie. Także inni [Tiamat, Andrzej Szubert, Dron] czynili podobnie.
  Ale jednak bez notek się nie obejdzie. Postaram się w najbliższym czasie opublikować tekst, by stworzyło się nowe pole dla nowych wpisów. Owszem, zaglądam na blogi codziennie, ale na razie na ogół – z powodu braku czasu – nie podejmuję dyskusji. No i efektem musi być mniejsze oddziaływanie bloga, który ciągle jednak – ku mojemu zadowoleniu – jest czytany.
  Oczywiście zachęcam Czytelników i Komentatorów (Pana też) do dokonywania wpisów, podawania linków. Jeśli tych wpisów będzie dużo, to przyspieszy to ew. publikację nowej notki.

  Pozdrawiam Pana serdecznie :)

 17. Panie Zygmuncie czy to już koniec blogu?

  Wiem że na parchatym neon was załatwili (choć wszyscy ostrzegali a Pan popełnił olbrzymi błąd ufając tym którym nie trzeba) tu nie lepiej muszę pisać zza wps bo mi moje ip zbanowano na pańskim blogu?

  Pozdrawiam.

  • ~jasna

   Pyta Pani, czy to już koniec blogu. -

   — To nie jest koniec blogu, raczej urlop po 6,5-letnim blogowaniu

   Pozdrawiam.

 18. Wyznania przestępcy Johna Kerry’ego
  http://www.voltairenet.org/article194966.html

  Dowód audio – John Kerry w prywatnej rozmowie przyznaje się do wspierania i zbrojenia Państwa Islamskiego
  http://www.voltairenet.org/article194953.html

  John Kerry przyznaje, że Rosja przyłączyła się do wojny w Syrii, żeby powstrzymać ISIS, a USA używały ISIS do wywarcia presji na Asada
  https://pracownia4.wordpress.com/2017/01/05/john-kerry-przyznaje-ze-rosja-przylaczyla-sie-do-wojny-w-syrii-zeby-powstrzymac-isis-a-usa-uzywaly-isis-do-wywarcia-presji-na-asada/

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.