Co się dzieje na Bliskim Wschodzie – 27.12.2016.

Bashar Ja’afari: Irakijczycy żyli obok siebie tysiące lat, dopóki Mr. Bremer [USA] nie nadszedł i nie odkrył, że już tak razem żyć nie powinni.

Bashar Ja'afari, Syrian Ambassador to UN.

Przemówienie syryjskiego ambasadora Bashara Ja’afari w Instytucie Schillera przy ONZ:Część pierwsza, przekład z języka angielskiego:

W przeddzień 15. rocznicy ataku na wieżowce w Nowym Jorku 9/11, w czasie zebrania Zgromadzenia Generalnego ONZ, Instytut Schillera zorganizował nadzwyczajną konferencję na Manhattanie: „Terroryzm nie zna granic ani tożsamości i dlatego nie może być usprawiedliwiony ani ukrywany”. Przewodniczący konferencji przedstawia ambasadora Syrii: „Naszym ostatnim mówcą, ku zdziwieniu obecnych, jest ambasador Bashar Ja’afari, stały przedstawiciel Arabskiej Republiki Syrii w Organizacji Narodów Zjednoczonych”.

Mówi ambasador Ja’afari:
Panie i Panowie, ogromne dzięki za przybycie tutaj w tę sobotę, gorącą i wilgotną sobotę, żeby posłuchać, co mamy do powiedzenia. Ja wiem, że czasem polityka jest nudna i może też zanudzać słuchaczy, ale problem jest szalenie ważny: dotyczy nie tylko Syrii, ale nas wszystkich – dotyczy USA, Syrii, Iraku, Bliskiego Wschodu, całego Bliskiego Wschodu i całego świata. I będziemy się starać spróbować wyjaśnić pewne sprawy, dodając do tego, co mój szanowny kolega senator Richard Black już powiedział. I do tego co pan Ramsey Clark, również mój wielki przyjaciel, powiedział przed moim przyjściem. Historia nas uczy, że kłamstwa nie są i nie mogą trwać wiecznie. My teraz wiemy z całą pewnością, że liczne tragiczne zdarzenia w historii oparte były na kłamstwie, to znaczy były bezpodstawne i bezzasadne. Mogę wam podać tu setki przykładów. Wiele z nich pochodzi od samej Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której to organizacji reprezentuję mój kraj.

Myślę, że senator Black i pan Ramsey nie zostawili mi wiele do dodania. Niemniej jednak mamy zbyt dużo informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić. My możemy godzinami i nawet całymi dniami mówić o tym, co zachodzi w świecie ogólnie, a w Syrii w szczególności – i będziecie zdumieni, ponieważ nigdy nie słyszeliście o tym, o czym chcę wam dziś opowiedzieć. Czuje się bardzo uhonorowany i wyróżniony, że dano mi szansę w tym posiedzeniu przemówić do słuchaczy z tego podium w Kościele św. Bartłomieja na Manhattanie. Przekazuję wam moje szczere pozdrowienia i najlepsze życzenia, i dziękuję Instytutowi Schillera za honor, jaki spotkał mnie i moich kolegów.

Znalezione obrazy dla zapytania 11.09.01

Spotykamy się dzisiaj, bo pamiętamy tragedię 11 września 2001. Była to jedna z najsmutniejszych i największych tragedii w całej historii Stanów Zjednoczonych. Była to również bardzo trudna lekcja dla wszystkich narodów i rządów, że terroryzm nie ma granic ani określonej tożsamości i dlatego nie może być usprawiedliwiany ani chroniony czy ukrywany. Mówię o tym dlatego, że senator Black dał do zrozumienia, że są pewne powiązania 9/11 z Arabią Saudyjską. I ja podam za chwilę więcej szczegółów.

15 z 19-u terrorystów, którzy zaatakowali 9/11 było Saudyjczykami. To nie byli Syryjczycy; to nie byli Irakijczycy; to nie byli Algierczycy. To byli Saudowie. To ci sami Saudowie, stworzeni przez zwany ogólnie wahabizm, który wywodzi swoją nazwę od założyciela tej szkoły myślenia Mohammeda Abdul Wahhaba; wahabizm pochodzi od Abdula Wahhaba, który pojawił się nagle w Hidzazie (stara nazwa Arabii Saudyjskiej). Obecna nazwa kraju Arabia Saudyjska jest fałszywa, bo Saudi pochodzi od nazwiska rodziny al-Saudi. To tak, jakby ktoś zmienił nazwę Stanów Zjednoczonych na Stany Obamy.

Chodzi o to, że rodzina Saudów ukradła nazwę państwa i zamieniła kraj w prywatną posesję jednej rodziny; po to, by prowadzić własną, rodzinną, bardzo radykalną politykę. Stalo się to pod koniec XVIII wieku. Najśmieszniejsze jest to, że ta szkoła radykalnego myślenia była stworzona i wprowadzona przez ówczesny wywiad brytyjski. Tak więc wywiad brytyjski pomógł w utworzeniu tego bardzo radykalnego ruchu w islamie – oczywiście celowo i z premedytacją. Wiadomo, jak działają Brytyjczycy – nie ma nic za darmo. I natychmiast, w 1815 roku, ten wariat, Abdul Wahhaba, poszedł podbijać Damaszek i Karbalę w Iraku. W Karbali zaatakował świątynie szyickie, a w Damaszku próbował najechać miasto, ale Syryjczycy go powstrzymali i rozgromili pod murami miasta. Wtedy wycofał się i powrócił tam, skąd przyszedł.

Podaje wam ten wstęp, by pokazać, że ten zwariowany ruch wahabicki nie jest produktem naszych czasów. Istnieje od stuleci, parę razy broniony przez Brytyjczyków, potem przez Amerykanów. To nie dlatego, że oni ten ruch wahabicki kochają, ale ponieważ taki wariacki, radykalny ruch jest bardzo przydatny Amerykanom.

Znalezione obrazy dla zapytania meczet umajjadów w damaszku

Islam to nie Arabia Saudyjska. Arabia Saudyjska – to nie islam. W Damaszku jest największy meczet w Syrii, który nazywa się Meczet Umajjadów [na zdjęciu], w samym środku, w sercu meczetu mamy świątynię św. Jana Chrzciciela. W środku meczetu! Jest to grób św. Jana Chrzciciela w meczecie, który odwiedzają zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie, i gdzie odmawiają modlitwy. Senator Black opowiedział wam o muftim Syrii, tym wspaniałym człowieku. Czy uwierzycie, że politycznym doradcą muftiego jest chrześcijanin? - Doradcą muftiego jest chrześcijanin. Tylko w Syrii. Tylko w Syrii. I dlatego jesteśmy szalenie dumni z naszego sekularyzmu. My jesteśmy z siebie dumni; czy jesteśmy chrześcijanami czy muzułmanami, ale nie jesteśmy gotowi, by stać się takimi wariatami jak Saudowie. I z całą pewnością nie mamy absolutnie nic wspólnego z ich koncepcją religii.

Notabene, to co robi ISIS i te wszystkie fanatyczne grupy w Syrii i Iraku, które ścinają głowy chłopcom, kobietom i dziewczynkom, odziedziczyli ścinanie głów mieczem od wahabitów. Aż do dzisiaj w Arabii Saudyjskiej, po piątkowych modlitwach, w Saudi Arabii ścinają ludziom głowy mieczem na placu publicznym. Aż do teraz! To nie tylko ISIL. W samej Arabii Saudyjskiej, w każdy piątek, po odmówieniu modlitw, mieczem ścinają ludziom głowy, publicznie. To jest nic nowego i to nie ISIL. ISIL nie jest czymś nowym. ISIL istnieje od wieków, wprowadzone przez Saudów. I to dlatego ich bronią, chronią i zbroją, i finansują.

Większość z nas na tym świecie uwierzyła, że po czarnym dniu 9/11 zostanie utworzony zjednoczony front międzynarodowy,skierowany przeciw terroryzmowi. O ile pamiętacie, myśmy wszyscy byli bardzo optymistyczni w tym czasie, że w końcu jakoś wspólnie będziemy zwalczać terrorystów i ich założycieli, protektorów i przywódców, i ich duchowych przywódców. Na nieszczęście, co się potem stało, to była inwazja na Irak. No więc, jeśli Saudowie zaatakowali Nowy Jork, i dwa wieżowce, to dlaczego napadać na Irak? - Jeśli głównym powodem była zemsta za 9/11, i wszyscy wiemy, i wiedzieliśmy wtedy, że to była konspiracja saudyjska – no to dlaczego trzeba było zaatakować Irak?

Irak jest państwem sekularnym tak jak Syria. Syria, Irak, Algieria to trzy państwa, które maja sekularne rządy w całym arabskim świecie. Irak teraz zniknął z pola widzenia. Irak stal się centrum międzynarodowego terroryzmu, po tym jak George Bush wprowadził tam ‚wolność’.
Algieria… znacie Algierię. Była ‚testowana’ już przed nami, na początku lat 90-tych. Wysłali im wczesną arabską wiosnę, ale się nie udała, dzięki Bogu. I teraz tylko Syria została, i ostatnio Egipt, i to dzięki temu, że wywalili Morsiego, który należy do tej samej rodziny radykalnego ruchu muzułmańskiego. I to nie jest islam; chodzi o ruchy radykalne, które udają i wmawiają, że reprezentują islam, co jest nieprawdą.

Islam stał się przedmiotem wielkich manipulacji. Bardzo poważnym i intratnym biznesem. Teraz każdy robi dość łatwo wielki biznes na islamie i spróbuje to wyjaśnić. Tu nie chodzi o politykę. Wszyscy mamy dość polityki. I ja też mam dość polityki. To jest o geopolitycznych rozmiarach, rywalizacji, konkurencji, dominacji.
No więc powiedzieliśmy, że to, co się niestety stało, to inwazja Iraku pod pretekstem zwalczania terroryzmu. I to była najśmieszniejsza część historii. George Bush, gdy napadł na Irak opowiadał, że zwalczał terroryzm i chciał zniszczyć broń masowej zagłady, którą Irak rzekomo posiadał… znowu jeszcze jedno kłamstwo. To znacie. Ale pozwólcie, że opowiem historię, której byłem świadkiem.

Pracuję w ONZ i wiem, o czym mówię, ponieważ ja tam bylem. Jest to historia, której nie usłyszycie w oficjalnych mediach, jakby powiedział senator Black. Po napadzie na Irak Narody Zjednoczone – pod presją ze strony Tony Blaira i Georga Busha – wysłały tzw. komisję śledczą pod nazwą UNSCOM pod przewodnictwem szwedzkiego naukowca, żeby stwierdzić istnienie broni masowej zagłady. Celem tego było pokazanie tzw. międzynarodowej społeczności, że napad na Irak był w pełni uzasadniony. ‚Bo naturalnie jest broń masowej zagłady w Iraku i mamy tę broń znaleźć i pokazać światu’.

No więc utworzyli tę komisję śledczą i wysłali do Iraku. Oczywiście, gdy mówię o komisji, to mam na myśli setki ludzi opłaconych przez podatnika irackiego, przez irackie mienie zamrożone przez ONZ. Miliardy dolarów wydano na działanie tej komisji z kieszeni podatnika irackiego. Ta komisja ‚badała’ obecność tej broni w Iraku od 2003 do 2008, i w 2008 roku należało zamknąć dochodzenie, bo okazało się, że nie bardzo jest co pokazać: kłamstwo było tak wielkie, że nie dało się go przełknąć w żaden sposób ani podać publice. Powołano więc Radę Bezpieczeństwa i poproszono komisję, by przedstawiła swój ostateczny raport o wynikach swoich badań.

Ale ciekawy jest fakt, że ostateczny raport nie zawiera żadnej informacji o posiadaniu broni masowego rażenia przez Irak. Komisja nie znalazła żadnej takiej broni, a nie mogła powiedzieć: „Przepraszamy panów dżentelmenów z Rady Bezpieczeństwa, ale nie znaleźliśmy żadnej broni masowej zagłady w Iraku” – Byloby to wielkim zaprzeczeniem medialnej propagandy autorstwa Georga Busha i Tony Blaira. Więc członkowie Rady Bezpieczeństwa mieli ogromny dylemat. Musieli zamknąć wyniki dochodzenia i ukryć raport, ponieważ całe przedsięwzięcie było ogromnie kosztowne, a Irak już był innym Irakiem, więc był najwyższy czas, by zakończyć jakoś tę całą hecę.

No to, co robić? Zwołano posiedzenie Rady Bezpieczeństwa o północy. Tak, o północy. Nie było nikogo poza 15 członkami Rady Bezpieczeństwa. W ciągu kilku minut prezydent rozpoczął zebranie i powiedział: „Przyjęliśmy raport komisji” – ale nie wspomniał, czy komisja znalazła coś czy nie. Problem już nie istnieje. Ale co zrobić z archiwami komisji. To znaczy, jak przechować na wieczną pamiątkę treść i konkluzję tego raportu? Zachować w archiwach, żeby był dostęp do raportu? – Toż to byłby wielki skandal.

Słuchajcie uważnie, panowie i panie, Rada Bezpieczeństwa postanowiła cały wieloletni dorobek komisji włożyć do archiwum – to jest do żelaznych pudeł, ognioodpornych z zakodowanymi zamkami, których kod zna tylko sekretarz generalny. To raz. A dwa, te żelazne klatki mogą być otworzone dopiero za 60 lat! Jestem pewien, że nie słyszeliście tej historii. Nikt by wam tego nie powiedział. To jest to, co się zdarzyło.

W taki to sposób ubili dochodzenie o powodach inwazji na Irak. I teraz nikt z nas, na tej sali, nie jest w stanie czekać 60 lat, by ujawnić to wielkie klamstwo. I za 60 lat będzie za późno, by ukarać winnych. Nie będzie już Georga Busha ani Tony Blaira. Ale były trzy miliony zamordowanych Irakijczyków, milion wdów irackich, miliony osieroconych Irakijczyków, miliony uchodźców na świecie. I cały Irak został zniszczony. Plus setki miliardów dolarów, które stanowiły majątek Iraku za granicą – zniknęły. Wyparowały. Podobnie jak 800 milionów dolarów Libii. Nikt nie wie, gdzie się podziały te pieniądze. 800 milionów dolarów w samej tylko Libii.

Znalezione obrazy dla zapytania bagdad po wojnie

Irak – taką wolność i demokrację przynieśli jankesi

W rezultacie inwazji na Irak wymordowano miliony cywilów, zniszczono infrastrukturę i zniszczono państwo. I co gorsze, przekształcono Irak w międzynarodowe centrum islamskiego terroryzmu. Mówię o tym, bo wszyscy tak zwani przywódcy ISIL wyrośli w amerykańskim więzieniu w Iraku. Wszyscy. Zaopiekowali się nimi amerykańscy żołnierze w Iraku. A więc wiedzieli, jak bardzo są niebezpieczni i nie potraktowali ich tak, jak sobie na to zasłużyli? Dlaczego? - Bo Mr. Bremer uparł się, by podzielić Irak według religijnej, wyznaniowej zasady.

Irakijczycy żyli obok siebie tysiące lat, dopóki Mr. Bremer nie nadszedł i nie odkrył, że już tak razem żyć nie powinni. „My musimy podzielić ten kraj – przyznać część sunnitom, część szyitom, część Kurdom, inną część Asyryjczykom itd. itp. Czy to oznacza, że Irakijczycy byli ogłupionymi durniami, bo żyli w zgodzie razem koło siebie przez tysiące lat, zanim przyszedł Bremer?

Subject: Chilling Speech by Syrian Ambassador to UN | Veterans News Now, 
http://www.veteransnewsnow.com/2016/12/21/chilling-speech-by-syrian-ambassador-to-un/

Przetłumaczyła: Tiamat

Drugą część przemówienia Bashara Ja’afari przedstawię w najbliższym czasie (ZB).

21 Komentarze

 1. Panie Zygmuncie

  Mówienie w ONZ wszystkiego o 11/9 w NY jest niemożliwe. Pamiętam jak były prezydent Iranu Ahmadineżad zaczął ambasadorowi Usraela przy ONZ podczas przemówienia stawiać pytania dotyczące 11/9, marionetki polityczne zachodu – wszystkie w komplecie – protestacyjnie opuściły salę obrad. Gnidy nie dopuszczą, aby publicznie podważać ich „prawdę objawioną” przez CIA, Pentagon i zbrodniarza Busha.

  • ~opolczyk
   To przemowienie bylo w kosciele sw. Bartlomieja w Nowym Jorku. Syryjski ambasador zostal zaproszony przez Instytut Schillera.
   Od czasow Ahmadinejada, faktycznie niewiele sie zmienilo ale prosze popatrzec na radosc z jaka Rada Bezpieczenstwa przyjela wyniki uchwaly w sprawie Palestyny. Bili glosne brawa!
   Nie umiem powiedziec, na ile ta Rezolucja rzeczywiscie pomoze Palestynie – ale od lat nie bylo tak odwaznie, jak tym razem.
   A poniewaz Samanta Power niejako przyczynila sie do przyjecia Rezolucji (bo USA wstrzymalo sie od glosu) to w prasie izraelskiej nie koncza sie ujadania na Amerykanow i Ameryke.
   Rezolucja zakazuje budowania domow przez zydow na palestynskiej ziemi i zabrania niszczenia palestynskich posesji.
   Bardzo bylo ciekawe to glosowanie: Niemal wszyscy byli za rezolucja, Samanta Power – ta czarownica wstrzymala sie od glosu, a potem sie tlumaczyla, ze nie do konca jej sie podobal tekst rezolucji.
   Ale sa podejrzenia, ze to zemsta Obamy nie tylko na Izraelu, ktory sie z niego nasmiewa i Netanjahu nazywa go „Schwartzem”, ale i na Trumpie, zeby Trumpowi zostawic ten piekny ‚prezent’ gwiazdkowy: poroznienie z Izraelem.

   W Izraelau zas same przygody. Zona Nietenjahu, Sara przegrala kolejna sprawe w sadzie, za zle traktowanie pracownikow. Sara, bec-maryna, jest polska zydowka i wyjatkowa jedza. Bibi jest z Warszawy.
   No wiec Netanjahu jest oskarzony o korupcje, jego zona o poniewieranie zydami w Izraelu, Jerozolima trzesie sie od protestow i okrzykow: medina misztara (panstwo policyjne) , a zydzi maja slabe poszanowanie dla amerykanskich pieniedzy, z ktorych zyja i nasmiewaja sie, ze sprzedaja pieknym damom z USA bloto z Martwego Morza jako cud na cere, bo wystarczy nakleic metke :” Dead Sea mud” – to jankeski to kupuja zeby sie mazac.

   I do tego jeszcze doszla awantura z Pakistanem, bo ktos puscil jaks plotke, ze minister obrony Izraela obiecal, ze rzuci bombe atomowa na Pakistan, na co minister spraw zagranicznych Pakistanu w oficjalnej nocie przypomnial, ze Pakistan tez ma bron nuklearna. Klopot w tym, ze ten minister d/s zagranicznych Izraela, ktory mial to powiedziec, juz dawno nie jest ministrem.

   No i poniewaz Ukraina tez glosowala za rezolucja – Netanjahu odwolal spotkanie z Poroszenko – pewnie oba sa wsciekle.
   Odwolal tez Izrael ambasadora izraelskiego z Nowej Zelandii i Senegalu, bo te dwa panstwa osobiscie odpowiadaja za wniesienie propozycji tej Rezolucji na forum ONZ.

   No i na koniec dowalili Izraelowi ta rezolucja w ONZ.

   UN: Security Council passes resolution demanding end to Israeli settlements | WHAT REALLY HAPPENED

   ale sie ucieszyli i bija brawo

   http://www.whatreallyhappened.com/node/571273#axzz4U1J9gc6n

  • ~opolczyk

   „Gnidy nie dopuszczą, aby publicznie podważać ich „prawdę objawioną”. -

   — Tak, nie dopuszczą – wiem o tym. Dlatego nie krytykuję syryjskiego ambasadora, tylko dołączyłem brakujące elementy.

 2. Tiamat~

  „Nie umiem powiedziec, na ile ta Rezolucja rzeczywiscie pomoze Palestynie”

  Osobiście obawiam się, że ta rezolucja kompletnie nic nie pomoże Palestynie. Co innego jest ją uchwalić, a co innego zmusić Telawiw do jej przestrzegania. Na to ONZ ma za krótkie łapy, tym bardziej że za miesiąc zaczyna się kadencja Trampka ultrasyjonisty.

  „Ale sa podejrzenia, ze to zemsta Obamy nie tylko na Izraelu, ktory sie z niego nasmiewa i Netanjahu nazywa go „Schwartzem”, ale i na Trumpie, zeby Trumpowi zostawic ten piekny ‚prezent’ gwiazdkowy: poroznienie z Izraelem.”

  Nie wykluczone, że marionetka Obama odgrać się chciał na koniec za pogardzanie nim w Izraelu jako „czarnuchem”. Trampkowi jednak nie zaszkodzi – a wręcz przeciwnie – Trampek tym bardziej będzie mógł się wykazać jego miłością do Izraela i nie dopuści do wcielenia w życie postanowień rezolucji. Jeszcze Jerozolimę uzna za stolicę Izraela, co już swoim obiecał.

  Oczywiście cieszy mnie sam fakt uchwalenia tej rezolucji, cieszy mnie to, jaką wywołała radość, ale czy to oznacza koniec ekspansji Izraela na ziemie Palestyńczyków – nie mam złudzeń, że nie.

  Zygmunt Białas~

  „Tak, nie dopuszczą – wiem o tym. Dlatego nie krytykuję syryjskiego ambasadora, tylko dołączyłem brakujące elementy.”

  Bardzo słusznie Panie Zygmuncie. To należy robić.

  A tak – na marginesie – akurat mija kolejna rocznica Powstania Wielkopolskiego.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2016/12/27/powstanie-wielkopolskie-1918-19/

  • ~opolczyk

   Sprobuje, po swojemu, wyjasnic te zawila sytuacje w jakiej znalazl sie biedny narod izraelski, ktory do tej pory nie ma stolicy, nie ma konstytucji i nie ma okreslonych granic – bo normalnie, to konstytucja okresla zasieg administracji panstwa. I granice i konstytucje zatwierdza ONZ, poniewaz panstwa maja respektowac te administracje terytorialna uznana przez inne panstwa. No i gdzies trzeba korespondencje wysylac.

   Otoz zlitowal sie wreszcie nad biednym Izraelem obecny kandydat na prezydenta USA, niejaki pan Donald Trump i obiecal nie tylko przeniesc ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy ale i automatycznie uznac Jerozolime za stolice Izraela, co jest marzeniem syjonu a czego zaden prezydent USA nie odwazyl sie obiecac.
   Klopot w tym, ze Jerozolima jest stolica Palestyny – uznana przez ONZ.
   No wiec wstrzymanie sie USA od glosu i przyjecie rezolucji, ze nie wolno sie zydom osiedlac na ziemi palestynskiej ma dosc istotne znaczenie. Bo w Jerozolimie tez nie wolno. A tymczasem zydzi burza palestynskie domy w samej Jerozlimie. Czego nie wiedzialam, to, ze tzw. Jewish Quarter – zydowska dzielnica tez dostala szlaban i zgodnie z Rezolucja jest nielegalna. Zydzi juz okupuja palestynska czesc Jerozolimy i mieli wlasnie dokonczyc bezboznego dziela, ( juz sie nawet podkopali pod meczet Al Aqca) a tu jak na zlosc…
   No to teraz Trump bedzie sie musial troszke pogimnastykowac.
   Trump nie mial prawa obiecywac zydom Jerozolimy. Juz sama taka obietnica, jest lamaniem karty ONZ, co akurat do tej pory Amerykanom nie przeszkadzalo.
   Klopot w tym, ze teraz w Radzie Bezpieczenstwa trudno bedzie glosowac przeciwko wlasnej rezolucji.
   Ja nie mam zludzen co do intencji izraela bo juz sie Nie-ten-jahu odgraza, ze ma rezolucje w dupie. A zydzi zatwierdzili juz 100 nowych zabudowan.
   Ale jak juz wspomnilem wczesniej, nie mam pojecia jaki naprawde wplyw bedzie miala ta rezolucja na roszczenia Izraela.
   Ale jest troszke intrygi. Na razie nie bedzie mozna przeniesc amerykanskiej ambasady do Jerozolimy. Wystarczy veto w Radzie Bezpieczenstwa .
   Ale ja z wrodzonej przekory wlazlam na zydowskie forum i bardzo sie usmialam choc tu chyba nic nie ma do smiechu.
   Uradowala mnie wscieklosc zydkow, ktorzy juz ‚zarzadzili” zeby wyrzucic z ONZ wszystkie panstwa, co nie lubia Izraela, zeby wprowadzic wieksze oplaty za wynajem budynku ONZ w takim centralnym miejscu, zeby Izrael sie wypisal z ONZ (uwazam, ze dawno powinien byc wykopany- ja nawet nie bardzo wiem czy nalezy).
   I jak zwykle izrael robo z siebie wielka ofiare, ze teraz ta rezolucja zacheci Palestynczykow do dalszego terroru itp. Co jest swoistym rodzajem hipokryzji bo ta rezolucja nie do konca jest na szkode Izraela.

   I tak sie nie bedzie nia przejmowac, ale poudawac trzeba i narobic rejwachu:
   Jak zydzi traktuja rezolucje ONZ:
   Jeden naród obiecał drugiemu ziemie trzeciego – o powstaniu Izraela tekst niepoprawny politycznie – Medium Publiczne

   http://mediumpubliczne.pl/2016/04/jeden-narod-obiecal-drugiemu-ziemie-trzeciego-o-powstaniu-izraela-tekst-niepoprawny-politycznie/

 3. Pytanie dlaczego ten ciekawy tekst na neon się nie pojawił?
  Zawsze przecież się pojawiały publikacje stąd

  • ~pablo

   „… dlaczego ten ciekawy tekst na neon się nie pojawił?” -

   Pisałem pod ostatnią notką o przyczynie”
   „@All
   Szanowni Czytelnicy,
   nowy (od wczoraj) komputer nie pozwala mi niestety przedrukować najnowszej notki, zamieszczonej na blog.pl.
   Jeśli ktoś z Was, zdecyduje się na jej zamieszczenie w portalu neon24.pl na swoim blogu, to na pewno wyrażę swe zadowolenie :)
   Będę oczywiście się starał, by pokonać zaistniałe trudności.
   zygmuntbialas – 27.12.2016 – 04:17:10″.

   Tak będzie może przez miesiąc, do czasu gdy uzyskam pomoc techniczną. Może też znajdą się inne wyjścia, np.
   — przedrukuje następne notki na moim lub jego blogu Repsol, gdy będzie już w domu albo:
   — ja zdecyduję się na taki krok: napiszę dwa zdania tekstu (lead w NE działa), by zamieścić notkę jako pierwszy komentarz; ale wtedy nie będzie fotek, bo…….

   Nie jest lekko.

   Pozdrawiam :)

 4. Przywędrowałem tutaj za linkiem w Neonie24 ale jak myślę powód jest dosyć istotny
  1. Pojawił się właśnie na You Tube nowy filmik: „Aleksander Jabłonowski, rusofobia geneza wirusa – Maciej Poręba”.
  Oglądałem, polecam!
  No i
  2. Groźba wojny NATO przeniesiona 300 000. człowiek na rosyjskiej granicy (?!!!)
  Polski tytuł z translatora, Tytuł w org.
  „Kriegsgefahr NATO verlegt 300 000 Mann an russische Grenze”

  https://www.youtube.com/watch?v=EwifaYNMe0E&t=0s

  I tu właśnie odnośnie punktu 2. do Pana, p.Zygmuncie prośba a może nawet apel:
  -Zalinkowany filmik jest po Niemiecku, b. proszę to obejrzeć/sprawdzić bo ja jedynie posługiwałem się translatorem i mogłem coś namieszać, a już sam tytuł jest PORAŻAJĄCY.
  300 000 żołnierzy przy rosyjskiej granicy???
  Ja mam tylko nadzieję, że jest to jakiś błąd i chodzi tutaj może o 300, albo co najwyżej 3000 osób.
  Pozdrawiam

  • ~javox

   „Kriegsgefahr: NATO verlegt 300 000 Mann an russische Grenze”. – Tłum.: „Zagrożenie wojną: NATO przemieszcza 300 000 żołnierzy nad rosyjską granicę”. -

   — Tak, tytuł jest porażający. Tak mówi sekretarz gen. NATO Stoltenberg brytyjskiej gazecie „The Times”. Chodzi o przemieszczenie wojsk do krajów nadbałtyckich. Informację potwierdzam na podstawie niemieckich napisów na dole filmu (bo głosu też na razie nie mam).

   Pozdrawiam Pana.

   • Panie Zygmuncie,

    pozwolę sobie na korektę.

    Spikerka w zamieszczonym filmiku mówi (ok. 20 sek), że nato przygotowuje się na przemieszczenie 300 tys. soldateski do krajów bałtyckich nad granicę z Rosją. Przygotowuje się, ale jeszcze ich tam nie ma !

    „das westliche militerbundnis bereitet sich vor”

    „Vor- beraitet” – szykuje się (dopiero).

    Pozdrawiam.

    as

    • ~opolczyk

     „… nato przygotowuje się na przemieszczenie 300 tys. soldateski do krajów bałtyckich”. -

     — Tak. Dla mnie to jest tak oczywiste, że tego nie zaakcentowałem. U mnie to brzmi: „Chodzi o przemieszczenie wojsk do krajów nadbałtyckich”. – Oczywiście miałem na myśli zamiar, który zresztą jest idiotyczny i samobójczy. Nieco obszerniej (i chyba ściślej) wyraziłem to w 2. wpisie w NE.

     Pozdrawiam :)

 5. W Damaszku juz dwukrotnie ostrzelano ambasade rosyjska.
  A ISIS, czytaj zydy, zatruwaja wode w Damaszku i probuja odciac doplyw wody. Od kilku dni brakuje wody w Damaszku , do rur wodociagowych wlewaja rozne odpady , smieci i paskudztwa.
  Tak zwana koalicja nie daje za wygrana i probuje za wszelka cene mscic sie na mieszkancach Damaszku.
  Wode w cysternach dostarcza w tej chwili armia syryjska.

  Dlaczego podejrzewam zydow?
  Bo robia to samo w Gazie.

  • W Aleppo armia syryjska i rosyjska rozminowuja miasto.
   Najwiekszym lobuzerstwem USA ( i zbrodnia przeciwko ludzkosci) jest zaminowywanie prywatnych mieszkan. Ludzie boja sie wracac do mieszkan, gdzie lagodni mordercy pozostawiali pochowane miny.

   Ale tez i armia syryjska sie oblowila ogromna iloscia broni (amerykanskiej) – wystarczy im na rok amunicji.
   Mysle, ze i dlatego mordercy Aleppo nie chcieli wyjsc z ukrycia bo im bylo zal zostawic tak imponujacego, nowoczesnego arsenalu.
   Mozna sie cieszyc ze zdobycznej broni ale Rosjanie i Syryjczyc odkrywaja coraz to inne masowe groby w Aleppo.
   Trupy wykazuja slady tortur i pobicia.

   Mass graves, booby traps as Russians, Syrians… – Redress NewsBites

   http://redress-newsbites.tumblr.com/post/154982571429/mass-graves-booby-traps-as-russians-syrians

   *
   Tymczasem Obama opowiada o nowych sankcjach na Rosje za przegrana w wyborach partie Demonkratyczna.

   I ja sie zgadzam.
   Przeciez wystarczylo, zeby Clintonowa powiedziala, ze chce zyc w zgodzie z Rosja – i mialaby pewna wygrana.
   Byl to jedyny warunek wygrania wyborow. (?)

   Dzis sie ladnie i pokazowo naparzaja John Kerry i Netanjahu wzgledem tej Rezolucji. Niewatpliwie to co teraz zydy w Izraelu robily wlasciwie legalnie – teraz bedzie oficjalnie nielegalne.
   Dla Palestynczykow pewnie nie bedzie wielkiej ulgi, ale Izrael chce pokazac swiatu, ze sie krzywda dzieje aniolkom pokoju.
   Zastanawiam sie na ile jest to szczere – a na ile wyrezyserowane.

   Ciekawe ile jeszcze smrodu narobi ‚Schwartze’ zanim opusci z wielka godnoscia swoj urzad.
   Czarny Barak z Bialego Domu.
   *
   Czasami jest tak, ze ludzi o skrajnych przeciwienstwach w polityce, maja wspolne cele.
   Prezydent Filipin, Rodrygo Duterte tez chce, podobnie jak Izrael wystapic z ONZ.
   Roznica w tym, ze powody sa rozne.

   Chodzi o kare smierci.
   I o ile ONZ sie upiera, ze na Filipinach kara smierci jest lamaniem praw czlowieka, o tyle ten sam ONZ przyzwala na kare smierci w USA.
   NA Filipinach karze podlegaja przestepcy – handlarze narkotykow i mafie.
   W USA policja morduje tez i przypadkowych cywilow i bezbronnych. (Wlasnie Obama wypuscil z wiezienia przestepcow narkotykowych w ramach ulaskawienia prezydenckiego)
   Z ta kara smierci jest tez cyrk na kolkach.
   Amerykanska policja strzela do dzieci, kobiet w ciazy, niesprawnych staruszkow, murzynow i kto sie im nawinie.
   Czy jest to kara smierci czy tylko bestialstwo?
   Tylko w w ciagu jednego roku, (2012) 55 tysiecy Amerykanow bylo postrzelonych albo zabitych przez policje:
   Wiekszosc przypadkow smiertelnych bylo na skutek uzycia broni palnej przez policje.. i niekoniecznie we wlasnej obronie. policja w USA strzela tez do bezbronnych.

   Tylko w 2012 roku policja zabila wzglednie poranila 55 tysiecy obywateli USA.
   Over 55k Americans injured, killed by US police in just 1 yr – study — RT America

   https://www.rt.com/usa/353501-report-us-police-killings/

   Osoby zabite przez amerykanska policje w 2015 roku:

   Killed By Police – 2015 (1207)

   http://www.killedbypolice.net/kbp2015.html
   *
   New York Times zamiescil ciekawe oswiadczenie: Ze mianowicie Prezydent Ukrainy Janukowicz mial swieta racje, ze nie podpisal Umowy Stowarzyszeniowej z Unia EUropejska.
   Autor artykulu Andrew Kramer pisze, ze zamach stanu na Ukrainie przyniosl bogatej Ukrainie glod i nedze. Pisze tez Kramer, ze ci ktorzy byli przeciwni Euromajdanowi mieli absolutna racje.
   Ukraina stracila lukratywny market i w Rosji a do Europy i tak by sie nie dostala ze wzgledu na limity (quotas) w Unii. Unia ma limit na zakupy np. drobiu a Rosja juz kur i jajek z Ukrainy nie chce.
   Caly przemysla rolniczy na bogatej niegdys Ukrainie diabli wzieli.

   Mnie jednak zastanawia skad sie bierze taki zwrot w opinii prasy amerykanskiej.
   Czy to przypadkiem nie jest przygotowanie do nowej administracji, ktora moze miec mniejsze apetyty na ‚wyrwanie Ukrainy spod rosyjskiego buta”.
   A moze Jankesom chodzilo tylko o Krym i bazy na Krymie. Skoro musieli sie pogodzic z utrata Krymu to reszta ich mniej interesuje?
   nie wiem.
   Do Bialego Domu wejdzie inna zydowska ekipa.

   New York Times admits Ukraine’s Yanukovich was right not to sign EU deal — RT Op-Edge

   https://www.rt.com/op-edge/371934-ukraine-eu-yanukovich-nyt/

   *
   Byc moze, ze ta urocza piosenka przyniesie pojednanie Ukrainsko-rosyjskie.
   Zobaczcie ja ta piosenka zjednoczyla tlum na dworcu:

   Dreszcz przeszedl po plecach:
   Дрожь по телу! Как русская песня объединила народ Украины. Это должен знать каждый свидомый. – YouTube

   Rosyjskie spiewanie zjednoczylo Ukraincow.

   https://www.youtube.com/watch?v=70kob0AMA6I

 6. ~Tiamat

  „W Damaszku juz dwukrotnie ostrzelano ambasade rosyjska.
  W Aleppo armia syryjska i rosyjska rozminowuja miasto”. -

  — Te wpisy zainteresują na pewno Czytelnika :)
  Postaram się opublikować część II przemówienia syryjskiego ambasadora jako notkę za około 17 godzin, a potem przygotuję notkę, której podstawą będą powyższe dwa Pani wpisy.

  Utworu nie posłucham, bo w tej chwili nie mam fonii (ale będzie lepiej – syn czuwa nad moim sprzętem, ale mieszka 100 km ode mnie).

  • 1.Czytelnika wszystko zainteresuje czego nie znajdzie w massmediach a jest wagi światowej :)
   2.Taka myśl mnie przechodzi że Dutarte niedługo zostanie zlikwidowany przez jakiegoś bezdomnego biednego narkomana z ulicy z 3 paszportami i 6 nazwiskami biegle mówiacego w 9 językach…..

 7. Bardzo odwazne przemowienie ambasadora syryjskiego w Radzie Bezpieczenstwa z 19 grudnia. Koncze tlumaczyc.
  Pan ambasador w pewnym momencie „wyszedl ze zloconych ram dobrego wychowania”.

  Amerykanie sa w jakims amoku. W Indiach nazywa sie taki stan „monsoon madness” – amok na skutek ogromnego ladunku elektrycznego w powietrzu przed „rozerwaniem ” i chmury i lawina deszczu.
  No wiec Obama nalozyl sankcje na Rosje, 35 rosyjskim dyplomatom w USA, ktorzy wraz z rodzinami maja opuscic USA w ciagu 72 godzin.

  Wscieklosc USA z powodu „Trojki” – Rosja, Iran i Turcja, ktora uzgodnila warunki zaprzestania ognia na Bliskim Wschodzie i te trzy panstwa sa gwarantorem utrzymania pokoju.
  Naturalnie bedzie to bardzo trudne, bo Amerykanie zostali wykluczeni z rozmow, a przeciez dalej maja ambitne plany pozbycia sie Assada.

  Dzis jakis emerytowany general USA bredzil o tym , jak bezuzyteczny jest Assad, ktory nie ma zadnych cech przywodczych i nie potrafi zjednoczyc narodu,.
  Brednie Jankesow przechodza wszelkie imaginacje. USA do tej pory nie moze sie pozbierac po wyborach, ale chce urzadzac wybory w Syrii.. Takie jak w Libii, Iraku i Afganistanie.
  Poniewaz USA nie jest zainteresowane zadnym pokojowym rozwiazaniem na Bliskim Wschodzie dopoki Izrael nie dostanie w posiadanie Wzgorz Golan, na eksploatacje ktorych juz podpisal wiele umow ( i pewnie wzial pieniadze).
  Rurociag, ktory mial przechodzic wlasnie przez Aleppo ( z Kataru przez Syrie, Turcje do Europy – i zdaje sie do Polski ) zdaje sie juz szlag trafil i to jest najwieksza kleska obcych koropracji..
  Stary amerykanski general otwarcie utrzymuje, ze na Bliskim Wschodzie nie ma „politycznych rozwiazan” bo narod syryjski musi sie zjednoczyc przeciwko Assadowi i dopiero wtedy mozna przywrocic biznes do kraju. Bo, najwazniejesze, bredzi dziadyga, zeby Europe uwolnic od wszystkich uchodzcow i sprowadzic do Syrii.
  O rekonstrukcji i odbudowie kraju general nie wspomina..
  Mieszkancy Syrii to dla Amerykanow pospolite bydlo rzezne.

  Władimir Putin: podpisano porozumienie w sprawie rozejmu w Syrii –

  Wiadomości – WP.PL
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wladimir-Putin-podpisano-porozumienie-w-sprawie-rozejmu-w-Syrii,wid,18656541,wiadomosc.html

  MSZ Rosji: odpowiemy USA w przypadku nowych sankcji – Wiadomości – WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Rosji-odpowiemy-USA-w-przypadku-nowych-sankcji,wid,18656017,wiadomosc.html

  Masowe groby z ciałami cywilów odkryte w okolicach Aleppo w Syrii – Wiadomości – WP.PL

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Masowe-groby-z-cialami-cywilow-odkryte-w-okolicach-Aleppo-w-Syrii,wid,18654200,wiadomosc.html

  Ambasador syryjski podaje nazwiska obcych agentow, ktorzy jeszcze 19 grudnia znajdowali sie w bunkrze we wschodnim Aleppo (wiekszosc z Arabii Saudyjskiej)

  https://www.youtube.com/watch?v=bTRccMqEXAE

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.