Co się dzieje w Rosji – 05.12.2016.

The Saker: Putin (wreszcie) przeprowadza czystkę w rządzie Miedwiediewa
http://thesaker.is/putin-is-finally-puring-the-medvedev-government/

Podczas gdy świat skierował swoją uwagę na wynik amerykańskich wyborów prezydenckich, Władimir Putin zrobił coś nadzwyczajnego – aresztował Aleksieja Uliukajewa, ministra gospodarki w rządzie Miedwiediewa, pod zarzutem wyłudzenia i korupcji. Uliukajew, którego telefon był na podsłuchu rosyjskich służb specjalnych od ostatniego lata, został aresztowany w środku nocy wraz z dwoma milionami dolarów amerykańskich. Putin zwolnił go oficjalnie z funkcji następnego ranka.

Rosyjskie źródła oficjalne mówią że Uliukajew wyłudził dwa miliony dolarów łapówki za decyzję, która doprowadziła do nabycia przez Rosnieft (państwowy gigant naftowy) 50% akcji w Baszniefcie (innym gigancie naftowym). Najwyraźniej Uliukajew próbował grozić Igorowi Seczinowi, prezesowi Rosnieftu, osobie uważanej za zbliżoną do Władimira Putina i rosyjskich służb specjalnych i wywiadowczych.

Tak, macie rację: zgodnie z oficjalną wersją państwowa spółka dała łapówkę członkowi rządu. Czy to ma sens? A co z ważnym członkiem rządu, którego telefon jest na podsłuchu i który jest pod nadzorem Federalnej Służby Bezpieczeństwa przez ponad rok – czy to ma sens? -To nie ma sensu i wszystkie rosyjskie władze są tego świadome. Taka jest jednak oficjalna wersja. Co tam się dzieje? Czy jest w tym wiadomość od Putina? -Oczywiście, że jest!

Pamiętacie skorumpowanego ministra obrony Anatolija Serdiukowa? – Był pierwszym zdymisjonowanym z tej funkcji i następnie aresztowanym. Tym razem mamy członka rządu aresztowanego w środku nocy. Przez kilka godzin jego podwładni nie mogli się z nim skontaktować – nie mieli pojęcia, gdzie się znajduje. Czy to był błąd? – Raczej nie.

Sposób aresztowania Uliukajewa był dokładnie reżyserowany w celu wywołania strachu wśród wszystkich przedstawicieli piątej kolumny w aparacie władzy. Uliukajew był symbolem “atlantyckich integracjonistów” (przedstawicieli Kremla chcących integracji Rosji w kontrolowany przez Stany Zjednoczone system bezpieczeństwa): Uliukajew był znanym liberałem, tak jak Nikita Biełych, gubernator Kirowa publicznie aresztowany w lipcu za przyjęcie łapówki w wysokości 400 tys. euro. Powiedziałbym nawet, że Uliukajew mógł być uważany za symbol atlantyckich integracjonistów i wiernego członka rosyjskiego liberalnej sekty (w typie Konsensusu waszyngtońskiego),
https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensus_waszyngto%C5%84ski
w przeszłości pracował z Jegorem Gajdarem I Aleksiejem Kudrinem a teraz został ustrzelony przez rosyjskich siłowików, najwyższych przedstawicieli ministerstw siłowych (obrona, bezpieczeństwo, wywiad).

http://thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/word-image6.jpeg

Sergiej Koroliew, przewodniczący sekcji bezpieczeństwa gospodarczego w FSB

Taka była pierwsza ocena publiczności i nagłówek popularnej gazety internetowej gazeta.ru: “Siłowiki ustrzeliły Uliukajewa” wraz z fotografią głównych aktorów dramatu, wraz z twardzielem, który osobiście ustrzelił Uliukajewa, przewodniczącym wydziału bezpieczeństwa gospodarczego Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

W kwietniu przewidywałem przygotowywanie czystek w rządzie. Muszę przyznać, że myślałem, iż zostaną przeprowadzone wcześniej. Najwyraźniej Putin podjął działania w czasie gdy Wujek Sam jest zajęty swoimi własnymi problemami. Jeśli to jest prawdziwy powód późnego przeprowadzenia operacji, to wiele on mówi o władzy Stanów Zjednoczonych w Rosji. Niektórzy obserwatorzy zauważyli, że aresztowanie Uliukajewa miało miejsce po rozmowie telefonicznej pomiędzy Trumpem a Putinem; twierdzą, że Trump mógł dać Putinowi wolną rękę w tej sprawie. To oczywiście jest czysty nonsens, ale jeśli to przedstawi Putina w złym świetle, to już wystarcza piątej kolumnie.

Lista potencjalnych kandydatów do czystki jest długa i obejmuje nazwiska wicepremiera Arkadija Dworkowicza, wicepremiera Igora Szuwalowa, gubernator banku centralnego Elwiry Naiuliny, ministra finansów Antgona Siłuanowa oraz oczywiście premiera Dimitrija Miedwiediewa. Uliukajew był tylko jednym z wielu, choć z pewnością celem na najwyższym szczeblu, a sposób jego aresztowania musiał śmiertelnie przestraszyć przedstawicieli piątej kolumny na Kremlu. Sam fakt podsłuchiwania jego telefonu przez tak długi czas jest nie do pomyślenia i wskazuje, że nikt nie jest chroniony przed czystkami Putina. Choćby to jest największą zmianą: każdy członek rządu Miedwiediewa już wie, że jego życie jest przedmiotem skrupulatnej analizy FSB.

Liczy się to, co stanie się teraz z Uliukajewem. Czy zostanie postawiony w stan oskarżenia, jak będzie prowadzona jego sprawa i czy odbędzie się jawna rozprawa (obecnie Uliukajew jest tylko aresztowany, będzie pozostawał w areszcie domowym przez dwa miesiące)? – Potencjalnie grozi mu 15 lat więzienia i równowartość 70-krotności przyjętej łapówki. Sądząc po przypadku Serdiukowa, który zdołał uniknąć więzienia dzięki prezydenckiej amnestii wydanej z okazji dwudziestolecia rosyjskiej Konstytucji, Putin nie dyszy żądzą kary na swych przeciwnikach. Nawet jeśli Uliukajew nie zdoła zaciągać się świeżym powietrzem syberyjskiej tajgi, to już jest skończony jako element układanki w systemie władzy, a o to właśnie chodzi Putinowi.

Trudny do przeoczenia jest fakt, że w ciągu jednej nocy kluczowy rosyjski minister ze swojego ministerialnego biura trafił do aresztu i nikt nie mógł tego przewidzieć ani temu zapobiec. To w stylu Putina: bez ostrzeżenia, żadnych wskazówek, tylko nagła dramatyczna akcja z natychmiastowym rezultatem. Pod tą akcją znajduje się jego podpis.

http://thesaker.is/wp-content/uploads/2016/11/Uliukaev.jpg

Uliukajew już się nie śmieje…

Reakcja w Rosji na to aresztowanie była do przewidzenia, zwłaszcza po tym jak źródła w służbach specjalnych przekazały mediom, że Arkadij Dworkowicz i Andriej Biełousow także są objęci śledztwem. Anatolij Czubais zadekarował “całkowity szok”. Lepsza była reakcja Premiera Miedwiediewa, który powiedział, że ta sprawa znajduje się“na skraju jego zdolności pojmowania”.

Interesująca będzie reakcja atlantyckich integracjonistów: czy odczują porażkę, czy fałszywie poprą “potrzebę zwalczania korupcji na wszystkich szczeblach” i położą uszy po sobie. Jeśli ciągle mają ducha walki to zdemaskują “stalinowską” rozprawę, powrót “czystek w stylu lat 30-tych” i “nową kampanię terroru” przeciwko demokracji. Zachodnie media korporacyjne, których jedyną “wartością” jest pieniądz, będą pisać o rosyjskiej “tajnej policji” rozprawiającej się z “przedsiębiorcami” i o negatywnych skutkach kampanii dla rosyjskiej gospodarki. To będzie powtórka skowytu, który słyszeliśmy podczas rozprawy Putina z gangiem siedmiu bankierów (Bierezowski, Chodorkowski, Fridman, Awen, Gusiński, Potanin, Smoleński). Jak powiedziałby Elton John,“już widzieliśmy ten film”.

Jeśli chodzi o radykalnych nacjonalistów nienawidzących Putina, to powiedzą: za późno, za mało. Przez lata skarżyli się na korupcję, na brak dochodzeń w sprawach najwyższych urzędników, a teraz spełnia się ich życzenie, to zawsze będzie “za mało, za późno”. To jednak nie ma znaczenia, ponieważ rosyjska publiczność przyznawała im niską wiarygodność, podobnie jak prozachodnim partiom typu Jabłoko czy Parnass.

Głównie media i komentatorzy polityczni ofiarują Putinowi owacje na stojąco. To nie będzie niespodzianką, ponieważ w ostatnich miesiącach to właśnie oni skarżyli się na “blok gospodarczy w rządzie”, mając na myśli proamerykańską piątą kolumnę wewnątrz rządu Miedwiediewa. Dosłownie wszyscy główni komentatorzy polityczni błagali i żądali przeprowadzenia czystki “bloku gospodarczego” i radykalnej zmiany polityki gospodarczej Rosji. Mają już jednego łotra ustrzelonego, to dobry początek, lecz nie ma znaków na upadek pozostałych głów czy na ostateczne odejście Rosji od konsensusu waszyngtońskiego i zastąpienia go polityką organicznego wzrostu gospodarczego. Ale – znając Putina – nie powinniśmy oczekiwać żadnych znaków – tylko działania.

W Rosji, tak jak w Stanach Zjednoczonych, zmiana ludzi jest o wiele łatwiejsza od zmiany systemu. Jedyną drogą do osiągnięcia rzeczywistej zmiany jest zaś zmiana systemu, a nie ludzi. Jak dotąd Putinowi udało się wyrzucenie kilku najgorszych oraz przyciągnięcie kilku dobrych ludzi. Teraz – kiedy groźba rzeczywistej wojny z Ameryką została znacząco zredukowana i Wujek Sam jest zajęty swoimi własnymi problemami, mam nadzieję, że Putin podejmie dostatecznie zdecydowane kroki zmierzające do uwolnienia Rosji z kleszcz wyznawców polityki typu konsensusu waszyngtońskiego i zastąpi ich prawdziwymi patriotami, którzy zrealizują nadzieje o całkowicie niepodległej Rosji, również w wymiarze gospodarczym.

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

* * * * * * *

O USA też trzeba tu wspomnieć. Pisze pani Tiamat:

Administracja Obamy konkuruje z nadchodzącą administracją Trumpa w sprawie uchodźców i tzw. nielegalnych imigrantów. Trump obiecał wybudować wielki anty-latynoski mur między USA i Meksykiem. Meksykanie już zaczęli ćwiczyć ‚wspinanie po ścianie’:

Mexican Wall Climbing is Now a Competitive Sport – InvestmentWatch,
http://investmentwatchblog.com/mexican-wall-climbing-is-now-a-competitive-sport/

Obama zaś spieszy się, by przyjąć tysiące nielegalnych podobno uchodźców z… Australii. Są to bardzo nielegalni uchodźcy, którzy przypłynęli do Australii na łódkach i Australia nie może ich przyjąć, bo nie wiadomo, czy to przypadkiem nie są jakieś podejrzane typy, np. kryminaliści, terroryści itp., bo przybyli z krajów, gdzie terror jest na porządku dziennym: Iran (sic!), Pakistan, Sri Lanka, Afganistan, Irak, Somalia i Sudan.

A ‚bezczelny’ Mike Rivero – amerykański bloger z Hawajów – skomentował to bardzo brzydko, że „ci przybysze są zbyt niebezpieczni dla kraju, który został założony przez kryminalistów wypuszczonych z londyńskich więzień, ale Obama chce ich przyjąć do (spokój miłującej) Ameryki?” – Pragnę tu przypomnieć panu Rivero, że zarówno USA, jak i Australia zostały założone przez tych samych kryminalistów z londyńskich więzień.

Pikanterii dodaje fakt, że uchodźcy, którzy przybywają do Australii czy USA z tych ‚terrorystycznych’ państw – KAŻDYM innym niż łódka, środkiem lokomocji – nie są uznawani za ‚nielegalnych’, nie są zamykani w więzieniach dla uchodźców i podczas gdy ich podania są rozpatrywane, mogą przebywać na wolności, pracować i czekać na decyzje urzędu emigracyjnego.

The Obama Administration is About To Admit Thousands of Refugees Australia Rejected | WHAT REALLY HAPPENED,
http://www.whatreallyhappened.com/node/566970#axzz4RmDJ03x6

A tymczasem… rząd federalny i urząd bezpieczeństwa wewnętrznego (DHS) USA nie mogą się doszukać tysięcy zaginionych tajemniczo tzw. green cards (zezwolenie na pobyt i pracę w USA ), bo się gdzieś ‚zawieruszyły’. A przecież mogą się dostać w ręce… terrorystów. Żeby jeszcze było śmieszniej, to okazało się, że przez ostatnie trzy lata odnośne władze wydały 19 tysięcy tych ‚green cards’,które zawierały niewłaściwe informacje, były skierowane pod zły adres lub musiały mieć wydany duplikat. Urząd otrzymał też około 200 000 zgłoszeń, że te zezwolenia pobytowe były wysłane pod zły adres lub w ogóle nie dostarczone do zatwierdzonych odbiorców.

Thousands of green cards gone missing, federal officials say | abc7.com,
http://abc7.com/news/thousands-of-green-cards-gone-missing-federal-officials-say/1619310/

Napisała: Tiamat

* * * * * * *

Afrykańscy imigranci na granicy Meksyku ze Stanami ZjednoczonymiPrzekład z języka angielskiego:

Mieszkam w Meksyku w stanie Kalifornia. Dzisiaj stało się coś dziwnego. Kilkuset, może nawet tysiąc, imigrantów z Afryki, pojawiło się znikąd w Tijuanie i rozbiło tu obóz. Ci ludzie nie znają hiszpańskiego ani angielskiego, ale zmierzają w kierunku amerykańskiej granicy, licząc na jakąś wizę czy amnestię; nie mam pojęcia o co im chodzi.

http://slowfoot.pl/wp-content/uploads/2013/03/m4.jpg

Tijuana, po północnej stronie granicy jest San Diego

Większość z tych ludzi to dorośli mężczyźni, część z nich wygląda na muzułmanów. Nie wiem, skąd są, nic nie mówią. Wygląda to bardzo podejrzanie. Na tyle, na ile znam granicę, to przejście jej nawet przez jedną osobę jest dużym osiągnięciem. Przekroczenie granicy w tym miejscu przez setki czy tysiąc ludzi nie zdarza się regularnie. To jest bardzo podejrzane.

 http://www.gogringo.com/wp-content/uploads/MAP_Tijuana-copy.jpg

Mapa Tijuany

Coś złego się dzieje, nie wiem o co chodzi, ale chciałem to zdarzenie podać do publicznej wiadomości. Byli tu już jacyś reporterzy. Mieszkańcy Tijuany z okolic, gdzie ci tajemniczy przybysze rozbili obóz, mówią, że Afrykańczycy pojawili się dosłownie znikąd. Czegoś takiego nigdy nie widziałem, tłum muzułmanów w Meksyku, który ma dostać się do Stanów Zjednoczonych za darmo? – To jest bardzo podejrzane, w całym moim życiu niczego podobnego nie widziałem.

Przetłumaczył:  Mariusz B.

7 Komentarze

 1. Z NEON-u:

  uchodzcy spadaja z nieba
  Po czym poznac muzulmanina z Afryki?
  W ogole po czym poznac muzulmanina? Bo muzulmanke, to rozumiem, po chustce na twarzy albo na glowie. Ale nie zawsze. Chociaz np. muzulmanki – Turczynki, Syryjki, Egipcjanki, Uzbeczki, Albanki wcale nie musza byc okutane w chustki. W b. Jugoslawii (prawoslawnej), Portugalii (katolickiej) stare baby na ogol sa pozawijane w czarne szmaty i chustki.
  Czarny Etiopczyk moze byc Amhara, Koptem (chrzescijaninem) zydem, muzulmaninem, buddysta…
  W Nigerii, RCA (Republice Centralnej Afryki) jest pelno chrzescijan, Hindusow, Buddystow..

  No jak sie nic nie dzieje … to znaczy, ze cos sie dzieje.
  Stany Zjednoczone zgodzily sie przyjac 2 i pol tysiaca niezidentyfikowanych uchodzcow, ktorych im podrzuca Australia.

  Na ogol sie nie zastanawiamy, w jaki sposob mozna bez dokumentow dostac sie do Meksyku z ..Afganistanu, Somalii czy Zanzibaru.

  Jakos nas nie martwi, ze do Australii (pilnie strzezonej) przybywaja ludzie na lodziach z roznych krajow.
  W jaki sposob mozna sie dostac z Afganistanu, Iranu czy Syrii do Australii? Pewnie mozna przeplynac wplaw.
  Z tych, o ktorych ja wiem , to do Indonezji (bardzo pilnie strzezonej) przylecieli pasazerskimi liniami lotniczymi. .
  A z Indonezji plyna zardzewialymi lodkami do Australii .

  No to powtarzam pytanie:
  W jaki sposob bardzo swobodnie przemieszczaja sie tysiace ludzi (dziennie) przez pol naszego globu przechodzac bezbolesnie granice roznych panstw bardzo strzezonych po to, zeby na koncu sie okazalo, ze … nie maja dokumentow i ze w ogole to nie wiadomo skad pochodza.
  Nikt mi nie wytlumaczy, ze lotniska na swiecie sa niestrzezone i ze nie boimy sie terrorystow i wpuszczamy na poklad samolotu, statku ludzi bez dokumentow? bez wizy? I bez listy pasazerow.
  Kto i jak ich „podrzucil” do Meksyku – z Czarnej Afryki czy Bliskiego Wschodu??

  Tiamat 05.12.2016 09:18:47

 2. E. MICHAEL JONES – O WSCHODNICH ŻYDACH (OSTJUDEN)

  https://www.youtube.com/watch?v=W6nXZqhKvzQ

  Fragment wywiadu poświęconego książce „The Jewish Revolutionary Spirit” („Żydowski duch rewolucyjny”).

  ORBAZEK: http://www.rense.com/general82/EMJones1.jpg

  Kiedy ta fala konwersji (na chrześcijaństwo) miała miejsce na Zachodzie, żydzi, którzy nie chcieli się ochrzcić stopniowo migrowali na wschód. Polska stała się tym, co nazywa się „Paradisus Iudeorum”, raj żydów, z początkiem XVII wieku.

  To był początek problemu. Otrzymali specjalny status, wykorzystywali swój specjalny a ich główną bronią była lichwa. Tak jak wszędzie, gdzie przybyli, zrazili do siebie gospodarzy i wyalienowali się od otoczenia. Reakcją były pogromy podczas powstania Chmielnickiego z 1648 roku.

  Polska klasa rządząca, szlachta, kontrolowała ziemię. Posiadacze ziemscy zawsze mają problem z pieniędzmi. W feudalizmie masz ziemię, masz ludzi uprawiających tą ziemię i ci ludzie corocznie winni są określoną ilość zboża. Pieniędzy potrzebujesz już teraz! Jak więc przekształcić długoterminową ekspektatywę przychodów w krótkoterminowe zasoby gotówki? Tutaj pojawiał się żyd który potrafił pożyczyć pieniądze.

  W ten sposób żydzi przejęli kontrolę nad polską warstwą rządzącą, to samo zrobili w Anglii, pożyczali jej pieniądze. Jak zadłużasz się u żyda, to skończysz jako niego sługa.

  Przypis: taką praktykę narzuca żydowski bóg. Księga Przysłów 22:7 (http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=560): Ubogimi kieruje bogaty, sługą wierzyciela jest dłużnik.

  Polska szlachta nie mogła produkować wódki, to było poniżej jej godności. Szlachta przyznawała żydom prawo do produkcji wódki a żydzi wyzyskali je narzucenia kontroli nad chłopstwem, używali alkohol w prowadzonej przez siebie wojnie kulturowej. To była tradycyjna broń żydów przywołana przez Henry’ego Forda w „Międzynarodowym żydzie”.

  Kres nadszedł pod koniec XVIII wieku kiedy Polska została zmieciona z mapy, podzielona pomiędzy Prusy, Austrię i Rosję. Oznaczało to że Paradisus Iudeorum, ci wszyscy żydzi cieszący się tyloma prawami, teraz znaleźli się na zachodniej granicy Rosji, w kraju, który nie wierzył w koncepcję równych praw, tkwił w zupełnie innej epoce.

  ORBAZEK: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1f/Ansiedlungsrayon.svg/1168px-Ansiedlungsrayon.svg.png LUB https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/68/The_Pale_of_Settlement2-he.jpg

  W rezultacie żydzi stali się bardzo nieszczęśliwi. Do dzisiaj można zaobserwować wśród żydów tą wrodzoną nienawiść do Rosji. Zaczęło się to wśród tych izolowanych ludzi, którzy nie byli obywatelami, byli izolowani w Strefie Osiedlenia. To była granica Imperium Rosyjskiego z Zachodem, żydzi byli więc aktywni w przemycie czy w działalności rewolucyjnej. Na początku tego procesu w Rosji pojawił się problem rewolucyjny, którego nie potrafiła rozwiązać a próbowała go rozwiązać w humanitarny sposób.

  Aleksander Sołżenicyn w swojej książce „Dwieście lat razem”, która nie została (oficjalnie) przetłumaczona na język angielski z powodu żydowskiego veta, opowiada o problemie żydowskim od samego początku. Początkiem były rozbiory Polski. Rosja połknęła coś, czego nie mogła strawić.

  Do cara docierają raporty o głodzie na Ukrainie. Chwileczkę, Ukraina to spichlerz Europy, jak to jest możliwe że ludzie tam głodują? Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Odpowiedzą jest żyd! Żydzi pożyczali pieniądze ukraińskim rolnikom, ci nie mogli oddać więc żydzi przejmowali zbiory, które przeznaczali na wódkę a nie na chleb, dlatego ludzie zaczęli głodować w najżyźniejszym regionie Rosji.

  Car zaordynował: musimy się zając tym problemem! Przekształćmy żydów w rolników! To się nie udało, żyd nie będzie pracował na roli bo jest to ciężka praca. Dasz żydowi pług, co on z nim zrobi? Sprzeda! Użyje tych pieniędzy do czegoś innego. Ten projekt więc „upadł. Skutkiem był rosnący ferment rewolucyjny, rosnący do punktu kulminacyjnego w postaci zabójstwa Aleksandra II w 1881 roku. Byłem w St. Petersburgu, w miejscu w którym car upadł na ziemię zbudowano wielką cerkiew. To jest wyraz odrodzenia się rosyjskiego nacjonalizmu w odpowiedzi na żydowską agresję. Romanowowie nie mogli jednak opanować żydowskiego ruchu rewolucyjnego.

  Komentarz tłumacza: „Dwieście lat razem” to książka opisująca przejawy wrodzonej nienawiści żydów do Rosji. Wyjaśnia ona sporą część historii Rosji i Polski z ostatnich trzystu-dwustu lat, pozwala zrozumieć korzenie zachowań żydów działających współcześnie w Moskwie, w Kijowie, w Warszawie czy w Nowym Jorku.

  https://marucha.files.wordpress.com/2013/04/aleksander-solzenicyn-dwiescie-lat-razem-t-1.pdf

  https://marucha.files.wordpress.com/2013/04/aleksander-solzenicyn-dwiescie-lat-razem-t-2.pdf

  Przetłumaczył: Metro

 3. Zydow do Anglii sprowadzil Cromwell
  Do Turcji, Grecji , Polski itp – sprowadzila Hiszpania, ktora kazala sie zydom albo przechrzcic i przestac skladac w ofierze dzieci albo wyniesc z kraju.
  Ale juz bankow lichwiarskich mial dosc i Babilon. STamtad tez ich przepedzili.Przyjela ich zydowka – zona Cyrusa -do Persji.
  Kaza sie nazywac zydami bo czesc tej bandy uciekla do Judei (po francusku Jude – czyta sie zyd; po niemiecku zostali Juden))

  Z Egiptu sami uciekali po tym jak okradli EGipt. Cala armia egipska ich scigala. Ale ukradli tez bron; mogli zaczac mordowac w Kanaanie.

  • ~Tiamat

   „Stamtad tez ich [żydów] przepedzili”. -
   — Dołączę tu Pani wpis z NE wraz z odnośnym linkiem:

   „109 roznych miejsc na Ziemi z ktorych wypedzano Zydow od 250 roku naszej ery

   109 Locations whence Jews have been Expelled since AD250

   http://www.biblebelievers.org.au/expelled.htm

   Tiamat 07.12.2016 03:18:13″.

 4. Z NEON-u (Tiamat):

  Żydzi w Brazylii
  No to mamy żydów w Rosji, na Zachodzie i w Ameryce Południowej:

  Władza Syjonu i muzułmanie w Brazylii (4/1220/16)

  Prezydent Brazylii Michel Temer doszedł do władzy w wyniku zamachu stanu, w wyniku którego Dilme Vane Rouseff – pierwsza demokratycznie wybrana prezydent Brazylii pochodzenia tubylczego – musiała odejść z urzędu.

  Temer, nielegalny prezydent, odmówił udziału w pogrzebie piłkarzy brazylijskich Chapecoense, którzy zginęli w katastrofie lotniczej w Kolumbii. Temer boi się po prostu pokazać na tym pogrzebie, bo jest możliwe, że znowu zostałby wygwizdany.

  W czasie ceremonii otwarcia tej skandalicznej Olimpiady w Rio de Janeiro – w sierpniu tego roku – Temer był wygwizdany przez drużynę brazylijską i zwyzywany od amerykańskich pajaców. Dlatego Temer nie był też obecny na ceremonii zamknięcia tej skandalicznej Olimpiady w Rio (ktoś się postarał, by zrobić szajs – cyrk z olimpiady) .

  Podobnie jak w USA, Kanadzie, Australii i Unii Europejskiej – media i sektor bankowy – są całkowicie kontrolowane przez pro-izraelskie lobby. W czerwcu 2016 roku Federacja Żydów z Rio oskarżyła i podała do sądu niezależne media Vermelho, które sugerowały, że zamach w Brazylii przeciwko popularnej pani prezydent przygotowali żydzi, a to dlatego, że Dilma Rouseff nie zgodziła się na akredytacje izraelskiego ambasadora.

  Od czasu 9/11 i zburzenia wieżowców w Nowym Jorku, żydowskie media w Brazylii nie dają żyć brazylijskim muzułmanom, których jest w kraju ponad półtora miliona. W listopadzie 2009 roku były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł Baracka Obamę, bo przygotował bardzo uroczyste przyjęcie prezydentowi Iranu dr. Ahmadinejadowi. Obama domagał się od da Silva natychmiastowego zerwania wszelkich kontaktów z Iranem. Zdaniem Obamy – obowiązkiem rządu brazylijskiego było popieranie amerykańskich sankcji na Iran.

  W maju 2010r. Obama znów skrytykował ostro prezydenta Brazylii da Silve i prezydenta Turcji Erdogana za podpisanie z Iranem programu nuklearnego. W listopadzie 2009r. były prezydent Brazylii Lula da Silva rozzłościł zarówno Syjon, jak i reżim w Waszyngtonie, bo uznał państwo palestyńskie: Zachodni Brzeg, Gazę i wschodnia Jerozolimę – okupowane nielegalnie przez armię izraelską od 1967 roku.

  W listopadzie 2009r. przestępca wojenny i prezydent Izraela Szymon Peres odwiedził osobiście prezydenta Brazylii na tydzień przed wizytą Ahmadinejada i ostrzegł da Silve przed zagrożeniem Ameryki Południowej ze strony Iranu. W kwietniu 2016 roku dziennikarka z Rio Catherine Osborn, której artykuły są publikowane w takich gazetach jak ‚Time’, ‚The Atlantic’, ‚CS Monitor’ i inne (też żydowskie) napisała słynny artykuł w ‚Islamic Monthly’ pt: „Rozszyfrowanie islamofobii w Brazylii”. Dziennikarka Osborn napisała:

  „W 2015 roku islamofobia zakradła się do kraju, w którym nigdy nie było islamskich terrorystów ani ekstremistycznych ataków. W dzień po ataku w Paryżu na Charlie Hebdo, w styczniu 2015, największy meczet w San Paulo został obsmarowany przy pomocy graffiti: „Je suis Charlie”. W tym samym tygodniu ktoś rzucał kamieniami w muzułmankę, chirurg prof. Sare Ghurabe, gdy wchodziła do gabinetu lekarskiego.
  Naturalnie żydowskie gazety w Brazylii całymi tygodniami rozpisywały się na temat strzelaniny w redakcji Charlie Hebdo w Paryżu. Prym wiodły media amerykańskie”.

  Wielu brazylijskich blogerów i pisarzy uważało, że awantura w redakcji Charlie Hebdo była prowokacją Syjonu (linki).
  W lipcu Paryż przyznał, że atak w Nicei był prowokacją (link).

  „Chociaż rasizm i nietolerancja religijna są przestępstwem, za które można iść za kratki, Brazylijczycy bardzo rzadko są aresztowani z tych powodów, a 103 strony oskarżeń, przygotowanych i przesłanych przez meczet Luz w Rio do generalnego prokuratora, są publicznie rozpatrywane” – pisze pani Osborn.

  W Brazylii mieszka 120 tysięcy żydów, ale żydowskie lobby utrzymuje od lat, że żydzi z Brazylii masowo przenoszą się do Izraela. Podobnie jak ilość ofiar, które przeżyły holokaust – ilość żydów w Brazylii nigdy się nie zmniejsza.

  Brazil: Zionist power and Muslims
  https://rehmat1.com/2016/12/04/brazil-zionist-power-and-muslims/

 5. Z NEON-u:

  Należy dodać, że i sama Dilma Rousseff ma także żydowskie korzenie – jej ojciec był bułgarskim żydem. Jeśli zaś chodzi o obecnego prezydenta Brazylii, Michela Temera, to jest on Arabem z pochodzenia – jego rodzice są Libańczykami z pochodzenia.
  vendaval – 08.12.2016 – 18:01:19

  * * *

  O żydowsko – bułgarskim pochodzeniu Dilmy naturalnie prasa rozpisywała się, gdy chodziło o wybranie jej do rządu. Przestała, gdy chodziło o jej obalenie. O jej indiańskim pochodzeniu do tej pory milczą. Temer może pochodzić z libańskich łotrów, którzy pomagają Izraelowi. Nie wiem, nie twierdzę. Ale wiadomo, że Temer w Brazylii reprezentuje Sorosa, a nie naród brazylijski. Chalabi też był Arabem i zdradził Irak – pomógł zniszczyć własny kraj.

  Pamiętam, u nas było wielkie oburzenie, gdy 200 czynnych żołnierzy libańskich dostało azyl uchodźczy w ciągu jednej nocy! (żołnierze nie maja prawa do azylu). Ci żołnierze pomagali mordować Palestyńczyków. To byli libańscy chrześcijanie – Maronici. Ich pochodzenie wywodzi się od czasu Krzyżowców, a więc genetycznie są bardzo poplątani: arabsko – europejsko – turecko- i Bóg wie co… Byli pod specjalną ochroną Izraela, gdy skończyła się wojna w Libanie.

  Liban, podobnie jak inne państwa na Bliskim Wschodzie, jest bardzo sztucznym tworem, które ciągle próbują ubrać w demokratyczne piórka i czasami się to udaje. Mają rządy chrześcijańsko-muzułmańskie. Ale są stale zagrożone przez Izrael, który gotuje następną wojnę w Libanie, bo im się Hezbollah nie podoba.

  Wracając do Brazylii. Zbyt bogaty to kraj, by go zostawić w spokoju, zwłaszcza teraz, gdy żydzi na dobre zagnieździli się w Patagonii. Chile ostatnio także buntuje się przeciwko Izraelowi, a Krystyna Krischner (też podejrzane nazwisko?) buntowała się przeciwko Izraelowi, to ją przytruli. Ani Argentyna, ani Chile, ani Brazylia nie mają prawa prowadzić samodzielnej polityki.

  Dyskutowaliśmy już o Brazylii na tym blogu wcześniej, parę miesięcy przed olimpiadą, bo draka była do przewidzenia. Dilma była bardzo dobrym, uczciwym prezydentem. Ale reprezentowała interesy Brazylii i próbowała prowadzić niezależną politykę. Znacjonalizowanie przemysłu naftowego było bardzo ważnym osiągnięciem brazylijskiego rządu. Dochód z ropy był przeznaczony na lecznictwo i oświatę. I nie jest ważne, czy Dilma miała bardziej brazylijskie korzenie, czy żydowskie: Soros i Obama wykupili udziały brazylijskiej ropy i praktycznie przejęli kontrolę. Nie pomogło, że Brazylia w 2013 roku wprowadziła ustawę, że do ropy brazylijskiej ma prawo tylko naród brazylijski, http://www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

  A dochód z ropy przeznaczono na lecznictwo i oświatę, http://www.newsforage.com/2013/08/brazil-passes-law-that-reserves-nations.html

  Do tego Brazylia przyłączyła się do BRICS, zbuntowała przeciwko NSA, poparła stanowisko Rosji wobec Syrii, krytykowała Izrael i ortodoksyjnych złodziei ziemi na West Bank, i popełniła grzech nad grzechy: aresztowała przestępcę z Izraela, ortodoksyjnego żyda, który handlował nielegalnie kradzionymi diamentami; i do tego jeszcze za karę ogolili mu brodę!

  Brazylia nie uznaje Jerozolimy jako miasta w Izraelu – dlatego kazali wymienić paszporty tym, którzy urodzili się w Jerozolimie, a mają wpisane: Jerozolima, Izrael. W tym kontekście, czy Dilma miała pochodzenie bardziej żydowskie czy bardziej brazylijskie akurat ma duże znaczenie: Geny indiańskie można udowodnić – żydowskich nikt nie próbował. Miała korzenie indiańskie i reprezentowała interesy Brazylii. A tego nikomu nie wolno.

  Skad pochodzi Temer – znienawidzony przez naród brazylijski? – To też ma takie samo znaczenie: kogo reprezentuje? – Zafundował razem z Sorosem Brazylii prezent: rewolucję Złotej Kaczki i burdel na olimpiadzie… Więc co z tego, że Temer pochodzi z Arabów, skoro reprezentuje interesy Izraela?.

  Proszę pamiętać, że w Iraku mieszkali kiedyś bardzo przyzwoici żydzi, którzy uważali się za Irakijczyków. Tym to żydom, Hagannah i Irgun palili biznesy i przepędzali z Iraku, (a opornych mordowali) do nowo powstałego państwa Izrael. Teraz propaganda izraelska opowiada, że ro Arabowie wypędzili żydów z Iraku i domaga się odszkodowania od Iraku!!!

  Polityka jest bardziej skomplikowana niż samo pochodzenie genetyczne niektórych przywódców. Bo przecież – według historyka prof. Shlomo Sanda – 90% żydów nie ma żadnych żydowskich korzeni genetycznych. Trudno tez doszukiwać się korzeni religijnych, skoro można być żydem-ateistą. Jeszcze trudniej dochodzić żydowskiej narodowości, skoro zarówno po Hebrajczykach, jak i Chazarach nie pozostał żaden ślad – materiał genetyczny… a żydem może być każdy Hotentot, Chińczyk czy Eskimos, który przeszedł na judaizm.

  Pamiętam słynny proces (a takich jest wiele w Izraelu), gdy rząd rabinacki nie uznał ‚żydostwa’ żydówce właśnie z Brazylii, która z dziada – pradziada ‚uprawiała żydostwo’ i wyszła za mąż za żyda z Izraela. Rząd rabinacki w Izraelu odmówił jej ‚żydostwa’, czyli prawdziwego żydowskiego paszportu. Można być żydem w Rosji od stuleci – ale w Rosji. W Izraelu mogą rabiny tego żydostwa nie uznać.

  W Izraelu są 2, a czasami 3 rodzaje paszportów. Ten ‚prawdziwy’ uprawnia do dziedziczenia majątku, przekazywania majątku, zawierania ślubu w Izraelu, zakupu domu, auta, pochówku na cmentarzu żydowskim itp. Brazylijce, żonie prawdziwego żyda tego paszportu odmówiono. Bardzo wielu obywateli Izraela stamtąd wyjeżdża, bo przegrali sąd rabinacki. Nikt im genów nie badał.

  Soros i CIA przygotowali zamach na Dilme Rouseff (Soros and the CIA Now Banking on Neves to Defeat Rousseff | Veterans News Now),
  http://www.veteransnewsnow.com/2014/10/21/510751soros-and-the-cia-now-banking-on-neves-to-defeat-rousseff/

  Więc nie jest ważne, jakie Dilma miała korzenie; miała słuchać Syjonu. A tymczasem:
  — Brazylia otworzyła ambasadę palestyńską;
  — sąd w Brazylii nakazał firmie Nestle oznaczać produkty GMO;
  — rząd buntował się przeciwko amerykańskim korporacjom – zabronił pestycydów Bt Monsanto.

  Brazylia naraziła się Izraelowi. Zapłaciła za nieposłuszeństwo. Nie tylko ropą brazylijską, ale i totalnym zniszczeniem zasad sportowych na Olimpiadzie w Rio.

  Tiamat – 09.12.2016 – 00:53:49

 6. Poniżający finał: polityczna kariera Poroszenko jest już skończona http://katehon.com/sites/default/files/1poroshenko.jpg

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko znajduje się na progu utraty władzy. Skandal dotyczący dokumentów ujawnionych przez ściganego ukraińskiego oligarchę Aleksandra Oniszczenko może doprowadzić do politycznej katastrofy w Kijowie.

  Dokumenty ujawnione przez Oniszczenko wykazują osobiste finansowe zaangażowanie Petro Poroszenko w karną operację ukraińskich sił zbrojnych w Donbasie. Spółki będące własnością prezydenta Ukrainy otrzymywały kontrakty wojskowe. Innymi słowy, Kijów wydawał pieniądze Międzynarodowego Funduszu Walutowego na wojnę przeciwko swoim własnym obywatelom. Na końcu te pieniądze trafiały na rachunki spółek należących do prezydenta kraju.

  Ten skandal, jak również zmiany w porządku światowym wynikające ze zwycięstwa Donalda Trumpa, wprowadziły ukraińską elitę w stan poddenerwowania. Zmartwieni faktem że poprzedni właściciele Kijowa – globaliści i neoliberałowie – utracili kontrolę nad sytuacją i aktualnie opuszczają światową arenę, ukraińscy politycy w różnych konfiguracjach pielgrzymują aktualnie do Waszyngtonu. Ich głównym zadaniem jest uzyskanie poparcia Stanów Zjednoczonych dla dalszej polityki rozkradania Ukrainy pod własnym przywództwem.

  Zachowanie ukraińskich elit wskazuje że los Poroszenko został już przypieczętowany a jego obalenie jest wyłącznie kwestią najbliższych tygodni. Kilka ukraińskich klanów pojechało do Waszyngtonu w celu promowania swoich kandydatów na prezydenta. Pośród nich znajduje się otoczenie Julii Tymoszenko, Oleh Liaszko, ukraiński oligarcha Rinat Achmetow, a nawet były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili. Wszystkich łączy jedna wspólna cecha: nowa amerykańska administracja odmówiła prowadzenia z nimi rozmów. Przedstawiciele administracji Obamy prowadzą z nimi rozmowy ale nie mogą podjąć żadnych decyzji gdyż aktualny amerykański prezydent będzie sprawował urząd jedynie przez najbliższe 40 dni. http://katehon.com/agenda/humiliating-end-poroshenkos-political-career-over

  Przetłumaczył: Mariusz B.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.