Co się dzieje w Polsce – 29.10.2016

Wczoraj tak się zdenerwowałam, że nie mogłam spać w nocy – pisze pani Tiamat. – Naoglądałam się głupot z Polski. Jakieś mikrocefale z IPN zrobiły film dokumentalny o Nowej Hucie, zatytułowany „Nowa Huta Walczy”, część I:Takiego oszustwa i łobuzerii nie pokazały najgorsze hollywoodzkie kicze o drugiej wojnie światowej. Potomkowie budowniczych Nowej Huty i kombinatu metalurgicznego powinni pozwać tę łobuzerię do sądu i oskarżyć o zniesławienie. I polakożerstwo. I mowę nienawiści. O szkalowanie Polaków, którzy Polakom budowali mieszkania po wojnie i zapewniali warunki pracy.

Jak można Polaków, którzy wręcz gołymi często rękami odgruzowywali i odbudowywali kraj i budowali polski przemysł po tragedii wojennej, wyzywać od komunistów?! Czy te małpoludy z IPN, z doktoratami z historii, zdają sobie sprawę z tych idiotycznych komentarzy nad archiwalnymi zdjęciami? – Przecież gołym okiem widać, że żaden z tych nieuków nie był na miejscu, gdy się Nowa Huta budowała. Jakiś lektor wyczytuje goebbelsowskie kłamstwa. Jak im nie wstyd!

Po pierwsze, pomysł zbudowania miasta i kombinatu metalurgicznego był najlepszym rozwiązaniem dla powojennej Polski, polskiej wsi i Krakowa. Lektor wyczytuje, że jakiś komunista zadzwonił z Warszawy i kazał budować hutę i miasto proletariackie, żeby rozbić krakowską arystokrację. Pan Binek, architekt Krakowa, który występuje w tym filmie, opowiada, że lokalizacja była bardzo dobra, bo przecież Kraków był jednym z miast niezniszczonych wojną, więc zaplecze miejskie było bardzo potrzebne. Gdzie mieli budować hutę? – W Gdańsku, Warszawie, czy zburzonym Wrocławiu? – O tym skromny pan Binek nie wspomniał (a pewnie i tak by mu wycięła ubecka cenzura).

Znalezione obrazy dla zapytania budowa nowej huty zdjęcia

Rok 1954 – budowa Nowej Huty

Kraków bardzo skorzystał na budowie Nowej Huty. Huta Lenina była kuźnią kadry technicznej na całą Polskę. Trzeba było sprowadzić profesorów i akademików na krakowskie uczelnie. Bez Nowej Huty byłby Kraków tylko ‚zapazdałym’ miastem. Bardzo wielu mieszkańców Krakowa dostało mieszkanie w Nowej Hucie. Pamiętam mieszkanie przy ul. Długiej. Dwa pokoje, bez kuchni, kuchnia w niszy, dwa palniki. Bez łazienki. Kibel był jeden na dwa piętra, i w nocy strach było chodzić po ciemnych schodach bez światła, a przybytek śmierdział z daleka. Naturalnie na Alejach Trzech Wieszczów domy budowane w okresie międzywojennym były bardzo luksusowe. Ale stare śródmieście: ul. Długa, Kleparz, Podgórze miały kamienice ponad stuletnie już wtedy.

Dzięki Nowej Hucie odnowiono Stary Rynek i zmodernizowano wiele starych kamienic. Wybudowano Collegium Paderevianum i „Wysrol” (WSR – Wyższą Szkołę Rolniczą) przy Alejach. Odnowiono całą ulicę Kanoniczą i Podwale. Ale to już później. I tylko dzięki Hucie Kraków nie padł.

Huta potrzebowała nauczycieli, lekarzy, prawników, inżynierów, techników, chemików; a polska wieś otrzymała wykwalifikowanych agronomów z WSR. Tymczasem zatłoczoną Hutę trzeba było rozładować i pobudować szkoły. I tu jest moja wielka pretensja do księdza Palmowskiego, który na filmie opowiada smalone duby.

Walka pod krzyżem – Ja tę walkę pamiętam. I nigdy nie zapomnę. Przypominała majdan kijowski bez petard i snajperów. Wtedy w Polsce nie było opon w nadmiarze i dlatego ich nie palono. Zacietrzewienie było okrutne. Pobożne dewotki rzucały kamieniami w milicję; powybijane witryny sklepów; milicja odwoziła dzieci ze szkoły do domów. Trzeba było przerwać naukę. Nie chodziliśmy do szkoły przez kilka dni. Mamusie z dziećmi w wózkach z cegłami w ręce i obrazkami Matki Boskiej w drugiej, śpiewały nabożne pieśni (sic!). Gdzie był wtedy ksiądz z tego filmu?

Podstawowym obowiązkiem Kościoła katolickiego od czasów średniowiecznych było bezpłatne nauczanie (i bezpłatne lecznictwo). Kościoły były trzy w Nowej Hucie. Plus klasztor. I kiedy władze doszły do wniosku, że kościół może stanąć dosłownie o kilometr dalej niż zaplanowano – w Nowej Hucie, zdewociałe debile dostały amoku. To nie było naturalne i to nie było spontaniczne. Baby, które przecież miały dzieci ochrzczone w Nowej Hucie, brały ślub w Nowej Hucie, posyłały dzieci na religię w Nowej Hucie – nagle przy pomocy sprzedajnych księży porobiły z siebie ofiary komunizmu. Ładni wierzący! W co? W ubecję? W ubecką propagandę?

W Nowej Hucie wybudowano za czasów ‚komunistów’ 3 (a podobno 4) kościoły. Ja wiem o trzech. I wszystkie są do kitu, bo zabrali liturgię. Więc co z tego, że było wtedy 5 kościołów i klasztor? – Przyszedł Sobór i ‚pozamiatał’. II Sobór był nielegalnie zwołany i nigdy nie powinien się odbyć. Postanowienia tego Soboru właściwie wykończyły Kościół katolicki. Zamachu na Kościół nie przygotowali komuniści. Przygotowała wierchuszka światowa, która niszczy chrześcijaństwo. II Sobór Watykański poderżnął katolikom gardło i zniszczył cały dorobek kultury chrześcijańskiej. Ten cały kościół Przy Arce czy Arka Pana – to jest jedno wielkie udawanie.

Znalezione obrazy dla zapytania Opactwo Cystersów w Mogile

Opactwo Cystersów w Mogile

Kiedy odwiedził nas wujek z Londynu, chcieliśmy mu pokazać ten kościół, bo się o niego dopytywał: sławny kościół Arka Pana, choć głupia architektura. I jeszcze głupsza nazwa. No to poszliśmy pokazać wujowi kościół. Jakaś bardzo zawzięta i agresywna zakonnica kazała nam płacić wstęp za obejrzenie kościoła. Więcej tam nie poszłam… i nie pójdę. Wzięliśmy wuja do klasztoru oo. Cystersów; tam, gdzie braliśmy ślub w czasach ‚komuny’ i gdzie chrzciliśmy dzieci – w czasach komuny. I gdzie chodziłam na lekcje religii – w czasach komuny.

W Hucie Lenina, przed przehandlowaniem go Hindusom, w kombinacie zatrudnionych było prawie 40 tysięcy ludzi. Polsce bardzo potrzebna była stal na odbudowę Polski: mostów, domów, mieszkań, lotnisk, stoczni, zakładów pracy itp. Jakimś zupełnie kretyńskim argumentem był zarzut, że chłopom z podkrakowskich wsi odbierano ziemie, płacono liche pieniądze i przekupywano tym, że tzw. chłoporobotnicy dostawali nowe mieszkania. Tylko głupek albo oszust może opowiadać takie bzdury, że chłopi podkrakowscy ucierpieli i że ich ‚komuna’ okradła i prześladowała.

Galicyjska wieś podkrakowska nie miała takich gospodarstw jak na Pomorzu czy na Ziemiach Zachodnich. Nie było światła, kanalizacji i gliniane chałupy waliły się pod strzechą. Gospodarstwa były bardzo małe i bardzo nędzne. Pamiętam, jeszcze w latach 50-tych na wsiach nie było dróg. Błoto po kolana i mordowane batem konie wyciągały wóz z sianem z błota. Robotnicy, którzy budowali Nową Hutę, dostawali mieszkania i po raz pierwszy widzieli wannę i ubikację ze spłuczką. Bieżąca woda i centralne ogrzewanie były szczytem cywilizacji. Ciepło w kaloryferach w całym mieście dostarczała skroplona para z kombinatu.

Druga wojna światowa cofnęła rozwój Polski, a zwłaszcza galicyjskiej wsi, o kilkadziesiąt lat. Chłopi bardzo małorolni i bardzo wojną schorowani i w starszym wieku chętnie oddawali ziemię za cywilizowane mieszkanie i pieniądze na zagospodarowanie. Naturalnie, że były wyjątki, i naturalnie, że byli oporni. Ale jeszcze za moich czasów chłopskie chałupy pod Nową Hutą były nie tylko, że nietknięte, ale odbudowane i odpucowane, bo było za co je wyremontować. I miały już światło elektryczne i kanalizację.

Lektor na tym filmie opowiada o tym, że budowa Nowej Huty doprowadziła masy chlopo-robotnicze do pijaństwa i prostytucji. Alleluja! – W po-solidarnościowej Polsce wreszcie się wszystko zmieniło: nie ma pijaństwa i nie ma prostytucji?! (mimo, że niczego się nie buduje). Jak świat światem, każda wielka budowa przyciąga ludzi z różnych stron i różnych ‚zainteresowań’. Huty nie budowali Chińczycy XXI wieku. Budowali gołymi rękami Polacy w powojennej Polsce. I było bardzo dużo różnych problemów, przede wszystkim z infrastrukturą i brakiem nowoczesnych urządzeń budowlanych. Było trudno. Ale nie wyobrażam sobie, że można w obecnej Polsce postawić 200-tysięczne miasto.

Znalezione obrazy dla zapytania huta lenina

Huta im. Lenina w Nowej Hucie

Pokazane są zdjęcia murarzy, którzy gołymi rękami układają cegły i wyrabiają normy. A to wszystko przez tych przebrzydłych komunistów, którzy z polskiego robotnika zrobili komunistę, który miał wygodne, ciasne, ale własne mieszkanie (teraz śpi na ulicy albo za granicami kraju). Burżuje komuniści! Świnie. I wszystko to robili przy pomocy ‚towarzyszy radzieckich’. Zupełna perwersja i faszyzm!

I kiedy się okazało, że wygodne mieszkania, opieka społeczna, opieka lekarska i stabilizacja rodzinna doprowadziły do niebywałego przyrostu naturalnego – Nowa Huta kwitła i musiała zadbać o budowę żłobków, przedszkoli, szkół,… jak również szkół zawodowych dla pracowników kombinatu. I tak też powstał szpital im. Żeromskiego. Ogromnie dużo dzieci urodziło się w nowohuckim szpitalu.

Był okres, że w Nowej Hucie dzieci w szkole podstawowej chodziły na trzy zmiany, bo nie było wystarczająco budynków szkolnych. W każdej klasie było ponad 40-u uczniów. Przychodzi rozkaz z Warszawy: budować szkoły! – Powołano zespół budowniczych i architektów, i przesłano fundusze. Złożyło się tak, że nadchodziła rocznica 1000-lecia państwa polskiego. Co mogło być lepszym i piękniejszym pomnikiem niż 1000 szkół na 1000-lecie?

I tu wkraczają księża – przebierańcy, farbowane lisy, które rozwalają Kościół katolicki. Zaczyna się nieprawdopodobna nagonka na budownictwo oświatowe. Nowa Huta nie potrzebuje szkół – potrzebuje kościołów. Bo – jak pierniczy lektor – mieszkańcy Nowej Huty o niczym innym nie marzyli, jak tylko o tym, by się pomodlić, a kościoła w komunistycznym mieście nie było.

Chryste Panie!
Mieliśmy religię w szkołach, a gdy przyszedł czas, że nie było religii w szkołach, chodziliśmy na religię do klasztoru oo. Cystersów w Nowej Hucie-Mogile. Klasztor był z XI wieku. Komuniści go nie zburzyli. Wybudowali przyzwoitą drogę do klasztoru. Dzieci chodziły tam na religię, odbywały się normalne msze, śluby, chrzciny. Chodziliśmy do klasztoru na pasterkę. Oprócz tego był kościół i w Czyżynach, i w Bieńczycach. No i klasztor.

Mój dziadek był rodem z samiutkiego Krakowa, ale babcia urodziła się w podkrakowskiej wsi, gdzie jeździłam na wakacje. Młodzi chłoporobotnicy zatrudnieni przy budowie Nowej Huty i kombinatu mieszkali w hotelach robotniczych (najpierw pod namiotami), ale na niedzielę i święta wracali do domu i do kościoła chodzili na wsi. Kiedy wybudowali linie tramwajową z Krakowa do Nowej Huty, cala elita katolicka jeździła do kościołów w Krakowie – pół godziny jazdy tramwajem. To bajdurzenie o religii i komunistach jest tak podłe i świńskie, że dech zapiera.

Duża część filmu poświęcona jest rozruchom w czasie i po stanie wojennym. Wierzyć mi się nie chce, że robotnicy – działacze Solidarności tak podle postąpili z hutą -żywicielką. Dobrze im tak! Niech teraz siedzą na umowach śmieciowych! Narobili sobie w gacie, a KOR – Komitet Obrony Robotników załatwił im bezrobocie i umowy śmieciowe.

Dlaczego robotnicy wyrywali kamienie z chodników i obrzucali nimi milicję? – Niechby spróbowali tego samego w USA!). Z filmu wyraźnie wynika i to już na początku, że chodziło o to, by zrobić na złość Jaruzelskiemu(?). Nagle jakaś swołocz, posprowadzana nie wiadomo skąd, sabotowała hutę, która Polacy własnymi rękami budowali. Gdzie ci ludzie tak biegają i po co?

Huta Lenina była nie tylko ‚żywicielką’ i dawała mieszkania. Wielu chłoporobotników i innych pracowników pobudowało sobie domy i odremontowało stare z… materiałów budowlanych, wywiezionych z kombinatu. Jakoś władze nie bardzo ścigały winnych. Wsie dookoła Huty nagle zrobiły się nowoczesne, odbudowane i przynosiły właścicielom drobnych gospodarstw (tzw. badylarzy) niemałe zyski; całe gospodarstwa były pod szklarnią. Wielu nauczycieli, lekarzy, inżynierów, wykształconych na Akademii Górniczo – Hutniczej, UJ, WSR, WSP, Akademii Medycznej – pochodziło z podkrakowskich wsi.

Huta Lenina bardzo przeszkadzała zachodnim oligarchom, którzy rozbudowywali przemysł hutniczy w Korei Południowej i nie życzyli sobie konkurencji w Europie. Nasza stocznia była bardzo nie na rękę Francuzom, którzy budowali stocznie i nie życzyli sobie polskiej konkurencji. Stocznie po prostu zamknięto. Kto dal komu takie prawo? -
‚Vistula’ padła, bo firma żydowska rozpoczęła produkcję szajsowatych koszul syntetycznych w Chinach. Vistula sprzedawała polskie koszule do 11 krajów. Trzeba było Polakom odebrać rynek zachodni. Nie tylko koszulowy. Polski przemysł i polską produkcję zamordowano rękami polskiego robotnika, któremu marzyły się kokosy Zachodu (nie słyszeli o Churchillu?).

Huta Lenina zatrudniała około 40 tysięcy pracowników, produkowała ok. 8 tysięcy ton stali rocznie i produkowaliśmy też blachę karoseryjną i inne asortymenty (blachę ocynkowaną, blachę ocynowaną, pręty zbrojeniowe, elementy konstrukcyjne itp. Było kilka walcowni). Nowo skreowana obywatelka Polski, pani Applebaum, żona polskiego ministra, zaproponowała, by zburzyć Pałac Kultury i Nauki, bo to relikt z czasów stalinowskich. Były polski minister spraw zagranicznych, mąż nowo upieczonej obywatelki Polski, R. Sikorski zgodził się z pomysłem żony i planował zburzyć Pałac Kultury, a na tym miejscu posiać trawę.

No więc teraz, skoro wreszcie znaleziono Sikorskiemu kolejną pracę, do której też się nie nadaje, ale może się przydać (wywiad USA), gdy będą zrównywać z ziemią kombinat i miasto Nową Hutę, to na ich miejscu Sikorski i -ska zasieją trawę. Z ostatnich wieści wynika, że nie ma pieniędzy na remonty osiedli mieszkaniowych w Hucie.

Ze wszystkich Słowian zażydzeni Polacy i ci, zaczadzeni kiczem Zachodu, debile – są najgłupsi.

Napisała: Tiamat,  04.10.2016.

23 Komentarze

 1. Pisze w e-mailu pani Tiamat:

  George Soros jest wlascicielem maszynek do liczenia glosow w 16-u stanach (podanych nizej)

  http://investmentwatchblog.com/george-soros-owns-voting-machines-in-16-states/

  George Soros owns voting machines in 16 states!

  In the US, Smartmatic has offered technology and support services to the Electoral Commissions of 307 counties in 16 States:

  Arizona
  California
  Colorado
  District of Columbia
  Florida
  Illinois
  Louisiana
  Michigan
  Missouri
  New Jersey
  Nevada
  Oregon
  Pennsylvania
  Virginia
  Washington
  Wisconsin

  http://www.smartmatic.com/case-studies/article/united-states-elections/

  https://www.linkedin.com/pulse/smartmatic-sgo-malloch-brown-soros-operative-buys-election-cj-wilson

  http://www.smartmatic.com/about/our-team/detail/lord-mark-malloch-brown/

  UFS

  You may also like

 2. Z pl.sputniknews.com/

  Ambasada Rosji w Damaszku została ostrzelana z dzielnicy Dżobar pozostającej pod kontrolą sił antyrządowych, nikt nie ucierpiał, Moskwa czeka na międzynarodowe reakcje – czytamy w komunikacie umieszczonym na stronie MSZ Rosji.

  W komunikacie MSZ Rosji czytamy, że w piątek ok. 15 czasu moskiewskiego (14 czasu polskiego) terroryści wystrzelili dwa pociski w gmach ambasady. Jeden z pocisków wybuchł niedaleko od głównego wejścia do budynku placówki dyplomatycznej, a drugi eksplodował za ogrodzeniem. „Szczęśliwym zbiegiem okoliczności obeszło się bez ofiar” — przekazało MSZ Rosji. „Rosyjskiej placówce dyplomatycznej została zadana strata materialna, m.in. zostały uszkodzone cztery samochody”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284154709-ambasada-Rosji-ostrzal-Syria/

 3. Z pl.sputniknews.com/:

  We Włoszech domagają się usunięcia z terytorium państwa wszelkiej broni jądrowej USA
  Rada regionalna Toskany zatwierdziła rezolucję, w której zawarto żądanie wobec włoskiego rządu, aby przestrzegał Umowy o nierozprzestrzenieniu broni jądrowej oraz zgodne z nim dążył do tego, aby USA usunęły z terytorium Włoch broń jądrową i zrezygnowały z umieszczenia w Apeninach nowych bomb B61-12 oraz innych rodzajów uzbrojenia jądrowego. Kompleks Iskander-M © Zdjęcie: Ministry of Defence of the Russian Federation NATO wybiera drogę donikąd, zamiast współpracy Jak poinformowała miejscowa służba prasowa lewicowej partii „Si — Toscana a Sinistra”, już wiadomo, że nowe lotnicze bomby jądrowe B61-12 w najbliższym czasie zostaną dostarczone do Włoch. „Zdjęcia satelitarne pokazują, że przeprowadzana jest modernizacja baz lotniczych Stanów Zjednoczonych w Aviano i w bazie Ghedi w Lombardii – powiedziano w partii. W tekście przyjętej rezolucji w związku z tym podkreśla się, że w danej chwili na terytorium Półwyspu Apeninńskiego w tych dwóch bazach lotniczych znajduje się 70 bomb jądrowych B61 i odotowuje się, że Włochy będąc częścią Grupy Planowania Jądrowego NATO, nie tylko oddają swoje terytorium w celu umieszczenia broni jądrowej, ale i swoich pilotów, którzy szkolą się w zakresie ataku jądrowego pod wodzą Stanów Zjednoczonych przy wykorzystaniu niszczycieli „Tornado” rozmieszczonych w Gedhi. Ponadto, w najbliższym czasie we Włoszech oczekuje się przybycia myliwców F-35 z bombami i B61-12. Zdaniem rady regionalnej, w ten sposób narusza się umowę o nierozsprzestrzenianiu broni jądrowej, która została podpisana w 1969 roku i ratyfikowana w 1975 roku, a której drugi artykuł głosi: „Każde państwo uczestniczące w obecnej Umowie, które nie posiada własnej broni jądrowej, obowiązuje się nie przyjmować od kogokolwiek jakiejkolwiek broni atomowej ani nawet innych laserowych środków wybuchowych, jak również kontroli nad taką bronią lub środkami wybuchowymi ani pośrednio, ani bezpośrednio”. Autorzy rezolucji uważają, że nowe rodzaje broni jeszcze bardziej obniżą próg atomowy, a Włochy z powodu jednoczesnego znajdowania na ich terytorium bomb B61-12, myśliwców F-35 i stacji Muos (Mobile User Objective System — wojskowy system łączności Floty Morskiej Stanów Zjednoczonych) staje się „priorytetowym celem dla ewentualnego uderzenia odwetowego”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201610284153126-Wlochy-bron-jadrowa/

 4. Z DWN:

  „Deutschland verlegt Leopard-Panzer an die Grenze zu Russland
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 28.10.16 17:17 Uhr

  Die Bundeswehr verlegt Leopard-Kampfpanzer an die russische Grenze. Der Einsatz sei angemessen und defensiv, sagt Bundesverteidigungsministerium von der Leyen”.

  Tłum.: „Niemcy przemieszczają czołgi Leopard nad granicę z Rosją
  Bundeswera przemieszcza bojowe czołgi Leopard nad rosyjską granicę. Akcja jest stosowna i DEFENSYWNA – mówi von der Leyen – ministerka obrony.

  * * *
  Defensywna?! – Hipokrytka ta von der Leyen.

  • To jest dość nieprecyzyjna informacja. Na jaką granicę z Rosją? W Pribałtyce? A może na Ukrainie? A może jednak do Polski i chodzi o Białoruś? Dla głupich niemieckich czy amerykańskich pismaków Rosja i Białoruś to może być to samo.

   W sumie istnienie Białorusi oszczędza nam sporo bezpośredniego frontu z Rosją. Dla czołgów pewnie Kaliningrad nie ma takiego znaczenia.

  • „Niemcy przemieszczają czołgi Leopard nad granicę z Rosją
   Bundeswera przemieszcza bojowe czołgi Leopard nad rosyjską granicę. ==

   Gdzie Niemcy graniczą z Rosją?

   • ~dron67

    „Gdzie Niemcy graniczą z Rosją?” -

    — Nie graniczą, a ja tylko przetłumaczyłem zdanie z poważnej niemieckiej gazety.
    Zakładam, że przemieszczają czołgi na teren Litwy.

    • Ale w jakim celu ??
     Zgodnie z doktryna amerykańską?
     Czyli idzie na wojnę wbrew rozsądkowi,
     będzie tu poligon na 4 fajerki.
     Jeszcze tydzień do wyborów w usa.
     Idą pajace łeb w łeb.

     • „Ale w jakim celu ??” -

      — Suweren każe, więc i takie posunięcia. Czy to ku wojnie? – Myślę, że nie.

 5. „Ze wszystkich Słowian zażydzeni Polacy i ci, zaczadzeni kiczem Zachodu, debile – są najgłupsi.”

  Nie powiem że nie zgadzam się z Tiamat ale powinniśmy wziąć pod uwagę fakt że ten IPN to instytucja żydowska, utworzona, chyba jak pamiętam, z inicjatywy PiSlamistów czy nawet samego Małego Karakana osobiście. To nie jest przypadek że oni tak zapalczywie kłamią.

  Swoją drogą ciekawe jest dlaczego to właśnie Polacy są ze wszystkich narodów słowiańskich najgłupsi (pomijam neonazistów z Pribałtyki).

  • IPN…
   Już tyle lat istnieje, żadnego pożytku, tylko judzenie i zmienianie historii na rzecz partii rządzących, zależnie od koniunktury.
   Rozumiem, w każdym mieście wojewódzkim jest oddział IPN i że ma tam pracę wielu ludzi, którzy muszą się wykazać.
   Zlikwidować IPN – wielu bezrobotnych na lata bo takich „specjalistów” od niczego nikt nie potrzebuje.
   Jednak to wykazywanie się powinno mieć jakieś granice.
   Najpierw moralne.

   • ~Metro: „… powinniśmy wziąć pod uwagę fakt że ten IPN to instytucja żydowska,…”;
    ~lorenco: „IPN… – Już tyle lat istnieje, żadnego pożytku, tylko judzenie i zmienianie historii na rzecz partii rządzących,…”. -

    — I kontynuują ‚dzieło’ poprzedników. A Polacy zdają się być bezsilni.

 6. Czy warto jeszcze zajmowac sie Polska i psuc sobie nerwy?
  Dla mnie Polska jawi sie jako przypudrowana Ukraina.
  Ten kraj funkcjonuje jedynie na zasadzie:
  „Panie… Zalatw to Pan jakos, zeby…”
  Zalatw Pan jakos, zeby Piskorskiego posadzic.
  Zalatw Pan to jakos, zeby Kaminskiego uniewinnic.
  Zalatw Pan to jakos, zebysmy wyladowali.
  ( I dup! Tym razem sie nie udalo!)
  Ostatni raz bylem w Polsce na urlopie 6 lat temu.
  I nie zamierzam juz nigdy do tego kraju przyjechac.
  ……………………………………..

  Tiamat…
  Pan Bog chyba jakos nie lubi Polakow…
  :)
  https://www.youtube.com/watch?v=aDdJOnbQsEo

  Serdeczne pozdrowienia

  • ~krysz

   „Pan Bog chyba jakos nie lubi Polakow…”. -

   — Polacy sami siebie nie lubią – na pewno w sieci.
   Wśród ludzi, sąsiadów, kolegów z pracy jakoś się toczy :)

   Pozdrawiam serdecznie.

 7. Z e-mailu, napisanego przez panią Tiamat:

  Izraelski Architekt sie upiera, ze Zydzi nie maja nic wspolnego z meczetem Al-Aqsa, a te kamienie do ktorych sie zydzi modla to sa stare rzymskie mury Fortu Antonia.
  Historia nie jest nowa i wielu historykow izraelskich to juz dawno potwierdzilo, ale zdaje sie ze trzeba to powtarzac w kolko i bez przerwy bo nie do wszystkich ta informacja jeszcze dotarla.

  Meir Ben-Dov, ekspert od archeologii twierdzi, ze nie ma zadnego powiazania miedzy Zachodnia sciana muru meczetu Al-Aqsa a stara zydowska swiatynia – podala Al Jazeera.
  To naturalnie moze zagrozic izrraelitom kopania dolow pod meczetem. Meir Ben-Dov izraelski ekspert od archeologii, ktory jest autorem wielu ksiazek o historii Jerozolimy I Swaitynia na Gorzez Swiatyni, potwierdza, ze ta Sciana Placzu , ktora zydzi nazywaja Zachodna Sciana, nie ma zadnego religijnego zwiazku ani znaczenia. Eksperci z UNESCO maja glosowac w tej sprawie, zeby odwolac te swietosc zydowska i czy ta sciana placzu jest cos warta czy wprost przeciwnie.
  Haaretz twierdzi, ze ta sciana placzu bedzie odszczekana, przepraszam, przeglosowana wiekszoscia glosow bo sie Izrael za bardzo nie staral w UNESCO , zeby jej bronic.

  http://www.whatreallyhappened.com/node/557127#axzz4N35O8MKJ

 8. witam …dużo racji w tym co przeczytałem w artykule …ale trzeba by huty podzielić na kilka okresow ….. lata 80 to niestety pasmo wydarzen ekonomicznych swiatowych które doprowadzilo do zapasci ekonomicznej kraju w tym do spadku sily nabywczej pieniadza oraz brakow produktów na rynku … z perspektywy wielu lat widać ze w każdym okresie rozwoju huty w latach od 50 do 90 byli ludzie i ludziska …prawda lezy gdzies po srodku …byli rozni ludzie i trudno nie przyznać racji w jakies części każdej ze stron …. niestety ludzie niektórzy z tzw solidarnosci którzy dzisiaj mienia się działaczami podziemia …po dojściu do władzy nic dobrego nie zrobili a nawet niszczyli HUTE …. sprzedali za cene złomu kombinat a ziemie dali hindusowi za darmo …wiadomo o kogo chodzi …. ci ludzie nie rozumieją słowa SOLIDARNOSC… sprzedali i oszukali uczciwych mieszkancow HUTY…. taki krotki wpis bo temat i problem jest interesujący …niestety …. narod wspanialy tylko ludzie kurwy ….. szacunek dla ludzi którzy budowali HUTE i dla tych co chcieli godnie zyc w latach 80 tych ….. pogarda dla cwaniaczkow z komuny i tych co sprzedali prawdziwa solidarnosc ….ludzie ludzia zgotowali ten los ,…pozdrawiam były młody opozycjonista z lat 80 tych wychowany w nowej hucie przyznający czesc racji w tym artykule …

  nawet zniszczyli hute

  • ~pinokio z huty

   „… dużo racji w tym co przeczytałem w artykule”. -

   — No tak. Pani Tiamat żyła i pracowała w tamtych czasach w Krakowie, byli tam jej znajomi, w tym budowniczowie Nowej Huty, więc znane są jej tamte problemy. W sumie jest tak, że wielka huta była, zatrudniała dziesiątki tysięcy pracowników, a dzisiaj… To Pan – jako mieszkaniec czy też były mieszkaniec Nowej Huty – dobrze wie.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.