Co się dzieje na Węgrzech i w Polsce – 04.10.2016.

Madziarskie referendum

W niedzielę, 02 października, odbyło się na Węgrzech referendum w sprawie uchodźców. Pytanie brzmiało: „Czy chce Pan /Pani, by Unia Europejska mogła zarządzić, również bez zgody parlamentu, obowiązkowe osiedlanie na Węgrzech osób innych niż obywatele węgierscy”. Do urn wyborczych poszło 40% obywateli, którzy prawie jednomyślnie głosowali przeciw obowiązkowemu osiedlaniu uchodźców.

Premier Viktor Orban wraz z małżonką oddaje swój głos w referendum

Viktor Orban wraz z małżonką

O wartościach europejskich w języku… nie-europejskim na Węgrzech pisze pani Tiamat:  Uczony pan Orban ogłosił referendum przeciwko uchodźcom. Chodzi o 1300 (tysiąc trzystu) uchodźców, którym Madziary miały otworzyć zasieki z drutu kolczastego i wpuścić do kraju. Prasa zachodnia od razu podała, że Węgry mają za dwa lata wybory i chodzi o tzw. populistyczny PR, bo Orban chce wygrać wybory na fali węgierskiego nacjonalizmu; podobno tylko w ten sposób partia Fidesz może pokonać partię Jobbik.

Dziś słuchałam argumentów jakiegoś speca węgierskiego, który bronił europejskich wartości, ale tych niezwiązanych z UE:

1.  Te 1300 uchodźców rozmnożą się i sprowadzą rodziny. – Jest na to rada. Polskie panienki pouczą żony uchodźców, jak rozporządzać swoim ciałem.
2.  Uchodźcy mają inne wartości kulturowe i są przeważnie zbirami i terrorystami. – Ciekawe, w jaki sposób dostali się do Europy Hunowie? Jakie wartości europejskie prezentują madziarskie Cygany i potomkowie Hunów? Węgrzy przecież nawet języka europejskiego nie posiadają.
3.  Pan Madziar twierdzi, że Węgrzy przyjęli przecież bardzo dużo żydów i te żydy mogą się teraz poczuć zagrożone przez fanatyków islamskich. – Na to już żydzi znaleźli sposób: przyjaźnią się z Al Nusrą i pomagają finansować ISIS.
4.  Unia nie ma prawa dyktować Madziarom, kogo mają przyjmować i Węgrzy nie są zobowiązani do słuchania Brukseli. – Może i nie są. Niech pokażą papiór, który podpisali, gdy się przyjmowali do Unii.
5.  Węgry są spójną nacją i bardzo węgierską, i nie mogą się mieszać z innymi kulturami. – Te same Węgry, kawał ziemi węgierskiej razem w rdzennymi Węgrami odpalili Ukrainie, żeby się Madziary pomieszali ze Słowianami… Nawet nikt nie pisnął. A w Banacie i Wojwodinie już dawno się wymieszali też ze Słowianami.
6.  Węgry nie będą płacić żadnej kary za niedostosowanie się do decyzji Unii. – W ten sposób Węgry przyznały się, że do żadnej Europy nie należą i nie będą z Europą dzielić żadnych wartości kulturowych.

Znalezione obrazy dla zapytania zdjęcia: uchodźcy w europie 2016

Granica węgiersko – serbska

Ciekawe, dlaczego Węgry w 1989 roku potwierdziły Konwencję o Uchodźcach. Czyli,  ZOBOWIĄZAŁY  SIĘ  opiekować uchodźcami. Gadaj z Madziarem, który po europejsku nie gada.

Mój skromny komentarz: Kraje Europy w 1999 roku nielegalnie i bez zapowiedzi zbombardowały Jugosławię, a od 2001 roku bombardują i niszczą Bliski Wschód, czym złamały wszystkie prawa narodowe i Prawo Unijne – Unia Europejska nie jest paktem militarnym!!!. NATO zaś jest paktem obronnym, a nie ofensywnym!. Te kraje teraz ponoszą konsekwencje bandyckiej polityki wobec suwerennych państw. Nawarzyły piwa. I piwo im nie smakuje. W przyrodzie nie ma nagród ani kar. Są tylko konsekwencje. Europa nie potrafi bronić praw, które sobie sama stworzyła i do których się zobowiązała. Dziewica – ladacznica.

Jak to się dzieje, że Europa przyjmuje uchodźców od 1999 roku, i fale uchodźcze są coraz większe, a Europa jest nagle zaskoczona? – Na usprawiedliwienie Węgrów można (i chyba sprawiedliwie należy) dodać, że Węgry nie wysyłały swoich kontyngentów na awantury zbójeckie, czym troszkę się różnią od Polski. Węgry próbują samodzielnej polityki, dogadując się z Rosjanami, dzięki czemu maja tańszy gaz – i chyba nie tylko o sam gaz chodzi.

Niemniej jednak, konwencja d/s uchodźców dotyczy wszystkich państw członkowskich ONZ. I tu Węgrów, budujących zasieki nie bardzo rozumiem. Ci uchodźcy traktowali Węgry jako tranzyt do Niemiec. Można było uruchomić cały kanał przelotowy – kiedyś tak przez Węgry przechodzili krzyżowcy i narobili więcej bigosu niż ci bezbronni uchodźcy. Nie mogę Madziarom podpowiadać, co powinni zrobić. Świat się zrobił taki jakiś skomplikowany.

Kraje, które podpisały Konwencję o Uchodźcach i są zobowiązane przyjąć i opiekować się uchodźcami. (Nie było przymusu jej podpisania. Polska podpisała w 1991 roku).
http://www.unhcr.org/protect/PROTECTION/3b73b0d63.pdf

* * * * * * *

Co się dzieje w Polsce? – Dr Mateusz Piskorski nadal siedzi w więzieniu, o czym już niedługo zapomnimy. Pisze Lorenco:  Weźmy na przykład ten Majdan w Kijowie – to na początku miał być ruch studencki. Byli studenci na Majdanie, byli i to dużo ich było (nawiasem pisząc, studenciki ukropskie wywalczyły, co chciały i powinny siedzieć na swoich uczelniach, a nie na polskich), skakali, bo kto nie skacze – ten Moskal.

Nasi studenci także mogą zostać uruchomieni, gdy nadejdzie pora. Niestety nie w celu uwolnienia Mateusza Piskorskiego. A dr Mateusz Piskorski, Polak, człowiek bez skazy, odważny, inteligentny, powinien być dla polskiej młodzieży wskazówką, jaką dobrą drogę obrać. Niestety, polscy studenci muszą uczestniczyć w wyścigu szczurów. Idee to nie dla nich, nie mają czasu…
.
Znalezione obrazy dla zapytania mateusz piskorski
.
W nawiązaniu do mojego i Lorenco komentarza pisze pani Tiamat: Trzeba może namówić te energiczne panienki od gromadzkiej macicy, żeby pomogły zorganizować tłumną demonstrację. One wiedzą, jak się zorganizować i przebrać na czarno i pokazać w TV. Zostawienie Piskorskiego na pastwę tego rządu jest nie do uwierzenia. To znaczy: Polska już jest skolonizowana. Można brać udział tylko w demonstracjach przygotowanych przez rząd. I trudne do przyjęcia są te ciągłe nawroty i aluzje do komunistycznej Polski i komunistów. Ciekawe, jak się nazywa taki komunista, co zamyka stocznie? – Nawet za pół ceny nie sprzedał. Zamknął i koniec. Polaków wyrzucił na bruk.
.
KOR – Komitet Obrony Robotników – nie upomniał się o stoczniowców, bo sam sprzedawał właśnie za grosze Hutę Lenina i wyrzucił 40 tysięcy robotników na bruk. To komuniści (?!) zorganizowali Okrągły Stół: wszystkie ubeki od założenia KOR-u i Solidarności oraz księża – przebierańcy tam byli i pomogli Iluminatom wykończyć Polskę i wygonić z kraju miliony Polaków. Teraz w budynkach administracyjnych Huty Lenina chcą zrobić… salon samochodowy! – 40 tysięcy ludzi wyrzuconych na bruk przez KOR-owcow, znaczy się Komitet Obrony Robotników. Teraz czołowi KOR-owcy rządzą Polską i umowami śmieciowymi. Salon samochodowy!!! – Przez te lata Solidarności straciliśmy miliardy dolarów dochodów z fabryk i zakładów pracy! Straciliśmy armię i godność Polaka!
.
Gdy Michnika prowokacyjnie zamknęli w czasie rozróby ubeckiej w PRL-u, był wrzask na całą Polskę i pół Ameryki!!! – Te same komunisty, które kiedyś darły się o prawa człowieka, teraz zamykają działaczy wolnego związku!!! – Partia demokratyczna w tzw. wolnej Polsce nie ma prawa się zarejestrować. A minister sprawiedliwości ma uprawnienia prokuratora!!! – Beria wiecznie żywy.
.

25 Komentarze

 1. Z poprzedniej strony:

  „~konik [do mnie - ZB]
  4 października 2016 o 00:44

  masz JESZCZE nasze wsparcie za Tiamat i że ciekawie JEST ,banujesz tych którzy ciebie wspierali i wspierają ,dzięki którym istniejesz?

  Myśl trochę, myśl zamiast słuchać płatnych służb epsol neon itd.”

  * * *

  „zygmunt.bialas [do Konka]
  4 października 2016 o 01:31

  „Myśl trochę…”. -

  — Ależ ja myślę i na pewno nie słucham nikogo. Może żony, a i tak nie do końca. Dopiero za parę minut zabiorę się do przygotowania nowej notki, więc odpowiem obszernie (pod nowym tekstem), ale nie wcześniej niż za 12 godzin”.

  * * *

  „~lorenco [do Konika]
  4 października 2016 o 01:47

  A o tym nie możesz napisać bezpośrednio do Zygmunta na email? Ja jak mam coś do Zygmunta i vice versa, piszemy do siebie w celu wyjaśnienia lub wymiany poglądów.
  A Ty czy Wy coście za jedni, że incognito jakieś zawoalowane groźby piszecie?”

 2. ~konik

  Miała być długa odpowiedź, będzie z konieczności krótka, bo czas nie pozwala mi na rozpisywanie się.
  Po pierwsze, nie banuję, bo nie umiem i nie wiem, czy jest tu taka opcja. Skasowałem tylko – zgodnie z zapowiedzią – kilka wpisów.
  Wylaliście dużo gnoju na NEON. I wystarczy. Nie jestem obrońcą NEON-u, ale będę zawsze bronił rozsądku i przyzwoitości. Tam piszą też B. Jeznach, Z. Wrzodak, D. Kosiur czy Stanislav. Piszę również ja.
  Komentują Tiamat, Lorenco i Dron67.
  Te osoby (i jeszcze parę) są gwarantem tego, że nie mamy z szambem do czynienia, jak chce to wmówić paru komentatorów.

  Wpisy o NE będą kasowane. Odtąd bez żadnego mojego komentarza.

 3. ==Robert Grey wiceministrem w MSZ

  Dodano: 03.10.2016 [18:34]
  ​Robert Grey wiceministrem w MSZ – niezalezna.pl
  foto: M. Jasiulewicz/MSZ
  Podsekretarzem stanu odpowiedzialnym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką został Robert Grey. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała nominację z dniem 30 września 2016 r.

  Robert Grey ukończył studia w University of Massachusetts (filozofia i socjologia) oraz New School University w Nowym Jorku (stosunki międzynarodowe, specjalizacja Rządy i Prawo).
  (…)

  http://niezalezna.pl/86995-robert-grey-wiceministrem-w-msz

  Polaków zabrakło??

 4. Komentarze są zazwyczaj najlepsze:

  -Czy pan Grey jest uchodźcą?

  -Interesujące…. Czy w Departamencie Stanu USA zastępcą Sekretarza jest obcokrajowiec? Albo w Foreign Office w Wielkiej Brytanii? Czy takie coś jest w ogóle możliwe w szanującym się, poważnym kraju?

  – Kolejny amerykański spadochroniarz w polskim rządzie. Będzie pilnował amerykańskich interesów koncernu Rayeton i innych.==

  • „Czy w Departamencie Stanu USA zastępcą Sekretarza jest obcokrajowiec? Albo w Foreign Office w Wielkiej Brytanii?” -

   — USA i Wielka Brytania są państwami suwerennymi.

 5. Z netu:

  20 milionów z Afryki, w Poznaniu niedaleko targów, co rano ustawiają się ciężarówki i zabierają wielu Ukraińców do pracy, wszędzie słychać język ukraiński lub rosyjski, Ukraińcy są już w każdym mieście, wiosce, biorą prawie każdą pracę za kiepskie pieniądze, Polacy jadą o kraj, lub dwa – dalej, dlaczego tak jest? wiza zezwalająca na pracę w Polsce dla obywatela Ukrainy jest dużo tańsza od wizy ,,szengen” czyli na inne, bogatsze kraje Europy, polityka, polityka – dopóki Narody nie zrozumieją ze są sterowane przez politykę złych ludzi, że kryzysy, wojny, zamieszki są wywoływane sztucznie po to, by wymóc konkretne zachowania – w tym wielkie migracje, by Narody opuszczały swoje ziemie – bo czy Ukraińcy będą walczyć ze złymi decyzjami ,,polskiego sejmu” rządu, z polska policją, wojskiem? a Polacy z ich niemieckimi, angielskimi czy francuskimi odpowiednikami? a czy Afrykańczycy będą z czegokolwiek niezadowoleni? cały ten bajzel jest po to, by w chaosie zawładnąć Europą a szczególnie Polską, by w końcu pokonać także Rosję. Koszmar jak im to wszytko się udaje nadal pchać do przodu, ileż tych ludzi na ulicy wczoraj wrzeszczało – pozwólcie nam zabić Człowieka który poczęty jest w kobiecie!!! BARDZO DALEKO JUŻ ZREALIZOWANE SĄ PLANY ZNISZCZENIA WRAŻLIWOŚCI LUDZKIEJ W CZŁOWIEKU, a mechanizm by ją zniszczyć do końca trwa, NARODU MUSZĄ WRÓCIĆ DO SWYCH OJCZYZN, MUSZĄ BRONIĆ ŻYCIA NA SWOJEJ ZIEMI, W TYM SIĘ WSPIERAJMY A NIE WALCZMY O ŻYCIE W INNYM KRAJU, WSPIERAJMY RODZINY, JUŻ CZAS JEST NABRZMIAŁY.

  • ~dron67

   „Ukraińcy są już w każdym mieście, wiosce, biorą prawie każdą pracę za kiepskie pieniądze”. -

   — Jest Ukraińców bardzo dużo w Polsce, podobno ponad 800 tysięcy i dość mało o tym się mówi. A Polacy emigrują. Trudno nie myśleć, że to zostało zaprojektowane.

 6. Kolejny kapitalny wyklad dr Jerzego Jaskowskiego…Czy na pewno wiemy co dostaje się do naszego organizmu poprzez układ trawienny, oddechowy, poprzez przekłuwanie barier ochronnych, iniekcję czy też innymi sposobami. Współczesny świat jest pełen trucizn absorbowanych przez organizm człowieka, czy znaczy to że jesteśmy skazani na choroby związane z permanentnym oddziaływaniem toksyn na nasze ciało?…porady jak uniknac wielu schorzen…

  Świat jest inny cz 8 – Trucizna
  https://www.youtube.com/watch?v=nCHVHMcmNEY

 7. Usa:

  Reżyser filmu Grey State został znaleziony martwy wraz z jego żoną i 5-cio letnią córką. Film miał przedstawiać wprowadzenie Stanu Wojennego w USA z wykorzystaniem obozów FEMA oraz chipów RFID.

  Producent filmu Paul von Stoetzel powiedział o Dawidzie Crowley:

  „On był jednym z moich najlepszych przyjaciół od czasów liceum”

  Von Stoetzel również wspomniał, że para była „idealnym małżeństwem”.

  Jeden z aktorów grający w trailerze filmu „Gray State”, Charles Hubbel opisał Crowleya jako zrównoważonego oraz nastawionego na osiągnięcie sukcesu.

  „Był skoncentrowany i twardo stąpający po ziemi i nie pozwalał sobie na to aby ogarnął go chaos. Przez cały okres naszej współpracy, w jego zachowaniu nie odnotowałem żadnych oznak agresji, chaotycznego, dziwnego czy też nienormalnego zachowania. Był jednym z tych ludzi, co do których można było mieć pewność, że odniosą sukces” – powiedział Hubbell

  Czy ten człowiek, szanowany i dobrze usytuowany, szczęśliwie żonaty, od lat pracujący nad filmem, który miał ujawnić fakt, że zbliża się reżim komunistyczny, mógł nagle stracić kontrolę nad sobą, zabić swoją rodzinę i popełnić samobójstwo?

  Wielu ludzi nie zgadza się z śledczymi, którzy sugerują, że reżyser zamordował swoją rodzinę i popełnił samobójstwo. Jeśli mają rację, prawdopodobnym staje się, że Crowley nie tylko został uciszony z powodu jego zamiaru ostrzeżenia innych o zakusach zwolenników rządów totalitarnych dotyczących przejęcia kontroli nad krajem, jednocześnie stał się on przykładem w jaki sposób ci psychopaci chcą dać do zrozumienia, że : „jak będziesz z nami zadzierał, to usuniemy i Ciebie i Twoją rodzinę”.

  Jest wielu ludzi podobnych do Crowleya na świecie, w chwili, kiedy zaczniemy odnotowywać wzrost podejrzanych zgonów, sygnały stają się jasne i klarowne.https://vimeo.com/184392833

 8. USA konczy z Rosja dialog w sprawie zawieszenia broni

  Stany Zjednoczone nie negocjuja juz z Rosja w sprawie zawieszenia broni w Syrii. „To nie byla latwa decyzja”, powiedzial rzecznik Departamentu Stanu USA.

  USA beenden Dialog mit Russland über Waffenruhe

  http://www.spiegel.de/politik/ausland/syrien-usa-beenden-dialog-mit-russland-ueber-waffenruhe-a-1115011.html

  Przestali negocjować.. ;)
  tak jakby te ”negocjacje” maiły jakieś znaczenie.

  Chyba będzie cieplej..

  • „USA konczy z Rosja dialog w sprawie zawieszenia broni”. -

   — Zbyt różne jest widzenie spraw Syrii przez USA i Rosję, by ten dialog trwał do zakończenia wojny.
   Tak, może być goręcej.

   • Nigdy nie bylo zadnego dialogu miedzy Rosja a USA.
    Zacharowa ma racje: Rosja nie ma z kim rozmawiac w USA, bo jest tyle grup ‚rzadzacych” – a kazda ma inny interes w Syrii. Silne lobby izraelskie, AIPAC chca miec na razie Wzgorza Golan a potem pol Syrii. Waszyngton chce zalozyc panstwo kurdyjskie – ciote USA; kompleks zbrojeniowy w ogole nie chce dialogu tylko wojny, bo to im sie lepiej oplaca, a wszystkim tym grupom marzy sie podzial Syrii. A na koncu podzial Rosji.
    Zeby to osiagnac, to trzeba wyrzucic Rosje z Syrii i zaciukac Asada.

    No i do tego dochodza kartele naftowo-gazowe; amerykanskie, europejskie i lokalne. Wlasnie kraje Zatoki Perskiej oplacaja kampanie wyborcza pani Clinton.

    Z kolei Rosja nie tylko chroni Asada i bazy w Tartus: chroni przede wszystkim Rosje przed nawala izraelsko-amerykanska, ktora chce zabrac Rosji cala Syberie.. i nawet tego nie ukrywa.

    Amerykany sie zloszcza, ze Rosja w ogole nie rozumie o co im chodzi.
    Bo opowiadali Amerykanie przez cale lata, ze Syrii zagraza Asad i ISIS; i ze celem USA w Syrii jest zwalczac ISIS i AL -Nusra.
    No to Rosjanie postanowili przyjsc Amerykanom z pomoca i zwalaczac Al- Nusra. I sie porobilo, bo Rosjanie jak zwykle nie wiedza o co tak naprawde Amerykanom sie rozchodzi.

    Niestety, polityczne mafiosi USA sa zlymi graczami – bo nigdy w zadne karty nie grali. I do tego przesladuje ich stare przyzwyczajenie kowbojskie: wpada pastuch krow do saloonu , przewraca stolik z kartami i strzela do barmana.
    A tu wchodza jakies sybiraki i kaza pozbierac i rozdac karty; i jeszcze sie upieraja, zeby zasiasc do stolika!. Co za bezczelnosc.
    Zaden przyzwoity kowboj sie na to nie zgodzi.
    Kowboj nie umie siedziec przy stole.
    A jesli juz zasiadzie , to w karty oszukuje bo grac nie umie.

    • ~Tiamat

     „Nigdy nie bylo zadnego dialogu miedzy Rosja a USA”. -
     — Nie było. Pani uwagi są w znacznym stopniu zbieżne z tym, co pisze P. C. Roberts. To jest początek jego artykułu:

     „Paul Craig Roberts: Ten kto się waha, jest zgubiony. Rosja się zawahała

     Rosyjski rząd oszukał się wierząc, że Rosja i Waszyngton mają wspólny cel w walce z ISIS. Rosyjski rząd przyjął nawet wersję, że różne grupy ISIS, walczące pod przeróżnymi pseudonimami, były ‚umiarkowaną opozycją’, która może zostać odseparowana od ekstremistów. Rosja zgodziła się na przerwanie walk, mając na horyzoncie zwycięstwo po to, aby Waszyngton mógł uzupełnić zapasy ISIS i przygotować amerykańskie i natowskie wojska do walki. Rosyjski rząd zapewne myślał również, że w wyniku zamachu stanu przeciwko Erdoganowi, w który wmieszany był Waszyngton, Turcja przestanie wspierać ISIS i zacznie współpracować z Rosją”.

     — W dalszej części Roberts jest mniej krytyczny wobec Rosji, widać jego przyjazne nastawienie. To będzie początek notki, którą opublikuję za około 15 – 16 godzin.
     Potem dalsza część tekstu Robertsa + Pani przekład o Rosji (na tej stronie wyżej).

 9. Protest przeciwko podpisaniu porozumienia CETA. Kryminalne i podstępne działania polskiego rządu.

  W załączeniu tekst podjętej uchwały Zarządu P-PZN przeciwko podpisaniu układu CETA i stacjonowaniu wojsk NATO bez narodowego referendum w obydwu przypadkach oraz przygotowany wzór listy dla organizacji i osób fizycznych popierających naszą akcję. Protesty można wysyłać indywidualnie na adresy mailowe Biura Prezydenta R.P.: ; Biuro Premiera RP: ; Biuro Sejmu: oraz do innych organów władzy.

  Warszawa 2016.10.03

  Protest przeciwko podpisaniu porozumienia CETA

  Polsko-Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe
  ul. Słodowiec 8 m 66, Warszawa 01-708

  Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dr Andrzej Duda
  Premier Rzeczypospolitej Polskiej Pani Beata Szydło
  Wszyscy Panowie Posłowie i wszystkie Panie Posłanki Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  Wszystkie Panie Senator i Panowie Senatorowie
  Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  Media: Wszystkie Stacje Radiowe, Telewizyjne, Redakcje Gazet.
  Obywatele i Obywatelki Rzeczypospolitej Polskiej

  Organizacje współpracujące w ramach Polsko – Polonijnego Zgromadzenia Niepodległościowego oraz inne organizacje umieszczone na załączonej liście są przeciwne podpisaniu przez Polskę porozumienia CETA.

  Porozumienie powyższe podobnie jak Traktat Lizboński oraz wprowadzenie obcych wojsk na terytorium Polski spowodują dalsze uzależnienie Polski od ponadnarodowych organizacji finansowych i militarnych a tym samym dalsze ograniczenie niepodległości Polski.

  Działanie to jest sprzeczne z art. 127 § 1 i § 2, Kodeksu Karnego, który brzmi:
  Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”.
  § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

  Ograniczenie polskiej tożsamości narodowej niemal całkowicie wyeliminuje możliwość odzyskania wyprzedanego niezgodnie z zasadami uczciwego handlu polskiego majątku narodowego.

  Porozumienia TTIP jak i CETA stworzą możliwość dostarczania na polski rynek taniej i genetycznie modyfikowanej żywności, której spożywanie będzie zagrażało zdrowiu obywateli RP. Wykorzystanie wysoko rozwiniętej amerykańskiej technologii produkcji przemysłowej przy jednoczesnym wykorzystaniu taniej siły roboczej w Meksyku (niekiedy poniżej jednego dolara za godzinę) spowoduje zniszczenie polskiego rzemiosła. Zarówno dostarczanie na polski rynek taniej żywności jak i amerykańskich produktów przemysłowych pozbawi środków do życia miliony obywateli RP oraz będzie prowadzić do obniżenia dochodów państwa pochodzących z podatku.

  Przedstawione wnioski nie sa gołosłowne. Podpisany układ NAFTA pomiędzy USA a Meksykiem zwiększył bezrobocie w Meksyku dwunastokrotnie. Podpisanie powyższych porozumień będzie dokonane wbrew art. 146 § 4 i § 7Konstytucji RP.

  Uważamy, że Ustawa o Prywatyzacji Przemysłu, Traktat Lizboński, wprowadzenie obcych wojsk na teren Polski zostały dokonane nielegalnie ponieważ jako działania niezmiernie istotne dla Obywateli i Państwa Polskiego powinny być poprzedzone referendum narodowym. Podobnie podpisanie jednego z porozumień CETA lub TTIP powinno być poprzedzone referendum narodowym.

  Domagamy się przeprowadzenia referendum dotyczącego wprowadzenia do Polski wojsk NATO oraz referendum na zgodę Narodu na podpisanie CETA. Występujemy również do innych państw Grupy Wyszehradzkiej o niepodpisywanie porozumienia CETA.
  Do protestu jest załączona lista organizacji i osób fizycznych, które są przeciwne podpisaniu przez Polskę porozumienia CETA, oraz wprowadzeniu do Polski wojsk NATO bez referendum.

  Za Polsko-Polonijne Zgromadzenie Niepodległościowe

  Mgr inż. Adam Bednarczyk
  Uczestnicy nadzwyczajnego zebrania rządu PPZN==

  Wołanie na puszczy..

 10. (…)
  „Dzisiejsze żydowskie lobby polityczne w Polsce czerpie więc swoją siłę w głównej mierze z niesuwerenności III Rzeczpospolitej i z siły lobby żydowskiego w Ameryce. Powiedziałbym nawet, że w mierze przeważającej. Ale swoją rolę odgrywa tez serwilistyczna mentalność spodstolnych elit politycznych III RP. ( … )

  Często sila obcych bierze się z własnych słabości. I często fałszywe mniemanie o cudzej potędze wynika z fałszywego mniemania o własnej bezsilności”.

  Nic dodać, nic ująć.
  (..)
  http://macgregor.neon24.pl/post/134095,marian-miszalski-zydowskie-lobby-polityczne-w-polsce

  Budujące, choć trochę.

 11. Z S24:

  „Orbanowi bynajmniej nie zależało na tym, aby frekwencja przekroczyła 50 procent, gdyż wówczas byłby związany takim wynikiem referendum w sensie formalno-prawnym, co oznaczałoby wejście w ostry konflikt z UE, który, być może, nie jest akurat w tym momencie potrzebny. Ale Orban uzyskał wystarczająco silny mandat do rozmaitych „negocjacji” z UE także w tej kwestii.

  Wynik referendum jest najlepszy z możliwych, gdyż umożliwia Orbanowi elastyczne posługiwanie się nim w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych.

  UNUKALHAI -15:36

 12. Winnicki: Polska oficjalnie wasalem Waszyngtonu?

  Skandal w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – proszę o udostępnianie tej informacji. Dziś wystosowałem do Ministra Waszczykowskiego szereg oficjalnych pytań, w związku z tematem, który bulwersuje wielu Polaków.
  —————–

  Szanowny Panie Ministrze,

  Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, podsekretarzem stanu odpowiedzialnym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką został pan Robert Grey. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała nominację z dniem 30 września 2016 r.

  O nowym, wysokim urzędniku MSZ, odpowiedzialnym za strategicznie ważne obszary polskiej dyplomacji, wiadomo m.in., że:

  „Robert Grey ukończył studia w University of Massachusetts (filozofia i socjologia) oraz New School University w Nowym Jorku (stosunki międzynarodowe, specjalizacja Rządy i Prawo).

  Był regionalnym doradcą legislacyjnym w Senacie stanu Massachusetts. Spędził rok w Afryce gromadząc materiały o skuteczności partnerstw z organizacjami międzynarodowymi i ONZ. W Kambodży badał przestrzeganie praw człowieka. Pracował w firmie Putnam Investments w Bostonie. Następnie wyspecjalizował się w stosunkach międzynarodowych, zwłaszcza dyplomacji ekonomicznej i negocjacjach oraz w budowie partnerstw pomiędzy sektorem prywatnym i państwowym. W latach 2005-2008 pracował w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, gdzie kierował Biurem ds. Partnerstw. Od 2008 do 2010 r. był dyrektorem zarządzającym ds. Partnerstw World BPO Forum przy współpracy ONZ (Nowe Delhi/Nowy Jork).

  Od 2010 r. pracuje w Polsce. W latach 2010-2013 był dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych i partnerstw Instytutu Studiów Wschodnich i Forum Ekonomicznego w Krynicy, a w latach 2012-2013 doradcą Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego/Grupy Bumar. Od 2013 do 2014 r. pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i relacji zewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie (2014-2016) był dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu funduszu venture capital Xplorer Fund w Warszawie, a także prezesem zarządu Fundacji Globe Forum. Od maja 2016 r. był doradcą w Gabinecie Politycznym ministra spraw zagranicznych”.

  ————

  Informacja ta zdumiała wielu Polaków. Stosunki międzynarodowe są obszarem nieustannej rywalizacji i konkurencji pomiędzy państwami, a kwestia politycznej lojalności wysokich urzędników wobec własnego państwa – podstawowym narzędziem walki o interesy narodowe. W związku z powyższym, proszę o odpowiedź na następujące pytania:

  1) Czy pan Robert Grey jest obywatelem polskim?

  2) Czy posiada inne, niż polskie, obywatelstwo? Jeśli tak, to jakie?

  3) Dlaczego na wysokie, bardzo ważne stanowisko w MSZ mianowano człowieka nie będącego Polakiem, mieszkającego w Polsce zaledwie od kilku lat?

  4) Jakimi zasługami w walce o polskie interesy, również w konfrontacji z interesami USA lub innych państw i organizacji międzynarodowych, może pochwalić się pan Robert Grey?

  5) Dlaczego mianowano na stanowisko wymagające walki o polskie interesy m.in. na gruncie amerykańskim i strategicznie ważnym – azjatyckim, Amerykanina, zamiast, jak nakazywałaby elementarna logika, Polaka?

  6) Jakie są gwarancje politycznej lojalności pana Roberta Greya wobec Polski, w przypadku kolizji interesów Rzeczypospolitej Polskiej i USA w poszczególnych, powierzonych mu, strategicznie ważnych obszarach dyplomacji: azjatyckim, amerykańskim i ekonomicznym?

  7) Kiedy ostatni raz cudzoziemiec pełnił tak wysoką funkcję w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych? Proszę o uwzględnienie okresu od 1945 r.

  8) Czy polityka nominowania cudzoziemców na wysokie stanowiska w polskiej dyplomacji jest manifestacją braku własnych, polskich kadr, zdolnych podjąć takie zadania?

  9) Czy nominowanie Amerykanina na wysokie, strategicznie ważne stanowisko w polskiej dyplomacji jest wyrazem podporządkowania naszej polityki zagranicznej Stanom Zjednoczonym i ich interesom?

  10) Czy Pan Minister planuje kontynuować politykę nominacji utrzymanych w tym duchu? Czy możemy spodziewać się, że za realizację polskich interesów narodowych na odcinku niemieckim będzie odpowiadał Niemiec, czeskim – Czech, rosyjskim – Rosjanin, chińskim – Chińczyk etc.?

  Robert Winnicki, poseł na Sejm RP

  Źródło: KONSERWATYZM.PL

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.