Co się dzieje na Bliskim Wschodzie – 03.09.2016.

Wojna o Syrię czy o (Wielki) Izrael?

Podczas gdy w Europie straszy się znowu publikę Rosjanami – ‚wejdą, nie wejdą’ – na Bliskim Wschodzie robi się coraz ‚cieplej’, a sprawy europejskie: terroryzm, uchodźcy, zagrożenie ze strony Rosji, sankcje, Ukraina, unijne swary i Brexity, znakomicie odwracają uwagę od tragedii narodów Bliskiego Wschodu. Jak już podawaliśmy wcześniej, wojna na Bliskim Wschodzie toczy się nie tylko o ropę i dostęp do źródeł energii. Jest to wojna o Wielki Izrael.

Znalezione obrazy dla zapytania wielki izrael

Okazuje się, że największym przeciwnikiem bujnych planów Izraela jest też Syria, która nie uznaje Izraela, nie uznaje amerykańskiej inwazji na Bliski Wschód i nie uznaje zachodnich banków, i do tego cały czas popiera prawo Palestyńczyków do życia. Wszelkie próby przekupienia i szkalowania Asada nie pomogły.
.
No to teraz gramy w otwarte karty – Izrael przyznaje, że popiera i finansuje ISIS. Do utworzenia wszystkich grup terrorystycznych na Bliskim Wschodzie przyznała się Hillary Clinton, ale przyznają się też różni politycy amerykańscy jak np. senator McCain. Obama boi się odejść z tzw. piętnem wojny wietnamskiej. Potrzebne mu jest jakieś zwycięstwo. Choćby maleńkie. Do tej pory bardzo dwulicowa postawa USA wobec sztucznie stworzonych grup terrorystycznych, a tak naprawdę tej samej bandy pod różnymi nazwami, nagle stała się zupełnie szczera. Amerykanie otwarcie przyznają, że nie po to szkolą, trenują i finansowo pomagają terrorystom, by Asad nadal pozostawał u władzy.
.
USA i Izrael zaangażowały i państwa Bliskiego Wschodu do walki z Asadem i rządy europejskie z ich syjonistycznymi przywódcami (np. Francja). Już nikt niczego nie ukrywa, wystarczy przejrzeć tytuły i wiadomości z różnych źródeł:
—  Izrael ma nadzieję, że gdy zniszczą Asada, to wreszcie ustanowią w Damaszku żydowskie rządy i droga do Wielkiego Izraela stanie otworem.
—  Amerykanie oferują eskalację wojny w Syrii.
—  „Niech Rosja i Iran płacą cenę za zwalczanie terrorystów w Syrii – mówi dyrektor CIA Michael Morell w interview z Charlie Rose. – Trzeba zmusić Rosję i Iran, żeby słono zapłacili w Syrii”.
—  „Czy zapłacą cenę, jak będziemy zabijać Rosjan i Irańczyków?” – pyta Charlie Rose.
—  „Tak, skrycie. Jest jeszcze jedna sprawa bardzo ważna. Ja chcę uderzyć w osobistą bazę Asada; ja chcę go bardzo wystraszyć” – odpowiada dyrektor CIA.
.
Znalezione obrazy dla zapytania asad
.
Baszar al-Asad z żoną
.
Morell, który zgłosił nominacje Hillary Clinton na prezydenta USA, nie jest jedynym politykiem USA , który ma tak ambitne plany wobec Rosji i Iranu. Wielu amerykańskich polityków, strategów, generałów ogłosiło wojnę przeciwko Rosjanom. Nie tylko w Syrii, ale i na Ukrainie.
.
The Dangerous Temper Tantrums of US War Hawks. Make Russia and Iran “Pay a Price” for Fighting Terrorism in Syria | WHAT REALLY HAPPENED
http://www.whatreallyhappened.com/node/546760#axzz4IsMkNvBA
.
* * * * * * *
.
Izraelski sztab strategów ostrzega: Nie wolno niszczyć ISIS. Mogą się jeszcze przydać jako ‚pożyteczne narzędzie’ przeciwko Iranowi.
.
Think-tank, zatrudniony przez NATO i rząd Izraela. twierdzi, że Zachód nie powinien zniszczyć ekstremistycznej grupy ISIS, która znana jest przede wszystkim z tego, że urządza ludobójstwo narodów Bliskiego Wschodu i czystki etniczne w Syrii i Iraku. „Tak zwane Państwo Islamskie może się bardzo przydać w niszczeniu Iranu, Hezbollah, Syrii, Rosji – opowiada dyrektor Think Tanku, Efraim Inbar. – Popieranie istnienia Państwa Islamskiego ma cel strategiczny i niszczenie go jest wielkim błędem” (opublikowano w Besa 2/08/16).
.
Efraim Inbar jest profesorem w Izraelu i dyrektorem The Begin-Sadat Centre for Strategic Studies (BESA). Ta ‚szlachetna’ organizacja ma na celu zapewnić bezpieczeństwo i pokój, ale tylko dla Izraela. BESA jest wspierana przez rząd Izraela, Śródziemnomorską Inicjatywę NATO, amerykańską ambasadę w Izraelu i Radę Carnegie d/s Etyki i Spraw Międzynarodowych. Zdaniem BESA należy przedłużać wojnę, która już zniszczyła Syrię, zabijając setki tysięcy ludzi i wypędzając z kraju połowę populacji.
.
Znalezione obrazy dla zapytania isis islamic state
.
Terroryści z IS
.
Na argument, że zniszczenie ISIS wprowadzi wreszcie stabilizacje na Bliskim Wschodzie Inbar odpowiada:„Stabilizacja nie ma żadnej wartości samej w sobie; chyba że jest nam na rękę i służy naszym interesom. – I dodaje – Destabilizacja i kryzys czasami są bardzo przydatne, ponieważ mogą przynieść pozytywne zmiany”. Wrogiem Izraela nie jest Państwo Islamskie, tylko Iran. Inbar oskarża Obamę o to, że za bardzo ‚rozdmuchuje’ zagrożenie ze strony PI, co pomaga Iranowi w walce z bojownikami PI.
.
Israeli think tank: Don’t destroy ISIS; it’s a “useful tool” against Iran! – Real Iran:
http://realiran.org/israeli-think-tank-dont-destroy-isis-its-a-useful-tool-against-iran/
.
* * * * * * *
.
Pisze dalej pani Tiamat: Zadziwiające, że militarny kompleks USA zarabia na tym, iż wydaje ogromne pieniądze na zbrojenia. Ale za utrzymanie kompleksu militarnego odpowiada amerykański podatnik i kraje Unii, które cały czas robią ‚ściepkę’ na NATO. Oczywiście, że różni komentatorzy wyrażają rozmaite opinie i podejrzenia. Czasem ważniejsze jest to, o czym się nie mówi głośno. Spójrzmy na historię Bliskiego Wschodu od czasu utworzenia państwa Izrael. Już Ben Gurion powiedział, że Izrael nie potrzebuje konstytucji i nie potrzebuje wyznaczonych granic.
.
Konstytucja musiałaby określić granice administracyjne, które podlegają konstytucji. Gdy popatrzymy na mapę Izraela z 1948 roku i tę obecną, to łatwo zauważymy, że granice są dość płynne i jakoś się teren Izraela poszerza. A mają w planie poszerzyć swój teren od Synaju po południową Syrię. Możemy się wykłócać o granice Ukrainy, która, notabene, też nie ma zatwierdzonych granic; możemy ‚pyskować’ na aneksje Krymu, bajdurzyć o Donbasie, ale nikt się nie czepia Izraela, który zagarnia coraz to nowe tereny.
.
Mam na myśli Wzgórza Golan, które prawnie należą do Syrii. Izrael zajmuje West Bank, wyrzuca Palestyńczyków z ich własnych domów… i nic. Nie ma zdjęć biednych dzieci palestyńskich na pierwszych stronach wielce szacownych gazet. Izrael całkiem otwarcie się przyznaje, że potrzebna jest destabilizacja na Bliskim Wschodzie, bo to zapewnia realizację planów Wielkiego Izraela. Izrael sercem, duszą i amerykańską forsą popiera Kurdów (coraz to inną grupę) i głośno krzyczy, że Kurdowie mają prawo do własnego państwa. Równocześnie odmawiają tego prawa Palestynie. Kurdowie bardzo się przydali w rozwaleniu Iraku, teraz chodzi o pokrojenie Syrii na kawałki, żeby Izrael dotarł do Eufratu, bo takie mają plany: od Synaju do Eufratu.
.
Na razie idzie im dobrze. Chcą stworzyć etnicznie żydowskie państwo. Więc trzeba powtórzyć Kosowo. W Kosowie Syjon zniszczył 400 cerkwi prawosławnych, wymordował chrześcijan. NATO, w tym Polacy, pomogli poćwiartować Jugosławię. Wypędzili Serbów z serbskiego Kosowa i wstawili przybyszów z Arabii Saudyjskiej, Turcji i Albanii. I utworzyli ‚etniczne’ państwo-mafię.
.
Ponieważ próba generalna się udała, no to teraz dokładnie ten sam projekt powtarzają na Bliskim Wschodzie. Dokładnie niszczą wszystkie ślady cywilizacji w Iraku, Libii i Syrii. Palą kościoły. Nie wystarczy im zniszczyć miasta i infrastrukturę. Trzeba przepędzić ludzi. Niektórych można ubić, innych sprzedać do burdeli, a całe masy przegonić do Europy i USA. Bo trzeba oczyścić teren. Jeszcze do niedawna na Bliskim Wschodzie mieszkało 10 mln chrześcijan. Teraz nie ma nawet całego miliona. Oburzające jest to, że chrześcijanie i w Europie, i w USA mają dokładnie w tyłku, co się dzieje z kościołami w Libii, Iraku, Syrii. Dokładnie tak samo zrobili w Kosowie. To był blueprint. Wtedy największymi wrogami chrześcijan byli… chrześcijańscy Serbowie.
.
Znalezione obrazy dla zapytania muzułmanie w europie
.
Zamieszanie w Europie jest potężne i do tego potężnie sterowane. I też bardzo sprzyja planom Izraela, bo nie tylko nikt się Arabami nie przejmuje, ale jeszcze się ich oskarża o wszystko, co możliwe (i niemożliwe). Wszyscy pyskują na kozojebców. Nikt na morderców dzieci palestyńskich czy syryjskich. Doszło do takiego absurdu, że państwa europejskie, które są winne miliardowe odszkodowania za zniszczenie narodów Bliskiego Wschodu, jeszcze lżą ordynarnie swoje ofiary wojen europejskich na Bliskim Wschodzie. I oskarżają wypędzone ofiary wojny o… uciekanie z pożogi. Niesłychane.
.
Niemcy do tej pory płacą odszkodowanie Izraelowi, chociaż Izrael nigdy nie był zburzony, bo nie istniał w czasie drugiej wojny światowej.Militarny kompleks w USA koniecznie chce wsadzić Clintonową na tron prezydencki (widać Amerykanie kochają dynastie polityczne). Hillary się odgraża, że wreszcie rozprawi się z Syrią, gdy zostanie prezydentką. I oczywiście straszy, że napadnie na Rosję. Z jej przemówień wyraźnie wynika, że gotowa jest poświecić całe Stany Zjednoczone i złożyć na ołtarzu Izraela.
.
Nie wiem, o co chodzi z tym Trumpem, ale stronnictwo Clintonów zdecydowanie pcha USA w kolejną wojnę. Dlatego wyborca amerykański ma tyle do powiedzenia, że może głosować albo na waryjota, albo na przestępcę. Gospodarka USA już dawno się nie liczy; ani los amerykańskiego dziecka. Podobnie jak los państw europejskich. Kto się martwi, z czego będą żyli Grecy? A wybory są potrzebne tylko po to, by zalegalizować kolejne przestępstwa dokonywane w imieniu wyborcy.
.
Moim największym zdumieniem, gdy chodzi o mentalność i politykę USA, jest przekonanie, że nauka powinna być komercyjna i że zdrowie obywatela i nauczanie można wystawić na giełdzie. Tak jak ranczo z krowami. Jest to zbrodnia wszechczasów, a jednak ma wielu zwolenników, którzy wierzą, że o leczeniu dziecka obywatela USA ma decydować… market i notowania na giełdzie. Jest to swoiste zboczenie. Pieniądze podatnika idą na zabijanie cudzych dzieci, a podatki przeznaczone na naukę, wydaje się na ratowanie skorumpowanych banków.
.
Obecne awantury z Siuksami w Dakota są jaskrawym przykładem, że dostęp do naturalnych bogactw ziemi, które są za darmo, mogą mieć tylko przestępcy podatkowi. Woda płynie w rzece za darmo. Deszcze padają za darmo. Ale tylko firma Nestle może kraść darmową wodę, w milionach litrów dziennie! – a potem butelkować darmową wodę i sprzedawać z dużym zyskiem. Mala butelka wody darmowej kosztuje więcej niż litr benzyny. I na tym polega geniusz ekonomii amerykańskiej.
.
A w polityce zagranicznej to najważniejsze, by oskarżać ofiary przestępstw – wtedy przestępca może spać spokojnie. Bardzo polecam wykład Miko Peleda, syna izraelskiego generała:
.


.

Przetłumaczyła i opracowała: Tiamat

94 Komentarze

 1. Gdzie miejsce dla „Jedynej Rosji”?

  http://cont.ws/uploads/pic/2016/8/8006.jpg
  Bardzo dawno temu, chyba z 10 lat temu, kiedy uczyłem się w szkole, małą grupę z naszej historyczno-prawoznawczej klasy wysłali do „Jedynej Rosji”. Zadałem tam z punktu pytanie dziewczynie, która opowiadała nam o tej partii. Pytanie brzmiało tak: ” czy nie obawiasz się, że twoja partia stanie się KPZR”? Dziewczyna od razu zaczęła wydawać lekcję, że mamy demokrację, a w ZSRR demokracji nie było, a więc „Jedna Rosja” nie zamieni się w KPZR, bo to się nigdy nie będzie mogło stać. Widać to ulubiona odpowiedź członków JedRy („Едра”): „To nie może być, bo to się nigdy nie stanie”. Taką właśnie odpowiedź usłyszałem od sekretarza zwolnionego szefa Federalnej Służby Celnej.

  Od tego czasu wiele się zmieniło, jednak istota „JR” pozostała bez zmian – to KPZR, a w jej najbardziej szkodliwej wersji. Do czego potrzebna jest „Jedyna Rosja” w naszym kraju?

  „Jedyna Rosja” jest potrzebna do symulacji działalności politycznej.

  A w szczególności, do napełniania parlamentu gadającymi głowami. W rzeczywistości, funkcja podstawowa rosyjskiego parlamentu – to imitacja, dlatego każda partia polityczna, gra tylko wyznaczoną dla niej rolę. JedRa zaś gra rolę najważniejszą, choćby dlatego, że mają absolutną większość.

  „Jedna Rosja” wykonuje funkcję informacyjno-ideologiczną .

  JedRa nadzoruje wiele mediów w całym kraju, finansuje pozytywny własny wizerunek. JedRa aktywnie tworzy i uczestniczy w konstruowaniu politycznych memów. Memy – to nie niewinne zdjęcia, lub karykatury, to narzędzie podporządkowania ludzkiej świadomości, narzucające pojęcie o przedmiocie lub zjawisku, nie pozostawiając wyboru; – oto co należy rozumieć, pod pojęciem memów.

  „Jedyna Rosja” oznacza przynależność do elity politycznej

  Przynależność do „elity” w naszym kraju uprawnia do i nieuznawania za wiążące prawa Federacji Rosyjskiej. Dlatego,jest korzystne zostać członkiem JedRy, przede wszystkim dla tego, aby móc omijać przepisy, uciekać od odpowiedzialności. Dzięki potędze informacyjno-ideologicznej, prawie nikt nie będzie wiedział o przestępstwach „jedinorusow” (единоросов). Skromne próby zwrócenia ludziom uwagi na skalę dokonywanych przestępstw, przez członków partii, napotykają liczne bariery w postaci najpotężniejszych memów: „Jesteś agentem departamentu stanu”, „piąta kolumna”, „rozwalasz Rosję” i tak dalej. Rozumie się, że, JedRo, to środkowy i niższy poziom elity, tak jak sama JR jest produktem politechnologii ludzi na poważniejszym poziomie. Tym nie mniej przynależność do elity odkrywa możliwość wzbogacenia w rozmiarach byłego gubernatora Sachalinu Aleksandra Horoszawina (Хорошавина).
  http://politinformator.ru/sites/default/files/uploads/gallery/741.jpg
  http://pravda32.ru/images/news1/horoshavin.jpg

  Podobnie jak i innych gubernatorów. Czytaj na ten temat materiały w The Moskow Post.

  Иван Бесценный
  „Иметь или быть”

  https://cont.ws/post/358355
  29 августа, 2016
  ————————————
  Przetłumaczył z rosyjskiego i opracował: 1abezmetki
  Przedruki dozwolone. Wyjątek – Neon24.
  Bojkotuj Neon24!

  • ~1abezmetki

   „… czy nie obawiasz się, że twoja partia stanie się KPZR”? Dziewczyna od razu zaczęła wydawać lekcję, że mamy demokrację, a w ZSRR demokracji nie było, a więc „Jedna Rosja” nie zamieni się w KPZR,…”. -

   — Podobnie jest teraz u nas, tylko bardziej kłamliwie.

   Uwagi o publikacji pod Pańskim wpisem z godziny 10:18.

 2. Premier Japonii Sindzo Abe nazwał „nienormalną” sytuację braku traktatu pokojowego między Rosją i Japonią, przekazuje korespondent „Газеты.Ru”.
  https://rentv.cdnvideo.ru/sites/default/files/styles/640×360/public/field/image/2016/35/tass_17464688.jpg?itok=KaCYqqNd
  „Ten stan między Japonią i Rosją, ważnymi dla siebie sąsiednimi krajami, o nieograniczonym potencjale, między którymi do tej pory nie ma porozumienia, nie można nazwać inaczej, jak sytuacją nienormalną”, — powiedział Abe, na plenarnym posiedzeniu WFE- Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku.

  Wcześniej Abe zaproponował podumać w tajdze o stosunkach rosyjsko-japońskich i spotykać się we Władywostoku każdego roku.

  https://www.gazeta.ru/politics/news/2016/09/03/n_9070499.shtml

  • Biedny premier Japonii. Ze strachu przed nastepna Fukuszima robi w pory na samo wspomnienie kowbojow i Hiroszimy.
   Zadziwiajace!!!!!!!
   To Japonia juz nie ma pretensji o Hiroszime i Nagasaki, a ma pretensje o WYspy Kurylskie bo ich murzyn straszy??? .
   Taki wspanialy niedawno kraj. I tak straszliwie sponiewierany przez jankesowsko izraelskie wirusy przemyslowe.(stuxnet)
   Popychani przez USA, probuja pyskowac na Rosje.
   Nie dalo sie imbecylom sprowokowac wojny japonsko -chinskiej,. probuja nastepne siezki?
   To przeciez Tokyo odmawialo porozumienia w sprawie Wysp Kurylskich. I dalej nie wie jak sie zachowac bo instrukcje z USA sa debilne i jasne: chodzi o to, zeby z Japonczykow zrobic najemnikow wojennych USA.
   No wiec teraz Japonie podzegaja i strasza kowboje, ze ma dac w kosc Rosji a glownie Putinowi,.
   Do Chinczykow trzeba miec pretensje o Spratly, bo tak sobie zyczay Izrael i Singapur;
   A poniewaz ani Filipiny ani Japonia nie maja ochoty na kretynskie wojenki USA – to prasa zachodnia i zachodnie slugusy beda wieszac wszystkie psy na Putinie.
   Na prezydenta Filipin, ktory nie chce zasranych baz amerykanskich – juz sie „ktos” zamachnal. Zalosne.
   Kiedys wieszali na Husejnie i Miloszewiczu.

   Dzis ogladalam polskie wiadomosci koltunstwo polskiej gadzinowki pt. Wiadomosci z taka jedna pania z ukropskim nazwiskiem: Gawryluk

   Pani Dorota Gawryluk, ktora nie sluchala wywiadu Putina z Bloombergiem – ale za to z przekonaniem debila, opowiadala o „rewizjonistycznej postawie Putina” w sprawie granic powojennych – w Europie zwlaszcza.
   (Gawryluk nie takie pierdoly opowiada/czyta/powtarza. Biedaczka)
   Nie dosc, ze glupia papuga to jeszcze nieuczciwa.

   Wiadomo przeciez, ze Japonia nie byla popularna po wojnie i wszystkie durnie swiata sie cieszyly, ze na chrzescijanska wlasciwie Hiroszime spadla bomba atomowa i to w trakcie podpisywania kapitulacji przez Japonie. ( A juz po kapitulacji Niemiec)
   Wyspy Kurylskie przypadly administracyjnie Rosji, choc naturalnie zostawiono luke prawna na dalsze draki – normalka, glownie dlatego, ze jak zwykle Amerykanie i Anglicy ustalali granice i Polski (Linia Curzona) i Europy panstw takich jak: Jugoslawia, Polska, ZSRR, i Japonia, Chiny, Wegry, Moldawia, Bulgaria, Rumunia!!

   A gowno Jankesom do europejskich granic.
   Nie obchodzi mnie Alzacja, Lotaryngia, czy nawet Hawaje, ktore sie USA nie naleza.

   I nagle teraz, jakis kopciuszek medialny, Dorota Gawryluk ma cokolwiek do powiedzenia na temat Putina??
   Ze niby Putin wprowadza rewizje granic??

   Co Putin powiedzial Bloombergowi:
   Wyspy Kurylskie sa konsekwencja II wojny swiatowej. Rosja jest gotowa do negocjacji.
   Jesli zaczniemy rewidowac granice po II-ej wojnie swiatowej, to zacznijmy od Polski do ktorej nalezal Lwow!!
   I to obrazilo jakiegos mikrocefala medialnego – jakas Dorote Gawryluk, ktora jest glupsza od gwozdzia???
   I nie pamieta skad sie w Polsce wziely Ziemie Zachodnie??
   Scierka

   Nie daja rady logice Putina imbecyle Zachodu.
   Stad taka na niego zlosc.
   Bo inaczej sie odgryzc nie umieja.
   Kiedy durnie zachodnie zrozumieja znaczenie slowa: NEGOCJACJE?
   Wampiry, ktore ssaja krew i rope Bliskiego Wschodu, Afryki, Wenezueli, Brazylii i Japonii i Filipin- czy potrafia zyc bez draki i mordowania dzieci?

   • „Wampiry, ktore ssaja krew i rope Bliskiego Wschodu,… – czy potrafia zyc bez draki i mordowania dzieci?” -

    — Historia i dzień dzisiejszy wskazuje, że nie potrafią.

 3. Zawiadomienie do prokuratury o przestępstwie zniesławienia Polaków przez Leszka Głódzia

  „Niniejszym zawiadamiam Ministra Sprawiedliwości oraz Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro o przestępczym zniesławieniu Narodu Polskiego przez żyda Sławoja Leszka Głódzia – słowami homilii – w trakcie uroczystości pogrzebowych Bohaterów II konspiracji: śp. Danuty Siedzikówny ps. Inka i śp. Feliksa Selmanowicza ps. Zagończyk, wygłoszonej przez Głódzia jako p.o. Metropolity Gdańskiego w Gdańsku, w dniu 28 sierpnia 2016.”

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/4407-zawiadomienie-do-prokuratury-o-przestepstwie-glodzia

  • ~dron67

   Przytaczam fragment:
   „Głódź słowami:
   „Ale wiemy, że oficer, który zastrzelił Inkę i Zagończyka
   … a ten, który ją zastrzelił…
   ….kainowa zbrodnia i kainowa wina…
   kainowa zbrodnia i wina z pobratymczych rąk —-niestety—polskich rąk! …”
   ……
   „… i tak było.
   … A kto to czynił?… Także Polacy.
   Polakiem był ten, który ich zastrzelił, też musimy o tym pamiętać.”
   W sposób ewidentny dopuścił się przestępczego pomówienia Polaków jako Narodu o zbrodnie mordu na skazańcach: Danucie Siedzikównnie i Feliksie Selmanowiczu”.

  • ~1abezmetki

   Po rosyjsku – nie doczytam się.

   Pani Tiamat została obrażona w NEON-ie przez Zdzicha – musiał wylecieć z bloga; dwa jego wpisy skasowane.
   Jeszcze paskudniej została pani Tiamat wyzwana przez @ele (Tadeusza Słowianina). Niestety musiałem dokonać blokady; parszywy jego wpis został skasowany.
   A przecież pani Tiamat pisze prawdę o nas… Nie chcą ludzie tej prawdy.

     • ~grzanek
      ~dron67

      To jest kilka wpisów pod notką, link:

      http://zygumntbalas.neon24.pl/post/133560,co-sie-dzieje-w-rosji-02-09-2016

      Ostatni wpis @ele został skasowany, a on sam zbanowany.

      Jeśli chodzi o Zdzicha, to też wyzwał panią Tiamat, a chodziło mu o to, że komunizm – twierdził – przyczynił się do śmierci 250 mln ludzi. Ja go pytałem:
      — A dlaczego nie 666 mln?
      — Ile jest ofiar kapitalizmu z wszelkimi zwyrodnieniami typu faszyzm, nazizm czy US-democracy? -
      Nie odpowiedział. Też został zbanowany.

     • Przyznam szczerze – mnie również wypowiedź p. Tiamat nie do końca przypadła do gustu. Jej wydźwięk jest jasny: „Polacy – sami sobie jesteście winni!”, z czym nie do końca się zgadzam, choć nie sposób temu całkowicie zaprzeczyć. Przyjęcie tego faktu do wiadomości może boleć, ja to rozumiem. Oczywiście nic nie usprawiedliwia inwektyw.

      Natomiast pragnąłbym zwrócić uwagę na parę szczegółów, które zdaje się uszły uwadze pani Tiamat.

      1) Dura lex, sed lex – jasna sprawa, tylko dlaczego ci wszyscy „uchodźcy” walą akurat do Europy? Przecież wokół Syrii/Libii jest tyle państw muzułmańskich/arabskich.
      2) Tajemnicą poliszynela jest, że gros tych migrantów to nie żadni tam prześladowani uchodźcy, lecz imigranci zarobkowi (pardą, w zasadzie powinienem napisać „ekonomiczni”, bo zarabiać to oni w przemożnej większości nie mają zamiaru – do Europy jadą po SOCJAL), zwykli oportuniści szukający dojnych krów, które zasponsorują ich pasożytniczy tryb życia z zasiłków społecznych.
      3) Na całe szczęście (w kontekście zalewu migrantów) w Polsce nie ma socjalu i nie będzie go w dającej się przewidzieć przyszłości, dlatego Nas ten problem w zasadzie nie dotyczy; realne jest natomiast ryzyko przenikania przez granicę z Niemcami islamskich ekstremistów (w Niemczech z rąk jednego z nich padła już trupem ciężarna Polka).
      4) Pani Tiamat zdaje się tracić z pola uwagi fakt, że Polaków o zgodę na wysłanie wojsk do Iraku nikt o zgodę nie pytał. Nie było żadnego referendum. Poszczególne osobniki motywowane względami merkantylno-adwenturystycznymi faktycznie zasługują na naszą wzgardę. Moździerzowego ostrzału cywilów świętujących na weselu nie da się usprawiedliwić.
      5) Kardynalnym błędem jest nie dostrzeganie, że umysły Polaków formowane są od co najmniej 3 dekad przez potężną machinę żydomediów i żydoedukacji, dlatego w mojej ocenie zasada „volenti non fit iniuria” nie ma tu zastosowania. Polacy zwyczajnie „nie wiedzą, co czynią”.
      6) Powyższe w zasadzie jest bez znaczenia, jeśli zważyć że Polacy i tak nie mają żadnego wpływu na decyzje swojej klasy politycznej, dlatego nie można rozciągać odpowiedzialności na zwykły lud. To politycy ponoszą winę, a oni z pewnością działali z premedytacją, doskonale wiedząc, co robią.
      7) Kończąc już – Polacy nie mogą ponosić kary za przewiny zarządców atrapy państwowości polskiej.

     • Aha, zapomniałem jeszcze dodać, że ich się wpuszcza hurtem, bez rozpatrywania z osobna indywidualnych wniosków o azyl – wbrew postanowieniom aktów normatywnych, które Pani cytuje, więc to nie jest tak, że prawo łamie tylko jedna strona, lub raczej – że jest ono łamane jedynie na niekorzyść imigrantów.

     • ~grzanek

      „… nic nie usprawiedliwia inwektyw”. -

      — Właśnie.
      Nie mogę się rozpisać, bo – jak zwykle – czeka mnie przygotowanie notki na podstawie (tym razem Pańskiego) przekładu. Krótko:
      1) Przyszli Czeczeńcy pod granicę i sobie poszli. To nie powinno być powodem alarmu wśród blogerów, którzy powinni mieć świadomość, że są to realia często zmyślone i zmanipulowane. Ileż razy już Tiamat i ja o tym pisaliśmy.
      2) czy ‚do Europy jadą po SOCJAL’? – po pierwsze to trzeba sprawdzić. Kilka milionów Syryjczyków opuściło swe domy. Ponad dwa miliony wyemigrowało – tylko część znalazła się w Europie. Wiemy o tym, że są bombardowani, a Europa przedłużyła sankcje wobec Syrii, dokładając się do biedy i nieszczęść w Syrii.
      I tak dalej,…

   • na parcharni neon wszystko jest możliwe ,to kim jest parchu „zdzich” czy inny „moher” to wiadomo doskonale ale że ~ele
    Tam piszą sami z sobą sami sobie oceny dają itd.

    ps.
    w momencie kiedy admin zbanował partyzanta odbanował trolla zdzicha.

    • ~janex

     „… ale że ~ele”. -

     — Napisałem, że jestem zszokowany, ale tak nie można wyzywać pań, a szczególnie tak mądrej i odważnej jak pani Tiamat :)

   • ~ Zygmunt Bialas

    Ja prepraszam za klopot i drastyczne srodki podjete z mojego powodu.
    Ja naprawde nie chce przysporzyc Panu ani znakomitym wpisowcom tego blogu klopotu.
    Ja juz do tylu rzeczy sie przyznalam, przyznam sie do jeszcze jednej:
    Kiedy nauczanie mnie troche znudzilo -glownie z powodu anty- edukacyjnych reform- przestalam nauczac- zaczelam studiowac .. prawo.
    Zostalam dyplomowanym prawnikiem.. humanitarnym. W dzisiejszych czasach to anatema.
    Tak, to ja odwiedzalam tzw. detention centres- obozy dla uchodzcow.Pamietniki moge pisac -o ile mi pozwola.
    Tak, to ja reprezentowalam ponad 70 narodowosci w w staraniach o azyl.
    Tak, to ja razem z innymi prawnikami bronilam najczesciej pro bono – (bezplatnie) prawo ludzi do istnienia. I prawo dzieci do dziecinstwa.
    Ja dalej jestem mocnao zaangazowana w dzialanosc na rzecz prawa dzieci do NIe przebywania w osrodkach odosobnienia. Ja widzialam osobiscie te osrodki, w ktorych ludzie NIE MAJA NAZWISK. Sa zarejestrowani jako NUMERY!!! ((XXI – wiek)
    TAK, MAJA NUMERY – NIE MAJA NAZWISK. BO ROZNE OFICJELE UWAZAJA, ZE ‚ „TE IDIOTYCZNE NAZWISKA SA TRUDNE DO WYMOWIENIA I ZAPAMIETANIA”.

    Ja ogromnire dziekuje panu Zygmuntowi, dronowi67, inkullibalal, lorenco za cudne poparcie choc niczego o mnie nie wiedzieli.
    To nie o mnie chodzi.
    To chodzi o dzieci urodzone w wiezieniach.
    W XXI wieku.
    Ja nie chce sprawiac klopotu panu Zygmuntowi, ktory jest znakomitym humanista ale mieszka w Polsce wsrod wampirow i szerszeni.
    Wiec jak zajdzie potrzeba – ja nie chce zagrazac bezpieczenstwu ludzi do ktorych mam zaufanie i ktorzy mi zaufali.
    Przyszlo nam zyc w antyludzkim swiecie.
    Serdecznie pozdrawiam i przepraszam

    • ~Tiamat

     To jest tak:
     — nie wolno wyzywać;
     — szczególnie pań nie wolno wyzywać;
     — a już Pani na pewno nie wolno wyzywać.
     Kto nie docenia Pani wiedzy i Pani talentu, i odwagi, może się ze mną pożegnać.
     Więc wszelkie przeproszenia czy podziękowania ze strony Pani są po prostu zbędne :)

     Podobna była moja postawa, gdy Andrzej Szubert (@opolczyk) został zbanowany.

     Bloger @ele (Tadeusz Słowianin) będzie za kilka dni odblokowany, bo jest człowiekiem mądrym i ma ogromne zasługi w krzewieniu wiedzy o Donbasie, i będzie mógł przychodzić na mój blog, jeśli będzie miał ochotę.

     Pozdrawiam Panią serdecznie :)

  • ~jacta

   Dodam istotny fragment, dotyczący historii Żurawlowa, nieznanej większości Czytelników:
   „Przez prawie 500 dni mieszkańcy Żurawlowa dzień i noc pilnowali swoich pól.

   https://www.youtube.com/watch?v=pC5VB9qBdOk

   https://www.youtube.com/watch?v=RBVL8v_rL-w

   Mieszkańcy Żurawlowa chylę przed Wami czoła za to, że w złote góry przestaliście wierzyć i to jest Wasze największe zwycięstwo. Czeka nas mozolne odzyskiwanie ziemi, zasobów i gospodarki. Podzielcie się z nami Waszą mądrością, uporem, organizacja i konsekwencją. Pokażemy te miejsca, gdzie OBCY grabi w majestacie prawa i pomyślimy o sposobach wyproszenia ich z naszej ziemi. Pokażemy, że nie zapomnieliśmy o naszych gospodarczych i politycznych aspiracjach”.

 4. [...]Na imprezie zabrakło:

  prezydenta Lublina – który był członkiem Partii,
  wojewody lubelskiego – który jest członkiem partii uważającej, że przedmiotowego zrywu dokonała Służba Bezpieczeństwa oraz bracia Kaczyńscy,

  Lubelskich Zakładów Naprawy Samochodów – zniszczonych jako jedna z pierwsza ofiar wyjątkowo złodziejskiej prywatyzacji i niszczenia polskiego i lokalnego przemysłu,[...]
  http://chart.neon24.pl/post/133574,polskie-rocznice

 5. [...]Ministerstwo zdrowia Federacji Rosyjskiej zatwierdziło nowe wytyczne dotyczące racjonalnych norm konsumpcji produktów spożywczych.

  norma odnosząca się do ryb – wzrosła ona do 22 kg. rocznie. Dla mięsa ustalono 73 kg na rok, ale normy spożycia wołowiny obniżono do 20 kg, z dotychczasowych 25.
  [...]

  W Polsce spożycie ryb i wołowiny spadło niemal do zera ~4 i ~2kg
  Mięso spożycie 62kg i spada.
  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/09/02/co-sie-dzieje-w-rosji-02-09-2016/comment-page-1/#comment-14988

  • „… wytyczne dotyczące racjonalnych norm konsumpcji produktów spożywczych”. -

   — Co to jest z tymi wytycznymi? Również w DWN widziałem tekst o normach żywnościowych w Niemczech.

  • ~maryjanek

   „Eksport rosyjskiej żywności…”. -

   — Dodam, że przewiduje się, iż w tym roku, po raz pierwszy w historii, Rosja będzie największym eksporterem zbóż na świecie. Podali to w DWN.

   • DOSŁOWNIE!

    Okazuje się, że to wstrętne babsko może cierpieć na poważną demencją, Alzheimera czy jeszcze gorsze paskudztwo. To nie żarty. Ta baba będzie trzymała palec na ATOMOWYM GUZIKU!!!:
    http://journal-neo.org/2016/08/24/a-brain-damaged-us-president-with-finger-on-the-nuclear-button/

    „A candidate for public office, especially the highest office in the nation is no longer an ordinary private person. They have a responsibility to be open about their true medical condition. So far, Hillary Clinton has refused. Not only is it irresponsible, it is alarming, truly scary. The mainstream liberal USA media is not touching the issues in any serious way. We have a right to access to a complete and unbiased analysis of her health and medical treatment. She is a candidate for US President, the one with the finger on the nuclear button. She is not running for City Council of Mt. Kisco or president of the local Parent-Teachers’ Association. If her own husband states to the media in 2014 that she had “a terrible concussion that required six months of very serious work to get over,” this is no minor event”.

    • Kandydat na publiczne stanowisko, zwłaszcza to najwyższe w kraju, przestaje być zwyczajną osobą prywatną. Jest on zobligowany otwarcie mówić o faktycznym stanie swego zdrowia. Jak dotąd, Hilaria Clintonowa tego odmawiała. Jest to nie tylko nieodpowiedzialne, to jest alarmujące, a wręcz zatrważające. Liberalne amerykańskie media gł. nurtu nie zajęły się tym tematem na poważnie. Mamy prawo wglądu w kompletną i obiektywną analizę jej zdrowia i przebytego leczenia. Jest kandydatką na fotel prezydenta USA, osoby trzymającej palec na przycisku atomowym. Nie ubiega się o miejsce w radzie miejskiej w Pierdziszewie Dolnym albo przewodnictwo miejscowego związku rodziców i nauczcieli. Skoro jej własny mąż w 2014 roku obwieścił w mediach, że przeszła „straszne wstrząśnienie mózgu wymagające 6 m-cy poważnej rehabilitacji”, to nie jest to byle news.

 6. Federacja Rosyjska wyraźnie i z przewagą zajmuje pierwszą pozycję w olimpiadzie społecznej nierówności.
  88% narodowego bogactwa Rosji skoncentrowane jest rękach milionerów i miliarderów. 0.3% ludności zawładnęło 9/10 wszystkich narodowych bogactw Rosji.

  http://poslezavtra.be/uploads/images/00/00/06/2013/01/06/54672a.jpg

  http://simvol-veri.ru/xp/images/stories/novosti/rossiya%20bednost%202.jpg

  Pierwsze miejsce

  88% narodowego bogactwa Rosji skoncentrowane jest rękach milionerów i miliarderów: odpowiednio- 62% i 26%. W Rosji, żyje wszystkiego, około 100 tys. dolarowych milionerów i miliarderów (tych ostatnich około 100). To jest, uwzględniając członków ich rodzin, to jedynie 0.3% całej populacji, ale władającej 9/10 narodowego bogactwa kraju!

  Na tym tle różnego rodzaju teksty, typu -”pieniędzy brak ale trzymajcie się” (Miedwiediew-”Денег нет, но вы держитесь”). Wygląda, że nasza rządząca nicość, zapomina uściślić jedynie, że „to dla was brakuje pieniędzy”, i w tedy wszystko jasne. Problem jak rozsmarować cienko pozostałe 12% na pozostałych 99.7% ludności, wygląda rzeczywiście nie banalnie. Zwłaszcza, że trzeba jeszcze nie urazić czeladzi.

  Z taką statystyką, Rosja wyraźnie i z przewagą zajęła pierwsze drużynowe miejsce w olimpijskich igrzyskach społecznej nierówności. Po Rosji drugą pozycję zajmują Indie, gdzie połowa narodowych
  bogactw należy do ludzi „szanowanych”. Tak więc jesteśmy niedoścignieni. Chociaż coś, czym reżim może się pochwalić.
  ————————
  Источник: el-murid.livejournal.com
  Опубликовано 2 сентября, 2016

  Przetłumaczył z rosyjskiego i opracował: 1abezmetki
  Przedruki dozwolone. Wyjątek – Neon24.
  Bojkotuj Neon24!

  • ~1abezmetki

   „Rosja wyraźnie i z przewagą zajęła pierwsze drużynowe miejsce w olimpijskich igrzyskach społecznej nierówności”. -

   — Czy faktycznie? – Moja wiedza podpowiada mi inaczej.

   * * *

   Oba przekłady, dotyczące Rosji, będą stanowić jedną notkę. Myślę, że za około cztery dni, bo zrobił się zapas tekstów.
   3. część, związana z Ziuganowem jest w adiustacji. Będzie opublikowana dziś około godziny 17:00 :)

   • Panie Mundku (wybaczy Pan poufałość ;), a co z moim tłumaczeniem artykułu prof. Klare’a jakoby „czekającym w kokpicie”? :)

    Może przekonam Gospodarza do jego publikacji obietnicą przetłumaczenia któregoś z tekstów. Niech Pan wybierze :) Myślałem o którymś z ostatnich tekstów Engdahla:
    http://journal-neo.org/author/william-engdahl/

    • ~grzanek

     „… co z moim tłumaczeniem artykułu prof. Klare’a jakoby „czekającym w kokpicie”? :)

     — Idzie wszystko zgodnie z planem, choć z pewnym poślizgiem… Zamierzona kolejność:

     1 – 1abezmetki o Ziuganowie i Rosji, część III – sobota, tj. dziś o 17:00;
     2 – Grzanek, artykuł prof. Klare’a – w NEON-ie po północy o 01:00 – 02:00; tu na blog.pl – około godziny 11:00 – 12:00, czyli za około 22 godziny;
     3 – Metro, tekst The Sakera o Ukrainie;
     4 – Tiamat(?)…
     * * *
     Zerknąłem na stronę Engdahla. Te dwa ostatnie artykuły (z 20.08. i 31.08) wydają się być bardzo interesujące :)

     • „… przełożyć któryś z artykułów prof. Hudsona nt. historii anulowania długów publicznych w starożytności,..”. -

      — Zainteresowanie byłoby na pewno.
      Długi artykuł? – Można /uprawnione jest skrócić, streścić.
      Ale wyspecjalizowanie się w tekstach Engdahla ma swoje plusy :)

  • Bez syjonistycznej agentury nie byłoby polin.
   Niech jeszcze doda kto płacił za tą ”rewolucję”.
   Systemowy pajac.

   Tłumacząc z polskiego na nasze.

  • Następny pajac, co to:
   -w okresie okupacji bardziej bał się Polaków niż Niemców,=
   Z obozu wyszedł na L-4…

 7. Marine Le Pen ostrzega przed Hillary Clinton: „Ona przyniesie światu wojnę i zniszczenie”

  1 Wrzesień 2016Lider francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen w wywiadzie dla CNN ostrzegała, że kandydatka Demokratów Hillary Clinton „przyniesie światu niestabilność”.„Dla Francji wszystko jest lepsze od Hillary Clinton. Wszystko. Hillary Clinton oznacza wojnę, oznacza…

  Read More http://www.wicipolskie.org/?p=19441

 8. Trump żąda śledztwa: „Jestem wstrząśnięty skalą przestępczości Hillary Clinton”

  31 Sierpień 2016 Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych wezwał do powołania specjalnego, niezależnego prokuratora, który zbada sprawę fundacji charytatywnej prowadzonej przez Billa i Hillary Clintonów. W poniedziałkowym przemówieniu w Akron, w stanie Ohio, Trump oskarżył…

  Read More http://www.wicipolskie.org/?p=19433

  • ~janex

   „… oznaczałby koniec samej Ukrainy”. -

   — Nie wiem, czy Ukrainy, ale na pewno byłby to koniec rządów obecnej junty kijowskiej. Ta junta o tym wie, więc tylko nęka mieszkańców Donbasu.
   Nie pierwsza, ale druga notka z kolei będzie: The Saker o Ukrainie w tłumaczeniu Metro.

 9. Putin: jeżeli ktoś chce rewidować granice, to trzeba rozmawiać o Polsce, Lwowie i wschodnich Niemczech

  „Ja odpowiem bez żadnych żartów – jeśli ktoś chce zacząć rewidować wyniki drugiej wojny światowej, spróbujmy podyskutować na ten temat. Ale wtedy trzeba zacząć dyskutować nie na temat Kaliningradu, a ogółem – wschodnich ziem Niemiec, Lwowa, który był częścią Polski, itd., itd.”.

  „Jeśli ktoś chce otworzyć tę puszkę Pandory i zacząć działać z nią – proszę bardzo, bierzcie flagę w ręce i zaczynajcie”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/putin-jak-ktos-chce-rewidowac-granice-to-trzeba-rozmawiac-o-polsce-lwowie-i-wschodnich-niemczech

 10. Polska: Niech czeczeńscy terroryści szkolą Obronę Terytorialną!

  Marcin Mamoń to dziennikarz dość kontrowersyjny, znany z wielce negatywnego stosunku do Rosji (do tego stopnia, że czeczeńskich islamistów uważa za potencjalnych sojuszników dla Polski, a niektórych tytułuje wręcz mianem „braci”, tudzież „przyjaciół”) oraz do prezydenta Baszara al-Assada. Swego czasu w wywiadzie udzielonym dla Onetu (link) przyznał się nawet do tego, że pomógł islamiście poszukiwanemu w Egipcie listem gończym dostać się do Polski („Kutejbah znalazł się na liście poszukiwanych ludzi w Egipcie. Nie będę zdradzał szczegółów, ale powiem tylko, że pomogłem mu dostać się do Polski. Tutaj otrzymał status uchodźcy. Zakładam jednak, że będzie chciał wrócić do Syrii i dalej walczyć”).

  Wczoraj na portalu Pressmania.pl pojawił się jego artykuł, pt. Czeczeni powinni być dzisiaj przyjmowani do Polski. Warto przytoczyć z niego co ciekawsze passusy: ….

  CZYTAJ… http://xportal.pl/?p=26709

 11. Przemilczane i niewygodne fakty związane z wybuchem II Wojny Światowej

  Poniżej przedstawiamy nieoczekiwane wypowiedzi polityków, którzy znajdowali się w pobliżu opisanych wydarzeń: Joseph P. Kennedy, Ambasador USA w Wlk. Brytanii, ojciec słynnej dynastii Kennedy’ch. James Forrestal pierwszy sekretarz Departamentu Obrony USA (1947-49) cytuje jego wypowiedź tuż sprzed wybuchu II Wojny Światowej: “Chamberlain (Premier Wielkiej Brytanii) oświadczył, że Ameryka i światowe żydostwo pchnęły Anglię do wojny.” (The Forrestal Diariesed. Mills, Cassel p. 129) Książę Jerzy Potocki, Ambasador Polski w Waszyngtonie. Znany i wiarygodny brytyjski

  [...]niemiecki antysemityzm jest “ zrozumiały.” Spowodowane to było faktem, że cały przemysł rozrywkowy, prasa, palestra, służba medyczna znajdowała się prawie w całości w żydowskich rękach
  Żydzi należeli do najbogatszych warstw społecznych [Wypisz wymaluj – jak w III Rzeczypospolitej – admin][...]

  CZYTAJ CAŁOŚĆ http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/08/przemilczane-i-niewygodne-fakty-zwiazane-z-wybuchem-ii-wojny-swiatowej/

 12. na Wołyniu

  Kim byli żołnierze AK i polscy harcerze, którzy w 1944 roku wstąpili w szeregi niszczycielskich batalionów NKWD. Kolaborantami czy bohaterami ratującymi swoje rodziny?

  - Był pan członkiem AK?
  - Byłem. Zaprzysiężono mnie w styczniu 1944 roku.
  - Miał pan pseudonim?
  - „Siekiera”.
  - Jakie były pana poglądy polityczne?
  - Byłem wychowany w bardzo patriotycznym domu. Moją maksymą były słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna.
  - Jaki był pana stosunek do Związku Sowieckiego?
  - Bardzo krytyczny.
  - Dlaczego więc służył pan w sowieckich Istriebitielnych Batalionach?
  - Służba w oddziale była moim obowiązkiem – mówi Szczepan Siekierka, znany działacz środowisk kresowych. Mieszka obecnie we Wrocławiu, ale pochodzi z miejscowości Toustobaby w byłym województwie tarnopolskim. Tam spędził całą wojnę i tam, podobnie jak wielu jego rodaków, w 1944 roku wstąpił do formacji zorganizowanej przez sowieckie służby specjalne.

  Problem udziału Polaków, w tym wielu żołnierzy AK i członków Szarych Szeregów, w Istriebitielnych Batalionach NKWD do dziś nie został gruntownie zbadany przez historyków. Chociaż zjawisko miało charakter masowy, nie funkcjonuje w zbiorowej świadomości Polaków. Okrywa je wstydliwe milczenie. Temat uznawany jest za niewygodny, wymykający się patriotycznym schematom i uproszczonej, czarno-białej wersji historii najnowszej.

  Niemowlęta na sztachetach

  Jak bowiem wytłumaczyć fakt, że mieszkańcy Kresów – najbardziej antysowiecka część polskiego społeczeństwa – poszli na współpracę z Moskwą? Wszyscy żyjący dziś członkowie batalionów odpowiadają zgodnie: to była konieczność. Wytworzyła ją specyficzna, niewystępująca nigdzie indziej poza ziemiami południowo-wschodnimi, sytuacja. W regionie tym istniała bowiem trzecia siła. Tą trzecią siłą była Ukraińska Powstańcza Armia.

  - Zdejmowałem niemowlęta nabite na sztachety płotów. Widziałem ciała ludzi zamęczonych przy użyciu najbardziej wymyślnych metod. Spalonych, pokłutych widłami, z odrąbanymi kończynami i głowami. Mężczyzn, którym oderżnięto genitalia i wsadzono w usta. Kobiety, którym obcięto piersi lub żywcem wyrwano dzieci z brzuchów. Wszyscy zostali zamęczeni tylko dlatego, że byli Polakami. Między innymi wielu członków mojej rodziny – wspomina Siekierka.

  Gdy w 1944 roku tereny Tarnopolskiego, Stanisławowskiego i Lwowskiego dostały się spod okupacji niemieckiej pod okupację sowiecką, rzezie dokonywane przez Ukraińców przybrały apokaliptyczne rozmiary. W trakcie akcji „Burza” polskie podziemie ujawniło się przed Sowietami i zostało przez nich natychmiast rozbite, a resztę mężczyzn w wieku poborowym wcielono do Armii Czerwonej. W efekcie ludność cywilna pozostała bez żadnej ochrony.

  - Pyta pan, jak polscy patrioci mogli wstąpić do sowieckich batalionów szturmowych? Oto odpowiedź. Uważaliśmy, że to jedyny sposób na uchronienie naszych rodzin przez straszliwą śmiercią. Dla nas liczyło się to, że bolszewicy wydali nam karabiny i dzięki temu mogliśmy bronić naszych wsi i naszych rodzin. Wielką politykę odsunęliśmy na bok. My musieliśmy działać tu i teraz – mówi Siekierka.

  Istriebitielnyje (od ros. słowa „niszczyć”) Bataliony zostały utworzone na mocy rozkazu Rady Komisarzy Ludowych z 24 czerwca 1941 roku. Zadaniem tych paramilitarnych jednostek złożonych z lokalnych mieszkańców była pomoc regularnym oddziałom NKWD w „czyszczeniu” terenów zafrontowych z elementu antysowieckiego. Liczba batalionów wzrastała wraz z postępami sowieckiej ofensywy.

  Oddział Istriebitielnych Batalionów złożony z niedawnych żołnierzy AK.
  Do jednostek tych należeć mogło nawet 30 tysięcy Polaków. W 80 procentach byli to nastolatkowie poniżej 18. roku życia, zbyt młodzi, aby trafić do regularnych oddziałów frontowych, oraz osoby niewcielone do Armii Czerwonej ze względów zdrowotnych. Dowodzeni przez sowieckich oficerów, w większości przypadków zostali podzieleni na mniejsze pododdziały, które rozlokowano po ich rodzinnych wsiach.

  Opowiada Tadeusz Banasiewicz ze wsi Cegielnia w powiecie kowelskim. Obecne miejsce zamieszkania: Warszawa.

  - To była klasyczna wiejska samoobrona. Siedzieliśmy po kilku we wsi i czekaliśmy na Ukraińców. Mieliśmy opracowany system alarmowy. Jedna raca oznaczała niebezpieczeństwo, a trzy – poważne kłopoty. Wtedy członkowie batalionów z sąsiednich wsi powinni przybyć z odsieczą.
  - Jak wyglądał werbunek do Istriebitielnych Batalionów? …

  Czytaj dalej http://www.nawolyniu.pl/artykuly/bataliony.htm

 13. Chłopiec w karetce: podżeganie do dalszego rozlewu krwi w Syrii

  Grupy stojące za „kultowym zdjęciem”, finansowane przez Departament Stanu USA, mają za zadanie demonizowanie Rosji i podżeganie do dalszego rozlewu krwi w Syrii

  Nie najlepiej idzie amerykańskiemu rządowi (i jego kumplom) w trwającym już 5 lat dążeniu do obalenia rządu Asada przy pomocy zastępczych sił terrorystycznych. Pierwsze podzwonne dało się słyszeć we wrześniu ubiegłego roku, kiedy do walki włączyły się rosyjskie siły powietrzne – i to z dobrym skutkiem (i aprobatą wszystkich rozsądnych ludzi). Odpowiedzią Imperium na rosyjską interwencję było zestrzelenie w listopadzie rosyjskiego bombowca przez jakąś piątą kolumnę NATO, które miało zniszczyć turecko-rosyjskie stosunki, utrudniając tym samym wojnę powietrzną Rosji z waszyngtońskimi terrorystami. Ale Erdogan i spółka nie palili się do takiego poświęcenia na rzecz drużyny (zwłaszcza, że Turcji nigdy tak naprawdę do niej nie przyjęto) i Erdogan ostatecznie zastosował się do rosyjskich oczekiwań, przepraszając za zestrzelenie i zobowiązując się do rekompensaty dla rodzin ofiar.

  W obliczu takiej bezczelności i odmowy współpracy Departament Stanu sięgnął po kartę atutową: staromodny zamach stanu w Turcji w połowie lipca. Jednak to posunięcie przyniosło skutek spektakularnie przeciwny do zamierzonego, wygląda bowiem na to, że w efekcie zacieśniły się więzi nie tylko Rosji z Turcją, ale również ich więzi z Iranem i Chinami.

  Po tak bolesnych niepowodzeniach Imperium zdaje się brakować pomysłów, a w takiej sytuacji zazwyczaj ucieka się do tego, co idzie mu najlepiej: do kłamstw i manipulowania opinią publiczną, zwracając ją przeciwko wybranemu wrogowi. Najświeższym tego przykładem jest wykorzystanie „kultowego zdjęcia” do dalszego demonizowania zarówno rządu Asada, jak i rosyjskich działań w Syrii – zdjęcia zrobionego przez kamerzystę z „Aleppo Media Center”, który znalazł się w miejscu, gdzie nieco wcześniej na budynek mieszkalny w Aleppo spadła bomba. To on jest autorem „kultowego” już wizerunku chłopca – Omrana Daqneesha – kiedy ten został uratowany z gruzów i umieszczony w karetce.

  Dostrzegając – zawsze bacznie wypatrywaną – okazję do wrzucenia kolejnej garści propagandy, większość zachodnich mediów w ciągu kilku godzin świeciła po oczach zdjęciem, któremu towarzyszyły emocjonalnie manipulacyjne tyrady, stworzone przez pismaków, których zupełnie nie obchodzi ani Omran, ani Syria. Kiedy w ubiegłym miesiącu amerykańskie wojsko zabiło w Syrii 73 cywilów, z jakiegoś dziwnego powodu zdjęcia z tej rzezi nie przebiły się na czołówki gazet i portali informacyjnych.

  (dalej…) https://pracownia4.wordpress.com/2016/09/02/chlopiec-w-karetce-podzeganie-do-dalszego-rozlewu-krwi-w-syrii/

 14. Fiasko zachodniego myślenia o Rosji

  Wschodnie Forum Ekonomiczne we Władywostoku zaprzecza izolacji Rosji ze światem a sankcje, podjęte wobec Rosji na życzenie USA – niczego na niej – nie wymusiły.
  Najbardziej rozwinięte technologicznie kraje azjatyckie doskonale kooperują gospodarczo z Rosją, a ograniczenie dostępu do najnowocześniejszych technologii, co było marzeniem Amerykanów – spaliło na panewce.
  Jutro, 2 września, w ramach tego forum Władimir Putin spotka się z…

  Czytaj… http://sophico21.blogspot.it/2016/09/fiasko-zachodniego-myslenia-o-rosji.html

  • ~krzyk58

   „… po ogłoszeniu decyzji Czeczni wycofali się w głąb Białorusi…”. -

   — Tak sobie poszli? W kilkuset chłopa? – Chyba się wystraszyli Błaszczaka.

   • Byli (z tego co wiem) w Brześciu, a gdzie pójdą?
    To logiczne! Tam gdzie obowiązują „skrócone”
    formy przekraczania – na upa-dlinę.

 15. Japoński premier Abe trolluje Putina gównianą demografią i żałosnym stanem przemysłu w Rosji

  Podczas swego przemówienia we Władywostoku, wypowiedział się w szczególności na następujące tematy:
  W latach 80tych w Rosji RSFRR było 23 miliony dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 20lat, a dzisiaj- jedynie 14 milionów. Następnie zwrócił uwagę, że sytuacja zaczęła się poprawiać, a nawet nastąpił pewien wzrost demograficzny, wzrost na tyle znaczący, że brakuje szkół. Ale Abe jest nieświadomy, że szkół brakuje, nie dlatego że tyle jest dzieci ale dlatego, że prawie 25 tys. szkół zostało „zoptymizowanych” przez Putina:
  http://f3.s.qip.ru/4xGIpVDa.png

  Dalej Abe zaoferował pomoc w uzdrowieniu ludnści Rosji. To logiczne, bo przecież właśnie Japonia to światowy lider w przedłużaniu życia i długoletności starców. A w tej dziedzinie, w Rosji, dzieje się coś strasznego: zdrowie narodu w Rosji przedstawia się beznadziejnie :
  http://f3.s.qip.ru/4xGIpVDa.png

  Abe także deklaruje chęć pomócy Putinowi we wprowadzeniu nowej rewolucji przemysłowej, co jest również logiczne, ponieważ Rosja beznadziejnie odstała nie tylko od siebie, wielkiej radzieckiej przemysłowej potęgi, ale i od zaawansowanego świata. A Japonia, jeśli pamiętacie, zawdzięczała tak wiele w organizacji pracy, doświadczeniu radzieckiemu.

  W ogóle, Abe kusi Putina na różnego rodzaju pyszne bułeczki, ale, prawda – nie podejrzewa nawet, że Putinowi nie potrzebni zdrowi i długowieczni starcy. On nie wie jak się ich pozbyć: już nie podnosi emerytur i chce podnieść próg wieku kwalifikacyjnego.(…).

  Putinowi także i młodzi Rosjanie niepotrzebni, pożytku z nich nie ma, nie chcą pracować za kopiejki, prościej ściągnąć gastarbeiterów z Azji Centralnej.

  Putinowi również nie potrzebny rozwinięty przemysł. On już 15 lat pracuje w tej dziedzinie wyłącznie na minus, w 10 lat zamknął 35 tys. średnich i wielkich zakładów:
  http://f2.s.qip.ru/Wd8G0WCx.png

  I wszystko to Abe obiecuje za podjęcie problemu Wysp Kurylskich. Naiwny.

  ———————————

  http://burckina-new.livejournal.com/173822.html
  http://l-userpic.livejournal.com/126114993/77851212
  Пишет burckina_new (burckina_new)
  2016-09-03

  Przetłumaczył z rosyjskiego i opracował: 1abezmetki
  Przedruki dozwolone. Wyjątek – Neon24.
  Bojkotuj Neon24!

 16. Internet dla zarejestrowanych, czyli z ustawą antyterrorystyczną na wakacjach

  Nie spodziewałem się, że wyjeżdżając na typowy, rodzinny urlop nad piękne polskie morze, będę miał okazję poczuć trudy życia terrorysty. A jednak – pozostające do tej pory interesującą abstrakcją polityczną zapisy nowej ustawy antyterrorystycznej dotknęły bezpośrednio tak mnie, jak i pewnie tysiące innych urlopowiczów. Zaczęło się od próby włączenia sobie zwykłego internetowego radia.
  http://www.dobreprogramy.pl/Internet-dla-zarejestrowanych-czyli-z-ustawa-antyterrorystyczna-na-wakacjach,News,76078.html

 17. SAMORZĄDOWCY Z GDAŃSKA: RESORT MACIEREWICZA NAS SZANTAŻUJE

  Szantaż i naciski na władze samorządowe – to nowy sposób pracy Ministerstwa Obrony Narodowej. Mówią o tym oficjalnie urzędnicy samorządowi.

  Antoni Pawlak, rzecznik prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w rozmowie z RMF opowiedział, jak wyglądały kulisy obchodów wybuchu II wojny światowej na Westerplatte. Jak wiadomo, o czym pisał strajk.eu, podczas uroczystości odczytano apel smoleński zamiast apelu poległych i w gruncie rzeczy uroczystości sprowadziły się do uroczystości smoleńskich.

  Antoni Pawlak powiedział wprost:

  – Daliśmy się zaszantażować. Wielu z nas tego żałuje. To było nadużycie ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej.

  Jak się okazało, wadze miasta nie wyobrażały sobie obchodów rocznicy wybuchu wojny bez.

  Czytaj dalej http://strajk.eu/samorzadowcy-z-gdanska-resort-macierewicza-nas-szantazuje/

 18. Na niewyartykułowane wprost życzenie Gospodarza a zgodnie z moją obietnicą, zamieszczam tłumaczenie najnowszego tekstu Williama Engdahla :)

  Najwyżsi urzędnicy ds. bezpieczeństwa narodowego USA przyznają się do zamachu stanu w Turcji.

  Podczas gdy administracja Obamy oraz CIA oficjalnie trzymają się kłamstwa, jakoby wywiad USA był niewinny ws. nieudanej próby puczu przeprowadzonej w Turcji 15 lipca przez kierowaną przez CIA organizację Fetulli Gulena – sami insajderzy z wywiadu USA wyjawili prawdę. Odzwierciedla to wielkie wewnętrzne starcie między frakcjami na szczytach władzy USA w roku, który wedle wszystkich danych, ma szansę stać się najdziwniejszym rokiem wyborczym w historii Ameryki.
  Pierwsze przyznanie się do tego, że wywiad USA maczał palce w anty-Erdoganowskim puczu, puczu rozpoczętym zaledwie w parę dni po tym, jak Erdogan ogłosił poważny strategiczny zwrot od NATO ku Rosji, padło z ust Zbigniewa Brzezińskiego. Brzeziński to jeden z czołowych członków wywiadowczego establishmentu USA, były doradca prezydenta Obamy oraz architekt, z ramienia Rady ds. Bezpieczeństwa Narodowego, terrorystycznych operacji afgańskich mudżahedinów w 1979 r. przeciwko wojskom sowieckim za kadencji Jimmy’ego Cartera.
  We wpisie na Twitterze przeklejonym z własnego bloga Brzeziński przedstawił plan ramowy nowego artykułu, który napisał dla magazynu The American Interest. Pisze w nim: „amerykańskie wsparcie puczu przeciwko tureckiemu prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi było wielkim błędem, który może zadać poważny cios reputacji USA”. Ujął to zdecydowanie łagodnie, biorąc pod uwagę rozwój wydarzeń w Turcji po 15 lipca.
  Brzeziński pisze dalej: „Turcja była bliska ponownego przemyślenia swojej polityki zagranicznej w następstwie swojej porażki w Syrii w ciągu ostatnich 5 lat, a przeliczenie się USA co do wsparcia puczystów oraz goszczenie ich lidera (Fetulli Gulena przebywającemu obecnie w Pensylwanii na „wygnaniu” zaaranżowanym przez CIA) to sprawa na tyle poważna, że nie będzie już można winić Turcji – niedawnego sojusznika USA – jeśli ta odwróci się do Ameryki plecami i ponownie rozważy swą politykę”. Kontynuuje: „Potencjalna koalicja Rosji, Turcji i Iranu stworzyłaby możliwość rozwiązania kryzysu syryjskiego. Gdyby Erdogan miał za grosz rozumu, doszedłby do wniosku, że nie zbuduje niezależnej wiarygodności przy pomocy jakichś updadłych krajów arabskich” – bez wątpienia jest to aluzja do Arabii Saudyjskiej oraz Kataru, głównych sponsorów terrorystycznej wojny przeciw Asadowi rozpoczętej w 2011 roku.
  Brzeziński, który wespół z Henrym Kissingerem był jednym z czołowych amerykańskich strategów ds. polityki zagranicznej w okresie powojennym, współzałożycielem i kierownikiem wykonawczym Komisji Trójstronnej Dawida Rockefellera, i który przypuszczalnie po dziś dzień posiada dostęp do ściśle tajnych raportów amerykańskiego wywiadu, wyraził jedynie swoje oburzenie na skrajnie niekompetentne postępowanie wywiadu USA ws. stosunków z Turcją. Wybitnym przykładem jest głupia notoryczna neokońska podżegaczka, Wiktoria „Jebać Unię Europejską” Nuland, żona neokonserwatysty Roberta Kagana, osoba bezpośrednio odpowiedzialna w Departamencie Stanu nie tylko za katastrofalny zamach stanu na Ukrainie w lutym 2014 roku, ale również za Turcję.
  Po szczerej krytyce Brzezińskiego, ujawnione zostały jeszcze bliższe szczegóły dot. powiązań amerykańskiego wywiadu z Fetullą Gulenem, oskarżonym przez rząd Turcji o zdradę i wsparcie puczu z 15 lipca. W swoim gościnnym artykule na łamach internetowego europejskiego magazynu EurActiv.com z 17 sierpnia 2016 Arthur H. Hughes potwierdza ścisły związek między Gulenem i CIA, zwracają uwagę na fakt, że „Gulen uciekł do Stanów dzięki pomocy dyplomaty Mortona Abramowitza, agentów CIA: Grahama Fullera i George’a Fidasa oraz wyżej wspomnianego Alexandra Karloustosa”.
  Znajomy Gülena z CIA – Bartłomiej I
  Artykuł Hughes’a pod wieloma względami istna sensacja, a już na pewno z powodu szczegółów nt. ścisłego związku CIA, Gulena oraz Prawosławnego Patriarchy Bartłomieja I z Konstantynopola – obecnego arcybiskupa Konstantynopola i ekumenicznego przywódcy. Hughes opisuje wspomnianego wyżej ojca Alexandra Karloustosa:
  „… jednym z członków amerykańsko-izraelskiego lobby w patriarchacie Konstantynopola jest o. Alexander Karloustos, funkcjonariusz ds. publicznych z bliskiego otoczenia abp-a Demestriosa (z Ameryki). Dzięki powiązaniom z urzędnikami wysokiego szczebla oraz grecko-amerykańskimi miliarderami, jest on w zasadzie jedyną osobą kontrolującą przepływ gotówki z USA do Fanarionu (greko-prawosławna część Stambułu), a to daje mu szeroki wachlarz możliwości wywierania nacisku na Patriarchat Konstantynopola. Z drugiej strony – Karloustos pozostaje w dobrych stosunkach z byłym dyrektorem CIA, George’m Tenetem oraz kaznodzieją Fetullą Gulene współpracującym z amerykańskim wywiadem”.
  George Tenet, bliski sojusznik machiny politycznej Clintonów, to greckiego pochodzenia były kierownik CIA za kadencji Billa Clintona oraz Jerzego W. Busha. Oboje Clintonowie publicznie zachwalali Gulena. Wygląda na to, że CIA, Gulen, Patriarchat Konstantynopola oraz Clintonowie to wygodny układ, sponsorowany przez „pieniądze grecko-amerykańskich miliarderów”.
  Arthur H. Hughes to nie jest pierwszy lepszy komentator wydarzeń w Turcji czy na Bliskim Wschodzie. Był on ambasadorem USA w Jemenie w latach 90. za kadencji Clintona, wówczas w randze Zastępcy Asystenta Sekretarza Standu ds. Bliskowschodnich. Służył również jako Z-ca Asystenta Sekretarza Obrony ds. Bliskowschodnich i Azji Południowej, był też zastępcą Szefa misji dyplomatycznej w Tel Awiwie. Fakt, że powiązał Gulena z CIA oraz Patriarchatem Konstantynopola ukazuje jedną z najmniej znanych a najbardziej wpływowych tajnych siatek CIA na świecie – antymoskiewski Prawosławny Patriarchat Konsnantynopola Bartłomieja I. Hughes sugeruje, że jeśli Erdogan i rząd Turcji chcą na poważnie zająć się zagrożeniem zorganizowania puczu w przyszłości, powinni wziąć pod lupę właśnie Patriarchat Konstantynopola.
  Jak udokumentowałem w książce The Lost Hegemon: Whom the gods would destroy, Graham E. Fuller oraz George Fidas, obaj będący od dziesięcioleci wyższymi funkcjonariuszami CIA, zdołali zabezpieczyć w Saylorsburg w Pensylwanii stałe miejsce pobytu dla Fetulli Gulena, kiedy ten miał być zaraz wydalony przez tureckie władze za podżeganie do zdrady.
  Ostatnio zaś Fuller poczuł potrzebę napisania na swoim blogu, że faktycznie pomógł on zdobyć Gulenowi zieloną kartę USA, lecz ten podobno wcale nie stał za nieudanym puczem z 15 lipca. Jednakże tureckie doniesienia umiejscawiają Fullera oraz innego wysokiego oficera CIA, Henri J. Barkeya, w luksusowym hotelu na jednej z Wysp Książęcych na Morzu Marmara, jakieś 20 minut drogi ze Stambułu, w nocy, której miał miejsce nieudany zamach stanu. W kolejnym swoim publicznym wystąpieniu na forum waszyngtońskiego think-tanku zorganizowanym przez Fundację Obrony Demokracji – neo-konserwatywny twór, którego przewodniczącym jest były dyrektor CIA James Woolsey III – Barkey i jego gospodarz usiłowali obrócić w lichy żart jego obecność w Stambule podczas puczu oraz jego powiązania z Gulenem.
  Przynajmniej raz Brzeziński ma rację.
  CIA-owsko-Gulenowska próba dokonania zamachu stanu by obalić Erdogana po tym, jak ten postanowił ponownie nawiązać bliskie relacje z Rosją, była „poważnym błędem”. Do jego konsekwencji, poza masową rozprawą z gulenowską siatką i mediami na terenie Turcji, należy również otwarty dialog Erdogana i premiera Binali Yildirima z Rosją, a teraz również z Iranem ws. takiego „rozwiązania” kwestii syryjskiej, które uwzględniałoby Baszara al-Asada [jako lidera – przyp. grzanek] przynajmniej w okresie przejściowym.
  Zwrot Erdogana na Wschód od czasu nieudanego puczu CIA zmusił Pentagon do usunięcia chyłkiem amerykańskich głowic jądrowych z tureckiej bazy lotniczej w Incirlik, leżącej w pobliżu granicy syryjskiej, do Rumunii. Jednoczeście, premier Turcji ogłosił w mediach 20 sierpnia, że razie potrzeby Rosja może użyć tureckiej bazy lotniczej w Incirlik – co z pewnością wywołało jeszcze więcej bolesnych wzdęć [lub – po naszemu: bólu głowy – przyp. grzanek] w Langley, Foggy Bottom [dosł. „mglisty dołek” – grzanek] (nazwa bardziej niż odpowiednia dla gł. kwatery Departamentu Stanu) i w Białym Domu.
  15 lipca może przejść do historii jako jedna z najbardziej przełomowych porażek amerykańskiego imperializmu, tak zwanego Nowego Porządku Świata Dawida Rockefellera & spóki. Jeśli tak, to już możemy radować się wizją bardziej pokojowego świata.

  Źródło: http://journal-neo.org/2016/08/31/top-usa-national-security-officials-admit-turkey-coup/

  • Dostrzeżone błędy:
   „Zwrot Erdogana na Wschód od czasu nieudanego puczu CIA zmusił Pentagon do usunięcia chyłkiem amerykańskich głowic jądrowych z tureckiej bazy lotniczej w Incirlik, leżącej w pobliżu granicy syryjskiej, do Rumunii”.

   powinno być: Zwrot Erdogana na Wschód od czasu nieudanego puczu CIA zmusił Pentagon do przeniesienia ukradkiem amerykańskich głowic jądrowych z tureckiej bazy lotniczej w Incirlik, leżącej w pobliżu granicy syryjskiej – do Rumunii.

  • „Odzwierciedla to wielkie wewnętrzne starcie między frakcjami na szczytach władzy USA w roku, który wedle wszystkich danych, ma szansę stać się najdziwniejszym rokiem wyborczym w historii Ameryki”.

   Zgrabniej brzmiałoby:
   Odzwierciedla to zażartą walkę stronnictw, jaka rozgorzała w tym roku na szczytach władzy USA, roku który wedle wszelkich danych ma szansę stać się najdziwniejszym rokiem wyborczym w historii Ameryki.

   • ~grzanek

    Dziękuję za tłumaczenie :)

    Będzie opublikowane.
    Na tej stronie są trzy wpisy 1abezmetki, które uczynią notkę. Po tejże będzie Pański przekład. To nastąpi za około trzy – cztery dni.
    Chciałbym wcześniej, ale nie wychodzi. Teksty muszą być porządnie przejrzane, trzeba dodać zdjęcia itd., a w skrzynce jest dokładnie 10 tekstów (tj. materiał na 8 notek), przysłanych przez trzech blogerów. Najstarszy nadesłany i niepublikowany jest z 14.08.

    Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.