Co się dzieje na świecie – 01.08.2016.

The Saker: Operacje fałszywej flagi podgrzewają atmosferę w Imperium

Kiedy myślę o ostatnich wydarzeniach w USA (strzelanina w Dallas czy w Orlando) i w Europie (Nicea, morderstwo księdza w Normandii, strzelanina w Niemczech), to doznaję nieprzyjemnego uczucia, że coś nie jest w porządku. Sprawcy są absurdalnie żałośni. Pseudo-muzułmanie, którzy okazują się być homoseksualnymi alkoholikami, byłymi pacjentami szpitali psychiatrycznych – to rodzaj ludzi, których nazywam tymczasowymi muzułmanami: mogą mieć pojęcie, jak powiedzieć „Allahu Akbar”, ale poza tym nie wiedzą nic o islamie.

W rzeczy samej: nie tyle są oni bojownikami Państwa Islamskiego (ISIS, skrót z arabskiego: Daesh), ile po prostu bardzo słabymi ludźmi. Na takich właśnie ludzi polują sekty czy służby specjalne, bo nimi jest bardzo łatwo manipulować. Jeszcze Daesh potwierdzi, że sprawca zamachu był jednym z nich, tylko że to nic nie dowodzi poza tym, że Daesh jest zdesperowany, aby podkreślić swoje znaczenie.

Nie mam na to dowodu, ale sądzę, że ktoś wkłada wiele wysiłku, aby przestraszyć publikę, oglądającą telewizję. Dlaczego? Dlaczego ktoś miałby wkładać tyle wysiłku, aby wykreować kompletnie fikcyjne zagrożenie? I czy powinniśmy ignorować niezliczonych świadków, mówiących o więcej niż jednym sprawcy? Co z absurdalnie przesadną reakcją, kiedy setki policjantów są wysyłane do zastrzelenia jednego sprawcy? Czy to nie jest dziwne? Czy jestem jedynym, który widzi tutaj starannie reżyserowane przedstawienie?

Mamy kaczkę dziennikarską o zagrożeniu muzułmańskim. OK – jest prawdą, że ci islamo-terroryści powiedzieli glinom i wszystkim, którzy chcieli słuchać, że będą zabijali niewiernych dla większej chwały Bożej. Przypominają mi się paszporty tak szczęśliwie znalezione w Nowym Jorku 11 września 2001 roku (a także po ataku na Charlie-Hebdo w Paryżu) i zostawione przez islamo-terrorystów egzemplarze Koranu w barze ze striptizerkami.

To nonsens, nie mamy żadnego dowodu, że ci terroryści otrzymali jakąś islamską edukację i wierzyli w coś, co przypomina islam. Nawet jeśliby któryś z nich był głęboko religijnym dobrym muzułmaninem, to by niczego nie dowodziło. Irlandzka Armia Republikańska była rzymskokatolicka, a nikt nie mówił o katolickim zagrożeniu. Prawdą jest, że Bliski Wschód odczuwa zagrożenie ze strony świrów z Daeshu (tych samych, których Amerykanie chcą chronić przed rosyjskimi bombami), ale nie ma żadnego dowodu jakiegokolwiek podporządkowania czy koordynacji działań pomiędzy degeneratami z Bliskiego Wschodu a sprawcami masowych morderstw w USA czy w Europie.

Automatycznie nasuwa się pytanie „cui bono?” i wskazuje na interesy grupy, kreującej mit islamskiego zagrożenia: syjonistów i neokonserwatystów w USA i w Unii Europejskiej. Pomyślcie o tym: wielkim marzeniem była rosyjska „inwazja” na Donbas (czy na całą Ukrainę) przeciwko nazistowskim szaleńcom, którym neokonserwatyści dali władzę w Kijowie. Takie posunięcie Rosjan mogłoby być użyte jako „dowód” odbudowywania Związku Sowieckiego przez paskudnych ruskich rewanżystów. Ruskie mogliby chcieć najechać Europę Wschodnią, a może i dojechać czołgami do Kanału La Manche. Ludzie mogliby kupić teorię rosyjskiego zagrożenia, zaakceptować większe wydatki na zbrojenia i więcej amerykańskich żołnierzy w Europie Wschodniej (gdzie stanowiliby oni tak potrzebne, czasami jedyne, źródło dochodów).

Wina za wszystkie problemy Europy mogłaby być zrzucona na rosyjskie zagrożenie (w stylu: „to Putin chce Brexitu”). Ten irytujący Putin jednak nie połknął haczyka i Europa pozbawiona jest teraz wiarygodnego zagrożenia, którym można by terroryzować społeczeństwa. NATO i jej sprostytuowane kolonie jak Pribałtyka czy Polska twierdzą, że rosyjska inwazja jest nieunikniona, ale w tę wersję nikt nie wierzy. Zgodnie z sondażami nawet ludzie w państwach bałtyckich mają wątpliwości co do realności rosyjskiego zagrożenia (zapomnijcie o Polsce, kraj z bohaterem narodowym takim jak Piłsudski to beznadziejny przypadek) [przypis: w oryginale tego linku nie ma, ale chyba pasuje]:
https://marucha.wordpress.com/2016/07/30/jozef-pilsudski-vel-selman-zyd-litewski-agent-austriacko-pruski-zdrajca-polski/

Właśnie wtedy, gdy neokonserwatyści zrozumieli, że Rosjanie nie połknęli haczyka, strumień uchodźców z Bliskiego Wschodu i z Afryki nagle przybrał na sile na skutek chaosu wykreowanego przez politykę neokonów na tym obszarze. Jak myślicie, jak długo musieli rządzący Imperium kombinować, aby zrozumieć, jak fantastyczną szansę daje im nieprzebrany strumień uchodźców?

Po pierwsze: ta fala uchodźców powoduje powstanie całej masy problemów społecznych, które mogą być użyte dla odciągnięcia uwagi od kryzysu wiarygodności klasy rządzącej i ekonomicznych wyzwań Unii Europejskiej. Niezależnie od fatalnej sytuacji gospodarczej zawsze można odwrócić od niej uwagę nagłówkiem typu: „Uchodźca gwałci 79-letnią kobietę na niemieckim cmentarzu” (prawdziwy przypadek):
https://www.rt.com/news/353485-germany-rape-refugee-cemetery/

Po drugie: dokładnie wtedy, kiedy kompradorskim elitom Unii Europejskiej zaczyna grozić fala społecznego niezadowolenia, najazd uchodźców pojawia się jako doskonały pretekst dla wprowadzenia szeregu nadzwyczajnych ustaw, a może nawet i wprowadzenia stanu wyjątkowego [tak jest we Francji - przypis ZB].

Po trzecie: im większy kryzys w Europie, tym lepiej dla amerykańskiego dolara, który jest walutą bezpiecznego portu w każdej dziejowej zawierusze.

Po czwarte: im więcej wojska, w przeciwieństwie do policji, pojawia się w Europie, tym więcej Europejczyków przywyknie do uznania tezy, że „tylko wojsko nas ochroni”.

Po piąte: jeśli na koniec w UE pojawią się rozruchy i zamieszki z nieuniknionym rozprzężeniem i chaosem – zgadnijcie, kto „jeszcze raz uratuje Europę?” – Dokładnie, Wujek Sam i NATO. Chyba doskonałe wyjaśnienie dla bezprawnej pozostałości zimnej wojny, prawda?

W idealnym przypadku społeczeństwa Europy powinny zostać spolaryzowane pomiędzy, z jednej strony tych, którzy nie uważają uchodźców za żaden problem a tych, którzy wszystkie problemy zrzucają na uchodźców. Im bardziej społeczeństwo stanie się spolaryzowane, tym większa będzie potrzeba utrzymania praworządności i porządku.

Czy to nie brzmi znajomo? – Tak, dokładnie to samo dzieje się w Stanach Zjednoczonych z ruchem Black Lives Matter (BLM).

W USA jest mnóstwo imigrantów, w większości z Ameryki Łacińskiej i z Azji, dobrze adaptujących się w społeczeństwie. Dobrą wiadomością dla amerykańskich elit jest fakt, że czarni w Ameryce mogą grać tę samą rolę, jaką mają uchodźcy w Europie: wyraźnej wyalienowanej mniejszości z poczuciem krzywdy i potencjałem ukrytej złości skierowanej wobec społeczeństwa, które mogą być użyte do wykreowania rozruchów i popełniania przestępstw. Wśród czarnych łatwo znaleźć wariatów, gotowych do zabijania policjantów (idealnego symbolu represyjnego systemu białych), które spowoduje kryzys na tyle ostry, że potrzebna będzie interwencja policji, Gwardii Narodowej i potencjalnie wojska dla przywrócenia „ładu i porządku”.

Czy to zbieg okoliczności, że wybory prezydenckie w Ameryce będą dotyczyły dwóch skrajnie spolaryzowanych kandydatów takich jak Hillary i Trump i że brutalizację obyczajów narzuciły już histerycznie anty-Trumpowe media korporacyjne? – Spróbujcie sobie wyobrazić, co zdarzyłoby się gdyby „samotny zamachowiec” zastrzelił Hillary lub Trumpa. Społeczeństwo pewnie by wybuchło i ład, i porządek naprawdę musiałyby być przywrócone siłą.

Metody mogą być odmienne, ale zarówno w UE, jak i w USA widzimy uzbrojone i zmilitaryzowane formacje na ulicach, które mają nas „strzec” przed tym samym strasznym i egzotycznym zagrożeniem. Czy to może mieć związek z faktem, że rządzące elity są przedmiotem nienawiści większości Amerykanów i Europejczyków? – Oczywiście tak!

Jestem przekonany, że to co naprawdę się dzieje, to stopniowa likwidacja społeczeństwa obywatelskiego pod pretekstem ochrony przed tym groźnym niebezpieczeństwem. Jestem przekonany, że częścią tego planu jest maksymalne spolaryzowanie społeczeństwa aż do wykreowania konfliktów i ukrycia tym samym systemowych i strukturalnych problemów dysfunkcjonalnego społeczeństwa i zdyskredytowanego porządku społecznego.

Taktyka panem et circes (chleba i igrzysk) działa tylko w społeczeństwie zdolnym do dostarczenia podstawowych dóbr. Kiedy Imperium umiera, kiedy jego wojska nie mogą już wygrywać wojen, kiedy przywódca został wyśmiany, kiedy waluta została już stopniowo podminowana i zastąpiona, kiedy nie można już rządzić strachem, wtedy Imperium staje się niezdolne do zaspokojenia minimalnych potrzeb koniecznych dla utrzymania ludu w posłuszeństwie.

Wtedy wybór jest prosty: znaleźć wroga zewnętrznego lub zidentyfikować wroga wewnętrznego. Tym razem anglo-syjoniści znaleźli świetną kombinację: rozproszone zewnętrzne zagrożenie (islam) i łatwo identyfikowalny nośnik tego zagrożenia wewnątrz (uchodźcy w UE i czarni w USA). Niezbitym faktem jest, że amerykańska administracja planowała wprowadzenie różnych nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa od lat, to nie jest żadna tajemnica
https://fas.org/irp/offdocs/nspd/nspd-51.htm
.
http://www.fema.gov/media-library-data/1384886826028-729844d3fd23ff85d94d52186c85748f/NCPIP.pdf
.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rex_84
Pojawiły się dowody, że Niemcy również planowali takie operacje
http://www.zerohedge.com/news/2016-07-27/germany-admits-islamist-terror-has-arrived-it-prepares-deploy-army-crisis-situations
Możemy być pewni, że robią to właśnie teraz.

Ostatni raz, kiedy Imperium musiało zacieśnić kontrolę nad Europą i zapobiec wyborowi anty-amerykańskich sił politycznych do parlamentów, przeprowadzili sławną operację GLADIO dla zneutralizowania „komunistycznego zagrożenia”  – film dokumentalny:Wygląda na to, że ci sami ludzie znowu to robią, tym razem zastępując „zagrożenie komunistyczne” „zagrożeniem islamskim”. Aby upewnić się, że akcja ogłupiania publiczności naprawdę zadziała anglo-syjoniści wdrożyli wyszukany plan:

1) oficjalnie (politycy) potępiają jakąkolwiek anty-islamską retorykę;

2) nieoficjalnie (media, celebryci) ostrzegają przed zagrożeniem islamskim ekstremizmem;

3) przedsiębrali widoczne, lecz bezużyteczne środki (w Ameryce TSA, Agencja Bezpieczeństwa Transportu, szkolenia antyterrorystyczne) dla przygotowania do ataku islamistów;

4) skrycie, ale aktywnie wspierają zbójów typu Daesh (ISIS) na Bliskim Wschodzie i starają się paraliżować wysiłki tych, którzy naprawdę zwalczają brodatych łobuzów, czyli Rosjan, Irańczyków, Syryjczyków.

Do czego prowadzi taka nielogiczna i samobójcza akcja? – To proste! Prowadzi do eskalacji strachu i polaryzacji społeczeństwa. Taka sztuczna polaryzacja nie jest niczym nowym. Przykładowo: efektem tej samej taktyki jest określanie Obamy przez ludzi go nienawidzących socjalistą czy nawet komunistą. Równocześnie ludzie nienawidzący Trumpa nazywają go faszystą. W rzeczywistości obaj Obama i Trump są tylko pionkami z różnych kapitalistycznych frakcji tej samej 1% elity.

To, czego nasi imperialistyczni władcy chcą, to abyśmy skoczyli sobie do gardeł, a przynajmniej abyśmy walczyli z wiatrakami. Spójrzcie na amerykańskie społeczeństwo – jest ono całkowicie przejęte bzdurnymi zagadnieniami typu „małżeństwa homoseksualne”, zwolennicy kontroli broni przeciwko użytkownikom broni, Black Lives Matter przeciwko glinom, pro-life przeciwko zwolennikom aborcji. Przypuszczam, że dla mniejszości Amerykanów te sprawy mają znaczenie, ale dla większości są to całkowicie abstrakcyjne bzdury, które dotyczą ich tylko jako odbiorców korporacyjnych mediów.

Przypomina mi to grającą orkiestrę na Titanicu, podczas gdy okręt tonął: Imperium chwieje się w posadach, istnieje realne niebezpieczeństwo wojny nuklearnej z Rosją, a my zawzięcie dyskutujemy, czy transwestyci mają sikać w męskich czy damskich toaletach w sklepach Target (przypis: Target to takie odzieżowe Społem). To jest wariactwo, ale nie doszło do tego przypadkiem. To efekt polityki naszych liderów, chcą mieć nas przestraszonych, zmieszanych i zdezorientowanych.

Szczerze mówiąc, jestem pesymistą, jeśli chodzi o perspektywę krótko- i średnioterminową. Jak widzimy, straszak islamizmu został zaakceptowany nie tylko przez oficjalnych propagandystów, ale i przez – wydawałoby się – wykształconych i inteligentnych ludzi, to znaczy, że 9/11 (zamach z 11 września 2001) niewiele nas nauczył. Tak jak byk podczas walki, chcemy gonić za czerwoną szmatą, wiszącą nam przed nosem niezależnie od tego, kto tę szmatę trzyma i czy równocześnie nie rani nas do krwi.

Dobrą wiadomością jest fakt, że niezależnie od naszej łatwowiernej pasywności Imperium upada, może nie tak szybko, jak wielu z nas by sobie tego życzyło, ale na tyle szybko, aby martwić naszych władców. Spójrzcie na Izraelczyków – już zrozumieli i są właśnie w trakcie zmiany patrona, stąd ich nowa przyjaźń z Rosją, małżeństwo z rozsądku, cuchnące dla obydwu stron. Erdogan również zrozumiał, że ani UE ani USA nie mogą już być wiarygodnymi obrońcami. Nawet Saudowie spróbowali, jakkolwiek niezgrabnie i ordynarnie, przeciągnąć Rosjan na swoją stronę.

Na pewno nadal będzie grany cyrk „islamskiego zagrożenia” wraz z zabójcami, Black Lives Matter i resztą programu przygotowanego przez Imperium. Operacje fałszywej flagi nadal będą podgrzewać atmosferę w Imperium.
http://www.unz.com/tsaker/false-flags-fluttering-in-the-empires-hot-air/
.
http://thesaker.is/false-flags-fluttering-in-the-empires-hot-air/

Napisał: The Saker

Przetłumaczył: Metro

34 Komentarze

 1. USA zaaprobowało użycie sił zbrojnych ONZ na terenie USA [wideo]

  „Siły zbrojne ONZ mogą w nieodległej przyszłości pojawić się na terytorium USA, w wyniku deklaracji USA o wsparciu dla zasad, które dają przyzwolenie dla sił pokojowych ONZ oraz policji na użycie siły w celu ochrony cywilów znajdujących się na obszarach konfliktów zbrojnych“ – Military Times.

  Jak donosi Fox News amerykańska ambasador Samantha Power powiedziała na zgromadzeniu ONZ, że USA są dumne i z pokorą biorą udział w nowym wyzwaniu, obiecała też w 18 zdaniach, że USA nie odstąpią od obietnicy.

  Link do artykułu Fox News
  Obecność ONZ wymaga federalizacji służb policji, tak aby współgrały one z globalnymi standardami opracowanymi dla służb porządkowych.

  Prezydent Barrack Obama skorzystał z okazji i wykorzystuje fakt niedawnej strzelaniny jako powód federalizacji lokalnych sił policji.

  Dalsza federalizacja, połączona z przybyciem do USA sił zbrojnych ONZ może stanowić poważne zagrożenie dla wolności i swobody wypowiedzi w Ameryce.

  Internet zalewany jest materiałami wideo dokumentującymi powolnie postępującą inwazję należących do ONZ pojazdów – podobnych do wojskowych – na terenie USA.

  Nie jest to pierwsza taka sytuacja gdzie politycy amerykańscy próbują oddać kontrolę nad swoimi obywatelami siłom ONZ.

  Pierwsza taka próba miała miejsce w 1951 roku w ramach ściśle tajnego programu „Operacja Aggressi“.

  W ten oto dziwny sposób, wojska pod banderami ONZ rozpoczęły okupację małych miast na terenie USA. Był to test, mający na celu sprawdzenie reakcji ludzi na inwazję ONZ.

  Test się nie powiódł i wzbudził kontrowersje i obawy o to, że planowana jest rewolucja, która ma na celu zniszczenie jakichkolwiek spisków przeciwko Kanclerzowi Spraw Zagranicznych w ONZ.

  Siły zbrojne działające w ramach projektu Aggressi napotkały duży opór i spokojnie wycofały się z okupowanych budynków rządowych, przy okazji ściągając flagi ONZ z masztów. Żydowski dziennikarz Myron C. Fagan udokumentował tą tajną operację zbrojną w latach 60-tych XX wieku twierdząc, że inwazje ONZ miały być całkowicie utajnione.

  Link do raportu
  Media społeczne były bardzo uległe, a lokalne gazety i rozgłośnie radiowe w „przejętych“ miastach przestały funkcjonować na rozkaz ONZ. Jednakże w kilku miastach lokalna policja odmówiła współpracy. Wywołało to spore zamieszanie, co prawda w skali lokalnej, ale groziło to rozprzestrzenieniem się informacji na cały kraj, zwłaszcza gdy żołnierze i policjanci pojmani odmówili wcielenia do oddziałów „wroga“. Wywołało to spore zamieszanie i spowodowało zahamowanie dalszych etapów inwazji.

  Słownik Webster’a definiuje zdradę, jako: „przestępstwo mające na celu próbę obalenia rządu w kraju“ lub jako „pomaganie siłom wroga podczas wojny“. Zastanówmy się chwilę nad tym.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usa-zaaprobowalo-uzycie-sil-zbrojnych-onz-na-terenie-usa-wideo-2016-07

  • „Prezydent Barrack Obama skorzystał z okazji i wykorzystuje fakt niedawnej strzelaniny jako powód federalizacji lokalnych sił policji. Dalsza federalizacja, połączona z przybyciem do USA sił zbrojnych ONZ może stanowić poważne zagrożenie dla wolności i swobody wypowiedzi w Ameryce”. -

   — Co to się już dzieje? – Faktycznie Imperium upada :)

    • ~przemex

     „… ono się tylko przepoczwarza…”. -

     — Nie przewidzimy wszystkich możliwości. Zakładam, że mogą nastąpić pozytywne, jak i negatywne zjawiska :)

  • „Wojska ONZ zajmują pozycje w USA (Alabama)”. -

   — „Ciekawe, o co tu, do diabła, chodzi?” – pyta narrator.
   No właśnie: o co chodzi?

 2. Z poprzedniej strony:

  ~Tiamat
  31 lipca 2016 o 18:40

  Wydarzenia w skrocie:
  Ku zgorszeniu Zachodu, Rosja (cokolwiek Rosja nie robi wywoluje zgorszenie) postanowila wlaczyc Krym do terytorium Poludniowej Rosji jako czesc Southern Federal District. Oficjalna wersja glosi, ze chodzi o usprawnienie administracji. Od 1914 roku Krym byl zarejestrowany jako federalna jednostka administracyjna.
  Bardzo ten pomysl zaniepokoil panstwa zachodnie, ktore nalozyly sankcje na Krym osobno a osobno na Rosje.. Teraz takie sankcje nie moga dotyczyc ‚czesci Rosji”. A Krym jest czescia Rosji.
  Sprawa nie jest prosta. W Poludniowej Rosji miesci sie wiele zachodnich firm. Panstwa europejskie powaznie sie zastanawiaja nad zniesieniem sankcji. Ale wtedy sankcje zostana zniesione automatycznie tez i na Krymie. . Sankcje na Krymie dotycza turystyki, sektoru infrastruktury, i sprzedazy roznych produktow.
  Prawnicy zas twierdza, ze ewentualne nowe sankcje nie moga byc nalozone na Poludniowy Region bo jako taki nie podlega pod miedzynarowe prawo.
  W odpowiedzi, Kijow domaga sie kolejnych sankcji na Rosje i w ONZ probowali nawet wniesc protest, ale Rosja zablokowala ten projekt w Radzie Bezpieczenstwa.
  Pomimo legalnego referendum na Krymie, Ukraina nie uznaje decyzji mieszkancow Krymu o odlaczenieu sie od Ukrainy.

  Krym przylacza sie do rosyjskiego Regionu Poludniowej Rosji co troszke skomplikuje zagrywki Zachodu dotyczace sankcji:.

  Crimea’s Merger With Southern Russia Will Complicate West’s Sanctions Game
  http://sputniknews.com/russia/20160729/1043752823/crimea-merger-sfd-analysis.html

  Kanada
  W Kanadzie wybuchl skandal. Okazalo sie, ze ‚komorka terrorystyczna’, ktora miala wysadzic w powietrze czlonka parlamentu byla zwyczajnie przygotowana przez rzad prowokacja. Rzad po prostu uzyl pare narkomanow, jako ‚patsy’ marionetki podstawione do awantury. Podstep nie udal sie. Teraz sie okazuje ze to rzad Kanady zadzialal jako organizacja terrorystyczna.

  BREAKING: Terrorist Cell Exposed As Canadian Government Operation – YouTube

  https://www.youtube.com/watch?v=Sx-jtSgT5bw&feature=youtu.be

  Al Nusra zmieniala nazwe na Jabhat Fatah al-Sham. Tak dla niepoznaki bo zdaje sie nie zmienila charakteru dzialnosci

  Al Nusra change to Fath AL-ShamFarsnews

  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13950510000622

  Amerykanie zbombardowali w Syrii miasto Manbij ; wlasciwie zamienilo w proch i pyl. W miescie pozostalo 40 tysiecy cywilnych mieszkancow i samoloty NATO zbombardowaly Manbij bez specjalnego powodu i wlasciwie bez konkretnego celu. Zginelo 45 osob, 50 zostalo rannych. Miasto nie ma energii elektrycznej, nie ma biezacej wody i nie ma zapasow zywnosci.
  NATO bombardowalo miasto i w dzien i w nocy.
  Miasto nie ma korytarzy wyjscia z miasta tak jak Aleppo.
  Dlatego bardzo trudno jest pozbyc sie terrorystow z miasta.
  Atak NATO na cywilna ludnosc w 19 Lipca w miejscowosci At- Taukhar zamordowal 160 cywilnych mieszkancow, w tym kobiety i dzieci.
  prasa zachodnia bardzo malo podaje na temat tych bestialskich nalotow.
  I naturalnie na temat rzezi mieszkancow Manbij, media maja serdecznie malo do powiedzenia. Amerykanie z niczego sie nie musza tlumaczyc, natomiast bardzo chetnie oskarzaja innych o byle co.
  Mieszkancy Manbij znalezli sie miedzy mlotem ia kowadlem: terrorystami na ziemi i amerykanskimi/francuskimi samolotami.
  Video z bombardowania opublikowane w czwartek pokazuje straszliwa masakre ludnosci miasta. Dziesiatki ludzi zostalo zabitych , wsrod nich wiele dzieci i kobiet.

  Szokujace zdjecia:
  Shocking footage: USA bombed Syrian town into dust, relatives of the killed damn America (PHOTOS, VIDEO 21+) | Русская весна

  http://rusvesna.su/news/1469801989

  W ONZ odbyla sie wielka dyskusja na temat masakry w Manbij

  Jak zwykle nidoczesana i ubrana w koszule nocna ozdobiona motywami ludowymi z Ukrainy, przedstawiciela USA do ONZ, Samantha Power probuje sie wykrecic od wyjasnienia dlaczego USA zbombardowalo miasto i zabilo tylu cywilow. W Manbij zginelo okolo 50 osob i tyle samo zostalo rannych:
  Wiec opowiada – normalnie bardzo agresywna – ale teraz troche zmieszana przedstawicielka USA, ze USA wlasnie ma zamiar przeprowadzic dochodzenie w sprawie wymordowania ludnosci cywilnej.
  Mowi Samantha Power:
  „Stany Zjednoczone, dokladnie i bardzo drobiazgowo zbadaja sprawe tego nalotu po otrzymaniu wiarygodnej informacji, ktora postaramy sie zebrac, wlacznie z informacja otrzymana bezposrednio z Syrii.
  Ten proces jest bardzo skomplikowany poniewaz USA ma bardzo ograniczony dostep do grup, organizacji spolecznych wewnatrz Syrii. i do miejsc kontrolowanych przez ISIS….”

  Czurkin przyzwyczajony do wystepow Samanty, ktora kiedys chciala go pobic na sali ONZ, zastanawia sie glosno, ze jak to sie dzieje, ze USA nie maja zadnych dokumentow zwiazanych z ta ostatnia zbrodnia. Czy nie maja satelitow, zdjec lotniczych itp

  Czurkin, ambasador Rosji do ONZ:
  „A tymczasem moja kolezanka opowiada o tym, ze USA ma zamiar zebrac informacje od organizacji spolecznych, bo to znaczy, ze nie maja samolotow, ani zdjec ani amerykanskich dronow, ktore zanotowaly by amerykanskie ataki lotnicze. Nie chce mi sie wierzyc, ze wyposazenie wojskowe koalicji jest tak slabe, ze musza opierac swoje wiadomoscui na plotkach z organizacji spolecznych Z tego wyraznie wynika, ze nigdy nie dowiemy sie prawdy bo wszystko bedziezatuszowane.
  Na zdjeciu pokazane samoloty amerykanskie i francuskie.
  Niechlujnie ubrana pani ambasador usiluje tlumaczyc morderstwo w Syrii:

  US Slob-Dressed Ambassador Pathetically Excuses Murder in Syria (Video)

  http://russia-insider.com/en/us-slob-dressed-ambassador-pathetically-excuses-murder-syria-video/ri15886

 3. Bardzo mnie zainteresowala ta lista plac czlonkow smolenskiej podkomisji Macierewicza. Czy sa w nich jacys spece od katastrof lotniczych? Bo o ile wiem , Binienda na pewno nie jest. Uczy prac recznych gdzies w hameryce

  Lista płac członków smoleńskiej podkomisji Macierewicza – MEMnews – najlepsze filmiki i grafiki dotyczące polityki – Dzielmy się informacjami zanim PIS zabroni.

  http://memnews.pl/img/7085/lista-plac-czlonkow-smolenskiej-podkomisji-macierewicza/

  • ~Tiamat

   Ci ludzie mają czelność zarabiać (grube) pieniądze na ‚katastrofie smoleńskiej’ – katastrofie, której nie było.
   Nie ma tam specjalistów. Był tam kiedyś doktor, pracujący bodajże w boeingu, ale nie ma go na liście.
   A ta osoba, która zestawiła listę, mogłaby wiedzieć, że pisze się nie „Binięda’, lecz „Binienda”.
   Banda nieuków i cwaniaków!

 4. Raporty, prognozy- przepowiednie ;) :

  ==Fulford przewiduje reintronizację monarchii w Europie
  Benjamin Fulford przedstawił kilka dni temu ciekawą teorię, która ma tłumaczyć wydarzenia w Europie. Choć nadal trudno ocenić dla kogo on pracuje, jednak trzeba przyznać, że pewne informacje jakie otrzymuje są prawdziwe. I tak np. już w październiku 2015 roku przewidział pucz w Turcji przeciwko Erdoganowi. (link)

  Tym razem Fulford przewiduje m.in. blokowanie dostępu do gotówki przez zamykanie bankomatów w Europie – już w sierpniu lub wrześniu. Ma to wywindować europejskie rodziny królewskie jako tych, którzy ocalą zdesperowanych obywateli przekazując im wielkie ilości gotówki w zamian za uznanie ich za monarchów.

  Remonarchizacja Europy jest zdaniem Fulforda realizacją planów Rotszyldów odwrócenia rezultatów I wojny światowej, która zlikwidowała instytucje monarchii. Częścią planu ma być wojna w Europie z „terroryzmem muzułmańskim”, który jest finansowany z pieniędzy przeznaczonych na tzw. „globalne ocieplenie”. Dlatego też zawsze „terroryści” giną w akcji i nie dochodzi do ich procesów sądowych, gdyż mogło by to odsłonić pewne niewygodne fakty.

  Ponownie zainstalowane monarchie mają być dowodzone przez Cesarza niemieckiego (Kaisera) , który będzie miał pod sobą czterech królów. Kaiser powołany zostanie prawdopodobnie z rodzin Habsburgów (Karl) lub Hohenzollernów (Grzegorz Fryderyk Książę Prus lub Ferdinand Zvonimir Habsburg-Lothringen). Carem Rosji ma być Książę Michał z Kentu, gdyż jest on najbliżej spokrewniony z Romanowami wśród arystokracji europejskiej. Putin był ponoć wywindowany właśnie przez frakcję w KGB lojalną wobec Romanowów.

  Z kolei pucz w Turcji ma na celu przywrócenie Imperium Ottomańskiego i jeśli to się uda, dojdzie do reinstalacji imperium Niemieckiego i Austro-węgierskiego, co w efekcie przywróci Europie postać sprzed I wojny światowej.

  Brexit z kolei miał uchronić brytyjską rodzinę królewską przed wpadnięciem w sidła nowych monarchii europejskich.

  Pytaniem jest czy Europejczycy będą się pasywnie przyglądać finansowemu szantażowi i terrorowi, który będzie miał miejsce. To się okaże jeszcze tego lata i podczas jesieni. Niestety, ale czeka nas wielka fala fałszywych flag w postaci zamachów terrorystycznych i doskonale finansowanych wielkich i pełnych przemocy „demonstracji”. Fulford przewiduje, że w tym roku rządy utracą zarówno Angela Merkel jaki i Francois Hollande.

  W USA z kolei ma miejsce cicha wojna o władzę. Wg. źródeł CIA Chińczycy zaoferowali Amerykanom tysiące ton złota za to by doszło do postawienia przed sądem Hillary Clinton. Ma to uchronić dolara przed implozją. Jak wiadomo niedawno, jeszcze podczas konwencji Partii Demokratycznej doszło do skandalu z wyciekiem prywatnych maili Hillary dokonanym przez rosyjskich hakerów. Jak na razie skutkiem tego jest rezygnacja szefowej partii Debbie Wasserman Schultz, o której m.in. była mowa w e-mailach. Fulford przewiduje na podstawie źródeł CIA, że Schultz zostanie zamordowana by nie sypała na temat kanciarstw przy liczeniu głosów.

  Pentagon odgrywa wg. Fulforda pozytywną rolę, np. zmuszając Demokratów i Republikanów do ponownego wprowadzenia ustawy Glass – Steagal, która to zakończy praktyki chazarskiej mafii wykorzystującej system finansowy USA do manipulacji oszustw na wzór kasyn do gier hazardowych.

  Loża masońska P2 zmusiła Hillary Clinton do zaakceptowania jezuity Toma Kaine na swojego kandydata na wiceprezydenta. Ponieważ ta sama loża i jezuici popierają Trumpa, oznacza to, że obie strony są już kontrolowane przez te same siły. Tak więc nie ma już wyboru.

  Jak dekadencki i skorumpowany stał się system w USA świadczy chociażby fakt, że Sekretarz Stanu John Kerry (który jest jak wiadomo członkiem satanistycznego Skull and Bones), oświadczył niedawno, że „klimatyzacja jest tak samo groźnym zagrożeniem dla życia jak terroryzm”. Przyczyną jest tylko to, że Dupont Corporation, której cichym agentem jest Kerry, przestała kontrolować fluor oraz CFC, gazy wykorzystywane w klimatyzatorach, gdyż patenty na nie będące w posiadaniu Dupont wygasły. W zamian za to Dupond oferuje klimatyzatory oparte na innym własnym patencie, które ma zamiar sprzedać za 20 miliardów dolarów.

  Jeśli chodzi o łapankę na bossów chazarskiej mafii zapowiedzianą przez Fulforda, to amerykańskie siły specjalne domagają się „oferty za głowę” na piśmie za każdego z nich, by nie doszło do sytuacji, że ludzie ci będą równocześnie przez te siły chronieni i poszukiwani. Przypomnę, że za każdego z bossów chińskie Bractwo Białego Smoka oferuje tonę złota. Pisemne oferty zostaną przedstawione przez Planetarną Armię Wyzwolenia (Planetary Liberation Army) która współpracuje z Bractwem. Na niektórych z bossów ofertę anulowano, jak na Natana Rotszylda, który się jawnie odciął od reszty swojej rodziny, głównie swojego ojca. Większość Rotszyldów ukrywa się obecnie w Szwajcarii.

  Na podst.: https://geopolitics.co/vital-issues/ben-fulford/rothschild-game-plan-was-to-reverse-the-results-of-world-war-i/

  Dużo będzie zależeć teraz od rozwoju sytuacji w USA..

  • ~dron67

   „Pytaniem jest czy Europejczycy będą się pasywnie przyglądać finansowemu szantażowi i terrorowi, który będzie miał miejsce. To się okaże jeszcze tego lata i podczas jesieni. Niestety, ale czeka nas wielka fala fałszywych flag w postaci zamachów terrorystycznych i doskonale finansowanych wielkich i pełnych przemocy „demonstracji”. -

   — Ta fala zdaje się być pewną jak nasz pieniądz w (niegdysiejszym) banku. W sumie może Fulford trafnie tu i ówdzie przewiduje…

  • „Na Krymie proponuje się założenie „żydowskiego miasteczka”, do którego, według pomysłu, powinni zjeżdżać, mieszkający obecnie w Izraelu, Ameryce i w Niemczech, byli krymscy żydzi. Szczegóły można poznać z rozmowy z przewodniczącym Narodowo-kulturalnej Autonomii Żydów Krymu, Anatolijem Giendinem”. -

   — Od planów do realizacji jest często daleka droga :)

 5. ==Dziwne pomieszanie dzihadystycznych i izraelskich agencji dez-informacyjnych

  Jest więc prawdą, że to religia wypowiedziała nam wojnę i zarządza strategią terroru w Europie. Prawdą jest również, że to ona nam tę wojnę opowiada.

  Należy jedynie pojąć o którą religię tu chodzi.

  ______________________________________________________________

  Warto przeczytać

  Dziwne pomieszanie dzihadystycznych i izraelskich agencji dez-informacyjnych.
  (…..)

  Z linku:
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/dziwne-pomieszanie-dzihadystycznych-i-izraelskich-agencji-dez-informacyjnych-2016-07

  Nic dziwnego tam nie ma raczej .. :)
  Jest, są wykonawcy, jest ‚porządek’.

  • „Mass−media głoszą, że dwaj opętani, którzy poderżnęli gardło francuskiemu księdzu staruszkowi byli „bojownikami ISIS”. — Można zapytać, jakie mają na to dowody?
   Otóż najtwardszym dowodem jest rozpowszechnione — „video zrealizowane z okazji ich przysięgi wierności ISIS−owi” – pisze „Corriere della Sera”. -

   — Nie śledziłem bliżej tej sprawy. The Saker pisze o szaleńcach, korzy nie mieli nigdy w rękach Koranu, a mogą być pochodzenia arabskiego.

   • Jesli byli bojownikami ISIS to znaczy byli oplaceni przez USA, bo USA finansuje ISIS i innych terrorystow, nawet tych bardzo lagodnych.

 6. O Niemcu, który chciał być Polakiem

  ==Izabela Brodacka

  Gdy moje dzieci były małe na murze pod naszymi oknami ktoś umieścił napis: „Falzmanny Żydy”. Był to efekt dziecięcych podwórkowych animozji na poziomie freblówki. Potem anonimowy autor napis ten usunął i zastąpił go bardziej jego zdaniem adekwatnym: „ Falzmanny Hitlery”. Starła go po roku zniecierpliwiona dozorczyni, a jego resztki definitywnie zniknęły dopiero dwa lata temu, przy remoncie kamienicy. Faktycznie rodzina mojego męża czyli rodzina Falzmannów to zasymilowana rodzina niemiecka i w wielonarodowej Rzeczpospolitej nie warto byłoby nawet o tym wspominać gdyby nie jeden z członków tej rodziny.

  Mam na myśli pastora Aleksandra Falzmanna.

  Ksiądz [sądzę że „pastor” md] Aleksander Falzmann urodził się w Łodzi 24 sierpnia 1887 roku. Był synem przemysłowca Alojzego Falzmanna i Emilii Gröne. Do 1905 roku uczył się w łódzkim gimnazjum o profilu humanistycznym, ale maturę zdał w Kijowie. W latach 1908 – 1912 studiował na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu w Dorpacie. 8 grudnia 1912 roku został wikarym w kościele Św. Jana w Łodzi. Ożenił się z Łucją Seiler, a w 1913 roku przyszedł na świat ich syn – Karol Aleksander

  W 1914 roku Aleksander Falzmann zarządzał parafią obejmującą Pułtusk i Mławę. Po wybuchu I wojny światowej ewangelicy traktowani przez rosyjskiego zaborcę jako Niemcy byli wysiedlani w głąb Rosji. Ewangelicy z parafii administrowanej przez księdza Aleksandra Falzmanna zostali także wysiedleni i chociaż on sam nakazu wyjazdu nie dostał, w 1915 roku dobrowolnie udał się na wygnanie podążając za swoimi parafianami do Charkowa.

  Po zakończeniu I Wojny Światowej ksiądz Juliusz Bursche doprowadził do połączenia ewangelików z trzech zaborów i poddania ich władzy polskiego Konsystorza. W 1918 roku ksiądz Falzmann wrócił do Polski. Pomimo niemieckiego nazwiska i pochodzenia czuł się Polakiem i podobnie jak ksiądz Bursche uważał, że Kościół Ewangelicko – Augsburski w Polsce powinien mieć polski charakter narodowy. W 1919 roku urodziła się Falzmannom córka Irena, a po ich przeprowadzce do Zgierza druga córka Ina. Miałam okazję je poznać podczas wizyty w Zgierzu w latach osiemdziesiątych. Ksiądz Falzmann został wybrany na proboszcza parafii w Zgierzu wygrywając w wyborach z innym Niemcem Adolfem Löfflerem. Funkcję proboszcza objął 24 grudnia 1920 roku. Ze względu na przewagę Niemców w parafii większość nabożeństw prowadzono w języku niemieckim. Tarcia na tle narodowościowym o mało nie doprowadziły do podziału kościoła. Za propolską postawę i działalność ksiądz Aleksander Falzmann został odznaczony w 1933 roku przez władze II Rzeczpospolitej Złotym Krzyżem Zasługi.

  Po wybuchu II wojny światowej gdy wielu polskich mieszkańców Zgierza zatrzymywano, Aleksander Falzmann oświadczył, że jest Polakiem. Poza tym gestapowcy wiedzieli, że jego syn Karol walczył, oczywiście po stronie polskiej, w kampanii wrześniowej i dostał się do niemieckiej niewoli. Gestapo umieściło księdza Aleksandra Falzmanna w więzieniu przy ulicy Sterlinga w Łodzi. Współpraca z biskupem Juliuszem Bursche, oraz Złoty Krzyż Zasługi II Rzeczpospolitej były w oczach Niemców poważnymi wobec księdza zarzutami, ale najbardziej ich rozwścieczyło jego jawne i odważne opowiedzenie się po stronie polskiej po zajęciu przez nich Zgierza.

  Za to właśnie hitlerowcy, przecież jego rodacy, bez skrupułów, a raczej z mściwą zaciekłością torturowali go fizycznie i psychicznie. W więzieniu na Radogoszczu trzymano go, żeby go upokorzyć i poniżyć, w beczce z lodowatą w wodą, a nawet jak twierdzą niektórzy historycy w beczce z fekaliami. W czerwcu 1940 roku księdza Aleksandra Falzmanna przewieziono do Dachau, przydzielając do karnej kompanii z obostrzonym rygorem. Wieszano go za ręce na słupku, celowo zaszczepiono mu ropowicę. Po krótkim pobycie w Oranienburgu w 1941 roku znalazł się ponownie w karnej kompanii w Dachau gdzie nadal był torturowany. 4 maja 1942 roku skrajnie wycieńczony, zmarł wieziony taczką do komory gazowej.

  Hitlerowcy nie zgodzili się wydać rodzinie jego zwłok. Na cmentarzu w Zgierzu parafianie ufundowali mu ogromny krzyż. Tablice poświęcone jego pamięci są umieszczone na ścianie kaplicy Ewangelicko Augsburskiej w Zgierzu, oraz podobno w Pułtusku. Piszę „podobno” bo tej tablicy nie widziałam.

  Nasuwają się dwa pytania. Czy pastor Aleksander Falzmann był Polakiem czy tylko czuł się Polakiem? I jeżeli ktoś tak mocno czuje się Polakiem, że jest gotów za to ponieść męczeńską śmierć, to być może zasłużył na pośmiertne przyznanie mu tej upragnionej polskości?

  II Rzeczpospolita nie miała co do tego wątpliwości honorując pastora Falzmanna swoim najwyższym odznaczeniem.

  W II Rzeczpospolitej Polskiej harmonijnie współżyło wiele różnych nacji i wyznań. Szczególnie na Kresach nikomu nie przeszkadzało, że właściciel majątku był wyznania katolickiego, jego poddani czy pracownicy byli prawosławni, a Żydzi z sąsiedniego miasteczka, byli starozakonnymi ortodoksami. Sarmacka mentalność obywateli Rzeczpospolitej nie tylko pozwalała akceptować różne kultury i wyznania, lecz pozwalała czerpać z tych kultur to wszystko co tym obywatelom wydawało się atrakcyjne i korzystne.

  Choć struktura społeczna będąca podstawą sarmatyzmu czyli tak zwana „ pańska Polska” jest obecnie nie do odtworzenia, a większość prawdziwego kresowego ziemiaństwa bynajmniej do tej struktury nie tęskni, całkowicie do odtworzenia jest w naszym kraju atmosfera kresowej, sarmackiej wielokulturowości i zgodnego różnych kultur współżycia. Obywatele Rzeczpospolitej, nawet jeżeli nie czuli się Polakami, a jak to na Kresach bywało czuli się rdzennymi „ tutejszymi”, za zaszczyt sobie poczytywali przywilej mieszkania w granicach Rzeczpospolitej i stosowania się do jej praw. Pastor Falzmann za zaszczyt sobie poczytywał prawo nazywania się Polakiem. Za ten zaszczyt i przywilej zdecydował się zapłacić życiem.

  Zatem zamiast sprawdzać metryki zastanówmy się lepiej co, kto i kiedy dla Polski zrobił.

  (Tekst powstał w oparciu o opracowanie Joanny Korsan pod tytułem „ Przybysze”.)==
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18496&Itemid=119

  Historia, jakich wiele…

  • „… 4 maja 1942 roku skrajnie wycieńczony, zmarł wieziony taczką do komory gazowej…”. -

   — To i owo nie pasuje, ale zatrzymajmy się na zacytowanym fragmencie. Czy były komory gazowe? – A jeśli były, to według mojej wiedzy – na pewno nie na ziemiach niemieckich. A poza tym – głoszą – gazowano tylko żydów.
   Dobrze jest teraz czytać wspomnienia, bo narratorzy starsi, nie zawsze pamięć dopisuje, jest mnóstwo sprzecznych danych.

 7. ==@Husky 23:39:34
  „Kolejne informacje że Sputnika jakie zamieściłem zostały skrytykowane przez pewną ekspertke jako niewiarygodne i fałszywe.”

  Z tego, co sobie przypominam, to był Pan jedną z osób opierających się na rzeczywistych faktach podanych przez prasę, w przciwieństwie do wybujałego fantazjowania Metro, czerpiącego z bogatego źródła teorii konspiracji.
  O jakiej ekspertce Pan pisze, pani T?
  nadużycie link skomentuj
  AgnieszkaS 01.08.2016 00:08:43==

  Z linku:
  http://monsieurb.neon24.pl/post/132987,kryminalna-slonina

  Wybujałe fantazjowanie .. :)
  EEEch..

  • Zapowiadało się, że AgnieszkaS będzie stałą komentatorką na moim blogu w NE. Zdawała się być bardzo rozsądną osobą. I nagle zmieniła front, nagle wiarygodne wieści były dla niej tylko w łże-mediach. Nagle zaczęła atakować z Husky’m i Kimurem mnie, Metro i Tiamat. Aż dziwne, że powyżej nie jestem wymieniony.
   A pisał kiedyś bloger Janosik o AgnieszceS, ostrzegał delikatnie :)

  • „Francja i Trump o Krymie”. -

   — To są pozytywne zjawiska. Może i faktycznie Trump zmieniłby politykę na bardziej pokojową.

 8. http://jeznach.neon24.pl/post/133021,poniedzialek-1-sierpnia-2016

  * Rosyjski śmigłowiec wojskowo-transportowy Mi-8 został dzisiaj zestrzelony w Syrii w wyniku ataku terrorystycznego – oznajmił dziennikarzom szef Głównego Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Rosji generał-lejtnant Siergiej Ruckoj. „Dzisiaj doszło do ataku terrorystycznego, w którego wyniku został zestrzelony rosyjski śmigłowiec wojskowo-transportowy Mi-8, który wracał z misji humanitarnej. W jej ramach mieszkańcom Aleppo dostarczono żywność i leki” — powiedział. Wcześniej Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że śmigłowiec Sił Powietrzno-Kosmicznych Rosji Mi-8 został zestrzelony 1 sierpnia w syryjskiej prowincji Idlib, na pokładzie znajdowało się trzech członków załogi i dwóch oficerów rosyjskiego Centrum ds. Pojednania Stron Konfliktu. Wszyscy zginęli…….

  • „Ostatni apel Slobodana Miloševića do Słowian -
   Rosjanie! Zwracam się do wszystkich Ruskich, mieszkańców Ukrainy i Białorusi i Bałkanów również uważanych za ruskich. Spojrzyjcie na nas i zapamiętajcie – z wami zrobią to samo, kiedy was zatomizują i będziecie słabi. Zachód to wściekły pies na łańcuchu, który wczepi się kłami wam w gardło”. -

   — Prawdziwe, celne słowa. Załatwił Zachód Jugosławię, oszukał Ukraińców. Ale historia i wydarzenia z ostatnich lat wskazują, że naiwnych tu nie brakuje.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.