Co się dzieje na świecie – 26.07.2016.

Szejk Imran Hosein: Państwo Islamskie – fałszywy islamPrzekład z języka angielskiego:

Misją Dadżdżala jest oszukiwanie. Dadżdżal znaczy oszust. On działa w ten sposób, oszukując ludzi. Jednym z największych osiągnięć Dadżdżala w oszukiwaniu rodzaju ludzkiego, pewnie największym jego osiągnięciem, jest usunięcie z obrotu prawdziwego pieniądza, pieniądza który ma rzeczywistą samoistną wartość, złotych i srebrnych monet, i zastąpienie go pieniądzem papierowym, który nie ma samoistnej wartości, ma tylko wartość fikcyjną. Dadżdżal kontroluje świat papierowego pieniądza przez system bankowy, przez banki centralne kontrolowane przez prywatne interesy; dotyczy to również Centralnego Banku Rosji. Dadżdżal używa papierowego pieniądza do ciemiężenia i zniewolenia rodzaju ludzkiego. To jest Dadżdżal, Wielki Oszust, on wszystkich oszukał.

Szejk Imran Hosein

Przyszedł czas, aby Rosjanie zobaczyli to, co widzi wielu muzułmanów, że ten świat papierowego pieniądza jest fałszywy, to oszustwo, w islamie ten pieniądz jest haram (surowo zakazany) [przypis: lichwa jest jednym z siedmiu grzechów głównych w islamie]. Kiedy Jezus powróci, każdy Rosjanin powinien sobie zadać pytanie: czy Jezus będzie używał rosyjskich rubli? Czy wszyscy Rosjanie są takimi ignorantami, aby wierzyć, że Jezus będzie używał rosyjskich rubli? – Nie, nie będzie. Kiedy powróci, będzie używał dirhamów i dinarów, srebrnych i złotych monet [przypis: zamierzał je wprowadzić Muammar Kadafi].

Podobnie Dadżdżal ma misję oszukania świata, używając do tego celu fałszywego islamu, tak aby świat – widząc tych uzurpatorów – uznawał ich za prawdziwy islam. Dlatego utworzyli Państwo Islamskie (ISIS). Utworzyli ISIS aby pokazać światu najbardziej obrzydliwą twarz islamu.

Ludzkie serca lgną do islamu, tak islam przyszedł na świat. To religia miłości, pokoju, braterstwa. Teraz mamy ISIS z taką wersją islamu, którego ludzie się boją i przed nim uciekają. Dlatego macie tysiące, tysiące uchodźców, uciekających przez ISIS tam, gdzie jest chleb, do Niemiec, Francji i gdzie indziej. To dowód, że ISIS nie jest islamem. Gdyby ISIS naprawdę było islamskie, to muzułmanie by tam ciągnęli, a nie stamtąd uciekali.

ISIS to sabotaż islamu prowadzony przez Dadżdżala, to próba oszukania rodzaju ludzkiego co do natury islamu.
http://katehon.com/video/sheikh-imran-nazar-hosein-isis-false-islam

Przetłumaczył: Mariusz B.

* * * * * * *

Szejk Imran Hosein: Eschatologia islamska i chrześcijańskaPrzekład z języka angielskiego:

Eschatologia wprowadza różnicę pomiędzy końcem świata a końcem historii, to dwa oddzielne wydarzenia. Świat się skończy, kiedy góry staną się miękkie jak bawełniany puch, kiedy świat materialny, który nas otacza, przekształci się w coś innego. Nowy świat, który potem nastąpi, będzie inny. Świat zakończy się zmartwychwstaniem, gdy wszyscy powstaną z grobów do nowego życia, aby być osądzonymi przed Bogiem, aby być nagrodzonymi lub ukaranymi w niebie lub piekle. To jest koniec świata.

Zgodnie z eschatologią islamską przed końcem świata nastąpi koniec historii. Proces historyczny zostanie zwieńczony ostatecznym zwycięstwem Prawdy nad Fałszem, Prawdy nad wszelkimi rywalami, ostatecznym tryumfem Sprawiedliwości nad Niesprawiedliwością i Uciskiem. Eschatologia islamska wiąże koniec historii z powrotem Prawdziwego Mesjasza, Jezusa, syna Marii, niech im Bóg błogosławi. Jezus, syn Marii powróci na świat tryumfalnie i odbuduje w Ziemi Świętej prawdziwy Izrael, święty Izrael.

Obecne państwo Izrael uznajemy za uzurpatora, będzie one zastąpione prawdziwym Izraelem. Obecny Izrael jest ciemiężcą, największym ciemiężcą na świecie a w islamie nie ma tolerancji dla ucisku. Kiedy Jezus powróci, obecne państwo Izrael zakończy swoje istnienie, zostanie zastąpione prawdziwym Świętym Izraelem, jak zapowiadali prorocy Dawid i Salomon, niech ich Bóg błogosławi. Tutaj nie ma różnic pomiędzy eschatologią chrześcijańską i islamską. Mamy ten sam pogląd na koniec historii. Oczekujemy najpierw końca historii, a potem końca świata.

Kiedy nadejdzie koniec świata – ja nie wiem. Nie wie również profesor Dugin, nie wie nikt. Wie to tylko Bóg. Nie możemy na ten temat wiążąco się wypowiadać. Ale kiedy nadejdzie koniec historii – mamy wiele dowodów, wiele znaków mówiących, że koniec historii się zbliża, że dochodzimy do końca czasów. Będę szczęśliwy pokazując znaki które poprzedzają koniec historii.
http://katehon.com/video/sheikh-imran-nazar-hosein-islamic-eschatology-and-its-relation-christian-eschatology

Przetłumaczył: Mariusz B.

* * * * * * *

Rosjanie zbombardowali amerykańską bazę w Syrii

Różne źródła potwierdziły doniesienia z ostatniego miesiąca. Rosyjskie siły powietrzne zniszczyły amerykańsko-brytyjską bazę wojskową w Syrii. Od rozpoczęcia pierwszego bombardowania amerykańscy oficerowie łącznikowi ostrzegali swoich rosyjskich odpowiedników, że niszczą amerykańskie instalacje. Rosyjskie siły powietrzne odpowiedziały kolejnymi bombardowaniami.

Katehon donosi: ‚Wall Street Journal’ (WSJ) twierdzi, że miesiąc temu rosyjskie siły powietrzne zniszczyły tajną instalację wojskową, używaną przez amerykańskie i brytyjskie siły specjalne w Syrii. Gazeta twierdzi, że rządy i administracje wojskowe wszystkich trzech krajów pomijają ten incydent.

16 czerwca rosyjskie samoloty uderzyły w odosobnioną instalację wojskową ‚Al-Tanf’ na południowym wschodzie kraju. WSJ twierdzi, powołując się na źródła wojskowe, że celem była tajna baza Amerykanów i Brytyjczyków. Uderzenie nastąpiło po tym, jak baza została opuszczona przez 20-osobowy personel brytyjski.

Amerykańskie źródła wojskowe donoszą, że na bazę zostały zrzucone bomby kasetowe. Przedstawiciele amerykańskiego centralnego dowództwa z Kataru zadzwonili i poinformowali rosyjskich kolegów z Latakii, że zbombardowany obiekt należał do amerykańskiej infrastruktury wojskowej. Drugi nalot nastąpił 30 minut po tej informacji.

Ekspert ‚Katehonu’ komentuje: Stany Zjednoczone są znane z oficjalnego wsparcia dla tzw ‚umiarkowanej opozycji’ i tajnego wsparcia ekstremistów z Państwa Islamskiego. Ameryka nie używa swoich baz do zwalczania terroryzmu, jak deklaruje, ale dla obalenia rządu Asada. Amerykańsko-brytyjska baza została utworzona nielegalnie z pogwałceniem suwerenności Syrii i prawa międzynarodowego.

‚Wall Street Journal’ donosi: Placówka położona przy granicy z Jordanią, używana przez amerykańskie i brytyjskie siły specjalne, została zaatakowana z powietrza w ostatnim miesiącu. Kiedy rosyjski samolot zbombardował odległy garnizon w południowo-wschodniej Syrii, zadzwoniły dzwonki w Pentagonie i londyńskim Ministerstwie Obrony.

Amerykańscy urzędnicy twierdzą, że Rosjanie nie bombardowali wtedy stanowisk rebeliantów, ich celem była właśnie ta tajna baza Amerykanów i Brytyjczyków. Placówkę opuścił 20-osobowy brytyjski kontyngent zaledwie 24 godziny przez bombardowaniem. Brytyjskie Ministerstwo Obrony odmówiło komentarza.

Amerykańskie źródła wojskowe i wywiadowcze twierdzą, że wycofanie zachodnich sił z 16 czerwca i rosyjskie uderzenie na placówkę, powiązaną z CIA, były częścią rosyjskiej kampanii nacisku na Obamę, aby wyraził zgodę na ściślejszą współpracę na syryjskim niebie.
http://www.fort-russ.com/2016/07/massive-russians-bomb-us-base-in-syria.html

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

38 Komentarze

 1. Wpis zamieszczony pod wczorajszą notką:

  ~Tiamat
  25 lipca 2016 o 18:43

  Sluchajcie co sie dzieje w swiecie:

  Turcy pala bazy NATO:

  Turkey starts burning NATO bases? – PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/news/world/asia/turkey/25-07-2016/135108-izmir-0/
  Ministerstwo spraw zagranicznych Turcji dziekuje Rosji za „poparcie w czasie puczu’:

  TASS: World – Turkish Foreign Ministry thanks Russia for „unconditional support” during the coup

  http://tass.ru/en/world/890428

  Ostatni artykul , ktory napisal pavel Sheremet byl o tym, ze zamach w Turcji moze zainspirowac Ukraine:

  The last article of Ukrainian journalist blown up today: Failed Turkish coup stirs coup fears in Ukraine – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/07/the-last-article-of-ukrainian.html

  Rosjanie zbombardowali bazy angielskie i USA w Syrii:

  Massive: Russians bomb US base in Syria – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/07/massive-russians-bomb-us-base-in-syria.html

  I najciekawsze: Rosjanie wysla obserwatorow do USa w czasie elekcji:
  Russia to send observers to US elections – PravdaReport

  http://www.pravdareport.com/news/world/americas/25-07-2016/135109-usa-0/

  A w Nicei rzad kazal policjantom klamac o ataku:

  France: Government Ordered Nice Police to Lie About Attack

  http://www.informationliberation.com/?id=55229

  A teraz juz moge isc spac bo pozno. Dlatego nie moge juz przetlumaczyc wszystkich tekstow ale napisalam tak, zeby glowna mysl byla zawarta.

 2. Wpis zamieszczony pod wczorajszą notką:

  ~1abezmetki
  26 lipca 2016 o 00:13

  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201607252245-dh4p.htm
  25 lipca 2016, 22:45
  Bojownicy IGIŁ stwierdzili, że zestrzelili amerykański myśliwiec

  Terroryści z zakazanej w Rosji grupy IGIŁ ogłosili, że zestrzelili myśliwiec US Air Force w Iraku. Według rozpowszechnionych raportów, załoga zginęła. Donosi o tym w swoim Twitterze dziennikarz NBC.

  Bojownicy twierdzą, że amerykański myśliwiec został strącony w pobliżu bazy wojskowej w Ain al-Asada w zachodniej części irackiego miasta Anbar. Pilot podobno zginął w ataku.

  Jednocześnie Pentagon zaprzecza informacji. Według amerykańskich wojskowych, wszystkie ich samoloty są bezpieczne. Ponadto, dotychczas brak zdjęcia lub filmu weryfikującego informację.

 3. Z DWN:

  Russland und Syrien erzielen weitere Erfolge gegen Söldner-Truppen
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Veröffentlicht: 26.07.16 00:42 Uhr

  Die syrische Armee hat mit Unterstützung der russischen Luftwaffe wichtige Gebäude in der Stadt Aleppo von den Islamisten befreit. Die internationalen und islamistischen Söldner, die sich als syrische „Opposition“ ausgeben, fordern ein Ende der Luftschläge.

  Tłum.: Rosja i Syria osiągają dalsze sukcesy w walce przeciw najemnikom
  Syryjska armia, wspierana przez rosyjskie siły powietrzne, wyzwoliła spod okupacji islamistów ważne budynki w mieście Aleppo. Międzynarodowi i islamscy najemnicy, podający się za syryjską ‚opozycję’, domagają się końca nalotów.

 4. Z DWN:

  Türkei warnt Putin vor Putsch-Versuch in seiner Nachbarschaft
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten | Veröffentlicht: 26.07.16 00:42 Uhr

  Die türkische Regierung hat Russland gewarnt, dass die Bewegung des Predigers Fethullah Gülen als nächstes in Kirgisien einen Putschversuch gegen die dortige Regierung unternehmen könnte. Kirgisien ist für Russland strategisch wichtig. Die aktuelle Regierung kooperiert mit der Regierung in Russland.

  Tłum.: Turcja ostrzega Putina przed próbą puczu w jego sąsiedztwie
  Turecki rząd ostrzegł Rosję, że ruch kaznodziei Fethullaha Gülena może podjąć następną próbę puczu w Kirgizji przeciw tamtejszemu rządowi. Kirgizja jest ważna dla Rosji pod względem strategicznym. Aktualny rząd współpracuje z rządem w Rosji.

 5. Rzeczywiscie dzieja sie jakies dziwnosci:

  Poroszenko uciekl z Ukrainy
  Lipiec 25,2016
  Oleg Czubaszenko

  Coraz sie robi cieplej na Ukrainie. Aleksander Turczynow wspomina cos o stanie wyjatkowym. Pawel Szeremet zostal zamordowany w Kijowie. Konflikt w Donbasie sie powieksza. .
  W miedzyczasie , minister spraw zagranicznych pojechal na urlop.
  Podobnie jak mer Kijowa – Kliczko.
  I nie tylko oni.
  Zrodla z ukrainskiego ministerstwa transportu podaly 22 lipca , ze prywatnym samolotem Golfstream 200 (nr.T7-PRM) prezydent Poroszenko wylecial z Kijowa do Malagi w Hiszpanii. Media ukrainskie podaly, ze Poroszenko ma wille niedaleko Malagi.
  Wyjazd prezydenta i jego nieobecnosc w Kijowie nie byla specjalnie naglasniana. Niemniej jednak wydaje sie, ze prezydent wysyla instrukcje ze swej posiadlosci w Hiszpanii. W poniedzialek zalecil na przyklad premierowi i merowi Kijowa wzmocnic srodki bezpieczenstwa zeby zapewnic spokoj.
  Pozostaje pytanie: Dlaczego nagle ukrainskie przywodztwo zdecydowalo opuscic Ukraine. Jak na razie nie ma odpowiedzi.

  Confirmed: Amidst sharpening crisis, Poroshenko and co. have left Ukraine – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/07/confirmed-amidst-sharpening-crisis.html

  Minister spraw zagranicznych Turcji podziekowal Putinowi z ostrzezenie o przewrocie

  Szef Ministerstwa d/s Zagranicznych Mevlut Cavusoglu podziekowal Rosji za poparcie w czasie proby zamachu na rzad turecki. Szczegolnie minister wyrazil wdziecznosc prezydentowi Putinowi .
  W ubieglym tygodniu krazyly rozne wiesci o tym, ze Rosja ostrzegla Turcje przed planowana rebelia na kilka godzin przed zamachem.
  Jednak Kreml nie potwierdzil tej informacji.
  Cavusoglu zas podal do publicznej wiadomosci, ze Rosja udzielila poparcia w czasie militarnego puczu.
  „Dziekujemy prezydentowi Wladimirowi Putinowi i wszystkim rosyjskim przedstawicielom wladz za ich poparcie” – powiedzial minister spraw zagranicznych Turcji (podano za Interfaxem)

  W ubieglym tygodniu, szczegolnie iranskie, media podaly , ze rosyjski wywiad ostrzegl Turcje przed zamachem, jako ze wywiad wojskowy Rosji przechwycil radiowe sygnaly i bardzo wazna informacje na krotko przed zamachem. I te informacje Rosjanie przekazali do tureckiego wywiadu (MIT)

  Niemniej jednak, Kreml nie potwierdza informacji opublikowanej przez FARS (iranskie media)- poinformowal Peskow.
  Ale na dzien przed rewelacjami FARS-u , Ankara oficjalnie podala, ze wywiad turecki otrzymal informacje o planowanym zamachu na kilka godzin wczessniej.
  Putin i Erdogan spotkaja sie w sierpniu – przed szczytem G-20.
  Omawiane beda i sankcje i okolicznosci zestrzelenia rosyjskiego samolotu.
  Dokladna data nie zostala jeszcze ustalona.

  Turkish foreign minister thanks Putin for coup warning: „Russia provided Turkey with unconditional support” – Fort Russ

  http://www.fort-russ.com/2016/07/turkish-foreign-minister-thanks-putin.html

  • „Poroszenko uciekl z Ukrainy”. -

   — Tak, to byłyby dziwne sprawy…
   Albo i nie. Jaceniuk poleciał sobie nie wiadomo dokąd. Ponoć do Argentyny, a ja biorę pod uwagę możliwy inny kierunek.
   Nikt dziś nie wspomni o Jaceniuku.
   Czy Poroszenko uciekł? – Jeśli nie, to niewykluczone, że wcześniej czy później ucieknie. Gdy produkt brutto wynosi 60% produktu z 1990roku, to można tu podziwiać cierpliwość Ukraińców.

 6. Moze to i smieszne ogladac jak wielcy bohaterowie Daesz przebrali sie ze strachu za baby i uciekaja z Manbij w Syrii.
  Podstep nie udal sie i ich zlapali.

  Wlasciwie calkiem im do twarzy w tym pieknym przebraniu. Mam na mysli te wszystkie historie o tym jak to islamisci islamistom i islamistkom obcinaja glowy ale przedtem ich gwalca.
  Nie maja nic przeciwko temu, zeby sie poprzebierac w babskie ciuchy i … wyrywac szybciej od wiatru..
  Ciekawe, czego sie tak wystraszyli?

  Ale ladnie wygladaja na zdjeciach.

  Daesh Militants Caught Fleeing Manbij Disguised as Women

  http://sputniknews.com/middleeast/20160725/1043574899/daesh-militants-manbij-women.html?utm_source=farkexchange

  • „… wielcy bohaterowie Daesz przebrali sie ze strachu za baby i uciekaja z Manbij w Syrii”. -

   — Wzory czerpali może z gierojów UPA. Nie słyszałem co prawda, że tamci przebierali się za kobiety, ale ‚przebierali się’ potem za Polaków, by ‚umknąć’ do Kanady.

 7. Pewnie pojawią się na ten temat mądre artykuły. Powinny. Zestawię tylko parę faktów:
  - niezależna od Zachodu rosyjska akcja ratunkowa dla Assada w Syrii, sprzeczna z interesami Zachodu;
  - odparty amerykański zamach stanu w Turcji,
  - teraz ten incydent sprzed miesiąca, gdzie Rosjanie bombardują judeoanglosaskie instalacje militarne i nic sobie z tego nie robią;
  - pewnie jest więcej takich incydentów tylko o tym nie wiemy.

  To wszystko chyba wskazuje na zmierzch Pax Americana. Najważniejsze ostatnio wydarzenie to oczywiście ta Turcja, to podobno druga armia NATO, choć bez broni atomowej. W każdym razie państwo dużo ważniejsze od Polski i Pribałtyki razem wziętych.

  Pewnie szejk Hosein ma raację mówiąc że oni naprawdę mudzą się teraz napocić aby sprowokować wojnę jeszcze przed grudniem.

  Globalny porządek polityczny raptownie zmieni się z dnia na dzień. Ja tego nie pamiętam ale to pewnie będzie jak upadek trzech cesarstw w 1917-18 roku. Po prostu wszyscy zobaczą że król jest nagi i nawet wojsko, policja przestaną słuchać rozkazów. Tak to się chyba dzieje.

  Mam tylko nadzieję że miejsce w psychiatryku dla rebe Singera/Macierewicza ciągle będzie zarezerwowane: https://marucha.wordpress.com/2016/07/25/wnuk-powstanca-warszawskiego-do-macierewicza/

  • „To wszystko chyba wskazuje na zmierzch Pax Americana”. -

   — Wskazuje na zmierzch. Może to przyjść po wielkiej wojnie. Bo ta rządząca grupa nie wydaje się łatwo oddać swe haniebne rządy.
   A władze naszego kraju? – Ich miejsce jest na śmietniku historii. Wierzę, że doczekamy.

 8. „Zamachy w Nicei i Monachium dziełem Mossadu”. -

  — Przenoszę nagłówek:
  Informacja ze strony Jima Stone, poparta dowodami. Nagrania wideo i zdjęcia obu zamachów dokonane zostały przez tego samego człowieka, „niemieckiego” dziennikarza i aktora (!) Richarda Gutjahra, którego żona Einat Wilf jest agentem Mossadu oraz parlamentarzystką Knessetu (!!!). Nazwisko Gutjahra zostało wymienione w artykule Daily Mail, po czym zostało usunięte, są jednak zrzuty ekranowe”.

  — Ta informacja o Einat Wilf i Richardzie Gutjahr powtarza się od kilku dni. Także tu na blogu pisaliśmy o tym :)

 9. http://img11.nnm.me/3/2/2/3/0/d7a13ef2e554ddf3bbf1ecf211a.jpg

  Wczoraj minęła 36 rocznica śmierci Włodzimierza Wysockiego (1938-1980).
  Poniżej, kilka rzadkich fotografii z pogrzebu w Moskwie (w czas olimpiady) 28 lipca 1980r, zaczerpniętych z „Russkiego Jewrieja”(sic!), http://rusjev.net/2016/07/25/redkie-fotografii-pohoron-vyisotskogo/#more-22197:

  http://img-fotki.yandex.ru/get/6827/39067198.132/0_915bd_48b88df4_XXL
  http://img-fotki.yandex.ru/get/6835/39067198.132/0_915aa_499a0a03_XXXL
  http://img-fotki.yandex.ru/get/6809/39067198.132/0_915d0_c978d7ff_XXXL
  http://img-fotki.yandex.ru/get/6803/39067198.132/0_915d3_a90e5f19_XXL

  Twórczość Wysockiego towarzyszy mi od wielu lat, dodając otuchy, – w różnych kolejach, własnego pokiereszowanego życia, pozostawiając niezatarty, i chyba – dożywotni ślad.

  Oto kilka zaświadczeń z YouTube, upamiętniających Niepokornego Człowieka, Poetę i Grand Barda – Czasów Wielkiej Radzieckiej Turbulencji, które po dziś dzień nie tracą kolczastej aktualności :

  https://www.youtube.com/watch?v=DpOIqI1Ilro
  https://www.youtube.com/watch?v=mG9V83mFxdg
  https://www.youtube.com/watch?v=CPyVnM1MVQ8
  https://www.youtube.com/watch?v=JYU5aUTMNvM

  • ~1abezmetki

   „Wczoraj minęła 36 rocznica śmierci Włodzimierza Wysockiego (1938-1980)”. -

   — Planuję opublikować około godziny 17:00 tekst o policji USA. Obejrzę zdjęcia, wysłucham pieśni.
   Dołączę w wyborze (około 1/2) do notki :)

   • „Planuję opublikować około godziny 17:00,Obejrzę zdjęcia, wysłucham pieśni.
    Dołączę w wyborze (około 1/2) do notki”
    Skoro tak, uzupełnieniająco:
    Z inspiracji Wysockiego,”Nie lubię”- w wykonaniu Jacka Kaczmarskiego, żeby dać pojęcie, w czym rzecz – nie znającym rosyjskiego:
    https://www.youtube.com/watch?v=1hSEN663WAc
    Przy okazji: obu Bardów łączyło wspólne pochodzenie;
    Wysockiego- po ojcu, Kaczmarskiego- po matce.
    Rodziców się nie wybiera…

  • Wysocki…nie lubię. To jeden z tych,którzy kontestowali
   porządek społeczno – polityczny CCCP. W latach 90′
   byłby świetnym demokratą, a w dwutysięcznych
   stałby na Placu Bołotnym protestując przeciwko
   „reżimowi Putina”…niestety trudy życia w ZSRR zmogły
   „kumira’.

   • ~krzyk58

    Wysocki…nie lubię. To jeden z tych,…”. -

    — Napisał w NE bloger Ikulalibal o Wysockim, ja dołożyłem parę słów. Za godzinę zamieszczę te wpisy pod aktualną notką (o USA).

 10. Prezydent Turcji Recep Erdogan planuje odwiedzić Petersburg 9 sierpnia, podał dzisiaj wicepremier Turcji Mehmet Şimşek podczas spotkania w Moskwie ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Arkadijem Dworkowiczem.

  — Pan ambasador poinformował nas, że nasz prezydent potwierdził, iż 9 (sierpnia-red.) będzie w Petersburgu – powiedział Şimşek.

  Turecki polityk dodał, że oba kraje powinny jak najszybciej normalizować dwustronne stosunki.
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160726/3565153/Erdogan-leci-do-Rosji.html

 11. „Mego dziadka piłą rżnęli” – mogą powiedzieć bohaterowie „Wesela” Wyspiańskiego, ale nie tylko. Mali potomkowie gospodarzy pomordowanych przez bohaterskich Żołnierzy Wyklętych w sierpniu pojadą na historyczne obozy edukacyjne zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa.

  Dowiedzą się tam, że „Ogień” i spółka to patrioci zasłużeni dla polskiej sprawy. I zamiast Pokemonów będą łapać „wyklęte” odznaki…
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160726/3560191/Wakacje-z-Wykletymi-Zamiast-Pokemonow-Pola-Powierza.html

 12. Dzisiaj łatwo… W retrospekcji i z perspektywy, wszystko nabiera czytelnej wyrazistości i łatwo o puenty. W tamtych czasach otumaniony słuchałem „Wolnej Europy”, i wierzgałem…
  Kumir przegrał nie tylko z „trudami życia w ZSRR” ale przede wszystkim z uzależnieniem od całego bukietu substancji…Co do Placu Błotnego, to pewnie tak. Niektórzy już tak w wybranych genach mają.

  • …ale przede wszystkim z uzależnieniem od całego bukietu substancji… TO właśnie miałem
   na myśli.a RWE to także nałogowo słuchałem. Pamiętam jeszcze niektóre zwroty
   np.”Na czerwonym indeksie – z lektury książek niedostępnych,bądź zakazanych w kraju”..
   i lektor czytał kolejny fragment np.Sołżenicyna czy Odojewskiego.
   „Niektórzy już tak w wybranych genach mają.’
   Tak z pierwszych ‚lic” budowniczych komunizmu,z dnia na dzień
   ojcowie „liberałów,demokracji,wolnego rynku”…

   • … A co poniektórzy liderzy, takiego na ten przykład – Komsomołu, w krótkich abcugach, ze znajomością „know how” i z właściwymi kontaktami w „międzynarodówce”, zajelicili się w „latach zerowych” w miliarderów, „kapitanów przemysłu” i social baterflajów…

 13. http://rusjev.net/2016/07/26/eks-glava-pentagona-putina-nuzhno-ostanovit-pryamo-seychas-nashemu-terpeniyu-prihodit-konets/
  Lipiec 26, 2016

  Jeszcze raz oddaję głos „Russkiemu Jewrejowi”.

  (–)”Były szef Pentagonu: Putina trzeba zatrzymać – nasza cierpliwość się kończy

  „Jeśli teraz nie powstrzyma Putina – skutki będą nieodwracalne” – były szef Pentagonu i CIA uważa, że Putin nadal będzie stawiać na swoim, dopóki nie napotka znacznego oporu, informuje „Głos Ameryki”.

  Były minister obrony stanów ZJEDNOCZONYCH i były dyrektor CIA Robert Gates oświadczył, że nowy amerykański prezydent, który obejmie stanowisko w styczniu przyszłego roku, powinien zająć „bardziej twardą linię wobec Rosji, ponieważ status quo, jego zdaniem, jest”nie do przyjęcia.”"(—)

  • „Jeśli teraz nie powstrzyma Putina – skutki będą nieodwracalne” – ==

   Normalnie mógłby to być kabaret, kiepski, bo kiepski,
   ale to wariactwo się nawarstwia.

   Tu to samo, jedne korzonki:

   ==Sataniści oczekują nadejścia moshiacha-Antychrysta w tym roku. A to znaczy, że wkrótce będzie wojna

   W ubiegłą sobotę (16 lipca) wieczorem rabin Shalom Berger, duchowy przywódca chasydzkich żydów ortodoksyjnych (Mishkoltz) odwiedził rabina Haima Kaniewskiego, jednego z czołowych rabinów tego pokolenia. Duży tłum zebrał się ażeby zaświadczyć o pomyślnym spotkaniu tych dwóch wielkich znawców Tory.

   Rabin Berger przyniósł kopię swojego Talmudu jako dar dla rabina Kaniewskiego, który przestudiował kilka stronic i zaproponował mu ażeby napisał więcej książek tego rodzaju. Rabin Berger zapytał następnie Kaniewskiego czy to prawda, że szczególnie ten rok jest sprzyjający nadejściu moshiacha. Rabin Kaniewski odpowiedział bez wahania: „Oczywiście, rok 5776, zbawienie „zaklinania””.

   Rabin Yosef powiedział: „Przyjęto uważać, że rabin Kaniewski jest na wysokim poziomie duchowym, bliskim prorockiego, który żydowscy uczeni nazywają Ruah ha-Kodesh (święty duch). Mówił on o moshiachu w tym roku w taki sposób w jaki nigdy wcześniej tego nie czynił”.

   Rabin Berger zapytał rabina Kaniewskiego o to co należy zrobić ażeby przygotować się na przyjście moshiacha. Rabin Kaniewski dał nieoczekiwaną, bezpośrednią i prostą odpowiedź: „Wszystko co można zrobić to przewidzieć rychłe nadejście moshiacha”.

   Źródło: http://www.breakingisraelnews.com/72238/rabbi-kanievsky-mishkoltz-rabbi-can-done-wait-messiah/#tblv5kJulTGdOUHT.97

   —————————————————————————————————–

   Od Redakcji http://www.3rm.info

   Jeżeli czołowi rabini znowu mówią o tym, że ten rok jest szczególny i będzie naznaczony przyjściem na świat moshiacha, to oznacza, że w najbliższym czasie powinny rozpocząć się ogniste wstrząsy w całym świecie, kiedy wszystkie narody będą ogarnięte okropnościami wojen, głodu i innych apokaliptycznych horrorów. Antychryst powinien pojawić się jako wielki rozjemca i zbawca ludności świata. Te właśnie warunki są przygotowywane dla ludzkości przez jego pachołków.

   Czy to się tak stanie czy inaczej, teraz czy za rok, nie będziemy przepowiadać. W najbliższym czasie my sami będziemy świadkami tych wszystkich wydarzeń. Już widzimy jak cały świat zaczął mocno goroączkować i dostał dreszczy. Jedynie w ciągu ostatniego miesiąca miała miejsce taka ilość zamachów terrorystycznych, że staje się już jasne, że przygotowywane jest coś krwawego i to na olbrzymią skalę.

   Ponadto w czerwcu i lipcu w osobie cerkiewnej hierarchii nastąpił powszechny upadek Prawosławnej Cerkwii kiedy, tak lub inaczej, ale zostały przyjęte heretyckie dokumenty na kreteńskim soborze.

   Tak, nie wszyscy wzięli udział, tak, nie wszyscy podpisali dokumenty, ale ogólnie rzecz biorąc, nastąpiła apostazja. Nawet brak udziału Rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu w soborze, niczego nie zmienia ponieważ soborowe dokumenty końcowe zostały przyjęte i zatwierdzone przez Archijerejskij Sobor (Sobór Biskupów) Rosyjskiej Cerkwii Prawosławnej Moskiewskiego Patriarchatu w lutym bieżącego roku. Ta powszechna apostazja lokalnych Cerkwii Prawosławnych pozbawia Łaski Bożej zatopioną w namiętnościach i grzechach ludzkość. Otwiera drogę człowiekowi grzechu i synowi zatracenia. My grzeszni ludzie, sami odepchnęliśmy od siebie Pana i wydaliśmy samych siebie w ręce diabła i jego pachołków. A teraz należne według czynów przyjmiemy. A to dopiero początek „chorób”…

   Przebacz i zmiłuj się nad nami Panie! Chwała Bogu za wszystko!==

   Za: http://3rm.info/main/63625-satanisty-zhdut-v-etom-godu-mashiaha-antihrista.html

   23.07.2016

   Tłumaczenie Tamara

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/satanisci-oczekuja-w-tym-roku-nadejscia-moshiacha-a-to-oznacza-wojne-2016-07
   =====

   Sami się nakręcają.

   • „Normalnie mógłby to być kabaret, kiepski, bo kiepski,
    ale to wariactwo się nawarstwia. (…) Sami się nakręcają”. -

    — Wygląda na to, że tylko możemy się temu przyglądać i mieć nadzieję, że nie dojdzie do wielkiej wojny :)

     • Oczywiście wiem, po co są czołgi. One mogą strzelać albo i nie. Jedne z nich mogą wyraźnie przegrać albo jedna strona (np. USA) zbankrutować i musi ustąpić.

     • ZAcznie się od Syrii, Turcji, Chin.
      Nas ‚smyrnie’ na pewno..

     • „ZAcznie się od Syrii,…”. -

      — Tam już trwa od 5 lat i przechyla się na stronę Asada. Chiny już są właściwie nie do ruszenia.
      Czy nas ‚smyrnie’? – Gospodarczo już nas dotknęło. Militarnie? – W sumie trzeba – mimo wiedzy – mieć nadzieję :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.