O Nicei raz jeszcze – 23.07.2016.

TERRORYSTA – Oficjalna narracja mówi, że Mohammed Lahouij-Bouhlel prowadził ciężarówkę, obładowaną bronią i materiałami wybuchowymi i wjechał prosto w ciasny tłum, i zaczął strzelać do niewinnych cywilów.

character.jpeg

Mohammed Lahouil-Bouhlel

Prawda jest taka, że to się po prostu nie zdarzyło. Ten figurant nie przejawiał żadnych oznak ‚radykalizacji’. Nie wyłamywał się z tłumu zwyczajnych ludzi przed tym incydentem. Wiadomo, że był alkoholikiem pijącym podczas Ramadanu, opisywano go jako osobę niestabilną psychicznie i nieprzyjazną. ‚Atak’ miał miejsce, gdy Francja miała znieść stan wyjątkowy, wprowadzony po ataku terrorystycznym Mossadu i francuskich sił specjalnych z 13 października 2015 roku w Paryżu.

Nasz bohater z pewnością nie był żadnym fundamentalistą religijnym. W przeciwieństwie do ataków terrorystycznych z Bangladeszu, gdzie naiwniacy zniknęli na wiele miesięcy, rzekomy terrorysta z Nicei prowadził normalne życie i ‚to się nagle zdarzyło’.

http://henrymakow.com/upload_images/220px-Einatpic.jpg

Einat Wilf

Richard Gutjahr, człowiek który sfilmował ten dramat, jest niemieckim niewiernym [przypis: z takim nazwiskiem?], ożenionym z aktywistką Mossadu, członkinią Knesetu Einat Wilf. Jest ona członkinią grupy Ehuda Baraka HaAtzma’ut. Służyła ona w Izraelskich Siłach Obrony w stopniu porucznika w Unit 8-200, studiowała na Harwardzie, we Francji i w Cambridge. Była doradcą wicepremiera Shimona Peresa do spraw polityki zagranicznej.

Einat Wilf znalazła się w centrum sporu dotyczącego opuszczenia Partii Pracy przez Ehuda Baraka. Jeśli Rick i Einat mają dzieci, zakładam, że będą one wychowane na ‚dobrych Żydów’. Ryszard znalazł się w Nicei i przypadkowo udokumentował całe zdarzenie [przypis: RT lansuje innego naocznego świadka, Carol Davis]:Tak szczęśliwie się złożyło, że to jest aktorka:
http://www.imdb.com/name/nm0204316/

https://www.google.pl/search?q=Carole+Raphaelle+Davis&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjJ1KS4hIXOAhVKbxQKHWOFAp8Q_AUICCgB

Wszędzie na odcinku Promenady Anglików, miejscu rzekomego zamachu, były manekiny i sztuczna krew. Szczęśliwie ani kropli krwi nie znaleziono na ciężarówce. Jeśli ciężarówka rzeczywiście wjechała w ‚setki’ ludzi jak się twierdzi, wszędzie byłyby części ciał ludzkich rozgniecione i rozszarpane na kawałki, krew i inne pozostałości dziesiątek ciał na nawierzchni. Czy ‚Mohammed’ nie miał mózgu? Niemożliwe, aby tam zginęły 84 osoby.

Tak jak ciągle żyją rzekomi porywacze-samobójcy, którzy mieli przeprowadzić zamachy z 11 września 2001 roku (9/11), prawdziwy ‚Mohammed Lahouaiej-Bouhlel’ nie przebywał we Francji w czasie tego przedstawienia. Przebywał w Sousse w Tunezji i natychmiast przesłał wideo twierdząc, że jest absolutnie niewinny wydarzeń z 15 lipca:
http://www.lelibrepenseur.org/le-presume-forcene-de-nice-serait-vivant-et-temoigne-de-tunisie-affirmant-ne-pas-etre-le-coupable-du-massacre/

Ta informacja została ujawniona przez francuski niezależny magazyn ‚Le Libre Penseur’. Prasa międzynarodowa użyła kadrów z jego telefonu dla przeprowadzenia kampanii oczerniania tego kozła ofiarnego. Nie widziałem żadnego kierowcy w materialne nagranym przez Richarda Gutjahra, dochodzę do wniosku, że ciężarówka była prowadzona bezzałogowo
http://www.networkworld.com/article/2358530/microsoft-subnet/security-researcher-warns-cars-can-be-hacked-to-remotely-take-control.html
Dlatego nie ma żadnych materiałów wideo z początku ‚ataku terrorystycznego’, chociaż cała ulica jest naszpikowana kamerami.

Spółka odpowiedzialna za monitoring miejski w Nicei to Nice Systems, ma siedzibę w Tel-Aviwie, w Izraelu. Wikipedia mówi o nich:
https://en.wikipedia.org/wiki/NICE_Systems

NICE Systems to spółka izraelska, specjalizująca się w nagrywaniu rozmów telefonicznych, bezpieczeństwie informacyjnym, inwigilacji i analizie danych. Założona została w 1986 roku. Spółka obsługuje wiele sektorów, takich jak usługi finansowe, telekomunikację, usługi zdrowotne, outsourcing, detal, massmedia, podróże, usługi komunalne. Akcje spółki są notowane na NASDAQ i na giełdzie w Tel-Aviwie, część wchodzi do indeksu TA-25. Barak Eliam został dyrektorem wykonawczym w kwietniu 2014, zastąpił Zeevi Bregmana. Eliam wcześniej był szefem amerykańskiego oddziału spółki. Na 31 grudnia 2015 roku spółka zatrudniała więcej niż 4122 pracowników na całym świecie. Ich strona internetowa podaje adres francuskiego biura:

PARIS, 176 Av, Charles De Gaulle Neuilly-sur-Seine, Paris France

Phone: +33 (0) 1 41 38 5000;  Fax: +33 (0) 1 41 38 5001

Czytelnicy mogą zadzwonić do nich z pytaniem, dlaczego nie ujawnili nagrań z monitoringu miejskiego z Promenady Anglików, scen taranowania tłumu przez ciężarówkę. Te sceny mogłyby przecież potwierdzić lub podważyć oficjalną wersję zdarzeń.

Więcej o ofiarach – Większość zaginionych żyje lub przypisano im fałszywe nazwiska. Tak było w przypadku czarnej dziewczyny o imieniu Lea z Daily Mail. Adamara Ajuzie na Instagramie protestowała i stwierdziła, że żyje
http://www.spillednews.com/2016/07/dailymail-uk-wrongly-listed-adamara.html

Lista zaginionych i odnalezionych obejmuje parę Johna Torsruda i Heidi Niederer i młodego Dylana Barbonia. (…) Faktycznie żadna z rzekomych ofiar nie miała zweryfikowanego profilu na mediach społecznych. W kilku przypadkach zdjęcia zostały skradzione z innych profili i wklejone do nowych ze sfabrykowanymi nazwiskami. Krewni tych nieistniejących ofiar bardzo źle się zachowują.

Całe to zdarzenie było sfabrykowanym przedstawieniem bez żadnych ofiar (lub kilkoma, jeśli kogoś poświęcono), w żadnym przypadku nie było ‚kierowcy-samobójcy’. Mamy 2016 rok i międzynarodowi Żydzi ciągle prowadzą swoją infantylną politykę anty-islamskiej ksenofobicznej propagandy i wojnę psychologiczną przeciwko muzułmanom na całym świecie.
http://henrymakow.com/2016/07/zioist-fingerprints-nice-hoax.html

Napisał: Salman An-Noor Hossain
.
Przetłumaczył: Mariusz B
.
* * * * * * *


.
Pierwsza scena: Mamy tutaj dużą rzekomo operację ratowniczą z 280 ofiarami, wiele z nich ma złamania, wiele z nich wymaga amputacji, wiele umierających z traumy czy wykrwawienia – i nikt się nie przejmuje! Jest gość na rowerze, masz faceta z kamerą filmującego dobrego Samarytanina i fałszywie ranną, i urzędnika kierującego kogoś na bok. Jest prawdopodobnie inny człowiek z kamerą, jakiegoś fałszywie rannego lub martwego ze sztuczną krwią. Jeżeli jest tyle ciał martwych, gdzie są ratownicy, technicy medyczni i co robią ci ludzie na fotografii. Co się tam dzieje? Musi być przecież jakaś akcja ratownicza dla 280 ofiar, a nie ma żadnej, to jest ustawka! [przypis: ktoś przykrył przecież ‚martwe’ ciała prześcieradłami, dając znak, że nie trzeba ich ratować; sugeruje to, że tam już odbyła się selekcja martwych i rannych].
.

Druga scena: Ludzie uciekający (w panice!) ulicą. Obama mówi o niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach w tym oburzającym ataku [przypis: używa się dzieci, najłatwiej zszokować publiczność, powołując się na krzywdę dzieci, ograny numer:
http://america.aljazeera.com/content/ajam/articles/2015/9/2/syrians-refugees-drown-wash-ashore-in-turkey/jcr:content/mainpar/adaptiveimage/src.adapt.960.high.refugee_baby_090215.1441270800661.jpg

Jeżeli zmieni się podkład muzyczny, to wyraźnie widać, że para biegnąca na pierwszym planie nie jest przestraszona, emanuje z nich radość, to manipulacja. I cytat z Richarda Nixona: „Amerykanie nie uwierzą w nic dopóki nie zobaczą tego w telewizji”.

Trzecia scena: Mamy wielką masakrę z 84 ofiarami śmiertelnymi i 200 rannymi. Kto położył prześcieradła na tych ludziach? 10-12 osób, bez stresu, nie musimy ich zabrać. Mamy kilku policjantów, cywila w spodenkach, jeden radiowóz i ten duży samochód, magiczna ciężarówka (…).

Czwarta scena: Podobne ujęcie z większej odległości. Co robią ci wszyscy ludzie, gdzie jest policja? To przed czy po? Aha, ci wszyscy ludzie byli tam przed policją. Więc te prześcieradła znalazły się tam magicznie, skąd one się wzięły? [przypis: ratownicy przykrywają białymi prześcieradłami tylko martwych, tych których nie trzeba ratować, selekcja z udziałem lekarzy musiała się już odbyć, prześcieradła implikują przeprowadzenie wstępnej akcji ratowniczej]. Żadnych techników medycznych, żadnych ambulansów, niczego. Skąd więc są te prześcieradła na tych ciałach? Czyżby z Negresco Hotel:

http://static.travel.usnews.com/images/destinations/105/nice_negresco.jpg

Widzimy sponsora tych ćwiczeń? Człowiek w zielonym ubraniu, co on robi? (…) Na ulicy nie ma żadnej krwi! Jakiś człowiek z prześcieradłem w ręce. A co on z tym robi? Gdzie są medycy? Człowiek z rękami na biodrach, co on robi? Kolejni aktorzy sytuacji kryzysowych, co nic nie robią, całkowity żart. Skąd oni wzięli te prześcieradła, one były szybsze, wyraźnie szybsze od ambulansów. Na całym ujęciu nie widzimy ŻADNYCH techników medycznych.

Przetłumaczył: Tomasz Cukiernik

* * * * * * *

Z powyższą notką, jak i z zamachem w Monachium, wiąże się tekst pt.: „Ten sam facet filmował atak w Nicei i w Monachium”, link:
https://marucha.wordpress.com/2016/07/23/ten-sam-facet-filmowal-atak-w-nicei-i-w-monachium/

39 Komentarze

  • Przytoczę fragment:
   Dariusz Kosiur: „…naszą chorobliwą obsesją nie jest Żyd, tylko suwerenna ojczyzna, prawa naszego nardu i społeczeństwa, interes naszego państwa – wolna Polska”.

  • To oczywiście żart?

   Silnik benzynowy (o niskim stopniu sprawności) ładuje ciężkie akumulatory następnie następny/pośrednik ciężki element silniki elektryczne napędzają auto.

   Czyli zużycie benzyny jakieś 50% więcej jak w nowoczesnych jednostkach z zmiennymi fazami rozrządu.

   • ~konik
    ~janex

    Za mało się znam na samochodach. O ile mi wiadomo, trwają próby wykorzystania innych źródeł energii poza ropą i gazem.

 1. Wszytko się okaże albo i nie, kiedyś musieli się postarać „operacja gladio” obecnie otumanienie społeczeństwa pozwala na prostacki nakręcenie teledysku dla idiotów i puszczanie go aby było faktem medialnym a to unym wystarczy.

  • „… obecnie otumanienie społeczeństwa pozwala na prostacki nakręcenie teledysku dla idiotów”. -

   — Tak, jednakże – jak widzę wokół – następują rozpoznanie tricków.

 2. P.Białas wypuszczanie po 2-3 notek dziennie to nie jest najlepszy pomysł to strzał w kolano, polski odbiorców jest za mało

  „Polski” internet odbiorca praktycznie nie istnieje wszystkich przejęły pejs korporacje

  Pamiętam lata 1995-2000 gdzie na pewnym portalu informatycznym jak i wszędzie indziej roiło się od dyskutantów, dziś tam zero, niet nikogo i tak jest wszędzie.

  Kiedyś o problemie informatycznym wyszukiwarka zawracała mi tysiące linków po polsku, następnie po angielsku.

  Dziś na zapytania nie szablonowe , wszystkie to Rosjanie lub tłumaczenia angielskie z rosyjskich forów.

  Co byś nie chciał sprawdzić złamać to zrobili już to już dawno temu Rosjanie a przygłupy aglosasi jedynie tłumaczą fora rosyjskie na en

  Fakty.

  • „… wypuszczanie po 2-3 notek dziennie to nie jest najlepszy pomysł to strzał w kolano,…”. -

   — Ostatnio publikowałem często dwie notki w jednym dniu, trzech nigdy. To nie będzie trwało wiecznie :)

  • Ad Maryjanek:”P.Białas wypuszczanie po 2-3 notek dziennie to nie jest najlepszy pomysł”(…)

   -Też tak uważam. Zbyt szybka rotacja tekstów nie tylko nie pozostawia dość czasu na refleksje komentatorów ale również sprawia niezamierzone wrażenie braku szacunku dla Autorów, którzy muszą się solidnie natrudzić, zanim przyjdą z wartościową publikacją. To działa demoralizująco. Nie mówiąc o konfliktujących emocjach, spłycaniu wrażliwości i redukcji „attention span” czytelnika.
   Czemu ludziom odbierać frajdę? A niech z sobą „poobcują” ( prawda, jaki fajny ten polski język).
   Świadomość że żyjemy na karuzeli,tym bardziej zobowiązuje, aby się nie dać zwariować. Po co komu taka hiperaktywność, dopóki nie chodzi o kasę lub łapanie pcheł. Gdzie jest metoda w tym szaleństwie i pies pogrzebany?

   • „Zbyt szybka rotacja tekstów’. -

    — Tak nie będzie stale. Przyczyna jest – myślę – wzniosła. Mam trochę tłumaczeń porządnych tekstów, otrzymywanych na blogu (także od Pana) lub e-mailem. I co? Miałbym je trzymać po 10 dni? – Wiele z nich by się zdezaktualizowało.

    Skończą się wakacje, a może wcześniej skończą mi się tłumaczenia i sam będę musiał przeprosić się z niemieckimi tekstami. I będzie notka co drugi dzień :)

 3. http://www.humanite.fr/david-fatima-magdalena-des-victimes-de-toutes-origines-ont-ete-frappees-612084
  MARDI, 19 JUILLET, 2016
  L’HUMANITÉ
  Poważne źródło, żadne tam „niezależne”
  Do zweryfikowania:

  http://img.humanite.fr/sites/default/files/styles/abonnez_vous/public/images/nice1907.jpg?itok=DHA6XQr7
  nice1907.jpg

  (…)”Magdalena et Marzena Chrzanowska, 21 et 20 ans, deux sœurs de nationalité polonaise. Elles étaient en vacances à Nice avec leurs deux autres sœurs qui ont survécu, a indiqué le curé de leur paroisse à Krzyszkowice, un village polonais de 2 100 habitants.” (…)

  Magdalena i Marzena Chrzanowska, 21 i 20 lat, dwie siostry narodowości polskiej. Były na wakacjach w Nicei wraz z dwoma siostrami, które przeżyły” – powiedział proboszcz z parafii, w Krzyszkowicach, polskiej wsi liczącej 2100 mieszkańców.” (…)

  • ~1abezmetki

   „Do zweryfikowania”. -

   — W NE przedstawił Huski zdjęcia tych sióstr, które miały zginąć czy też zginęły. Miały przysłonięte nieco twarze… I jeszcze zdjęcia czegoś, leżącego pod czarną folią (tam miały leżeć zwłoki tych sióstr). A „L’HUMANITÉ” pokazuje miejsce składania kwiatów.
   To nie są dowody.
   Pamięta Pan katastrofę obiektu w Chorzowie? – Zginęło kilkadziesiąt osób. Jeśli miał Pan czas, to dużo Pan widział. Były przekonujące obrazy i informacje. W Chorzowie była prawdziwa katastrofa.
   A te ostatnie w Paryżu, w Brukseli, Nicei, Monachium? – Moje zdanie jest jednoznaczne.

   • Husky, to wbrew pieskiej jego niebieskiej , nieudany , humanoidalny robot zdalnie sterowany, Mark1. On ma wciąż coś z czipem, stąd nie zasługuje na uwagę.
    Co do Humanite, obrazek jedynie dla nastroju.
    Chodziło o nazwiska, wiek, płeć i adresy.
    nie widzę trudności ani przeciwskazań dla weryfikacji informacji.
    W odróżnieniu od różnych „niezależnych”, Humanite to firma z przeszło stuletnią tradycją i mam do niej zaufanie. Po upadku ZSRR są na własnym garnuszku.
    I wierzę,że uwiarygodniają co piszą. Pozdrawiam.

    • „Chodziło o nazwiska, wiek, płeć i adresy.
     nie widzę trudności ani przeciwskazań dla weryfikacji informacji”. -

     — Ta weryfikacja się odbywa, przykłady podałem. Ew. śmierć tych sióstr nie jest dowodem na zamach w Nicei (chodzi mi o taki przebieg, jaki podawany jest przez łże-media).
     Francuzi przesadzili: gdyby było kilka czy kilkanaście ofiar, byłby zamach bardziej wiarygodny.

     • Ludzie trzymajcie mnie bo się potnę.
      Tam były 4 (słownie cztery) siostry.
      Dwie przeżyły! 4-2=2 I co, dalej nie wiarygodne, i nie ma świadków?

     • ~1abezmetki

      „Ludzie trzymajcie mnie bo się potnę”. -

      — Będzie tak Pan wołał, to obawiam się, że przyjdzie na ten blog ‚mieszkaniec Krzyszkowic’, może nawet sam sołtys.

 4. No to jeszcze o tych konspiracjach i o Kosowie

  Ja to wczoraj czytalam o tym zamachu w Monachium ale prawde mowiac balam sie to puscic na pana blogu, zeby znow na pana i na mnie ‚zaprzeg’ nie napadl.
  Babska natura. Do odwaznych nie naleze.
  Tymczasem rzeczywiscie prasa huczy o tym, ze z tego zamachu pokazane jest tylko jedno zdjecie – tak, jakby zaden z przechodniow nie mial telefonu komorkowego.

  Dzis oficjalnie policja niemiecka podala, ze ten mlody Niemiec Dawid Sonboly czy jakos tak, nie mial absolutnie nic wspolnego z ISIS, ISISL itp.
  Wiec podejrzewam – moge tylko podejrzewac- ze gdzies na jakims szczeblu w Niemczech toczy sie dranska walka o dominacje dranstwa w Europie.

  Barbara Spectre wiedziala co mowi, jak obiecala pare lat temu, ze zydzi przeprowadza transformacje Europy i nikomu to sie nie bedzie podobac, ale bez tej ‚transformacji’ Europa nie moze istniec.

  Tymczasem weterani podali jeszcze jedna paskudna wiadomosc: Osrodek szkolenia ISIS znajduje sie w Kosowie, tuz kolo bazy amerykanskiej w Bondsteel.
  Coraz to straszniejsze to wszystko: soldateska swiata juz nie ukrywa nawolywania do wojny.

  Aktorzy w zamachu monachijskim
  http://www.veteranstoday.com/2016/07/23/some-state-actors-behind-the-munich-shooting/

  Barbara Spectre obiecuje, ze zydzi rozwala Europe: a Szwecja jest tylko proba generalna:
  Jewish activist promotes „multicultural mode” for Europa: Sample Sweden – YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=5jl-OJJVAEg

  *
  Oboz Daesz w Kosowie jest wylegarnia mlodych terrorystow: w Kosowie znajduje sie przynajmniej 5 osrodkow treningowych Daesz rozlokowanych przy granicy z Albania i Macedonia

  Bondsteel, w Kosowie, jest najwieksza baza militarna w Europie i najwiekszym osrodkiem handlu narkotylkami, porywaniem ludzi i terroryzmu – tuz u progu Serbii.

  Daesz rozwija okropna siec terroru, okrutniejsza nawet od AL Kaidy.
  Najwieksze z tych osrodkow znajduja sie na przedmiesciach Uroszewac i Dzakowica i w okolicy Deczani a mniejsze osrodki w okolicy Prizren i Pec.
  W sumie, z 314 terrorystow albanskich wraz terrorystami z Daesz – 38 to kobiety.
  Rekrutacja odbywa sie dwustopniowo: najpierw przez pozarzadowe organizacje, ktore dzialaja na terenie Kosowa w roznych prywatnych szkolach.

  Przyszli terrorysci Daesz przechodza wstepne pranie mozgu, ale rowniez ucza sie jezyka arabskiego i ‚studiuja’ Koran a nastepnie odbywaja cwiczenia ‚praktyczne’ prowadzone przez bylych czlonkow KLA (UCK) – Kosowskiej Armii Wyzwolenczej.
  Zwyczajnie trenuja mlodych rekrutow jak prowadzic miejska partyzantka (guerilla war), ucza obchodzic sie z bronia i roznych innych ciekawych rzeczy.
  W dodatku, w kazdym obozie treningowym terrorysci z Daesz przygotowuja mlodych rekrutow do samobojczych napadow bombowych. Okolo 70 albanskich rodzin z Kosowa postanowilo zglosic sie do Daesz.
  Zrodla podaja, ze istnieje mozliwosc tworzenia nowych takich osrodkow w Macedonii, i w Bosni gdzie okolo 800 dzihadystow przybylo w latach 1990-tych.
  Gdy chodzi o o Macedonie, to kraj boryka sie z powaznym problemem; cale wioski macedonskie, ktore niegdys byly osrodkami KLA (UCK) teraz zamienily sie w osrodki treningowe Daesz.
  Juz w 2013 roku Zachodnie Sluzby informujace o bezpieczenstwie na Balkanach ( the Western Balkans Security Issues) ostrzegaly na swoim portalu o tym, ze na terytorium Kosowa i Albanii istnieja osrodki terrorystyczne Daesz – o czym oficjalnie poinformowal rzad Kosowa dopiero w rok pozniej.

  Tylko wspolnymi silami mozna zwalczac radykalizowanie muzulmanow w Kosowie.

  W wywiadzie do Sputnika, dyrektor Centrum Studiow Balkanskich, Fadi Lepaja tlumaczyl, ze poniewaz granice Kosowa, Albanii i Macedonii istnieja wlasciwie tylko na papierze – bardzo trudno jest kontrolowac ruch ludnosci i wysledzic miejsca tych obozow treningowych Daesz. Wlasciwie jest to praktycznie zupelnie niemozliwe.
  Fadi Lepaja twierdzi, ze kontrolowanie poparcia dla Daesz jest globalnym problemem i nie ogranicza sie tylko do Kosowa czy Albanii.
  Mimo, ze misja NATO (KFOR) w Kosowie i inne organizacje maja na celu obserwowanie tych, ktorzy wrocili z wojny w Syrii – jak dotad nie przyniosly wiekszych efektow i trudno przewidziec co sie w przyszlosci moze zdarzyc.

  Kosowo zadeklarowalo niezaleznosc od Serbii w 2008 roku po kilku latach zarzadzania przez ONZ.
  Kosowo jest rozpoznane jako osobne panstwo przez Waszyngton i wiele krajow Unii (Nie rozpoznane przez ONZ- przyp. moje)

  Fotografie;
  1 terrorysci z Daesz
  2.Baza militarna USA Bondsteel w Kosowie
  3.Mapka zniszczonych klasztorow prawoslawnych w Kosowie i Metiochii
  4. Prisztina z flagami Unii

  US Training ISIS Only Miles from Bondsteel Base inside Europe | Veterans Today
  http://www.veteranstoday.com/2016/07/22/us-training-isis-only-miles-from-bondsteel-base-inside-europe/

  • Przytaczam fragment wypowiedzi:
   „Konaszenkow podkreślił, że odpowiedzialność za żołnierzy zachodniej koalicji, stacjonujących w obszarach, gdzie rosyjskie siły powietrzne przeprowadzają naloty, leży wyłącznie na barkach ich dowódców.
   — Ciągle i za pośrednictwem wszystkich dostępnych kanałów wzywamy naszych parterów do dzielenia się informacjami o lokalizacji kontrolowanych przez nich oddziałów „umiarkowanej opozycji” – podkreślił rzecznik. Dodał, że dopiero po incydentach do Moskwy docierają skargi i wyrzuty”.

 5. Szanowny Panie Zygmuncie,

  Poniżej przedstawiam Panu i Czytelnikom tłumaczenie artykułu pióra Patrick’a J. Buchanan’a, w nadziei, że zainteresują Państwa zawarte w nim obserwacje i dane dotyczące globalnej demografii,
  -w tym, i bliskiej naszym sercom. Niekoniecznie zgadzam się z wykładnią, tym nie mniej, tekst uważam za interesujący i informatywny. Zapraszam do lektury.

  —————————
  Patrick J. Buchanan*
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/Patrickjbuchanan.JPG/220px-Patrickjbuchanan.JPG
  Will the West Survive the Century?

  „Czy Zachód przetrwa (to) stulecie?”

  „Natywizm**… ksenofobia lub jeszcze gorzej” stoją za triumfem Brexit’u, poparciem dla Donalda Trumpa i dezaprobatą dla Barack’a Obamy w Ottawie.

  Obama sądzi, że opór wobec transformacyjnej zmiany w charakterze i tożsamości krajów Zachodu, w konsekwencji imigracji, może być jedynie produktem chorych umysłów i chorych serc.

  Wg The New York Times, Obama spędzi ostatnie miesiące swojej prezydentury w zmaganiach z „natywizmem i nacjonalizmem „Trump’a i brytyjskimi „brexiterami.”"

  Przewidywanie: Obama przegra, ze względu na wzmagające się a wpisane w nastroje: etno-nacjonalizm i militaryzację granic, jeśli Zachód – zamierza pozostać Zachodem.

  Powyższe przewidywanie wspierają, szokujące dane ONZ zawarte w świeżo wydanej publikacji „Ludność Świata 2015″.

  Podaję pod rozwagę garść liczb.

  W okresie od dnia dzisiejszego – do roku 2050, ludność Europy ulegnie redukcji o 32 mln osób.
  Żaden z europejskich krajów nie wykazuje przyrostu naturalnego na poziomie 2.1 dziecka na kobietę, niezbędnego dla reprodukcji. Jedna czwarta ogółu europejczyków jest w wieku 60 lat lub powyżej.

  Plemiona, które stworzyły Zachód wymierają.

  Skontrastuj Europę z Afryką, przedzielone jedynie Morzem Śródziemnym.

  W przedziale od teraźniejszości do roku 2050, ludność Afryki wzrośnie o 1.3 mld, i osiągnie 2.4 mld w 2050 roku, by następnie podwoić się, osiągając 4.4 mld w roku 2100.

  Jedynie 5 procent Afrykanów osiągnęło wiek 60 lat lub powyżej, podczas gdy 41 procent ludności ma lat 15 lub poniżej.

  Uwzględniając tyranie, ubóstwo i choroby zakaźne trapiące Afrykę, cóż- innego niż barriery, straże graniczne i okręty wojenne jest w stanie powstrzymać dziesiątki milionów młodych Afrykanów przed przedarciem się przez kordony w nadchodzących dekadach i wypełnieniem pustki, pozostawionej przez wymierających Europejczyków?

  Już sama arabsko-muzułmańska populacja Półnonej Afryki, zaludniająca obszar od Zachodniej Sahary i Marokka do Egiptu i Sudanu, przyniesie przyrost 130 mln osób w okresie nadchodzących 35 lat. Egipt doda 60 milionów, i osiągnie liczebność 151 mln do 2050 roku.

  A przecież Egipt to jedynie piąty z kolei, spośród najliczniejszych krajów muzułmańskich, w tyle za Indonezją, Pakistanem, Bangladeszem i Indiami (?!).

  I kiedy jest niemożliwością znalezienie na Zachodzie kraju ze wskaźnikiem rozrodczości na poziomie zapobiegającym przed wymarciem rodzimej ludności, to trudno znaleźć kraj muzułmański, który by nie mógł się pochwalić wzrastającą lub eksplodującą populacją.

  Jeśli przyszłość należy do młodych, to odnosi się to do Azjatów, Afrykanów, Latynosów, i do Islamu.

  Wschodnia Europa przedstawia najciemniejszy obraz w całej Europie.

  Od teraz – do roku 2050, Polska utraci 5 milionów osób, Ukraina – prawie 10 milionów a Rosja 15 milionów. Litwa, Łotwa i Estonia stanie w obliczu zniknięcia jednej szóstej, połączonego ogółu ludności.

  Takie straty porównywalne są jedynie ze skutkami II WŚ.

  W kategoriach procentowych, najbardziej ucierpi Ukraina. W połowie stulecia, jej ludność ulegnie redukcji o 21%, do 35 milionów. Czyż to nie bardziej grobowa sprawa niż to czyja flaga powiewa nad Krymem?

  Najczarniejszych perspektyw dostarcza Japonia, kraj najbardziej zdolnych, przedsiębiorczych i postępowych ludzi na ziemi.

  Do roku 2050, Japonia straci 19 mln osób, co oznacza, że jej zaludnienie spadnie do 107 milionów.
  W tym kraju, jedna trzecia ludności osiągnęła wiek 60 lat, lub powyżej. Jedynie jeden na siedmiu Japończyków ma mniej niż 16 lat.

  Japończycy stanowią najbardziej zgeriatyzowaną ludność na świecie. W nadchodzących dekadach, znaczna część populacji Japonii będzie pracować aby utrzymać systemy opieki zdrowotnej, rent i opieki społecznej – dla osób w podeszłym wieku, niesprawnych i umierających.

  A Stany Zjednoczone?

  Z Meksykiem i Centralną Ameryką z przewidywanym przyrostem 56 milionów w czasie najbliższych 35 lat, Stany albo zabezpieczą swoją południową granicę, albo do obecnych 11-12 mln nielegalnych imigrantów trzeba będzie doliczyć miliony nowych współziomków.

  Ameryka jest w trakcie przeistaczania się w inny kraj.

  Chociaż przewiduje się w USA wzrost ludności o 67 milionów w nadchodzących 35 latach, to ten wzrost nastąpi w całości wśród Latynosów, Azjatów i Afro-Amerykanów. W każdym z ubiegłych czterech lat, biali, nie latynoscy Amerykanie,- rejestrowali więcej zgonów niż narodzin.

  Pomiędzy lipcem 2014 a lipcem 2015, azjo-amerykańska ludność wzrosła o 3.4 %, a latynoska populacja osiągnęła wzrost 2.2% . Ludność pochodzenia afrykańskiego wzrosła o 1.3% . Biała ludność w tym samym czasie wzrosła jedynie o 0.1% .

  Biała Ameryka zaczęła umierać.

  Czy Obama naprawdę sądzi, że amnestia wobec nieudokumentowanych imigrantów jest wciąż w kartach republikańskiego Kongresu, nadpalonych już – przez siły stojące za Trumpem?

  Czyż może on wierzyć, że partie prawicowe, rozprzestrzeniające się w całej Europie i dostrzegające zagrożenie dla ich narodów, spowodowane przez wzrastającą falę uchodźczą i imigrację muzułmańską,
  nie skrzykną się w poparciu dla EuroZony kroczącej ku ponad-narodowemu super-państwu kontrolującemu imigrację i granice?

  To co było przedmiotem dyskusji tego roku, w Europie i Ameryce, to przyszłość Zachodu, jako wyróżniającej cywilizacji i jej obrony i trwania, przez narody, których przodkowie ją zbudowali.

  Niezależnie bowiem od rewerencji Obamy wobec Islamu, Zachód pozostaje cywilizacją największą ze wszystkich pozostałych.

  W końcu, późno – lecz lepiej niż wcale, Człowiek Zachodu, wydaje się, zdecydował się na obronę swojej dziedziny, podniesienie mostu zwodzonego, i obsadzenie wykuszy na murach zamkowych.

  A co się tyczy Trumpizmu i Brexiterów, Panie Prezydencie, to cytując Jimmy’iego Durante***, -”jeszcze niczego nie widziałeś.”

  ——————————

  http://humanevents.com/2016/07/06/will-the-west-survive-the-century/

  Will the West Survive the Century?
  Wednesday Jul 6, 2016
  Patrick J. Buchanan
  __________________________
  *
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Patrick_Buchanan
  Patrick Joseph Buchanan (ur. 2 listopada 1938) – amerykański konserwatywny polityk i (wzięty) publicysta. W 2000 roku ubiegał się o urząd prezydenta USA z ramienia Partii Reform. W 1992 i 1996 starał się bez powodzenia o nominację w wyborach prezydenckich przez Partię Republikańską.

  Wybrane książki, wydane po polsku:

  „Śmierć Zachodu”, przekł. z ang. Jan Przybył, Jerzy Morka, Danuta Konik, wyd. Wektory, Wrocław 2005, ISBN 978-83-918847-7-5, (The Death of the West 2002)

  „Dzień sądu, czyli jak pycha, ideologia i chciwość niszczą Amerykę”, przekł. z ang. Jerzy Morka, wyd. Wektory, Wrocław 2008, ISBN 978-83-60562-26-0 (Day of Reckoning. How Hubris, Ideology and Greed Are Tearing America Apart 2007)

  „Samobójstwo supermocarstwa. Czy Ameryka przetrwa do roku 2025?”, przekł. z ang. Jerzy Morka, wyd. Wektory, Wrocław 2013, ISBN 978-83-60562-61-1 (Suicide of a Superpower: Will America Survive to 2025?)

  **
  http://sjp.pwn.pl/slowniki/natywizm.html
  Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

  natywizm
  1. filoz. «teoria zakładająca istnienie w umyśle idei wrodzonych»
  2. «teoria podkreślająca wpływ cech wrodzonych i dziedzicznych na kształtowanie się osobowości»
  3. «ruch członków dużej grupy społecznej, mający na celu odrodzenie lub zachowanie tożsamości kulturowej»

  ***

  James Francis „Jimmy” Durante was an American singer, pianist, comedian, and actor. His distinctive clipped gravelly speech, New York accent

  James Francis „Jimmy” Durante (1893-1980) amerykański spiewak, pianista, komediant, i aktor, charakterystyczny – przez nowojorski (jaka rasa?) akcent. Poniżej próbka jego produkcji na YouTube:
  https://www.youtube.com/watch?v=flvGmVgwkWk

  —————————
  Przetłumaczył: 1abezmetki
  Przedruki mile widziane. Wyjątek – Neon24.
  Bojkotuj q Neon24!

  • Czyli niedługo jak po II WŚ
   Obecnie jest już tylko ~30mln albo i mniej Polaków i nadal masowo uciekają.
   Myślę że poziom ludność po największych mordach IIWŚ ,Polska osiągnie znacznie szybciej.

   • ~janex

    Myślę, że w Polsce teraz mieszka około 34 – 35 mln mieszkańców (bez świeżych imigrantów z Ukrainy).

  • ~1abezmetki

   „… tłumaczenie artykułu pióra Patrick’a J. Buchanan’a, w nadziei, że zainteresują Państwa…”. -

   — Zainteresują :)
   Kiedyś przetłumaczyłem coś z Buchanana (z języka niemieckiego. Do godziny 18:00 opublikuję notkę opartą na wpisie Tiamat.
   Pański tekst powinien się ukazać – powiedzmy – około godziny 02:00 po północy :)

 6. (Jan Engelgard) „Relacja Henryka Cybulskiego (AK) z Przebraża, po odparciu ataku UPA przy pomocy oddziału partyzantki radzieckiej i uratowaniu samoobrony polskiej przed zagładą:
  „Oddział radziecki szykował się do odmarszu. Wraz z Albertem serdecznie dziękowaliśmy pułkownikowi [Nikołajowi] Prokopiukowi za okazaną pomoc. Walka ta jeszcze bardziej zacieśniła naszą współpracę, braterstwo i przyjaźń. Patrząc za oddalającym się oddziałem radzieckim przypomniałem sobie pierwsze tygodnie wzajemnej nieufności i niedowierzania. Przełamywaliśmy je krok za krokiem, uzgadniając wspólne cele i stanowiska, pomagając sobie, służąc radą i pomocą.
  W Przebrażu przed szkołą oczekiwał nas wielotysięczny tłum. Okrzykom i wiwatom nie było końca. Patrzyłem na rozradowane twarze ludzi i było mi dziwnie dobrze. Jeszcze nigdy w życiu nie doznałem takiego uczucia i jeszcze nigdy w życiu nie widziałem dookoła siebie tylu szczęśliwych ludzi”.
  Henryk Cybulski, „Czerwone noce”, s. 266-267.”

  • ~janex

   Nie lubią nas Ukraińcy. Tak było i tak jest.
   Fragment relacji:
   „Nasz samochód został otoczony przez tych bandziorów. Próbowali nas wyciągnąć ze środka. W końcu im się to udało. Jeden z Ukraińców próbował nas ratować i wciągnął nas do swojego samochodu. Jednak widząc jak biją bezbronnego Mariusza Trubalskiego wyskoczyłam z auta i próbowałam chronić jego głowę przed ciosami. Sama wtedy zostałam uderzona w głowę i żebra – mówi wyraźnie roztrzęsiona dr Sękowska”.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.