Co się dzieje na Bliskim Wschodzie – 06.07.2016.

Cztery dni temu przedstawiliśmy szejka Imrana Hoseina, wypowiadającego się w sprawie Brexitu:
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/03/co-w-europie-bez-wielkiej-brytanii-03-07-2016/

Dziś dalszy ciąg rozmowy Morrisa z szejkiem Hoseinem, opowiadającym o Rosji, Izraelu i o problemach państw Bliskiego Wschodu:Morris:  Obserwuję polepszające się relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. Pisze o tym ‚Sputnik’, a także wiele osób publicznych. Na ile szejk się zgadza z tą obserwacją, jakie ten proces przyniesie konsekwencje, biorąc pod uwagę rosyjskie zaangażowanie w Syrii. Co szejk sądzi o działalności Rosji w Syrii?

Szejk Hosein:  Cieszę się, że zadałeś to pytanie, ponieważ wiele osób, w szczególności w świecie arabskim, tego nie rozumie. Obserwują oni sygnały o polepszających się relacjach pomiędzy Rosją a Izraelem, one nie są spójne z innym obrazem Rosji jako kraju, który nie poddaje się syjonistom.

Powinniśmy pamiętać, że społeczeństwo rosyjskie jest złożone, poszczególne grupy mają odmienne interesy. Jest tam bardzo wpływowa grupa syjonistów i są oni szczególnie dobrze reprezentowani w mediach. Ta właśnie grupa robi wszystko aby stworzyć wrażenie wśród opinii publicznej że Rosja jest wielkim przyjacielem Izraela. Nie sądzę, aby opinia o gorącej przyjaźni Rosji i Izraela była prawdziwa, ponieważ Rosjanie nie są głupcami.

Rosjanie wiedzą, że Izrael był aktywnie zaangażowany w przygotowanie gruzińskiej wojny z 2008 roku (ministrem „obrony” Gruzji był wówczas obywatel Gruzji i Izraela Dawid Kezeraszwili,
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dawit_Kezeraszwili
Rosja, która wyłoniła się z upadku Związku Radzieckiego i prezydentury Borysa Jelcyna, miała siły zbrojne w rozsypce. Wówczas Zachód użył Gruzji do przetestowania stanu armii Rosji. Izrael był po szyję umoczony w tej wojnie.

Rosja odpowiedziała godnie, że nie boi się prowokacji, nie zawaha się użyć sił zbrojnych dla obrony swoich interesów. Rosja użyła wojska, brygad czeczeńskich, muzułmanów, którzy obili gęby gruzińskiemu wojsku. Rosjanie nie są głupcami i doskonale wiedzą, co Izrael zrobił w 2008 roku i dali im odpowiednią lekcję. Rosjanie na poziomie relacji międzypaństwowych utrzymują poprawne, grzeczne stosunki z Izraelem, ale to nie znaczy, że Izrael jest rosyjskim sojusznikiem. Nie ma powodu, aby Rosja miała mieć wrogie stosunki z Izraelem.

Spójrz, w jaki sposób Rosja zareagowała na niezgrabne tureckie przeprosiny za zestrzelenie myśliwca. Rosyjska reakcja była bardzo jednoznaczna. Gdy Turcja zdecydowała się przeprosić, to nie ma już powodu dla zaniechania ustanowienia z Turcją przyjaznych stosunków. To jest bardzo dojrzała polityka zagraniczna, widać tutaj głęboką mądrość. Dlatego nie jestem zaskoczony, obserwując przyzwoite relacje pomiędzy Rosją a Izraelem. To jednak nie czyni Rosji sojusznikiem Izraela.

Morris:  Jeśli chodzi o działanie Rosji w Syrii, o bombardowanie opozycji, czy jest to właściwa polityka?

Szejk Hosein:  Święty Prorok Mahomet (niech będzie błogosławiony!) przewidział, że na tym terenie, na północy Syrii i Iraku, wybuchnie wielka wojna. Możliwe więc, że dojdzie tam do eskalacji konfliktu, który doprowadzi do wywołania tej wielkiej wojny tam na północy Syrii. Rosjanie musieli interweniować w Syrii, nie mieli innego wyjścia. Rosja musiała to zrobić na tyle zgrabnie, aby zaakceptowała to rosyjska opinia publiczna. To się udało. Rosjanie zadziałali bardzo mądzree, bardzo inteligentnie i potrafili bardzo szybko zniszczyć misterną grę Zachodu.

Rosyjskie samoloty w Syrii

Jak dotąd każdy krok Rosji w Syrii był bardzo inteligentny i muszę uklęknąć w podziwie dla dojrzałości i mądrości rosyjskiej polityki zagranicznej. Sam sporo się dowiedziałem o polityce zagranicznej, obserwując pracę ministra Ławrowa oraz działalność Putina (szejk Hosein był dyplomatą w Pakistanie i w Trynidadzie-Tobago).

Nie sądzę, aby Rosja obawiała się kontynuować tak inteligentną politykę zagraniczną. Oni nie mogą pozwolić Państwu Islamskiemu (ISIS) na destabilizowanie Rosji. Właśnie teraz (w Syrii) oni grają z Państwem Islamskim. Po zmuszeniu tureckiego rządu do przeprosin za zestrzelenie samolotu Rosja odbudowuje normalne stosunki z Turcją i ma silną pozycję w regionie, ponieważ Turcja nie będzie chciała ponownie zaogniać relacji z Rosją, nie będzie chciała znowu okazać się głupcem. Turcja już okazała się wielkim głupcem, bo wcześniej zadeklarowała, że nigdy nie przeprosi Rosji, a jednak przeprosiła.

Myślę, że rosyjska polityka zagraniczna w Syrii jest dobrze prowadzona i będzie kontynuowana w ten sam sposób, dopóki Zachód się nie zmęczy i nie przeprowadzi jakiejś prowokacji (operacji fałszywej flagi) w celu wywołania wielkiej wojny.

* * *Morris:  Nieodległa od sytuacji w Syrii jest rywalizacja pomiędzy Arabią Saudyjską a Iranem. Te państwa prowadzą wojny przez pośredników (proxy wars) w wielu miejscach: w Iraku, Syrii, Libanie, Jemenie, pewnie więcej. Do czego to doprowadzi? Czy świat islamski się nie rozpada?

Szejk Hosein:  Nie uważam Arabii Saudyjskiej za część mojego świata islamskiego. Ci, którzy nie potrafią patrzeć i nie szukają wskazówek w Koranie, mogą uznać reżim saudyjski za część świata muzułmańskiego. Ja – nie (Saudowie są krypto-żydami). Koran jest bardzo klarowny i czytelny, i ci, którzy mnie słuchają i czytają moją eschatologię, wiedzą, że Koran mówi o przymierzu chrześcijańsko-żydowskim. Koran przewiduje wydarzenia, które mają dopiero nastąpić. Ten sojusz judeochrześcijański został zawarty i Koran zakazuje muzułmanom sprzymierzyć się z judeochrześcijanami. Sojusz judeochrześcijański kontroluje władzę w Waszyngtonie, Londynie, Paryżu, Bonn (Berlinie), NATO jest jego wojskowym narzędziem i Saudowie są częścią tego sojuszu. Saudowie są ich pucybutami.

Koran mówi bardzo wyraźnie, że ci muzułmanie, którzy sprzymierzą się z nimi (judeochrześcijanami) i polecą do Waszyngtonu, aby pograć w golfa z Barackiem Obamą, wystawiają się poza nawias świata islamskiego, w ten sposób opuszczają świat muzułmański. Więc jeśli Saudowie walczą z Iranem, to nie jest to symptom podziałów w świecie islamskim. Saudowie nie należą już do świata islamu, ludzie mieszkający w Arabii Saudyjskiej – tak, ale rządzący reżim już nie.

Myślę, że reżim saudyjski prowadzi z upoważnienia NATO – jako pełnomocnik syjonistów – politykę wobec Iranu. Główny mózg, który chce nadać Izraelowi status rządzącego państwa na świecie, musi sprowokować islamską wojnę domową, wojnę pomiędzy szyitami a sunnitami. Wojna ta, jeśli wybuchnie, oczywiście zaprezentuje islam z najgorszej strony i bardzo osłabi świat muzułmański w jego oporze przeciwko izraelskiej agresji. Saudowie właśnie rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej, robią wszystko aby tą wojnę wywołać.

Irańczycy nie byli zadowoleni gdy powiedziałem, że tak długo jak szach rządził Iranem, wojna szyicko-sunnicka była niemożliwa. W celu wywołania tej wojny w czasach ostatecznych koniecznym było pozbycie się szacha i zastąpienie go reżimem szyickim. Dlaczego Zachód publicznie protestował przeciwko rewolucji irańskiej, a po cichu ją radośnie witał? – Przecież właśnie tak było.

To, co dzisiaj robią Saudowie, to rozsyłają wici o wojnie szyicko-sunnickiej i prawdopodobnie im się powiedzie. To się może udać, jeśli Saudowie czy syjoniści zrobią coś, co sprowokuje Iran do zaatakowania Półwyspu Arabskiego. Co to może być? – Na przykład izraelski atak na irańskie instalacje nuklearne i irańska odpowiedź w postaci ataku na Bahrain. Cokolwiek w tym rodzaju. Jeśli Iran przekroczy wody Zatoki Perskiej będziemy mieli wojnę szyicko-sunnicką.

Musisz zrozumieć politykę zagraniczną Saudów w odniesieniu do Iranu w kontekście tego długoterminowego celu, wywołania wojny szyicko-sunnickiej wśród muzułmanów. Zrozumiałem tę politykę i robię dokładnie odwrotnie. Teraz nadszedł bardzo ważny moment, kiedy powinniśmy budować solidarność pomiędzy szyitami i sunnitami.

* * *

Rzekomy organizator ostatnich ataków terrorystycznych w Konstantynopolu (Stambuł), Ahmed Czatajew, był agentem gruzińskich służb specjalnych za prezydentury Saakaszwilego – informuje portal katehon.com. – Oświadczenie o tej treści złożył przewodniczący parlamentarnego komitetu obrony i narodowego bezpieczeństwa, Irakli Sesiaszwili. Twierdzi on, że terrorysta działał zgodnie z poufnymi poleceniami strony gruzińskiej.

Zobacz obraz na Twitterze
Port Lotniczy Atatürka po zamachu
.

Gruziński ślad – Ta informacja pośrednio potwierdza przypuszczenie, że zachodnie służby szpiegowskie stoją za atakiem terrorystycznym w Stambule. Za prezydentury Saakaszwilego gruzińskie służby bezpieczeństwa były używane przez Zachód (głównie Amerykanów) dla prowadzenia antyrosyjskiej działalności szpiegowskiej. Jedną z funkcji gruzińskich służb specjalnych była współpraca z narodami północnego Kaukazu. W szczególności Gruzja wspierała czeczeńskich terrorystów i separatystyczny projekt Wielkiej Czerkiesji.

Ślad ukraiński  – Wcześniej pojawiły się informacje, że terrorysta, który cały czas był poszukiwany w Rosji, cieszył się wsparciem i patronatem Walentyna Naływajczenko
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82entyn_Na%C5%82ywajczenko
agenta CIA, kierującego Służbą Bezpieczeństwa Ukrainy w latach 2006-10 oraz 2014-15. Naływajczenko także nadzorował powstanie neonazistowskiego Prawego Sektora, który działał na zapleczu ukraińskiego Majdanu w 2014 roku. Lider Prawego Sektora, Dmitro Jarosz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dmytro_Jarosz
pracował jako asystent Naływajczenko podczas jego pracy posła do Rady Najwyższej (Werchownej Rady).

Ręka Waszyngtonu  – Ta informacja wskazuje na bliskie powiązania pomiędzy nacjonalistami, siecią islamskich terrorystów a siecią zachodnich służb specjalnych i ich agentów, takich jak służby specjalne z Europy Wschodniej. Atak terrorystyczny na Port Lotniczy Atatürka był zorganizowany przez ludzi zamieszanych w antyrosyjską działalność, co potwierdza hipotezę że amerykańskie służby stoją za zamachem. Wybuchy były ostrzeżeniem dla Turcji przed ociepleniem stosunków z Rosją.
http://katehon.com/agenda/attacks-constantinople-american-footprint-all-more-obvious

Przetłumaczył: Metro

38 Komentarze

 1. Z powyższą notką łączy się wpis – tłumaczenie:

  ~Metro, 4 lipca 2016 o 21:56

  http://katehon.com/article/turkey-gathers-allies-against-us-threat

  Yunus Soner

  Prezydent Erdogan zadecydował o przeproszeniu prezydenta Putina za zestrzelenie rosyjskiego samolotu Su-24 na syryjskim niebie ponieważ obecnie Turcja znajduje się w ostrym konflikcie z USA. Stany Zjednoczone domagają nie tylko podziału Iraku i Syrii ale również podziału Turcji. Logiczne więc że jeśli ma się Amerykę jako przeciwnika, potrzebni są sprzymierzeńcy wśród sąsiadów. Rosja jest okrążona siłami NATO dowodzonymi przez USA. Znaleźliśmy się (Turcja i Rosja) po tej samej stronie.

  To jest kluczowe wyjaśnienie zachowania prezydenta Erdogana. Oczywiście stoją za tym również wzajemne korzyści ekonomiczne. Ponad wszystkim znajduje się konieczność utrzymania jedności państwa, która nakazuje Turcji poszukiwania porozumienia z Rosją i innymi sąsiadami takimi jak Iran, Irak i Syria. To bieżący imperatyw dla Turcji.

  Stanowisko tureckie powinno zmienić się błyskawicznie. My, Partia Patriotyczna, działamy w celu rozwinięcia stosunków z rządami z Ankary i Damaszku. Najważniejszą rzeczą jest wspólna walka ze wszelkimi grupami terrorystycznymi.

  Media deklarują że niektórzy terroryści z Portu Lotniczego Atatürka są Czeczenami. Ten atak był amerykańską odpowiedzią na zbliżenie pomiędzy Turcją i Rosją. Ponadto nie powinno być zaskoczeniem użycie do ataku ludzi urodzonych na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ten atak był aktem sabotażu.

  Atak terrorystyczny spowodował przeciwną reakcję zarówno w Moskwie jak i w Ankarze. Rezultatem jest silna potrzeba zacieśnienia współpracy. Koniecznością jest ścisła współpraca w celu zwalczenia terroryzmu. Mamy nadzieję na nawiązanie takiej współpracy pomiędzy Turcją i Rosją.

  Współpraca ta będzie skoncentrowana na zachowaniu unitarności Syrii i pomocy w odzyskaniu kontroli nad terytorium przez syryjski rząd. Ponadto pracujemy nad rozwojem nowej świadomości sytuacji w Turcji. Turcja widzi teraz że Rosja, Iran, Irak i Syria stoją po tej samej stronie. Po przeciwnej stronie znajdują się Stany Zjednoczone które chcą przekształcić Syrię w federację tak jak to zrobiły z Irakiem.

  Rozmowy w sprawie Syrii rozpoczną się niebawem. Ponadto mogą zostać podjęte kroki przeciwko grupom terrorystycznym działającym w Turcji, które pogarszają relacje Turcji z Rosją.

  * * *

  zygmunt.bialas, 5 lipca 2016 o 10:41

  Oryginalny tekst zawiera też film, link:

  https://www.youtube.com/watch?v=VCAd9YlsF_w

 2. Wielkie kłamstwo UB zdemaskowane! Prawda o pogromie kieleckim wychodzi na wierzch!
  Maciej Dębski – Polska wielokrotnie jest nazywana krajem „antysemickim”, a Polacy – „antysemitami”. Nic to, że w tym „antysemickim kraju” przez wieki Żydzi stanowili znaczny odsetek mieszkańców, nic to, że mieli w nim swoje szkoły, prasę i liczne gminy wyznaniowe.

  Na świecie Polska uważana jest za kraj-cmentarz, gdzie Żydom zgotowano zagładę. Pojęcie „polskich obozów” jest wciąż w użyciu i ma się świetnie. A jeśli nawet ktoś rozsądny zauważy, że przecież Holokaust zgotowali Żydom Niemcy w miejscu z czysto logistycznego punktu widzenia dla nich najdogodniejszym, bo nie wymagającym transportu setek tysięcy ofiar, natychmiast znajdzie się ktoś, kto odpowie Jedwabnem i pogromem kieleckim. Obie te zbrodnie rzeczywiście miały miejsce, tyle, że obie wyglądały nieco inaczej, niż zostało to rozpowszechnione na całym świecie. Pełna kłamstw książka Tomasza Grossa została już dawno zdemaskowana, tak samo jak liczne kłamstwa na temat Jedwabnego rozpowszechniane przez środowiska żydowskie. Pogrom kielecki wciąż czeka na prawdę. Na razie jest ona mozolnie składana ze strzępków informacji, z krótkich, nigdy nierozwijanych wypowiedzi, które wyrwały się czołowym ubekom okresu stalinowskiego. Oczywiście – w społeczeństwie polskim, jak w każdym, zdarzały się szumowiny, które nie zawahały się podjąć współpracy z Niemcami w dziele mordowania Żydów. Procentowo było ich nie więcej niż szumowin żydowskich współpracujących przy mordowaniu współbraci. I byli tacy, którzy po wojnie zamieszkiwali w pożydowskich domach, ale często rekrutowali się z kręgów nowej władzy. I było ich nie więcej niż amerykańskich Żydów całkowicie obojętnych na los Żydów europejskich. Jak więc wyglądały pogromy i kto je organizował? Co naprawdę wydarzyło się w Kielcach w roku 1946?
  (…..)
  https://www.monitor-polski.pl/wielkie-klamstwo-ub-zdemaskowane-prawda-o-pogromie-kieleckim-wychodzi-na-wierzch/

  • „Prawda o pogromie kieleckim wychodzi na wierzch!” -

   — Wychodzi na wierzch i ciągle nie chce wyjść. Taki już los Polaków, że są oskarżani i szkalowani przez środowiska żydowskie od kilkudziesięciu lat. Żołnierze amerykańscy robią tyle pogromów i masakr na całym świecie i cisza.
   Mało kto przypomina, że w czasie okupacji nastąpiła eksterminacja żydów z rąk niemieckich na terenie Generalnej Guberni, a gubernatorem był Hans Frank, żyd z pochodzenia.

 3. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/stanislaw-pieta-w-kijowie-mowi-o-polaczeniu-polski-z-ukraina/9sepz0
  wczoraj 19:20
  Eksperyment posła PiS w Kijowie. Mówi o połączeniu Polski z Ukrainą

  Ukraińcy nie chcą tylko współpracy z Polską, ale nawet połączenia z nią – przekonuje poseł Stanisław Pięta. Jak informuje Superstacja, polityk PiS przeprowadził w Kijowie dwudniowy test, w ramach którego spacerował po Kijowie w polskiej kurtce wojskowej. – Nie zauważyłem jednej negatywnej reakcji – zaznacza.

  […]

  Jeżeli po stronie ukraińskiej pojawiają się tego rodzaju pomysły, postulaty, myślę, że warto rozmawiać – stwierdził w rozmowie z Superstacją.

  […]

  Stanisław Pięta był też uczestnikiem konferencji Konfederacji Bałtycko-Czarnomorskiej w Hadziaczu, w której wzięło udział prawie 300 osób, w tym polityków i przedstawicieli cerkwi. Jak podkreśla, tam również spotkał się „wielką sympatią do Polski”.

  – Nie potrafię ocenić, na ile te trendy są dzisiaj istotne dla Ukrainy. Tam znaleźli się ludzie, którzy chcą nawiązać do Unii Hadziackiej, którą przedstawiciele polskiego króla w 1658 roku zawarli z przedstawicielami Kozaków i która z Rzeczpospolitej czyniła państwo Trojga Narodów – wyjaśnia.
  – Nie potrafię ocenić, na ile te trendy są dzisiaj istotne dla Ukrainy. Tam znaleźli się ludzie, którzy chcą nawiązać do Unii Hadziackiej, którą przedstawiciele polskiego króla w 1658 roku zawarli z przedstawicielami Kozaków i która z Rzeczpospolitej czyniła państwo Trojga Narodów – wyjaśnia.==

  Tak ma to wyglądać ?!

  • Poseł PiS Stanisław Pięta: „Ukraińcy nie chcą tylko współpracy z Polską, ale nawet połączenia z nią”. -

   — Upadł chyba na głowę…

 4. Komentarz:

  ==Zrobia se une odrazu Chazarie na terenie obu panstw,z tym ze my Polacy bedziemy splacac debet ukrainski u bankierow!
  Prawy Sektor pewnie zabezpieczal sondaz posla,zeby mu wlos przypadkiem z durnego PiSowskiego lba nie spadl,bo tego by sobie une nie życzyły. ==

 5. Koment:

  ==Czyli nie grożą nam na razie ciapaki, tylko ukry.
  U nas będą inni uchodźcy, według mnie groźniejsi.

  Czyli konstrukcja judeopolonii idzie pełną parą.==

  Ma to (NATO) swoją logikę…

  • ~dron67
   re: ciapate
   Od dawna staram sie pocieszac rodakow, zeby sie tak nie martwili o te inwazje muzulmanska w Polsce.
   Islamisty do nas nie wejda.
   Zydy ich nie wpuszcza.
   Prosze zauwazyc, ze jak dotad nie mielismy wielkiego najazdu. Zydowka z Esther Foundation obiecala prosto z Syrii sprowadzic tylko chrzescijan.
   Wiec na razie zydy nas obronia.

    • ~dron67 – „Czyli nie grożą nam na razie ciapaki, tylko ukry”. -
     A co pisałem jesienią i zimą, gdy ‚mocowałem’ się z Kulą Lisem (i nie tylko z nim)?

     * * *

     ~Tiamat – „Islamisty do nas nie wejda. Zydy ich nie wpuszczą”. -
     — No tak. Rozpatrywałem przede wszystkim wątek ekonomiczny, ale ten aspekt wydaje się być bardzo ważny.

     • A pisałem też, że zewrą szyki ze starymi wypróbowanymi przyjaciółmi z Berlina.

      Wszystko przed nami.

 6. ==W końcu trzeba się wybudzić z teatru iluzji oraz papierowych złudzeń imitujących „państwo prawa”, bo ani rzeczywistego państwa ani państwowych „sądów”, „prokuratorów”, „adwokatów”, itd. nie ma w polskojęzycznej kolonii niewolników !!! Wszelkie urzędy „państwowe” i „sądy” są zajestrowane jako PRYWATNE FIRMY, jako geszefty pod kontrolą „panów” z Waszyngtonu D.C.

  Tu geszefciarski dowód rejestracyjny Prokuratury Generalnej w Warszawie bez podania nazwiska rzeczywistego jej szefa !

  UPIK® Datensatz – L
  L Eingetragener Firmenname PROKURATURA GENERALNA
  Nicht eingetragene Bezeichnung oder Unternehmensteil
  L D-U-N-S® Nummer 424306989
  L Geschäftssitz Ul. Barska 28/30
  L Postleitzahl 02-315
  L Postalische Stadt Warszawa
  Land Poland
  W Länder-Code 616
  Postfachnummer
  Postfach Stadt
  L Telefon Nummer 221251491
  W Fax Nummer 221251313
  Name Hauptverantwortlicher brak nazwiska szefa !!!
  W Tätigkeit (SIC) 9211

  Osoba prawna z nazwiskiem jaka jest stworzona przez system w USC na metryce urodzenia nie ma żadnych praw ludzkich w tym upadłym systemie, tylko o tym nie wie stając się bezbronnym łupem wszelkich tych bandyckich geszeftów łudząco naśladujących struktury państwowe !

  Powstają kolejne placówki Prawa Zwyczajowego w Europie i niedługo powstaną one też w Polsce przeciwko wszelkim zbrodniom piratów naziemnych udających „rządy” z ich pajęczyną administracyjno-sądowniczą „pracującą” w oparciu o „Prawo morskie” i o którym to większość ludzi nie ma i nie chce mieć pojęcia, bo kojarzą je sobie tylko z hollywódzkimi filmach o piratach na statkach, kiedy rzeczywiści piraci to „politycy” i ich pachołki również w „sądach” czy „prokuraturach”:

  https://www.youtube.com/watch?v=tugcofRVxcw

  W Niemczech pracownicy prywatnej firmy o nazwie POLICJA są już szeroko informowani o tym, że łamiąc prawa ludzkie w oparciu o konwencje genewskie stają się winnymi zbrodniom przeciwko ludzkości i dlatego będą za nie osobiście odpowiadać !==

  Państwo i prawo.. I sprawiedliwość.. Obywatelska..

 7. ==Co naprawdę się dzieje w Przemyślu?

  Link do tego artykułu dostałem przez FB.
  Napisał Gabriel Fabio Wojciechowski: Alarmujący komentarz ukazał się na portalu interia. Proszę przeczytanie i o przekazywanie go dalej. Pytanie do ludzi mieszkających w Przemyślu i okolicach, czy też macie podobne obserwacje?

  „Ludzie sprawa jest naprawdę poważna. Piszę z Przemyśla. Przemyśl nasze pradawne miasto jest opanowane przez banderowców, napadają na młodych ludzi nasze dziewczyny wyzywają od najgorszych, policja nie reaguje, cały czas nam mówią, że Przemyśl jest ich i zajmą go po tym jak zrobią drugi Wołyń. Młodzi ludzie też się ich boją bo oni chodzą w grupach i nie muszą chodzić do pracy jak my.

  W niedzielę 26 czerwca w Przemyślu, w dniu miał miejsce marsz zorganizowany przez Ukraińców. Był on częścią obchodów Dnia Ukraińskiej Pamięci Narodowej. Podczas jego trwania doszło do starć uczestników z młodymi Polakami. Ze strony kontrmanifestantów padały hasła potępiające ideologię banderowską, natomiast jeden z uczestników marszu krzyknął: Jeszcze Polska nie zginęła, ale musi zginąć!.

  Człowiek krzyczy „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi”. Krzyczy to w czasie ukraińskiego marszu w polskim Przemyślu. Policja nie reaguje, człowiek pozostaje bezkarny. Polacy którzy proszą policję o interwencje zostają zatrzymani jak bandyci i przewiezienie do komisariatu postawiono im zarzuty zakłócania legalnej demonstracji. Kiedy ich zatrzymywali banderowscy demonstranci przykładali ręce do szyi co oznacza, że utną nam głowy.

  Który to już raz Ukraińcy plują nam w twarz, a my udajemy, że pada deszcz? Polska to mój dom, to moja Ojczyzna i uważam, że tego typu zachowania oraz okrzyki są po prostu niedopuszczalne. Albo będziemy reagować, albo Ukraińcy nie będą nas szanować albo zrobią nam gorsze rzeczy, wszyscy wiemy do czego ci ludzie są zdolni.

  Zbyt długo czekamy na dialog polsko-ukraiński, zbyt długo pozwalamy im uprawiać kult UPA bez wyspowiadania się za grzechy związane m.in. z rzezią wołyńska. To nie koniec.bo policja wylegitymowała prawie wszystkich młodych Polaków, a 23 osoby zostały odprowadzone na komisariat i będą miały sprawy sądowe m.in. za zakłócenie marszu. Za co będą karać tych ludzi? Za protestowaniu przeciwko promowaniu faszyzmu i ludobójstwa w Polsce. Za to, że są Polakami którzy nie chcą w Przemyślu drugiego Wołynia. Nagłaśniajcie to bo jak nas wymordują pierwszych to przyjdą po was.

  Ukraińcy dostają przeróżne świadczenia socjalne nie wiem jakie ale w przeciwieństwie do nas mają pieniądze na ubrania i fajne samochody. U nas jest bieda i każdy martwi się czy będzie miał na rachunki za miesiąc. Młodzi banderowcy wcale nie zbierają jabłek czy truskawek tym się zajmują starsi ludzie, najczęściej Polacy mieszkający w Ukrainie którzy przyjeżdżają dorobić parę groszy. Akademiki są wszystkie ich, Polacy muszą wynajmować mieszkania. Pisząc to płakać mi się chce bo serce mi pęka i kocham moje miasto które możemy stracić bo jak nas wymordują i zajmą to kto będzie chciał tam mieszkać. Nasze prośby do rządu wydawać by się mogło, że polskiego zostają bez odpowiedzi.

  Ratujcie nas bo sami nie powstrzymamy tych najeźdźców, nagłaśniajcie albo przyjedzcie tutaj i zobaczcie sami jak my tu żyjemy. Ja sam chociaż wiem, że mnie już znają to nie boję się chodzić po mieście odbudowanym jeszcze przez mojego dziadka. Sobą się nie przejmuje ale boję się o żonę i 6 letnie dziecko. W strachu o nich czasami myślę żeby wyjechać ale wiem, że nie mogę bo im o to chodzi. Ile można tak żyć w ciągłym stresie. Dlaczego zmusza się mnie powoli, żebym uciekał z mojego rodzinnego miasta. Czy nasza ukochana ojczyzna to jest jeszcze Polska?

  Za: https://www.facebook.com/wiedzadrzewiej/posts/1103123869757944?pnref=story&__mref=message_bubble
  ==
  https://www.monitor-polski.pl/co-naprawde-sie-dzieje-w-przemyslu/

  Ktos ma informacje na ten temat?
  Poważna sytuacja.

   • Pozdrawiam :)
    To szeroko zakrojona akcja na najwyższych szczeblach…

    Za długo sobie tak nie popiszemy zgodnie
    z nową ustawą ;)

    • ~dron67

     Wypowiedź: „Piszę z Przemyśla. Przemyśl nasze pradawne miasto jest opanowane przez banderowców, napadają na młodych ludzi nasze dziewczyny wyzywają od najgorszych, policja nie reaguje, cały czas nam mówią, że Przemyśl jest ich i zajmą go po tym jak zrobią drugi Wołyń”. -

     — Coś nieprawdopodobnego!
     Szkoda, że brakuje mi czasu, by opisać te wydarzenia.

     • W głowie się nie mieści!
      I maja za sobą policję!
      To jest zdrada stanu.
      To trzeba nazywać po imieniu!

 8. https://news.yandex.ru/yandsearch?cl4url=regnum.ru/news/economy/2153869.html&lang=ru&lr=21210

  W kijowie tysiące ludzi żąda zniżenia taryf komunalnych ( ЖКХ- Жилищно-коммунальное хозяйство)

  https://cdn4.tass.ru/width/744_b12f2926/tass/m2/uploads/i/20160706/4285751.jpg

  W Kijowie tysięce uczestników marszu protestu przeciw podwyższeniu opłat za usługi komunalne i niskich płac zablokowało ruch w centrum miasta, donosi 6 lipca «Пресса Украины». Uczestnicy akcji
  „europejskie ceny-europejskie płace”, sparaliżowali ulicę Gruszewskiego (Грушевского).
  REGNUM
  20:18

  • „W Kijowie tysiące ludzi żąda zniżenia taryf komunalnych”. -

   — Opinia publiczna (tzn. już jakaś jej namiastka) zapomniała już o Ukrainie, zapomniała o Donbasie.
   Mieszkańcy Ukrainy protestują właściwie codziennie, bo tam kijowska junta robi właściwie wszystko na opak, przeciw społeczeństwu.

 9. Ten Metro to zadziorny zawodnik; z inteligencją, testosteronem, wiedzą i kindersztubą – jak trzeba.
  Mam nadzieję, że zagości tu na dłużej. Więcej Takich!

  • „… to zadziorny zawodnik; z inteligencją, testosteronem, wiedzą i kindersztubą – jak trzeba”. -

   — Tak. To, co pisze, jest nowe nie tylko na tym blogu, ale w polskiej przestrzeni medialnej. Jesteśmy przyzwyczajeni do omówień i ocen wydarzeń w Azji przez amerykańskich i europejskich analityków. W tekstach Metro Azjaci mówią o Azjatach (i o Europejczykach). Mieszkańcy Bliskiego i Dalekiego Wschodu uzyskują swą podmiotowość.
   Dla mnie, który pamięta, co najgorsze trolle pisały o muzułmańskich uchodźcach, jest to bardzo ważne osiągnięcie.

 10. Wino piję (czerwone) na jakie mnie stać.
  W opinii Pomorów:
  Za Wilusia było lepiej;
  „Gibać mi to, legać czas, świat się nie zawali, a choć by nawet, to co ja za to mogę….”

  • „… świat się nie zawali, a choć by nawet, to co ja za to mogę….” -

   — Trochę byłoby mi młodych żal… Wypieszczone jedynaki, dobrzy fachowcy… I takie im szykują ew. „niespodzianki”.

 11. ==W niedzielę ok. godz. 4 rano ukraińscy muzycy chcieli wjechać do Polski przez przejście graniczne w Zosinie, na północ od woj. podkarpackiego. Straż Graniczna odmówiła im wjazdu. W uzasadnieniu podano, że wjazd zespołu byłby „zagrożeniem dla ładu i porządku publicznego”. Wcześniej funkcjonariusze graniczni dostali w tej sprawie wytyczne z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wczoraj potwierdził to minister Mariusz Błaszczak. ==

  Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/ukrainski-zespol-ot-vinta-ktory-mial-zagrac-w-przemyslu-ma-zakaz-wjazdu-do-polski,10371766/

  Minister się wyłamał?
  Coś tu nie ten teges.. ;)
  ==Trzeba śledzić poniższą przemyską stronę aby wiedzieć co się tam dzieje, zwłaszcza w trakcie obchodów rocznicy tej zbrodni.==

 12. Są to osoby polskiego pochodzenia, które w ubiegłym roku ewakuowano z Ukrainy do naszego kraju. Polski rząd zwrócił się do samorządów o przyjęcie rodzin do siebie. Kielce jako jedne miasto z województwa świętokrzyskiego zgodziły się pomóc. ==

  Chwała Kielcom, ale czczej gadaninie o przyjmowaniu
  ”uchodźców” nie ma końca..

 13. http://zdaniemdocenta.neon24.pl/post/132510,sowiecko-syjonistyczna-prowokacja-w-kielcach-1946#comment_1317706
  ==@Repsol 13:39:26
  Pytanie do historyków, Prezydenta, pani Premier, Prezesa, etc..jeżeli wydarzenia z 4 lipca 1946 roku nazywamy „pogromem” to czym są wydarzenia z września 1939 R. w Grodnie gdzie doszło do antypolskiej rebelii wywołanej przez skomunizowany element żydowski i masowego zabijania polskich żołnierzy i cywili polskiego pochodzenia….czy będą obchody państwowe i uczcimy tą przelaną polską krew z taką samą oprawą jak w Kielcach?????? Te ofiary wołają o pamięć i honor !!!!! Odwagi rządzący Rzeczpospolitą i historycy!!!!! Panie Prezydencie i panie Kaczyński… Kopiecie sobie rów do grobu w następnych wyborach…
  Internauci to widzą… Już na Was nie zagłosują…Zagłosują na Ruch Narodowy, bo w przeciwieństwie do Was my jesteśmy Polakami. Także zapamiętamy Prezydentowi odmowę i brak odpowiedzi na zaproszenie Go na Zjazd Kresowiaków podczas następnych wyborów.
  Sowiecko-syjonistyczna prowokacja w Kielcach 1946
  kula Lis 66 04.07.2016 20:29:==

  @Repsol 13:39:26
  4 lipca 1946 r. w Kielcach z polecenia sowietów został zainscenizowany pogrom żydów. Miał on na celu usprawiedliwiać okupację Polski przez komunistów. Temu ciekawemu wydarzeniu, które do dziś jest wykorzystywane do szkalowania Polski i Polaków, poświęcona jest książka Krzysztofa Kąkolewskiego „Umarły cmentarz”. Zdaniem Krzysztofa Kąkolewskiego za pogrom odpowiadał Wydział IV NKWD tak zwana Jewsekcja czyli wydział żydowski. Pogromem który miał miejsce w Kielcach na ulicy Planty 4 lipca 1946 r. kierował Michał Aleksandrowicz Diomin. Ze strony polskojęzycznej za pogrom odpowiadał generał i żyd Korczyński. Kieleccy żydzi mieszkali w kamienicy na ulicy Planty 7. W jednej klatce mieszkali żydzi syjoniści którzy mieli emigrować do Palestyny, a w drugiej klatce żydzi z UB i PPR. Pogrom dotyczył tylko żydów syjonistów, Żydom komunistom nic się nie stało. Rzekomą ofiarą żydów miał być Henio Błaszczyk, według Kąkolewskiego syn konfidenta UB w NSZ. Henio, wyuczony przez UB roli ofiary, zeznał milicjantom, że był wraz z innymi polskimi dziećmi więziony w piwnicy kamienicy na ulicy Planty 7 – w rzeczywistości kamienica nie miała piwnicy. Henio zeznał także, że żydzi zamordowali jedenaścioro dzieci i wytoczyli z nich krew. Z komisariatu MO wyszła grupa złożona z: milicjantów umundurowanych i po cywilnemu, rzekomej ofiary, jej rodziny i sąsiadów. Grupa idąc zachęcała mijanych ludzi by się do niej przyłączali – było to niezwykłe, bo w tamtych czasach wszelkie zgromadzenia były surowo zakazane.
  Sowiecko-syjonistyczna prowokacja w Kielcach 1946
  kula Lis 66 04.07.2016 19:58:57

  @Repsol 13:39:26
  PAD: „W wolnej, suwerennej, niepodległej Polsce nie ma miejsca na jakiekolwiek uprzedzenia, na rasizm, na ksenofobię.” Zgadzam się, ale pod warunkiem, że oskarżenia kierowane będą pod właściwym, tzn prawdziwym adresem! Proszę o ujawnienie prawdy o tej zbrodni! No i mamy pierwszą poważna wpadkę PAD. Smutne, że uczestniczy w tym żydowskim przedstawieniu. Świadkowie nadal jeszcze żyją. Dokumenty z tych wydarzeń nadal jeszcze są dostępne. Dlaczego PAD uczestniczy w tym antypolskim przedstawieniu? Dlaczego nikt nie zajmie się wskazaniem i ukaraniem prawdziwych sprawców tych zbrodni? Dlaczego nikt nie mówi, że tak samo jak żydzi, Polacy i Polska są tu także OFIARAMI. A co my mamy wspólnego ze zbrodnią ubecko-sowiecką sprzed 70 lat? Czyżby inna chazarska swołocz szykowała zawłaszczanie Polski? Coś za dużo tych biednych nieszczęśliwych. Nasi rodacy byli mordowani tysiącami! Duda nie zdążyłby obskoczyć tych wszystkich miejsc. Czy to dlatego milczy na ten temat? Kilka dni temu żydzi w Auschwitz nie pozwolili na polskie uroczystości Pierwszego Transportu do tego obozu. Pan Prezydent proszony o pomoc raczył się wypiąć. Spokojnie może spodziewać się rewanżu co do takiej pozycji. Choćby właśnie dziś. PAD chciał jednoczyć ale nie uszczegółowił tej zapowiedzi. Dziś już wiemy co miał na myśli. Otóż za żadne skarby! Szukajcie se szczęścia gdzie indziej, gudłaje! Liroy-Marzec napisał list do władz w sprawie „pogromu” w Kielcach. Pięknie wstrzelił się w moment, kiedy kolejny raz rząd przekonuje, że”nie jest wielbłądem”. Zobaczymy, czy znajda się odważni, żeby podać w/g nacji, kto mordował i kto zginął? Teraz ktoś z okolic Jedwabnego, też powinien napisać list. Nikt tu u nas żydów nie będzie całował za to, że są żydami pani Premier i panie Prezydencie. Panie Prezydencie Rzeczypospolitej …a Ja się pytam przez
  łzy mojej jeszcze żyjącej mającej 89 lat Mamy, kto nazwie po imieniu to
  zachowanie obywateli Rzeczypospolitej narodowości żydowskiej
  po 17 września 1939 roku na wschodnich Kresach Rzeczypospolitej …dzięki to którym pojechali na Sybir a żydzi rozkradli ich majątek, czy Prezydent Izraela powie to co Pańska osoba, czy Ja
  mam to puścić mimo uszu i zapomnieć ten hańbiący obraz który
  przekazali mi Dziadkowie i Moja Mama ….to nie był pogrom ale
  współuczestnictwo w zaplanowanej przez bolszewików zbrodni i
  ich pomocników z Narodu wybranego i wypraszam sobie aby kiedykolwiek ktoś nazwał mnie antysemitą…prawdy nie da się
  przykryć Jedwabnem lub pogromem kieleckim, jeden zorganizowali
  Niemcy a drugi żydobolszewia Stalina i ich żydowscy pomocnicy z UB!!

  https://www.youtube.com/watch?v=ajp8BiQBaWY
  https://www.youtube.com/watch?v=FBUsTAMvXcQ
  https://www.youtube.com/watch?v=aVh-4_0BuG8
  Sowiecko-syjonistyczna prowokacja w Kielcach 1946
  kula Lis 66 04.07.2016 19:34:24==

  Historia.

 14. Taka prawda. „Jestem polakiem, więc mam obowiązki polskie.”- Roman Dmowski. Cyt.”W ramach Zimnej Wojny, Sowietom potrzebny był konflikt na Bliskim Wschodzie, bogatym w naftę. Planowane pogromy żydów w latach 1945-47 i 1950-52 były mechanizmem wypędzania żydów z krajów ich zamieszkania, w celu zaludniania i budowy Izraela, którego rolą strategicz­ną dla Sowietów, było wywołanie konfliktu zbrojnego o zie­mię między żydami a Arabami.(…) Na przełomie czerwca – lipca 1946 r., przyjechały do Pol­ski ostatnie transporty repatriantów żydowskich ze Związku Sowieckiego, tak że wówczas, przyjechało ich do Polski ok. ćwierć miliona. Spośród nich wkrótce wyjechało 150 000 w ramach wyjazdu „stymulowanego pogromami” NKWD i bojówek syjonistycznych. Ucieczkę przed pogromami syjo­niści nazwali „Bricha”. (…)
  „Pogrom Kielecki” z 4 Iipca1946, był jednym z kilkunastu pogromów, które zostały zainscenizowane przez NKWD i bojówki syjonistyczne w krajach satelickich. Znamienny jest fakt, że prawie w tym samym czasie odbyły się cztery pogro­my w samym Budapeszcie, dwa w Bratysławie i po kilka w mniejszych miastach Czechosłowacji, Polski, Rumunii i Wę­gier. W sumie 711 000 tys. żydów było wypędzonych z kra­jów satelickich przez „nieprzepuszczalną” dla innych, Żelaz­ną Kurtynę. Wówczas w Polsce panował terror Jakuba Bermana a Polska była rządzona przez sowiecki aparat terro­ru, głównie żydów.” Więcej: http://www.owp.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=39&Itemid=12
  Sowiecko-syjonistyczna prowokacja w Kielcach 1946
  kula Lis 66 04.07.2016 20:05:17

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.