Co w Europie bez Wielkiej Brytanii – 03.07.2016.

Przedstawiam tłumaczenie wypowiedzi szejka Imrana Hoseina w sprawie Brexitu – pisze bloger Metro. – Jeśli to będzie ciekawe, to informuję, że szejk Hosein wypowiada się dzisiaj również o Rosji, Iranie, Izraelu i Arabii Saudyjskiej: 
https://www.youtube.com/user/108morris108/videos

Szejk Imran Nazar Hosein nie jest w Polsce znany, choć ten fragment jego wykładu zdobył pewną popularność:Szejk Hosein zajmuje się islamską eschatologią, jest autorem wielu książek:
http://imranhosein.org/books.html
Żyje w opinii świętości w Kuala Lumpur.Tłumaczenie filmu – wideo:

Morris:  Szejk Hosein, jestem zaszczycony goszcząc szejka. Chcielibyśmy zapytać o opinię na temat Brexitu; co się kryje pod powierzchnią, co się naprawdę dzieje.

Szejk Hosein:  Dziękuję Morris, dużo czasu minęło od naszego ostatniego wywiadu. Jestem szczęśliwy będąc znowu w Malezji w moim mieszkaniu w Kuala Lumpur, mogąc znowu z tobą rozmawiać. Żyjemy w bardzo ciekawych czasach, dzieją się interesujące rzeczy, między innymi Brexit, decyzja większości Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej.

Chciałbym się ograniczyć do wstępnego komentarza, ponieważ nie jestem dziennikarzem śledczym, który może przedstawić sprawozdanie w ciągu 24 godzin od komentowanego wydarzenia. Zajmuję się eschatologią i potrzebuję czasu, aby przeanalizować takie zdarzenie i ciągle jest za wcześnie, aby przedstawić coś więcej niż wstępny komentarz na temat Brexitu. Cieszę się, że mogę się wypowiedzieć na ten temat, bowiem mam wiele pytań od ludzi, którzy chcieliby wysłuchać mojego wstępnego komentarza na ten temat.

Mój pierwszy komentarz: powinniśmy spojrzeć na Brexit z punktu widzenia mikroanalizy i makroanalizy.

Mikroanaliza to krótkoterminowe implikacje. Unia Europejska nie może pozwolić sobie na wyjście (poszczególnych państw z UE). Konsekwencje mogą być dla niej niebezpieczne, jeśli  W. Brytania rzeczywiście wyjdzie z Unii. Przewiduję wobec tego, że UE zrobi Brytanii to samo, co uczyniła Grecji. W Grecji też było referendum, chyba 69% poparło rządową politykę i spoliczkowało Unię, a mimo wszystko Bruksela była w stanie wywrzeć taki nacisk na grecki rząd, że ten powrócił do realizacji „planu oszczędnościowego”, jakby referendum nie zdarzyło się.

Przewiduję, że to samo jest możliwe w kontekście Wielkiej Brytanii. W najbliższych miesiącach możemy oczekiwać, że UE zrobi wszystko, co może, aby rząd brytyjski mógł powiedzieć Brytyjczykom, że koszt wyjścia z Unii jest za wysoki. W ciągu dwóch lat, kiedy Brytania ma czas na wyjście z Unii, opinia publiczna może zmienić zdanie. Decyzja o wyjściu z Unii może być cofnięta z powodu agresywnej polityki części Unii, która maksymalnie utrudni przeprowadzenie Brexitu.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy wykonał taki manewr z Wenezuelą. Hugo Chavez chciał wystąpienia Wenezueli z MFW. Warunki przedstawione przez Fundusz były za trudne. Mimo że Hugo Chavez miał serce po właściwej stronie, wystąpienie z MFW było po prostu niemożliwe. Brytyjczycy mogą się spodziewać na przykład nagłego spadku wartości funta. Dotychczasowy spadek wartości funta nie był alarmujący, ale to się może zmienić w najbliższych tygodniach i to wpłynie na brytyjską opinię publiczną.

Z drugiej strony w mikroanalizie powinniśmy pamiętać, że Brytania jest małą wyspą. Francja czy Niemcy to duże kraje, a uchodźcy kierują się do dużych państw, które mogą zapewnić lepszy standard życia. Do wyboru w Europie jest Brytania, Francja, Niemcy i Belgia. Uchodźcy nie będą chcieli zostać w Grecji, a nie ma tak dużo wolnego miejsca w Wielkiej Brytanii i kraj ten już dzisiaj doświadcza nadmiaru nie-Brytyjczyków, którzy tam przyjechali, niektórzy legalnie, inni jako uchodźcy. Wynik referendum pokazał, że Brytyjczycy są już zmęczeni przyjmowaniem imigrantów, chcieli zatrzymać ten proces, chcieli odzyskać kompetencję do zadeklarowania „stop przyjmowaniu nowych imigrantów”.

Jeśli Brytyjczycy zakaszą rękawy, a są to ludzie bardzo wytrwali, będą mogli zawalczyć w sposób, jakiego zaniechali Grecy. Brytyjczycy są znani ze swojego temperamentu buldoga. Będą mogli zrewanżować się Unii Europejskiej właśnie w sprawie imigracji. Unia Europejska musi utrzymywać politykę otwartych drzwi, polegającą na możliwości podróżowania po całej Unii. Muszą utrzymywać taką politykę dla utrzymania atrakcyjności Unii dla uchodźców. Jeśli Brytania z sukcesem się wycofa z tej polityki to inne kraje, które mają ten sam problem, mogą również zadecydować o wycofaniu się z polityki nieograniczonego przyjmowania uchodźców.

Myślę, że najbliższe dni, tygodnie i miesiące pokażą interesujący scenariusz – z jednej strony Unia Europejska zrobi wszystko, aby Brytania nie wystąpiła z Unii, a z drugiej strony jest możliwość rewanżu brytyjskiego buldoga, takiego rewanżu, który był poza zasięgiem Grecji.

To była moja wstępna mikroanaliza. Jeśli chodzi o makroanalizę, to chyba eschatologia ma do zaoferowania najwięcej spośród dostępnych gałęzi wiedzy. Nasza eschatologia pochodząca z Koranu pozwala nam na wyodrębnienie trzech etapów, trzech części Wielkiego Cienia, mianowicie Pax Britannica jako systemu organizacji świata, potem Pax Americana i one nie nastąpiły przypadkowo. To etapy dziejów, mające doprowadzić do nadania Izraelowi statusu najważniejszego kraju na świecie, kiedy Antychryst objawi się w Jerozolimie i ogłosi Mesjaszem. To jest nasza (islamska) eschatologia i jest ona bardzo podobna do eschatologii chrześcijańskiej. Żydowska eschatologia jest oczywiście zupełnie inna, według Żydów Mesjasz nigdy nie przybył na ziemię, nadejdzie pierwszy raz. Jest ona skrajnie odmienna od eschatologii chrześcijańskiej czy islamskiej.

Uznajemy, że w tym momencie dziejów Pax Americana jest w stanie nieodwracalnego upadku. To makroanaliza. Nowy porządek zastąpi upadający Pax Americana i w mojej książce „Jerozolima w Koranie”, którą napisałem 14-15 lat temu, przedstawiam tezę, że następcą Pax Americana będzie Pax Judaica. Nowym rządzącym krajem świata stanie się Izrael.

Pax Britannica nie mógł nastąpić bez nadania funtowi brytyjskiemu statusu głównej waluty świata, a przejście z Pax Britannica do Pax Americana nie było możliwe bez zniszczenia tego statusu funta brytyjskiego i zastąpienia go przez amerykańskiego dolara. Dolar amerykański początkowo był wspierany umową z Bretton Woods (1944) i wymienialnością na złoto w stosunkach międzypaństwowych, a od 1971 roku dolar stał się petrodolarem.

Twierdzimy, że trzecia faza nie może nastąpić bez zastąpienia obecnego systemu monetarnego opartego na petrodolarze. Nie tylko dolar musi ustąpić, to samo dotyczy euro. Najważniejszym atutem Unii Europejskiej, dającym jej władzę na świecie jest właśnie euro. Długoterminowym skutkiem wyjścia Brytanii z Unii będzie upadek euro obok upadku amerykańskiego dolara. Nastąpi to w celu dania przestrzeni dla powstania nowego systemu monetarnego, będzie to jedna waluta dla całego świata i oczywiście będzie to waluta elektroniczna (cyfrowa) kontrolowana przez system bankowy podporządkowany europejskim Żydom, syjonistycznym Żydom.

Moja makroanaliza prowadzi do wniosku, że Brexit, nawet jeśli się powiedzie, doprowadzi do upadku obecnego systemu monetarnego i stworzenia nowego na całym świecie.

Morris:  A więc chodzi o upadek całej gospodarki, aby można było wprowadzić nową walutę cyfrową?

Szejk Hosein:  Tak, dokładnie tak. Nie tylko dolar musi upaść, lecz również euro.

Przetłumaczył: Metro

7 Komentarze

 1. „Nach dem Anschlag: Bangladesch zwischen China und den USA”
  Deutsche Wirtschafts Nachrichten – Veröffentlicht: 03.07.16 01:59 Uhr

  „Der Anschlag in Bangladesch triff das Land in einer schwierigen geopolitischen Lage: Die Regierung kooperiert vor allem militärisch eng mit China – sehr zu Missfallen der USA. Angeblich soll sich der IS zum Anschlag bekannt haben. Tatsächlich herrscht völlige Unklarheit über Täter und Hintermänner”.

  Tłum.: „Po zamachu: Bangladesz między Chinami a USA”

  Zamach w Bangladesz uderzył kraj w trudnej geopolitycznej sytuacji: rząd współpracuje militarnie ściśle przede wszystkim z Chinami – ku niezadowoleniu USA. Do ataku przyznało się rzekomo IS. Faktycznie jest pełna niejasność, jeśli chodzi o sprawców i popleczników”.

 2. Zespół z Ukrainy niewpuszczony do Polski. „Zagrożenie dla ładu i porządku publicznego”

  • Straż Graniczna odmówiła wjazdu do Polski ukraińskiemu zespołowi Ot Vinta
  • Muzycy mieli pierwotnie wystąpić w Przemyślu, potem w Warszawie
  • Zespół oskarżany jest o gloryfikację sprawców rzezi wołyńskiej
  Straż Graniczna nie wpuściła do Polski ukraińskiego zespołu Ot Vinta. Muzycy mieli 2 lipca wystąpić na Nocy na Iwana Kupała w Przemyślu, ale po protestach środowisk narodowych wydarzenie odwołano. W związku z tym zespół zaproszono na Plac Defilad w Warszawie, Ukraińcom jednak nie pozwolono na wjazd do kraju.

  „W dniu dzisiejszym o godz. 4 na przejściu granicznym z Ukrainą Uściług-Zosin funkcjonariusze Straży Granicznej wydali decyzję o zakazie wjazdu na terytorium Polski zespołowi ukraińskiemu Ot Vinta. W uzasadnieniu podano, że zespół stanowi ‚zagrożenie dla ładu i porządku publicznego’” – napisał na Facebooku Piotr Tyma, Prezes Związku Ukraińców w Polsce.

  Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z rzecznikiem prasowym Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Ppor. Dariusz Sienicki powiedział nam, że faktycznie ok. godziny 6 odmówiono wstępu na terytorium RP zespołowi, motywując to „zagrożeniem dla ładu i porządku publicznego”, jak również zagrożeniem „dla stosunków międzynarodowych”. Dlaczego i kto wydał taką decyzję? Rzecznik nie chciał powiedzieć, zasłaniając się tym, że do ujawniania takich informacji „nie jest upoważniony”.

  Zespół rockabilly Ot Vinta oskarżany jest o sympatyzowanie ze Stepanem Banderą – jednym z przywódców Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Współtworzona przez Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane w latach 1943-1944 ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, którego ofiarą padło nawet do 100 tys. osób.

  „Czynny udział w gloryfikacji OUN-UPA”

  Muzycy mieli zagrać w Przemyślu na Nocy na Iwana Kupały – dorocznej imprezie organizowanej przez mniejszość ukraińską. Sprzeciwiło się temu Stowarzyszenie Kibiców Polonii Przemyśl „Przemyskie Bractwo”, które wystosowało list do prezydenta miasta Roberta Chomy. Napisali w nim, że muzycy „biorą czynny udział w gloryfikacji OUN-UPA. Świadczyć o tym mogą zdjęcia opublikowane na portalach społecznościowych”.

  Prezydent zaapelował o odwołanie koncertu grupy, Związek Ukraińców w Polsce, Oddział w Przemyślu odwołał całe wydarzenie. Jak powiedział Portalowi Przemyskiemu Igor Horkuv, decyzja ta została podjęta z obawy przed zamieszkami, do jakich mogłoby dojść w trakcie imprezy.

  Wtedy, „w proteście przeciwko uleganiu presji nacjonalistów oraz w solidarności ze znakomitym zespołem”, artystów do Warszawy zaprosił Związek Ukraińców w Polsce i Plac Defilad/Teatr Studio. Koncert miał odbyć się w niedzielę 3 lipca na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. ===
  Opinia p. Tymy w linku, proukraińska w linku:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,20343837,zespol-z-ukrainy-nie-wpuszczony-do-kraju-zagrozenie-dla-ladu.html#MT

  Nie po raz pierwszy prezydent Przemyśla pokazuje zacowanie zgodne
  z polską rację stanu. Brawo!

  • Zespół z Ukrainy niewpuszczony do Polski. „Zagrożenie dla ładu i porządku publicznego”. -

   — Czyli działają jeszcze samorządy i ochrona granic :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.