Co się dzieje w Polsce – 21.05.2016.

Dość rzadko piszę o tym, co się dzieje w Polsce, będąc przekonanym, że relacjonując wydarzenia na Ukrainie czy w Syrii, podpowiadam Czytelnikowi, iż podobny scenariusz terroru, wojny, chaosu i biedy może też dotknąć Polaków.

Funkcjonariusze ABW wkroczyli w środę do biura partii ZMIANA oraz prywatnych mieszkań członków władz krajowych tego ugrupowania. Sąd wydał decyzję o 3-miesięcznym areszcie wobec lidera ZMIANY dr. Mateusza Piskorskiego. Komentuje to bloger @PontoSarmata: Jak widać PiS zaczyna wdrażać w życie maksymę: „Kto nie z nami, ten za kratami”.Widzimy na powyższym filmie, iż przedstawiciele partii ZMIANA informują dziennikarzy o przebiegu wdarcia się funkcjonariuszy ABW do biura partii, skąd wynieśli właściwie wszystko, łącznie z flagami polskimi. Agenci wyłamali zamek, a następnie go wymienili, więc członkowie ZMIANY nie mogą wejść do własnego biura. Wzywani są (przez telefon!) działacze ugrupowania i przesłuchani. Zapewne w celu wyciągnięcia jakichś informacji o liderze partii.

Jakie mogą być przyczyny tej bulwersującej hucpy? – Działania ABW zdają się wynikać z ‚filozofii sprawowania władzy’, realizowanej przez rząd Beaty Szydło. Mogą też być następstwem informacji o zamiarze napisania książki o przyczynach śmierci Andrzeja Leppera.

„Aresztowanie dr. Mateusza Piskorskiego jest przykładem walki rządzących przeciw narodowi polskiemu – mówi działacz ZMIANY. – Jest to początek wprowadzania ‚amerykańskiej demokracji’ szerzonej obecnie w ostatnich latach i obecnie w Afganistanie, Iraku i Syrii. Jesteśmy po prostu niewygodni dla rządzących”.

A idzie o to, że działacze tej partii są przeciw antyrosyjskiej i pro-NATO-wskiej polityce, uprawianej gorliwie przez władze naszego kraju. NATO miało być zlikwidowane, tak jak zlikwidowano Układ Warszawski. Pakt Północnoatlantycki stał się tymczasem organizacją terrorystyczną, próbującą narzucić światu swój porządek. O sprawach tych pisał 5 dni temu dr Mateusz Piskorski w artykule, zatytułowanym „Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?”

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych, domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych. Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem. Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.

Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego. Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4″ (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP). Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.

NATO – gdzie się pojawi, tam ruiny i śmierć

Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi.
Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej.

Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army, mających stacjonować w Polsce. Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz… Moskwy. Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim.

W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki. Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.

Napisał: Mateusz Piskorski


http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl/2016/05/16/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty/

28 Komentarze

 1. Z dyskusji w NE:

  „Ile on [M. Piskorski] ma tych „dywizji”. -

  Znacznie więcej niż PIS którego elektorat, jeśli nie liczyć kościelnych dziadów i pryszczatych młodziaków,składa się wyłącznie z przeciwników PO a to żaden polityczny kapitał.
  „Czy rozpoczęte śledztwo w 2011 r. to też dzieło gestapowskich bojówek PIS-u”
  Co tam było czyim dziełem to jeden bóg wie. A że na wiadomość o śmierci Leppera najdrażliwiej zareagował nijaki Tomasz Sakiewicz (kawaler orderu ukraińskiej bezpieki) -to fakt. Między nami mówiąc zareagował jak nożyce lezące na stole w który ktoś znienacka walnął pięścią.
  Swego czasu bezstronnego śledztwa domagał się Związek Młodzieży Euroazjatyckiej:

  http://www.rossia3.ru/politics/foreign/lepper

  Były pikiety pod ambasadą i konsulatami Polski (były z tego filmiki ale albo nie umiem odnaleźć albo YT zablokował )

  ikulalibal 21.05.2016 13:30:09″

 2. Z dyskusji w NE:

  Adresat: @lorenco 20:38:05
  „Czytam wiadomosci z Polski i wlasnym oczom nie wierze! W kraju, gdzie cala polityczna „wierchuszka” to oficjalni sludzy ussmanscy znalezli w koncu SZPIEGA chinsko-ruskiego!
  A to ci nowina.
  Czyli Polacy moga sie wyslugiwac ussmanom, lecz ci, ktorzy nie daj Boze sprzyjaja „Ruskim” lub Chinolom” powinni zostac odizolowani od poprawego proussmanskiego spoleczenstwa polskich niewolnikow…
  Taka to mamy „demokracje” , gdzie NATO ,CIA, MOSSAD oraz inne szlachetne organizacje decyduja o polskiej racji stanu.
  Wiadomo bylo, ze PiS jest typowym POPiSem, ze to tylko bardziej ussmanska wersja niewolnictwa ( w odroznieniu od „germanskiej” Thuska) …
  Nastaly w POlsce czasy, ze szpiedzy ussmanscy u zloba tropia i szykanuja jakiekolwiek odchylenia od „normy”, czyli sprzyjanie innym opcjom niz oficjalnie akceptowane.
  Na cale nasze szczescie w USA szykuja sie zmiany i czarne moze sie okazac bialym, moze powiac inny wiatr i huskie i inne pieski rezymu zostana odstawione od miski z zarlem …
  Fortuna kolem sie toczy ..
  Pozdrawiam ..

  babaraba 21.05.2016 23:40:38″

 3. Pisze Konrad Rękas: „Pokaz i zastraszenie. Przypadek Mateusza Piskorskiego jest tak prymitywny, że aż powinien zawstydzić Polaków – tak nisko bowiem ceniona okazuje się być ich inteligencja, samodzielność myślenia, zdolność przeniknięcia prowokacji – ale także odwaga i niezależność”, link:

  http://chart.neon24.pl/post/131774,sprawa-piskorskiego

 4. Za ewentualne błędy w tłumaczeniu z góry przepraszam, lecz to długi tekst, jednak bardzo ważny.
  ———————————————————–
  Ukraina: wycofanie się rosyjskich banków oznacza nieuniknioną wojnę.

  Wszystko stało się jasne Moskwa podjęła ostateczną decyzję i więcej nie będzie poszukiwania kompromisu z Zachodem w kwestii ukraińskiej, a także z samą Ukrainą kompromisu już nie będzie. Rozmowy w formacie Normandii ministrów spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy, ze strony Rosji jest obecnie uważana za czystą formalność, o czym świadczy zachowanie Ławrowa na ostatnim posiedzeniu w Berlinie.

  Misja Nuland w Moskwie zakończyła się niepowodzeniem, jej wyjaśniono, że Moskwa nie będzie brać pod uwagę realizacji dowolnych interpretacji umów mińskich i bezwzględnie będzie wymagać realizację umów podpisanych przez Ukrainę w swej formie i kolejności, w jakiej zostały one podpisane w Mińsku. W przeciwnym razie, Moskwa ma wolną rękę, a to oznacza, że będzie działać jednostronnie, jak uzna za stosowne, w szczególności w kwestii wyborów w Donbasu.

  Nuland się odkryła, że Zachód nie uzna wyborów, ale na Moskwie nie wywarło to żadnego wrażenia- w w wypowiedzi liderów DNR i LNR Zakharchenko i Płotnickiego były oświadczenia, że opóźnień Kijowa nie zamierzają tolerować a wybory odbędą się. Lecz nie w wyborach problem. W przeddzień wizyty Nuland Amerykanie aż trzy razy pokazywali, jak będą starali się przełamać Rosję i bronić swoich interesów. Po pierwsze, ostateczna decyzja w sprawie rozmieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Europie wschodniej, a po drugie, wywołanie dopingowego skandalu w celu dyskwalifikacji drużyny rosyjskiej i jej usunięcia z Olimpiady w Rio, trzecie, prowokacja na Eurowizji, gdzie zwycięstwo przyznano Ukrainie z naruszeniem wszelkich norm regulacji, co jasne, że Ukraina po raz kolejny otrzymała odpust dla wszystkich swoich działań.

  Rosja wszystko to zrozumiała i Nuland wyjechała z pustymi rękami. Wyzwanie zostało podjęte. Dyplomatycznego rozwiązania problemu Ukrainy juz nie będzie. Jeśli Kijów nie chce spełnić porozumień podpisanych w Mińsku, zostanie zmuszony siłą. Więcej się cackać Rosja nie zamierza. A najważniejsze dowody na to – informacja na temat wyjścia z Ukrainy rosyjskich banków z udziałem państwa.

  O tym poinformował rosyjski dziennik „Kommiersant”: z zamiarem wyjścia z ukraińskiego rynku obwieściły: „Sbierbank”, VTB i „Vnesheconombank. Dzieje się tak na tle znacznego własnego biznesu i całego ukraińskiego rynku bankowego. Według ekspertów, banki państwowe nie są prowadzone na tle sytuacji gospodarczej lecz politycznej »(http://kommersant.ru/doc/2989694)

  Jednocześnie ukraiński Sbierbank w pierwszym kwartale był w stanie uzyskać zysk – 53 mln hrywien ze stratą w wysokości 2,3 mld hrywien za pierwszy kwartał 2015 roku, VTB i VEB-24 strat nie poniosły, ale przychody znacznie są zmniejszone. Wydaje się, że niby „życie jest coraz lepsze”, ale banki starają się korzystać z „okna możliwości” zrzucenia ukraińskich aktywów. Dlaczego tak nagle?
  Tu nie zaszkodzi przypomnieć historię sprzed 2 lat.

  19 czerwca 2014 r Rada Najwyższa przyjęła w pierwszym czytaniu projekt ustawy „O kontroli podatkowej i celnej wolnej strefy ekonomicznej na Krymie i specyfiki działalności gospodarczej w czasowo zajętym terytorium Ukrainy”. Jeden z jego artykułów przewidywał, że ma być zakaz pracy banków „okupujących kraj.” Zasadniczo, pozycja ta wprowadziła zakaz na wszystkie zależne od Rosji banki. Ale potem został zmieniony do drugiego czytania projekt ustawy, która zmiękczyła ten artykuł w Radzie Najwyższej. Obejmowały one zakaz pracy na Ukrainie tylko dla tych banków, które działają na Krymie, a w tym czasie wszystkie rosyjskie banki „córki” na Ukrainie, pozostały na Krymie. Zatem, Rosja zrezygnowała z wejściem swych największych banków na Krym, w zamian za możliwość pracy na Ukrainie. Więc, Kreml miał nadzieję na konstruktywną współpracę w przyszłości.

  Ponadto 22 września 2014 w RIA Novosti rozprzestrzenił się następujący komunikat: „Banki Federacji Rosyjskiej będą nadal działać na Ukrainie, gdyż ich wycofanie z obrotu byłoby poważnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki. Tak stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin, donosiła agencja informacyjna RIA Novosti. Rosyjskie instytucje finansowe posiadają więcej niż 30% sektora bankowego na Ukrainie, powiedział rosyjski prezydent. „Pracę, oczywiście, musimy kontynuować. Przede wszystkim dlatego, że rosyjskie instytucje finansowe posiadają więcej niż 30% w sektorze bankowym Ukrainy, a jeśli zawiesimy swoją pracę, to będzie to bardzo dużym, bardzo poważnym ciosem dla ukraińskiej gospodarki. A my tym nie jesteśmy zainteresowani „- powiedział Putin. Podkreślił, że Rosja jest zainteresowana w tym, żeby była niezawodnym, stabilnym partnerem. „Dlatego, mimo wszelkich trudności, musimy kontynuować pracę. Tym bardziej, że, relacje z bankiem centralnym Ukrainy, mamy partnerskie „- dodał prezydent.”

  Teraz okazuje się, że Rosji już nie obchodzi, że odejście banków uderzy w ukraińską gospodarkę, Rosja już nie ma nadziei i nie widzi Ukrainy jako stabilnego i wiarygodnego partnera. Jest oczywiste, że decyzję o wycofaniu z Ukrainy rosyjskich banków nie powziął Gref czy Costin lecz Kreml, który w ten sposób kładzie kres relacji z Ukrainą oraz w samej Ukrainie.

  Jasne informacje na temat aktywów ukraińskich spółek zależnych od rosyjskich banków. W sierpniu 2014 roku, wielkość rosyjskiego kapitału w systemie bankowym Ukrainy wyniósł 32%. W dniu 1 kwietnia 2015 roku, w 10 największych banków na Ukrainie pod względem aktywów obejmuje tylko cztery ukraińskie finorganizatsii: największy prywatny PRIVATBANK Kołomojśkyj , dwóch Państwowego Banku i „First Ukrainian International Bank (FUIB”), Rinat Achmetow. Pozostałe sześć – są banki zagraniczne, cztery z nich – rosyjskie: Prominvestbank (własność VEB), Swierbank, Alfa-Bank i „VTB Bank”. Istnieją dwa banki z europejskiego kapitału dominującego :. Ukrsotsbank (własność przez UniCredit) i „Raiffeisen Bank Aval”

  „W dniu 18 maja 2016 istnieje osiem banków z udziałem kapitału rosyjskiego, w ramach kapitału docelowego o ponad 38,3 mld hrywien (ponad 1,5 mld dolarów) na Ukrainie. Według Narodowego Banku Ukrainy (NBU), stanowi to 20% kapitału zakładowego całego systemu bankowego Ukrainy (191880000000 hrywien). Aktywa rosyjskich banków na Ukrainie wynoszą 185.35 mld hrywien (7,4 miliarda dolarów), przekraczającą 15% wartości aktywów bankowych w kraju i pasywów równą 170.39 mld hrywien (6,8 mld dolarów), co stanowi, odpowiednio, 15,8% wszystkich zobowiązań banku „http://tass.ru/info/3292214

  Tak więc widać, jakie konsekwencje będą wynikać z wycofania się z Ukrainy rosyjskich banków. Dla uzupełnienia dodamy, że kolejna negatywna konsekwencją wycofania rosyjskich banków będzie problem z energetyka jądrową. Istnieje wiele programów kredytowych, które działają tylko przez ukraińskie” córki „rosyjskich banków. Poprzez te banki pożyczają na zakup prętów paliwowych (paliwa jądrowego) dla elektrowni jądrowej na Ukrainie. Plus za pośrednictwem tych obliczeń, banki często przechodzą pod zagraniczne umowy gospodarcze między Rosją a Ukrainą „http://vz.ru/economy/2015/9/29/769240.html

  Gwarantowana jest kolejna runda kryzysu gospodarczego na Ukrainie. Jest to jedna z opcji, asymetryczna reakcja w odpowiedzi na amerykańskie sankcje, bezprecedensowego ataku informacyjnego i rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w Europie. Teraz Washington drapie się po głowie, jak bronić swoje kukiełki w Kijowie i czy MFW zdecyduje się dać lub nie dać kolejną transzę pożyczki dla kraju, gdzie wkrótce będzie tylko dwa główne prywatne banki, którego właścicielem jest Achmetow i Kołomojśkyj, odpowiednio, są one w niestabilnym stanie.

  Na normalne i dobrosąsiedzkie stosunki z Ukrainą Moskwa w końcu położyła krzyzyk, skończy sie polubowne traktowanie a tylko siłowe rozwiązania. To, że Ukraina jest antyrosyjska i że to antyrosyjskie ogniwo w łańcuchu i trzeba przestać sie patyczkować, aby dojść do tego wniosku, Kremlowi zajęło to dwa lata.
  =====================================
  Tak, właśnie ponad dwa lata stracone, cyckali się z Banderlandią, że to takie aniołki co pobłądziły.
  Rosja wychowana na piosence: Zawsze niech będzie słońce, zawsze niech będzie niebo, zawsze niech będzie mama, zawsze niech będę ja,
  naiwnie wierząca w to, że ludzie na świecie chcą pokoju i przyjaźni, wierzyła w ten tzw. Zachód, w Ukraińców, że się otrząsną.
  Teraz chyba jednak niedźwiedź obudził się na dobre.

 5. I cóż jeszcze Rosja” przeskrobała”?
  Niemieckie władze zatwierdziły transakcję sprzedaży Rosji firmy RWE – największej europejskiej firmy dostarczającej gaz na Ukrainę w ramach rewersu z Unii Europejskiej.

  Tak więc, Moskwa blokuje kanał odsprzedający swoje paliwo przez Europę na Ukrainę.

  Ministerstwo Gospodarki Niemiec dał pozwolenie dla rosyjskiej stolicy kupić dużą firmę ropy i gazu RWE, która przez Słowację musi implementować rewers dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Poinformowano przez Reuters w odniesieniu do poinformowanych źródeł zbliżonych do transakcji.

  Niemiecka firma planuje sprzedać swoje aktywa inwestorowi z Rosji, miliarderowi Michaiłowi Fridman. Takim sposobem niemiecki sektor biznesu faktycznie zignorował antyrosyjskie sankcje i napiętą sytuację polityczną ze względu na sytuację na Ukrainie.
  http://www.pravda-tv.ru/2014/08/24/80374/rossiya-pokupaet-germanskuyu-kompaniyu-rwe

  • „I cóż jeszcze Rosja ‚przeskrobała’?” -

   — Połączę oba teksty :)

   Co znaczą te kroki? – Za wcześnie mówić, ale można wyrazić nadzieję, że kijowska junta będzie zmuszona pójść drogą (czy raczej polecieć) Jaceniuka.

   • „Co znaczą te kroki?”
    Pewnie te kroki oznaczają, że Rosja wreszcie konkretnie obudziła się z tego snu, że może na zasadzie partnerskiej współpracować z tzw. Zachodem.
    Dotychczas tzw. Zachód jaja sobie robił z Rosji i to, że Rosja przejrzała na oczy, jest to wreszcie wielka nadzieja dla pokoju na świecie.

    • „Rosja wreszcie konkretnie obudziła się z tego snu,…”. -

     — Są też wyniki. Widzę to, gdy przeglądam (pobieżnie) w DWN teksty o Rosji i Europie Zachodniej :)

     • ~lorenco

      Jutro, 23 maja, upłynie rok od zamordowania śp. Aleksieja Mozgowoja. Po północy powtórzę notkę o nim z dnia 01.11. Powtórzę, bo lepszego nie wymyślę. Twoje tłumaczenie powinno być opublikowane z datą 24.05. :)

 6. ~Zygmunt Bialas

  re: aresztowanie Piskorskiego

  Tak jak ja to rozumiem to PiS dupolizy chca sie przypodobac NATO przed ta walna konferencja i chca pokazac, ze caly narod kocha NATO.
  Polska juz sie tak popisala gdy wojska amerykanskie maszerowaly po Polsce jak krowy po pastwisku.
  Czesi demonstrowali, nawete Bulgarzy protestowali przeciwko przemarszom obcego wojska prze ich teren.
  A tylko Polska, Litwa i Lotwa sie zachwycaly amerykanskim konwojem.
  Teraz PiS chce sie upewnic, ze nikt w Polsce nie zaprotestuje przeciwko NATO-wskiej okupacji Polski.
  W sumie zalosne.

  Byl sobie taki kogut co szedl na zarzniecie i noz w zebach trzymal.

  • ~Tiamat

   „… aresztowanie Piskorskiego – w sumie żałosne”. -

   — Bardzo żałosne.
   Aż przykro pisać o PiS-owskich kowbojach.

 7. Przenoszę dwa wpisy blogera ~dron67, zamieszczone pod notką z datą 19.05.2016:

  „~dron67, 20 maja 2016 o 15:48

  Dramatyczna prawda o zagładzie Żydów podczas II wojny światowej. „Rękoma Żydów zadano śmierć Żydom – bezbronnym Żydom!

  https://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2013/11/medal-dla-c5bcydc3b3w-za-wspc3b3c582pracc499-z-niemcami.jpg?w=700&h=468

  „OKRUCIEŃSTWO POLICJI ŻYDOWSKIEJ BYŁO BARDZO CZĘSTO WIĘKSZE NIŻ NIEMCÓW, UKRAIŃCÓW I ŁOTYSZÓW” !!!

  Jeśli mamy wątpliwości, czy teza głoszona przez historyka znajduje uzasadnienie w faktach i zdarzeniach z przeszłości, jedyną drogą ustalenia prawdy historycznej jest sięgnięcie do źródeł historycznych epoki, o której historyk mówi lub pisze. W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie prof. Krzysztof Jasiewicz powiedział, że holocaust: nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swojego narodu. Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, „co się działo na obrzeżach zagłady”, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu.==

  ~dron67, 20 maja 2016 o 15:49

  LInk:

  https://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/26/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom/

  ~dron67, 20 maja 2016 o 15:51

  Holokaust – blokada
  Ze względu na to, że mój artykuł o holokauście został ocenzurowany i większość przeglądarek już go nie wyświetla (przy czym pozostałe artykuły wyświetlane są bez większych problemów). Publikuję go ponownie. Ciekawe jaka teraz będzie kara. 17 stycznia 2015 (sobota) opublikowałem artykuł, a 19 stycznia 2015 (poniedziałek) kilka moich kont zostało zablokowanych, a na nich środki firmy i jej klientów. W procederze karania brały udział: Alior Bank, mBank, BZ WBK, ING i Inteligo. Pismo z BZ WBK opublikowane zostało na serwisie Demotywatory (widać tam dokładnie datę 19 stycznia – taka sama była we wszystkich bankach). W konsekwencji doprowadziło to do bankructwa firmy, zwolnienia wszystkich pracowników i mojej emigracji. Pół roku później Komisja Nadzoru Finansowego nakazała bankom odblokować konta i zwrócić wszystkie środki, jednak żaden rachunek odblokowany nie został, a zwrócono jedynie 60 tys PLN, które poszły na zaspokojenie roszczeń części klientów. Oprócz tego tydzień po mojej publikacji muzeum w Oświęcimiu usunęło zdjęcia obiektów wykorzystane w artykule, z tego też powodu zobaczycie tylko linki (bez zdjęć) w tym artykule.

  Z tego artykułu dowiesz się:

  Co o Polsce międzywojennej pisała zachodnia prasa
  Że Holokaust to NIE zagłada Żydów
  Że Holokaust (słowo) jest słowiańskiego pochodzenia
  Że Holokaust II wojny światowej dotyczył PRZEDE WSZYSTKIM Słowian, a nie Żydów
  Że 1/3 wszystkich ofiar 2 WŚ to Rzeczpospolitanie
  Prolog
  UWAGA! Ten artykuł jest dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach i naprawdę otwartym umyśle. U większości ludzi może odwrócić do góry nogami cały wpajany im od dziecka sens drugiej wojny światowej. Jest jak do tej pory najbardziej kontrowersyjnym artykułem ze wszystkich. Jeśli trafiłeś tu z zewnętrznego linku zacznij od innych artykułów, najlepiej w poniższej kolejności, to Cię wprowadzą w temat. Byłeś manipulowany przez całe życie i dowody na inną wersję mogą być przez Twój umysł odrzucane bez ich sprawdzenia (pamiętaj, że w szkole i TV okłamują Cię, nie podając żadnych dowodów). W tym artykule, ze względu na jego moc, podaję więcej źródeł niż zazwyczaj. Ma to na celu pozbawienie Cię myśli, że to ja Cię okłamuję, a nie szkoła i media. Jeśli nie masz pewności, że przeczytasz do końca, NIE ZACZYNAJ WCALE. Zarezerwuj minimum 1 godzinę w ciszy, spokoju i samotności, byś po artykule mógł sobie to spokojnie przemyśleć. Przerwanie w połowie spowoduje zakończenie czytania z niesmakiem i z poczuciem, że “czytasz głupoty”.

  Jeśli jesteś tu nowy, najpierw KONIECZNIE przeczytaj (….):

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/ … t-blokada/

  Cenzura? Niemożliwe.. ;)

  ~dron67, 20 maja 2016 o 15:51

  Poprawny link:

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2016/04/11/holokaust-blokada/

 8. Przenoszę wpisy pani Tiamat, zamieszczony pod notką z datą 19.05.2016:

  ~Tiamat, 21 maja 2016 o 12:27

  Ja sie do dyskusji o holokauscie o tyle nie nadaje, ze oboje moi rodzice byli w obozie i moje historie moga sie nie zgadzac z zadnymi „kontrowersyjnymi” informacjami.

  Nie znam sie na slowianszczyznie ale slowo holokaust zostalo ukute dlugo po wojnie w latach 70-tych.. Jedni twierdza, ze rozpropagowal je Beria- inni ze Ilia Erenburg.
  Osobiscie odwiedzilam muzuem w Oswiecimiu wiele razy. Za kazdym razem opowiadania byly inne. Pierwszy raz sie dowiedzialam o holokascie chyba juz po maturze. Bo na maturze jeszcze pisalismy o „martyrologii narodu polskiego”.
  Wlasciwie do matury nie znalam slowa holokaust. Jest to wyraz pochodzenia greckiego, inni twierdza, ze hebrajskiego i rzeczywiscie oznacza ofiare calopalna.

  Obojetnie co mamy do powiedzenia na temat zydow, to jest prawda, ze siedzieli w obozach i byli strasznie traktowani. Zaden bankier nie siedzial w obozie.
  Moja mama byla w obozie z Rosjankami, ktore tez byly strasznie traktowane. Bylo tez duzo zydowek i nikt im nie zazdroscil.
  Babcia mi opowiadala straszliwe historie, ktorych byla swiadkiem w Bochni w 1939 roku,. W Bochni bylo duzo drobnych sklepow zydowskich i w ogole mieszkalo duzo zydow. Jak wkroczyli Niemcy, to wyrzucali na bruk zydow nie tylko ze sklepow ale i z prywatnych domow. Strzelali bez pardonu.
  Babcia opowiadala taka historie: Niemcy prowadzili caly konwoj zydow w Bochni przez ulice Proszowska.. Wsrod tych wleczonych w upal byly matki z dziecmi. Jedna zydowka probowala sie wyrwac z tlumu i wyrzucila niemowle, ktore wpadlo do rowu. Matka chciala uratowac dziecko, ze moze ktos je uratuje.
  Podszedl Niemiec wojskowy i na oczach wszystkich to niemowle w rowie rozstrzelal.
  Moja babcia byla w tlumie gapiow.
  Do tej pory w lesie pod Bochnia znajduja sie masowe groby zydowskie. Jako dzieci chodzilismy do tego lasu na borowki i wszyscy okoliczni mieszkancy wiedzieli o tych grobach. Ja je tez pamietam.
  Niemcy wywozili zydow z miasta calymi grupami i tam w lesie masowo rozstrzeliwali i zakopywali w jednym dole. Tych kurhanow bylo kilka i babcia nie pozwalala nam chodzic ‚na groby zydowskie bo tam podobno straszy’.

  Nalezy odroznic ofiary wojny od rezyserow wojennych.
  Niemcy mieli bardzo duzo powodow, zeby po Traktacie Wersalskim nienawidziec bankierow i biznesow zydowskich w Niemczech.
  Zachowywali sie bestialsko wobec ludnosci zydowskiej. Tego nie mozna zaprzeczyc. W Niemczech zachowywali sie okrutnie wobec Rosjan w obozach. Tego tez sie nie da ukryc.
  Co nie znaczy, ze Polakom bylo lzej.

  ALe ja zawsze jak mam watpliwosci to probuje sie dostac do zrodla.
  Teraz jest w Niemczech awantura o Mein Kampf.
  Ale ja polecam wszystkim oryginalne i prawdziwe przemowienia Hitlera wydane w jezyku niemieckim. Nie mam pojecia czy ktos je przetlumaczyl na j.polski ale jest tlumaczenie angielskie.

  Jest to jeszcze jedna historia, ktora prowadzila do II wojny swiatowej.

  O Hitlerze i jego planach – tych prawdziwych i tych przypisywanych – mozna wiele poczytac . A zyja jeszcze ludzie, ktorzy pamietaja. I jest znakomita tuz- powojenna literatura obozowa.
  Polecam rowniez „Holy Madness” Adama Zamojskiego (Swiete szalenstwo(?)- tez nie wiem, czy jest po polsku bo Zamojski jest historykiem angielskim i opisuje (sterowane zreszta) powstanie ruchow narodowo-wyzwolenczych w Europie 1776- 1871. Warto poczytac o „romantykach, patriotach i rewolucjonistach”, ktorzy mieli i maja duzy wplyw na sposob myslenia wielu wspolczesnych Polakow.

  Mama mi zawsze mowila, ze lepszy jest najniesprawiedliwszy pokoj niz najsprawiedliwsza wojna i ze na wojnie gina glownie ci, ktorzy nie maja absolutnie nic wspolnego z militariami.

  Nalezy odroznic ofiary od oprawcy.
  To nie Hitler przygotowal II wojne swiatowa.

  Nie zgadzam sie tez z utozsamianiem zydow z narodem zydowskim bo takiego nie bylo. A syjon – to niekoniecznie zyd. Joe Biden jest katolikiem i jest syjonista. Podobnie Tony Blair.I Clintony. Nie wadomo, kto to sa Bushe.

  Idea powstania Izraela nie byla zydowskim wymyslem, chociaz chasydzcy wierzyli, ze Bog zesle mesjasza i pozwoli zydom wrocic do Jerozolimy.

  Niedobrze jest gdy sie z podan religijnych uklada matrix podboju swiata.
  Teraz to sie robi z muzulmanami.

  Nie wiem ilu ludzi wie, ze do I-ej wojny swiatowej ofiara wojen padal … 1% ludnosci cywilnej.
  Teraz ofiarami wojen sa przede wszyskim cywile. 99% ludnosci cywilnej pada ofiara wojny.
  Zagrozeniem dla swiata sa przede wszyskim korporacje i to niekoniecznie tylko zydowskie.
  Nie wiem czy Clintonowie sa zydami. Nie przyznaja sie i nie sa uwazani za zydow. Rodzina Bushow, ktora znakomicie sie przygotowala do IIwojny swiatowej i usadowila woje biznesy w Niemczech. Zaglebie Rury nie bylo bombardowane. Tony Blair jest katolikiem. Malgoska Thatcher byl COE (Church of England),

  Ciekawa jest tez ksiazka prof. Shlomo Sanda z Uniwersytetu hebrajskiego pt. Narod zydowski zostal wymyslony.
  Nie wiem ile osob tak naprawde przeczytalo te ksiazke. Fragmenty podawane w prasie sa bardzo wybiorcze.
  Ale prof. Shlomo Sand, ktory po latach badan i dociekan doszedl do wniosku, ze znakomita wiekszosc „zydow’ to przebierancy czy inaczej przechrzty.
  Ja bardzo dobrze wiem, ze z Rosji do Izraela uciekalo duzo ludzi „na pochodzenie”. W czasie tej rekrutacji do Izraela, gdy potrzebne bylo zaludnienie Palestyny tak, zeby bylo wiecej zydow niz Palestynczykow, wystarczylo pokazac podrobione zaproszenie na bar mitzwach, ktore otrzymal czyjs dziadek i juz mozna bylo udawac zyda i dostac paszport izraelski. . a z Rosji sowieckiej bardzo duzo ludzi chcialo uciekac na Zachod. 90% zydowskich emigrantow w Izraelu nie znalo ani hebrajskiego jezyka – wiekszosc mowila w jidish- ani nie byli religijni i Tory na oczy nie widzieli. Wystarczylo podac, ze babcia miala na imie Sara albo Miriam i mozna bylo uchodzcic za zyda.
  Dziadkowie mojej kolezanki- zydowki byli tak podzieleni, ze dziadek popieral cara a babcia- bolszewikow. Oboje zostali zamordowani w czasie rewolucji.

  Moze kiedys w koncu uwierzymy, ze obozy koncentracyjne byly obozami pracy bo Niemcy wojowali na roznych frontach i potrzebna im byla armia niewolnikow, zeby pracowala w fabrykach – czesto zbrojeniowych , tak jak moi rodzice.
  Wojne wywoluja glownie ci, ktorzy te wojne wygrywaja.
  Druga wojne swiatowa wygraly korporacje.
  Izrael powstal nie dlatego, ze zydostwo marzylo o swoim kraju.
  Najlepszy dowod, ze najmniej zydow mieszka w Izraelu!
  Byla grupa szalencow, ktora uwierzyla w ideowa propagande. Ta grupa bardzo sie przydala do kopania rowow i pracy w kibucach.
  ALe tak naprawde potrzebna byla kontrola ropy naftowej.
  No i taki ladny strategiczny punkt centralny.

  Zarowno smityzm jak i antysemityzm – to ta sama choroba umyslowa – bardzo sie przydaje korporacjom, ktorych nikt nie napastuje.
  A pod zydow podszywaja sie rozne bandy i zlodzieje, zeby wyrobic sobie nietykalnosc pod plaszczykiem przesladowan z okresu holokaustu. A i band zydowskich jest kilka a nawet kilkadziesiat – czesto nawzajem sie zwalczajacy.
  Zyjemy w swiecie wielkich przestepstw i wielkiej mistyfikacji.
  W zamieszaniu najlepiej sie bogaci grupie przestepczej.

  • ~Emil

   Przenoszę fragment tekstu:
   „Jego aresztowanie [Mateusza Piskorskiego] pod głupim pretekstem szpiegostwa „na rzecz Rosji i Chin” (sic!) oznacza początek zaboru Polski przez NATO. W artykule, który opublikowaliśmy tuż po jego aresztowaniu [1], Mateusz Piskorski pisał o NATO-wskiej operacji „czyszczenia” polskiej sceny politycznej w przededniu szczytu szefów państw i szefów rządów tego sojuszu, który odbędzie się 8-9 lipca w Warszawie”.

   • ~kombajnista

    Bardzo dobry tekst Dariusza Kosiura. Zamieszczam fragment:
    „Żydo-PiS czyli „Prawo i Sprawiedliwość” pokazuje, czym jest Prawo i Sprawiedliwość w Polsce pod jego żydowską okupacją. Zatrzymanie byłego posła, obecnie lidera partii Zmiana, Mateusza Piskorskiego nastąpiło przede wszystkim w związku z jego obecną działalnością polityczną i prezentowaną przez niego sympatią wobec Rosji. Jest to po prostu polityczne polowanie na czarownice”.

 9. re: Aresztowanie Mateusza Piskorskiego – Iure caduco (prawem kaduka- przemoca, bez podstawy prawnej)

  Od samego poczatku zdawalo mi sie, ze to aresztowanie ma zwiazek z konferencja NATO – co moze nie jest odkrywcze, bo to pewnie kazdemu sie skojarzylo.

  Mnie sie wydaja podejrzane zarzuty. (moge sie mylic – spekuluje).
  Gdyby rzad byl powazny , czy powaznie traktowal swoje chamskie zachowanie, to zarzut bylby o wiele powazniejszy. Ale nie bede podpowiadac.

  Natomiast nawolywanie do wyjscia z NATO nie jest dowodem ani na szpiegostwo ani na rewolte. A na pewno nie jest aktem szpiegostwa , zwlaszcza w kraju tak szalenie demokratycznym jak Polska. (Przeciez walczylismy o suwerennosc i wolnosc slowa na majdanie.)
  Co drugi juz Anglik nawoluje do wyjscia z UE i Francuzi nie takie awantury urzadzaja i nie takie artykuly pisza jak M. Piskorski i nie jest to traktowane jako akt szpiegostwa.
  Z NATO od dawna chca wyjsc rozne panstwa europejskie a Niemcy wrecz nawoluja do wywalenia amerykanskich baz.
  Rzad Anglii przeciez nie wyrazal zgody na bazy NATO-w Polsce. Niemcy i Francja protestuja przeciwko NATO w krajach ‚demoludow”: Polski, Rumunii, Bulgarii – zupelnie oficjalnie .

  Z tego wszystkiego rozumiem, ze Piskorski moze byc podejarzany o szpiegostwo na rzecz Anglii, Francjii i nie daj bog, Niemiec.
  Podobne jak Piskorskiego publikacje ukazuja sie w oficjalnych mediach na CALYM Zachodzie. Partie Polityczne sie dra na caly glos. Wystarczy posluchac Marie Le Pen czy Farage’a.
  Mozna tez posluchac debat w brytyjskim parlamencie.

  W Serbii powstala oficjalna partia pro-rosyjska i tez nikt ich nie oskarza o szpiegostwo.
  W Polsce grasuja juz dawno firmy chinskie i chinskie biznesy i nikt ich nie podejrzewa, ze szpieguja w Polsce.
  Ze nie wspomne ambasad.

  Ten rzad histeryzuje pod dyktando; przeciez zostali przeszkoleni przez obce panstwa.

  Dlatego mam cicha nadzieje, ze moze mu krzywdy nie zrobia i po konferencji wypuszcza, bo zarzut nie wytrzymuje zadnej jurysdykcji, ( co nie zmniejsza dramatu sytuacji poniewaz nie wiadomo i bardzo trudno przewidziec jak sie ta cala awantura zakonczy).

  Jak na razie to pijany wladza PiS sie przyznal, ze Polska ma WIEZNIOW POLITYCZNYCH co jest sprzeczne z kazdym prawem i postanowieniami Norymberskimi i Deklaracja Praw Czlowieka (ktorej podobno ‚komuna’ nie uznawala ale szanuje z pietyzmem obecna autokracja).

  Trudno przewidziec, czy po tej haniebnej konferencji sprawa „rozejdzie sie po kosciach”.

  Ja moze zacytuje Principia Norymberskie, ktore dalej obowiazuja, bo jeszcze zaden, nawet bardzo sluzalczy, rzad ich nie odszczekal.

  Niestety, zyjemy w swiecie , w ktorym nie dzialaja zadne prawne mechanizmy.

  Obywatel oskarzony o lamanie prawa – nie ma prawa sie bronic bo, nie jest chroniony przez prawo, bo w kraju dziala zasada faszysty Pilsudskiego (angielskiego agenta): „Konstytucja-prostytucja”

  Iusticia est obtemperatio scriptis legibus institutisque populorum
  (sprawiedliwosc to posluch dla praw pisanych i instytucji narodow)

  Zobaczcie, jakie odchodzi zbojowanie w ‚demokratycznym” swiecie:

  Norymberskie zasady

  Po straszliwych okrucienstwach II-ej wojny swiatowej i po Procesie Norymberskim w 1945 roku swiat obiecywal swiatu: NIGDY WIECEJ WOJNY

  Glowne zasady z procesu w Norymbergii zostaly zadeklarowane przez Narody Zjednoczone jako podstawowe pryncypium prawa miedzynarodowego i pod nazwa Zasady Norymberskie”

  Na podstawie tych zasad, w 1950 roku narody swiata domagalay sie po raz pierwszy, zeby lamanie miedzynarodowego prawa nie uszlo nikomu BEZKARNIE..

  Od tej pory nikt nie powinien byc ponad prawem.

  Proces Norymberski i Zasady Norymberskie stanowia podstawe odpowiedzialnosci karnej w prawie miedzynarodowym miedzynarodowego prawa .

  „Zasady Norymberskie zostaly wyrazone w:
  1) Aktach prawnych panstw koalicji antyhitlerowskiej, zwlaszcza w porozumieniu z londynskim z 8 VIII 1945 w przedmiocie scigania i karania glownie przestepcow wojennych, ktorego zalacznikiem byl Statut Miedzynarodowy Trybunalu Wojskowego podpisanym przez Francje, Wielka Brytanie, USA, ZSRR a nastepnie przez 19 panstw czlonkowskich ONZ ( w tym Polske) .

  Zasady Norymberskie przyczynily sie do rozwoju poczynan zmierzajacych do delegalizacji wojny jako srodka rozstrzygania sporow miedzynarodowych i zdefiniowania pojec prawnych z zakresu ochrony praw czlowieka.
  Znalazly swoj wyraz miedzy innymi w Konwencji ONZ o zapobieganiu i karaniu zbrodni ludobojstwa z 1948 rok, Deklaracji praw czlowieka z 1948 roku , konwencji o ochronie ofiar wojny z 1949, konwencji o nieprzedawnieniu zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkosci z 1968 roku.”
  (Zrodlo: : „Sciganie i karanie sprawcow zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkosci” . Wybor dokumentow, red. C. Pilichowski, Warszawa 1978.)

  Zasady Norymberskie

  Art. I

  Karze podlegaja:
  a) zbrodnie wojenne okreslone w Statucie Norymberskiego Trybunalu Wojskowego
  b) zbrodnie przeciwko ludzkosci popelnione badz w czasie wojny badz w czasie pokoju, nawet jezeli takie czyny nie stanowia prawa wewnetrznego kraju, w ktorym zostaly popelnione: zbrojnego ataku lub okupacji, nieludzkie czyny wynikajace z polityki apartheidu czy przymusowego wysiedlania ludnosci

  Art.II

  Karze za popelnione zbrodnie podlegaja przedstawiciele wladz panstwowych, oraz osoby prywatne, ktore braly udzial jako sprawcy lub wspoluczestnicy albo bezposrednio podzegaly innych do popelnienia jakiejkolwiek z tych zbrodni, albo ktore braly udzial w spisku majacym na celu ich popelnienie, bez wzgledu na stadium dokonania. Artykul ten odnosi sie rowniez do przedstawicieli wladz panstwowych , ktorzy tolerowali popelnienie zbrodni.

  Art. III

  Panstwa bedace stronami niniejszej konwencji zobowiazuja sie do przyjecia wszelkich srodkow ustawowodawczych lub jakichkolwiek innych, ktore beda konieczne do umozliwienia ekstradycji osob, ktore popelnily przestepstwo miedzynarodowe.

  Art.IV

  Panstwa zobowiazuja sie do przestrzegania prawa o nieprzedawnieniu przestepstw popelnionych przeciwko ludzkosci.

  Art. V
  Kazda osoba oskarzona o popelnienie przestepstwa w swietle prawa miedzynarodowego ma prawo do bezstronnego procesu dochodzeniowego opartego na faktach, dokumentach i zasadach prawnych.

  Przestepstwa, ktore podlegaja karze zgodnie z miedzynarodowym prawem karnym:

  (a) zbrodnia przeciwko pokojowi
  (i) Planowanie, przygotowywanie, inicjowanie lub rozpoczecie wojny agresywnej, pogwalcenie miedzynarodowych porozumien, traktatow i gwarancji.
  (ii) Udzial w planowaniu i konspiracji , ktore prowadza do aktow przestepczych wspomnianych powyzej

  (b) Zbrodnie wojenne:
  Pogwalcenie praw lub zasad prowadzenia wojny do ktorych zaliczamy morderstwo, zle traktowanie, deportacja, zsylka do obozow pracy lub innych powodow ludnosci cywilnej okupowanego terytorium
  A takze:
  Morderstwo lub zle traktowanie wiezniow wojennych, politycznych, mordowanie zakladnikow, pladrowanie i niszczenie publicznej i prywatnej wlasnosci, niczym nie uzasadnione niszczenie miast, wiosek i osiedli lub w ogole dewastacja nie uzasadniona militarna koniecznoscia.

  (c) Zbrodnie przeciwko ludzkosci:
  Morderstwa, eksterminacja, zniewolenie, deportacja, wysiedlenie ludnosci cywilnej, i inne nieludzkie akty przestepcze popelniane na ludnosci cywilnej a takze przesladowanie z powodow rasowych, religijnych gdy takie akty towarzysza zbrodniom wojennym przeciwko pokojowi i przeciwko ludzkosci.

  Art.VII
  Kazde przestepstwo wymienione w art. VI jest zbrodnia wedlug prawa miedzynarodowego

  (Konwencja o nie przedawnieniu zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkosci weszla w zycie 11 listopada 1970 roku)

  The Nuremberg Principles: International Nuremberg Principles Academy:

  http://www.nurembergacademy.org/the-nuremberg-legacy/the-nuremberg-principles/

  *

  W swietle tych Zasad Norymberskich zastanawiam sie jakiej karze powinny podlegac panstwa NATO oraz rzady panstw, ktore popieraja agresje..

  I dlaczego krytykowanie poczynan NATO stalo sie przestepstwem?

  IUSTITIAS VESTRAS IUDICABO

  (Sprawiedliwosc wasza sadzic bede).

  • ~Tiamat

   Pisze Pani o sprawie dr. Mateusza Piskorskiego: „Mnie sie wydaja podejrzane zarzuty (moge sie mylic – spekuluje).
   Gdyby rzad byl powazny , czy powaznie traktowal swoje chamskie zachowanie, to zarzut bylby o wiele powazniejszy. Ale nie bede podpowiadac”. -

   — Wobec takich zarzutów jesteśmy trochę bezradni, bo służby mogą wmówić nam, co chcą. Metoda na agenta jest ulubioną metodą PiS.
   Ale oczywiście wydają się te zarzuty niepoważne. Co mnie przejmuje, to zgoda społeczna na tego typu praktyki. Usłyszałem wczoraj: „Różni są ludzie. Skoro trzeba było aresztować…”.
   Smutne to. W sieci jest trochę rozsądnych tekstów, ale to jest wołanie na pustyni. Zastanawia mnie, że wielu PiS-owców, często – zdawałoby się – rozsądnych ludzi, wierzy w te i inne banialuki.

   A NATO w świetle zasad norymberskich? -
   — Jest tak, jak Pani pisze.
   I ciągle jesteśmy bezsilni.

   Przed 5-dniową przerwą (od 25 do 29 maja) opublikuję jeszcze notkę, opartą na rosyjskim tłumaczeniu Lorenco. Potem może jeszcze zdążę z jednym (spośród dwóch tekstów), związanym z Pani wpisami.

   Pozdrawiam Panią :)

 10. ~Zygmunt Bialas
  Polskie spoleczenstwo jest juz do spodu zmanipulowane. prosze pamietac, ze blokada informacji jest w Polsce bardzo skuteczna.
  Ja teraz mam czas, zeby lazic po sieci, grzebac w ksiazkach i szukac informacji. Wreszcie robie to o czym marzylam cale zycie. Sleczec nad ksiazkami i porownywac informacje.
  Materialnie jestesmy niezalezni, nie martwimy sie o rachunki, raty, i co wsadzic do garnka. Nie jestesmy zadluzeni. Nasze obowiazki to pies, kury i dosc duzy ogrod . Dzis obcinalam zywoplot bo zarosl i przycinalam roze bo mi sie ich strasznie duzo nawsadzalo. Wsadzilam zimowe pomidory i szczypiorek.
  I co chwile zerkam w strone domu, do komputra i ksiazek.

  Chce przez to powiedziec, ze mam komfort wybierania informacji bo nigdzie mi sie nie spieszy, nie musze zarabiac na zycie, pedzic do roboty, przypilnowac dzieci, lazic na wywiadowki itp.itd. Gotujemy z mezem na zmiane i to nie wedlug schematu, tylko ‚jak komu popadnie’.
  Dojrzewaja pomarancze.

  Takich warunkow czesto nie maja ludzie w Polsce.
  A ci,ktorzy zyja dostatnio, to w wielu wypadkach maja inne zainteresowania bo w Polsce duzo rzeczy sie dzieje.
  U nas nad Zatoka spokoj i cisza.

  Moi znajomi w Polsce i koledzy z pracy, ktorzy tez juz nie pracuja, maja podobne jak moje zapatrywania. Ale tez kilku dlubie w ogrodku, hoduja tulipany, jezdza na dzialke abo przeniesli sie do mniejszej miejscowosci pod Krakowem.
  Natomiast rozumiem, ze moi byli uczniowie, ktorzy pracuja maja naprawde pod gorke.
  Kilku moich uczniow z liceum pracuje w szkole. Bardzo narzekaja na papierkowa robote, ktora im bardzo ogranicza kontakt z mlodzieza. Maja dorosle dzieci, ktore od kilku lat szukaja na prozno pracy w Polsce. Szukali w Anglii, Holandii, wrocili do kraju itp. Sa na utrzymaniu rodzicow.
  Rozmawialam z jedna taka moja byla uczennica na skypie. Tlumaczyla, ze glosowala na PiS bo tyle naobiecywali i juz miala dosc poprzedniego rzadu- nie ma sily wiecej zyc. Trzyma ja przy zyciu szkola i uczniowie. Meza zwolnili z pracy – pracowal dla jakiejs zagranicznej spolki, ktora splajtowala.
  Takich ludzi jest bardzo duzo. Byt ogranicza swiadomosc. Wiekszosc opowiada, ze ich polityka nie interesuje bo nie maja na to czasu. Inni sie boja stracic prace.
  Jeszcze inni buduja sobie wizje swiata na podstawie podlapanych informacji w biegu do pracy albo po przyjsciu z pracy kiedy pedem probuja ugotowac obiad itd.
  Takim spoleczenstwem latwo manipulowac.
  Ciagle w Polsce strasza komuna.

  Cala ubecka wierchuszka w Polsce zachowuje sie jak wlasciciele folwarku. Media i cala propaganda jest w rekach ubeckich. Ogladam polskie wywiady w TV i ciarki mnie przechodza. Polacy dalej zachwycaja sie Pietrzakiem. Zgroza. Syn pulkownika UB dalej ma sie dobrze.

  I dlatego latwo ludzi nastraszyc, ze ‚ruskie ida’ a Amerykanie nas obronia. Tak nas straszyli w 1980 roku, ze „ruskie juz na granicy”:

  Ruskije idut:

  https://www.youtube.com/watch?v=OW3-0u_0-q4

  • ~Tiamat

   „… blokada informacji jest w Polsce bardzo skuteczna”. -
   — Tak, bardzo skuteczna. Mogę to porównać z Niemcami. Tam silniejsza i odważniejsza jest opozycja. Są liczne porządne portale.

   „Wiekszosc opowiada, ze ich polityka nie interesuje bo nie maja na to czasu. Inni sie boja stracic prace. (…) Takim spoleczenstwem latwo manipulowac. Ciagle w Polsce strasza komuna”. -
   — Antyrosyjskie fobie i antykomunizm przybrały w Polsce opłakane formy.

   A pieśń ‚Ruskije idut’ jest bardzo piękna :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.