Co się działo 11.09.2001 w Nowym Jorku

Wiemy już sporo o tym, co wydarzyło się 11 września 2001 roku w USA. Nowe w poniższym filmie jest, że jest to fragment audycji, przedstawionej w oficjalnej rosyjskiej telewizji:Przekład (z języka niemieckiego):

Aleksiej Puszkow: I na koniec naszej audycji jeszcze o nieoczekiwanym zwrocie uwagi masowych mediów na informacje o ataku terrorystycznym w dniu 11 września 2001 roku. Dwóch amerykańskich senatorów, jeden były i druga obecna, zażądało opublikowania kilkudziesięciu stron dokumentów z oficjalnych badań Komisji Śledczej Kongresu z 2003 roku, badań dotyczących terrorystycznego aktu.

Prawdopodobnie chcą senatorowie poznać rolę Arabii Saudyjskiej w fazie przygotowawczej. I to pomimo, iż jest w tej sprawie coraz więcej tajemniczych stron i pytań, na które jeszcze nie było odpowiedzi. Gdy się pogrzebie nieco głębiej i nie pozostanie się na powierzchni zdarzeń, ledwie dotkniętej przez komisję.

Aleksander Petrow: Głównym pytaniem przedstawicieli Demokratów było, kto pomógł saudyjskim pilotom w szkoleniu i przeprowadzeniu terrorystycznego zamachu. Jak pisze brytyjski ‚Independent’, senator Kirsten Gilliband i były senator Bob Graham poprosili Baracka Obamę o publikację części raportu o 11/9, znajdującej się pod kluczem.

W 800-stronicowym raporcie Komisji Kongresu USA ostatni rozdział ze względów bezpieczeństwa narodowego był trzymany w tajemnicy. Prawdopodobnie istnieje. Według Boba Grahama można na 28 stronach znaleźć dane o związkach Er-Riad z zamachem 11/9, nieujawnione, bo administracja George’a Busha nie chciała psuć swych relacji z Arabią Saudyjską.

Dziennikarz Steve Kroft: Kto konkretnie wspierał terrorystów? Rząd Arabii Saudyjskiej, obywatele czy jakieś organizacje?

Bob Graham: Wszyscy z wymienionych.

Narracja: Pod koniec prezydentury Baracka Obamy, a przed jego wizytą w Arabii Saudyjskiej chcą demokratyczni senatorowie opublikowania tajnych dokumentów. Powodem jest chęć zdyskredytowania Republikanów, gdyż wiadomym jest, że Republikanin George W. Bush (junior), jak i cała rodzina Bushów ma dobre stosunki z Arabią Saudyjską.

Giulietto Chiesa, włoski dziennikarz i działacz: Jest to walka polityczna w USA. Publikacja tego tekstu wywołałaby ogromny skandal, który zakwestionowałby nie tylko dwie prezydencje G. W. Busha, lecz także obie kadencje Obamy. Byłoby to bardzo poważne uderzenie w amerykańską administrację.

Narracja: Faktycznie po tym, jak Osama Bin Laden został obwiniony za wszystko, mogła Komisja Kongresu USA nie wyjaśnić pewnych niespójności, występujących w oficjalnej wersji.

Pierwsze pytanie: Czy bliźniacze wieże mogły być zniszczone przez ogień?

— 11 września 2001 roku dwa kolejne samoloty przebiły północną, a następnie południową wieżę World Trade Center. W konsekwencji oba wieżowce runęły. Według oficjalnej prezentacji zniszczenie wież spowodowane były przez pożary, będące wynikiem uderzeń boeingów. Naukowcy uważają, że temperatura w wieżach nie mogła być na tyle wysoka, by stopić solidne ramy stalowe i doprowadzić do zawalenia się budynków.

Magomet Tolbojew, pilot, bohater Fedracji Rosyjskiej: Według naszych szacunków miały maszyny po 20 ton paliwa. Ale paliwo nie jest pociskiem, więc nie może eksplodować w sposób ukierunkowany. Po wybuchu energia przemieszcza się we wszystkich kierunkach. Dlaczego więc zawaliły się wieże? – To niemożliwe. Energia samolotu redukuje się na poszczególnych piętrach i nie jest dalej przekazywana. Widzieliśmy, jak budynki upadały. To wysadzenie miało miejsce niżej. Przynajmniej pod 10. do 20. piętra tak, że pod ciężarem górnych pięter mogła runąć wieża.

Drugie pytanie: W jaki sposób mogła być zniszczona konstrukcja stalowa?

— Amerykańscy specjaliści budowlani – po własnych obliczeniach – doszli do wniosku, że drapacze chmur w Nowym Jorku nie mogły zostać zniszczone z powodu pożaru. Tak prosto i dokładnie mogły wieże upaść tylko w jednym przypadku: celowym wysadzeniu konstrukcji nośnej budynków. I nie było przypadkiem, że naukowcy znaleźli termit w pogorzelisku. Termit jest substancją używaną przez specjalistów wojskowych i cywilnych w celu profesjonalnej rozbiórki.

W 2007 roku Richard Gage, członek Amerykańskiego Instytutu Architektów powiedział w wywiadzie dla ‚Komsomolskiej Prawdy’: Jest oczywiste, że mamy do czynienia z profesjonalnym demontażem z użyciem materiałów wybuchowych. W odniesieniu do istniejącego systemu zabezpieczeń i kontroli trudno jest sobie wyobrazić, że mogły być te roboty przeprowadzone przez terrorystów bez żadnych przeszkód. Tak więc dochodzimy do wniosku, że ten straszny akt odbył się pod kierunkiem kręgów rządzących USA.

Stanisław Lekarew, były oficer wywiadu zagranicznego: To jest profesjonalna rozbiórka budynków w nowoczesnej metropolii zgodnie z regułami budowniczych, którzy wysadzają konstrukcje nośne na ukos. Wtedy opada górna część, niszcząc w ten sposób wszystko, co poniżej. Samoloty uderzyły w wieże na szczycie, a strażacy, którzy widzieli atak terrorystów, twierdzą, że eksplozje były między 10. a 15. piętrem. To są właśnie piętra, które są niezbędne do profesjonalnej rozbiórki.

Trzecie pytanie: Dlaczego wieża numer 7 została zniszczona?

— Na świecie przeważa zdanie, że tylko dwa wieżowce zostały zniszczone. W rzeczywistości były trzy. Tak zwany budynek 7 WTC został zniszczony osiem godzin po ataku, choć żaden samolot w niego nie wleciał. Ten budynek zawalił się zgodnie z zasadami profesjonalnego demontażu. Nikt nie wyjaśnił, dlaczego wieżowiec upadł. Oficjalne dokumenty Kongresu USA nie mówią ani słowa o tym. Na pytania dziennikarzy odpowiadają członkowie komisji, że nie mają informacji o tej sprawie.

Czwarte pytanie: W jaki sposób mogły samoloty dolecieć do Nowego Jorku i Waszyngtonu?

— Według przepisów wszystkie samoloty USA, które zmieniają swój kurs, są prowadzone przez myśliwce i mogą zostać zniszczone w ekstremalnym przypadku. Z niewyjaśnionych przyczyn wyłączony został właśnie 11 września system obrony powietrznej. Dlatego system nie zareagował na dwa boeingi, które zmieniły swój kurs, lecąc do Nowego Jorku. Pół godziny po tym, gdy pierwszy samolot uderzył w wieżę, powiadomiono myśliwce.

Magomed Tobojew: Obrona powietrzna nie jest nigdy wyłączona. Ta organizacja działa przez 365 dni, 24 godziny na dobę. Masz zawsze na monitorze techniczne dane i konserwacja nie jest konieczna.

Narracja: Jeszcze większe podejrzenia wzbudza przebieg zamachu na Pentagon. Wiadomym jest, że teren wokół Ministerstwa Obrony jest najbardziej chronionym miejscem na świecie.  jednak mimo rygorystycznych środków terroryści tak łatwo dolecieli do budynku i uszkodzili go. Ten przypadek wzbudza wątpliwości u przeciętnego Amerykanina. To niepojęte, że nie ma na zdjęciach ogromnego boeinga. Gdzie zniknęły ciężkie silniki olbrzymiego samolotu pasażerskiego i jego skrzydła, które mają prawie 40 metrów długości? Dlaczego na miejscu katastrofy znaleziono tylko niektóre kawałki samolotu bez pilota? I jak mogli piloci – kamikadze bez doświadczenia z taką precyzją uderzyć w tę część Pentagonu, która była remontowana, a więc prawie nikogo tam nie było. Państwowa Komisja Kongresu USA nie ma odpowiedzi na te pytania.

Giulietto Chiesa: Jest absolutnie niemożliwe udowodnić, że tam przyleciał samolot. Ogromna maszyna nie jest w stanie lecieć na wysokości dwóch – trzech metrów z prędkością 800 km/godz. Samolot by się rozleciał. I wszyscy piloci, których poznałem, potwierdzili to.

Narracja: Na koniec: nie można dokonać samemu aktu terroryzmu w takiej skali. Terroryści potrzebowaliby pomocy kraju, w którym zaplanowano zamach. Trudno uwierzyć, że niedoświadczeni młodzi ludzie, którzy w większości nie mówili po angielsku, mogli przeprowadzić skomplikowaną akcję i to wobec tak potężnego państwa, wyposażonego w najnowocześniejszy system obrony.

A propos, w tajnej części raportu nie ma też zapewne informacji [o udziale Arabii Saudyjskiej]. W najgorszym przypadku dla Republikanów i dla Arabii Saudyjskiej można znaleźć dane o ewentualnym udziale El-Riad. Ale te wiadomości nie wyjaśniają najważniejszych kwestii. Odpowiedzi na istotne pytania nie otrzyma ani społeczność świata, ani Stanów Zjednoczonych.

Aleksiej Puszkow: Możemy jeszcze dodać – wyznawcy oficjalnej wersji nazywają teorią spiskową każdą próbę zwątpienia w tę wersję. Ale to nie jest argument. Jakby nigdy dotąd nie było spisków w historii USA. Jakby zabójstwo Johna F, Kennedy’ego nie było oczywistym i dobrze przemyślanym spiskiem. Jakby skandal z finansowaniem kontrrewolucjonistów w Nikaragui przez nielegalne dostarczanie broni nie był spiskiem. W USA podjęto starania, by o tym zapomnieć, ale to był spisek – i to za rządów Reagana, który teraz jest przedstawiany jako największy prezydent Stanów Zjednoczonych.

A czy inwazja na Irak w czasach Busha na podstawie sfałszowanych dokumentów i oskarżeń nie jest wynikiem spisku? Więc kiedy w USA jest coś nazwane teorią spiskową, to jest bardzo prawdopodobne, że spisek był rzeczywiście. Ale aby przejść do sedna rzeczy w kraju, który określa się jako najbardziej demokratyczny na świecie, jest praktycznie niemożliwe.

Przetłumaczył: Zygmunt Białas

* * * * * * *

O wyrażonych wyżej wątpliwościach pisałem wraz z panią Tiamat niedawno w notce, link: 
http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/03/17/co-sie-dzieje-na-swiecie-17-03-2016-2/

111 Komentarze

 1. Eksperyment Polaka. Czytał ludziom Biblię, mówił, że to Koran. „Słowa nienawiści!” (video)

  „To nienawiść”, „To są słowa nienawiści”, „Brzmi groźnie” – to reakcje ludzi, którym student Uniwersytetu Wrocławskiego czytał słowa pochodzące z Biblii. Adam Stelmaszak z kanału „Nie sondzisz?” na YouTube przeprowadził bowiem eksperyment na ulicach Wrocławia.

  Studenta zainspirował film dwóch holenderskich youtuberów, którzy czytając przechodniom Biblię, mówili, że to Koran. Stelmaszak powtórzył ten eksperyment we Wrocławiu. Owinął Biblię w gazetę i czytał napotkanym osobom dwa cytaty: …

  ->> http://pikio.pl/czytal-fragmenty-biblii-mowil-ze-to-koran-reakcje-to-sa-slowa-nienawisci/

  • Za chwilę moje krótkie uwagi.
   Teraz przenoszę całość tekstu, bo treść bardzo ważna:

   „Eksperyment Polaka. Czytał ludziom Biblię, mówił, że to Koran. „Słowa nienawiści!” (video)
   „To nienawiść”, „To są słowa nienawiści”, „Brzmi groźnie” – to reakcje ludzi, którym student Uniwersytetu Wrocławskiego czytał słowa pochodzące z Biblii. Adam Stelmaszak z kanału „Nie sondzisz?” na YouTube przeprowadził bowiem eksperyment na ulicach Wrocławia.
   Studenta zainspirował film dwóch holenderskich youtuberów, którzy czytając przechodniom Biblię, mówili, że to Koran. Stelmaszak powtórzył ten eksperyment we Wrocławiu. Owinął Biblię w gazetę i czytał napotkanym osobom dwa cytaty: „Nikt, kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana” i „Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny, ani mężczyzna ubioru kobiety, gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana”.
   Reakcje ludzi były jednoznaczne – wszyscy wskazywali na nienawiść, jaka zawarta jest w tych słowach. Mówili też o uprzedmiotowieniu kobiety w islamie, a nawet o tym, że muzułmanie szerzą nienawiść: „Koran sprowadza kobietę do roli przedmiotu”, „Muzułmanie pod przykrywką religii szerzą nienawiść”.
   Niemałe zdziwienie ogarniało ludzi, gdy student zdejmował gazetę okrywającą księgę. Respondenci mówili wtedy o tym, że słów pochodzących ze świętych ksiąg nie powinno się brać dosłownie. Zwracali także uwagę na to, że „każdy powinien myśleć sam”: „No i taka jest właśnie puenta. Przestańmy powtarzać głupie frazesy, niech każdy zacznie myśleć sam i czytajmy więcej”.
   Stelmaszak oświadczył, że do przeprowadzenia eksperymentu popchnął go jego sprzeciw wobec obiegowej opinii, co do imigrantów. Jego zdaniem, często nadajemy islamowi negatywne konotacje, co przekłada się na nasze zdanie o islamskich uchodźcach.
   „Wiele osób traktuje ich [imigrantów – red.] stereotypowo jako gwałcicieli i morderców. Tak jakby to miało wynikać z ich religii. A przecież dziś powinniśmy patrzeć na nich jak na ludzi, którzy uciekają przez wojną, szukają schronienia i pokoju” – powiedział student”.

  • O podobieństwach Biblii i Koranu pisała wielokrotnie Tiamat.
   Jej spostrzeżenia były bardzo wnikliwe. Ja mogę tylko żałować, że tylko w części wykorzystałem jej uwagi, a były to wypowiedzi, obejmujące aspekty religijne, kulturowe i społeczne.
   Pani Tiamat wie, że doceniam jej ogromną wiedzę i postawę.
   Ale też student Adam Stelmaszak, który zapewne nie czytał wpisów Tiamat, sporo wie. Brawa dla niego :)

   • ~Zygmunt Bialas

    Ogladnelam podane filmy lacznie z Wolniewiczem w tle. Akurat nie bardzo sie zgadzam z ludzmi, ktorzy maja duzo do powiedzenia gdy powtarzaja opinie o opinii o opinii szwagra zaslyszana od wujenki z Klaja. (podkrakowska wies)
    Moj pierwszy zawod to jezykoznawstwo i badanie tekstow. Tak mi sie w zyciu zlozylo, ze pracowanie nad tekstem zajelo mi wlasciwie lwia czesc pracy zawodowej – obojetnie gdzie i w jakim charakterze pracowalam; a do tej pory ciagle jeszcze pracuje jako dziennikarz choc juz nie w pelnym wyn=miarze godzin.
    Nie po to pisze te laurki zeby sie chwalic, ale zeby dzielic sie tym co wiem i umiem a przy okazji z wlasnego doswiadczenia zawodowego chce poradzic wszystkim: nie warto powtarzac co mowila ciocia Zosia na imieninach czy znany publicysta w TV.
    Wszystkich mozna wysluchac ale wracac nalezy do TEKSTU zrodlowego.
    Z z tych ciekawych filmow wyraznie i na sto kilometrow z daleka widac, ze publika nie ma zadnych wiadomosci zrodlowych.
    Ktos nam ubija nasza kulturowa i narodowa tozsamosc.
    Jest to wina kosciola, szkoly i rodzicow. Dzieci i mlodziez sa tylko odzwierciedleniem doroslego spoleczenstwa choc zdarzylo mi sie w Polsce, w liceum gdzie pracowalam skonfrontowac pana dyrektora (zawsze bylam rebelem):
    „PAnie dyrektorze- wyrwalo mi sie na konferencji – mimo naszych najlepszych wysilkow, mlodziez mamy dobra”.
    Dostalam za to po uszach i dywanik, ale nie zaluje.

    (Jak sie skonczy obecny niepokoj i zamieszanie to mam w przygotowaniu wywody na temat historii edukacji – w czasach starozytnych i obecnie – na razie pracuje nad tym jak to skrocic, zeby bylo strawne).

    Ale ad rem:
    Jest zalosne, ze ani szkola ani kosciol nie nauczaja historii religii.
    Ja sie nie znam na ekumenice i nie mam zdania, ale kazdy wierzacy powinien znac historie religii a kazdy niewierzacy tez powinien miec jakiekolwiek podstawy o histori roznych wierzen, zeby tak nie balakac „w ciemno” i byle co..

    Jako uczennica liceum krakowskiego chodzilam do KiKu – Klubu Inetlligencji Katolickiej na Siennej 6.
    Zachecali nas do tego klubu nasi nauczyciele. Ja chodzilam do PIERWSZEGO swieckiego liceum w Krakowie – co bylo duza odwaga ze strony naszych rodzicow.
    Ale nauczyciele nam opowiadali, ze trzeba znac motywy postepowania innych ludzi bo wtedy stajemy sie bardziej ludzcy.
    W KiKu ksiadz dr. Tokarz bardzo slynny znawca roznych religii wykladal historie rozmaitych religii na Ziemi. Moje klasyczne przygotowanie i wyklady nie tylko z KiKu zachecily mnie do studiowania starozytnosci. Na studiach specjalizowalam sie w kulturze Sredniowiecza.
    Zeby bylo smieszniej pochodze z rodziny katolicko-prawoslawnej.

    Czemu sie tak spowiadam?
    Bo dziwi mnie, zdumiewa, przeraza, ze ludzie, ktorzy nazywaja sie katolikami nic w ogole nic nie wiedza ani o historii ani o etyce, ani o tekstach religijnych a najmniej o kulturze chrzescijanskiej i zupelnie nic o kulturze lacinskiej!!.
    Jak moze szewc produkowac rakiety?

    Wymagac teraz, zeby rozni wierzacy cokolwiek wiedzieli o innych religiach (na temat ktorych maja wiele do powiedzenia) jest wyczynem ponad ich sily umyslowe.

    Mam duze pretensje do KUL-u, roznych bardzo wierzacych polskich naukowcow, ktorzy nie maja absolutnie niczego do zaproponowania mlodziezy ani w ogole spoleczenstwu..
    Dlateo tak latwo bylo wprowadzic do Europy obecna sytuacje.

    Zaczne od drastycznych przykladow:
    Jak do jasnej cholery (przepraszam za dwuznacznik) mozna opowiadac o terroryzmie islamskim skoro:
    Hitler byl katolikiem
    Tony Blair jest katolikiem
    Joe Biden jest katolikiem
    Napoleon byl katolikiem
    Mussolini byl katolikiem

    Po Polsce i po polskich kosciolach zasuwaja rozni przebierancy, ktorzy uwazaja sie za organicznie wyzsza kulture a zachowuja sie jak Baba Jaga na miotle.
    Czemu mnie to denerwuje?

    Bo kazdy Polak, ktory otwiera dziob na temat Koranu czy chrzescijanstwa , judaizmu powinien przynajmniej wiedziec jedno:

    Wyznawcy judaizmu, chrzescijanstwa i islamu to „ludzie jednej ksiegi”

    Co to znaczy?
    Piecioksiag Mojzeszowy jest podstawa zarowno Tory, Starego Testamentu jak i Koranu.
    Katolik wierzy w Adama i Ewe i Abrahama. Wierzy i chrzescijanin i muzulmanin.
    Czy to naprawde tak trudno znalezc?
    Tora to jest Stary Testament pisany obecnie w hebrajskim. W Koranie jest dokladnie takie samo stworzenie swiata jak w Biblii i Torah.
    Wszystkie te trzy religie wyznaja Tablice Mojzeszowe. Obowiazuja wiec 10 Przykazan, z tym, ze kazda religia ma swoj „manual” instruktaz co do ceremonii i nauk religijnych. (Katechizm)
    Najgorszym chyba jest Talmud.

    Ja uwazam, ze jesli mi katolik opowiada, ze wolno zabijac, klamac, krasc – to nie jest to zaden katolik tylko idiota. Bo nawet wlasnej Ewangelii nie czytal.

    A przeciez, w chrzescijanskiej Ewangelii Chrystus opowiada, ze wroga nie nalezy mordowac bo nie mozna sie tak samo zachowywac jak morderca.

    W Koranie i w Torah pisze , ze zabicie jednego czlowieka jest tak jak zabic caly swiat.

    Ale dyskutantow -dyletantow to w ogole nie interesuje bo przeszkadza w oczernianiu zupelnie niewinnych ludzi.

    Moje obserwacje osobiste sa takie:
    Nie religia jest problemem.
    Problemem jest interpretacja religii.

    Nie ma religii jednorodnej: chrzesijanizm sie rozczlonkowal na setki odlamow i sekt.
    Tak samo sie rozwalil islam i judaizm.
    Miliony dolarow reguluja ludzkie myslenie i wiare.

    Opowiadala mi moja duzo mlodsza kolezanka z Poludniowej Afryki, (inzynier rodem z Sosnowca ktora wlasnie zlazla z Kilimandzaro), ze w Tajlandii najbardziej ja smieszyly Europejki, ktore z mata do jogi pod pacha lataly po plazy i udawaly buddystki.

    Zyjemy w swiecie przebierancow. Zyjemy w swiecie blaznow, ktorzy oszpeca i osmiesza kazda religie i praowo ludzkie do wierzen.

    Ja nie jestem ani prozelita ani mesjaszem
    Ale patrzac na bogactwo kulturowe Rzymu, Petry , Gizeh uwazam, ze nalezy szanowac kulture naszych przodkow, ktorzy tez mieli prawo sie zastanawiac : Skad przyszlismy i dokad idziemy?

    A teraz o islamie.

    Na poczatku Starego Testamentu pisze, ze Sara byla bezplodna choc ja Abraham sprzedal jak krowe do haremu faraona za duze pieniadze, jeszcze nalgal , ze to byla jego siostra. I faktycznie byla, ale byl zonaty z wlasna siostra co bylo modne w Egipcie.
    I nie tylko.
    Sara nie mogla sie ‚spelnic’ jako zona wiec Abraham zgodnie z prawem najal Egipcjanke – sluzaca Hagar , ktora powila Ismaela. Wedlug tego prawa na okres poczecia Hagar byla legalna zona Abrahama.
    I te sam Stary Testament opowiada, ze Ismael stal sie przyszlym tworca islamu.
    Czyli, juz w Starym Testamencie pisze wyraznie, ze zarowno zydowska jak i islamska religia maja wspolny poczatek.
    Chrzescijanie w to wierza i wierza w w Przykazania Mojzeszowe.
    Dlaczego to tak trudno przyjac skoro od tysiacleci nie tylko wroble na dachu cwierkaja???

    A teraz o islamie:
    5 zasad islamu powinien kazdy duren, ktory pyskuje na islam znac na pamiec:
    1. Modlic sie 5 razy dziennie
    2. Jalmuzna dla biednych
    3. Pielgrzymka do Mekki ( w miare mozliwosci)
    4. Post
    5. Wyznanie wiary

    I jak ogladam ISIS, ISIL, Al -Kaide latajacych po pustyni i ANI RAZ nie przystana, zeby sie w ciagu dnia pomodlic -5 razy , to naturalnie nie sa zadnymi muzulmanami. Sa przebierancami za pieniadze.

    Przy czym sprobuje przypomniec, ze w chrzescijanstwie wyznanie wiary tez jest podstawa DUCHOWEGO kontaktu ze Stworca – nie oznacza zadnej naziemskiej bijatyki i ulicznej draki. Nasze duchowe wartosci powinny byc uszanowane.

    I wszystkie trzy religie jednej ksiegi uznaja Dekalog!
    I zaczyna sie zabawa w religijna ciuciubabke.

    Bo nie wazne co jest w Dekalogu.
    „nie zabijaj” – ale chyba ze we wlasnej obronie?.
    GOOOD!

    Ale teraz jesliby wyznawcy Trzech wielkich religii stosowali sie do Dekalogu – to nie byloby wojen ani saracenskich, ani napoleonskich ani wojen o sukcesje, ani w Europie ani wojen swiatowych.

    Bo przeciez EUROPA do jasnej cholery nigdy nie walczyla ani z Chinczykami ani z Buddystami ani z Hindusami!
    Ani nawet z ATEISTAMI!
    Sowiecka armia (podobno bezwyznaniowa) obronila faszystowska Europe przed katolickimi Niemcami.

    Ja nie bardzo lubie opowiadac o wyzszosci religii: bo wlazimy we wlasna pulapke,
    Mianowicie, guzik wiemy o przenikaniu religii.
    I dlatego ja jestem wielki obrazoborca, gdy ciemniakom, durakom opowiadam, ze chrzescijanska, lacinska kultura czerpala calymi garsciami z kultury islamu.
    Bo kiedy Paryz byl zakuta wsia – bez drogi i ale za to ze strzecha krytym dachem- Alhambra stanowila cud architektoniczny
    A przeciez wystarczy przygladnac sie literaturze Saadiego, Omar Khayyama i wspanialej perskiej literaturze.

    Szanujmy innych, zebysmy byli szanowani.

    A jak pisze w Ewangelii:
    Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto jest bez winy.
    Amen

     • re: przenikanie religii

      Dwie uwagi jakie jeszcze mi zostaly:

      1
      Nie popieram budowania meczetu z Arabii Saudyjskiej w Warszawie. Bo to bedzie nie meczet tylko synagoga – wahabici to przebrane zydy. Tak jak tureckie dolmeh – przeszli na islam, zeby rzadzic na Bliskim Wschodzie. Prosze zauwazyc ze ani wahabitow ani donmeh nikt nie atakuje i Europa ich kocha. Syryjczycy sa podle traktowani. podobnie jak Arabowie z Iraku czy Libii..

      Natomiast zdumiewa mnie ta fala idiotycznej nienawisci do calego islamu

      Pytanie:
      Dlaczego zamiast opowiadac historie reduty, co musze przyznac, jest waznym argumentem ale malo efektywnym, NIKT, ALE TO NIKT , zaden urzedas, naukowiec spec -madrala od religii nie postawil warunku:

      Dobrze, zgadzamy na wybudowanie meczetu i osiedla arabskiego w Warszawie … pod warunkiem, ze w centrum w Riadzie stanie ogromna katedra katolicka z NAPLYWOWYM tlumem wiernych , ktory bedzie wprowadzal wartosci europejskie do Arabii Saudyjskiej – za saudyjskie pieniadze..

      2.
      Przypomnialo mi sie z historii filozofii, ze slynny dziwak – filozof atenski Diogenes latal w bialy dzie po miescie z zapalona swieczka i Krzyczal glosno:
      Szukam czlowieka!

  • ~partyzant

   Ten problem przewija się ciągle, gdy rozpatruję nieszczęsną aferę, rozpętaną przez eks-admina Marxa, skierowaną przeciw mnie i A. Szubertowi. Ilość tekstów z wychodka i w ogóle anty-muzułmańskich była ogromna w NE. Próby uczciwego przedstawienia problemu były zastopowane przez Marxa.
   I on tego nie chce też dziś zrozumieć. Pisze notkę pt. „Sprawa Białasa na NEON 24″. – A jaka to jest moja sprawa? – Tu ciągle chodzi o postawę i niekompetencje Marxa, który zostawił pogorzelisko w NEON-ie. Teraz najgorsze knajackie typy (@Ex admin, @Jinks, @Trybeus) obrażają mnie, ale też i Ciebie w innym miejscu.
   Coś okropnego! I takie typy były adminami NEON-u!
   I najgorsze, że mogą jeszcze być adminami.

 2. „Co się działo 11.09.2001 w Nowym Jorku” a najważniejsze jaki to ma związek z dniem dzisiejszym a zwłaszcza z reportażem wyemitowanym przez rosyjską TV.
  Wszystko to jest ze sobą powiązane i nieprzypadkowe.Trzeba tylko uważnie śledzić wydarzenia i kojarzyć fakty.(miast rzucać informacjami z prędkością karabinu maszynowego)
  Toczy się jakaś bardzo ważna i poważna gra między Arabią Saudyjską a USA. Całą informację (tj wraz z tematami towarzyszącymi) należy uważnie przeczytać. http://pl.sputniknews.com/opinie/20160421/2609070/arabia-saudyjska-obama.html

  • Przenoszę fragment linkowanego tekstu:
   „Arabia Saudyjska obawia się, że Waszyngton flirtuje z jej rywalem — Iranem. W niedawnym wywiadzie Obama nazwał Saudyjczyków „tzw. sojusznikami”, a także zasugerował Rijadowi „podział” regionu Bliskiego Wschodu z Teheranem. Te słowa wywołały duże oburzenie Saudyjczyków.
   Arabia Saudyjska zagroziła USA, że sprzeda swoje aktywa
   W Kongresie Stanów Zjednoczonych w ostatnich dniach coraz wyraźniej słychać głośną krytykę pod adresem Arabii Saudyjskiej. Politycy zaproponowali ograniczyć sprzedaż broni Rijadowi, a także powiedzieli o jego możliwym związku z atakami terrorystycznymi z 11 września. Saudyjskie władze w odpowiedzi zagroziły wyprzedaniem swoich wielomiliardowych aktywów.
   Wszystkie te wydarzenia odbywają się na tle zwiększania wielkości zasobów energetycznych w Stanach Zjednoczonych, co czyni ten kraj coraz mniej uzależnionym od bliskowschodniej ropy, zaznaczył CNN”.

   — Tak. Dodam, że krytyczna analiza wydarzeń z 11/9 w rosyjskich mediach pojawia się co pewien czas. Zreferowałem to dwa i pół roku temu. A więc jest tu też ‚gra’ wewnętrzna między Rosją i USA.

 3. ==Aleksander Jabłonowski: „Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce” [wideo]

  „To będzie dziwna wojna. My będziemy ginąć, ale żadna bomba nie spadnie na Boston, Waszyngton, czy Petersburg” – mówi Aleksander Jabłonowski, członek „Związku Jaszczurczego”. Ponadto zauważa, że o wojnie USA z Rosją od lat pisze Zbigniew Brzeziński, który do tego zadania poleca Polaków.

  https://youtu.be/CVjr7yaiVCw

  Wojna jesienią?
  Powtórka z Ukrainy?

  • https://youtu.be/CVjr7yaiVCw

   Świetny film. Napiszę zaraz parę słów. Teraz przenoszę cały tekst, znajdujący się pod wypowiedzią Aleksandra Jabłonowskiego:
   „Opublikowany 22.04.2016. – To będzie bardzo dziwna wojna. My będziemy ginąć, ale żadna bomba na Moskwę, Boston, Waszyngton, czy Petersburg nie upadnie” – mówi Aleksander Jabłonowski, członek „Związku Jaszczurczego”. Ponadto zauważa, że o wojnie USA z Rosją od lat pisze Zbigniew Brzeziński, który do tego zadania poleca Polaków. W nakreślonym przez amerykańskiego doktrynera planie, wielka wojna ma być prowadzona przez USA na terenie Polski, Ukrainy, Białorusi i krajów nadbałtyckich. Jej celem nie będzie jednak anihilacja Rosji. Wręcz przeciwnie! Głównym przegranym mają być kraje Europy Środkowej, natomiast potencjał militarny Rosji zostanie szybko odbudowany, aby wesprzeć USA w kolejnej wojnie. Tym razem przeciwko Chinom.
   Czy nakreślony lata temu scenariusz może się rzeczywiście spełnić? Jabłonowski wskazuje, że na Ukrainie rozegrano właśnie pierwszy akt, natomiast kryzys imigracyjny może być przygrywką do kolejnych działań”.

   • ~dron67

    „Niewesoło sie robi”. -

    — Tak. Jeszcze problemem jest, gdzie są te zagrożenia. Każdy je widzi gdzie indziej i powstały kłótnie. O to zresztą postarali się manipulatorzy.

  • W drugim filmie chodzi o wahabitów, którzy nie należą do uchodźców. Zdaje się, że ich polityka przyczyniła się do wygnania ludzi z Syrii. Ich meczet i ew. osiedle w Warszawie nie mają nic wspólnego z imigrantami.
   Trzeba by to było dokładnie zanalizować. Nie podejmuję się. Wiele pisała o tym pani Tiamat na tym blogu.

   Mam dobre materiały w języku niemieckim o Ukrainie i Syrii, ale mam też sporo obowiązków. Nie zdążę przetłumaczyć, ale dam chyba radę ‚powiązać’ słowem dwa filmy – wideo, tj. „Słowa nienawiści!” oraz „Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce”.

   Pisze Pan: „Ciężkie czasy idą”. -
   — Niestety, nie inaczej.

 4. ~partyzant

  Re: czytali Biblie i mowili, ze to Koran
  (klopot w tym, ze w dyskusji o Koranie nie podaja cytatow i numeru sury.)

  Zupelnie slusznie.
  Ile razy ( a zdarzylo mi sie pare razy) zacytuje Biblie to od razu chca mnie milosiernie ukamienowac bo mysla, ze to nie ta swieta ksiega.
  Z katolikow, ktorych znam, zaden nie zna ani Starego Testamentu ani nowego ani Koranu. A tak zwani badacze Pisma Swietego nie chca mi powiedziec gdzie jest grob Mojzesza.
  Cala wiedze religijna czerpia z Tel Awiwu i matrixow Sorosa..

  Juz nie chodzi o to, ze ktos jest wierzacy albo nie; mnie to nie przeszkadza.
  Szanuje mitologie Grekow, Wedy, zoroastrainska religie Sasanidow, wierzenia Hetytow, ktorzy wlasciwie sa prekursorami religii chrzescijanskich, i szanuje wierzenia Sumerow i szanuje Dekalog.
  Kocham mity greckie.
  Bardzo barwny i tajemniczy jest Dreamtime – mitologia australijskich Aborygenow, ktorzy sa starsi od wszystkich znanych populacji naszej planety.

  Ale czasami meczy mnie dlaczego nie mozemy szukac korzeni w mitologii greckiej i na przyklad w historii Herodota, tylko upieramy sie przy religii wokol ktorej jest pelno ropy i gazu?

  A kiedy Wenecjanie sie wystraszyli Turkow, ktorzy zwalali sie na Bliski Wschod – wydumali zagrozenie Grobu Jezusa, ktorego trzeba bylo bronic przed Turkami.
  I dlatego namowili papieza Urbana II zeby oglosil krucjate i obrone Jerozolimy bo akurat w okolicy Weneckie bankiery mieli kolonie i banki.

  I jakos tak zupenie przypadkowo i bez zwiazku – w Europie nagle szlachta i rycerstwo zaczelo gwaltownie sie zadluzac u zydow (snake people) zeby zdobyc fundusze na wyprawe do Ziemi Swietej zapozyczali sie u bankierow zydowskich. Wierni obroncy Grobu liczyli na to, ze jak spustosza Bliski Wschod i okradna legendarne bogactwa arabskie – to oddadza zydom dlug. Dlugow na ogol nie mial kto oddawac, bo zadluzeni rycerze albo poszli w jasyr albo na tamten swiat, wiec banki zajmowaly ziemie, ktora rycerstwo i szlachta postawilo w zastaw.

  I podobnie jak teraz nagle sie okazalo, ze pol Europy nalezalo do bankierow
  Sakralne miejsca w Jerozolimie nigdy nie byly zagrozone, poniewaz islam uznaje chrzescijanstwo o czym pisze na pierwszych stronach Koranu. Muzulmanie chronili przez wieki zabytki historyczne na bliskim Wschodzie. Wszystkie zabytki- wszystkich kultur.
  Potrzeba bylo jankesow i Europejczykow, zeby zniszczyc dla izraela najcenniejsze zabytki naszej cywilizacji.

  Swiat sie nie ocknal jak Amerykanie zburzyli ogromne posagi w Afganistanie.
  Swiat (europejski) sie nie ocknal jak Amerykanie niszczyli Abisynie i najstarsze koscioly Koptow i kulture chrzescijanskich Amharow.
  I juz przebieraja nogami zeby zniszczyc wszelkie slady po Persach i Zoroastrianach w Iranie i wspanialej kulturze Sasanidow.

  Moze ja jestem i zmija i do tego zlosliwa ale nie moge wyjsc ze zdumienia jak jakikolwiek niedouczony spec od Koranu a zwlaszcza Polak opowiada o brudasach Arabach, ktorych nota bene na oczy nie widzial; to i taki zawziety rasista nie wie, ze to Arabowie pierwsi budowali toalety publiczne i kanalizacje miejska..

  Patrzac na kible publiczne w Polsce mysle sobie, ze ta arabska kultura do Polski jeszcze nie dotarla. Ani kultura obmycia sie przed modlitwa i jedzeniem.

  W Koranie pisze na przyklad, ze Ziemia i inne planety obracaja sie na orbitach wokol Slonca. A jest ten Koran pisany na dlugo przed Kopernikiem, ktory w swoich „O Obrotach Cial Niebieskich” powoluje sie na arabskich astronomow.

  Gdy chodzi o podboje terytorialne, zawsze dobrze jest powolac sie na Boga jako agenta nieruchomosciami, ktory obiecuje ziemie za darmo – tyle, ze trzeba sobie ja podbic i wykarczowac z ludzi.
  Ale zeby wykarczowac z ludzi – trzeba ich najpierw miedzy soba poroznic – to bardzo pomaga w podbojach.

  Po raz pierwszy w historii islamu sunnici morduja szyitow.

  Podobnie jak w Jugoslawii: Bosniacy przez cala dzieje byli najblizszymi przyjaciolmi Serbow.

  Nie lubie jak sie uzywa religii do podboju swiata.

  „Pobozny” pan prezydent Bush mlodszy oglosil nowa krucjate na Bliski Wschod , ale go szybko uciszyli bo mogloby sie okazac, ze trzeba bronic znowu Grobu Chrystusa i przepedzic Izrael z Jerozolimy .
  A to juz nie byloby kosher.

  PS
  Babska slabosc. Nie moge sie powstrzymac. Wiem, ze nie jestem na poboznym blogu ale tak mnie korci, zeby zacytowac jeden epizod z Pisma Swietego Starego Testamentu, ktorym denerwuje wszystkich – nie tylko badaczy pisma swietego ale i takich co sie upieraja, ze Jezus jest z pokolenia Dawidowego.
  Dawid najbardziej mnie zaintrygowal tym, ze kupil sobie zone Michol od krola Saula. Ten krol Saul obiecal sprzedac Dawidowi swoja corke za ktora sobie zazyczyl… 100 napletkow filistynskich. ( Biblia: 1 Samuelowa 18 (Rozdzial XVIII) 21-27)
  Dawid wywiazal sie z zadania bo bardzo sie rozkochal w Michol i zlozyl u stop krola Saula az 200 napletkow (podobno) filistynskich. (XVIII – 27)
  Mnie zawsze dreczy pytanie: po czym poznac filistynskie napletki?

  • ~Tiamat

   „… nie moge wyjsc ze zdumienia jak jakikolwiek niedouczony spec od Koranu a zwlaszcza Polak opowiada o brudasach Arabach, ktorych nota bene na oczy nie widzial; to i taki zawziety rasista nie wie, ze to Arabowie pierwsi budowali toalety publiczne i kanalizacje miejska…”. -

   — Nie odnoszę się do Pani wypowiedzi. Po prostu zamieszczę w notce. W tym momencie wychodzi, że będą dwa elementy tekstu: a) film – wideo Adama Stelmaszaka; b) Pani powyższy wpis :)

  • ~Tiamat

   Twe wisy są naprawdę arcy ciekawe ,przemyślane i dają do myślenia.

   Czas mnie ogranicza i nie mogę odpowiedzieć tak jak bym chciał.

   Gdzie Lorenko zaginął itd.?

   • „Gdzie Lorenko zaginął itd.?” -

    — Wczoraj wpisał parę komentarzy w NE, dzisiaj nic nie widziałem, ale też nie miałem czasu przeglądać.
    Myślę, że da o sobie znać dziś lub jutro :)

 5. To jest warte wiele :lol: Wywiad z dziennikarzem Gazety Wyborczej nijakim
  Bartoszem Wielińskim przeprowadzany przez ukraińskiego dziennikarza Anatolija Szarij.
  Anatolij Szarij w przeciwieństwie do cieniasa Wielińskiego jest prawdziwym i odważnym dziennikarzem skutkiem czego musiał już w 2012 r uciekać z ojczyzny .Jako jedyny ukrainiec ma w EU status uchodźcy politycznego. https://en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Shariy
  Obecnie przebywa w którymś z unijnych państw i prowadzi na YT popularny videoblog.
  Wywiad z Bartoszem Wielińskim dotyczy działalności pewnej podejrzanej acz „oficjalnej” osoby oraz organizacji.A ściślej miał dotyczyć bo „wyborowy” dziennikarz Gazety Wyborczej jak diabeł święconej wody,unika odpowiedzi na niewygodne pytania,zwija się,wykręca, a na końcu najzwyczajniej ucieka.No po prostu żałosny pajac.Film posiada polskie napisy.
  https://www.youtube.com/watch?v=WkyNWG4yMDA

  • Dobre, i potwierdza to ogólny kierunek:

   Wszystko przeciw Rosji!
   Tego szmatławca od zawsze sponsorują
   koncerny ”amerykańskie”, mnie to nie dziwi..
   Ale dziwi mnie, że w sobotę np. sąsiadka, którą
   znam od lat kupuje to coś do czytania!! ?
   Dlatego jest jak jest..

  • ~carski kurier

   Wysłuchałem z zainteresowaniem. Nie odniosę się, zamieszczę w notce z Pańskim powyższym komentarzem :)
   Dodam tylko, że ta rusofobia jest charakterystyczna w Polsce nie tylko w Wyborczej.

 6. ~ Dron 67
  Islam opowiada, ze czlowiekowi najtrudniej jest walczyc z soba (jihad).
  Rzeczywiscie postepowanie zgodnie z 10ma Prykazaniami jest najtrudniejszym zadaniem wierzacego czlowieka.
  I najtrudniej jest czlowiekowi, zobaczyc czlowieka w drugim czlowieku!

 7. Nawiązując do tematu wiadomych wydarzeń z września 2001 roku konstatuję fakt że specsłużby wiedzą co się wydarzyło.Niewykluczone że wiedziały zanim się jeszcze wydarzyło.To co dociera do nas to tylko cień i to wyłącznie wtedy kiedy komuś na tym zależy.(lub mu się wypsnie)
  Ze dwa miesiące temu na tym blogu coś tam (ja i @partyzant a może @dron67) dyskutowaliśmy o śmierci Michaiła Lesina w amerykańskim hotelu. http://wyborcza.pl/1,75399,19750113,michail-lesin-zmarl-od-urazow-glowy-nowe-ustalenia-w-sprawie.html Pamiętacie?
  Teraz oczywiście nikt mi nie uwierzy ale coś mi nie pasowało.Nie pasowało kiedy pewien szemrany portal napisał „Brudne pieniądze, gejowski hotel i gniew Putina. Tajemnica śmierci kremlowskiego Goebbelsa” http://m.niezalezna.pl/78097-brudne-pieniadze-gejowski-hotel-igniew-putina-tajemnica-smierci-kremlowskiego-goebbelsa
  wtedy pomyślało mi się ohoho! skoro te oślizłe od wazeliny doodbytnicze czopki USrAelskie tak piszą to ani chybi coś jest nie tak.
  I niedawno jakimś cudem (jak boga kocham przypadkiem) zderzam się z informacją że Michaił Lesin pojechał tam z jakąś mediacyjną sekretną misją w kwestii tego samolotu z rosyjskimi turystami co to go niby „terroryści” zestrzelili nad synajem.Horror jakiś.
  wersja rosyjsko języczna http://newsstreet.ru/blog/22362.html będąca tłumaczeniem angielskiego artykułu http://www.whatdoesitmean.com/index1938.htm

  • „Michaił Lesin pojechał tam z jakąś mediacyjną sekretną misją w kwestii tego samolotu z rosyjskimi turystami co to go niby „terroryści” zestrzelili nad synajem.Horror jakiś”. -

   — Nie doczytam ani po rosyjsku, ani po angielsku.
   I szkoda, bo rzecz intrygująca.

 8. Trudno w to uwierzyć ale byłam na skraju załamania. Przez większość czasu nie miałam siły aby ponieść się z łóżka. Koleżanka doradziła mi aby posłużyć się magią. Pomyślałam co mi szkodzi spróbować. Po rytuale na depresję wykonanym przez Samaela poczułam się znacznie lepiej. Po kilku tygodniach stanęłam na nogi. Teraz korzystam z pomocy jego magii co pół roku i jest o wiele lepiej.

 9. Był czas, że tylko córeczka trzymała mnie przy życiu. W trudnej sytuacji pomógł mi wyjść rytuał na depresję Samaela. To nie do uwierzenia ile pozytywnej energii we mnie uwolnił. Uwierzcie, że jestescie w stanie pokonać depre:)

 10. Mi kolezanka na depresję poleciła rytuał u Samaela, sama korzystała i była zadowolona. U mnie też przyniosło dobry skutek. Znowu mam siłę podnieść się z łóżka, a niedługo wiosna i będzie jeszcze lepiej:)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.